POSTORDERBEDRIJF IN SLUIS Ziekenhulp onvoldoende STUDIE OVER VEILIG VAREN OP ZEEUWSE WATEREN Ruim helft van patiënten niet echt ziek TWEEDE ZINKSTUK IN GAT Woning verbrand GEBREK AAN SAMENWERKING LEIDT TOT VER SPIT T ING PORBON MIDDELBURGS ONDERZOEK: vulmiddel voor vakman en gezin Ornitholoog bang voor raclio-actieve dijken F 200,- boete: strop voor stroper Geen carnaval in St. Philipsland stad streek Opklaringen SCHAKEL IN DE CAISSON Vrijdag 22 februari 1974 3 srslaggevers) oering van carnavalsprins Hulst een enorme he roe chting algemeen HuIS(e. n overal biljetten aange nwijzingen kan geven, dfe i de ontvoerders kunnen iten, k enkele ingezonden brie. van verontruste inwoners I Hulst kwamen bij de re-1 e van De Stem gisteren :n. „Ben d'r helemaal 'an, van dat bericht dat prins Toon 1 hebben ge- n. Zo'n schone man en zo'n slimmerik. Kan 't ge. met geloven dat hem dat overkomen. Hoe is dat ïlijk? Waar moet dat Zulke slechterikken u al iets gehoord? Heb! ze al gezegd wat ze wil- Ik heb gespaard voor de ival. Het is niet zo veel dat kunnen ze krijgt :e onze prins maar terug, n. En als dat niet genoeg lan kunnen ze misschien actie beginnen „help de is kwijt". Schreef óns e K. Ook in andere brie- werd gehoopt dat de prins terugkeert en dat de da- worden gestraft, een onzer verslaggevers) 'LST De afdeling Zee van de Gehandicapten nisatie Nederland houdt erste bijeenkomst in het ve seizoen op zaterdag 2 t in het gemeenschaps- um Den Dullaert i» Middags om twee uur daar dan het negentig grote gezelschap van de tgroep Rosante uit Sint een onder leiding van Marie José op, evenals aalletgezelschap uit Zuid- het optreden van de bal- iepen wordt in Den Dui- een centrum dat aange- is aan de behoeften van idicapten, een- bezoek ge- t aan de tentoonstelling ircheologische vondsten in tnd van Hulst. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Het postorderbe drijf Franco-Suisse met ves tigingen in Duitsland, Frank rijk, Zwitserland en Oosten rijk, heeft zich deze week ge vestigd in Sluis. Met ingang van 10 maart zal een reclame campagne in Nederland begin nen, waarmee men met vier zogenaamde testartikelen de Nederlandse markt wil aftas ten. Voorlopig heeft men voor de advertentiecampagne in 1974 een bedrag van f 300.000 uitgetrokken. Achter het post orderbedrijf staat Duits en Zwitsers kapitaal. Met de voorbereidingen om in Neder land te gaan werken is men ongeveer een jaar bezig ge weest. Administratief is het postor derbedrijf voorlopig onderge bracht bij een assurantiekan toor in Sluis. Voor de inpak en verzendwerkzaamheden kan in de begintijd een beroep worden gedaan op ruimte en personeel van een Zeeuwsch- Vlaamse grossier. „Een jaar onderzoek heeft ons geleerd dat er wel moge lijkheden voor ons assortiment in Nederland liggen. Wij voe ren wat men noemt luxe arti kelen, waarbij ik wel wil be nadrukken dat dit geen sex- artikelen zijn", aldus een woordvoerder van Franco- Suisse gisteren in Sluis. „De verwachting is dat ons postorderbedrijf flink kan uit groeien in Nederland. Dat be tekent dat wij mettertijd de beschikking moeten krijgen over een flink pand, waarin zowel verzendafdeling als ad ministratie kan worden onder gebracht. Het plan is die ves tigingsplaats in Sluis of in een van de randgemeenten te zoe ken", zo werd meegedeeld. De bedoeling is om na de testartikelen het assortiment langzamerhand uit te breiden, waarvoor ingespeeld zal wor den op de behoeften van het Nederlandse publiek. „Daarbij weten wij ons geruggesteund door de hoofdvestiging in Ubelingen in Duitsland, die de nodige analyses voor ons zal maken. Als aanloopperiode hebben wij ons een termijn gesteld van ongeveer drie jaar. Je kunt natuurlijk niet van de ene op de andere dag een groot postorderbedrijf stichten, dat is duidelijk". Aanvankelijk had men Hoofddorp als plaats van ves tiging in gedachten. „Wij zijn hiervan afgestapt, Sluis leek ons gunstiger. Het heeft een bekende klank in Nederland en in België. Dit laatste is ook belangrijk, omdat de tweede fase van onze opbouw gericht zal zijn op het Nederlands sprekend deel van België Eventueel personeel dat wij nodig zullen hebben als de ontwikkelingen gaan zoals we verwachten, zal zoveel moge lijk hier uit de eigen streek worden aangetrokken. Maar dat kan nog wel een tijdje duren". 