De Siamese tweeling van geld en politiek PAUS LIET DOMINEES TOT PRIESTER WIJDEN Oost-Europa minder soepel bij abortus IN TIROL STAAT EEN SKI-LAGERE SCHOOL WINKELMEISJE Mine t EEN KNECHT DIENSTER. KOOP INFORMATIE Fa. Mangnus EIGEN HAARD voor LUXE GESCHENKEN FOTO FILM H. WENTZLER 40,- 39,- 115,- 150,- VOORSTEI WONINC Terneuzen heeft nieuwe lijndienst op Zweden TERDOOD- VEROORDEELDE BEZWEEK AAN EIGEN MEMOIRES „Gulden en dollar worden harde valuta Opzienbarende overgang van protestanten KINDEREN RESPECT JUISTE WEG Eerlijk Moedermelk OM BEVOLKINGSAFNAME TEGEN TE GAAN Tieners Kliniek Gezondheid Schijn Niet te scheiden NET KINDERMEISJE Voorlopig bericht Renault- dealer G. CAPPEN- DIJK Zoon G. CAPPEN- DIJK Zoon HULST CARNAVALS AANBIEDINGEN is PALLAS SUPER 8 CAMERA Bus doet andere lialtes aan met carnaval Vrijdag 22 februari 1974 (Van onze correspondent) PARIJS Een 54-jarige voor malige terdoodveroordeelde uit de stad Nantes, die na zijn gratie als gevolg van hard werken een vooraanstaande positie als industrieel verwor ven had is het slachtoffer ge worden van zowel de mode om zijn memoires te schrijven (vooral als men in de gevan genis gezeten heeft) als van de sensatiezucht van een krant. Emilé Guyot had als gevolg van enkele jeugdvergrijpen een aantal jaren in een opvoe dingsgesticht doorgebracht en werd daarna als gevolg van oen nieuwe misdaad op 28- jarige leeftijd ter dood veroor deeld wegens roofmoord, Enkele uren voor hij onthoofd zou worden werd hem door de toenmalige president der repu bliek gratie verleend. Zijn straf werd in levenslange ge vangenis omgezet maar als ge volg van voorbeeldig gedrag werd hij na twintig jaar op vrfje voeten gesteld en ten slotte zelfs gerehabiliteerd. Tijdens zijn gevangenisstraf had hij het meubel'makersvak geleerd en eveneens boekhou ding en was tenslotte hoofd boekhouder van de gevangenis geworden. Na zijn bevrijding stichtte hij zijn eigen bedrijf je, maar ging aldra failliet als gevolg van het feit dat hij bij het aangaan van een lening geen melding ervan gemaakt had dat hij een strafregister bezat. Daarna werd hij boek houder tot zijn werkgever er achter kwam dat hij een voor malige ter-dood-veroordeelde was en hem ontsloeg. Daarna kreeg hij zijn derde kans: hij werd het slachtoffer van een auto-ongeluk en als gevolg daarvan werd hem een schade-vengoediing toegekend. Met het geld daarvan kocht hij een zaak voor zijn vrouw en begon zelf speelgoed te fa briceren. De zaken floreerden en hij was in goeden doen tot hij op zekere dag bezoek van twee individuen kreeg die hem vroegen of hij met een stengun wist om te gaan. Maar in tegenstelling tot zijn vrees dat zijn antecedenten achterhaald waren en dat men hem een „kraak" voorstelde, bleken de beide individuen vertegenwoordigers te zijn van een grote onderneming die geldtransporten verzorgde en hem voorstelden deelgenoot van de zaak te worden. Hij ging op het voorstel in, kreeg een banklening, breidde het bedrijf zeer aanmerkelijk uit, ging voort met zijn andere in dustriële activiteiten en werd een algemeen geacht en zeer welgesteld industrieel die in de stad Nantes alleen maar vrienden had. Op zekere dag bezweek hij voor de verleiding om de mo de van oud-gedetineerden te volgen die hun memoires te boek stellen. Hij schreef zijn biografie onder een pseudo niem uiteraard. Het boek werd grif verkocht en achter zijn pseudoniem verscholen genoot hij van een soort indirecte be roemdheid. Hij hechtte evenwel boven al les aan zijn anonimiteit omdat hij ervan overtuigd was dat men hem de algemene geachte industrieel