ies >7 George Connolly: de „Best" van het Schotse voetbal CONZALES OP PUNTEN GEKLOPT Overwinning voor Fighting Mack KSB Fransz blijft op vier punten staan „MELKHUISJE" GAAT TOCH GEWOON DOOR DEELNEEMSTERS WK-SCHAATSEN en en elijk IAIM74 Profs beginnen vroeg Otto Roffel assistent van Michels Parijs-Nice sterk bezet Dit is de familie Hollander sport Hoogerheide 10 Dinsdag 19 februari 1974 ii Ir hoofdaanval lavel en Tiny pg te helpen, en 74 voor- lam terug met |iep weer uit os vocht weer fe. Toen hielp met een paar |shes Watneys In de derde aanvankelijk leid. Watneys pend spel uit pas kon Oikos |naar moest de net 15—7. set was de Idig open. Oi- |oed aan maar blokkeren van Ir vooral van brd Oikos re- fhterstand ge- I Watneys deze 1512 in de >e eindstand I'S. ■tmedewerker) I— De standen padmintoncom- nu, tegen het competitie de- aan te ne- ste klasse be- 11 een misstap spelen tegen Wings 1 deed gestelde van |ercn. De Kou- erloren onver- npje 1. Mara- Itte zijn voor- kzee tot 6 pun- [klasse is voor de degradatie gang. Theore- ^rvoor Terneu- kandidaten, aap zal Avanti er ontgaan. In estreden. feeds na groot tn deze klasse |rden. In deze hog sprake van nutselingen. J titel duidelijk |wat de tweede vereniging is. |ussen de teams groot. Alleen Avanti 4 zijn ban de zwakke |te klasse. Ter- 1 0 19. The 15. Avanti 2: Uumpje 1: 10 4 2: 9 3 1 5 7. |3 0 7 6. Zierik- Avanti 3: 8 fings 2: 9 5 2 2 8 4 1 3 9. 3 2 5 8. Ter- 3 14 7. |2 1 4 5. 2 6 6 4. Marathon 3: Sjuttel 1 10 Ie 3. 9 5 0 4 10. 1 3 0 5 6. The 6 2. Astreiden b; Avanti 4: 9 hon 4: 9 6 1 3 i: 10 5 1 4 11. 9 4 2 310. De t 1 5 9. Jong 6 5. Pluumpje ;jes in Weert mat 82 werd :en. Tanaka en •oyaial en gaan ten voorsprong De Nederland- n ook wel bij .wee teams ge- Wilno 1 zette 100 royaal das jongens en gaan nu onge- kop. (Van onze sportredactie) FRANKFURT George Connolly, de 24-jarige laat ste verdediger van het Schotse Celtic en voethal- Ier van het jaar in 1973, is de George Best van he' Schotse voetbal. Connollj laat namelijk de laatste tijc ook regelmatig verstek gaan b(j wedstrijden en verschijnt niet altijd op de trainingen. De Schotse in ternational, die in de vriendschappelijke strijd tegen West-Duitsland in Glasgow nog in zo'n schit terende vorm stak, is nu door Celtic op de transfer- lijst gezet. Vorig jaar juni onttrok Ge orge Connolly zich voor de eerste maal aan het spelen can een wedstrijd. Dat ge beurde kort voordat de Schotse nationale ploeg naar Zwitserland vertrok. In no vember kwam Connolly in eens niet opdagen voor een belangrijke wedstrijd van Celtic en bleef zelfs een week spoorloos. Begin janua ri trok Connolly weer de aandacht, omdat hij zelf zei dat hij geblesseerd was, maar de elubarts van Celtic kon geen blessure ontdek ken. De problemen rond de Schotse verdediger leidden er wel toe dat zijn vorm duidelijk afnam. Het duurde dan ook niet lang of Connolly stond in de reser- veploeg van Celtic. Hij speelt nu zó slecht dat hij zelfs bij de b-ploeg op het reservebankje zit. Reden voor het bestuur van Celtic om Connolly op de transfer- lijst te zetten. Hij is te koop voor.... bijna l!a miljoen gul den. ln Spanje haalt men al op gelucht adem als men aan het wereldkampioenschap voetbal van 1982 denkt. Over acht jaar behoeft de Spaanse ploeg, die vorige week in een beslissingswedstrijd