Politie van Hulst had druk Jaar wortll uitGKleve H J PINT PEi POND prinselijk gewicht- Recreatiecommissie blijft tekort houden Raadsel rond prins Toon wordt groter Geslaagden verkeers- kregen hun ZLM-VOORZITTER ZAAMSLAG PLEIT VOOR MEER VERKAVELING Ver plai ser' Diefstallen Middelburg enorm toegenomei JAARVERSLAG GEMEENTE Jhfop Prins Toon ni u>i !>K TEGEN betaling VAD IN BES! VERPLE Nachtelijke boomplanter te Achate moet voor de rechter GEEN SUBSIDIE OVER 1973' stad streek -r - II «I OP Zaterdag 23 februari Heikant UITGEBUI'i BELANG Donors gaven bloéd in Hulst Hulst Droog Zaterdag 23 februari 1974 4 r Zaterdag 23 fet (Van een onzer verslaggevers) HULST Het jaarverslag van 1973 van de gemeente Hulst geeft aan da( er vorig jaar in deze gemeente weer enorm veel gebeurd is. Uit de cijfertjes blijkt onder meer ook dat de Hulster rijkspolitie hei vorig jaar wat drukker heeft gehad dan in voor gaande jaren. l)e politie kreeg in 1973 te maken met 318 mis drijven, terwijl dat er in 1972 253 waren en in 1971 „slechts" 241. Het aantal onopgeloste misdrijven nam echter ook toe. In 1972 waren er dat 91 en vorig jaar 137. dierenbescherming en in ver- baind met sexshops werd 24 keer uitgerukt, terwijl dat in 1972 12 keer gebeurde en in 1971 geen enkele keer. Het aantal gevallen vain milieuver- uratreiiniiiging dat iin 1973 bij de politie werd gemeld bedroeg 38 maal, terwijl dat in 1972 43 keer was. De politie moest vo rig jaar wat meer het verkeer regelen dam dm 1972 cn ook wat meer autowrakken weg laten slepen, namelijk 15 te gen 9 in 1972. Het aantal aan rijdingen, dat in 1972 214 be droeg, steeg itn 1973 tot 271. Net aks-in 1972 vielen er vorig jaar zeven dioden. Gewond worden er 69 mensen, hetgeen drie minder is dian het jaar daarvoor. In verdachte activi teiten ging de politie ook wat meer op pad, evenals voor los lopend vee, gevaarlijke hon den en gevaarlijke situaties op wegen. In vergelijking met de jaren cirvoor werden er in 1973 wat miimder mensen in de cel gestopt. Ook werden er minder proeessen-verbaal op gemaakt voor verkeersovertre dingen. De brandweer rukte vorig jaar 34 maal uit (in 1972 30 keer). Er kwamen 42 brandmeldingen binnen tegen, over 31 in 1972. Door brand werd er in de gemeente Hukt in 1973 voor ongeveer een miljoen guldien schade aange richt. In het jaarverslag, dat ds uitgegroeid tot een boekwerk, treft men enorm veel cijfers en informatie aan over onder werpen als bevolkingsgroei, wamingbouw. personeelsbe stand van de gemeente, het werk dat plantsoenendienst en openbare werken hebben ge daan etc. De lezer krijgt er een uitstekend inzicht door van wat er in Hulst in 1973 op gemeentelijk niveau is ge schied Wat betreft het optreden in gevallen waarbij de openbare orde werd verstoord liggen de cijfer, van 1973 ongeveer ge lijk aan die van voorgaande jaren. De gevallen van dron kenschap én gebruik van ver dovende middelen, voor zover die politie eraan te pas kwam, namen in heel geringe mate toe, het aantal onzedelijke handelingen nam sterk af (van 29 en 1972 naar 20 in 1973), wat meer moest worden opge treden in het kader van de (Van onze correspondent) ZELZATE De voorzitter van het comité leefmilieu voor de kanaalzone, de heer L. Laureys te Zelzate, is in ver band met de nachtelijke