nimmer zou verge ven een voormalig misdadiger te zijn. Maar het succes van zijn boek werd hem noodlottig. Een op sensatie beluste krant slaagde erin de ware identiteit van de auteur van de bestseller te achterhalen en toen Emile Guyot zaterdagmorgen een wandeling door de stad maak te zag hij in een krantenkiosk op de voorpagina van een blad zijn foto met het grote onder schrift: deze galeiboef is een industrieel uit Nantes. De emotie was te sterk. Hij kreeg een hartaanval, kon nog tot thuis strompelen en stierf en kele ogenblikken later. JAN DRUMMEN (Van onze correspondent) WASHINGTON De verkiezing van alle politieke functiona rissen in de Verenigde Staten van President tot hondevanger kostte in 1972 ongeveer 40» miljoen dollar. Alleen de grootte van dat bedrag maakt al veel waarnemers van het Amerikaan se politieke toneel kwaad. „Een nationale schande", schreef „Time". „Een schandaal", riep „The National Observer" ver toornd. En Roscoe Drummond van de Christin Science Monitor mopperde over de stank. Vol gens George Thayer, van UTRECHT (ANP) Als de prijzen van ons aardgas wor den opgetrokken tot b.v. het olieprijsniveau, is de kans heel groot da de gulden sa men met de dollar tot de har de valuta gaat behoren. De dollar wordt weer hard door dat de Verenigde Staten in een veel betere concurrentie positie met name ten op zichte van Japan komen te verkeren. Daarop kwam kort samenge vat het betoog neer, dat de Tllburgse econoom en kroonlid van de SER, prof. dr. D. B. J. Schouten, gistermiddag hield tijdens een lunchbij eenkomst van de maatschappij voor nij verheid en handel Utrecht (Van onze correspondent) BONN In kerkelijke krin gen van Beieren heeft de overgang van drie Protestantse dominees naar de katholieke kerk groot opzien gebaard. Dit spectaculaire geval is des te opmerkelijker, omdat alle drie de geestelijken na een studie in de katholieke theolo gie te Regensburg over een jaar tot priester gewijd en ais pastoor in hetzelfde bisdom tewerk gesteld zullen worden. Nog meer deining baart de omstandigheid, dat twee van hen getrouwd zijn en respec tievelijk vier en drie kinderen hebben. De toestemming voor de priesterwijding van alle drie werd rechtstreeks door paus Paulus verleend. Dit kan er volgens ingewijden op wij zen, dat de gehuwde priester in de katholieke kerk voortaan niet meer zulk een onomstote lijk taboe zal zijn als dat tot nu toe het geval was. Volgens de drie dominees voelden zij zich in de evange- lisch-lutherse kerk van Beie ren niet meer thuis, waarbij de toenemende betekenis van de leek en in het bijzonder van de vrouw in de ambts uitoefening doorslaggevend is. Het drietal verklaarde welis waar er geen bezwaar tegen te hebben, dat gelovige christe nen wegens het gebrek aan geestelijken steeds meer voor de zielzorg aangetrokken wor den, maar dat men het de gemeente niet kan aandoen deze over te laten aan mensen, die niet met de volmacht van de wijding tot het priesterlij ke ambt uitgerust zijn. De vader van vier kinderen, de 45-jarige Gerhard Betzner, „ei, dat bij hem de nieuwe wet op de vrouwelijke domi nees de doorslag gegeven heeft. Volgens hem heeft de protestantse kerk van Beieren deze en andere hervormingen ingevoerd zonder er het be wijs voor geleverd te hebben of de veranderingen ten aan zien van het evangelie en de leer van Luther wel verant woord zijn. De huidige ont wikkeling noemde hij daarom een ontwaarding van het priesterlijke ambt. Zij had hem voor problemen gesteld, waarom hij een jaar lang had moeten worstelen voordat het besluit gerijpt was om naar de