Het land van Tito zoekt eenheid in schakering Niets gezonder dan paardemelk KARNAVAL IN ZEELAND ferneuzei Veel v naar e woiiin. Hof Zelden G. DE DECKERE, De Stem/De Finse studenten zijn „kapitalisten Kleingeld schaars in Italië t W. L Fraanje kassière of leerl. kassière bediende of aank. bediende - Vakbekwame pijplassers - Zelfstandige pijpfitters - Machine-Bankwerkers - Helpers Samenzweerders 'egen Sjah geëxecuteerd Flats en kantoren DUITSE ARTSEN ONTDEKKEN VITALISERENDE WERKING Onderscheid Geen geweld Gevaarlijk Voorbijgaand Lamswaarde Terhole Hoofdplaat Hulst Afwezig Geef onze lezers de ruimte! WOONHUIS te Aardenbu] G. L. de Roll JAC. HERMANS CONTINENTAL PIPING B.V. POSTBUS 68 - HULST TERHOLE Voorlichtings avond te Philippine Dinsdag 19 februari 1974 Dinsdag 19 februari lV/« (Van onze redactie buitenland) BELGRADO Zuiveringen, ontslagen, correcties, aan vallen op de nihilistische filosofen, de schilders van de „zwarte golf", de journalisten, de religie, om de lijst com pleet te maken, de hele waaier van verschillen in interpre tatie van de -ismen. Als men de kranten mag geloven en de gebeurtenissen die zij becommentariëren is Joegolavië momenteel ondergedompeld in een maaltroom van onderdrukkingen die voortvloeien uit vele vormen van oud zeer. Wat is er precies aan de hand? Voor de waarnemers die de zaken in Joegoslavië nauwgezet volgen zijn er de actuele, erg onaangename feiten en de grote en delicate nationale context waarin deze ontwikkelingen moeten worden geplaatst en van waaruit ze kunnen worden verklaard. Velen zeggen: van waaruit ze worden gerechtvaar digd. HELSINKI (ANP) In Finland is vadertje staat de baas van de universiteiten, maar de studenten zwaaien de scepter over alle by de universiteiten behorende diensten, en met succes. De Finse studentengemeen- chappen beheren eigen ho- els, restaurants, warenhui zen en medische centra. De studentenbond van de universiteit van Helsinki be reikte in 1973 een omzet van ongeveer 26 miljoen Finse nark (bijna 20 miljoen gul den) en de studentenvereni ging van de technische hoge school in dezelfde stad haalde en omzet van om en nabij de 20 miljoen mark (15 miljoen gulden). Volgens Seppo Heikonen, lie verantwoordelijk is voor de studentenbond van Helsin ki, bezitten de studenten twee lotels, 12 restaurants, drie pa pierhandels, een uitgeverij, latgebouwen en enkele kan- oorgebouwen in de „sjiekste" anen van de Finse hoofd- tad. Lars Wendeslen, de beheer- ler van het restaurant van de rchnische hogeschool zegt dat .zijn" studenten eigenaar zijn van het grootste conferentiege bouw van Finland en dat zij ook restaurants, een hotel voor toeristen, een uitgeverij en een autorijschool bezitten. Een soortgelijke toestand als m Helsinki bestaat ook in an dere universiteitssteden. Al deze afzonderlijke studenten- TEHERAN (AP) Twee nannen die aan het hoofd heb ben gestaan van een complot im de sjah van Perzië, keize rin Farah en kroonprins Reza te doden of te ontvoeren, zijn maandag geëxecuteerd. Volgens een leger communiqué werden zij vroeg in de morgen voor het vuurpeloton gebracht. De twee, Iraj Golsokhi en Karamat Daneshian, hadden geweigerd om clementie aan te vragen, ze hadden de tegen hen geuite beschuldigingen toege geven en verklaard dat ze marxisten waren. verenigingen samen bezetten een topplaats in de Finse in dustriële hiërarchie. Er is bo vendien samenwerking op na tionaal vlak voor de zieken zorg, en de ziekteverzekering van de studenten staat op het niveau van de andere Finse ziekteverzekeringen. Hoewel de studentenvereni gingen pas in de jaren 50 „za ken gingen doen", begon deze evolutie wel een 50-tal jaren