Werkgroepen gaan praten over culturele discussienota Open dagen van vakschool Joke en Wim meer STORMACHTIGE TOELOOP BIJ EERSTE KOFFIECONCERT IN GOES Ir. Dalebout leeft mee met boeren een miljoen gulden aan prijzen Vereniging voor bedrijfsvoorlichting heeft nieuwe voorzitter uit Sluis overleden „Noord-Brabant" onherstelbaar Marimis Schipper schenkt collectie kunstwerken aan Goes museum stad Goes BB-KWIS Vorming Mini-theater Volgend jaar beslissing avond-havo Vlissingen LEERKRACHTEN BIJEENKOMST VAN ZLM ASSURANTIE- KANTOOR GEOPEND Bemiddeling van provincie gevraagd inzake werkplaatsen 380 KV-LIJN PvdA-VVD DISCUSSIE IN GOES Dinsdag 19 februari 1974 (Van een onzer verslaggevers) GOES De advisering aan burgemeester en wethouders van Goes aangaande de culturele discussienota vormt de hoofdmoot van de vergadering van de Goese culturele raad op vrijdag 22 februari in hotel De Korenbeurs te Goes om 19.30 uur. Voor dit doel vergadert de culturele raad te zamen met de leden van de diverse werk groepen, die vanuit hun eigen invalshoek de nota hebben bestudeerd en op- en aanmer kingen hebben gemaakt. Wat betreft de cultuurcon- van de werkgroep wooncul- tuur en cultuurconservering', dat de bouwverordeningen niet strak genoeg worden toe gepast. Dit moet gebeuren of wel moeten de bouwverorde ningen gewijzigd worden, als het de gemeente tenminste ernst is is met het behoud van markten GOES - KRABBENDIJKE 18 februari 1974 Groenten: per stuk: knolselderij met groen 43-47. per kg.: aardap pelen 9-12, witlof AI 97, All 80, BI 104-109, Bil 68-97, spruiten All 65-89, Bil 25-26. prei AI 107-109, Bil 87, groene sav. kool I 66, II 28-53, rode- kool 35, boerenkool 48-55, veldsla 330-360, koolrapen 1. LEIDEN, 18 febr. Aan voer 2895; slachtrunderen 1242; varkens 291; schapen en lammeren 1362; bokken en geiten 1. Prijzen (in guldens): stieren (le en 2e kw.) 6,20 6,55 5,855,95; vaarzen: (le en 2e kw.) 5,756,30 5,10 5,65 koeien (le, 2e en 3e kw.) 5,30—5,80 4,75—5,05 4,454,65; worstkoeien 4,35 4,55 varkens (le, 2e en 3e kw.) 3,22—3,24 3,20—3,21 3,173,19; slachtzeugen 2,75 2,90 zware varkens 3,103,15; schapen 150200 lammeren 175235. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen, groot redelijk iets hoger varkens: groot traag iets minder schapen en lammeren: groot, flauw, sta biel. ROTTERDAM, 18 februari Prijzen excl. btw vastge steld in guldens per 100 kg af bedriji op auto volgens kwali teitseisen binnenland cq. ex port: klei-aardappelen binnen land bintje 35 mm in 2 maten 1414.50, bintje 50 mm opw. 1818,50 eigenheimers 35 opw. 2327, zandaardappelen binnenland bintje 35 mm opw 1112, klei-aardappelen ex port bintje 3550 mm los verladen 8,508,500, bintje 45 mm opw. voor Italië 17, bintje 50 mm opw. los verladen 18— 18,50, zandaardappelen export bintje 35 mm opw. 1112, voeraardappelen 5.756.50, stemming binnenland en ex port flauw. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN „Ik geloof werkelijk dat wij op de over winnaar na het meeste uit de quiz hebben gesleept. Het echtpaar dat op de tweede plaats eindigde heeft alleen maar twee fietsen gewonnen. Wij keren met maar liefst f 610 cash een kamelenbankje en een opruimingset naar huis terug. Dan kan je toch wel zeggen dat we het slim ge speeld hebben. Natuurlijk hebben we geluk gehad, maar zonder een vast vertrouwen in vrouwe Fortuna kan je beter niet aan een der gelijk spel meedoen. Joke (20) en Wim (24) Jonkers uit de Hugo de Grootstraat in Kruiningen zijn een ervaring en zo'n f 1000 rijker. Ze pra ten in de kantine van de NOS studio complex na over hun deelname aan de Berend Bou- dewijnkwis. Het meedoen aan een quiz dn de studio met alle lampen en camera's is ons erg meege vallen. Al was ik van tevoren erg nerveus. Aan Wim kon je niets merken, hij deed net of dit zijn dagelijks werk was. Als je er eenmaal voorstaat gaat alles vanzelf. Dan denk je alleen nog maar aan het