katholieke kerk over te gaan. De onmiddellijke superieur van Betzner is weliswaar te leurgesteld over zijn heen gaan, maar wil „de in alle opzichten integere geestelijke toch in vrede" laten gaan. „Mijn deur zal voor het drietal altijd open blijven en de rede nen voor hun overgang moet ik respecteren", zei de protes tantse deken Paul Rieger let terlijk. Ontzetting, die eveneens ge kenmerkt wordt door begrip, heeft Betzner's besluit ook in zijn eigen gemeente veroor zaakt. Een lid van het kerkbe stuur dat het tijdens een dienst bekendmaakte zei: „Wij allen moeten diep geschokt zijn. Heeft onze Lutherse kerk zo veel aan geloofwaardigheid en liefde ingeboet, dat een zo uitstekende dominee, die ons geloof beter kende en er meer naar leefde dan het vaak on der theologen gebruikelijk ls, zich hierin niet meer thuis voelde en daarom moest gaan?". Ook voor de 39-jarige dominee Karl-Heinz Tillmann hebben theologische bezwaren de doorslag gegeven. De vader van drie kinderen, die evenals zijn twee collega's nog andere vooraanstaande functies in kerkelijke instituten bekleedt, zei dat de huidige situatie in de protestantse kerk hem aan zienlijk aan de juiste weg hebben laten twijfelen. FRANS WENNEKES wiens hand zojuist een boei end boek over de rol van geld in de Amerikaanse politiek is verschenen A), valt het alle maal wel mee. Het bedrag dat in 1960 werd uitgegeven voor alle Ameri kaanse verkiezingen was 0.0003 procent van het natio nale produkt en minder dan de rekening die Amerika dat jaar voor schoenreparaties betaal de. De 200 miljoen dollar die de verkiezingen van 1964 vergden is een vijfde van het bedrag dat in dat jaar aan bioscoop kaartjes werd uitgegeven. De 300 miljoen die in 1968 in de verkiezingen werden geïnves teerd is een kwart van wat Amerika's twee grootste ad verteerders, General Motors en Proctor and Gamble, dat jaar aan reclame uitgaven. George Thayer gelooft dat de verkiezingsbegrotingen eerder te laag dan te hoog zijn. Im mers, zegt hij, 30 tot 35 pro cent van de kiezers blijven tij dens de presidentsverkiezin gen thuis. Gedetailleerde poli tieke debatten via de beeld buis blijken nog te duur. Is Thayer te optimistisch? Heb ben de financiële manipulaties met Nixonfondsen in 1972 en voorgaande jaren niet duide lijk gedemonstreerd dat poli tiek en geld in de Verenigde Staten een corrupte Siamese tweeling opleveren? George Washington wist al hoe hij kiezers op zijn hand kon krijgen: In 1757 bracht hij voor zijn verkiezing in de volksvertegenwoordiging rond 175 liter rumpunch, 100 liter wijn, 140 liter bier en 7 liter appelwijn in de slag om de stemmen te veroveren van in totaal 391 kiesgerechtigde per sonen. Dat kwam neer op een zeer behoorlijke slok per kie zer. Het politieke bedrijf is niet altijd even fris geweest in Amerika. Simon Cameron, een zeer corrupt man die minister van oorlog werd in het kabi net van Abraham Lincoln, had zijn eigen definitie van een onkreukbare politicus: „Een eerlijk politicus Ls een politi cus die, wanneer hij omge kocht is, omgekocht blijft". Thayer open schatkamers van historische corruptie in zijn boek: In 1832 kostte een stem in New York rond 5 dollar in de periode tussen 1876 en 1932 was „geen functie ir Amerika te hoog om niet te kunnen worden gekocht". Le den van staatsparlementen verkochten hun stem aan hoogste bieders. Edgar Allan Poe stierf op 7 oktober 1849 aan de alchohol die hij ge kocht had van het geld waar voor hij zijn stem had ver kocht en overheidsdienaren ir de stad Philadelphia betaalden rond de eeuwwisseling een verplicht