Bestuurslid Scheele van de schaakclub Hulst: Promotieduels; Oemoemenoe De leden moeten zelf de beslissing nemen Titelstrijd snelschaken met sterke deelnemers Zeeuws kampioenschap schaatsen in Den Haag NIEUWE WIELERPLOEG 99 Donner niet op dreef Voorzitter De Letter van toerclub Hulst: jeugdvoetbal- toernooi in Vlissingen LTVS houdt toernooi A-junioren sport \JU\ IU6I «Viy X- 1 IbUIVUII 1 V -T 'i-4 „ANIMO IN HULST IS ERG GROOT (Van onze sportmedewerker) HULST Als alles naar wens verloopt, en zo ziet het er wel naar uit gaat de kers verse schaakclub Hulst het komende seizoen in competitieverband spelen. Momenteel is men begonnen met een clubcompetitie, om zo begin mei een indruk te krijgen hoe het staat met de sterkte van de spelers. Dan zullen er drie groepen gevormd worden, die op de eerste maandag in september in competitieverband zullen gaan spelen. De schaak club Hulst heeft sinds de oprichting de juiste datum is 7 januari heel wat nieu we leden kunnen inschrijven. Een duidelijk teken dat de schaaksport in Het Land van Hulst toch nog niet helemaal was uitgestorven. Ruim vijftien jaar geleden kende Hulst ook een actieve vereniging. (Van onze sportredactie). VLISSINGEN In het Scheldekwartier in Vlkssingen hebben onze nationale top- schakers Max Euwe, Jan Hein Donner, Hans Bouwmeester, Berry Withuis, Hans Kee, Coen Zuidema en de Tsjechi sche grootmeester Vladimir Hort het in een schaaksimul taanseance opgenomen tegen maar liefst 214 schakers, waarvan het grootste deel af komstig was uit Zeeland. De prestaties van Jan Hein Donner vielen wat tegen. Don ner nam 36 tegenstanders voor zijn rekening, maar hij leed verrassend vijf nederlagen en moest bovendien zes keer re mise toestaan, W. van Wijnen Goes. A. Vis Oud-Vossemeer, A. Mabelus Middelburg, W. Stange Middelburg en A. Jonkheer Middelburg, brach ten Donner een nederlaag toe. C.J. Mol Vlissingen, B. van Luyk Delft, B. Henderikse Middelburg, C. de Wolf Mid delburg, C. Cevaal Middelburg en M.F. van Eekhout Vlissin gen dwongen Donner een re mise af. Donner kwam niet verder dan een score van 77.76 procent. Dan was het optreden van de jonge Hans Ree zonder sneer verbluffend te noemen, in een tijasDestek van nog geen anderhalf uur maakte htj van zijn 32 tegenstanders ge- Slagen figuren. Met een score van honderd procent kon Ree al weer vrij snel afreizen. Coen Zuidema kwam tot een score van 96,55 procent. Hij vond 29 opponenten op zijn weg. Zuidema moest slechts m A. van Harn (Axel) zijn meerdere erkennen, maar de rest van zijn tegenstanders bleef hij gemakkelijk de baas. De Tsjechische grootmeester Vladimir Hort vond 32 op winst beluste Zeeuwse scha kers op zijn weg. Siecnts even kwam Hort in moeilijkheden bij een tweetal tegenstanders, maar hij herstelde zich goed. ben foutje in zijn partij tegen Cees Schout uit Vlissingen be zorgde hem zijn enige neder laag. De score van 96,88 pro cent mag er echter best zijn. Max Euwe, de 73-jarige grootmeester, kwam tot een score van 88 procent. Aan zes van zijn 25 tegenstanders moest hij remise toestaan. De bedwingers van Euwe waren: W. Droogers Vlissingen, Chr Schipper Koudekerke, J. Jan sen Oostburg, H. de Ridder Axel, J. Lensen Axel en M. Versteeg Zierikzee. Hans Bouwmeester deed het voortreffelijk. Bouwmeester stond slechts aan een van zijn 29 