Zeeuwse ARP in geldnood geraakt Concert voor bungalow ies tegen begroting Oosterschelde HUGO METSERS: EEN MENS VAN GOEDE WIL Redders van drenkelingen 150 jaar in touw NU AL HUURDERS VOOR SERVICE-FLAT TWEEHONDERD MUZIKANTEN VERLENEN HUN MEDEWERKING Bouwkosten nieuw ver pleeghuis flink gestegen DitisNeeiiands zachtste borrel meisjes tegen rodehond stad streek Minder koud Ylissingen huldigt sport- kampioenen MOGELIJK HOGERE VERGOEDING VOOR HANSWEERT Naief Onderwijzer Kinderen BIJEENKOMST Werk aan dijkval dag uitgesteld 1 i icuiuan i 7/q 3 1 [(Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Ik vraag me al hoelang we nog politiek willen bedrijven vanuit het evangelie. Het „offer" dat daarvoor van ons wordt ge vraagd, bedraagt nu „al" 45 cent per week Deze hartekreet slaakt de heer J. A. Schietekatte, penningmeester van de Zeeuwse ARP. Hij constateert in zijn finan cieel verslag, dat op vrijdag 8 maart aan de jaarvergadering van de ARP-Zeeland zal wor den voorgelegd, dat de mini mum contributie voor de par tijleden is gebracht op f 23 voor het Jaar 1974, waarvan dan nog f 15,50 bestemd is voor het partijbureau. In de statenkringen, aldus de be zorgde penningmeester, kwam men in het jaar 1973 tot beta ling van een gemiddelde con tributie van f 20 per lid. „Ik vraag me met grote zorg af, wat dit voor 1974 moet wor den", aldus de penningmees ter, die berekend heeft dat zijn kas nog ruim f 3500 aan niet betaalde contributie te goed heeft. Het bestuur van de Zeeuwse ARP hoopt dat er op de jaar vergadering van 8 maart, die m de Prins van Oranje te Goes wordt gehouden, sugges ties worden gedaan om de impasse waarin men financieel verkeert, te overwinnen. Op de jaarvergadering zul len ook de statenverkiezingen hun schaduw vooruit wer pen. Vier kandidaten voor de ze verkiezingen, de heren J. van den Bos, W. Huson, G. J. de Jager en C. Pinxteren, zul len korte inleidingen houden, waarna een discussie wordt georganiseerd. Er zal ook ge stemd worden over een nieu we, tweede secretaris van het provinciaal bestuur Kandidaat voor deze functie is de heer T. Verbree uit St.-Philipsland. Uit het jaaroverzicht van de lotgevallen van de Zeeuwse ARP blijkt dat in sommige statenkringen de meningen over het landelijk en plaatse lijk beleid van de partij ver deeld zijn. In de statencentrale Tholen heeft een aantal leden, wegens protest tegen het ge voerde beleid, bedankt. In de statencentrale Goes stapte zelfs de voorzitter, de heer Elenbaas op, omdat hij het niet eens was met de kabi netsformatie. Op het intussen uitgevoerde voornemen tot vorming van een Christen De mocratisch Appel in Zeeland ,s over het algemeen binnen de ARP rustig gereageerd. Dit wordt mede toegeschreven aan de vrijheid die de CDA-sa- menwerking aan de deelne mende confessionele' partijen Iaat. Voor somatisch zieken (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het gede legeerd bestuur van de stich ting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland vraagt aan het alge meen bestuur van deze stich ting om een aanvullend kre diet van twee miljoen gulden voor de bouw van het nieuwe verpleeghuis voor somatisch zieken bij het complex Der Boede te Middelburg. In hetzelfde complex wordt een tiental kamers onderge bracht, speciaal bedoeld voor huisvesting van' jongeren die op klinisch-medische begelei ding zijn aangewezen. Nadat in juni 1971 een eer ste krediet van negeneneen- half miljoen gulden was ver leend voor de bouw van het verpleeghuis (120 bedden) en dertien kamers voor jongeren, blijken aldus het gedele geerd bestuur de bouwkos ten met tenminste 33 procent te zijn gestegen. Het krediet moet om deze reden aanzien lijk worden verhoogd. Medio april van dit jaar zal het nieu we verpleeghuis, naar het zich laat aanzien, in gebruik wor den genomen. Het algemeen bestuur van de stichting Ver pleeg- en Rusthuizen zal vrij dag aanstaande over de kre dietaanvraag, die door over- heidsgaranties wordt gedekt, beslissen. (ADVERTENTIE) T^~ Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag opgesteld door het KNMI op woensdag om 18.00 uur: overwegend droog en vooral in de nacht hogere tem peraturen. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor vrijdag: Aantal uren zon: nul tot 5. Min. temp.: omstreeks 3, Max. temp.: omstreeks 8. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor zaterdag: Aantal uren zon: nul tot 3. Min. temp.: omstreeks 3. Max. femp.: omstreeks 8. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 90 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. waterstanden Konstanz 291 onv, Rheinfel- uen 220 min 1, Straatsburg 208 plus 8, Mannheim 282 min 2. Steinbach 165 min 5, Mainz 204 min 10, Bingen 180 min 9, Kaub 221 min 11, Trier 318 ™in 17, Koblenz 251 min 10, Keulen 243 min 18, Ruhrort |20 min 16, Lobith 1066 min J5, Pannerdense kop 1030 min 15, Nijmegen 866 min 17, IJs- se kop 915 min 13, Eefde IJs- sel 470 min 10, Deventer 341 win 19, Monsin 5464 plus 22, Borgharen 4013 plus 28, Bel eid 1179 min 32, Grave bene den de sluis 511 min. Morgen, vrijdag 22 febr. 16 2f|C:1 Zoom 4.14 en Hansweert 3.19 en 15.43 ferneuzen 2.36 en 15.01 VUssingen 2.09 en 14.29 Wemeldinge 4.04 en 16.19. gekker! (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN B. en W. van Vlissingen hebben besloten om jaarlijks over te gaan tor het huldigen van diegenen, die hetzij individueel, hetzij in teamverband, een sportkampi- oenschap hebben behaald. De sportkampioenen van het Jaar 1973 zullen worden gehuldigd tijdens een bijeenkomst op dinsdag 5 maart a.s. om 20.00 uur in de Burgerzaal van het Vlissmgse stadhuis. Koningin Julina heeft een gift gedaan aan de te Amster dam gevestigde stichting. De Pinto ter aanmoediging van het restauratie- en herbouw plan van het historisch huis De Pinto met het omringende bouwblok. (Van een onzer verslaggevers) GOES Met ingang van 1 januari 1974 is de inenting te gen rodehond voor 11-jarige meisjes ingepast in het lande lijke inentingsprogramma. Dat houdt in, dat dit jaar alle meisjes, geboren in 1962 en 1963, worden ingeënt tegen ro dehond. Dit maakt de commissie voor de hygiëne van het kind in Zeeland bekend naar aan leiding van reacties op eerdere berichten. De ouders ontvan gen tezijnertijd een oproep van de gemeente waarbij te vens bekend wordt gemaakt waar en wanneer hun kind tegen rodehond ingeënt moet worden. De inenting wordt gehouden in alle Zeeuwse ge meenten. Inenting van meisjes tegen rodehond biedt een goede bescherming tegen rodehondbesmetting, ook op latere leeftijd, waardoor een aantal complicaties tijdens een zwangerscnap voorkomen kun nen worden. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Het is niet helemaal uitgesloten, dat de inwoners van Hansweert die door de verbredingswerkzaam heden aan het kanaal door Zuid-Beveland moeten verhut- zen een hogere schadevergoe ding krijgen. Op het moment bedraagt die tweemaal do Jaarhuur met een minimum van 2500 gulden, maar minis ter Westerterp (Verkeer en Waterstaat) zei gisteren in de Tweede Kamer op aandringen van net PvdA-Kamerlid Roels, dat er een wijziging van de onteigeningswet in de maak ls, waarbij de schadevergoedin gen opnieuw bekeken zullen worden. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Op 8 maart aanstaande vindt er in Mid delburg een muzikaal gebeuren plaats dat zijn weerga niet kent. Het evenement dat gelanceerd wordt als het Vijvervreugd- concert vindt plaats in de Nieuwe Kerk en het programma biedt voor elk wat wils. Ruim tweehonderd Zeeuwse muzikanten en zangers hebben belangeloos hun medewerking toegezegd. Het concert wordt gegeven in het kader van de actie „Een ton voor meer zon" van de zwakzinnigeninrichting Vij vervreugd in Middelburg. Men is bezig geld bijeen te brengen voor de bouw van een vakan tiebungalow ergens op Wal cheren voor de 342 pupillen van deZe inrichting. Het motto „Een ton voor meer zon" blijkt een leuke slogan te zijn vertelt de geneesheer-direc teur van Vijvervreugd, dokter Hottentot, dinsdagmiddag tij dens een persconferentie. Maar de praktijk heeft wel uitgewezen dat we met een ton niet zoveel kunnen begin nen. Van de zijde van de bou wers hebben we al te horen gekregen dat we minstens, op het dubbele bedrag moeten, re kenen ook al wil je de bouw zo simpel en zo eenvoudig rpo- gelijk opzetten. Ondanks deze financiële tegenvaller wil men toch proberen nog dit jaar met de bouw te beginnen zodat het vakantiehuis het volgend jaar ln gebruik genomen kan wor den. De actie ontmoet bij ve len grote sympathie. Van de 25.000 loten die in het kader van de loterij worden ver kocht zijn er al 15,000 uitgege ven. Diverse instellingen van bejaarden hebben geld en bij dragen toegezegd of toege stuurd. Het vakantiehuis is hard no dig zegt de heer Hottentot. Ook geestelijk gehandicapten hebben ontspanning en van tijd tot tijd verandering van omgeving nodig. Gelukkig dat de nieuwe aanpak in de zwak zinnigenzorg ons zulke goede kansen biedt. Vijvervreugd kent ondanks ale doorgevoerde vernieuwingen niet de moei lijkheden zoals die in Dennen dal spelen. Wij hebben een geweldig goed contact met de ouderverenigingen en er wordt veel overlegd en gepraat met elkaar. Daarom verloopt deze ontwikkeling hier in de groot ste harmonie, vertelde de heer Hottentot. De ouders van de pupillen zijn ook uiteindelijk de initiatiefnemers van de ac tie „Een ton voor meer zon". De voorzitter van de ouder- eontactcommissie de heer H. Boers zei dinsdag te hopen dat het concert drie tot vierdui zend gulden zal opleveren voor de actie. Het programma omvat onder andere een optre den van Bram Beekman, de organist, de Zeeuwse Koor school, het Middelburgs Ka merkoor, het Zeeuws Mannen koor, De Brassband Onda, Fe- renc Hutijra, en het Middel burgs kamerkoor. Het concert begint om acht uur en de kaarten zijn onder andere op Vijvervreugd te be stellen. DEN HAAG (ANP) De Tweede-Kamerfracties van D '66, PPR, PSP en BP hebben zich woensdagmiddag uitge sproken tegen de begrotings post, van de begroting-1974 van het departement van verkeer en waterstaat, waarop gelden voor de afdamming van de Oosterschelde zijn opgenomen, Zij deden dit omdat bij de vier fracties de vrees bestaat dat als te zijner tijd bepaalde beslissingen over de afdam ming (op grond van het bin nenkort gereedkomende rap port van de commissie-Klaa- sesz) genomen worden, de gel den niet voor alternatieve doel einden besteed kunnen wor den. Het betreft hier een totaal bedrag van 110 miljoen, te weten 58 miljoen voor de fa bricage van betonblokken en voor de aankoop van materia len en 52 miljoen voor de uitvoering van werken op de werkeilanden en tot verdedi ging van de bodem en de drem pels in de sluitgaten van de Oosterschelde. Minister .Westerterp trachtte tevergeefs de vrees weg te nemen. Bij de parlementaire beslissing over het al dan niet afdammen van de Oosterschel de wordt uiteraard ook de be steding van de uitgetrokken bedragen in ogenschouw geno men, aldus de bewindsman. (Van een onzer verslaggeefsters HULST In heel Neder land is de televisieserie „Een mensch van goeden wil" met belangstelling gevolgd, maar in Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren zat men haast ademloos naar het t.v.