BEIDE DUBBELDEKKERS IN DE VAART Welzijns- debat een natte PB1 vuur PZEM GAAT METEROPNAME SPREIDEN s O N Y B Weinig kans op regionale om roep UVRIJ: „Politie drong wel binnen STREEKZIEKENHUIS IN TERNEUZEN VERANTWOORD BIJ UITVALLEN VEERDIENST VLISSINGENBRESKENS Vrouwenraad maakte het „te bont Chili-brief toch in ondernemingsraad Hoechst- Vlissingen GEDEPUTEERDE VAN DEN BOS België slop! met autoloze zondag EIS VAN ZES MAANDEN WEGENS VEROORZAKEN VAN DODELIJKE AANRIJDING stad streek Minder regen VERBRUIKERS VERDEELD IN TWAALF GROEPEN •Ispèel Eis in Antwerpse haven: 150 franken per dag erbij Musea Gastarbeiders Twee maanden geëist tegen klandestiene alcoholstoker VLISSINGER KLOM WARENHUIS BINNEN BELGEN saterdag 16 februari 1974 3 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Als de veerdienst Vlissingen - Bres- kens in het komende weekein de onverhoopt niet zou kunnen functioneren dan zullen op het traject Kruiningen - Perkpol- der, dat dan een extra ver keersaanbod te verwerken krijgt, eventueel de beide dubbeldeksveerboten worden ingezet. De dienst Vlissingen - Bres- kens kan het vooral zwaar te verduren krijgen als er van daag of morgen ineens zware wind opsteekt. Twee van de drie „Prinsessenboten", die op dit traject varen, zijn in reparatie. Over het tijdelijk uit de dienst nemen van de derde Prinsessenboot, de Prin ses Irene, die een beschadigde schroef heeft, zou gisteravond laat worden beslist. Als na het nemen van deze beslissing opeens het weer verslechtert, dan is wat Vlissingen - Bres- kens betreft, Leiden in last. De dienst moet hier dan in het weekend namelijk met de kleinste en oudste boten van de PSD worden onderhouden, die bij sterke wind niet aan de aanleginrichtingen kunnen afmeren. Dit zou betekenen, zo gaf gisteren gedeputeerde Stenvert in de vergadering van Provinciale Staten toe, dat de veerdienst in de Schelde- monding geheel uitvalt. De heer Stenvert was door de heer Hoekstra (VVD) uitgeno digd om op de kwetsbare situ atie waarin de veerdienst Vlissingen - Breskens ver keert, in te gaan. „Pech achtervolgt de Pro vinciale Stoombootdiensten op een verschrikkelijke manier", zei de heer Stenvert. „Nu is weer eens te meer bewezen hoe kwetsbaar de ververbin dingen zijn", brug is beter boot", zei het „Een slechte dan de beste PvdA-statenlid Huybregt daarop. Op een vraag van de heer Huson (AR) beloofde gedeputeerde Stenvert dat op het traject Kruiningen - Perkpolder met twee dubbeldekkers in plaats van één zal worden gevaren als de weersomstandigheden de vaart in de Scheldemon- ding onmogelijk zouden ma ken, (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG „Waar de overheidstaak op het gebied van het welzijn begint, daar wordt om geld gevraagd. In de individuele welzijnssituatie van de mens in de stad, pro vincie of land, heeft de overheid nauwelijks meer in te brengen dan lege briefjes". Met deze, op zichzelf eenvoudi ge verklaring, wist gedeputeerde A. J. Kaland gistermiddag een essentiële beperking aan te brengen in de discussies, die de Staten voerde over „welzijn in Zeeland". Aan de orde was de sociaal- culturele ontwikkelingsschets, een richtsnoer voor het pro vinciaal bestuur, speciaal be doeld voor de zachte kanten van het algehele ontwikke lingsbeleid. dat Zeeland uit stippelt. Niet alleen de stafle den van het Zeeuwse wel- zijnsdepartement, de Stichting Zeeland, maar ook de opbouw werkers in de provincie en- de statenleden, hebben zich in de afgelopen maanden a.h.w. aan de schets opgetrokken, omdat zij hoopten of ver wachtten, dat de schets een welzijnsvisie zou geven. Voor zover er in de beleids nota (de vertaling die G.S. aan de ontwikkelingsschets hebben gegeven} van een vi sie sprake was, ging het er om een die uiterst