tegenstanders remise toe De overige 28 partijen schreef Wj op zijn naam, daarmee een score van 98,78 procent boe kend. Berry Withuis nam het op tegen 30 Zeeuwse schakers. Twee keer verlies tegen J. Varkevisser (Middelburg) en C. Maas (Sas van Gent) en de rest winstpartijen, leverde hem een knappe score van 96,37 procent op. PAARDESPORT Het Europees kampioenschap voor beroepsrijders wordt op zater- "a8 30 maart op de baan Hamburg-Bahren-feld en zon dag 31 maart op de Kriaubaan in Wenen gehouden Jan Wa genaar uit Otterlo, die in het «gelopen jaar Jan van Dooye- weerd als rijderskampioen onttroonde, vertegenwoordigt Enkele mensen daarvan ble ven over, maar door gebrek aan belangstelling verwissel den deze het schaakbord voor de biljartkeu. Nu, heel wat jaren later, is de schaaksport in Hulst helemaal in de run ning. Dat alles is het initiatief van een paar mensen, die de schaaksport in Hulst opnieuw leven hebben ingeblazen. En met succes, momenteel telt de Hulsterse vereniging al 48 le den. Scheele, een van de initi atiefnemers heeft daar zeker zijn steentje toe bijgedragen. Samen met de oudschakers Stolte, Franse en Vermaire sloeg men meteen spijkers met koppen. Scheele: „Er was in Hulst voldoende animo, al leen aan een goed onderkomen ontbrak het. Het gereedkomen van Den Dullaert was dan ook de aanleiding om het nog eens te proberen". Dat nog eens proberen werd meteen een suc ces, want tijdens de oprich tingsdag konden de initiatief nemers gelijk 34 leden note ren. En dat aantal is de wekem daarop volgend steeds geste gen. Scheele: „Ruim drie jaar geleden bestond er nog een „clubje" bestaande ui,t dr. Cas- parie. Smit en Verpaale. (Men had als „stamcafé" hotel Van Oosterom, maar er werd meer aan biljarten gedaan. We heb ben het toen ook geprobeerd, maar helaas zonder succes. Tijdens de eerste weken was er wel een redelijke belang stelling, maar dat zakte zien- der ogen". Een reden voor Scheele, Vermaire, Franse en v. Bremen om Hulst „vaarwel" te zeggen en zich aan te slui ten bij de schaakvereniging Landau in Axel. Scheele: „We hebben er die jaren altijd met veel plezier gespeeld, maar het slechte weer in de winter maanden was wel eens een handicap". De bouw van het Gemeenschaps Centrum was dan voor de Hulsterse oud schakers het moment om het nogmaals te proberen. Scheel: „Daarbij kwam nog dat er op het Lyceum al een clubje was. Die jongens speelden in een schoolcompetitie, alhoewel het aan een leiding- ontbrak. Dat kwam toen we benaderd wer den, duidelijk naar voren. Dat clubje heeft dan ook een flin ke stoot gegeven om tot de oprichting van de schaakclub Hulst te komen". Nu bijna twee maanden la ter is de schaakvereniging Hulst een volwaardige vereni ging geworden. Het bestuur bestaat uit: M. van Bremen voorzitter GA. Verstraeten se cretaris en W. Kentie beheert die financiën. W. Rodrigo en G. de Schepper .fungeren als wed- trijdieiders terwijl Scheele het bestuur voltallig maakt. Inmiddels heeft de Hulsterse schaakvereniging zich ook al aangesloten by de KNSB-afde- ling Zeeland, zodat het meren deel der spelers op de eerste maandag in september de vuurdoop krijgt in competitie verband. Scheele: „We zijn begonnen met een clubcompe titie met het zgn. Keizer sys teem om na te gaan hoe de sterkte van de spelers is". In het nieuwe Gemeenschaps