door Joegoslavië werd uitgescha keld, geen kwalifikatiewed- strijden te spelen. Dan wordt het wereidtocrnooi namelijk in Spanje gehouden en het organiserend land is vrijge steld voor liet spelen van plaatsingswedstrijden. Het tweede Duitse televi sienet start zaterdag 30 maart met een serie reporta ges over de deelnemende ploegen in West-Duitsland. Noteert u alvast de volgende data: 30 maart, 21 april en 5 mei. Op het eerste Duitse tv- net komt een serie met als titel „Coupe Jules Rimet" en deze wordt uitgezonden op de maandagen 13, 20, 27 mei en 3 juni. Vervolgens start het tweede Duitse tv-nct op woensdag 29 mei met een serie onder de titel „Wereld geschiedenis van het voet bal". De beide afleveringen worden uitgezonden op woensdag 29 mei en woens dag 5 juni. V De Braziliaanse voetbalcoach Zagalo heeft zijn selektie van 22 spelers rond. De na men zijn echter nog niet vrijgegeven, omdat eerst de president van de Braziliaanse voetbalbond, Joao Havelstan- gc zijn goedkeuring moet ge ven aan de keus van Zagalo. In het verleden is het al voor gekomen dat de Braziliaanse president persoonlijk enkele wijzigingen in een selektie- groep van Zagalo aanbracht. V Wanneer de Joegoslavische voetballers Dzajic, Pavlovic, Holcer, Santrac en bijvoor beeld Karasi inderdaad na hef wereldkampioenschap voetbal in andere landen gaan spelen, dan heeft dat voor hen belangrijke financië le consequenties. In het Joe goslavische voetbal kan men maximaal per jaar een kleine 20.000 gulden verdienen. De gemiddelde voetballer in Joegoslavië verdient nog geen 7000 per jaar door de voet balsport. Voor Dzajic zullen ploegen in Frankrijk, Duits land of bijvoorbeeld Spanje zeker een jaarsalaris van zo'n 80.000 gulden gaan beta len. 0 Dzajic (hier bij het uitdelen van een handtekening aan een bewonderaarsterb««ten Joegoslavië veel geld verdienen (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Fighting Mack is een stapje dichter bij een titelgevecht met de Europese kampioen Kachichien (Frankrijk) gekomen. De Arubaan, als steeds een kassucces, won gisteravond voor circa 2500 toeschouwers in het Rotter damse sportpaleis Ahoy in een technisch hoogstaande partij ruim op punten van de 34-jarige Amerikaan Manuel Gon zales. DEN HAAG (ANP) Otto Roffel, de directeur van het Olympisch Stadion in Amster dam, is als 'assistent van su pervisor Rinus Michels tijdens het toernooi om het wereld- kampioenchap voetbal aange steld. De 46-jarige Roffel heeft I vijftien jaar het doel van GVAV verdedigd en is meer malen uitgekomen voor noor delijke elftallen en de Zwalu- wen. Hij heeft eveneens enke le wedstrijden voor het Ne- I derlands B-elftal gespeeld en I was bij de A-ploeg reserve. Zijn taak zal bestaan uit ad- I ministratieve werkzaamheden. Hij zal zich niet met het tech- nisehe deel bezighouden. Utto Roffel toont zich bij- ionder ingenomen met zijn benoeming tot rechterhand van supervisor Rinius Mi chels. „Het was een volslagen ver rassing voor mij toen ik een dag of veertien geleden door de KNVB benaderd werd of ik iets voor deze functie voel de. Ik heb enige bedenktijd gevraagd, want er zitten na tuurlijk wel wat haken en ogen aan. Met de raad van commissarissen van het Olym pisch Stadion (de werkgever van Otto Roffel) was ik snel rond en men heeft mij alle medewerking toegezegd. Ik