spelletje. Ik ben wat dat be treft nogal fanatiek en eigen wijs glimlacht Joke. Als ik Wim zijn gang had laten gaan waren we veel verder geko men. Alle vragen over het pa nel had hij goed. Ik drukte steeds het foutieve knopje in. Maar ach, dat is achteraf ge praat. We zijn blij met wat we gewonnen hebben. We heb ben ons ook voor de Berend Boudewijnkwis in België op gegeven. Met een beetje geluk breidt ons kapitaal zich nog uit. Het gaat ons inderdaad orr de prijjep. Je doet toch ook voor de lol aan de staatsloterij mee". de historische schoonheid van de Goese binnenstad. De welstandscommissie dient ook betere richtlijnen te krijgen, zegt de werkgroep. 1 Ten aanzien van de eisen van nieuwbouw en verbouw in de binnenstad. De arbeidsresulta- ten van de welstandscommis sie in het jonge verleden acht de werkgroep namelijk niet denderend. De werkgroep pleit verder voor restauratie van enkele huizen in de Jachthuisstraat in het beschermd dorpsgezicht van Kloetinge. Deze woningen zijn gemeentelijk eigendom, maar staan op instorten. De werkgroep kondigt verder aan, dat ze binnenkort ook met voorstellen komt met het oog op het beheer van het land schap. Het landschap bezit ook cultuurhistorische waarde en daarom moeten er hiervoor ook bepalingen komen, die be paalde handelingen verbieden dan wel opleggen. Ten aanzien van het mu seum te Goes wijst de werk groep op de dringende nood zaak de tweede verbouwings fase te realiseren. Wat betreft de wooncultuur zegt de werk groep dat het niet voldoende is wanneer de bevolking wordt betrokken bij stede- bouwkundige plannen. De be volking moet hierin duidelij ke zeggenschap krijgen. De werkgroep vorming, ont wikkeling, creativiteitsontwik- keling en beeldende kunst stelt als algemene conclusie van haar studie op de culturele discussienota dat de werk groep meer voelt voor de min derheidsnota.. De muziek school wordt naar het ge voel van deze werkgroep in de nota in 'n uitzonderingspositie geplaatst. Verder is de werk groep van oordeel, dat de in houdelijke kant van het mu ziekonderwijs in de nota niet thuishoort. Volgens de werkgroep to neel en dans wordt de opmer king in de discussienota, dat de toneelverenigingen weinig aantrekkingskracht hebben door de cijfers gelogenstraft! Van vergrijzing der ledenis zelfs geen sprake. De werk groep toneel en dans toont zich verder tegenstander van samensmelting der bestaande toneelverenigingen. De leden beoefenen het toneelspelen als hobby en daarbij is de band met de eigen woonkern essen tieel. Die eigen sfeer moet tot elke prijs behouden blijven, omdat het een stuk voeding is voor de vereniging. De realisering van een mini- theater wordt door de werk groep niet afgewezen, mede ook omdat de toneelverenigin gen daartegenover positief staan. Men wijst er echter in dit verband wel op dat toneel deskundigen hiervoor aan de mr. dr. Messchool de voorkeur geven boven de duiventil. In zake de accommodatiesituatie van het heer Hendrikshuis te 's-Heer Hendrikskinderen schaart de werkgroep zich achter het standpunt van de minderheidsnota in deze. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De vraag of Vlissingen een avond-havo krijgt, komt pas volgend jaar september aan de orde bij de vaststelling van het scholen plan 1976-1978. Dat deelt staatssecretaris A. Veerman (Onderwijs) mee in antwoord op vragen van de Kamerleden Laban en Van Ooijen (beiden PvdA). De Kamerleden hadden er in hun (schriftelijke) vragen op gewezen, dat een aantal regionale centrumplaatsen, waaronder Vlissingen met een verzorgingsgebied van 97.924 inwoners wel een avond-mavo hebben, maar geen havo, waardoor de leer lingen niet kunnen doorstro men naar „boven". Zij wilden daarom weten, waarom aan vragen voor een avond-havo waren afgewezen. Uit het antwoord van de staatssecretaris blijkt, dat ten aanzien van onder andere Vlissingen geen beslissing ls gevallen, zodat