GODEFROOT: TWEE PIEKEN 7os Schurgers Vianen wint GP Antibes Italië-Duitsland: gevecht tussen! Zoff en Miiller Australische international Schüfer ontkomt aan aanslag Patrick Sercu wint in Derde plaats Gerben Karstens zijn carrière l/MM 74 sport Smith klopt Neweombe Di rasdag 26 februari 1974 „VORIG SEIZOEN MISTE IK EEN TIKJE GELUK" 0 J«0* Schurgerst Succesrijke loopbaan in de motorsport, AMSTERDAM (ANP)' De Haarlemse coureur Jos Schur gers heeft besloten het voor beeld van Jan de Vries te volgen en te stoppen met de actieve wegracesport. Na goed zeven jaar wedstrijden heeft hij in het afgelopen jaar bijna alles bereikt wat een privérij- der zich maar wensen kan. Schurigers werd cberde im. het wereldkampioenschap 125 cc. won de Grand Prix van België op Francorchamps, toonde zich ANTIBES (AFP) Gerard Vianen heeft de Grote Prijs van Anitibes gewonnen. Twee de werd René Pijnen. Vianen legde de 140 kilometer af in 3 uur 26 minuten ein 52 secon den. UNIONDALE (AFP) De Amerikaan Stan Smith is win naar geworden van het toer nooi in Uniondale. Hij ver sloeg in de finale de Austra liër John Neweombe met 64, 36, 63. Dit toernooi telt mee voor het wereldkampioenschap van de WCT (blauwe groep). Het herendubbelspel werd een overwinning voor de Ameri kaan-Australische combinatie Borowiak-Crealy, die in drie sets wonnen van Case-Masters .(Aus): 6—7, 6—4, 64. In Detroit zegevierde bij de dames Billy Jean. King over haar landgenote Rosemary Ca sals; 61. 61. Het was de derde maal dat Billy Jean King dit toernooi op haar naam bracht. (Van onze sportredactie) DRONGEN Walter Godefroot behoort met zijn dertig jaar nog steeds tot een van de beste profcoureurs ter we reld. Ondanks het feit dat zijn conduitestaat van vorig jaar vijftien overwinningen, waaronder twee altijd hoog aangeschreven etappezeges in de Tour de France en een gewonnen rit in de ronden van België en Andalusië en ParijsNice wat minder was dan voorgaande jaren, toen hij op de erelijsten van verschillende klassiekers kon worden bijgeschreven. De beseheiden Godlefroot verklaart oveir het on/thnekein vaai een klassieke zege in het vorige seizoen: „Ik heb niet minde?' gereden dan voorgaan de jaren. Dat valt ook wel uit mijn resultaten op te maken. In acht van de elf wedstrij den, die voor de wereldbeker meetelden, eindigde ik bij de eerste tien. In Pamijs-Roubaix werd ik tweede, in Luik-Bas- tenakeni-Luik derde, in de Ronde van Vlaanderen zesde, in Gemt-Wevelgem vierde en in de Waalse Pijl, toen mijn ploegmaat Dfarekx won en ik alles afstopte, zesde of zeven de. Het heeft mij alleen aan een tikje geluk ontbroken dm een klassieker te winnen,. Zo verloor ik in de Ronde van Vlaanderen op de Muur van Geraordsbergen twee minuter, door een ketitingdefect en in Gemt-WeveHgem reed De Witte juist plaft en viel De Vlae- miirnck op het moment dat Merckx en Verbeeek ontsnap ten, wiaairdoor Moertenis en ik ar alleen voor kwamen te staan. Nee, ik ben best tevre den ate ik dit jaar net zo goed rijd. Ik zou alleen een tikje meer geluk moeten hebben". Godefroot, wonend in Dron gen, een voorstadje van Gent vindt het milet zo vreemd dat hij ate gereputeerd finisher het nogal eien® moet afleggen tegen rappe renners als Rik vain Hinden en Enik Leman, dole hij als coureur niet zo hoog heieft staan. Godefroot: „Ik ben een van de weinige sprinters ondier de wegrenners, die ook durft te koersen. Ik geef mij volledig in een koers. Dan is het logisch dat je dan