vind deze benoeming erg eer vol. Het trekt me geweldig san een toernooi als het we reldkampioenschap voetbal van zo dichtbij te mogen mee maken", zei de oud-doelman i van GVAV. „Uiteraard sta ik er positler tegenover anders aanvaard je I met iets dergelijks. Mijn taak zal zijn Rinus Michels bij te staan in de opzet van het we- 1 reldkampioenschapsgebeu- ren. Een taak die niet altijd I direct is te omschrijven". Otto Hoffel laat zich er nog niet over uit wat hij van plan is. „Natuurlijk heb ik wel ideeën, maar eerst wil ik met Rinus Michels van gedachten wisse len om te horen wat hij wil. Daarna gaan we aan de slag", zei de man die voor de tweede maal voor een complete ver rassing in de nationale sport wereld zorgde. De eerste was toen hij ruim vier jaar geleden werd benoemd tot directeur van het Olympisch stadion in Amsterdam. Gonzales, een oude rot, die onder andere een zege op oud- wereldkampioen Emiel Griffit op zijn naam heeft, gaf uitste kend partij, maar was te lang zaam voor de snelle Mack die voortdurend scoorde met zijn linkse directe. Mack, al eens in het bezit van de Europese titel in het zwaar weltergewicht, wisselde zijn slagen goed af naar het hoofd en het lichaam. (Van onze sportredactie) HOOGERHEIDE Ton Vis sers heeft in overleg met de sportcommissie van de KNWIJ de aanvangstijden voor het Nederlands kampioenschap op de weg in en rond Hooger heide vastgesteld. Zaterdag 22 juni beginnen de dames om elf uur 's morgens aan hun wedstrijd over zes ronden van 10.6 kilometer. De amateurs vertrekken dan om een uur 's middags voor 201,4 kilometer oiftewel ne gentien ronden. Zondag 23 ju ni beginnen de profs om half- elf aan hun titelstrijd over 22 ronden (233.2 kilometer). De wedstrijden zullen zater dags rond zes uur en zondags ongeveer om halfvier zijn af gelopen. Vissers heeft de be trekkelijke vroege start van de profs gepland, omdat de wielerenthousiasten dan in staat zijn om 's middags nog de WK-wedstrijd van het Ne derlands elftal op de TV te zien, die op die zondag wordt gespeeld en rechtstreeks zal worden uitgezonden. De Arubaan sciireef zeker vier ronden op zijn naam. De overi ge ronden eindigden of met mi niem verschil in zijn voordeel of onbeslist. Jo van de Broek behaalde bij zijn debuut een onbetwist bare puntenoverwinning op de vier jaar jongere Oostenrijker Ludwig Kammerhofer, die reeds zeven' partijen als prof achter de rug had. Aanvanke lijk had hij echter veel moeite met zijn rechts voorstaande, hoekige tegenstander, die hem in de tweede ronde met een linkse op het gelaat even in het nauw bracht. In de derde ronde was V&n de Broek evenwel geheel op de Oosten rijker ingesteld. Hij hield hem met linkse directen goed uit zijn buurt. Alleen in de vijfde ronde had Van de Broek het nog even zwaar te verduren, toen hij in de hoek werd vast gezet. Maar een break van ar biter Krom bracht hem op luchting. In de slotronde nam Van de Broek alle mogelijke nog bestaande twijfels wie de beste bokser was weg. Link sen en rechtsen liet hij op hoofd en lichaam van de Oos tenrijker, die al halverwege de partij ademnood kreeg, neerdalen. De wat te voorzich tige Van de Broek verzuimde om zijn acties door te zetten, anders had er wellicht een knock-out in gezeten. Sjeng Verstappen won ook zijn zesde profpartij. Hij werd winnaar na