WOONWAGENWEIUv HEEFT MENSEN NODIG Zwemmers in Axel geslaagd Carnavalsprogramma's Sint Jansteen maakt zich op voor carnaval Ëxtr Meester Rudi en zijn bruid ME T NIE PRINSES A. Schelfout: AFDELING Bewolkt stad streek 622e STAATSLOTERIJ Vijfjarige haalde Iwee diploma's BAZAAR WERD DRUK BEZOCHT Mr. Hiltermann spreekt voor ZLM-Hulst Run op stoffen- supermarkt ZEVAC TOONT MODEL RALLYWAGEN Drukte bij Welfare tentoonstelling in Terhole Veel bridgers kwamen naar Hulst Uitslagen van songfestival SCHIP MET ANKER OPEN GERETEN Dinsdag 19 februari 1974 2 (ADVERTENTIE) 18 FEBRUARI 1974 TWEEDE TREKKING PRIJZEN VAN f EEN PRIJS VAN 2.000 is gevallen op het nummer: 2.000 is gevallen op het nummer: 2.000 is gevallen op het nummer: 2.000 is gevallen op het nummer: 2.000 is gevallen op het nummer: 15 zijn gevallen op nummers eindigende op 5 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 93 50 zijn gevallen op nummers eindigende op 68 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 350 100 zijn gevallen op nummers eindigende op 670 200 zijn gevallen op nummers eindigende op 838 400 zijn gevallen op nummers eindigende op 992 1.000 zijn gevallen op nummers eindigende op 2436 066086 068783 051947 085456 034497 DE PRIJS VAN f 5.000 is gevallen op het nummer: 046088 50.000 is gevallen op het nummer: 048661 Een extra prijs van 100.000 is gevallen in de serie N op het nummer: 068530 En een troostprijs van 2.000 op nummer:068530 van elk van de andere series. Een extra prijs van 100.000 is gevallen in de serie F op het nummer: 032856 En een troostprijs van f 2.000 op nummer: 032856 van elk van de andere series. Gewonnen prijzen kunnen na de derde trekking worden geïnd. (Van onze correspondente) AXEL De 5-jarige Ineke Cijsouw heeft in de afgelopen weken twee zwemdiploma's behaald. Als leerlinge van zwemschool Arons uit Axel slaagde ze ruim een week ge leden voor het zwemdiploma A. Een week later al legde ze, samen met haar moeder, de proeven af voor het B-diplo- ma. Ook toen slaagde ze. Maar ze was niet de enige die exa mens aflegde, want honderd leerlingen van zwemschool Arons hebben de afgelopen weken hun best gedaan de A- en B-diploma's te halen. Slechts een leerling werd voor het A-dipioma afgewezen. De oudste, die dit keer exa men aflegde was 54 jaar. Iede re drie maanden is er wel ongeveer een groep zover om examen te kunnen doen. De heer Arons heeft tot dusver al ongeveer 350 diploma's kunnen uitreiken. Voor het A-diploma dat werd afgenomen op 9 februari zijn de volgende kandidaten i geslaagd: De heren Cerpentier. j De Bleijser, Marteyn, Herman Smies, Robert van Gemeren, j Freddy Jansen, David Verstra-; ten, Cor Echardt, Sjoerd Wij-I nia, Leo Dieleman, Robbie van i Riet, Antoine van Stevendaal. Cornelis van Bendegem, Pa-j trick de Zeeuw, Piet Jansen; van Roosendaal, Rudy Mieras, Tom Notebeart, Frank Kerck- haert. Hans Zegers, Roland van de Vijver en de dames Van Cadsand, De Feijter. De Vliegber, Van Aerts, Michiel- sen. Willems, Remijn, Leo vn de Velde. Annelies Dieleman, Sonja Stallard, Coby de Jonge, Wilma van de Bos, Liesbeth Verbunt, Saskia Verdaasdonk, Ineke Kisjes, Karin Sigalas, Rida Paardekoper, ""herese Huppertz, Marian Naeye, Ma rijke van Sterkenburg, Chris tian Broeders, Jacqueline Die leman, Ineke Schieman, Dag- mar Rosenbrand. Peternella Wieland, Margo Jobse, Barbe- ra Lijguijt, Joke van Houten, Magda Konings, Yvonne