boomplantactie in zijn woon plaats, om daarmee verzet aan te tekenen tegen het aanleg gen van een insteekhaven en loskade voor de psychiatrische inrichting te Zelzate, geduren de de nacht van 12 op 13 oktober 1973, gedagvaard. Op donderdag 28 februari moet de heer Laureys voor de politierechter te Zelzate ver schijnen. In de dagvaarding wordt hij ervan beschuldigd ..zonder toelating enig werk te hebben uitgevoerd, beplantin gen te hebben aangebracht, iets te hebben gegraven of ge stort in het bed der waterwe gen, op hun oevers en andere aanhorigheden, art 90-1 van het algemeen reglement der scheepvaartwegen van het ko ninkrijk, goedgekeurd bij K.B. van 15.10.1935. De heer Lau reys en met hem het leefmi lieu voor de kanaalzone sima- ken in ieder geval het genoe gen dat de insteekhaven er niet zal komen. Hjmgrgr AM Alaaf AM Boerenbond Na een mis ln de parochiekerk hielden de leden van de afdeling Heikant van de Boerenbond met hun dames een bijeenkomst in café De Block. Tijdens deze bijeen komst werd de heer Ch. Rin- goot uit Absdale, die 25 jaar bestuurslid is, gehuldigd. Voorzitter J. Mangnus over handigde hem een schemer lamp. Na een gezamenlijke koffiemaaltijd werd door de heer J. Smet van de vee- en vleescentrale van de CHV uit Koewacht een lezing gehou den. De avond werd met een quiz besloten. Het oor van Prins Toon in een doosje. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De Interker kelijke Recreatiecommissie krijgt van de gemeente Oost burg een subsidie achteraf voor het tekort over 1972, ad 4.255,38. Voorts wordt een subsidie over 1974 van 9.000 in het vooruitzicht gesteld, mits een goede begroting bo ven tafel komt en alles terde ge is gecontroleerd door de afdeling financieel beheer van de gemeente. Heft tekort over 1973 van ruim 5.000 guilden wil de ge meente niet betalen. Door het kweken van overschotten op rekeningen 1974 en verdere jaren zal dit tekort moeten worden ingelopen. Dit besloot de gemeenteraad van Oostburg toen met 8 tegen 6 stemmen een desbetreffend amende ment vam de heer Dekker werd aanvaard. Aanvankelijk had b. en w. voorgesteld de tekorten over 1972 en 1973 te dekken, maar geen gelden voor dit jaar be schikbaar te stellen voor de recreaitieeommissie van struc- ituur zou zijn veranderd. De heer Dekker vreesde dat dan het werk niet zou kunnen doorgaan. WD en KVP voelde er he lemaal niets voor maar één gulden beschikbaar te stellen. „Ik ben tegen subsidies achter af, dat past niet in ons be leid", alduswoordvoerder Th. Cambier. „Er is maar een be groting in elkaar gezet xpor 1973 zond-er bij die gemeente na te vragen wait voor subsidie beschikbaar was, bovendien kreeg men het voor elkaar de ze begroting nog te oven-schrij den". De heer Cambier wilde wel bet tekort over 1972 beta len. „De waarschuwing die dit tekort toch eigenlijk was is in de wind geslagen". Overigens vroeg hiij zich af of de com missie nog wel bestaansrecht had. „Het is nu een evene- menitencommissie". Hij had overigens alle lof voor de ge reformeerde kerk gezien de fi nanciën die deze instantie voor de commissie beschikbaar had gesteld. „Men moet niet roekeloos met gemeenschapsgeld om springen", vond de heer A. Verhage, die zich aansloot bij de heer Cambier. Mevrouw Niermans vond de