Werkgroep VJV draagt vormingsleider voor Prins Toon uit auto gesleurd en ontvoerd Carnaval voor Hulster bejaarden CARNAVALSACT1VI- TE1TEN IN CLINGE stad streek CARNAVAL IN AARDENBURG VOLLEYBAL AMBULO VERSLAAT CLITEX Oostburg Biljartclub reikte prijzen uit Philippine Hulst Damesvolleybal Goede week voor Morres Heikant Nieuwvliet Breskens EIGENAAR AUTO GEZOCHT Boschkapelle Breskens Heikant Donderdag 21 februari 1974 2 '(Van onze correspondent) AARDENBURG Het ko mende weekend staat ook Aardenburg In het teken van carnaval. Kikkerstad is dan het tijdelijk domein van kroonprins Kwak I. De carna valviering wordt ingezet met een (verplicht) gekostumeerd bal in hotel 's Lands Welvaren op vrijdagavond om 20.00 uur. Zaterdagmiddag zal Kwak I met zijn gevolg door Aarden burg trekken, voorafgegaan door de koninklijke Aarden- burgse fanfare met drum band en majoretten. Het ge volg van Kwak I zal bestaan uit honderden leerlingen van de kleuter- en basisscholen, alle gestoken in de voor de gelegenheid speciaal vervaar digde kledij, die hun het aan zien van Pipo, oliesjeiks, Swiebertjes, sprookjes- en dier figuren moeten geven. De ze optocht start op de Markt om 2 uur en gaat richting Kaaiplein. Daar geven de ma joretten een demonstratie. De kleuters blijven op de Kaai en worden in de zaal van ,,de Roode Leeuw" getracteerd op oliebollen. De oudere school jeugd gaat via het bejaarden tehuis „Coensdike" naar „de Schaapskooi" bij het land bouwmuseum te Heille, waar ook zij getracteerd worden. Zondagmiddag gaat dezelfde optocht uit in Eede, daar wordt gestart om half twee, omdat men de carnavalsop tocht due dezelfde middag te Maldegem uittrekt, niet in de wielen zal rijden. Te Eede worden de prijzen bekendge maakt en uitgereikt aan dege nen die de beste en origineel ste verkleedpartijen te zien gaven. Maandagavond is er om 8 uur een bal in ,,de Schaaps kooi" te Heille in aanwezig heid van Zijne Hoogheid Kwak I kroonprins van Kik kerstad. (Van onze correspondent) HULST Ambulo 1 zorgde in de heren eerste klasse van de bedrijfsvolleybalcompetitte te Hulst voor een verrassing door het veel hoger gerang schikte Clitex Sport 1 te ver slaan, De achterstand van Cil- tex op koploper Luktor Ban den 1 bedraagt al elf punten, terwijl Luktor bovendien nog twee wedstrijden minder heeft gespeeld. CVC 1 kon het dit maal niet bolwerken tegen een beter Watneys dat naar de tweede plaats oprukte. Bol Sport won van KPJ 3 met 12. KPJ 1 won ten kos te van hekkeeluiter Remortel Spart, dat een 3O-nederlaag leed. Clitex Sport 1 speelde tegen Ambulo 1 geen beste wedstrijd en dat koste het Clirugse team opnieuw kostba re punten. Nadat Ambulo 1 de eerste set met 1512 naar zich had getrokken, winst Cli tex vervolgens via 1015 nog gelijk te komen. Daarna greep Ambulo zeer gemakkelijk met 31 de volle buit. Watneys toonde "ver meer klasse te beschikken dan CVC 1, dat na lange tijd weer eens een ne derlaag moest incasseren. De einduitslag werd 12 in het voordeel van Watneys. Zowel koploper WC, als concurrent SC Morres en de nummer drie op de ranglijst GVC bleven ongeslagen in de tweede klasse, waardoor de stand boven aan de ranglijst geen wijzigingen onderging. In de derby tegen plaatsgenoot CVC 2 toonde Olitex Sport 2 zich zonder meer de sterkste. Hat krachtsverschil uitte zich in een forse 04-zege van Clitex. SC Morres had het be paald niet moeilijk om Voor waarts met 40 te verslaan. Het