Nieu- wenhout en Ineke Cijsouw. Voor het B-diploma dat werd afgenomen op 16 februa ri zijn de volgende kandidaten geslaagd: J.G. Michielsen G. G. F. Willemsen - Verhage, J.M. Duijne-van Vatteronth, C van de Hout. C. Cijsouw-de Jonge, D.L. Mieras-Adam, J.E. Coppieters-de Cock, G. Vijver van de Meijvis, K. Verschel ling, P.A. Willems, A. Ver- schelling, J. Verschelling, P. Verschelling, A. Ie Feber, L. Wieles, R. Platjouw, M. van Dorst, A. Ooverdulve, S. Nies- kens, R. Duerinck, A. van Vliet, J.P. van Rijs, E. van Overmeire, P Ma-hu. A Maas, Ineke Cijsouw, E.M. Schipper, T. Felius, S. de Munter, K. Rietbergen, H.L. van Duijne, M. Maas, A.M.A. de Jonge, f. de Leeuw, W. Schouwaert, D. Dieleman, C. Wijna, P. Picavet, A. Verhulst, C. Verhulst, N. Schouwaert, P.M.J. Frusch, L. Sol, M. van Damme, I. van Duijne, C. Vink, A. Zwartelé en S. Zwar- telé. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG De door de afdeling Zaamslag van liet Open Bejaardenwerk vrijdag en zaterdag gehouden bazaar is zeer geslaagd. Op beide dagen heerstte er in het voormalig bej aarden te huis Rustoord een gezellige drukte, maar wat voor de or ganisators belangrijker was, velen beproefden hun geluk in de diverse amusementstands die in de grote zaal en in een aantal andere kamers waren opgesteld, en dat waren er heel wat. Voor jong en oud. Verder werd ook op beide da gen een verkoping gehouden van door de bejaarden zelf gemaakte handwerkstukken. (Van een onzer verslaggevers) HULST De werkgroep woonwagenwerk, tot stand gekomen onder auspiciën van het centrum voor maatschappelijke dienst verlening, wil graag wat meer medewerkers cn medewerksters hebben. De werkgroep, die actief is in de gemeenten Hulst en Hontenisse, is van mening dat er nog meer voor de woonwagen bewoners kan worden gedaan als er meer mankracht is. „Elke versterking is wel' kom", zegt de heer A. Schel fout, die namens het maat schappelijk werk deel uit maakt van de werkgroep en. „Wie we graag willen hebben, dat zij mensen, die zich niet geroepen voelen om voor die arme mensen, zoals woonwagenbewoners vaak worden genoemd iets te doen, maar die iets willen doen in samenwerking met de woon wagenbewoners". Volgens de heer Schelfout is het niet zo dat men zonder meer maar wat voor de woon wagenbewoners moet doen. „Wat we moeten doen is pro beren in te haken op de be hoeften, die er onder de kampbewoners bestaan", zegt hij. „We moeten ingaan op de problemen, zoals zij die zelf zien. We moeten ingaan op de problemen, zoals zij die zelf zien. We moeten samen met hen zoeken naar een oplossing voor die problemen. Als er verlangens zijn dan moeten we samen met hen bekijken hoe die wensen in vervulling kunnen gaan. We moeten ze dan soms over de drempel heen helpen". Als het gaat over de drem pel heen helpen van woonwa genbewoners heeft de heer Schelfout het vooral over de integratie van de kampbewo ners in de mar^schappij. In dit opzicht heeff de werkgroep al aardig wat werk verzet. Zo werd onlangs door kinderen van het woonwagenkamp ge zamenlijk met andere Hulsterse kinderen Sinterklaasfeest ge vierd in Den Dullaert, zo voet ballen nu enkele jongens van het kamp in een elftal van HVV, zo bezoeken kinderen van het woonwagenkamp scholen in Hulst. Wat dit laat ste betreft, heeft de werk groep gezorgd voor het ver voer van en naar school. In dit verband is de heer Schelfout een fervente tegenstander van