ook niet ge steld kan worden dat de Vlis- singse aanvraag is afgewe zen. (Van onze correspondent) KRUININGEN Op de jaarvergadering van de vere niging voor bedrijfsvoorlich ting Oost-Zuid-Beveland, die in hotel De Korenbeurs te Kruiningen werd gehouden, nam de heer W. Bierens af scheid als voorzitter. Met alge mene stemmen werd de heer H. Boogert als voorzitter van deze vereniging gekozen. De heer Bierens werd 20 jaar geleden als voorzitter ge kozen. Hij heeft na enkele ja ren zijn functie neergelegd, maar zes jaar geleden werd hij weer als zodanig gekozen. In zijn afscheidswoord zei de heer Bierens: „Ik heb dit werk veel jaren met pleziei gedaan en ik vind, dat de vereniging recht heeft op een jong bestuurslid om nieuwe ideeën, die nog niet in de praktijk aanvaard zijn, naar voren te brengen". Verder werd bij deze be stuursverkiezing de heer B. C van Gorsel opgevolgd door de heer S. Duvekot. In zijn openingswoord zei voorzitter Bierens dat door de afgelopen mooie zomer voc(r de veehouderij veel kosten voor extra veevoeder moesten worden opgebracht. Hij sprak verder over de onkosten voor extra arbeid, die vooral door jonge boeren moest worden verricht. „Sommigen van hen zien er geen gat in, ofschoon zij aan de bedrijven moeten wennen". De heer Bierens gaf vervolgens een overzicht van de prijzen voor de gewassen, die momenteel op de markt liggen. Met als voorbeeld de tarwe. Hij merkte op dat een lage kostprijs een langzame zelfmoord betekent. Verder sprak de heer Bie rens zijn tevredenheid uit over de voorlichting, cursussen en het nemen van proeven, die belangrijk voor het bedrijf zijn. Na de pauze gaf de heer D. Wiskerke, bedrijfsleider van Proefboerderij „De Rust- hoeve" te Colijnsplaat een uit- teenzetting over de aldaar op een proefveld verbouwde bie ten en tarwe, hetgeen hij met een overzichtsprojector toe lichtte. (Van een onzer verslaggevers) GOES De jaarlijkse leer krachtenbijeenkomst van de Zeeuwse Landbouw Maat schappij (ZLM) wordt dit jaar gehouden op vijdag 1 maart in de huishoudschool De Schutse te Haamstede. De bijeenkomst begint om 9.30 uur en zal duren tot ongeveer 16.00 uur. Op deze leerkrachtenbijeen komst van de ZLM worden een tweetal inleidingen gehou den. Op de eerste plaats over de veralgemenisering van het LBO en op de tweede plaats over leerplanontwikkeling. GOES Met haar vijfhon derd leerlingen heeft mejuf frouw C. H. Dominicus drukke dagen achter de rug om de open dagen van de vakschool aan de Bergweg te Goes, die gisteravond met een mode show begonnen, te doen sla gen. Vandaag worden de open da gen, waarbij ook de ouders van de leerlingen zijn uitgenodigd, voortgezet van 14.30 uur tot 16.30 uur en van 19.00 uur tot 21.00 uur. „Het doel van het huishoudelijk onderwijs is steeds maar proberen om hier aan meer bekendheid te geven en vooral te wijzen op de doorstromingsmogelijkheden" aldus mejuffrouw Dominicus. Na het lager en middelbaar onderwijs bestaat er een flink keuzepakket voor deze meisjes. De vooropleiding voor hoger beroepsonderwijs geeft de mo gelijkheid voor doorstroming naar hoger beroepsonderwijs voor b.v. diëtiste, lerarenop leiding, kleuterleidster, analis te enz. De open dagen vinden plaats in de lokalen waar de oplei dingen worden gegeven. (Van onze correspondent). GOES Onder grote be langstelling is het vernieuwde assurantiekantoor van de heer M.J. Platschorre in de Sint Adriaanstra-at door de heer M. van Rossum, inspecteur van de Cental e geopend. De heer Platschorre kwam op 1 april 1967 op 20-jarige leeftijd in dienst van de Centrale en kreeg hierbij geheel Noord- en Zuid- Beveland toegewezen. Later kwamen ook Goes en Kloetin ge onder zijn beheer. Tijdens de plechtigheid voerden ook de heer P. Tol man directeur procuratiehou der van de Algemene Spaar bank Nederland en de heer J Geldof bestuurslid van zwem vereniging LEE uit Ellewouts- dijk het woord. Van collega's