progressieve fi guren in de staiten de haren ten berge deden rijzen en die bij de rechtervleugel stormen van applaus teweeg bracht. G.S. hadden n.l. in hun be- Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18.00 u.: afnemende regenkansen en lagere temperaturen. Weers vooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot 4; min. temp: om streeks 2 graden; max. temp: omstreeks 7 graden; kans op oen droge periode van min stens 12 uur: 80 procent kans °P een geheel droog etmaal 50 procent. Voor maandag: aantal uren zon: 0 tot 5; min. temp: om streeks 0 graden; max. temp: omstreeks 6 graden; kans op een droge periode van min stens 12uur: 90 procent; kans °P een geheel droog etmaal 60 Procent. waterstanden Konstanz 294 -1, Rheinfel- n 242 pl.8, Straatsburg 230 Plittersdorf 417 -5, Maxau 481 -9, Plochingen 178 Mannheim 332 -14, Stein- bach 204 -22. Mainz 35 -16, Bibgen 233 -15. Kaub 283 -20, Trier 381 -31, Koblenz 329 -23, Keulen 346 -33, Ruhort 544 - Lobith 1204 -32, Panner- «nse kop 1165 -33. Nijmegen ™5 -30. IJsselkop 1038 -26, Befde IJssel 590 -14, Deventer -11, Monsin 550 0 pi.2, Borgharen 412 5 -24, Belfeld '318 -30. Grave Beneden de Sluis 588 -28. hoogwater Morgen, zondag 17 februari Bergen op Zoom 12.27. Hansweert 11.35. Terneuzen 11.05 en 23.45 Vlissingen 10.39 en 23.19- Wemeldinge 12.17. Maandag 18 februari. Bergen op Zoom 112 en 13.43. hansweert 0.16 en 12.43. terneuzen 12.10 vlissingen 11.44. Wemeldinge 1.02 en 13.33. leidsnota betoogd, dat het toe nemend welzij nsniveau: in ca- su versterking van de wel vaartsbronnen, alsmede een vergroting van het zielental van Zeeland, voorwaarde zijn voor welk welzijnsbeleid dan ook. In linkse kringen werd dit aldus vertaald: G.S. maken de economische groei tot halfgod. Rechtse figuren, zoaals de he ren Hoekstra (WD) en De Waal (Boerenpartij) zeiden: Uit economische groei komt welvaart voort en uit welvaart vloeit het geld, waarmee je welzijnsvoorzieningen kunt betalen. Ter linkerzijde, b.v. in PPR- kringen vond men dat het pro vinciaal bestuur het welzijn ondergeschikt maakt aan de nationale economie. De logi sche vraag, gesteld door de heer van Waterschoot, was dan ook: „Wie komt er nu voor het welzijn van de Zeeu wen op, als G.S. zichzelf aan economische groei ophangen?". De CDA (omvattende KVP, CHU en AR) liet bij monde van de heer Eversdijk een doorwrocht tussenstandpunt horen: Er zijn, voor een pro- vineiaal bestuur, maar een paar welzijnsrelaties met de bevolking. De hele rest, die niettemin tot het welzijn moet worden gerekend, speelt zich buiten de invloedssfeer van de provincie af. Menigeen rekende op een forse krachtmeting tussen G.S. de Staten en de volksverte genwoordigers onderling, over de filosofie van waaruit de beleidsnota van G.S. geschre ven was. De heer Kaland voorkwam zo'n krachtmeting, door nuchter te stellen, dat G.S. uit een enorm pakket van wensen, die allemaal in geld gehonoreerd moeten worden, nu juist datgene hadden geko zen, wat volgens hen betaalbaar is voor de provincie. „Wil men meer dan wij bin nen onze kleine marge kunnen opbrengen dan zal aan econo mische groei niet te ontkomen zijn", vond de heer Kaland „Een welzijnsbeleid is meer dan een welzijnvoorzieningen- beleid", vond de heer Van Overbeeke (PvdA). Daarop vroeg Kaland hem: „Kunnen of mogen en moeten wij, als provinciaal bestuur, eigenlijk wel een welzijnsbeleid voe ren?". Met die vraag was de vuur pijl die gisterochtend zo fraai in de Statenzaal was opgeste gen, zo zeer bevochtigd, dat de glansrijke ontploffing, die te gen de avond werd verwacht, uitbleef. Wijselijk beperkten de leden van G.S. zich tot antwoorden op concrete vra gen uit de soms urenlange be togen van de op het welzijn geconcentreerde statenleden. Na