het eind wat minder sprint. Een man ate Rik van Linden laat zich een hele wedstrijd niet zien omi dan aan het slot te profiteren. Maar ik moet toegeven dat ik het in het begin van mijn profcarrière ook zo gedaan heb". Godefroot is samen met Freddy Maentens. met wie hij het ook privé bijzonder gped kan vinden, door Briek Schot- te aangesteld als kopman van de Carpemter-Confortluxe- Flandraa-fonmajtie. Dat hij het kopmanschap delen moet deert Godefroot, die noodt stenallunes heeft gehad, allerminst. „Ze vragen wel eens aan mij of dat nu wel mogelijk is. Maar ik zie niet dn waarom niiet. Vorig jaar hadden we vier kopmannen: Maiertems, Dierckx, Van Tyghem en ik. Toen is het ook goed gegaan,. Dus waarom nu niet", aldus de tot koers kapitein gebom bardeerde Belg Godefroot, die sinds zijn dienstverband bij Peugeot alleen nog maar een jarige contracten wil tekenen („Ik heb er altijd spijt van gehad dat ik voor twee jaar had getekend bij Peugeot. Ik kon in die ploeg niet aarden. En ik wil nu niet weer het risico lopen lang vast te zitten aan een ploeg, waarin ik me niet thuisvoel"), gelooft dat de Flandrila-plöeg het in de Mol- teni-formatie van Merckx in de klassiekers knap lastig kan maken. En dat ondanks het vertrek van de snelle Van Tyghem en Dierckx. Gode- 0 Godefroot: „Ik ben een van de weinige sprinters onder de wegrenners, die ook durft koersen". froot: „Ik denk dat wij op be paalde dagen heslist in staat zullen zijn Merckx en zijn ploeg waarin ik Rosters als de grootste troef voor de klassie kers zie, te kloppen. We heb ben weliswaar geen sterkere ploeg dian vorig jaar, maar wel een betere vriendenploeg. We weten nu wat we aan elkaar hebben. En van de jonge ren ners als Pollerutier, Demeyere en Debrauwere kunnen we ook nu meer verwachten. Bo vendien zijn Van Looy en Van Malderghem aanwinsten". Godefroot heeft per traditie In dit stadium nog niet veel getraind: 3000 kilometer, plus een duizend kilometer in de Ronde van Andalusië. Hij streeft dan ook niet naar een vroege top. Godefroot: „Eind maart, wanneer alle klassie kers kort na eikaar komen, moet ik de vorm te pakken hebben. Tijdens de Tour moet er dan een nieuwe piek ko men". Maar dat wil volgens Godefroot geenszins zeggen dat men in de Omloop van het Volk (zondag) in het geheel nog geen rekening met hem hoeft te houden. Godefroot: „Ik kan er dan best bijzitten. Tenslotte is de Omloop maar 200 kilometer lang". HEIN GROOTHUIS ROMF, (ANP) De vriend schappelijke wedstrijd van vandaag tussen Italië en West- Duitsland is in Rome niet ai- leen de krachtmeting tussen nummer twee uit het wereld kampioenschap 1970 en de houder van de Europese titel. Het is tevens een gevecht tas sen de Italiaanse doelman Di- no Zoff en de Duitse spits Gerd Muller, ten minste wan neer bondscoach Schön meent dat Miiller na zijn zaterdag in Barcelona opgelopen blessure fit genoog is om te spelen in Rome. Gerd Müller is, zoals bekend niet alleen de gevreesde top scorer van Bayern Münchem, hij heeft tevens in zijn loop baan 250 doelpunten in de Bundesliga gemaakt en daar naast in 51 interlandwedstrij den nog eens 62 keer ge scoord. Dino Zoff, de 31-jarige doelman van Juventus en van Italië wil echter juist tegen een voorhoede met Müller zijn record vestigen. Op 20 sep tember 1972 werd hij voor het laatst gepasseerd in een inter landwedstrijd. Door de Zuid- slaviër Vukotic, die zeventien minuten voor tijd de treffer maakte die de Italiaanse over winning