een school voor woonwagen kinderen zelf. „Geen aparte school. Daar ben ik een tegenstander van. Een aparte school zou de apartheid alleen maar bevorde ren en integratie in de weg staan", aldus de heer Schel fout. Volgens hem is integratie van de woonwagenbewoners in de maatschappij niet zo'n heel groot probleem als diverse vooroordelen die de maatschap pij tegenover de woonwagenbe woner heeft, uit de weg zijn ge ruimd. „Er wordt weieens over agressiviteit gesproken, maar dat valt mee als je de mensen beter kent. Ook wordt gezegd dat ze vuil zijn, maar dat lijkt maar zo. Die indruk hangt ook samen met de omstandigheden waaronder die mensen moeten leven. Maar die omstandighe den zijn ook de schuld van de hele samenleving", aldus de heer Schelfout. (Van een onzer verslaggevers) HULST Vrijdag spreekt de radio- en tv-commentator mr. G. B. J. Hiltermann tijdens de ZLM-vergadering van de kring Hulst, die dan in Den Dullaert wordt gehouden, over de voedsel- en energievoorra- den in de wereld en de in vloed daarvan op de verhou dingen in de wereld. Niet alleen ZLM-leden, maar iedereen krijgt de gele genheid om het betoog van mr. Hiltermann te volgen. Be kend is al dat behalve het college van burgemeester en wethouders van Hulst, gede puteerde mr. J. Schlingemann ook veel hoogste klassen van middelbare scholen uit Zeeuwsch-Vlaanderen dan aanwezig zullen zijn. Het bestuur van de ZLM- kring Hulst heeft speciaal mr Hiltermann als spreker ge vraagd. Dit om het nu eens een keer niet te hoeven heb ben over de EEG „Als we iemand over de EEG hadden laten praten, dan waren veel mensen thuis gebleven. De EEG heeft ons teveel teleur stelling bezorgd. We geloven er niet meer in", zegt het ZLM-bestuur van de kring Hulst. De vergadering, die de ZLM vrijdag houdt, is de z.g.n. voorjaarsvergadering. De kring, die met een leeftijd van 123 jaar de oudste van de ZLM is, houdt elk jaar twee vergaderingen. In december is dat een vergadering, waarbij de eigen kringproblemen aan de orde komen, terwijl enkele maanden later tijdens de voor jaarsvergadering een promi nente figuur als spreker wordt uitgenodigd. (Van onze adverteerders). SINT-JANSTEEN Zater dagmorgen om 9 uur werd te Sint-Jansteen de grootste overdekte stoffenmarkt van Europa geopend. De markt is ondergebracht In de voormali ge ADZ-gebouwen in de Wil- helminastraat. De belangstelling was enorm. De duizenden bezoe kers brachten zelfs het ver keer in de war. Dat ook de verkoop van stoffen buitenge woon groot was en voor de eigenaren nog boven de ge stelde verwachtingen, bleek uit het gebrek aan voldoende caissières, zodat hiervoor nood oplossingen gezocht moesten worden. 0 Wagenbouw in Nieuw - Namen. (Van een onzer verslaggevers) HULST/NIEUW-NAMEN/K1ELDRECHT Bij het afsluiten van onze carnavalskrant de Toeter waren wij nog niet in het bezit van alle carnavalsprogramma's. Voor wat oost-Zeeuwsch- Vlaanderen betreft hadden wij er nog geen van Hulst, Nieuw- Namen en Kieldrecht. Die zijn nu wel binnengekomen. Vandaar dat wij ze nu tegelijk met het verschijnen van de Toeter afdruk ken. Het carnaivafeprogramma van Hulst begiint zaterdag 23 februari om 14.45 uur met verzamelen in Koning van En gel-and. Het verdere program ma: 15.30 uur: intocht prins Toon 1 op Grote Markt, 16 uur: ontvangst van prins door burgemeester op stadhuis, 16.10 uur: aubade door de jeugd op Grote Markt, 16.20 uur: uitreiking „aontje pik" op Grote Markt, 16.30 uur: aankle den van Reintje de Vos aan Gentsepoort, 17 uur: zuurkool met worst in Koning van En geland, 20 uur: kroegen- tooht. Zondag 24 februari: 14.30 uur: vertrekt grote carnavals optocht in nieuw Hulst, 17 uur: einde optocht op Grote Markt, waarna bekendmaking prijzen voor groepen en mdd- viduelen vanaf het stadhuis, 17.30 uur: spijkerbroekenbal in Den Dullaert, 20 uur: be kendmaking prijzen van car navalswagens in restaurant Van Oosterom, waarna kroe gentocht. Maandag 25 februari: 14 uur: traditionele vossen jacht v-oo-r de jeugd, 15 uur: limonadebal van de buurt nieuw Hulst -in café Vogel, 16 uur: limonadebal van de buurt statie in hotel Van Oosterom. 20 uur: kroegentocht. Dinsdag 26 februari: 13.30 uur: Ballonnenwedstrijd voor de jeugd op Grote Markt, 14.30 uur: limonadebal van de Vossen in hotel International, 15.30 uur: boerenbruiloft op het stadhuis, waarna receptie, 18.45 uur: laanpTonnenoptochit vanaf de markt, 20 uur: Kroe gentocht. Het programma van Kiel drecht begint zaterdag 23 fe bruari om 15 uur met ont vangst van prins Piet op het gemeentehuis. Zondag 24 fe bruari is er om 14 uur een kinderbal in zaal Van Puym- broeck, dirudag 26 februari is er gekostumeerd dansen in al le lokalen en op zondag 3 maart wordt hier de carnavals optocht gehouden. Het programma van Nieuw Namen ziet er als volgt uit: zaterdagmiddag om één uur: de ontvangst van prins Mol de vierde in zaal Thilleman, waar hij in het bijzijn van b. en w. en gemeenteraadsleden de (Van onze correspondent) AXEL De Zeeuwsch Vlaamse Automobielsport Club (Zevac) die vorig jaar in deze streek een tweetal rallvcros- sen hield, zal gezien het suc ces daarvan ook dit jaar daar mee doorgaan. Voor het aan staande seizoen staan drie ral lycrossen op het program ma. Daar gebleken is dat de be langstelling voor actieve deel name aan deze tak van auto sport no„ groeit, maar velen niet exact weten aan welke eisen hun auto moet voldoen om te worden toegelaten voor' deelname aan een dergelijk evenement, toont de Zevac vrijdagavond om acht uur in garage Cito aan de Buitenweg n Axel een model-rallycross wagen. Een lid van de techni- ;che commissie van de Zevac zal aanwezig zijn om desge vraagd een en ander toe te lichten. (Van een onzer verslaggevers) HULST Vrijdag is in Hulst de heer R. de Nijs, on derwijzer aan de St. Willibror- dusschool, getrouwd met Mar- cia V erberekmoes. Fotograaf Erik Ossewaarde uit Graauw nam echter voor De Stem het verkeerde paar voor de lens en vandaar dat niet „meester" 'Rudi en zijn bruid zaterdag in de krant verscheen, maar een ander paar. We laten onze verontschuldigingen nu verge zeld gaan van de foto van het jonge paar. sleutel van MoHegiat krijgt aangeboden. Om h-alf drie wordt de carnavalsoptocht ge houden met zeven wagens, twee grote groepen en de kin deroptocht. Aan de optocht wordt meegewerkt door De Scheldezonen, de boerenkapel Eigen Kweek uit Terneuzen en het taimboercorps. Om half vijf vindt het limo nadebal plaats in zaal Thille man voor alle carnavalvieren- de kinderen. Prins Mol zal dan de prijzen van oncter meer de optocht uitreiken. Om acht uur vindt een groot carnavals bal plaats in het parochiehuis. Prins Piet uit Kielidirecht zal daarbij ook van de partij zijn. Tijdens de kroegentocht zal het best versierde café een oorkonde 1^1 gen. Zondag ^ginnen de activi teiten o>m half twee met