commissie erg belangrijk voor de streek „Maar stoppen wij met subsi diëring dan betekent dat het einde van het werk van de commissie". Zij verwonderde zich over de hoge koeten voor huren en huisvesting vorig ja-ar. „Vol gens de verhalen is dit uitge buit", zo zei zij. „Reden om hierop voortaan strenge con trole uit te oefenen". Ook de heer A. Risseeuw had moeite met het subsidie verzoek. „Maar we moeten uit de impasse geraken", zo zei h-ij. De heer F. Ba-arends wees op de oon sequenties v-an niet- betaten. „De commissie stopt zijn werkzaamheden en de le den zijn hoofdelijk aansprake lijk "-oor de gemaakte s-chul den". in zijn (tegen) stemverkla ring wees wethouder J. Baren- dregt op het belang dat cam pings bij het werk hebben. „Ma-ar op één camping doet men veel zelf. Br is een eigen recreatiezaal en een commissie uit de ouders, die daar het een en ander organiseert". Na schorsing bleek bet voorstel van b. en w. niet haalbaar. Het werd m-et 8 tegen 6 stem men verworpen. Het compro mis van de heer Dekker werd uiteindelijk aanvaard. (Van onze correspondent) HULST Ruim 130 mensen uit Hulst en Ilontenisse heb ben in de aula van de lagere technische school in Hulst bloed gegeven in het kader vam een door de afdeling Huist van het Rode Kruis' ge organiseerde afnameavond. Ondanks de grote drukte verliep de organisatie perfect en kwamen lange wachttijden niet voor en ook verder ver liep alles op rolletjes. Om zeven uur werd begon nen en om halfnegen was de laatste deelnemer geholpen. De organisators toonden zich zeer tevreden over het aantal deelnemers, vooral ook omdat er nu twintig meer waren dan vorig jaar. Ook werd de hulp van liet verplegend personeel van het St.-Liduinaziekenhuis en de vormingsklas ten zeerste op prijs gesteld. (Van een onzer verslaggevers) HULST/KLOOSTEUZANDE Het raadsel rond de kidnapping van de Hulsterse carnavalsprins Toon 1 breidt zich uit. Het gonst momenteel in Hulst en omgeving van de tegenstrijdige berichten omtrent de verblijfplaats van de prins, die afgelopen woensdag door vier mannen ontvoerd werd. Gistermiddag word ten hui ze van de heer Buisgiraai, lid van de carnavalsvereniging „De Groene Mannen", Groe nendijk 1 in Kloosterzande, een pakje bezorgd waarin de heer Buiisgra-af tot zijn ontstel tenis een afgesneden bloederig oor aantrof. Het oor heeft on miskenbaar aan prins Toon behoord. Dit heeft men vast moeten stellen na constatering dit de punt van het (linker) oor geheel is afgesleten. Deze slijtage is veroorzaakt doordat d-e prins vaak' het alaaf-gebaar 'hoeft moeten maken, waiairbij hij met zijh hand langs zijn oor streek. Hét pakket dat de heer Buisgraaf ontving, ging verge zeld van een brief aan de „grootsten groenen" van de carnavalsvereniging waarin vermeld werd dat „de rest van Toon zaterdagavond op het carnavalsfeest van de vereni ging', zal volgen". Gistermorgen ontving het bestuur van de oamavalsstich- ting de Vossen in Hulst, ech ter een brief die ook van ont voerders afkomstig is en waarin de eisen uiteen worden gezet en waarin wordt aange kondigd dat aanstaande zater dag, vanmiddag orn half-vier, op de Grote -Miairkit in Hulst de ontknoping, van het ontvoe- ringsdrama zal plaatsvinden. „Let op", aldus een ge deelte uit de brief die samen gesteld