beperkte tot 31. Daarna kwam tien wedstrijden zonder tegentreffer en dat be tekent dat Zoff in 913 minuten interlandvoetbal onpasseerbaar is gebleken. Wanneer hij er in slaagt Duitse treffers te voor komen heeft hij de magische grens van 1000 minuten be reikt. Die 1000 minuten zijn een uit daging voor Dino Zoff, want precies een jaar geleden was hij er in competitievoetbal vlak bij. Tien wedstrijden hadden hij en Juventus de nul gehandhaafd, toen op 18 fe bruari 1973 een andere inter national een strafschop op zijn doel mocht nemen; Gianni Ri vera, de oude vos van AC Milan, schoot raak. Het is geen toeval dat Zoff zelden wordt verslagen. Hij is een perfectionist .Wanneer hij er maar de kans toe krijgt bestudeert Dino Zoff zijn 'te genstanders. Tv-opnamen van mogelijke tegenstanders' laat hij keer op keer herhalen. Zoff weet, net als de man die hij als zijn grote voorbeeld beschouwt de legendarische Russische doelman Lev Jasjin, wat aanvallers gaan doen. Maar bij Zoff is die weten de snelste in hat Nederlands kampioenschap en kreeg van de sportcommiissie van de KNMV de hoogste onderschei ding voor een, actieve wed strijdrijder: de titel vain mo torsportman van 1973. Eerdere hoogtepunten ln zijn carrière, die in 1965 be gon, waren het behalen van de Nederlandse titel 50 cc in 1969 en een derde plaats in het we reldkampioenschap 50 cc in 1971 achter Jan de Vries en Angeil Nieto. De Haarlemmer verbaasde vorig jaar de motor sportwereld door met een prachtige eigenbouw Bridge- stome te komen, die snel ge noeg bleek om tegen de fa- brieksmachdmes op te kunnen boksen. Schurgers' technische opleiding voor vlie>g!tudgmon- teur zal daar niet vreemd san zijn» Hij blijft overigens als constructeur ln de motorsport, via de ontwikkelingsafdelhrg van Van Veen Import. AMSTERDAJ A(NP) Mi- chelin, een van de vaste deel nemers aan Olympia's Ronde vam Nederland, zal ook in heö nieuwe seizoen een amateur- ploeig sponsoren. In de ploeg van 1974 rijden onder leiding van ploegleider Joop Stoop: de Boer - Westergeest, Groen Giethoorn, Halier - Alkmaar, Kruunewberg - Hoofddorp, Ja cob en Jan Langen - Kerkra- de, Maas - Maastricht, Meijer - Badhoevedorp, Nooren - Tol lebeek, Pater - Barneveld, Ribbers - Groenlo en Van Trigt - Hiliegom. LONDEN - - In Londen is woensdag aan de gevolgen van een hartaanval overleden Her man David, de voorzitter van de All England Club die elk jaar de Lawm Tennis Champi onships (beter bekend als Wimbledon) organiseert. De heer David is 67 jaar gewor den. Hij heeft een belangrijke rol gespeeld i'n het popen ma ken van de tennissport dat wil zeggen de integratie van profs en amateurs. In 1968 mochten beide groepen voor het eerst deelnemen aan één toernooi» slagFRANKFURT Man fred Schüfer, een van de Au stralische voetbalinternatio nals. is in Sidney bij toeval ontkomen aan een aanslag. Op het moment dat hij sa men met een van zijn perso neelsleden in een buitenwijk van Sidney melk aan het be zorgen was, verschenen na melijk twee mannen ten to nele die plotseling zijn be diende begonnen af te tuigen en schreeuwden: „Zo, nu zul len we je wel eens een kopje kleiner maken. In het veld durft niemand iets tegen je te doen. maar wij zullen voor al die bange spelers re vanche nemen". Het was duidelijk: de over vallers, die al regelmatig de in de Australische competitie keihard spelende middenvel der Schüfer telefonisch be dreigden, hadden bij hun straatterreur de verkeerde man