geleden, toen de universiteit van Helsinki gebouwen aan kocht om er slaapzalen in te richten. Een goede twintig jaar geleden wilden de stu dentenvakbonden, toen reeds sterke organisaties, deze toe stand verhelpen. Zij hielden een geldinzameling bij hun le den en met de opbrengst bouwden zij studentenflats. Omdat er in die gebouwen geen plaats was voorzien om te eten en te koken, ging men restaurants bouwen. Toen de zaken vlot draaiden en er steeds meer administratief werk bij te pas kwam, bouw den de studenten hun eigen kantoren. En ze hadden de smaak te pakken. De studenten vonden de prijs van de boeken veel te hoog en prompt startte de stu dentenbond met een eigen uit geverij en zorgde hij voor een aantal papierhandels. Er kwam bovendien steeds meer geld in het laatje want elke Finse stu dent Is verplicht lid te worden van een studentenvereniging en er zijn 50.000 studenten in Finland. Het inschrijfgeld bedraagt, naar gelang de vereniging, 50 tot 150 Finse mark per jaar.. De studenteninstellingen zijn bovendien populair ge worden bij de Finse bevol king, want een paar van de duurste en beste restaurants in de Finse hoofdstad zijn eigen dom van een studentenvereni ging. De Finse regering heeft zelfs gedurende acht maanden de conferentiezaal van de stu denten gehuurd voor de voor bereidende besprekingen van de Europese veiligheidsconfe rentie. Tijdens de vakantieperiode worden de studentenverblijven verhuurd aan toeristen. Men betaalt er gemiddeld 40 Finse mark (30 gulden) voor een overnachting. In 1973 hebben meer dan 60.000 toeristen (meestal buitenlanders) van deze studentenhotels gebruik gemaakt. (Van onze correspondent) BONN Terwijl ezelinnemelk vroeger als het schoon heidsmiddel b« uitstek voor vrouwen gold, hebben Duitse artsen ontdekt, dat niets beter de gezondheid dient als paardemelk. Hun bewering is gebaseerd op de ervaring met 25.000 proefkonijnen, die in de loop van de jaren pa tiënten waren van hun sanatorium in het Odenwald nabij Heidelberg. Volgens de leider, prof Ernst Hartmann, vitaliseert paarde melk, die zo dun is als kokos melk, en een even hoog sui kergehalte heeft als moeder melk, het menselijk organisme op ongelooflijke wijze. Hij be handelt de patiënten in zijn ho- tel-achtige sanatorium tijdens een kür, die drie tot zes we ken kan duren, en waarvoor men dertig mark per dag moet betalen. Ma jaren is dokter Hartmann ot de conclusie gekomen dat paardemelk vooral helpt om le gevolgen van een hartin- arct te boven te komen. Ook oesU^en van algemene wakf^ kunnenermee?' bestre den worden, terwijl deze krachtvoeding van Mongoolse ruitervolken ook opmerkzame resultaten bij lever-, maag- en darmziekten oplevert. In het sanatorium kregen de patiënten als maaltijd eenmaal per dag een kwart liter paar demelk, waarbij zij brood eten, dat uit zes graansoorten is bereid. Voldoende melk krijgt dokter Hartmann van de dierenarts Rudolf Storch, die 38 merries heeft gefokt. Tot voor kort moesten deze dieren nog met de hand ge molken worden, maar nadat er een aparaat voor het melken van paarden uitgevonden werd, geschiedt dit nu even machinaal als bij koeien. De feiten: het inventariseren van de daden die de partij (de Liga van communisten) sinds een maand of vijftien stelt te gen degenen die het niet eens zijn met het officiële beleid zou het noodzakelijk maken een lange lijst op te stellen. Daaraan zouden nog enkele pagina's moeten worden toege voegd over de ontwikkelingen in de laatste vier weken. Tal rijke centra zijn erbij betrok ken: de pers, de politieke we reld, schrijvers en kunste naars, de universiteiten. Maar de aanvallen concentreren zich in wezen op