is uit uitgeknipte en opgeplakte kranteletters „prins Toon wordt in goede gezondheid uitgeleverd tegen betaling van een pint per 'pond prinselijk gewicht Het be stuur van de Hulsterse cairna- valssitichting heeft inmiddels laten weten op de eisen van de ontvoerders in te gaan en be reid te zijn de losprijs te beta len. Met behulp van een speci aal geconstrueerde weegschaal zaïl vanmiddag in het openbaar het gewicht van de prins wor den vastgesteld teneinde over eenstemming te bereiken om trent de hoeveelheid pinten die betaald moeten worden. Al met al blijft men in het onze kere verkeren over het lot van de prins. Gisteren ging de prins carnaval va'in vorig jaar prins Rinus 1 een bezoek brengen aan de scholen in Hulst in plaats van prins Toon 1. Gouden bruiloft - Dinsdag 26 februari viert het echtpaar R Boon-Maas aan de Steense- dijk zijn gouden huwelijks feest. Na een mis in de H. Willibrorduskerk te Hulst wordt een receptie gehouden in restaurant Cantecleer te Hulst. De heer Boon is vroe ger chauffeur bij de ZVTM geweest en later controleur. Als „boontje van de tram" heeft hij vele vrienden. Schieting Vandaag wordt in café "W. Blommaert te Hulst een prijsschieting gehouden op de liggende wip. Deze schie ting begint om drie uur. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE In hotel Van Leuven te Klooster zande vond de dipiomauitrei- king plaats aan de geslaagden van de verkeerseodecursus 1974, die was georganiseerd door Veilig Verkeer Nederland afdeling Kloosterzande. Burge meester Somers van Ilontenis se, die de diploma's zou uitrei ken. kon niet aanwezig zijn, hij stond aan de andere kant van De Schelde voor de boot en kon door de dichte mist •niet op tijd in Kloosterzande aanwezig zijn. De twee cursusleiders wachtmeester eerste klasse A. van den Broecke uit Klooster zande en rijschoolhouder J. Rombout uit Hulst, konden over het resultaat van deze cursus meer dan tevreden zijn. Alle 22 deelnemers slaagden, waarvan vijf zelfs foutloos. De vijf foutloos geslaagden behaalden het maximum aan tal punten van twintig. Het gemiddelde van deze cursus bedroog 92,8 procent, wat zeer goed is. Nadat voorzitter F. de Waal de geslaagden had gefelici teerd werd tot de diploma-uit reiking overgegaan. De g- slaagden zijn, mevrouw De Koek-De Theye, mevrouw De Block, mevrouw R. Moortha- mer-De Koek en mevrouw Rombout-Van Acker allen uit Hulst. Mevrouw J. Schelfliout- Bouchout uit Kloosterzande, mevrouw B. Bouchout uit Kloosterzande, mevrouw G. Wullems-Heijens uit Kloos terzande, mevrouw E. Ivens- Sturms uit Walsoorden, me vrouw G. Kuypers-Bauwens uit Kloosterzande, mejuffrouw O. van de Bosch uit Walsoor den, mejuffrouw C. van de Bosch uit Walsoorden, mejuf frouw T, d 'Hondt uit Lams- waarde, mej. M. Maas uit Hengstdijk, de heren A. d'Hondt uit Lamswaarde, J. Ivens uit Walsoorden, P. Wullems uit Klooster zande, J. Hoop uiit Walsoorden, E. Weemaes uit Kloosterzande, A. Broeckaart uit Kruispolder haven, H. Colsen uit Hulst, J. d'Hondt uit Lamswaarde en G, Valckx uit Ossenisse. Voorafgaande aan deze eti- nlomauitreiking hield de afde ling Kloosterzande de algeme ne jaarvergadering. De perio diek aftredende bestuursleden F. de Waal, P. Stoele en J. Rombout werden alle drie her kozen. Voorts werd het