medische interven tie in de derde ronde. De rin- arts achtte verder boksen van zijn tegenstander, de Belg Gil bert Monteyne, onverantwoord vanwege een open wond bij de rechter wenkbrauw. Het staken van het gevecht bete kende zeer waarschijnlijk be sparing van een knock out van Monteyne. De Belg, die zijn blessure in de eerste ronde opliep, toen hij na een rechts-links combi natie van de Limburger tegen het canvas was gegaan, was namelijk geen partij voor de naar hartelust met harde sto ten scorende Verstappen, Mon - teyne, een logge piepzak, had niets anders in de rin,g te brengen dan een mokerharde rechtse, maar die was al tijden te voren aan te zien komen waardoor Verstappen steeds tijdig weg kon slippen. Het was dan ook in wezen een aanfluiting dat Verstappen met een dergelijke tegenstan der werd opgescheept. 0 Fighting Mack (links) in actie. (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM Aan de kop van de ranglyst in de strijd om de Eddy PG-trofee blijft FC Amsterdam-doel man Jan Jongbloed aan de leiding. Hij behoudt zijn vier punten voorsprong op club genoot Jan Fransz. De stand om de Eddy PG- trofee, georganiseerd door de redactie van Studio Sport ziet er als volgt uit: 1. Jongbloed (FC Amsterdam), 177 punten; 2. Fransz (FC Amsterdam), 173 punten; 3. Neeskens (Ajax), 172 pun ten, 4. V.Ierssel (FC Twente), 171 punten. 5-8. Notten en Pahlplatz (FC Twente), 170 punten; 7-8. Krol (Ajax) en Thie (FC| Den Haag), 169 punten; 9. V.d. Kuylen (PSV), 163 punten; 10. Doesburg (Sparta), 167 punten; 11-12. Vosmaer (Haarlemf en Thijs-sen (FC Twente), 166 L punten, 13 tm. 15. Blankenburg (A- jax), V.d. Ley (Go Ahead Eagles) en De Jong (NAC), allen met 165 punten; DEN HAAG (ANP) On danks de dreiging van de Amerikaanse stedencoinpeti- tie gaan de internationale tenniskampioenschappen van Nederland van 15 t/m 21 juli op het complex van het Melkhuisje in Hilversum ge woon door. Het toernooi zal echter niet toegankelijk zijn voor de spelers, die onder contract staan bij de W.T.T. De grootste Nederlandse troef Tom Okker is momen teel beschikbaar, maar zou dat niet meer zijn als hij het aanbod van de Amerikanen zou aannemen. Toernooi-directeur Jan Mul der heelt zich geruggesteund door de Koninklijke Neder landse Lawntennisbond. ge schaard achter de oorlogsver klaring, die de dertien belang rijkste Westeuropese toernooi- organisatoris zaterdag in Parijs aan de Amerikaanse stedencompetitie hebben ge richt. De overeenstemming die de internationale tennisfederatie vorige week met de Ameri kaanse stedencompetitie be reikte (waardoor Wimbledon werd gered) wordt door de meeste Europese landen onder aanvoering van Frankrijk niet erkend. De toernooien van Brussel, München, Hamburg, Pairijs (Roland Garros), Rome, Baa- stadt (Zweden), Stockholm Gstaadt (Zwitserland), Dus- seldorf, Hilversum, Madrid, Parijs (Coubeirtin) en Kitzbü- hel zullen geen spelers toeia- tenl die onder contraot sitaan bij de WTT. Dit zou ook moei lijk gaan, omdat de Ameri kaanse organisatie tezelfder tijd in Amerika de eerste ste- denc< npetitie wil organise ren. Tot dusverre hebben al leen John Newco-mbe, Ken Ro- sewall en Rad Laver openlijk toegegeven dat zij getekend hebben bij de WTT, maar de ze organisatie cladmit diait min stens veertig and-eren op het punt staan hun voorbeeld