percentage van hun salaris aan de partij. Tot het jaar 1913. toen de senators nog werden aange wezen door de staatsparlemen ten, werden die functies min BELGRADO (ANP) Ter wijl in het westen geleidelijk een vrijere opvatting ten aan zien van abortus ontstaat, ko men enkele in dit opzicht iibe rale landen in oost-Europa van hun tolerante politiek terug. In Zuidslavië en Hongarije zijn artsen en politici die heb ben gepleit voor het toeroepen van een halt aan de „abortus- epidimie", en Polen, Bulgarije, Roemenië en Tsjechoslowa- kije hebben al maatregelen genomen die abortus minder gemakkelijk uit te voeren ma ken. Alleen de Sovjet-Unie houdt vast aan haar politiek van vrije abortus, die vrijwel niets in de weg wordt gelegd. Orr gezondheidsredenen beperken artsen het aantal gevallen van abortus per jaar op dezrffd? vrouw tot twee of misschier drie, maar het is bepaald aeen uitzondering dat een Russin zes en soms zelfs meer vrucht afdrijvingen heeft. Een zegsman van het Zuid- Slavische ministerie van ge zondheid zei: „Ons abortusge middelde heeft vooral onder tieners epidemische proporties bereikt en wij zijn niet de enigen in Oost-Europa. We moeten het een halt toeroepen tot de seksuele voorlichting zo veel vordering heeft gmaakt dat we een progressieve hou ding ten opzichte van beëindt ging van de zwangerschap kun nen innemen. Alleen al in Servië (grootste van de zes Zuidslavische re publieken) vinden 80.000 ge vallen van abortus per jaar plaats". In de grootste kliniek voor vrouwenziekten in Belgrado worden 10.000 vruchtafdrijvin gen per jaar uitgevoerd. Dat zijn er 3.000 meer dan hel aantal baby's dat er wordt ge boren In 1973 ondergingen in klinieken in Belgrado ruim 2.000 meisjes tusen de 13 en 18 jaar een abortus en artsen schatten dat in achterafstraat- jes evenveel illegale vruchtaf drijvingen plaatshadden. De directie van de grootste kliniek in Belgrado vertelde dat het aantal gevallen van abortus vorig jaar enigszins afnam toen men patiënten drie dagen begon binnen te hou den. Veel vrouwen verkozen toen andere ziekenhuizen waar ze enkele uren na de ingreep mochten vertrekken. Hongarije zit met het ern stigste abortusvraagstuk. Het jaargemiddelde daar stijgt ruim uit boven de 200.000 waardoor de 10,5 mil joen inwoners het hoogste a- bortusgemiddelde in de wereld hebben en naar verhouding in getal afnemen een pro bleem dat gedeeld wordt door Roemenië, Bulgarije en de Sovjet-Unie. Dit jaar heeft de Hongaarss regering maatregelen ter be perking van de abortus geno men en de kinderbijslag twee a drie keer groter gemaakt Ook het overwegend katholie ke Polen zit in de komende tien tot vijftien jaar met een mankachttekort als gevolg van het wettigen van abortus in 1956. In Tsjechoslowakije is het aantal gevallen aan het afne men. Vruchtafdrijvingen wordt toegestaan op grond van gezondheid of als een kind niet kan rekenen op een gjede opvoeding. De bevolking nam van 14,3 miljoen zielen in 1970 toe tot 14,5 in 1972. Dit gro tendeels als gevolg van sociale maatregelen zoals verbeterd voorlichting over voorbehoeds middelen, beschikbaarheid van de pil, grotere kinderbijsla guitkeringen en geboortetoes- tagen. Vrouwen die een abortus wensen moeten er naar draag kracht voor betalen. Maar ook al is abortus in veel Oosteuropese landen niet meer zo gemakkelijk te ver krijgen, toch is er een veel minder onmaatschappelijk stigma op gedrukt dan in het westen. Met uitzondering van Zuidslavië kan in Oost-Eurona direct verband gelegd worden tussen abortusbeperking en de wens bevolkingsafname tegen te gaan. De