Axelse team maakte In de beide laatste sets geen enkel puntje meer. Ly beert Ver- straeten 2 en Luktor Banden 2 waren ongeveer van gelijke kracht, waarbij Luktor toch Iets meer inhoud had. Een en ander resulteerde in een 12- zege van het Luktorteam VVC bleef zijn vier punten voorsprong op SC Morres be houden via een 31 zege op Ambulo 2. Hako Daf had wei nig in te brengen tegen GVC en verloor kansloos met 4 0. (Van een onzer verslaggevers) HULST Ofschoon voor wat de financiële kant van de oprichting van het Vormingswerk voor Jonge Volwassenen (VJV) in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen betreft het laatste woord nog door Gedeputeerde Staten moet worden gespro ken, heeft de werkgroep die het tot stand komen van het vormingswerk voorbereidt, al sollicitanten opgeroepen voor de functie van vormingsleider. Benoeming De heer G. Fompert sportambtenaar van de gemeente Oostburg is iin ge lijke functie benoemd te Dor drecht. Deze vormingsleider zal straks officieel door het be stuur van de stichting Ge meenschapswerk Hulst moeten worden benoemd als de amb telijke voorbereidingsprocedu re is afgerond. Voor benoe ming als vormingsleider wordt door de werkgroep de heer J. A. Habraken uit Tilburg voor gedragen. De heer Habraken, die ge huwd ia in één kind heeft, studeerde na zijn gymnasium opleiding twee jaar theologie en sociale academie. Bij die laatste opleiding interesseerde hij zich vooral voor cultureel werk. Gedurende zijn stage jaar werkte hij bij de sociaal- pedagogische dienst van de to neelwerkgroep Proloog. Zijn belangstelling gaat in het bij zonder uit naar de relatie tus sen onderwijs en cultureel werk. De rol van Gedeputeerde Sta ten van Zeeland bestaat hierin dat zij goedkeuring moeten hechten aan het besluit dat de gemeenteraad van Hulst op 25 januari van dit jaar nam en wel met algemene stemmen om aan het tot stand komen (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN —In café De Kroon organiseerde de bil jartclub De Kroon een neder- Iaagtoernool. In totaal namen 16 verenigingen deel aan dit nederlaagtoernooi. De besturen van de verenigingen werden door De Kroon uitgenodigd om bij prijsuitreiking aanwezig te zijn. Na d prijsuitreiking volg de nog de trekking van een loterij. De uitslag: 1 Bellevue uit Terneuzen met 310 caramboles winst 109, 2 De Kroon uit Hulst met 317 caramboles winst 71, 3 KOT uit Axel met 223 caramboles winst 58, 4 WBC uit Walsoorden 258 ca ramboles winst 53, 5 SBC uit Sluiskil met 228 caramboles winst 44, 6 OVM uit Lams- waarde met 226 caramboles winst 5, 7 RBC uit Rapenburg met 224 caramboles winst 4, 8 BV uit Philippine met 238 ca ramboles verlies 1, 9 KOT uit Terneuzen met 247 caramboles verlies 14, 10 GBC uit Groe nendijk met 232 caramboles verlies 33, 11 HBC uit Hulst met 251 caramboles verlies 47, 12 POP uit Axel met 217 ca ramboles verlies 70, 13 BV uit De Klinge (B.) 153 carambo les verlies 72, 14 Philips uit Terneuzen 185 caramboles verlies 78, 15 Fortuna uit Axel 197 caramboles verlies 87, 16 Neptunes uit Terneuzen 119 caramboles verlies 98. (Van onze correspondent) CLINGE In verband met de voorbereiding van het car navalsfeest heerst er in Clinge een grote bedrijvigheid. Op diverse plaatsen wordt hard gewerkt aan het versleren van zowel grote als kleine wa gens. Volgens de heer Jos Seg- hers, voorzitter van de carna valsstichting in Clinge zullen er in de optocht