te volgen. De dertien Europese toer nooien zuilen deel blijven uit maken van het Grand Prix- Cireuit, waarvoor in totaal 51 toernooien meetellen en waar ongeveer tien miljoen gulden te verdienen valt. Hilversum, dat samen valt met het tege lijk plaatsvindende Kitzbühel is ingedeeld in d-e B-categorie, stelt een prijzengeld van hon- derdvijftigdudzend gulden be schikbaar. Jack Kraimer, directeur v.an de spelers-organisatie heeft toegezegd dat 60 ATP-spelers, die niet in onderhandeling zijn met de WTT, aan het Europe se toernooiencircuit dat van 15 mei to-t "1 juli en van 7 okto ber tot 20 november loopt, te laten deelnemen. HEERENVEEN (ANP) Voor het toernooi om het wereldkampioenschap schaat sen voor dames, dat het ko mende weekeinde in het ijs stadion Thialf van Heeren veen zal plaatsvinden, zijn 29 inschrijvingen uit 13 landen binnengekomen. De lijst van deelneemsters ziet er als volgt uit: België: Linda Rombouts. West-Duitsland: Monika Plfug en Monika Stützle. Canada: Sylvia Burka en Gay- Ie Gordon, reserve is Katy Priestner. China: Tsjan Sjoe-Hsien, re- serves zijn Tsjan Sjoe Peng en Foe Hoej Nin, Oost-Duitsland: Monika Zerni- cek. Finland: Tuula Vilkas, reserve is Tarja Rinne. Japan: Chieko Ito, Mariko Su- garawa en Keiko Hasegawa, reserve is Makiko Nagaya. Noorwegen: Sigrid Sundby en Lisbeth Berg. Polen: Erwina Rys en Ewa Malewicka, reserves zijn: Janina Korowicka en Sta- nislawa Pietruszczak. Zweden: Sylvia Filipsson, An ne-Sofie Jaernstroem en Li na Tillqvist, reserve is Anna Lenner. Verenigde Staten: Sheila Young, Leah Poulos en Con- ny Carpenter. Sovjet Unie: Nina Statkevitsj, Tatjana Sjelekova, Galina Stepanskaja en Tatjana Averina, reserve is Ljoed- milla Savroelina. Nederland: Atje Keulen-Deel stra, Sijtje van der Lende, Truus de Koning-Dijkstra en Sippie Tigchelaar. 16 t.m. 18. Suurbier (Ajax), V.d. Merkt (FC Amsterdam) en Jan-sen (Feyenoord), allen met 164 punten: 19 tm. 24. Treyteil (Feye noord), Kristensen (Feye noord), Overweg (Go Ahead Eagles), Brokamp (MW), Dubse en Willy v.d. Kerkhof (PSV) met 163 punten, 25 tm. 27. Wildbret (AZ'67), Van Hanegem (Feyenoord). V.d. Val-1 (FC Twente) met 162 punten.. PARIJS (AFP) Twaalf ploegen zullen deelnemen aan l'arijs-Nice, dat van 10 tot Ifi maart wordt gehouden. Alle Franse ploegen hebben inge schreven, namelijk BIC (met Agostinho, Morlensen en mo gelijk Ocana), Peugeot (The- venet, Ovion), Sonolor-Gitane (Tollet, Martinez, Teirlinck), Flandrla (Guimard), Gan (Zoetemelk, Poulidor) Jobo (Pingeon) en Magiglace. De buitenlandse equipes die hebben ingeschreven zijn Mol- teni (Merokx), Rokano (Kui per, Gaida), Kas (Fuente of Perrurena), IJsboerke (Van Linden, Swerts) en de Poolse amateurploeg. Organisator Jean Leuiliot heeft eveneens de Italiaanse ploeg van Bianehi uitgenodigd, maar de equipe van wereld kampioen Felice Gimondi heeft nog niet gereageerd op de invitatie. (ADVERTENTIE) Gaat dit voorjaar met Hoverlloyd naar Engeland. Calais - Ramsgate in 40 minuten. Middenklas auto (3,81 m.) tot 1 maart 80 gulden. 7 passagiers gratis overtocht. I /coupon. Stuurt u mij s.v.p. gratis^ folder, dienstregeling en prijzen. Jnaam I I straat I I versturen als brief aan: 5 Hoverlloyd Reservations, Calais - France. jLi L j —- A. m**r> üomuiidED!

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 11