vele uren van discussie is gisterenavond, op verzoek van de Staten, dooh tegen de wens van GS, de beraadsla ging over de sociaal-culturele ontwikkelingsschets geschorst. Op 15 maart zal het debat worden afgerond, waarbij dan ook verschillende moties, die door diverse sprekers zijn aangekondigd, in behandeling zullen worden genomen. Het college van GS wenste dringend, dat de zaak nog gis terenavond zou worden afge rond, maar de Staten hadden er duidelijk genoeg van Zij zochten het welzijn aan de huiselijke haard op. J5 0 De vele bont- en imitatiebontjassen van de le den van de Vrouwenraad die in Terneuzen in de Burgerzaal van het stadhuis vergaderden, ware n de kapstok te machtig. Té bont (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De PZEM gaat de jaarlijkse meteropname spreiden over het hele jaar. Voor alle gebruikers, zo'n 100.000, gebeurde dit tot nu toe rond de jaarwisseling, wat een enorme belasting voor admi nistratie en computerafdeling betekende. Personeel moest uit de hele provincie bijeenge schraapt worden om dit karwei in enkele maanden te klaren. Besloten is nu de verbrui kers onder te verdelen in 12 groepen. Elke maand van het jaar zal bij een bepaalde groep de meter worden opgenomen. De verbruiksjaren zullen daar door niet meer samenvallen met het kalenderjaar, maar b.v. kunnen lopen van mei tot en met april. De administratieve verwer king van het opnemen kan ook geleidelijker verlopen en met de regelmaat van de klok kan men dan om de twee maanden een nota van de PZEM tege moet zien, waardoor een regel matig betalingspatroon zal ont staan. Het meter opnemen zal geschieden door personeel van de Watermaatschappij Zee land. Van de vijf tweemaandelijkse voorschotnota's met daarnaast de (zesde) afrekeningsnota is men afgestapt. „Er ontstonden hierover misverstanden", aldus ir. J. Dalebout, directeur van de PZEM. Gekozen is nu voor 2es tweemaandelijkse nota's met daarop ronde bedragen, en een afrekeningsnota, waarop de voorschotbedragen zijn af getrokken. Die afrekeningsno ta is tevens voorschotsnota voor de eerste twee maanden van het nieuwe verbruiksjaar. De PZEM wil voorts een wat strakkere lijn volgen bij de na-incasso, die mede mogelijk is gemaakt door het regelmatig verschijnen van de voorschots nota's. „Voor een aantal ver bruikers was het namelijk door het onregelmatig verschijnen van de PZEM-nota's soms moeilijk aan de betalingsver plichting te voldoen". Wie nu vergeet te betalen krijgt een eerste (gratis) her innering. De tweede herinne ring kost de verbruiker vijf gulden, en de volgende stap bij eventuele niet-betaling is een „bezoek aan huis", wat de verbruiker 15 gaat kosten. Mocht dit nog niet baten, dan zal de energielevering worden stopgezet. Desgevraagd zei dr. Dalebout, dat wanbetaling de PZEM jaarlijks 20.000 tot 30.000 kost. BRUSSEL (ANP) De Belgische regering heeft beslo ten dat de autoloze zondag in België tot het verleden be hoort. Gehandhaafd blijven o.a. het verbod om benzine in jerry cans af te leveren en de rege ling tot beperking van ver warming in openbare gebou wen. (ADVERTENTIE) OFF. DEALER elektr/nika Hoofdstraat 16 St Jansteen Hulst Tel 01140.2491 K.T.V. HIFI-STEREO APPARATUUR UTRECHT (ANP) De bedrijfsledengroepen van de drie industriebonden hebben de ondernemingsraadsleden van Hoechst-Vlissingen opgedragen, een brief van de Hoechst vestiging in Chili aan het moederbedrijf in Frankfort op nieuw aan de orde te stellen in de ondernemingsraad. De voorzitter van de ondernemingsraad had bij een eerder debat over de brief wel begrip getoond voor de ver ontwaardiging van de gekozen O.R.