van zaterdag meer dan tien grote wagens meerijden. Bovendien zijn er dan ook vele kleinere wagens en natuurlijk doen ook groe pen en individuele deelnemers aan de optocht mee. Zaterdagavond zal op het openingsbal in het gemeen schapscentrum Malpertuus door de winnaars van het songfestival voor een volle zaal nogmaals het winnende lied worden gezongen. Dins dagmiddag is er een bejaar denbal. Gedurende de carnavalsda gen zal prins Kiek den Eerste verschillende onderscheidingen uitreiken. Schieting In café Marinet werd een schieting op de lig gende wip gehouden waaraan door 44 schutters werd deelge nomen. De uitslag was Hoog vogel J. Herrewegh, Laims- waarde. Eerste zijvogel A. Rosseau, uit Axel. Tweede zij- vogel P. Claessen uit Lams- waarde. Extra hoogvogel me vrouw Snoeys uit Sluiskil. Meeste vogels G. Aper uit Zandstraat. van het Vormingswerk voor Jonge Volwassenen in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen mee te werken door het verlenen van subsidie. De gemeenteraad deed dit op verzoek van de stichting Gemeenschaipswerk, die in een uitvoerige nota eind vorig jaar de raadsleden duidelijk maakte wat met het vormings werk wordt bedoeld en dat op het vlak van de permanente educatie voor jongeren tussen 17 en 25 jaar in dit gebied nog een groot terrein braak ligt. Ook de opzet van het vor mingswerk werd hierin uitge breid behandeld. De subsidie die de gemeen teraad van Hulst heeft toege zegd. is bedoeld voor de deel nemers uit de gemeente Hulst aan het vormingswerk. De werkgroep zal ook de gemeen te Hontenisse om subsidie gaan vragen. Wat het vormingswerk nu betreft, functioneren er al twee groepen op experimente le basis, namelijk één ln Hulst en één in Kloosterzande. De groepen worden geleid door de heer Adrie Scheele en het werk wordt gefinancierd met de stlmnierlngssubsidie die de werkgroep van burgemeester Molthoff ontving. Momenteel wordt ook gewerkt aan het formeren van een stichtingsbestuur voor het vor mingswerk. Dit bestuur zal in de plaats komen van de stich ting MAS, die ai jaren niet meer actief is. Het Vormings werk Jonge Volwassenen wil zich huisvesten in het Houten kwartier. Dat wil echter niet zeggen dat de groepsactivitei ten alleen daar zouden kunnen worden ontplooid. Bij voldoen de belangstelling kunnen in elke kern een of meerdere groepen worden gevormd, die dan vanuit het centrum wor den „bediend". Na de officiële start van het vormingswerk aal da werk groep een eindverslag van haar werkzaamheden leveren aan het bestuur van de stich ting Gemeenschapswerk en zich daarna opheffen. De werkgroep bestaat uit me vrouw Buwalda uit Klooster- aande, mejuffrouw Van Hove uit Hulst, mevrouw De Winter en de heer Blommaert uit Sint-Jansteen, de heer Van Campen uit Graauw, de heren Everaert, Pater Hulshof, Van de Ven en Van Leuven (advi seur), allen uit Hulst en me juffrouw Eggermont uit Breda (adviseuse). (Van onse correspondent) HUL8T SC Morres 1 be hield de ruime voorsprong in de dames eerste klasse van de bedrijfsvolleybalcompetttie te Hulst, omdat CUtex Sport on nodig punten Het verloren gaan en Mavo 1 verrassend de meerdere moest erkennen in KPJ 1. Alleen Watneys 1 deed het van de achtervolgende teams goed. Hekkeslulter Hake Daf dolf het onderspit tegen Lybeert Verst ra eten en bleef met twee punten triest onder aan staan. In de tweede klasse toonde Remortel Sport zich opnieuw ongenaakbaar, evenals Mavo 