twee polen. De bekende acht hoogleraren aan de filosofische faculteit van Belgrado, de „oproerige en blijkbaar onopvoedbare filoso fen", en de overlevenden van de vroegere Servische equipe (Servië is een van de zes re publieken van Joegoslavië), die in oktober 1972 werd weg gewerkt wegens gebrek aan enthousiasme maarschalk Tito te gehoorzamen. In de praktijk echter is het een eerste vereiste de motie ven die de partij hanteert om in te hakken ojp de non confor mistische gelederen met een goed onderscheidingsvermogen te bezien. Hier ligt ongetwij feld een belangrijke nuance ring voor degenen die willen taxeren wat zich in Joegosla vië voordoet: de willekeur van rechten die een aan de macht zijnde communistische partij zich toeëigent (rechten die liefst terstond heilzaam moe ten zijn) is een reële zaak. Maar daar houdt de vergelij king met and-ere regimes op. Uitgezonderd de gevallen waarin sprake is van beschul digingen van separatisme, van terrorisme en van directe op positie leidt het officiële corri gerende optreden in Joegosla vië niet naar het „proces" of de gevangenis. Bovendien werkt het offensief van de partij, hoe krachtig en langdu rig ook, niet in een land dat vreesachtig is en waar de op positie zou worden geterrori seerd. De kracht en de vrij heid waarmee de leden van de fameuze „verzetscentra" zich verdedigen is er elke dag weer het bewijs van. Om maar de meest .ecente reacties aan te halen is er zo, bijvoor beeld, het Belgr-ads dagblad Politika dat een kalender uit gaf voor 1974, geïllustreerd met plaatjes van heiligen. Verder het avondblad Novosti dat spottend over een eventu eel verbod van de film Sexy schreef d-at deze „veel eerder zou leiden naar het katholicis me dan naar het socialisme",. Of, nog beter, de schilder Ped- ja Milosavljevic die op 11 ja nuari een veroordeling uit sprak over „de verarming en de geestelijke ellende" van het offensief tegen de noncon- formistische kunstenaars. „Ik geloof niet dat de revolutie een heilige koe is, in die zin dat men haar niet kan bezien vanuit een humoristische hoek", schreef op 19 januari de geleerde Branko Copic ter verdediging van een gedurfde televisie-uitzending. Wat betreft de oppositie die de filosofen van Belgrado met succes voeren (daarbij ge steund door de meerderheid van hun leerlingen en hun col lega's uit Zagreb), ze is in zekere zin een getuigenis ten gunste van een regime dat er sinds 1968 niet toe overgaat, of door overreding of door de neiging tot geweld, zich van de acht obstinate hoogleraren te ontdoen. Wat de ellende ook is en de overlast die de vrij zachte oekazes van het machtsapparaat onder een deel van de bevolking en met name de intelligentsia teweegbren gen, het werkelijke probleem ligt elders. Het is de uitdaging die maarschalk Tito na ampele overweging stelde ten aanzien van de wijze waarop de een heid van een geschakeerd Joe goslavië en zijn onafhankelijk heid, na zijn aftreden of zijn dood kan worden gewaar borgd. Voor talrijke waarne mers ligt hier de kern van het probleem, van waaruit tevens het totale gedrag van de hui dige leiding kan worden verklaard. Nadat Joegoslavië in de na oorlogse jaren een „admini stratieve periode" had gekend van een bijna stalinistische hardheid, ontwikkelde het land zich geleidelijk naar een ware „lente" die in 1966 be kroond werd met de verwijde ring van het hoofd van de politie, Aleksandar Rankovic De grenzen gingen open, een miljoen Joegoslavische arbei ders zwermde uit over West- Europa, de partij bracht haar eigen wegkwijning o*> gang, het machtsapparaat verbrok kelde: tot 1970 bracht dit 'min of meer voorspoed maar vrij snel werd het anarchie. De