een Nederlandse fiets-kroegentocht naar B-uysse (Emma) en Cer pentier (Prosper). Om half ze ven krijgt de winkelier met de best versierde etalage een oorkonde en om acht uur be gint weer een groot carnavals bal in zaal Thilleman met me dewerking van The Coming Men. Tijdens dit bal worden de prijzen uitgereikt voor de optocht. Ook vindt weer een kroegentocht plaats. Maandag wordt het groot carnavalsbal om acht uur in het parochiehuis gehouden Medewerking verleent de boe renkapel Eigen Kweek Dins dag wordt tenslotte nog een super Benelux kroegentocht gehouden, zoals altijd ook nu weer onder leiding van prins Mol. (Van onze correspondent). TERHOLE Voor de Welfa- re-tentoostelling van lianden- arbeidprodukten in het dorps huis te Terhole bestond vrij veel belangstelling. Er was een regelmatig komen en gaan van mensen die eens een kijk je kwamen nemen. Een groot aantal van de tentoongestelde werkstukken zoals poppen, kleedjes, kussens, houtsnij werk enz. kor worden ver kocht. Ook de loterij en de grabbelton bracht aardig wat op. De opbrengst van dit alles komt ten goede aan de bejaar den en gehandicapten in Ter hole. Het was de eerste keer dat in Terhole een dergelijke tentoonstelling van het welfa- rewerk werd ingericht. Voor Welfa-rewerkster mevr. Maas-De Rijck betekende de goede be".ai_gstelling voor de tentoonstelling een voldoening. Alles was volgens haar naar wens verlopen en ook de men sen die de produkten hadden gemaakt waren enthousiast. Mevr. Maas-de Rijck deed vorig jaar augustus het welfa- rewerk „Gemeenschap Terho le" van de grond komen. Be gonnen met twee, zijn er thans al twaalf bejaarden of gehandicapten waarvoor zij zich belangeloos inspant. Ze wil proberen de mensen eer- maal per maand bij elkaar te laten komen. De bedoeling is er vooral op gericht de bejaar de gehandicapte mens op te vangen en zijn activiteiten naar buiten te brengen. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Ook in Sint-Jansteen is men druk m de weer om van het carnavals feest, dat hier van 23 tot en met 26 februari wordt gehou den een groots festijn te ma ken. Voor de tiende maal wordt hier dan namelijk car naval gevierd. Een belangrijk hoogtepunt van de carnavalviering zal de carnavalsoptocht zijn die za terdag 23 februari door de straten trekt. Hieraan nemen meer dan vijftien grote praal wagens, vele groepen en indi- viduelen deel. Alle praalwa gens komen uit de voormalige gemeente Sint-Jansteen zelf. Een nadeel is het dat Sint- Jansteen met de optocht op zaterdag februari in de streek de spits afbijt. In andere plaatsen worden de optochten1 op zondag, maandag en dins-1 dag gehouden. Deelname van grote praalwagens uit omlig gende plaatsen aan de optocht in Sint-Jansteen is hierdoor gering. De mensen uit de an dere plaatsen lopen niet graag het risico dat door regen of wind hun wagens er minder mooi gaan uitzien zodat ze dan tijdens de optocht in eigen plaats minder kans hebben op de eerste prijzen. De praalwagens van Sint- Jansteen zullen echter wel in de carnavalsstoeten van de omliggende plaatsen verschij nen. Behalve de optocht is er tij dens de carnavalsdagen in Sint-Jansteen tien jaar bestaat te doen. In alle horecabedrij ven en in het verenigingsge bouw kan eir gedanst worden, voor de jeugd van 12 tot 16 jaar wordt een limonadebal gegeven, de boerenmaaltijd in café De Kroon staat op het programma voor dinsdag 26 februari en er worden ook di verse dweiltochten gehou den. Ofschoon de carnava-l in Sint-Jansteen tien jaar bestat en prins carnaval Karei van Hecke, tevens voorzitter van de stichting Steens Carnaval, en penningmeester G. de Loos tien jaar in het stichtingsbe stuur zitten, zal volgend jaar, bij het elfjarig bestaan, pas (Van onze correspondent). HULST De Hulster brid ge club kan zeer tevreden zijn over de belangstelling voor de grote bridge-drive in 't cultu reel centrum Den Dullaert te Hulst. 