actie programma 1974 besproken. Op 12 maart vindt de ver keersproef plaats voor de noogste klassen van de basis scholen in de gemeente Honte nlsse. Op Hemelvaartsdag wordt de traditionele gezelligheidsrit met auto's gehouden. In de herfstvakantie is er ene jeugd rally. Voor kinderen van de vierde, vijfde en zesde klassen van de verschillende basis scholen, met na afloop een filmmiddag. Men wil alle verenigingen die eens een lezing willen la ten houden over Veilig Ver keer verzoeken zich in verbin ding te stellen met de heer A. van den Broecke, Margriet straat 26 te Kloosterzande. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG „Het inko men van de agrariërs is op een hoger niveau komen te liggen, biervan getuigen ook de inkomsten op de land- en veeteeltbedrijven hoewel deze cijfers toch wel meer en nicer gunstig beïnvloed worden door liet feit dat steeds meer be drijven in de vruchtbare en zeer gunstig verkavelde lJs- selmeerpoldcrs komen te lig gen. Vooral de verkaveling van een bedrijf, is vandaag de dag, met de steeds verder voortschrijdende mechanisatie van een bijzonder grote bete kenis voor een goed bedrijfs resultaat", aldus de heer J. J. de Regt-Dekker, voorzitter van de afdeling Zaamslag van de Zeeuwse Iandbouwmaat- schappij in zijn openingswoord tijdens de gisterenmiddag in de bovenzaal van het Wapen van Zeeland in Zaamslag ge houden algemene ledenverga dering. Onbegrijpelijk vond hij, dat er in het eigen gebied zo wei nig gebeurt terwijl toch vooral het waterschap Axeler Am bacht en ook; de voorlichtings dienst zoveel mogelijk zaken stimuleren. Ik geloof dat het voor Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren van enorm groot belang zou zijn wanneer hier in deze streek wat meer cultuur-tech nische werken van de grond zouden komen". „Bij de onderhandelingen voor verhoging van landbouw prijzen in Brussel kwam weer ■;ens tot uiting wie op den duur de zwaarste last van de geldontwaarding zal moeten dragen", zo zei hij verder. „Wat wil men in Brussel nu eigenlijk met, onze landbouw", vroeg hij zich af. „In deze onoverzichtelijke en steeds wisselende tijd hebben wij duidelijk behoefte aan een veel meer afgerond structureel beleid vooral een beleid waar in wij onszelf kunnen terug vinden en waarin we de toe komst met vertrouwen tege- moet kunnen zien. Overigens ben ik, wat de EEG betreft, neus geen pessimist maar Je zal als buitenstaander nu toch wel gaan denken dat de gene- le gemeenschap op haar laat ste benen gaat lopen". De secretaris van de Zeeuw se Landbouwmaatschappij de heer D. Luteijn die een cause rie hield over actuele land bouwzaken zei dat de wereld situatie in het afgelopen jaar zich kenmerkt; door een tekort aan granen, suiker, vlees en plantaardige eiwitten. Het te- Irort is viermaal zo groot als twee jaar geleden. De hoge wereldmarktprijs zal, zij het op langere termijn ook gaan doorwerken op de Europese prijzen. Voor tarwe en maïs zal dit nog niet direct merk baar zijn gezien de grote uit zaai in Amerika Spreker vond dat de land bouw nu maar eens duidelijk moet maken wat hij voor de consument betekent. De ver deeldheid in de landbouw Is groot zo zei hij en dit ver zwakt zijn positie. Men zal zich meer als een eenheid moeten presenteren, meer cen traliseren