Centruim heeft de schaakvere niging Hulst elke maandag avond wanneer de competitie partijen worden gespeeld, een eigen zaaltje. Scheele „Ook dat heeft er wel toe bijgedragen, dat het mo menteel allemaal zo lekker loopt. Een hoop mensen is er tegen om in een café te scha ken. Niet dat het direct een café is, maar een schaker wil nu eenmaal rust. Als je dan een jukebox hoort spelen met daarbij een tafel met kaarters enz, dan kun je je ook niet helemaal concentreren. Scha ken is nu eenmaal een sport met rust". Een sport voor een bepaalde groep mensen? Scheele: „Neen, zeker niet. Kijk, vroeger was schaken in de volksmond een elite-sport. Maar de pers en vooral de tv hebben met hun schaakcursus het schaken tot een volledige volkssport gemaakt. Het blijft natuurlijk wel een denksport, en misschien zijn schakers wel ietwat nerveuze mensen. Je zit natuurlijk altijd gespannen en dat komt vooral omdat je als tegenstanders tegenover elkaar zit. Er is ook bij deze sport een bepaalde rivaliteit om je te genstander te verslaan. Ie mand uit zijn concentratie ha len is dan ook belangrijk. Maar dat gebeurt bij ons nog niet, dan kom je echt al te recht bij de grootmeesters". 4 Bestuurslid Scheele: „We hebben nu een leuke ruimte om in te spelen" (Van onze sportredactie) MIDDELBURG Het eerste team van de Zeeuwse rugby club Oemoemenoe is op een gedeelde eerste plaats geëin digd in poule B 2. Door een beter doelgemiddelde werd het rugbyteam van de Roosen- daalse commando's eerste. KCT promoveert daardoor rechtstreeks naar de hoogste klasse in Nederland. De A- poule. Samen met het als tweede in de B-poule geëindigde Utrechtse RC en het op twee na laatste geëindigde in de A- poule, RC Eindhoven, moet Oemoemenoe nu spelen om één plaats in de A-poule. Op 17 maart speelt Oemoeme noe tegen R C Eindhoven en een week later tegen de Utrechtse RC. Beide wedstrij den worden op neutraal ter rein (in Etten-Leur) gespeeld. De eindstand in de B-2-poule luidt als volgt: (respectieve lijk aantal gespeelde wedstrij den, aantal wedstrijdpunten en doelgemiddelde) RC KCT 11 EZRC Oemoem. 11 Leidse SRG 2 11 LRC DIOK 11 Haagsche RC 2 11 Afcent Krrights 11 Wateringen RC 10 Marinerva 11 Rotterd. RC 2 10 RC Eindh. 2 11 Te Werve RFC 11 Delftschc SRC 11 18 426- 32 18 327- 81 16 273- 83 16 254- 80 16 279-128 16 248-103 8 228-238 8 87-182 6 127-251 4 83-458 2 70-233 2 33-493 Van onze sportmedewerker) HULST „Als bestuur zul len we ook in de toekomst neutraal tegenover het stand punt van de KNWU blijven staan. We laten het allemaal aan de leden over. Willen zij zich bij de KNWU aansluiten, akkoord, maar een bepaald dwangmiddel zullen we zeker niet toepassen. Over dit pro bleem is nu al lang genoeg gepraat, onze leden moeten het nu zelf maar beslissen. We willen dan ook geen druk uit oefenen". Dit zegt voorzitter De Letter van de Toerclub Hulst, na afloop van een spe ciaal bijeengeroepen ledenver gadering, met als onderwerp: al of niet aansluiten bij de KNWU Dat er bijzonder weinig De- langstelling bestaat om zich bij de KNWU aan te sluiten, was al vrij gauw duidelijk, want van de ruim 100 leden waren er precies zes opgekomen. Van dat zestal buiten het be stuur van de Hulsterse Toer club zelf behoorde ook volksneerser Wim van Poeske uit Koewacht. Tijdens de vergadering de enige felle (Van