0 Van de uitgebrande woning bleven alleen de muren overeind. (ADVERTENTIE) PROFESSIONEEL... MAAR AL LANG ONTDEKT DOOR DE DOE-HET-ZELVER! Kant-en-klaar en met super hechtkracht 1001 toepassingen; om u een idee te geven: Houtrot herstellen. Gaten, kieren, naden en scheuren blijvend afdichten, ook tussen muur en kozijn of langs de trap en rondom cv-pijpen. Betonreparatie of ragdun afpleis- teren. Onderzadelen. Trapleuning muurvast zetten. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV. Spaanplaten naadloos verwerken (verlijmen). Tegels zetten op hout, spaanplaat of betonemaille, enz. Pleisterwerk, maar evëngoed stop verf bijwerken. Betonnen ramen be- glazen, ook in een stal. Dakpan vast zetten. Dunne plek in goot of lek balkon dichten. Latten tegen muur of plafond hechten. Super hecht kracht tussen HOUT en STEEN of tussen andere materialen van een verschillend uitzettingscoëfficiënt. Nu gemakkelijker èn vlugger èn beter: STOPPEN, BLIJVEND AF DICHTEN, VOEGEN, UITVLAK KEN, RAGDUN PLEISTEREN, DIK PLAMUREN en blijvend HERSTEL LEN met PORTON, de in Zwitser land ontwikkelde één-componen- tige, dus-kant-en-klare, kunsthars viüpasta met enorme hechtkracht aan èlk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas, al leen niet aan plastic. Blijvend ther- I monlastisch en waterdicht. Krimpt niet. zet niet uit, scheurt niet, Mg- en slijtvast. Alkali-, elec- trolyt-, olie- en dooizoutbestendig. Verwerking met: plamuurmes, plakspaan, voegspijker, hand- of luchtdrukspuit. Onschadelijk voor de handen en onbeperkt houdbaar, ook bij aan gebroken pot of emmer. 12 kg 1 kg 2 kg 5 kg ƒ4,95 8,75 ƒ15,60 ƒ30,50 Geslaagd Aan de univer siteit te Amsterdam is de heer Paul de Guchteneire uit West- dorpe geslaagd voor het kan- didaats-sociologie. MIDDELBURG (ANP) Milieubeschermers in Zeeland zijn bezorgd over het gebruik van fosforlakken bij het dichten van het gat dat op 8 februari is ontstaan in de zeedijk bij Schelphoek op Schouw en-Duiv eland. In de fosforslakken zitten resten fosforfluor en wellicht ook radioactieve stoffen, die via de dijk op den duur in het landschap terecht kunnen komen. De bioloog Wedts de Swwrt In Middelburg voorziet gevaren voor de zgn. inlagen, terreinen achter de dijken, vanouds be kend om hun vogelrijkdom. Dagjesmensen en vogelkundigen uit binnen- en buitenland komen geregeld naar deze gebieden. Donderdagmorgen is een tweede zinkstuk aangebracht bij Schelphoek om de dikke laag slakken en basalt voor verschui ving te behoeden zie ook elders op deze pagina Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het KNMI op donderdag om 18.00 uur: opklaringen, maar eerst nog enkele buien. Koudere nachten. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 1 tot 6. Min. temp: omstreeks 2 gra den. Max. temp.: omstreeks 8 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een ge heel droog etmaal: 50 pro cent. Voor zondag: Aantal uren zon: 2 tot 7. Min. temp.: omstreeks 1 graad. Max. temp.: omstreeks 8 gra den. Kans op een droge perio de van minstens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel etmaal: 70 procent. Ko-nstanz 290 - 1, Rheinfel- den 222 plus 2, Straatsburg 198 -io, Plittersdorf 382 -6, Maxau 434 -3, Plochiragen 162 "2 Mannheim 271 -11, Stein- bach 160 -5, Mainz 291 -13, jongen 175 -5, Kaub 217 -4, Trier 336 plus 18, Koblenz 242 f, Keulen 226 -17, Ruhrort 4l-0 -20. Lobith 1047 -19, Pan- nerdense Kop 1011 -19, Nijme gen 849 -17, IJsselkop 899 -16, oin TJssel 450 -20, Deventer 81.) -22, Monsin 5480 plus 16, forgharen 1442 plus 29, Bel- Kid 1192 plus 13,Grave bene- Win de sluis 511 on v. Dp de inzet: mevrouw L- Morgen, zaterdag 23 febr. - 17oferl °P 200111 4'44 en Hansweert 3.52 en 16.18 iernouzen 3.08 en 15.34 Vussingen 2.41 en 15.02 Wemeldinge 4.34 en 16.53 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een werkgroep, geformeerd rond bestuur en directie van het Recreatieschap Het Veerse Meer gaat zich binnen kort intensiever en over een breder interessegeebied bezighouden met het thema „Veilig varen op de Zeeuwse wateren". Men heeft daarbij niet alleen het oog op het Veerse Meer maar meer speci aal op het Zeeuwse meer, dat zal ontstaan als de Oosterschelde wordt afgedamd. De met diverse deskundigen Uitgebreide werkgroep van het recreatieschap zal zich bezin nen op de mogelijkheid om een „recreatie-politie", of hoe hij dan ook mag gaan heten, in het leven te roepen. „Be grijp me goed", aldus de heer Van Geesbergen, „er zullen, ook als er een waterwacht be staat, ongelukken op het water blijven gebeuren. Maar als het aantal en de ernst daarvan door preventief optreden kan worden verminderd mogen we al heel blij zijn". De werkgroep, waarvan de icern thans reeds bestaat, zal worden uitgebreid met verte genwoordigers van de rijkspo litie te water, de beide maat schappijen tot redding van drenkelingen, de ANWB en eventueel nog andere organi saties bij voorbeeld de water sportverenigingen, die zich in het bijzonder met het water toerisme bezighouden. Woensdag heeft een delega tie van het recreatieschap „Het Veerse Meer" geleid door gedeputeerde A. L. van Gees bergen, die tevens voorzitter van het recreatieschap is, een gesprek gehad met het hoofd van het bureau Watertoerisme van ANWB. Thema was de mogelijkheid om de veiligheid in het watertoerisme in Zee land te verhogen. Een effectief middel daartoe diende men te kunnen vinden in de zoge naamde „waterwacht" zoals er ook een voor de Friese meren bestaat. De Waterwacht, georgani seerd door de ANWB is enigs zins vergelijkbaar met de We genwacht. Hij snelt te hulp als men in moeilijkheden is ko men te verkeren. „Wij zouden het begrip „Waterwacht" ech ter graag uitgebreid zien", zegt de heer Van Geesbergen. na zijn bezoek aan het bureau Watertoerisme. „We zouden aan de organisatie, die zich met de veilige vaart van de watertoerist moet bezighouden graag een opvoedkundige en preventieve taak toedenken. In onze opvatting moet een waterwacht niet alleen in actie komen als de moeilijkheden er al zijn, maar moet hij juist bevorderen dat zulke moeilijk heden niet kunnen ontstaan. Hij zou waarschuwend en ad viserend moeten kunnen op treden in gevallen, dat water- toeristen onvakkundige of ge vaarlijke dingen aan het doen zijn", aldus de heer Van Gees bergen wiens kijk op de zaak ook voor de ANWB nogal ver rassend bleek te zijn. „Het gaat ons overigens niet alleen om het Veerse Meer, maar ln veel sterkere mate hebben wij belang bij een vei lig toerisme op het Zeeuwse Meer, dat een veel groter en ook veel gevaarlijker water zal worden dan het tamelijk overzichtelijke en verhou dingsgewijs kli-n» Veerse Meer", aldus de heer Van Geesbergen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De gezondheidszorg in Nederland is in be weging. De belangrijkste vraag is, waarop is deze beweging ge richt? Op het heil van de patiënt of op hetverstevigen van de talrijke ivoren torens die op dit speciale terrein van welzijnszorg zijn gerezen? Dit was