om zodoende meer te kunnen bereiken. Tot nieuw bestuurslid van de afdeling Zaamslag werd gekozen de heer C. Dekkers uit Zaamslag terwij] de heer F. de Kubber, na een periode van 22 jaar daarin een functie had ver vuld, aftrad. Na een druk be sproken rondvraag werd deze druk bezochte vergadering met een gezamenlijke koffie maaltijd besloten. MEDISCHE DIENSTEN HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg, Dofc ter N. Rijk, Oude Kerk. straat 2 te Aardenburg ui 01177—1466. Axel, Dokter Kok, tel. 01155^ 1555. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen. dijke, Dokter H. van <ic-r Pas, Hoogstraat 1 te IJzen- dijke, tel. 011761366. Borssele en Nieuwdorp, ]je praktijk van dokter Sterren, burg wordt waargenomen door dokter Kievit te Bors sele, tel. 01105—1203. Breskens en Groede, Dokter H. Hauer te Breskens, tel 01172—1566. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande, Dokter (it Meijer te Sluis, tel. 01178— 1366. Clinge, Koewacht en St. Jan- steen, Dokter Brabers, tel 01140—2361. Driwewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenhoek en Ovezande, De praktijk van de huisart sen J. Geldof, J. Kole en 8, Zwartelé wordt tot maandag, ochtend 8.00 uur waargeno. men door dokter s. Wöstmann, Nieuwstraat 18a te Ovezande, tel. 01195- 450. Goes, Dokter S. Buijs, J. Vale- kestraat 3, tel. 5462. Hoek, Sluiskil en Philippine, Dokter van Haelst, Spoor straat 46a te Sluiskil, tel. 01157—444. Hulst, Dokter W. Gielen, tel. 2969. Kloosterzande, Dokter J. Ter Burg, Groenendijk 52 te Hontenisse. tel. 011481377 Tot maandagmorgen 8.00 uur. Middelburg, Dokter J. v, d. Rijst, Rouaansekaai 11, tel, 5343 (zaterdag) en dokter J. Pel, Rouaansekaai 11, tel. 6659 (zondag). Visites aan. vragen voor 10.00 uur, Spreekuren voor dringende gevallen van 12.3013.00 en van 17.3018.00 uur. Reimerswaal, Dokter J. de Beij te Hansweert, tel. 011301344 voor de dorpen Hansweert en Yerseke. Dok ter J. Kamps te Rilland- Bath, tel. 01135—343 voor de dorpen Krabbendijke, Kruiningen en Rilland- Bath. Sas van Gent e.o., Dokter D. Du Puy, Stationsstraat 26 te Sas van Gent, tel. 1777. Terneuzen, Dokter J. Stevens, Scheldekade 27, tel. 01150— 2020. Vlissingen, Dokter A. van de Griek, tel. 2950 (tot zater dag 24.00 uur) en dokter J, Meijer, tel. 2225 (van zater dag 24.00 uur tot zondag 24.00 uur). Visites aanvra gen voor 10.00 uur. Spreek uur voor dringende gevallen van 12.30—13.00 en van 17.30—18.00 uur. Wolphaartsdijk, 's H. Arend:- kerke en Heinkenszani, Dokter D. v. Driel te 's H, Arendskerke, tel. 01106— 1202. Zaamslag, Dokter W. Fraanje, Plein 42, tel. 1244. TANDARTSEN. O.Z. Vlaanderen, Tandarts G Vermeulen, Herengracht 13 te Terneuzen, tel. 01150— 2004 (spreekuren zaterdag van 10.0010.30 en van 18.0018.30 uur, zondag van 12.00—12.30 uur. W.Z. Vlaanderen, Tandarts A. Streefkerk te Breskens, tel. 011721498 (spreekuren za terdag en zondag van 12.00—12.30 uur). Walcheren, Tandarts A Pee tere. Houtkaai 7 te Middel burg, tel. 01180-2565 (spreekuren zaterdag van 9.0010.00 uur, zondag van 11.00—12.00 uur). Z. en N. Beveland, Tandarts J. ten Haaf Beatrixlaan 38 te Goes, tel. 011005716 (spreekuren zaterdag en zondag van 9.00—10.00 uur). DIERENARTSEN. Axel en Zaamslag, Dokter C. Cysouw, te Axel, tel. 