onze sportredactie) VLISSINGEN In Vlissin gen wordt op 2 maart het open Zeeuwse snelschaakkam pioenschap gehouden, dat als Bikker-Boeken toernooi ge noemd naar de sponsor van dit toernooi de geschiedenis in zal gaan. De schaakclub Vlis singen, die de organisatie van dit snelschaakfestijn in han den heeft, is er in geslaagd een zeer aantrekkelijk pro gramma samen te stellen. De (Van onze sportredactie). SLUIS De lawntennisver- eniging LTVS uit Sluis houdt zaterdag 23 en zondag 24 fe bruari in de sporthal aan de Vleeshouwerijstraat in Sluis het traditionele jaarlijkse in door Steenen Beer-toernooi. Er staan veel sterke Zeeuw se spelers en speelsters op de deelnemerslijsten, zodat het een interessant toernooi kan worden. Voor alle aan de win- 'ertraining deelnemende ten nissers is het een mooie vin gerwijzing wat betreft hun conditie voor het komende sei zoen. De belangstelling voor dit Steenen Beer-toernooi ne»mt ieder jaar toe. meestergreep, die evenals de elf andere groepen uit twaalf spelers zal bestaan, is bijzon der sterk bezet. Niemand minder dan Neder lands kampioen Gena Sosonko, Hans Ree de man die in de simultaanseance in Vlissingen zaterdag nog een score van 100 procent haalde Bert En klaar, Coen Zuidema, Frans Kuijpers, de Belg Bernard de Bruycker, en onze nationale jeugdkampioen Meindert van der Linde zijn aangetrokken om in de meestergreep voor vuurwerk te zorgen. De be doeling is dat er in de mees tergreep 4 Zeeuwse topspelers van de partij zullen zijn. Zon der meer geplaatst is de Goese crack Cor Jansen, topper van de schaakvereniging Goes en de Zeeuwse snelschaakkampi oen Anton van der Wey. De rest van de Zeeuwse topscha- kers krijgt de gelegenheid zich te plaatsen voor de mees tergreep, in het plaatsingstoer- nooi dat zaterdag 23 februari wordt gehouden in „Het An ker", aan de Bonedijkstraat in Vlissingen. Voor de Zeeuwse snelschaakcracks die het graag eens tegen de nationale top pers op willen nemen een unieke gelegenheid. Overigens is het niet zo dat alleen de sterkstcn aan bod komen. Er zal worden ge speeld in twaalf groepen to taal. Twaalf groepen van twaalf deelnemers elk. Er is een fiks prijzenbedrag be schikbaar, vooral dank zij de steun van sponsor boekhandel Bikker. In de meestergroep bedraagt de eerste prijs f 400,-, aflopend naar f 50,- voor de zesde prijs. Een totaal bedrag van f 1025,- alleen al voor de eerste zes in de meestergroep. In de B-groep is de eerste prijs f 5,0- en de C- en overige groe pen f 25,-. De eerste zes van elke groep komen in aanmer king voor een prijs. Voor de winnaar van de meestergroep is er een fraaie wisselbeker beschikbaar evenals voor de eerste Zeeuw in de meester groep. De wedstrijdduur is acht minuten. Alle schakers zullen elkaar in de groep ontmoeten, zodat ze in totaal ieder elf wedstrijden spelen. Spelers die groepswinnaar worden, zijn automatisch gerechtigd volgend jaar in een hogere groep uit te komen. Iedereen kan inschrijven voor dit open snelschaakkam pioenschap. Wel moet de speelsterkte worden gemeld. Het inschrijfgeld voor dit inte ressante toernooi bedraagt f 3,- per persoon, die bij de aanmelding op 2 maart moet worden voldaan. Om 12.30 u. moet iedereen zich melden in de congreszaal van grand-hotel Britannia in Vlissingen, waar het toernooi wordt afgewerkt. De