-leden, maar hij meende dat het niet op de weg van een ondernemingsraad ligt, om zich bezig te houden met politieke ontwikkelingen in Chili. In de bewuste brief let de Hoechst-vestiging in Chili zich zeer positief uit over de staatsgreep in Chili, Citaten eruit: „De staatsgreep is met relatief weinig verliezen aan materiaal en mensen wij schatten 2000 a 3000 doden gelukt" en „wij zijn van mening, dat het optreden van de politie en de militairen niet intelligenter gepland en ge coördineerd had kunnen worden en dat het om een actie gaat die tot in het laatste detail voorbereid was en schit terend uitgevoerd werd". In de brief wordt ook de verwachting uitgesproken, dat „Chili in de toekomst voor Hoechst-produkten een steeds interessanter afzetgebied zal zijn". De O.R.-leden zijn het er volgens de industriebond CNV mee eens, dat de inhoud van de brief nog moet wor den geverifieerd en dat politiek over het algemeen geen onderwerp van gesprek in een ondernemingsraad kan zijn, maar „blijkbaar is het de Hoechst-directie in Chili wel ge oorloofd zich in politieke zin uit te laten en dan nog wel in de meest slechte zin van het woord". Districtsbestuurder H. Guichelaar van de industrie bond CNV in Goes, is het eens met de handelwijze van de bedrijfsledengroepen. „Inderdaad moeten in O.R.-vergade- ringen geen politieke debatten worden gevoerd, maar als zich zulke ontstellende zaken voordoen waarbij directies zaken willen doen, dwars door mensenbloed, dan hebben de O.R.-leden niet alleen het recht maar zelfs de plicht, dit aan de orde te stellen en een nadere verklaring te eisen". (Van een oneer verslaggevers) MIDDELBURG Een regi onale omroep in Zeeland maakt voorlopig nog weinig kans. „Het is een landelijke zaak en het ziet er niet naar uit, dat er binnen afzienbare tijd beslissingen zullen wor den genomen". Dit zei gistera vond gedeputeerde A. van Geesbergen, toen hij zijn aan deel aan de welzijnsdlscussie in proviniciale staten van Zee land afwerkte. De gedeputeerde had op een aantal andere punten, die door de staten waren aangesneden, concrete toezeggingen. Om streeks juli van dit jaar, zo verklaarde hij, zal de centrale Zeeuwse discotheek, die met een basisvoorraad van 3000 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Stich ting UVRIJ uit Amsterdam heeft zich opnieuw per brief gewend tot de minister van justitie over een beweerde wederrechtelijke huiszoeking door drie politiefunctionaris sen van Middelburg bij een inwoner van Oosikapelle (zie de Stem van 13 februari). Voorzitter A. Schmidt dringt nu aan op een spoedonderzoek. Zoals bekend gaf de politie op deze beschuldiging vorige week het commentaar dat ze niet wist waarover de stich ting UVRIJ sprak. Maar de Stichting zegt in haar brief uit de haar bekende details van het gebeurde te hebben moeten concluderen dat het wel degenijk drie poli- tiefunct onarissen weren welke zijn binnengedrongen bij een inwoner van Oostkapelle. Dit in verband met het onderzoek naar de veroorzaker van de „gele koorts". Volgens het schrijven van de stichting UVRIJ kan de zaak nu vrij eenvoudig worden op gelost. De bewuste inwoner van Oostkapelle, die tijdens de wederrechtelijke huiszoeking met een hersenschudding in bed lag, is momenteel in zo verre genezen, dat hij in staat is de leden van de Middel burgse recherche die zich toen bij hem hadden aangemeld, aan te wijzen. Daartoe moet de minister van justitie deze Oostkapellen-aar in staat stel len, stelt de stichting UVRIJ in haar brief aan de minis ter. (Van een onzer verslaggevers) ANTWERPEN Het Ant werpse stakerscomité van ha venarbeiders gaat eisen dat in de nieuwe c.a.o.- die op 1 mei van dit jaar wordt afgesloten, een loonsverhoging van 150 franken per dag wordt opge nomen. 