01155—1488. N. cn Z. Beveland, Dokter G, Boneschanscher te Kruinin gen, tel. 01130—1233. Walcheren en deel van N\Bf- veland, Dokter J. Hoftijzer te Middelburg, tel. 01189- 3118. Consult alleen na tele fonische afspraak. W.Z. Vlaanderen, Dokter Kapsenberg te Sluis, tel- 01178—1225. APOTHEKEN. Goes, Zeeuwse apotheek tel 5255. Middelburg, Apotheek A. Kin- geling, Lange Delft 133. tel- 2538. Terneuzen, Apotheek Hamann, tel. 2060. Vl'ssingen, Apotheek C. Last drager, C. van Perestraat te Souburg, tel. 01183 1593. WIJKVERPLEGING. Aardenburg, Cadzand en Oost- lnirg en Sluis, Zr. Heyens te Aardenburg. tel. 01177 1522. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdnlaal, Schoondijke en IJzendijke, Zr. Burger Schoondijke, tel. Oil"»" 367. E"- voutsdijk e.o., Zr. Franc». Werrilaan 15 te 's Heeren hoek, tel. 01105—769. Goes, Zr. C. Jungerius, tel. 3666, b.g.g. 7110. Groot Axel en Zaamslag. K. Geleynse, Oosterstraat z te Axel, tel. 011551885. Ho"k, Philinpine en Sluiskil Zr. Euslella, Jacob Hobein- straat 2 te Philippine, 'ei 01159—306 b.g.g. 01157- 451. Hulst en Hontenisse. Zr. Ser ver, tel. 01148—1257. Sas van Gent, Zr. J. van Dot5' selaer, Beneluxstraat u tel. 01158—1916. Terneuzen, Zr. Hobbel, Steenbergenlaan 68, 336°- .Cf W.Z. Vlaanderen, Zr. Pr. Irenestraat 5 te Schoon dijke, tel. 01173—367. (Van een onzer versla MIDDELBURG tal misdrijven dat t< van de Middelburgse tepolitie kwam, blijl 1967 en 1973 aanzli zijn gestegen. In 1967 men 3|2 misdrijven vertoont de balans ee fer van 1062. Enkele cijfers uit drijvenbalans" van de burgse gemeentepoli ken speciaal de aand aantal seksuele misd sinds 1967 praktisch bleven (13 resp. 14), de groei van de t Diefstallen, zowel ee delicten als diefsta braak, namen echte toe. In 1967 waren t in 1973 niet minder - Het rijden onder in\ alcohol is, blijkens d statistiek over 1973 keer politiewerk gew 1967 was dat 40 kee val. Nieuw voor het waren de overtredn de vuurwapenwet. E twee processen-verbi een dergelijk deli maakt, iets dat in het nooit is gebeurd. De Middelburgse maaxte in 1973 n proeessen-verDaal 0 dan het dubbele „oogst" die men tien den haalde. Vooruitzichten vo( en maandag, opges het KNMI op vrij das uur: veel bezolki overwegend droog e verandering in tempe Weersvooruitzichte: fers gemiddeld ovt land. Voor zondag: Aantal uren zon: Min.-temp, omstreeks Max.-temp: omstreel den. Kans op een dno van minstens 12 uu cent. Kans op e( droog etmaal: 70 proc Voor maandag: Aantal uren zon: Min.-temp: omstreek den. Max.-temp: on graden. Kans op 1 periode van minster 95 procent. Kans o heel droog etmaal: cent. waterstande Konrtanz 291 plus lolden 211 min 11, 195 min 3, Pldtte m'n 6, Maxau 432 r chingen 158 min 4, 266 min 5, Steinbac 3, Mainz 291 onv, tuin 7, Kaub 208 m 332 min 4, Koblenz Keulen 220 min 6, I tuin 18, Lobith 101 Pannerdense Kop 9 Nijmegen 830 min hop 886 min 13, E 436 min 14, Devent 13. Monsin 5474 m haren 4005 min 1170 min 22, Gras de sluis 506 min 5. hoogwater Moégen, zondag 24 f Bergen op Zoon 17.34 Hansweert 4.22 en 1 Terneuzen 3.39 en 1 yiissingen 3.11 en 1 Wemeldinge 5.03 en Maandag 25 febr. Bergen op Zoor 18.00 Hansweert 4.53 en 1 Terneuzen 4.08 en 1 Vlissingen 3.41 en 1 Wemeldinge 5.35 er •1

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2