winnaar van de strijd in de meestergroep moet volgend jaar zijn wisselbeker komen verdedigen. De best geplaatste Zeeuw in de meestergroep mag zich tevens officieel kam pioen van de Zeeuwse schaak bond noemen. voorstander, om tot de KNWU toe te treden. De vijf anderen voelden er bijzonder weinig voor, al kwam dan tijdens de vergadering niet zo sterk naar voren. Hun commentaar na af loop: „We houden het liever bij het oude". Voorzitter De Letter: „We hebben nu speci aal een ledenvergadering be legd, en laten we eerlijk zijn, er bestaat gewoon geen be langstelling vooi. Dat is nu toch wel duidelijk. We maken er ons dan ook niet druk om. Waarom wel? Ze komen toch niet!" Wim van Poecke zal nu als voorstander de belangen van de Toerclub Hulst gaan verdedigen bij de komende vergader.ng in Terneuzen. Een vergadering waarbij consul IJ- schaert weer met de trimclubs rond de tafel gaat zitten om tot een oplossing van het al lang bestaande vraagstuk dat dan voor de KNWU te komen Zoals het er nu naar uitziet, zitten er voor de KNWU weinig perspectieven in. Enkele trimclubs voelen er wel wat voor, maar de ver schillende comités in het oos ten van Zeeuwsch-Vlaanderen zijn er fel tegen. Zo heeft het comité in Nieuw-Namen ook geen twee maar zelfs drie volkskoersen op zijn program ma staan. Ook de comités in Hengstdijk, Lamswaarde en Heikant, om er maar enkele te noemen, organiseren dit jaar weer een of meer volkskoer sen. Voorzitter De Letter: „Als de mening van onze leden mocht veranderen maar daar ziet het er op het ogen blik niet naar uit kan het voor ons nog een probleem worden. Neem als voorbeeld dat een derde voorstander zou zijn, dan kunnen we moeilijk tot de anderen zeggen: jongens jullie aan laten sluiten of naar een andere vereniging gaan. En we zijn als bestuur dat ook zeker niet van plan. We hebben nu een leuke vereniging, en die willen we houden. En daarbij komt ook nog dat alle leden het goed naar hun zin heb ben". In de bestuurskringen van Hulst acht men de kans dan ook bijzonder klein dat de KNWU in haar opzet slaagt. Zal er zich dan als nog een klem gedeelte bij de KNWU aansluiten, vaststaat in ieder geval wel dat dé volkskoersen vooral in het oosten van Zeeuwsch-Vlaande- ren normaal doorgang zullen vinden. Dat krijgt men al gauw te horen als men de meningen vraagt van de ver schillende comité's. Tijdens de vergadering van de Toerclub Hulst nam men dan ook geen standpunt in. Wim van Poec ke, de Hulsterse vertegen woordiger op de vergadering van 21 februari in Terneuzen, zal dan ook moeilijk de me ning of het standpunt van zijn vereniging naar voren kunnen brengen. Enkele uren na de vergadering, 's avonds tijdens de laatste wedstrijd op rollers, dit in een wintercompetitie op home-trainers, werd er hier en daar nog wel een woord over gerept. Duidelijk was wel dat er weinig ambitie voor be stond. Verder was er ook een aantal dat een afwachtende houding aannam. Voorzitter De Letter: „Ik heb het al ge zegd, we staan er neutraal te genover. Maar ze moeten er wei rekening mee houden dat net volkskoersen dan gedaan is. De KNWU zegt wei dat er 15 wedstrijden voor liefheb- oers komen, maar er moeten toch ook renners voor zijn". En ook dat kan voor de KNWU nog problemen ge ven. Vooral als slechts enkele trimclubs naar de KNWU overstappen. Want tot