100 bridgers waren daarvoor naar Hulst gekomen. Door de deelname van Belgi sche bridgers, kreeg de bridge drive een internationaal tint je. De uitslagen: groep A: 1. mevr. Biebroeck - Hr. Blom- maert 134 punten. 2 hr. Coom- ans-mevr. Pee en mevr. De Jon-gh-hr. Bus 131 punten. Jroep B: 1 echtp. Pollikaan 141, 2 D.D. Aronson-Vroome 127, 3 h.h. De Couwes-de Swarte 126. Groep C: 1 h.h. Ysebaert-Mecuwsen 151. 2 •chip. Voorhans 138. 3 echtp Ruedisueli 118. Groep D: 1 echtp. Hamelink 129, 2 junio- •en Ruedisueli 125, 3 h.h. Luy- ten-Pee 124. Groep E: echtp. Morsheim 138, 2 h.h. Van Lammeren - Lïjmbach 125, 3 echtp De Wit 119 punten. het eerste carnavalsjubileum worden gevierd. Aan de voor bereiding daarvan gaat men in a-pril van dit jaar al beginnen. Tevens hoopt men dit jaar prins cairnaval tot andere ge dachten te brengen omdat hij heeft aangekondigd te zullen aftreden na het feest in 1975. Als hij aftreedt, dan blijft hij wel lid van het stichtingsbe stuur en de raad van elf. (Van onze correspondente) NIEUW-NAMEN Chantal Goossens is bij de solisten winnares geworden fan het songfestival, dat in het vereni gingsgebouw in Nieuw-Namen werd gehouden. Jurgen Jouret en Jean Jou- ret wonnen bij de duo's. De eerste prijs bij de trio's ging naar Harald Mangnus, Philip Mangnus en Paul de Wind. Marjo Crombeen, Jacqueline de Munter, Nicole van Roeij- en en Jolanda Burm wonnen bij de viertallen. De verdere uitslagen: Solisten: 2 Carlo Praet, 3 Marjolein van Hecke. Duo's: 2 Lucia Beliienberg en Sonja Willaert, 3 Patricia Vlasveld en Marijke Melsen. Trio's: 2 Marina Burm, Ger- da de Bruyn en Edith Burm, 3 Danny van Laer, Robbie Burm en Arnold Boonman. Kwartetten: 2 Liesbeth Taelman, Diana Mangnus, Ni cole van Poorten. Sandra Mangnus, 3 Petra Willaert, Gi- zella Crombeen, Christel van Duvse en Marijke Verbist. De prijzen werden door prins Mol de Vierde uitgereikt in aanwe zigheid van de raad van elf. (Van onze correspondent) WEMELDINGE Het Ne derlandse 960 ton metende mo torschip Anton Hugo verkeerde dit weekeinde in de buitenha ven van Wemeldinge in zinken de toestand. Het schip was met cokes geladen onderweg van Gent naar Duitsland. Spoedig waren de sleepbo ten En Avant 15, Betsy en Cobie M. en het bergingsvaar tuig Walvis van W. Mulïers Sleepdienst N.V. uit Terneu zen ter plaatse en wisten het semp op een in de haven gele gen zandplaatje te zetten. Weldra bleek, dat er bij ruim 'wee midscheeps een gat zat in de zij wandplaten. Dit werd dichtgelast door personeel van Muller, waarna het schip de eis kon voortzetten. Het schip had in Hansweert een aanvarinkje gehad met een tot heden onbekend vaar tuig. De kapitein meende ech ter, dat er geen schade was onlstaan. Toen hij ontwaakte bleek dat het schip heel veel vater had gemaakt. Naar thans Wijkt, heeft het schip waarmee de aanvaring werd veroorzaakt, de Anton Hugo midscheeps met het an ker op 