economische ontwikkeling werd een chaos, de knoeierij en en de sociale onrechtvaar digheden vermenigvuldigden zich. Het scheen alsof niemand nog de zaak In de hand had. Een gevaarlijke situatie in een land met zoveel verschillende en vaak vijandige volken. Maarschalk Tito was uiterst bezorgd om een uitbarsting van Joegoslavië na zijn dood te vermijden en te beletten dat er een vacuüm zou ont staan dat mensen tot dwaze ondernemingen zou verleiden. Voor hem was er maar een enkele macht die het land weer in het gareel kon bren gen: de oude liga van commu nisten die, hoewel verdoofd, nog ongeschonden was. Sinds 1970 zijn al zijn pogingen erop gericht haar het verloren ge zag terug te geven. Nadat hij de opeenvolgende crisissen in Slovenië, Kroatië en Servië had uitgebuit (sommigen zeg gen geschapen) kondigde de oude communistische leider in zijn brief van september 1972 aan dat de liga niet langer het adviserend lichaam van de Joegoslavische maatschappij was, maar integraal haar „lei dende rol" weer ging opne men. Als men weigert van dwangmaatregelen gebruik te maken zal dit een moeilijke operatie worden in een land dat jarenlang is gekenmerkt door een bekoorlijk socialisme. De partij heeft verstijfde ar men, haar gebaren zijn onhan dig, ze is de kunst verleerd een soepele propaganda te voeren. Ze moet manoeuvreren tussen twee uitersten van haar verleden. Maar een reeks toe valligheden zijn er de oorzaak van dat de tijd dringt: de entente tussen Amerika en Rusland wekt bij sommigen de vrees voor een polarisatie van invloeden in het gebied van de Middellandse zee die Joegoslavië eigenmachtig in het ene of het andere kamp zou drijven. Een ernstige eco nomische crisis, versterkt door een grote buitenlandse schuld, veroorzaakt een continu laag levensniveau van de bevol king. En Josip Broz Tito gaat naar de 82. De moedige heldenzang van de filosofen van Belgrado lijkt in dit verband slechts een voorbijgaand incident in een politiek van nationale overle ving, waarvan de partij slechts een instrument is. Voor de meest spitse waarnemers is er aan de ontwikkelingen van de laatste vijftien maanden in Joegoslavië echter een voorbe houd. Dit voorbehoud vertaalt trouwens de enige werkelijke vrees die zich onder de bevol king manifesteert: „Men weet hoe het begint, men weet niet hoe het afloopt of waar het ophoudt". Het tiende partijcongres in mei en de periode daarna zul len wellicht een antwoord ge ven op de vraag of de partij haar poging om de zaken in het gareel terug te brengen geslaagd acht, ofwel of het Joegoslavische communisme ernaar tendeert 'n veel harder gezicht aan te nemen. Het feit dat de druk op de acht filoso fen van Belgrado onlangs is verhoogd (ze krijgen geen subsidie meer voor weten schappelijke projecten) lijkt een vroegtijdige bevestiging van laatstgenoemde mogelijk heid. Tritsen Aan de tritsing, gehouden bij P. Claessen, was de uitslag als volgt: 1. Th. Collet, 2. R. Verschuren, 3. P. Hoogstrate, 4. M. Verschuren. Topbiljarten Aan het op zaterdag gehouden topbiljarten, vriendschappelijke wedstrijd tussen Terhole en Atlanta in de zaal bij J. Schonenberg, namen 20 personen deel. Uit slag: G. van Eertvelde - R. Heese 2-0, A. Freyser - L. Grin 2-0. A. Hemelaer - A. Bos 0-2. J. Dankaert - N. Sarfati 1-1. C. van Delft - P. Caluwe 2-0. J. Schonenberg - T. Willems 1-1. J. WesepOel - T. Valck 2- 0. P. Freyser - R. de Visser 2- 0. W. v.d. Broeck - W. Dub beldam 2-0. E. Saman - H. Bos 2-0. Fractieberaad De ge meenteraadsfracties van de progressieve partijen, houden op dinsdag 19 februari hun openbaar fractieberaad in café Westend, Dorpsstraat 17-19 te Hoofdplaat. Aanvang