heden leverde de Toerclub Hulst al tijd nog het grootste aantal renners voor de volkskoersen. Samen met de Wielertoerist uit Sluis leverde zij de ren ners die voor de nodige strijd zorgden. De Wielertoerist uit Sluis, die zich tijdens de eer ste vergadering met de KNWU fel kantte tegen aan sluiting. doorslag zal moeten geven. „Het woord is aan de 'eden", zegt voorzitter De Letter. „Wij zullen in geen geval druk op de jongens uitoefenen. Zijn ze er allemaal voor, akkoord, maar ziin ze er tegen, eveneens akkoord". (Van onze sportredactie) VLISSINGEN In Viissin- gen zal op 18 mei een groot jeugdvoetbaltoernooi worden gehouden. De opbrengst van dit door de verenigingen Zee land Sport, GPC en Vlissingen georganiseerde toernooi, de Zwaluwen eugdactie polio gaai naar rinses Beatrix- fonds (ge .adicapte jeugd). Van elke organiserende vere niging hebben drie afgevaar digden zitting in het organisa tiecomité. Zoals het er nu voorstaat, zullen er 59 elftal len deelnemen aan het toer nooi, dat bestemd is voor A- junioren, B-junioren, C-pupil- len en D-pupillen. De junioren spelen wedstrij den van 25 en de pupillen van 20. minuten. De wedstrijden worden gespeeld op zeven vel den. 's Morgens om halftien wordt de eerste ontmoeting gespeeld en de laatste wed strijd is gepland om halfzes op het hoofdveld aan de Iris laan. Aan dit toernooi het grootste jeugdtoernooi van Zeeland zal worden deelge nomen door verenigingen uit heel Zeeland. De volgende verenigingen zijn zeker van de partij. Zeelaijd Sport, GPC, Vlissingen, Walcheren, Zierik- 7c"\ T-rneuzense Bnvs. Goes, RCS, Kloetinge, Middelburg, Domburg, Kapelle, Veere, Jong Ambon, VCK, Meeuwen, Arnemuiden, Noormannen, Volharding, Oostkapelle en Nieuwland. Waarschijnlijk zullen Borssele, Zeelamdia, Breskens en Aardenburg nog bij de rij van deelnemende verenigingen aansluiten. Al met al zullen die dag 1500 persoinen actief bezig zijn voor dit toernooi. Enkele mu ziekkorpsen met majoretten zutlen het voetbalfestijn op luisteren. De prijsuitreiking vindt plaats om 18.00 uur .en zal waarschijnlik geschieden door een van de leden van het ko ninklijk huis. De opbrengst komt voornamelijk uit de in schrijfgelden van de deelne mende clubs, de entreegelden en de verkoop van program maboekjes. Voorts is een aan tal Zeeuwse bedrijven om een financiële bijdrage verzocht voor dit goede doel. Er zijn al giften binnen. O VOETBAL Queens Park Rangers heeft zich als laatste club geplaatst voor de kwart finales van het toernooi om de Engelse voetbalbeker. Het won de overgespeelde wedstrijd uit de vijfde ronde tegen Coven try City met 32. In de kwartfinales komt Queems Park Rangers uit tegen Lei- cester City. Groep Al: Terneuzen Al - HVV Al 3—0, Axel Al - Ar nemuiden Al 41, Steen Al - Kloetinge Al 20. Groep A2: Zeeland Sport Al - Domburg Al 10. Groep A4: Noormannen A2 - Middelburg A5 03, GPC A2 - RCS A3 28, Zeelandia A2 - RCS A4 6—0, Middelburg A4 - Zeeland Sport A3 31. Groep A5: Wissenkerke Al - Cortgene Al 10, Patrijzen Al - Nieuwdorp Al 41, Apollo Al - Kwadendamme Al 1—3. Groep A9: Ria Al - Tem. Boys Al 01. Groep AIO: Hontenisse Al - Steen A3 00. Greep All: WK Al - DFS Al 1—2. (Van onze sportmedewerker) GOES De Zeeuwse schaatskampioenschappen op de lange baan (heren en da mes) worden zondagavond (aanvangstijd zes uur) verre