medische overheid ziet de mogelijkheid van abortus als een kenmerk van de com munistische samenleving, in tegenstelling tot het Westen of meer geveild. Al Capone schonk gulle politieke bijdra gen aan „Big Bill" Hale en Jimmy Walker, respectievelijk burgemeesters van Chicago en New York en tot op de dag van vandaag investeren Maffia figuren in de verkiezingen van de staat eNvada om hun gokbelangen veilig te stellen. Geld, verklaarde Jesse Unruh, een machtige democraat in Ca- lifornié, is de moedermelk van de politiek. Volgens George Thayer is de onvermijdelijke relatie tussen geld en politieke macht in de Verenigde Staten in de eerste plaats een afspiegeling van de Amerikaanse maatschappij. Hij is van mening dat „de wijze waarop wij onze politie ke campagnes financieren niet smeriger, cynischer of immo reler" is dan andere onderne mingen in het Amerikaanse bestaan. „Het heeft er alleen maar de schijn van. zegt Thayer, omdat onze politiek zo scherp wordt belicht." Als een even scherp licht gewprpen zou worden op het gedrag, achter de scher men, van ondernemers, vak bondsleiders, advocaten, be roeps-sportbeoefenaars, dok ters, filantropen en geestelij ken zou zonder twijfel een vergelijkbare hoeveelheid vui le was aan het daglicht ko men". Dat is een schrale troost: niet alleen de politiek in de Vere nigde Staten is smerig. Een van de zorgelijker gegevens in het boek van Thayer is dat de zogenaamde „highwaylobby", de machtigste irvloedshande- laar in Washington die de ge combineerde macht van de wegenbouw-, de olie-, rubber en auto-industrie concentreert een omzet vertegenwoordigt van niet minder dan 16 pro cent van het nationale pro dukt. Thayer's boek is fascine rend maar men kan het som bere gevoel niet ontlopen dat de corrupte Siamese tweeling van geld en politiek in Ameri ka niet te scheiden is. Al Who Shakes the Money Tree? - American Campaign Financing Practices from 1789 to the Present, door George Thayer, uitgegeven door Si mon and Schuster, New York; 320 blz.u.s.d. 8,95 BERT VAN VELZEN NEUSTIFT (OOSTENRIJK) (AP) Een tienjarig meisje in Kitsbuehel, het Tiroolse skiparadijs, zegt: „Het zou de vervulling van mijn liefste wens zijn, als ik naar de lage re school van Neustift zou mo gen gaan". Als zo'n wens elders op de wereld al vreemd mocht klin ken uit de mond van een tien jarige, in Tirol is het de ge woonste zaak van de wereld. De lagers school, waarop het meisje uit Kitzbuehel doelde, is speciaal gesticht voor kin deren, die goede renskiërs be loven te worden. Franz Schartner, het 34-jari ge hoofd van de lagere school 'n Neustift, zegt, dat zijn school beslist geen fabriek is waar skiërs worden gemaakt. „Dat is helemaal niet waar, wij willen goede leerlingen, die ook goede skiërs zijn of andersom, precies zoals u wilt". Goede skiërs wil Tirol en Oostenrijk, een land met 7 miljoen inwoners, die verslin gerd zijn aan de skisport. De inwoners van grotere landen met goede sportsiieden begrijpen misschien niet waar om Oostenrijk zo verschrikke lijk trots is op zijn goede skiërs. Het antwoord is, dat skilopen de enige sport ls waarin Oostenrijk internatio naal uitblinkt. Schoolhoofd Schartner, een ernstige man, erkent, dat het Idee tot stichting van de school opkwam nadat de O is- tenrijkers bij de wereldski. kampioenschappen te Portillo in Chili in 1966 een zware nederlaag hadden geleden. De school in Neustift werd in 1969 geopend. Van de 60 kinderen, die naar deze school willen gaan worden er doorgaans slechts 15 toegelaten. Het besluit tot toelating wordt genomen door een speciale