half acht. Ouderavond Het ouderco mité van de r. k. kleuterschool „De Krabbetjes" te Hoofd plaat, organiseert op woensdag 20 februari, aanvang half acht, een ouderavond voor de leer lingen van de kleuterschool en van klas 1 en 2 van de basis school. Voor deze avond is uit genodigd de heer H. van de Vijver, veearts te IJzendijke. Hij houdt een lezing over het onderwerp kind en dier. Na de pauze volgt de bestuursver kiezing, waarbij de dames A. Thomaes-Cammaert en E. Si- monse-Claessens aftreden. Bei den hebben zich niet herkies baar gesteld. Aan het eind van de avond kunnen werkstukjes van de kleuters bezichtigd worden. ROME De kranten In Italië zijn vandaag (woensdag) 10 lire duurder geworden en kos ten voortaan op de kop af 100 lire. Dat is omgerekend tegen de huidige koers nog net geen twee kaartjes. De prijsverhoging van bijna een stuiver is - in tegenstelling tot alle andere prijsstijgingen - in Italië bijna juichend be groet. Dat komt, omdat Italië al sinds jaren kampt met een ontstel lend gebrek aan kleingeld, aan muntjes van 5 en 10 lire; muntjes van het soort waarvan elke toerist in Rome er min stens een handvol in de Trevi- fontein werpt, daarmee zich zelf een nieuw bezoek aan de eeuwige stad wensend. Eigenlijk is het je reinste geldverspillerij om juist die üchtgewichtmumtjes in het water te smijten, want die ve derlichte geldstukjes zijn on misbaar in het geldverkeer van alle dag. Dat is overal te merken, op de markten, in de museums in win kels, bussen en bioscopen en zelfs op banken, overal is ge brek aan kleingeld. Dat geldt natuurlijk te meer in krantenkiosken, waar slechts zelden met papiergeld wordt betaald, maar waarvan voor het ochtendgloren tot diep in de nacht het kleingeld rinke lend een kringloop maakt tus sen de krantenverkoper en zijn klanten. Tot nu toe kostte een krant 90 lire, en dus kreeg je steevast te horen of je niet met gepast geld kon betalen in plaats van met dat 100-lirestuk. In elke kiosk zou immers een emmer met 10-liremuntjes moeten staan om het wissel probleem op te lossen. Soms werd er over die 10 lire geen praat gemaakt. Een kwestie van geven en nemen, je vaste klant was eiw lijks meerdere kranten liet je over en weer die J wel eens zitten. In heel veel gevallen i kioskhouders hun toevluj kauwgum. In plaats lire kreeg je dan een van die elastische „leldJ in handen gedrukt, r,; kleurig verpakt zuurtje'. een kind bij je had. Misschien dat de kauwgj dustrie daarom niet zo J kig is met die prijsverhj De krantenuitgevers z ook niet, zij vinden veel te weinig en zullen] daag de kranten extra ij ten verschijnen. Het is dus zaak snel te ten van deze „verruimin«l de geldmarkt", want ais', een tijdje de kranten l||l gaan kosten begint de ellende opnieuw. Tegen die tijd stop üj zakken vol kauwgum; dan eens een 10-li te kort kom kan ik mijnt tenverkoper misschien maken met een aanvullen ternatief betalingsmiddel JOS WIJNÏ Bejaarden De leden van de katholieke bond van be jaarden en gepensioneerden vieren woensdag hun jaarlijk se carnavalsfeest, Ditmaal in het cultureel centrum Den Dullaert te Hulst. Naast de boerenkapel De Kallesaaien zal ook de raad van elf en prins Toon 1 in de feestzaal aanwezig zijn om de gewenste carnavalsstemming er in te houden. Vrijdag 22 februari a.s. hopen onze ge liefde ouders en grootouders C. SERRARENS en M. SERRARENS - VAN GASSEN hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Gelegenheid tot feliciteren van 19.30 - 20.30 uur in Hotel van Leuven te Kloos- terzande. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Graauw, van Alsteindijk 4 Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, onze lieve zorgzame man, vader, schoonzoon, broer en oom AREND JOHANNIS HERDINK echtgenoot van J. A. J. L. Herdink-Sanders op de leeftijd van 68 jaar. Notaris te Sluis. J. A. J. L. Herdink-Sanders Renée L. M. Sanders-de Pauw M. Herdink M. S. van Liere-Herdink Neven en Nichten. Sluis, 18 februari 1974 Julianastraat 5. De begrafenis zal plaatsvinden op vrijdag 22 fe bruari a.s. om 14.00 uur te Sluis, daarna gele genheid tot condoleren in het Hervormd Jeugd- gebouw. LIEVER GEEN BEZOEK. Nog betrekkelijk onverwacht nam God tot Zich, gesterkt door de Genademiddelen der ÏI. Kerk, onze geliefde zorgzame moeder, behuwdmoeder en oma, zuster, behuwdzuster en tante, mevrouw MAGDALENA JOHANNA ANGELA MATTELé weduwe van de heer Petrus Cornelis Mobacli op de leeftijd van 69 jaar. Uit aller naam, Kinderen Mobach. Sluiskil, 18 februari 1974 Middenstraat 111. De gezongen uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op zaterdag 23 februari a.s. om 10.00 uur vanuit de parochie kerk van de H. Antonius te Sluiskil, waarna de begrafenis op de r.-k. begraafplaats aldaar. Samenkomst om 9.50 uur achterzijde Elisabeth- ziekenhuis. Gebedsdienst: vrijdagavond om 7 uur in de kerk. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Voor de vele blijken van belangstelling, die wij mochten ondervinden bij ons 40-JARIG HUWELIJKSFEEST betuigen wij bij deze onze oprechte dank. P. Polfliet M. Polfliet-Koens. 's-Heerenhoek, februari 1974. Van Steestraat 4. ARTS te ZAAMSLAG is donderdag en vrijdag a.s. Dr. C. Verboom neemt waar, Axelsestr. 2, Zaam- slag, tel. 01153- 1377. V/a ruime informatie om de weg naar uw zaak te vinden In plaats van kaarten. Op dinsdag 26 februari as. hopen onze ouders en grootouders R. J. A. BOON en M. BOON-MAAS hun gouden huwelijksfeest te vieren. De H. Mis uit dankbaarheid wordt opge dragen om 15.00 uur in de H. Willibror- dus Basiliek, Hulst. Receptie van 17.00 tot 18.30 uur in res taurant Cantecleer, Gentsestraat 31, Hulst. Hun kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. Hulst, februari 1974. Steensedijk 33. DANKBETUIGING Daar het ons niet mogelijk is eenieder persoon lijk te bedanken voor de vele bewijzen van me deleven na het overlijden van onze beminde va der, grootvader en overgrootvader AUGUSTIEN LEONARD RAES betuigen wij onze oprechte dank. Familie Raes-v. Goethem. St.-Jansteen, februari 1974. Past. Mertensstraat 35. NOTARIS te IJZENDIJKE zal ten verz. van mej,| M. van den Hemel te 4 denburg bij inschrijving verkopt HET WOONHUIS met erf en tuin a. d. 1 straat 75 te AardenbJ kad. bek. sectie E i 362 en 361, groot are. Vrij te aanvaarden m taling koopsom. Lasten vanaf l-l-'74 v koper. Betaling koopsom enk ten 30 dagen na de ning. Bezichtiging op maai en dinsdag 25 en 261 tussen 9 en 11 u. en 1 4 uur. Inschrijvingen in enveloppe met vermelil „inschrijving woonW| te leveren bij genot notaris uiterlijk 2 des v.m. 11 uur opening zal plaats Onze PRIJSSLAG-markten worden druk bezocht en zijn vol aktie en afwisseling. Het personeel in onze filialen is zich bewust van de be langrijke en verantwoordelijke taak, die zij in relatie met onze vele klanten vervullen. In een aantal winkel-teams hebben wij echter nog enige plaatsen open, en zoeken daarom kontakt met enkele belangstellende JONGE MEN SEN, die bijvoorbeeld in ons filiaal te OOSTBURG geplaatst kunnen worden als (Ervaring is niet noodzakelijk. U krijgt alle steun van ons bij de op leiding.) Tevens kunnen wij plaatsen voor ons filiaal te SAS VAN GENT (In ons snelgroeiende bedrijf zijn goede vooruitzichten duidelijk aan wezig. MINIMUM LEEFTIJD 17 JAAR. Onze salarissen liggen boven de C.A.O.