3 in de derde klasse. De strijd in beide klassen is echter nog volkomen open. EERSTE KLASSE Clitex Sport maakte in de eerste klasse een slechte beurt door niet op te komen tegen Olmulo, het liet niet alleen een vrijwel zekere overwinning ontglippen, maar verloor nu bovendien reglementair met 40. Watneys 1 was duidelijk de meerdere van GVC en het drukte zijn overwicht uit in 40 winstcijfers. KPJ 1 le verde een uitstekende presta tie door het favoriet geachte Mavo 1 kansloos te kloppen met 03. Lybeert Verstraeten nam tegen Hako Daf vrij ge makkelijk een beslissende 0 2 voorsprong die voldoende bleek om de volle winst bin nen te halen. Hako Daf kwam in de derde en vierde set nog wel sterk terug maar het was toen te laat nog een puntje te redden, nu moest berust wor den ln een 12 nederlaag. TWEEDE KLASSE Morres 2 behaalde een eer ste overwinning door Voor waarts 2 met lege handen te rug naar Axel te sturen. Het won met 31. De Blaauwe Hoeve Bewo ners, patiënten en personeel van De Blaauwe Hoeve in Hulst vieren op vrijdag 22 fe bruari carnaval in het restau rant van De Blaauwe Hoeve. Op het feest zullen de plaatse lijke Raad van Elf en hun dansmariekes vertegenwoor digd zijn, de Boerenkapel zorgt voor de carnavalsmu ziek. Kaarten De kaartclub St.- Ceacilia te Hulst hield een competitlekaarting in clublo kaal café Ron de Vilder waar aan 26 kaarters deelnamen. De uitslag was als volgt: 1 P. Collet 80, 2 R. van den Branden 80, 3 A. Sikkelerus 66, 4 F. Buys 62, 5 G. Gijsel 811, 6 G. de Wit 6—5, 7 M. Kaijser 4—13, 8 K. Kaij ser 4—0, 9 P. van Kerkhoven 41, 10 R. Machielsen 4—3. Sjoelen De sjoelclub WIJ Blijven Actief hield een sjoel wedstrijd ln café Ron de Vil der te Hulst. De uitslag luidt 1 mevrouw R. van de Velden 227 punten, 2 mevrouw R. Kaijser-Pienbroek 216 punten, 3 mevrouw C. Schauwaert-Se- gers 214 punten, 4 mevrouw E. Kaijser-Vermeeren 190 pun ten, 5 mevrouw R. Machielsen 184 punten. Schieting Aan de schie ting op de liggende wip ln Cafe Seraph. Blommaert te Hulst namen 33 schutters deel. Er werd geschoten op één wip. Twee schutters uit Graauw gingen met de grootste buit naar huls. De hoogvogel werd geschoten door A. Claassen uit Graauw, de eerste zij vogel was voor Alph. Nijs uit Hulst en de tweede zijvogel ging naar P. de Koster uit Graauw- .Het hoogste aantal kleine vo gels, vier stuks, werd gescho ten door F. Vonk uit Kapelle brug. Zondag wordt een carna- valsschietkng gehouden, aan vang om drie uur. Schieting in café W. Blommaert te Hulst werd een prijsschieting gehouden op de liggende wip, waaraan 50 schutters deelnamen. Waren het vorige week de Belgen die zich lieten gelden, nu toonden de mannen uit Kloosterzande zich ware „broodschutters" Zowel op de eerste als op de tweede wip, was het praktisch al Kloosterzande wat de klok sloeg. De hoogvogel op wip 1 werd geschoten door J. Hoop uit Kloosterzande, de eerste zijvogel door A. Verhoevene eveneens uit Kloosterzande en ook de tweede zij vogel ging naar Kloosterzande dank zij H. Hoop. het hoogste aantal kleine vogels, vier stuks, werd geschoten door de bekende R.van Steenbergen uit De Klinge België. Op wip 2: was dc hoogvogel voor A. Verhoe ven uit Kloosterzande, de tweede zij vogel voor W. Blom maert uit Hulst en het was opnieuw A. Verhoeven die de tweede zijvogel naar beneden deed tuimelen. Het hoogste aantal kleine vogels, vijf stuks, werd geschoten door V. de Vos uit