commissie, die strikt de hand houdt aan de gestelde normen. Het kind moet goed in sport zijn en tevens een goed stel hersens hebben. Het is echter niet noodzakelijk dat het kind een goede skiër is. Dat kan ook later komen. Als de kinderen op hun 14de jaar de school te Neustift moeten verlaten, behoren ve len der skiërs al tot de vaste kern van de Oostenrijkse ski- bond. Zij gaan dan naar een van de middelbare skischolen, die precies zo werken als de school in Neustift of zij leren een beroep om hun skitraining te kunnen voortzetten. In Neustift, waar in elke klas de helft van de leerlingen uit skiërs bestaat, worden in voor- en najaar meer lessen dan anders gegeven om de skiërs in de gelegenheid te stellen de achterstand in te lopen die het gevolg is van hun training. Nog vrij onverwachts overleed onze geliefde broer, zwager en oom LEENDERT MICHIEL JANSEN op de leefijd van 71 jaar en 10 maanden. Kloosterzande F. C. Jansen-Verplanke Kuitaart A. Jansen Wieringerwerf C. J. Jansen J. Jansen-de Zeeuw Kuitaart J. C. Jansen Heerlen Mevr. L. Elsman Kuitaart E. Ch. de Feijter-Jansen A. P. W. de Feijter Terneuzen A. van Wijck Kuitaart J. J. Jansen Kuitaart, 21 februari 1974 Boudeloodijk 2. De teraardebestelling zal plaatsvinden op de al gemene begraafplaats te Kloosterzande. Vooraf zal de rouwdienst worden gehouden te Kloos terzande op maandag 25 februari om 14.00 uur in het Poorthuis, Cloosterstraat 10. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebestel ling in het Poorthuis. Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van onze bedrijfsleider, de heer M. VAN INGEN die meer dan 25 jaar aan ons bedrijf verbonden is geweest. Dankbaar zijn wij voor wat hij voor zijn perso neel en ons bedrijf heeft gedaan. Directie en personeel Kelder - Plastibox B.V. 's-Heerenberg. Kelder K.G. Emmerich. De begrafenis vindt plaats op zaterdag 23 februa ri om 11.30 uur op de algemene begraafplaats Tolsteeg aan de Opaalweg te Utrecht. Zeer bedroefd, maar dankbaar voor wat hij voor ons allen is geweest, is plotseling van ons heengegaan, op de leeftijd van 56 jaar, mijn lieve echtgenoot, onze beminde vader, behuwd- vader, broer, behuwdbroer. oom en neef EDUARD JOHAN CHRISTIAAN RADEMAKERS echtgenoot van Germaiiie Maria Elisabeth de Keijzer Wij bevelen onze overledene in uw gebeden aan: Hulst Hulst G. M. E. Rademakers-de Keijzer Jac. Rademakers Anny Rademakers-Calle 's-Gravenhage Margo Rademakers Familie Rademakers Familie de Keijzer Hulst, 21 februari 1974 Tabakstraat 18. De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben op zaterdag 23 februari om 11.00 uur in de basiliek van de H. Willibrordus te Hulst, waarna de overledene begraven zal worden op de r.-k. be graafplaats te Hulst. Samenkomst St.-Liduinaziekenhuis, ingang Ta bakstraat om 10.30 uur. Vrijdag om 19.00 uur zal een eucharistieviering gehouden worden in de basiliek. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het St.-Liduinaziekenhuis te Hulst. Bezoekuren van 14.00 tot 15.00 en van 19.00 tot 20.00 uur. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief ontvin gen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. GEVRAAGD voor direkt te Terneuzen enige kennis van de Franse taal gewenst Eventueel intern, zondags vrij, hoog loon. Brie ven onder no. 18.057 De Stem, Hulst. DANKBETUIGING Daar het ons niet mogelijk is eenieder persoon lijk te bedanken voor de vele bewijzen van medeleven na het overlijden van mijn lieve man, vader en opa WILLEM REMIJN betuigen wij onze oprechte dank. M. Remijn-Vermuë, kinderen en kleinkinderen. 