-schalen, terwijl ook de overige arbeidsvoorwaarden royaal en up-to-date zijn. Wilt U eens komen praten, dan kan dit VRIJBLIJVEND op donderdag 21 februari a.s. Wij zullen dan van 18.00 - 19.00 uur aanwezig zijn in RESTAURANT „ROYAL", adres: GENTSESTRAAT 12 te SAS VAN GENT. Indien U interesse heeft voor plaatsing in OOSTBURG, kunt U zich voor inlichtingen wenden tot de bedrijfsleider, adres SCHOOLSTRAAT 4, of rechtstreeks bij ons HOOFDKANTOOR te BERGEN OP ZOOM, telefoon 01640 - 3 67 50, van maandag t/m vrijdag tussen 8.30 -17.30 uur. Gespecialiseerd in pijpleidingen voor de chemische en petro-chemische industrie vraagt voor uitzending naar het Midden'Oosten (ASME code IX) .Minimum uitzend termijnDRIE MAANDEN. Goede medische- en sociale verzorging. Uitsluitend schriftelijke sollicitaties met opgave van ante cedenten en verlangd salaris onder: Voor al uw LEVENSMIDDELEN en DROGISTERIJ-ARTIKELEN naar (Van een onzer vi TERNEUZEN Terneuzen derden leegstaande huurwoning tegenstelling met dit gebrek woningen staat de levendige a een huis in Terneuzens nieu Zeldenrust. De nieuwe premiev kans aan de lopende band „op enorm zoals de verkoop loopt spreken om de huizen, die we vochten", zegt de heer A. ter wrijvend directeur van het Teri Stok B.V. Vorig jaar werd in Hof Zel denrust gestart met de bouw van 26 premiewoningen, die inmiddels alle via Stok B.V. zijn verkocht. Deze eengezins huizen worden nog in de loop van deze maand opgeleverd. Volgende maand begint het Terneuzense aannemersbedrijf Gebr. van der Poel B.V. met het bouwen van veertig luxe premiewoningen met een koopsom van rond 65.000,— De heer Ter Eist: „Binnen een week hebben we al 18 van deze huizen verkocht, dat is een gemiddelde van drie per dag. Het zijn erg aantrek kelijke huizen, ontworpen door architect Schoonis uit Sas van Gent. Ik noem het land huizen in een rijtje". Volgens de heer Ter Eist zit het geheim van de grote vraag naar dit type woning in de speciale hypotheekvorm, waar op Stok B.V., naar de heer Ter Eist zegt, patent heeft. „Met slechts 3500 aan eigen geld NOTENDIJK 3 (Van onze correspondent) PHILIPPINE Het bestuur van de St. Aloysius-basis- school te Philippine organi seert op donderdag 21 februari om halfacht in het voormalige gemeentehuis een voorlich tingsavond voor de ouders van de leerlingen van de vijfde en zesde klas. Het thema voor deze avond luidt: „Welk on derwijs na de basisschool"? Voor de pauze zullen afge vaardigden van de Terneuzen se LTS, de r.-k. Mavo, het Petrus Hondiuslyceum, de scholengemeenschap „Zelden rust" en van de huishoud school te Sas van Gent, zo veel mogelijk inlichtingen ver strekken. Na de pauze zal er gelegenheid tot het vragen stellen zijn. Uitgave: Uitgeversmaat Editie Zeeland: rayonkantoren: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, t« Steenstraat 14. tel 01140-3751 teL 01100-8030 (3 lijnen). kantooruren. Maandag t.m vrijdag 8.15-12.30 buiten kantooruren: advertentie-exploitatie Breda: maandag t.m. vrijdag zaterdag 9 00-12 00 uur. teL 016 tel 016Ó0-22341 BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01 Zeeland 01100-4944. huis aan sluitingen: redactie: Chef Zeeuwse redactie: S C. - Terneuzen. tel 01150-7920 priv teur Zeeland A f Koopman, delburg. tel 01180-7764 privé Zeeland- drs. J Bouwnians t( Goes, tel 01100-8030 privé C remeuzen en Kanaalzone g Terneuzen. tel 01150-7920. pri redacteur W Z.-Vlaanderen 1 der Helm, Melkweg 40. Oostb Zeeiand- T Koomen. fel 0115 fotojournalist zeelani C. J de Boer. Trumanlasn 10 abonnementen-exploit! Inspecteur Zeeland: p Konin advertentie-exploitati Inspecteur Zeeland C Ment

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 4