-toestel te kij ken, wanneer daar de lotge vallen van Thijs op versche nen. Deze hoofdrol uit de serie naar het gelijknamige boek van Gerard Walschap, werd namelijk gespeeld door de in Hulst geboren Hugo Metsers. De 31-jarige acteur, zoon van de kunstschilder Hugo Metsers Sr. maakt er geen geheim van zich érg met Zeeuwsch-Vlaanderen verbonden te voelen. Wan neer publiciteit en bekend heid hem teveel worden, duikt hij onder bij zijn ouders die momenteel in Sint-Jansteen wonen. Allemaal redenen om eens te gaan praten met mensen die „Ugo" nog vam vroeger kennen en die, tot en met de laatste aflevering die afgelo pen maandagavond werd uit gezonden, aan lium.toestel ge kluisterd zaten om de dra matische activiteiten van hun buurtgenoot te bewonde ren. Er zijn nog wel veel streekgenoten die schromen zioh al te lovend uit te laten ovet het spel van de acteur. De herinnering aan de be rucht geworden film „Blue Movie" waarin „hun Hugo" ook meespeelde ligt nog te vers in het geheugen om nu een ongeremd enthousiasme ten toon te spreiden. Te be duusd om te beseffen diat de gevoelige, integere Thijs uit „Een mensch van goeden wil" dezelfde is als de wilde jongen uit „Blue Movie", we ten velen niet wat ze daar nu van moeten denken. De (tweede) moeder van Hugo Metsers, mevrouw H. Metsers - Van Hoylandt, heeft daar baar eigen mening over: „Het is naief om een acteur meer of minder sympathiek te vinden op basis van de rol die hij vertolkt. Een echte -artiest speelt zijn rol zo goed mogelijk, ongeacht het type dat hij moet uitbeelden". Maar veel Hulstenaren en andéren die Hugo Metsers van Vroeg*®, ifenften, kijken éstgx' w,at, ajtdbrs tegen aan. Hoewel" zij 'Hufo Metsers sympathiek blijvén vinden (wat dat betreft' Wj niets beters te wétisen: ie dereen vindt 'hem è„en fijne vent, net ais zijn vader") begrijpen zij niet hoe hij zich voor een rol in „Blue Movie" heeft kunnen le nen. 0 Hugo Metsers. De heer Phil Peeters, voor zitter van de voetbalclub uit Hulst, HVV'24, waar-van Hu- go jarenlang zeer succesvol lid was, vindt dat de rol die zijn vroegere pupil in „Een mensch van go-eden wil" ver tolkt heeft, helemaal strookt met het karakte-r van Hugo: „Beiden, Thijs en Hugo, zijn mensen die geen onrecht kunnen verdragen. Zo was het a-1 met Hugo toen Hij nog bij de junioren voetbalde: wannéér zich onrechtvaardig heden voordeden, was je nog niet met hem klaar. „Blue Movie" had hij alleen maar nodig om in de kijker te komen, en godzijdank is hem dat gelukt. Want Hugo, is een -raspaard, een jongen met echt talent dat te lang niet erkend is gewo-rden". Niet iedereen heeft zon duidelijke herinnering aan „het jongetje Metsers". Broe der Leandcr, onderwijzer aan de St.-Willibrordusschool in Hulst. Iaat weten dat hij ei genlijk nauwelijks een beeld van de jongen heeft, althans niet van zich vroeg manifes terende toneeltalenten. Dat is niet verwonderlijk wanneer je bedenkt dat Hugo ook maar enkele jaren op die school is geweest omdat hij, volgens zijn moeder, „overai afgetrapt werd". Hij bezocht dan ook nog ettelijke andere scholen in o.a. Terneuzen, Huybergen en scholen in België. Zijn grillige aard was ei de oorzaak van dat hij als „formidabel keepe-r" welis waar een goede steun was voor de plaatselijke voetbal vereniging, ma-ar dat er door diverse leden nogal eens op hem gemopperd werd omdat hij nooit kwa-m opdagen. Dat heeft blijkbaar het oordeel van de heer Peeters niet kunnen veranderen, want hij is vol lof over hem. „Die j-ongen is niet alleen net als zijn vader een echte artiest, maar hij heeft ook nog de moeilijkheden overwonnen, waarmee elke Zeeuwsch-Vla- minig te ka-mpen heeft, name lijk dat je tussen België en Nederland inwoont en daar door geen duidelijke nationa liteit hebt. Het is al vaak gebleken, dat dat een handi cap vormt". En mevrouw Metsers, lera res aan de pedagogische aca demie verzucht: „Natuurlijk denk je wel eens da-t het in financieel en materieel op zicht beter is a-is je kinderen dokter of ingenieur wo-rden, ma-ardat zat er nu eenmaal niet in". Wast dat betreft heeft ze het niet getroffen: bijn-a a-l-le kinderen hebben door hun kunstzinnige activi teiten hun vader gevolgd. De vroegere buren en oe- kenden leggen vaak de na druk op de artisticiteit die in huize Metsers leefde. „Wat Hugo nu doet, past helemaal bij hem", zegt een bewoon ster van de Bierkaais-braat, en een ander vertelt dat hij er vroeger zo graag ging spe len omdat het „een opge ruimde a-rüstieke troep bij elkaar was. „Hugo was de sympathiek ste", zegt de eigenares van een café in de buurt waar hij vroeger stamgast was. Op zeer besliste toon: „Dat was nou echt een mens die het goed meende, een mens van goeien w il". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Zeeuwse Jeugdraad houdt za terdag >30 maart om 10.30 uur een bijeenkomst met als doel: het evalueren van het gebruik van de „Werkmap Politieke Vorming". Deze bijeenkomst is vooral bedoeld voor die deelnemers aan de bijeen komst van 16 en 17 november j.l. die zelf met jongeren wer ken. Andere deelnemers die belang stellen in de evaluatie van het gebruik van de werk map zijn eveneens welkom, aldus het bestuur van de Zeeuwse Jeugdraad. Van de zij-de van het Neder landse Politiek Jongerencon tact zullen wederom een of meer personen de bijeenkomst bijwonen, zo is bekendge maakt. MIDDELBURG (ANP) Het tot zinken brengen van het ca. 1800 m2 grote zinkstuk in de dijkval bij Schelphoek op Schouwen-Duiveland ging gisteren niet door. Het was de bedoeling om woensdagoch tend het gevaarte op de bo dem neer te laten. Wegens een technisch mankement aan de zinkapparatuur kon men niet op tijd het zinkstuk in gereed heid brengen, waardoor de technici het veiliger achten om net zogenaamde „afzinken" een dag uit te stéllen. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM In november zal het 150 jaar geleden zijn, dat de Koninklijke Noord- en Zuid-Hollandsche Red ding-Maatschappij te Amsterdam en de Koninklijke Zuid- Hollandsche Maatschappij tot Redding van Schipbreuke lingen werden opgericht. Beide instellingen zullen hun jubileum gezamenlijk herdenken met evenementen, die voornamelijk bedoeld zijn om in nog bredere lagen van het Nederlandse volk daadwerkelijk belangstelling te wekken voor het humanitaire reddingswerk. In deze anderhalve eeuw zijn door beide organisaties ruim 16.000 mensen gered. Vooral de hulp aan de water sport is de laatste jaren toege nomen. Volgens ramingen zijn de reddingsboten in 1973 niet minder dan 170 maal in actie gekomen voor dc plezicrvaart. waarbij 4X6 mensen uit ge vaarlijke omstandigheden wer den bevrijd. De organisaties betreuren het, dat nog niet alle water sporters, die het IJsselmeer, de Wadden en de kustwateren bevaren en nooit tevergeefs pijen zuilen doen, bijdragen in (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De stich ting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland heeft gistermorgen, direct nadat de krant bij de mensen in de bus was geval len, al drie aanvragen gekre gen van mensen die zich als huurder in de luxe serviceflat „Dc Middelburcht" willen ves tigen. Dit wijst er op dat het plan om dt appartementen in De Middelburcht, die bedoeld wa ren als koopflats voor mensen die enige verzorging nodig hebbel., in de verhuursector te brengen, aanslaat. In Goes, zo vernamen wij van de zijde van de stichting Verpleeg- en Rusthuizen, bestaat voor een serviceflatffebouw dat van stond af aan in de verhuur is gebracht, nu zelfs al een wachtlijst. In Middelburg heeft „Pro- Jectbouw Nederland B.V." (een combinatie van twee gro te bouwondernemers uit Bre da) met zijn plan om service flats te koop aan te bieden zich kennelijk misrekend. Zo als wij gisteren hebben ge meld, staan 80 van de 120 luxe appartementen (koopprijs rond een ton per appartement) nu al anderhalf jaar leeg. Het gebouw komt per 1 april in exploitatie bij de stichting Verpleeg- en Rusthuizen Zee land, die een huurprijs van ten hoogste f 1600 voor een echtpaar per maand heeft ge calculeerd, waarmee