's-Heerenhoek. februari 1974. Willibrordusstraat 11. GEVRAAGD: voor BUFFET PROVINCIALE BOOT KRUININGEN—PERKPOLDER: algemene dienst en een Aanmelden: Tel. 01148-1236. Onze lezers lezen graag 1 Ook over uw zaak Het bevredigt hun behoefte aan DRINGEND GEVRAAGD: GRAVENSTRAAT 362 CLINGE TELEFOON 01140-2904 Familieberichten uit andere bladen Overleden: HEINKENS- ZAND: Suzanna Zuidhof (93) weduwe van Lauren- tius Traas, WESTKAPEL LE Jan Verstraate (84) weduwnaar van Adriana Brasser, MIDDELBURG Cornelis Huiszoon (73) echtgenoot van P. Huis- zoon-WoIse. GOES Pieter Korsuize (82) weduwnaar van S. Vermeulen. Tijdens de officiële ope ning van onze nieuwe zaak zijn er diverse at tracties in het nieuwe pand Absdaalseweg 1, Hulst 1 VRIJDAG 1 MAART a.s. 20.00 uur optreden van de Motorcross-Prijsrij- ders uit Axel, in een superlange film. Gratis toegang ZATERDAG 2 MAART a.s. 15.00 uur Tijdens de Renault- show optreden van de bekende goochelaar „Gosé Fiasco" Gratis toegang ZONDAG 3 MAART a.s. Voor de bezoekende ou ders en kinderen een leuke verrassing Houdt u één van deze dagen vrij, voor een be zoekje aan ons nieuwe pand. Tot zieins op 1, 2 en 3 maart a.s. Renault-dealer Absdaalseweg 1 Telefoon 01140 - 3524 KLEINE BAGIJNESTRAAT 7 - HULST - TELEFOON 01140 4495 iS AGFA CT 18 DIAFILM 36 opnamen inclusief ontwikkelen. Deze kwaliteitsfilm r voor slechts f 14,00 p. st. 3 STUKS VOOR J is KODACHROME II SUPER 8 KLEURENFILM Prijs per stuk f 13,50, PER 3 STUKS iS POLAROID COLORPAK 82 Direktklaar fotocamera, geen f 165,— MAAR VOOR SLECHTS En natuurlijk kunt u bij ons terecht voor alle andere FOTO- FILM- en DIA-ARTIKELEN FOTOLIJSTEN, KINDERREPORTAGES, BRUIDSREPORTAGES (ook gefilmd en met geluid), ENZ. Ontwikkelen en afdrukken kleui en zwart/wit tegen lage prijzen. Vrijdag 22 februari 0 Aan de kerkhoflaan kon (Van een onzer verslaggever (Van een onzer verslaggever TERNEUZEN De Gorthi Line uit Helsingborg in Zw den heeft een nieuwe lijndier geopend op Terneuzen. Deze verbinding wordt om 14 dagen onderhouden van Zweedse haven Gaevle naar terminal van Aug. de Meij aan de Zevenaarhaven. De bedoeling is dat jaarlij 100.000 ton bosprodukt waarvan 75.000 ton pulp, Terneuzen wordt aangevoe Daarmee zal de totale aanvc in 1974 van papier, hout pulp vanuit Zweden en Fi land de 300.000 ton rui schoots overschrijden. In 1! bedroeg de totale aanvoer v bosprodukitan uit genoem landen in Terneuzen 224.! ton. Het is te verwachten ook de aanvoer met de and< lijndiensten, zoals de Bo scheepvaartmaatschappij Finland en de Trans Bal'tiqi Scanidinavia Motorships Zweden, nog dit jaar zal t nemen. Ook wdt betreft de kole aanvoer staat Terneuzen tl sen de Westeuropese havi lang geen slecht figuur. Dat vooral te danken aan de gr overslagcapaciteit van OV B.V, en Aug. de Mei N.V.. Door de sterk toegenon vraag naar steenkool als volg van de oliecrisis kan sterke stijging van de aanv van vaste brandstoffen wore verwacht. Deze tendens tek de zich reeds in 1973 af, welk ]aax een aanvoer 1,79 miljoen ton steenkool Terneuzen werd genoteerd. De nieuwe massagoedha in Terneuzen, die volgend j in gebruik genomen zal w den, kan een flinke bijdr aan deze kolenaanvoer lt ren. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Tij de carnavalsoptocht van zondag, tussen 13.00 en uur worden de bushaltes het Bolwerk en in de straat te Sas van Gent, door de Z.V.T.M.-bussen gedaan. De bussen, die rende die uren in Sas ^ent aankomen, of van vertrekken zullen stoppen het B.P.-station van ga beters aan de Westkade. g<

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 4