den op De Uithof in Den Haag. Deze titelstrijd heeft dit keer lange tijd aan een zijden draad gehangen vooral door moeilijkheden in het financië le vlak. De baan in Eindhoven waar voorgaande jaren het Zeeuwse kampioenschap is ge houden, was voor het gewest Zeeland onbetaalbaar. In Den Haag lag dit wat beter hoewel men moest uit wijken naar een niet zo gun stig tijdstip en dan nog wel op zondagavond. Dit laatste schiep bezwaren voor de voor-' zitter van het gewest Zeeland de heer Van der Hiele uit Veere en voor penningmeester De Regt (Heinkenszand) en wel om principiële redenen. Andere bestuursleden van het gewest hadden andere re denen om niet vertegenwoor digd te zijn bij deze titel strijd. Zo is onder andere de heer Eijf uit Vlissingen verhinderd omdat hij zondag als hoofdbe stuurslid van de KNSB aan wezig wil zijn bij het wereld kampioenschap voor dames in Heerenveen. Het ziet er dan ook naar uit dat zondag in Den Haag het gewest Zeeland bij dit Zeeuws kampioenschap alleen zal zijn vertegenwoordigd door secre taris Ko Goeree uit Kruinin- gen, die tevens als actief rij der in de baan komt. Niette min heeft Goeree in samen werking met trainer-coach van de sehaatsgroep Goes Wim Hirdes de knoop doorgehakt. Vooral toen bleek dat de ijsclub „Delft" bereid bleek met de Zeeuwen op de schaats te gaan (zij houden tegelijker tijd .iel. clubkampioensc tap) stond niets meer in de weg voor het houden van een Zeeuwse titelstrijd. Delft zorgt namelijk voor de officials die bij een dergelijk kampioen schap ter plaatse moeten zijn. De afstanden die in Den Haag gereden worden zijn: 500, i500 en 5000 meter. Van de partij zullen zeker zijn: Arjaan van de Kreeke (de titelhouder) die momen teel in uitstekende vorm ver keert, evenals trouwens Ge rard Verhulst (Middelburg), Wim Hirdes (Krabbendijke), Ko Goeree (Kruiningen), Jo- han Goeree (Souburg), Johan Gijzel (Kapelle), Frans van de Berge (Yerseke) Jaap Moei- ker (Wemeidmge) en Gerrit en Lex Lamers (Goes). Het ligt wel voor de hand dat er ook in Zeèuwsch-Vlaanderen belangstelling voor dit kampi oenschap zal beétaan. Waar schijnlijk zal men kunnen re kenen op deelname van Cor den Huls'er, Willy Duijninck, Risseeuw, Faes en misschien Dc Putter en zo mogelijke en kele dames. (Van kerj. onze sportmedewer- VLIJMEN In hotel Prin sen te Vlijmen is d; ain-ieur- wielerpioeg Bossche Staal bouw waa.voor de Zeeuw Ma- rius Weslstrate als masseur optreed voorgesteld aan pers en genodigden. Directeur Van Elteri die voor het tweede jaar een ploeg sponsort liet nog eens duidelijk uitkomen dat bij zijn formatie sportiviteit, saamho righeid en inzet voorop moe ten staan. Daarnaast ziet hij uiteraard ook nog enige vorm van reclame voor zijn be drijf. 'De ploeg bestaat uit de vol gende renners: J Brink Haar lem. A. vaat E'ten, Vlijmen, T. Huijbregts Boxtel, P Ki- viets Br-da, P. Kuijs Vlijmen, B. van Lamoen Haarsteeg, B. Liebre-.ts Vlijmen, G. Muil wijk Hardinxveld, R. den Ot- tei Was;: k, C. Soadens Goirle, G. Tabak Veldhoven en F. Verstappen Neerkant. Ploeg leider is Nico Walraven Len Losrii. Bossche Staalbouw gaat deelnemen aan een tiental klassiekers .in ons land waar onder de Omloop door Zeeuwsch-Vlaanc'eren en ver der an Olympia's Tour en dive.„a criteria. O

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 21