1000 waar grammofoonplaten e abonnes wil starten, schijnlijk een feit zijn. De provincie is ook bereid om in te spelen op particuliere initiatieven die kunnen leiden tot stichting van een landbouw museum. Evenals de andere gedeputeerden hadden gedaan, volgde de heer Van Geesber gen de leidraad, die de heer Evenzeer profiteerde hij aangereikt. wevenzeer profiteerde hjij van het goed geconstrueerde betoog van mevrouw Van Zan ten (PvdA), die o.a. de op richting van een educatieve dienst voor de Zeeuwse musea had bepleit. „Een wenselijke zaak", zei de heer Van Gees bergen daarvan. Voor de ge meente Vlissingen had deze gedeputeerde de prettige me dedeling, dat het regionale ontmoetingscentrum dat Vlis singen wil stichten, voor pro vinciale subsidie in aan merkingen komt. Gedeputeerde J. Stenvert sprak o.m. over de wenselijk heid om de vele organisaties, die zich in Zeeland met maat schappelijk opbouwwerk be zighouden, met dezelfde na men sieren. Ook dit was door mevrouw Van Zanten als een gratis maatregel, die de duide lijkheid bevordert, voorge steld. Sprekend over de gastarbei ders getuigde de heer Stenvert van zijn teleurstelling over de opheffing van de Zeeuwse Raad voor de Buitenlandse Werknemers. Hij vond het ge wenst om plaatselijke initia tieven ten bate van de gastar beiders nauwlettend te volgen. „Wij blijven trachten om het werk te bundelen", zei hij. De huisvesting van de gast arbeiders in Zeeland is - vol gens informaties uit de ge meenten - niet zorgwekkend, aldus de heer Stenvert. Over het bejaarden werk zei de heer Stenvert. dat een werkgroep Open Bejaarden- werk de provincie zai gaan bereizen met het doel alom samenwerkingsverbanden te leggen tussen instellingen, die op dit gebied in de regio werkzaam zijn (Van onze correspondente) MIDDELBURG De offi cier van justitie bij de recht bank in Middelburg heeft gis termorgen zes maanden on voorwaardelijke gevangenis straf en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegdheid geëist tegen de 46-jarige L.R. uit Goes wegsne het veroorzaken van een dodelijke aanrij ding. De man reed op 4 januari van dit jaar, nadat hij een personenauto licht had ge schept, door het rode stoplicht in Goes, waarna hij een voet ganger op de oversteekplaats doodreed. De man reed na het ongeluk door en werd door de politie van Goes in een café in Kruiningen teruggevonden. Toen bleek hij in zodanige staat van dronkenschap te ver keren dat hij geen auto meer kon besturen. Uitspraak op 1 maart. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De offi cier van justitie bij de recht bank in Middelburg heeft gis termorgen twee maanden on voorwaardelijke gevangenis straf geëist tegen de 42-jarige p.J.S. uit Ovezande. Enkele maanden geleden vond de douanerecherche in de boerderij van S. een goed uitgeruste clandestine alcohol stokerij, die in het tijdvak van augustus-november vorig jaar was ingericht. De stokerij zou drie keer hebben gedraaid, waarbij voor bijna f 36.000 aan accijns ontdoken is. De man hield tijdens de zit ting van de rechtbank vol dat hij de schuur had verhuurd aan een Belg die er zijn cara van in had willen stallen en opknappen. Hij zei niets met de zaak te maken te hebben. Uitspraak op 1 maart. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Drank misbruik kan een vreemde in vloed op een mens uitoefenen. Hoe valt anders het gedrag te verklaren van een 26-jarige Vlissinger, A.P.C. die on 10 november vorig jaar met een stuk beton een grote ruit van het warenhuis Miro in Vlissin gen ingooide. Door het gat klom hij naar binnen, Aanvankelijk sloeg al leen het stil alarm aan, maar twee minuten later begon het lawaai pas echt goed. De snel gearriveerde politie en de winkelrecherche vonden aan vankelijk niets. Want S. had zich achter een plank verstopt. Omdat er niets verdachts ge vonden werd, verdween de sterke arm weer naar