gekozen. Sahüfer: „Toen ik terug bij de melkwagen kwam en mijn collega bloedend op de straat zag liggen, namen die kerels de benen". Het inci dent gebeurde rond vier uur in de nacht, juist op het mo ment dat Schüfer, die als twaalfjarige jongen met zijn ouders naar Australië emi greerde uit een nachtclub stapte, waar hij juist de melk voor de volgende dag hal af geleverd. Het was overigens nleit de eerste keer dat Schüfer werd bedreigd. Zijn vrouw Hanne- lore en zijn kinderen hebben reeds verschillende malen anonieme telefoontjes gehad. „Maar", zegt Scihüfsr, „ik heib de zaak nooit serieus genomen. Maar ik weelt nu tot hoever die voetbailfanatia in Australië kunnen gaan. De politie heeft daiairom momen teel een extra beiwaking rionid mijn huis en mijn persoon ingesteld. Die fiaruaitici moe ten er echter niet op rekenen diait ik een ander mens op hel veld zal wonden. Ik speel hord, maar het is alilemaia wel fair". De Braziliaanse voetbalcoacli Zagalo zal waarschijnlijk van zijn plan moeten afzien om Gerzon, de sterke mid denvelder die in 1970 zo'n belangrijk aandeel had bij het veroveren van de we reldtitel voor Brazilië aan het begeleidingsteam van de Zuidlamerikanen toe te voe gen. Gerzon die op dit mo ment nog altijd last heeft van een beenblessure en zo doende niet in de selectie- groep zit, was door d,e Brazi liaanse coach aangewezen als een van de mensen die tij dens het toernooi mee zou oordelen over de te volgen tactiek in de WK-wedstrij den. Gerzon wacht echter een proces omdat hij zo'n f 1500 gulden heeft verzwegen bij zijn belasitingopgave. De kans bestaat nu dat het pas- poot van Gerzon voor twee jaar wordt ingetrokken. De beslissingswedstrijd Spanje - Joegoslavië in het 0 Zagalo: Mogelijk niet de beschikking over Gerzon. Frankfurter Wraldstadion heeft geleerd dat ook een grote politiemacht niet die ze kerheid biedt dat er geen mensen op het speelveld ko men en dlat na afloop (wan neer de spelers naar de ge reedstaande bussen vertrek ken) er ook nog wel eens nare situaties kunnen ont staan. De Westduitse politie heeft, nu besloten orn tijdens het WK agenten met honden binnen de afrastering van het speelveld te laten plaats nemen. En ook na afloop zal de speciale „hondenbrigade" in actie komen. „Een agent met een hond is sterker dan twintig agenten zonder hond", hoort men in West- Duitsland ai verkondigen. Schotland is niet van plan om op 11 mei de vastgestelde wedstrijd tegen Noord Ier land voor het Britse kampi oenschap in Belfast te spe len. De secretaris van de Schotse voetbalbond, Wiilly Allan, oordeelt: „Door de terreur die in Noord Ierland heerst, kan men voor de vei ligheid van onze spelen niet instaan. Wij spelen daarom niet in Belfast. De mogelijk heid bestaat nu dat die wed strijd Noord Ierland - Schot land, die tevens als votorbe- rei'dingBwediStirdjd voor de Schotten op het WK geldt, in Engeland of in Glasgow wordt gespoeld. In Spanje is nog geen defi nitief oordeel gevallen over het al of niet aanbflijwen van bondscoach Kuibato. Na de nederlaag tegen Joegoslavië is de positie van Rubato erg wankel geworden. Werden Kubaila en de Joegoslavische ooach Miiljon Miljanac in eer ste instantie genoemd als be langrijkste kandidaten voor de trainersfiunctie bij Real Madrid, thans schijnt het dat de 44-jiarige ooach van Rode Ster Belgrado Miijianic nog hoger zal reiken. Hij wordt in Spanje al de opvolger van Kubaia bij het nationale team genoemd. Miljanic: „Ik am bieer