'ngereten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De her haaldelijk door oi-ch achter volgde PSD heelt in het afge- loucn weekend bijzonder veel geluk gehad. De veerboot prinses Irene, die wegens een gebroken schroefblad nodig in (j„k moest, maar die eigenlijk „iet kon worden gemist, is in het afgelopen weekend binnen de gestelde tijd gerepareerd. Dat dit mogelijk was, dank te men vooral aan het uitzon derlijk mooie weer van het (Van een onzer v| MIDDELBURG Op de afdeli griffie is men druk aan het rekene men hoeveel voordeel Zeeland ka' verhoogde belastinginkomsten die nationale voordeeltje van ruim ee cie Zeeland op een extraatje van tingsjaar 1973 uitkomen. In 1972, Zeeland tot een batig slot van d( 750.000 gulden. Een en ander deelde gede puteerde J. Stenvert gisteren terloops mee in de vei gade- ring van de statencommissie voor de financiën. Hij zette op deze blijde begro-tingstójdhigen echter terstond een domper. Of er over 1973 inderdaad een meevaller van 336.000 gulden zal worden geboekt, weet men nog "iet helemaal zeker. „Wij zijn tot dat bedrag ge komen, op grond van ons ei gen rekenwerk", zei hij. „Bo vendien zit er voor het begro tingsjaar 1974 een tegenvaller in de lucht, al zal die niet zo hevig zijn, dat er op de uitke ringen uit het provinciefonds zal worden gekort", deelde de gedeputeerde mee. De heer W. Don vroeg in de commissie voor de financiën prompt om een overzicht van de reserves waarvan de pro vincie zeker kan zijn. Voor het opstellen van zo'n over zicht is het, aldus kreeg hij van de heer Stenvert te horen, nu nog wat te vroeg. „Het moet nog blijken wat er over 1974 uit de bus gaat komen", zei de gedeputeerde voorzich tig „Er is bij ons nog niemand van het rijk verschenen met een zak vol centen", sprak hij beeldend. Commissievoorzitter P. G. van den Bosse informeerde in de gisteren gehouden vergade ring van de financiële com missie, hoe het mogelijk was dat de PPD werd uitgebreid met een ingenieur, terwijl in de beigrotingsvergadering van december jongstleden is afge sproken, dat alle aanvragen van provinciale diensten voor personeelsuitbreidingen, zou- Vooruitzichten voor woens dag en donderdag, opgesteld door het KNMI op maandag om 18.00 uur: overwegend droog met in het algemeen veel bewolking en plaatselijk mist. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 4. Min.-temp.: omstreeks 2 gra den. Max.-temp.: omstreeks 7 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent. Kans op een ge heel droog etmaal: 70 pro cent. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 5. Min.-temp.: omstreeks 2 gra den. Max.-temp.: omstreeks 7 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een ge heel droog etmaal: 80 pro cent. Konstanz 292 -1, Rheinfel den 226 -2, Straatsburg 210 - 10, Plittersdorf 394 -10, Maxau Mannheim 302 -12, Steinbach 450 -17. Plochingen 166 -2, 1?5 -2, Mainz 323 -11, Bingen 200 -8, Kaub 245 -8, Trier 346 -13. Koblenz 278 plus 8, Keu- Jen 271 -2», Ruhrort '448 -28, Lobith 1103 -32, Pannerdense Kop 1069 -30, Nijmegen 906 - 33. IJsselkop 949 -29. Eefde 510 -26, Deventer 389 -29, Monsin 5480 onv. Borgharen 4049 -32, Belfeld 1207 -25, Grave Beneden de sluis 523 -6. hoogwat Morgen, woensdag 20 febru ari Bergen op Zoom 3.05 en 15.22 •Hansweert 2.03 en 14.27 Terneuzen 1.26 en 13.49 Viissingen 1.00 en 13 20 Wemeldinge 2.55 en 15.12

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2