Hulst. Etalageraam ingegooid Een groot etalageraam van het hobbyhuis S. aan de Stations weg werd met een grote steen ingegooid. Naar de iden titeit van de daders, die met en bromfiets wegreden, wordt een onderzoek ingesteld. Brandje Woensdagmorgen om halfacht brak brand uit in de garage van J. K. in de Guido Gezellelaan. Enkele voorwerpen die bij de ketel van de centrale verwarming stonden, hadden brand gevat en er ontstond een grote rook wolk. De brandweer was het vuur snel meester. Carnavalsviering Zater dag vond in het verenigings gebouw te Heikant een carna valsviering plaats, die was ge organiseerd door het plaatse lijke feestcomité. Een 250 be zoekers, waarbij vooral veel jeugdigen, woonden dit feest bij. Tijdens de balavond be zocht die Prina en de Raad va n Elf uit St. Jamsteen deze car navalsvierders. Dorpsraad De dorpsraad van Nieuwvliet houdt op 23 februari een algemene verga dering in café Parkzicht. De bijeenkomst begint om half 8. De agenda vermeldt onder meer een verslag van de werkzaamheden in 1973 en een bestuursverkiezing. Er is een vacature door het vertrek van de héér Kloote, voorts zijn aan de beurt van aftreden mevr. Merrelaer (niet herkies baar) en de heer Synesael (herkiesbaar). Voorts zal er gelegenheid zijn voor B. en W. van Oost- burg om mededelingen te doen. Ook kan men vragen aan het college stellen. Tot slot zal de kleurenfilm van de feestelijkheden van 5 sept. worden vertoond. 4 Drie mannen dwingen de auto van prins Toon tot stoppen. (Van een onzer verslaggevers) HULST Prins Toon I van de Hulster Carnavalsstichting „De Vossen", is gisteravond omstreeks zes uur, door vier gemaskerde mannen uit zijn auto gesleurd en ontvoerd. De prins, die met zijn gevolg juist terugkeerde van een bejaar denbal ln „Den Dullaert", werd klemgereden door een donkere bestelauto die plotse ling uit de bossen langs de weg opdoemde. Vier gemaskerde mannen sprongen uit de wagen en ruk ten de portieren van de prin selijke auto open, waarna zij de carnavalsprins dwongen uit te stappen. Prins Toon, die het gevaarlijke van de situatie terstond doorzag, weigerde echter en bood in het gevecht dat daarop volgde manhaftig tegenstand. Niet opgewassen tegen een dergelijke over macht, moest hij zich laten overmeesteren. De overvallers duwden hem de bestelauto in en reden vervolgens snel weg. Tot nog toe is van prins en kidnappers geen spoor gevon den. Volgens ooggetuigen betrof het vier „nogal woest" uitzien de mannen die met een sterk Hulsters accent spraken. Een dansmarike vertelt ons: „Ik zag van verre hoe prins Toon de bandieten herhaaldelijk van zich af kon schudden, maar op een gegeven moment struikelde hij en toen zagen ze kans hem te overmeesteren. Voordat iemand een hand uit kon steken, hadden ze hem al tassen zich in en reden met hem weg. Over de motieven van de overvallers tast men nog volledig in het duister. Gedacht wordt aan een protest actie van een ontevreden Hulster carnavalsvereniging, die misschien op deze wijze de stichting enkele vaten bier wil afdwingen. Uit welinge lichte kring vernamen wij echter dat prins Toon I alom geliefd is en geen vijanden heeft. Het bestuur van de Hulster camavalsstichting heeft zich inmddels bereid verklaard om ten allen tijde met de ontvoer' ders tie onderhandelen. Enkele leden van de raad van elf hebben zich zelfs al als gijze laar aangeboden, in ruil voor de terugkeer van een onge deerde prins