de bewo ners niet alleen verzekerd zijn van riante huisvesting, maar ook van warme maaltijden, van huishoudelijke hulp, van verpleegkundige bijstand en nog meer. De „servicekant" aan De Middelburcht wordt tot nu toe verzekerd door middel van een coöperatie, waarin alle eige naars-bewoners, te zamen met Projectbouw Nederland B.V. verenigd zijn. Namens deze coöperatie, aan wie de kosten vorder doorberekend, gaat per 1 april de stichting Ver- pleeg- en Rusthuizen De Mid delburcht exploiteren. De veertig eigenaars-bewo ners van de serviceflat op dit moment hebben op dat idee, aldus zei ons de heer M. L. Almekinders, directeur van de stichting Verpleeg- en Rust huizen, positief gereageerd. Wel brachten zij hun vrees onder woorden, dat op wat langere termijn niet alleen de sfeer die De Middelburcht kenmerkt zou worden ge schaad bij een toeloop van huurders uit minder verwante sociale categorieën, maar ook dat het servicepakket niet ge continueerd zou kunnen wor den. Op dat laatste punt heeft de stichting Verpleeg- en Rust huizen, die alom in de pro- •incie zowel bejaardenpensi ons als verpleegtehuizen ex ploiteert, volledige garanties kunnen bieden. De „verzor gende staf" van De Middel burcht, zal waarschijnlijk zelfs kunnen worden uitgebreid. De bewonerscoöperatie werd dan ook volledig tevreden gesteld met toezeggingen inzake hun eigendomsrechten op de reeds gekochte appartementen. Het is zelfs mogelijk, zo vertelde Je stichtingsvoorzitter A. J. Kaland ons, dat eigenaars-be woners hun voormalige koopo vereenkomst omzetten in een huurcontract. Voor de stichting zelf zijn de financiële risico's waarom trent de secretaris van de stichting, de heer A. J. van Pagee, aanvankelijk nogal wat reserves had, betrekkelijk ge ring, ook al rust er straks een extra kapitaal en rentelast van bijna zeven miljoen gulden op de stichting. Door de lange interimperiode in de transactie (maximaal drie jaar, waarin de stichting zich te allen tij den kan terugtrekken van de ze voor haar nieuwe weg) zijn voldoende zekerheden verkre gen dat men zich geen buil aan de exploitatie kan val len. Vrijdag a.s. zal het alge meen bestuur van de stichting zich over het voorstel, dat unaniem door het gedelegeerd bestuur inclusief de heer Van Pagee. wordt aanbevolen, moeten uitspreken. Op de be wuste vergadering zal een de legatie van huidige Middel burcht-bewoners aanwezig zijn. de kosten van de instandhou ding. Beide reddingmaatschap pijen worden namelijk geheel gefinancierd uit vrijwillige bijdragen. De staat geeft geen subsidie en de maatschappijen willen deze toestand het liefst continueren. Beide organisaties hebben een plaats toegewezen gekre gen op de negentiende Hiswa- tentoonstelling, die van 1 tot en met 10 maart in het Am sterdamse RAI-gebouw wordt gehouden. In de Europahal zal o.m. de nieuwste bij de KZHMRS in gebruik zijnde 6,5 meter lange rubber reddingboot „Atlantic" te zien zijn, die speciaal doch niet uitsluitend, geschikt is om onder redelijke weersomstan digheden zeer snel hulp te verlenen aan de watersport. Twee buitenboordmotoren van elk 50 pk geven de boot met vaste bodem een snelheid van 50 km per uur. De IJmuidense reddingboot „Johanna Louisa" van de KNZHRM krijgt op het Euro paplein voor de RAI een plaatsje. Deze boot met haar zelfrichtend vermogen kan on der alle weersomstandigheden uitvaren. In 1968 in dienst ge steld heeft deze boot tijdens 72 tochten 74 personen gered. In IJmuiden is tijdelijk de re servereddingboot „Prins Hen drik" gestationeerd. In de RAÏ-haven krijgt de motorreddingvlet „Marijke" uit Breskens een plaatsje. De ze werd in 1961 in dienst ge steld. Tenslotte is voor de ju bilerende vereniging een ten toonstelling opgezet met 50.000 'oten. Hoofdprijs is een buitenboordmotorkruiser voor vier personen.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3