en bevriende relaties mocht de heer Platschorre veel geschen ken en bloemen in ontvangst nemen. (Van onze correspondent) SLUIS In het Sint-Anto- niusziekenhuis te Oostburg is gisteren op 68-jarige leeftijd overleden, notaris A. J. Her- dink uit Sluis. De heer Herdink vervulde het notariaat in Sluis vanaf 1955. Hij was voordien kandi daat „notaris te Middelburg en in Sluis bij zijn voorganger notaris H. van Mazijk. De overledene had van 1958 tot 1966 namens de verenigde protestantse kiezers zitting in de gemeenteraad van Sluis. Zijn gezondheid liet de laatste tijd te wensen over, maar zijn overlijden kwam toch nog vrij onverwacht. R.-k. Vrouwengilde „Be zinning en actie" is de titel van de inleiding op het lande lijke jaarthema van het r.-k. Vrouwengilde, die zal worden •gegeven op de februaribijeen- komst van het r.-k. Vrouwen gilde afdeling Goes. De inlei ding wordt verzorgd door de eerwaarde heer Boekelman, sinds enige tijd medewerker in de zielzorg te Goes. De februaribijeenkomst van het Goese Vrouwengilde is op woensdag 20 februari in Slot Ostende te Goes en begint om 20.00 uur. In het kader van de vrouwen-wereldgebedsdag is er op vrijdag 1 maart om 19.30 uur een gebedsdienst in de Oosterkerk te Goes. De vrou wenwereldgebedsdag houdt in, dat in heel de wereld door da mes van allerlei gezindten een gebedsdienst wordt gehouden. Ter Valcke De hulpdienst Ter Valcke te Goes voor de eleiding van de bewoners e avonduren kan van start n. Voor de bemanning van eze vrijwillige hulpdienst hebben zich 36 personen aan gemeld. Dit is meegedeeld door de Goese Raad van Ker ken, die meegewerkt heeft aan de realisering van het initia tief. Van praktisch alle kerken en groeperingen hebben vrij willigers zich aangeboden. Op 21 februari vindt de eerste bijeenkomst plaats om 19.30 uur in het personeelsrestau- rant van Ter Valcke. Hierbij, aanwezig zijn naast de vrij willigers het organiserend co mité en de staf Van Ter Valcke. Gastdiensten De maande lijkse gastdiensten, die in de Goese kerken plaatsvinden op verzoek van de plaatselijke Raad van Kerken, zullen in 1974 gehouden worden op de eerste zondag van de maand. Tot nog toe werden deze gast diensten gehouden op de tweede zondag van de maand. De eerstvolgende gastdienst wordt gehouden op zondag 3 maart in de kerk van de vrije evangelische gemeente te Goes. Aanvang van de dienst is om 10.00 uur en voorganger is ds. Raven. Enkele algemene gegevens inzake de gastdiensten op ver zoek van de Goese Raad van Kerken zijn: het gegeven gast dienst houdt in, dat de dienst van de eigen kerk onverkort wordt gehandhaafd. Het orga niseren van een gastdienst is het stellen van een teken, dat gasten in deze „eigen dienst" bijzonder welkom zijn. Het bevordert het kennen van en het om-gaan met elkaar. Fondue-avond Onder gro te belangstelling van de afde lingen Ovezande en 's-Heeren hoek van de KVO verzorgde de heer Blankenburg, direc teur van hét levensmiddelen- bedrijf Van Sabben uit Goes een fondu-avond in de Jeugd hoeve te 's-Heerenhoek. Het ging voornamelijk over vlees soorten die door middel van een fondue-set worden klaar gemaakt met de bijbehorende zuren, vruchtjes en sausjes en hoe deze behoren te worden geserveerd. Het een en ander werd toegelicht door de heer Anroschte, slager bij het be drijf van Sabben. Deze gaf een uiteenzetting die voor een fondue het meest geschikt zijn. Na-dat enkele vleesscho tels waren klaargemaakt, wer den de dames in de gelegen heid gesteld hiervan te proe ven, wat bijzonder in de smaak viel. Mevrouw D. Ver hoeven die de bijeenkomst in leidde dankte de heren Blan kenburg en Anroschte, namens de dames voor de leerzame avond. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Zeeuwse PvdA-voorzitter, A. Schouwenaar, heeft gisteren gedeputeerde J. Stenvert ver zocht om de Zeeuwse vak bondsbestuurders, vertegen woordigers van de sociale werkplaatsen in Zeeland, en het bestuur van de Zeeuwse federatie van sociale werk plaatsen uit te nodigen voor een gesprek over de door de vakbondsbestuurders gelever de kritiek op de gang van zaken in de sociale werkplaat sen. Volgens de heer Schouwe naar is bemiddeling van de provincie gewenst om uit de huidige impasse te geraken. Deze impasse is ontstaan door dat er nog steeds geen gesprek tussen federatie en vakbonds bestuurders is geweest. Naar de mening van de heer Schou wenaar worden vooral de mensen in de sociale werk plaatsen de dupe van de hui dige ruzie. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het scha de rapport dat deskundigen van de N.V. Koninklijke Maat schappij De Schelde en de Ko ninklijke Marine hebben inge steld over de onderzeebootja ger Noord-Brabant, bevestigt ons aanvankelijk bericht dat het schip als verloren moet worden beschouwd. Het schip, dat op 9 januari j.l. bij een aanvaring met de Engelse bulkcarrier „Tacama City" zwaar werd beschadigd, ls, zo vreest men, niet meer te repareren. Verwacht wordt dan ook dat het ministerie van defensie zal besluiten de Noord-Brabant, die in 1955 in dienst werd gesteld, uit de vaart te nemen. Een toevallige samenloop van omstandigheden heeft gewild, dat het schip waarover het doodvonnis weldra geveld zal zijn, zijn zware schade heeft opgelopen in de Scheldemond niet ver van de plaats waar de Noord-Brabant op 28 no vember 1953 te water gleed. Het schip is namelijk op de werf van de N.V. De Schelde gebouwd. De onderzeebootjager heeft bij de aanvaring met de Taco- ina City enorme schade aan bakboordzijde opgelopen. Her stel van deze schade is aldus de deskundigen, niet rendabel meer. (ADVERTENTIE) Deze PEUGEOT 104 waarde 8.595 met zuinige, krachtige 50 pk motor, 135 km/u; voorwielaandrij- ving; versneliingspookje; draaistraat slechts 492 cm; schijfremmen voor, trommelremmen achter* vier portieren; rondom veiligheidssloten; automatische remkrachtverdeler en rembijsteilingis iedere week één van de weekhoofdprijzen, die u kunt winnen wanneer u voor ƒ1 deelneemt aan de Nationale Puzzelactie (t.b.v. de Stichting Natuurbehoud en Natuurbeschermingseducatie) in deze (Van een onzer verslaggevers) GOES Het eerste „Kof fieconcert" dat Goes heeft mo gen beleven is een overweldi gend suces geworden. De or ganisators van het concert, dat afgelopen zondag om 12.00 uur in het stadhuiscafé begon, hadden op 50 belangstellenden gerekend. Er kwamen er ech ter zo'n 200 opzetten, zodat zich al terstond het probleem van ruimtegebrek voordeed. Enkele tientallen mensen moesten, bij gebrek aan zit plaatsen, worden geweerd. Een aantal andere belangstellenden was genoodzaakt plaats te ne men achter een glazen schei dingswand, waardoor hun veel van het gebodene, dat van een uitstekend gehalte was, is ont gaan. „Wij hebben nu onze maat regelen al genomen", aldus de heer Scheffer, voorzitter van net organiserend comité, dat bij het volgende koffieconcert, dat op 7 april wordt gegeven, in elk geval die scheidings wand geen problemen meer zal opleveren. De heer Schef fer is uiteraard opgetogen over de onverwacht grote belang stelling, maar niet minder over de goede en prettige sfeer bij het eerste koffiecon cert. „Het publiek toonde zich dan ook enorm tevreden", zegt de heer Scheffer. Voor het eerstvolgende Goe ie koffieconcert, dat op 7 april wordt gegeven, is het beroem de Amati-Kwartet gecontrac teerd. Afgelopen zondag konden de oezoekers genieten van een recital door Abbie de Quant (fluit) en Edward Witsenburg (harp). Dit duo vertolkte met virtuositeit voornamelijk lich tere werkjes van Mozart, G. Petrassi, L. Vinci, C. G. Per- shenti, P. Goubert, Maurice Ra- vel en J. Ibert. Het „moment musical" dat voor het Goese Stadhuiscafé het begin van een nieuwe tra ditie vormt, werd met een geestdriftig applaus beloond. De gekozen concertruimte voldeed aan alle voorwaarden voor een geslaagd