het centrale thema van de tweede Zeeuwse ge' zondheidsdag die gisteren in de Middelburgse schouwburg werd gehouden. Of het nu de moord en brand schreeuwen de ziekenfondsen dan wel de zuinig wordende staatssecreta ris van volksgezondheid is die de heelmeesters, hun helpers en hun instituten gisteren bij een heeft gedreven is niet te zeggen. Wel werd uit alle re feraten die door de schouw burgzaal klonken duidelijk dat een gebrek aan samenwerking in de gezondheidszorg niet al leen de patiënt schaadt, (het geen het ergste is) maar ook leidt tot een verspilling van krachten en geld. Mensen lig gen in ziekenhuizen terwijl zij beter thuis verpleegd kunnen worden door de wijkverple- genden in samenwerking met de huisarts. Mensen komen in ziekenhuizen terecht louter omdat er „thuis" iets mis zit waaraan de maatschappelijk werker met succes iets zou kunnen doen. Het ziekenhuis kijkt neer op het verpleeghuis. De hoofdzuster in het zieken huis heeft vaak weinig achting voor haar collega de wijkzus ter. De specialist verwacht van de huisarts nauwelijks di agnostische begaafdheid. De huisarts op zijn beurt ziet de specialist vaak als de vakman die een ding in plaats van een mens behandelt. Over en weer bestaat er ne gatieve beeldvorming en bij dat alles komt nog dat de ge zondheidszorg ook levensbe schouwelijk en regionaal in partjes geknipt is. Een lappen deken die ontzettend veel geld en werk kost, maar die de patiënt voor wie ze vervaar digd is soms onvoldoende be schutting biedt. Gisteren zeiden in Middel burg vertegenwoordigers van de z.g. „drie lijnen" in de gezondheidszorg: resp. 'de huis arts en de wijkverpleegster (eerste lijn), de instituten voor de geestelijke volksgezondheid (tweede lijn) en de ziekenhui zen (derde lijn), behartens- waardige dingen over zichzelf en over elkaar. Daarbij ging het er steeds om: hoe kunnen wij door zoveel mogelijk sa men te werken, niet alleen regionaal en op de diverse lij nen afzonderlijk, maar ook verticaal het belang van de patiënt het beste dienen? De zieke mens, zo was de conclusie, is meer dan een li chaam met een defect, de zie ke mens is op zichzelf een heel spectrum van verschijn selen waarop elke lijn, maar ook elke werker op een van die afzonderlijke lijnen moet inspelen. Kortom: zonder sa menwerking kan het niet lan ger. Enkele signalen hierover uit de derde lijn, de zieken huizen werden afgevuurd door mr. A. Takx, zakelijk direc teur van het r.-k. ziekenhuis in Rotterdam: „Men dient gemo tiveerd te zijn tot samenwer king. Kleine instituutjes moe ten bereid zijn bevoegdheden af te staan en de grote moeten durven profiteren van de ken nis en ervaring van de kleine re. Er dienen overlegorganen of gezondheidsraden te komen, die de gezondheidszorg regio naal overkoepelen. De tweede lijn vertegenwoordigd doore do minee H. Strating voorzitter van het ZIGV: „Samenwer king tussen het toekomstige Zeeuwse psychiatrisch zieken huis en de psychiatrische af delingen van de algemene zie kenhuizen is broodnodig. De psychiatrische afdelingen kun- nene te zamen eenmanswin- kels als zij zijn het ene psychiatrische ziekenhuis niet vervangen, evenmin kan het centrale psychiatrische zieken huis de psychiatrische afdelin gen aan de algemene zieken huizen vervangen. Het is „en", aldus dominee Strating. De eerste lijn o.a. vertegen woordigd door meverouw A. van Ravels van het Zeeuwse Wit-Gele Kruis liet weten: „Het kruiswerk brengt de ge zondheidszorg bij u thuis op alle levensmomenten die de mensen kennen. Er mankeert echter heel veel aan de infor matieoverdracht vanuit het ziekenhuis, waar een patiënt verpleegd is geweest naar de „thuisgezondheidszorg". BO' vendien: de patiënt die toch de spil moet zijn waarom alles draait wordt buiten de medis- draait wordt buiten ede medi sche samenspraak gehouden, over wat er met hem gaande is. „Willen de medici hun eventuele falen verbergen", vroeg zij.. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Steeds meer mensen gaan geloven dat met de dood alles is afgelopen. Voor zulke mensen Ls het dub bel zwaar als zij moeten erva ren dat de medische techniek, waarop zij feitelijk hun laatste hoop hebben gevestigd, faalt. „Wij hebben de patiënt een beeld voor ogen getoverd van een medische wetenschap die alles kan. Het is een extra last, juist voor de niet in een hiernamaals gelovende patiënt, als hij tot in zijn moeilijkste uren uitsluitend als medisch- technisch object wordt beke ken en vervolgens moet wor den opgegeven. Wij moeten daarom de patiënt in alle fa cetten en op alle momenten benaderen". Dit was een van de stellingen van de Rotterdamse zieken huisdirecteur mr. A. Takx, op de gisteren in Middelburg ge houden Zeeuwse Gezondheids dag. Op deze zelfde dag ver telde de Middelburgse huisarts J. van de Rijst hoe gering het aantal „echte medische" geval len is, waarmee men wer kend in een medisch team, zoals dat experimenteel ill Middelburg aan de slag is ge gaan als huisarts te maken krijgt. Uit de statistiek van het medisch team, waarin art sen. wijkverpleegsters en maatschappelijk werkers de patiënt met hun specifieke (Van onze correspondent) ZIERIKZEE Er is geen derde zinkstuk meer nodig om de gevolgen van de oeverval op Seliouwen-Duiveland onge daan te maken. Het tweede zinkstuk dat gistermorgen on der water verdween is vol gens het Waterschap Schou- wen-Duiveland een atdoende bescherming tegen de sterke stroom ter plaatse. „De operatie met het tweede zinkstuk is prima verlopen", aldus dijkgraaf Geluk. Tussen negen uur en halftien gister morgen werd de grote rieten mat tegen de ondermijnde oe ver geplaatst. Het storten van slakken tegen de dijk gaat nog wel een week door. Tot nu toe zijn er zo'n zestien- a twintig duizend ton slakken gestort. Dijkgraaf Geluk hoopt binnen veertien dagen de zaak volle dig hersteld te hebben. De heer Geluk: „We gaan nu in normaal werktempo door. Het hoeft nu niet meer gefor- ecerd te gebeuren". Hij stelt dat de dijk zeer snel gerepa reerd kon worden door de aan wezigheid van grote hoeveel heden materieel in de werkha ven Schelphoek- Vanuit deze haven worden schepen en stort bakken bevoorraad die zich be zighouden met de afsluiting van de Oosterschelde. zorg en in onderling overleg omringen, blijkt het volgende: Van degenen die met klach.en bij de huisarts kwamen (zij verzorgen 99 procent van de intake) had 34 procent werke lijke medische zorg nodig. In 25 procent van de gevallen ging het om lijden ais gevolg van huisvestingsproblemen, in 12 procent van de gevallen bleek hulp in de huishouding de oorzaak van de ziekte, in tien procent school het pro- pleem in gezinssituaties, zoals opvoedingsmoeilijkheden bij de kinderen, in zes procent van de gevallen ontmoette de arts een eenzaamheidspro bleem, in vijf procent van de gevallen ging het om huwe lijksmoeilijkheden. bij vijf procent van de patiënten was de werksituatie oorzaak van een ziektebeeld en in twee procent van de gevallen ging het om abortus. Met deze per centages bewees de heer Van de Rijst, dat bij een overgroot aantal patiënten een sociaal probleem in een lichamelijke klacht wordt „vertaald". Dank zij de in Middelburg gestichte groepspraktijken waarbij drie huisartsen, twee wijkverpleegsters en twee maatschappelijke werkkrach ten een team rond hun patiën ten vormen, kon er ook in de niet direct medische gevallen snelle doeltreffende hulp wor den geboden. Een pleidooi, al dus de heer Van de Rijst, voor het idee van de wijkgezond heidscentra, dat thans in Mid delburg gestalte begint