het bureau. C. meende dat de kust vrij was en begon in de zaak rond te kijken. Hij wist niet dat het alarm weer was aangesla gen. Bij de komst van de poli tie verstopte hij zich onder een tafel, maar daar werd hij toch snel gevonden. C. begreep zelf ook niet hoe hij zo iets geks had kunnen doen. Hij zei zelf dat hij te veel had gedronken. De offi cier van justitie beschuldigde hem er van dat hij met een bandrecorder had lopen slepen en dat alleen door de sirene erger was voorkomen. De offi cier eiste een week gevange nisstraf voorwaardelijk, twee jaar proeftijd en f 250 boete. De uitspraak kwam op een week gevangenisstraf voor waardelijk, twee jaar proeftijd en f 200 boele. (Van een onzer verslag geefsters) MIDDELBURG „Het lijkt mij alleszins verantwoord, dat er in de kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen een streekziekenhuis wordt ge sticht. Van het begrip „flank ziekenhuis" voor de inrichtin gen te Hulst en Oostburg moe ten wij af. We kunnen in het vervolg beter spreken over „steunpunten" waarin alle normale medische specialis men, die er thans te vinden zijn, behouden blijven. Voor de zogeheten „superspecialis men" zou de bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen een be roep moeten kunnen doen op de voorzieningen, die de Bel gische universiteitsziekenhui zen kunnen bieden". Dit zei gisteren gedeputeer de J. van den Bos (Volksge zondheid), toen de staten van Zeeland zich bezighielden met de beleidsnota van G.S over de sociaal-culturele ontwikke lingsschets. Volgens de heer Van den Bos is er een nieuw concept-proefplan ziekenhuis voorzieningen in de maak. Volgens geruchten zou in dat nieuwe plan van de Zeeuwsch-Vlamingen worden geëist, dat zij zich voor medi sche super-specialismen tot de universiteiten in Nederland wenden. „Zoiets zou nonsens zijn", vond de heer Van den Bos. De gedeputeerde bracht ook de kwestie van het psychia trisch ziekenhuis, dat in de buurt van Goes gebouwd zal worden, ter sprake. Er is ten minste één bestuurslid, tevens medicus, die de haalbaarheid van het plan betwijfelt. Van den Bos zei: „Het bestuur van het psychiatrisch ziekenhuis deelt die twijfel niet". Nog deze maand, zo wist de heer Van den Bos nog te ver tellen. zullen de Zeeuwse ge meentebesturen een ontwerp ontvangen voor de opzet van district-geneeskundige dien sten. „Zeeuwsch-Vlaanderen ia hier weinig voor geporteerd", zei de gedeputeerde, „dat is mij bekend". Toch heeft een d.g.d. grote waarde, al is het maar als coördinatiepunt voor het regionale ambulance-ver voer. Het provinciaal bestuur van Zeeland heeft, zo deelde gede puteerde Van den Bos mee, enkele circulaires van het mi nisterie van Buitenlandse Za ken, waarin de provinciebestu ren wordt ontraden om recht streeks met Belgische autori teiten te onderhandelen, in de prullemand gegooid. Er zal waarschijnlijk reeds in maart een eerste gesprek worden ge arrangeerd tussen de twee le den van G.S. van Zeeland en de bestendige deputaten van Oost-Vlaanderen. In Zeeland hoopt men dat dit overleg, dat eventueel ge formaliseerd en geïnstitutiona liseerd zal worden, zal leiden tot afspraken over „grens kwesties", waartoe b.v. het plan voor de bouw van een raffinaderij bij Zelzate be hoort. De smeerpijp bij Waarde, in al zijn onwelriekendheid door diverse woordvoerders veroor deeld, zal blijven stinken zo lang er geen zuiveringsinstal latie aan vastgekoppeld is. Volgens de heer Van den Bos wenst minister Westerterp (Verkeer en Waterstaat) dat die zuiveringsinstallatie op Brabants grondgebied wordt gebouwd. „We hebben G.S. van Brabant hierover in no vember een brief geschreven, maar antwoord hebben we nog niet", aldus de heer Van den Bos.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3