beide functies, maar het liefst zou ik die luie Spaanse internationals eens anderhanden willen hebben. Daar lijkt me toch wel erg veel eer aan te behalen". JACK ARENTSEN sohap minder een kwestie van intuïtie dan van studie. Helmuth Schön heeft zijn opstelling nog niet bekendge maakt, maar te verwachten is dat Duitsland speelt met: Mai- er (Bayern), Höttges (Wer- der), Sehwarzenbeck, Becken- bauer en Breitner (allen Bay ern), Höness (Bayern) of Cullmann (Köln), Netzer (Re- al Madrid) en Overath (Köln), Heynckes» (Borussia M.-G.), Müller (Bayern) en Herzog (Fortuna Düsseldorf). De opstelling van Italië is: Zoff (Juventus), Spinosi (Ju ventus). Facchetti (Inter), Be- netti (Milan) en Morini (Ju ventus), Wilson (Lazio), Maz- zola (Inter) en Capello (Ju ventus), Chinaglia (Lazio), Ri vera en Chiarugi (beiden Mi lan). BOSA (SID-AFP-REUTER) De Belg Patrick Sercu heeft maandag de derde etap pe van de ronde van Sardinië gewonnen. Hij legde de 185 kilometer van Cagliari naar Bosa af m 4 uur, 51 minuten en 31 seconden, hetgeen een gemiddelde snelheid betekent van 38,07 km. per uur. Sercu won de sprint van het peloton, waarvan Rik van Linden tweede werd en daardoor de leiding nam in het algemeen klassement. Eddy Merckx, die vijfde werd, heeft last vam een lint worm en zal zich na afloop van de ronde onder doktersbe handeling stellar. De uitslag van de derde etappe is: 1 Sercu (Bel) 4 u., 51 min., 31 sec.. 2 Van Linden (Bel) z.t., 3 Ongaraito (Ita) z.t., 4 Basso (Ita.) z.t.. De stand in het algemeen klasse ment is: 1 Van Linden 11 u., 4 min. 21 sec. 2 Paolini (Ita.) op 10 sec., 3 Planckaert (Bel) op 25 sec., 4 Merckx (Bel) op 25 sec., 5 Damcelli (Ita) 30 sec. AIX EN PROVENCE (AFP) De Fransman Guy Sibille heeft maandag de grote prijs van Aix en Provence gewon nen. Gerben Karstens werd derde met vijf seconden ach terstand, Gerrde Kwetemanm legde beslag op de zesde plaats. De uitslag: 1 Guy Si bille 117 km, in 4 uur, 57 min., 2 Cyrille Guimard (Fra) op 5 sec., 3 Gerben Karstens z.t., 4 Barry Hobam (Eng) z.t.. 5 Alain Bernard (Fra) z.t., 6 Gerrie Knetemarm z.,t. VOETBAL LERIDA Een voetbal met. de handteke ning vam Joham Cruijff heeft in de Catalaanse plaats Cerve- ra, 25.000 peseta's (1250 gul den) opgebracht. De bal werd verkocht tijdens eem regionaal sportfeest. De 25.000 peseta's gaan naar liefdadige instellin gen, niet naar Joham Cruijff. BELGRADO De Zuidsla- vi'sche voetbalbond heeft be sloten zijm inschrijving voor het toernooi om de Balkan beker vam diirt seizoen terug te nemen. Die wedstrijden passen niet in de voorbereiding op het wereldkampioenschap. KINSJASA Het eiftal van Zaïre heeft ook zijm twee de oefenwedstrijd tegen de Braziliaanse club Flamerago gelijk gespeeld. De eindstand van het duel op zondag was 33, zaterdag eindigde de eerste wedstrijd met 44. TENNIS ROME Net als de Franse tenndsbomd heeft de Italiaanse stelling genomen tegen de spelers, die zullen uitkomen in de Amerikaanse Stedencompetitie. Het bestuur van de bond besloot tijdens zijn vergadering dat spelers uit de Stedencompetitie niet zullen worden toegelaten tot de open kampioenschappen van Italië, die in mei te Rome worden gehouden. Voor zover het Italianen betreft, zullen zij raiiet" in aanmerking komen voor het Davis-bekerteam. Een verbod om uit te kamen in cl# Stedencompetitie is ook uitge vaardigd door de tenndsbonder» van Roemenië en Tsjecho-Slo- wakije.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 9