Toon. „We zitten met de handen in het haar" zegt een lid van de raad van elf. „Hoe moeten we nu zater dag het carnavalsfeest vieren wannieer er geen prins is. We hebben wel gedacht aan een vervanger, maar eerst stellen we nog alles in het werk, desnoods door het uitloven van een beloning, om onze ei gen prins terug te krijgen", aldus het radeloze raadslid. Onder leiding van de eigen sjampetter, is door het specia le veiligheidskorps van „de Vossen" een uitgebreide zoe kactie op touw gezet, die ech ter nog geen succes heeft ge had. Overwogen wordt de po litie in te schakelen. Muziekvereniging De mu ziekvereniging Uit het Volk voor het Volk houdt vrijdag 22 februari om half 8 de jaar lijkse vergadering. Naast de algemene agenda punten zal er gesproken wor den over de activiteiten in de komende zomer. Prins Toon verweert zich tegen zijn belagers. Prins Toon overmeesterd. (Van onze correspondent) HULST „Den Uyl zit in den olie" en vele andere car navalsschlagers waren gistera vond niet uit de lucht in het cultureel centrum Den Dul laert te Hulst, waar de leden van de bond van bejaarden en gepensioneerden te Hulst hun jaarlijs carnavalfeest vierden. Het ging er bijzonder gezellig aan toe in de prachtig versier de grote zaal, waar enele honderden bont geklede feest vierders aanwezig waren. Dat ook de Hulsterse oudjes weten wat carnaval vieren is, daarover lieten zij geen twij fel bestaan. Nauwelijks liet de boerenkapel. „De Kallesaaien" de eerste vrolijke noten klin ken of de beentjes gingen reeds van de vloer, eerst nog wat aarzelend maar al vlug werd er uitbundig gehost dat het een lieve lust was. Van het meezingen wordt je ge woonlijk nog al dorstig en de dames die serveerden kwamen handen te kort om de vele dorstige kelen te laven. Van een onzer verslaggevers? VOGELWAARDE Op de weg van Zaamslag naar Ter- hole staat ai enige weken een Volkswagen, waarvan de eige naar voor de politie onbereik baar is. De auto die een klein man kement heeft, is volgens de politie enkele weken geleden achtergelaten bij de afslag naar Boschkapelle en vervol gens de berm in geduwd. Wanneer de eigenaar van de auto binnen enkele weken niet komt opdagen, zal de politie het voertuig wegslepen. Bejaardenbond De be- jaardenbond van Boschkapelle heeft de heer F. Vael tot voor zitter gekozen. Hij volgt de heer A. de Bakker op, die niet herkiesbaar was. Wel werden de heer L. Vlassaert (penning meester) en mevrouw L. v. d. Veen als bestuursleden herko zen. De vergadering werd druk bezocht. In totaal 70 van de in totaal 116 leden waren aanwezig. En ook geestelijk adviseur, pastoor Hermans, woonde de vergadering hij. Tijdens deze vergadering hield de heer A. van Aart uit St.- Jansteen een lezing over de bijstandswet en de verzekerin gen voor bejaarden. Vismijn Aan de vismijn te Breskens werd aangevoerd: 14.755 kg. garnalen 3.486.50; 166 kg. pellerij garnalen 4.34—5.07; 4975 kg. bot Ó.44— 1.22; 1701 kg. scha<r 1.23—2.92; 13.274 kg. schol 0.87—2.73; 3148 kg. tong 7.65—12.72; 252 kg. tarbot 5.50—10.60 246 kg. griet 3.91—5.61; 7381 kg. ka beljauw 0.88—3.50; 5189 kg. wijting 0.512.02; 6 kg. poon 1.53—2.16; 38 kg. baad 2.10 2.68; 18 kg. tongschar 4.70— 5.15; 560 kg. steenbolk 0.42- 0.62. Collecte De collecte ten bate van de medische missde- aotie (Memisa) in de paro chiekerk te Heikant bracht een bedrag op wan ƒ183,-.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2