te krij gen. Politierechter (Van onze correspondent) MIDDELBURG G. F. van P. uit Breskens dacht een op lossing voor zijn financiële moeilijkheden te hebben ge vonden door zich in de gevan genis te laten opsluiten. Dat zou dan volgens hem moeten gebeuren in verband met het feit dat hij door de politie betrapt was met een geweer, terwijl hij in de Braakman aan hel stropen was. Hij bleek maar één "azantje te hebben verschalkt. Zoiets is met voldoende om opgesloten te worden. De zorgelijke fi nanciële situatie is nu weei wat opgeklaard, de man kan binnenkort weer aan het werk. zodat een geldboete achteraf meer welkom bleek dan een gevangenisstraf. De officier van justitie eiste f 300 boete, maar de verded fier, mr. Bode. zeo dat haar cliënt zich niet bewust was van de ern stige gevolgen die wapengt- bruik overlevert: hij had de Belgische maatstaven gehan teerd. De politierechter ver oordeelde de verdachte tot f 300 boete, waarvan f 200 voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar en het geweer werd verbeurd verklaard. (Van een onzer verslaggevers) HULST Een uitslaande brand heeft gistermiddag de woning van de heer F. van Giesen aan de Tivoliweg 33 te Hulst volledig verwoest. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De brand be gon omstreeks halfvijf, vermoe delijk in een van de slaapka mers op de eerste verdieping waarna liet vuur zich snel verspreidde. De plafonds brandden geheel door, evenals een ingebouwde kast die als scheiding diende voor verschillende vertrekken. De schade werd gisteravond (met voorbehoud) op ruim tachtigduizend gulden geschat. Vanmiddag stelt de politie een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. De brandweer, die vrijwel ogenblikkelijk met alle mate rieel ter plaatse was, had het vuur om vijf voor half zes be dwongen. De woning, gebouwd met veel dik oud hout, is het eigendom van het Jansenius- lyceum aan de Tivoliweg, waar gisteravond de resten van het meubilair ondergebracht wer den. Het-verwoeste pand is de laatste woning in een rij van vier onder een kap. Het aan grenzende perceel liep slechts lichte waterschade op. (Van een onzer verslaggevers) K APELLE-BIEZELIN GE Het tweede kamerlid M. W. Schakel zal zaterdag 23 febru ari een vergadering bijwonen in hotel-restaurant „De Cais son" te Kapelle-Biezelinge. Hij doet dat niet als volks vertegenwoordiger, maar als landelijk voorzitter van de P.C.B.-Wegvervoer, die „De Caisson" heeft uitgekozen voor haar jaarvergadering van de afdeling Zeeland. De heer Schakel zal er spreken over de actuele politiek in het weg vervoer. Do bijeenkomst be gint om 10.00 u. (Van een onzer verslaggevers) ST.-PHILIPSLAND In St.-Philipsland is een carna valsbal voor jongeren, dat vanavond zou worden gehou den, afgelast. De zaaleige naar heeft hiertoe op advies van de burgemeester beslo ten. Volgens de burgemeester zou de bevolking van St.- Philipsiand zker geen genoe gen hebben genomen met het doorgaan van het carnavals bal. „Ik heb de raad van de burgemeester opgevolgd. Ik moet toch aan mijn zaak denken", aldus de heer Van Ginneken, eigenaar van zaal De Druiventros. Toen de jongerengroep Major Tom de zaal afhuurde werd er volgens de heer Van Ginneken niet bijverteld dat het om een carnavalsfeest ging dat bleek vorige week- vrijdag toen de avond ln een huis-aan-huis-folder werd aangekondigd als het eerste carnavalsbal dat in St.-Phi- fipsland zou worden gehou den. Iedereen werd aangeraden goed verkleed naar het bal te komen. Volgens de folder zou er ook een dweilband komen. „Kijk, dat was alle maal niet besproken", aldus de heer Van Ginneken, „dat hadden de jongens nou niet moeten doen in deze overwe gend gereformeerde gemeen te".

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3