zondagmid dagconcert: sfeer, een goede akoesfiek, de geur van verse koffie en muziek van hoog gehalte. (Van onze correspondent) NIEUWDORP Ir. W. Dj. lebout, directeur van de PZjjj heeft gezegd mee te leven nt; de positie van de Beveland# boeren diie de geplande 3^ kvlijn over hun land krijgei De heer Dalebout: „Alle bi. grip voor de situatie, dat u dat liever niet hebt, dat we do» uw land gaan, maar we mot ten er door heen". De PZEM-directeur deed 4 ledenvergadering van de kring west-Zuid-Beveland van ZLM. Hij was door het bè stuur van de kring uitgenodigj om op de vergadering in h9 verenigingsgebouw in Nieur dorp een inleiding te houda oven* het onderwerp: Energit voorziening voor en over landbouw". Het „over de land. bouw" sloeg in dit geval hoogspanningsleidingen tj masten die de boeren respet- tievelijk boven en op h® land krijgen. Een van de grootste bezwj. ren uit de agrarische sect® tegen de masten zijn de moei- lijkheden met het ploegen e: de daardoor veroorzaakte 1®. gere werktijden. De heer Da. lenbout wist hier ook ge« pasklare oplossing voor. Dt heer Dalebout zei, dat er en vertrouwenscommissie e5. vormd moet worden die moe gaan praten over uitkering» Een dergelijke commissie zon naar het idee van de PZEM- man samengesteld moet® worden uit vertegenwoord:, gers uit de verschillende land. bouwsectoren en mensen uit de PZEM. Hij maakte verder bekend dat er op drieëntwintig april nog een hoorzitting plaatsvindt over de problema tiek rond de 380 kv lijn. Voorzitter J. Nieuwenhuljsi sprak in zijn openingswoanl zijn grote bezorgdheid uit over de onzekerheid waarin de boe ren van het Sloegebied verke ren: Vooral de terugloop van dé uitkeringen sinds het begin van de onteigenprocedures wekte zijn verontrusting: „Is er niet te voortvarend ontei gend? Ik vind het een schrij nend gezicht als je in dit ge bied boerderijen ziet met plas tic op het dak omdat de bewo ners niet meer durven inve: ren. (Van een onzer verslaggevers) GOES De in Wilhelmina- dorp geboren Zeeuwse kunste naar Marinus Schipper heeft zijn collectie werken geschon ken aan het museum voor Zuid- en Noord-Beveland ti Goes. Dat maakte conservator L.J. Abelman bekend bij dt opening van de tentoonstelling van werken van deze kunste naar in Goes. De expositie heeft trouwens op meerdere fronten een bij zonder karakter. Op de eerste plaats is het de eerste exposi tie van het nieuwe seizoen van het Goese museum. En op de tweede plaats is het een overzichtstentoonstelling van het werk van de kunstenaar, Want met deze expositie neemt hj zo'n beetje afscheid ais scheppend mens. „U zult in deze expositie een enorme afwisseling van stijlen aantreffen", aldus con servator Abelman in zijn in leiding. Volgens spreker was dat ook niet te verwonderen, gezien het feit dat Marinus Schipper geboren is in de vo rige eeuw. Het werk van Ma rinus Schipper bezien bete kent een confrontatie met de maatschappij, een confrontatie die zeer verrast en soms zelfs angstaanjagend is. Dat vond de heer Abelman wel de diepste karaktertrek van het werk van de heer Schipper. Hoezeer de kunste naar betrokken was bij de maatschappij, kon volgens de heer Abelman worden afgenw- ten aan deze laatste daad: dal hij zijn werk terugschonk aan de gemeenschap. De expositie werd geopend door burge meester F.G.A. Huber van Goes. Deze betoogde dat de samenleving meer aandacht moet schenken aan de moge lijkheid voor kunstenaars 0® hun werk te exposeren. Het1s niet alleen de kunstenaar die dichter bij de maatschapjW moet komen. Ook de samenle ving moet van haar kant nodi ge stappen zetten, zo zei bur gemeester Huber. (Van een onzer verslaggever»' GOES Woensdag 20 bruari tussen 5 en 7 uur !en in het sociaal café te de heer Overbeeke van PvdA en de heer Enkeman van de VVD in discussie tre den over het beleid ten aan zien van het welzijn.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 6