ak Swart r Hulst „Legioen" keert terug Coerver: „Details zullen beslissen" Lomme Driessens ploegleider bij Robot/Gazelle Heeft u het al... het vouwblad van de ANWB over zuinig rijden en brandstof besparen? 3x5= 15... heus/t kan! Knobel: „Ajax is paraat PROGRAMMA TOPPERS Nederland- Australië onbeslist WAAR ZIJN WE AAN TOE? Vrij Uit pr:ek f113.- Vrij Uit We moeten uit zien te komen met 15% minder benzine. naar Arnhem Van Daele speelt niet Reserveer nu uw autovakantiereis sport GRAMMA BILJART Joegoslavië rcsuiüail iv/4 r Iraoten IB: Siwitt A2 U; Blauw Wit Al ling Al. Iraiiten 2A: Stormvo- Swift A3; Top Al 1. irantcn 2B: Ondo A3 ,4. iranten 2C: Togo A3 ag Al, Blauw Wit A3 13. i rant en 3D: Togo AS ling A3. len 1A: Swift PI -On- Tjoba PI - Animo len 2A: Zuidwesten P2 rc> P2; Attlas PI - BKC len 2B: Volharding Pi a P2; Zaamelag Pi PI. len 2C: Zuidwesten PJ P3. ilen 2D: Tjoba P3 Wit P2; Olympia P2 - Wit P3. e divisie B heren: Her- 60 - WC-Excellent; -Delta - Were Dd; Ge- Sigma-Delft: VC .cht Van Houten 3ermi-VIG - Aisbiton L evok -Petrus en Pau- e divisie F dames: Bre- SG West; Concordia 5; Set Up 2 - Bouwlust- >voco Rovok; Bermi- Brevok 2; BWC-M II VC. s divisie F heren: Br* VC Breda; Flirts - 5; Robot-VCT 2 st-O 2; Quok Ego 3; Olympus - Kroon- onze correspondent) >T Zijn in de Oost- hviaam.se topbiljart- tie de eerste vier wed- voor de tweede com- elft gespeeld, op de e data vinden de reste- edstrijden plaats: aruari: BC 't Raedhuys >rpe) - 't Anker STC (Sluiskil) - 't (Hulst), KOT - Marionette (Hulst) ONA (Hulst) - Tovak cht). Excelsior Uit St.- is vrij. art: Tovak - Excelsior, ■tte - BC ONA, 't Cen KOT en 't Anker - n 't Raedhuys is vrij. irt: STC - BC 't Raed- COT - 'T Anker, BC t Centrum en Excelsi- Marionette. Tovak aart: Marionette - To- Centrum - Excelsior, 't - BC ONA en BC 't zs - KOT. STC is aart: KOT STC, BC BC 't Raedhuys, Excel- Anker en Tovak - 't Marionette is vrij. il: 't Centrum - Mario- Anker - Tovak, BC 't - Excelsior en STC - KOT is vrij. ril: BC ONA - KOT, r - STC, Tovak - BC luys en Marionette - 't t Centrum is vrij. ril: 't Anker - 't Cen C 't Raedhuys - Mario- TC - Tovak en KOT - r. BC ONA is vrij. onie sportmedewcr- T-AMSTERDAM rdag 18 en zondag 19 1 worden op de terrei- in het gemeentelijk k te Hulst in het ka- het 50-jarig bestaan Hulster voetbalvereni- FV'24 grote junioren en georganiseerd door ilerende vereniging en trekpleister op zater- rmt ongetwijfeld de ran Nederlands spor- oetballer Sjaak Swart, rnatlonaal en ex-Ajax- populaire Amjterdam- aller komt naar Hulst atief van consul S. van HW'24. Beide bben afgelopen dins- ag in Amsterdam een oriënterend gesprek ar gehad, met het bo mde resultaat. Sjaak 1 bij enkele wedstrij- aftrap verrichten, ter die middag handteke- ai uitdelen aan al de junioren die daaT nte- lebben. ze sportmedewerker NT Jo Schout van Aerse atletiekverena - mt dit weekend deel Nederlandse indoor- schappen die in Arnhem gehouden -chout komt uit op de er. Vandaag worde*» finales gelopen. Voor taan de finales op het na. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Het is bekend dat „Het Legioen" de laatste maanden Feyen- oord in de steek heeft ge laten. Lang niet meer zo massaal als vroeger trok het Rotterdamse voetbal publiek naar de Kuip. Voor deze FeyenoordAjax be stond ook niet zo'n grote belangstelling, omdat nie mand geloofde dat Feyen oord in Eindhoven, en nog wel bfj kunstlicht, PSV zou verslaan. Maar Feyenoord verraste vijand en vooral vriend met een knappe 2-0 overwinning. Plotseling zat het kampioenschap op Ne derland er weer in. De achterstand van één punt op aartsrivaal Ajax kan morgenmiddag bij een zege omgebogen worden in een voorsprong. En dan staat Feyenoord, met een relatief gemakkelijk pro gramma in het restant van de competitie, bovenaan. Na „de avond van Eindhoven" ontstond er een stormloop op de kaartjes. Maandag was de Kuip al tot de nok uitver kocht. In de zwarte handel bracht een kaartje van een tientje dinsdag dertig gulden op. Donderdag was de prijs ver dubbeld, en vandaag en mor gen zullen de hamsteraars de kaarten voor een prijs van tussen de 150 en 200 gulden van de hand doen. Feyenoord - Ajax is in alle opzichten weer dé topper. (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM De Kuip. De metalen kolos in Rotter- <iam-Zuid spiegelt zich in de zon. Op de wegen rond het stadion razen de vrachtwa gens voort. Ze brengen hun ladingen van de schepen in 's werelds grootste haven naar hun bestemmingen in het gehele land. Uit de knal- pijpen komt de misselijkma kende geur van verbrande dieselolie. In verontreinigde lucht en eeuwigdurend la waai bereidt Feyenoord de topper Ajax voor. Wiel Coerver, de trainer, loopt handenwrijvend rond. Dat kwam niet vaak voor dit seizoen, want. Feyenoord leek in de eerste competitiehelft definitief af te vallen als abso lute topclub. Coerver is blij met het herstel. Voor hem telt immers alleen het kampioen schap. „Neem nou zo'n jongen als Wlm Rijsbergen", zegt Coerver, ,-hij is zondagmorgen in zijn eentje langs het strand gaan lopen, omdat hij tegen Ajax goed voor de dag wil komen. Zelfinitiatief. Uitste kend. Dat is persoonlijkheid en daar gaat het om". Coerver vertrekt voor de we kelijkse bosloop. Hij neemt al le fitte Feyenoorders mee. Jörgen Kristensen blijft. De Deense dribbelaar ligt op de massagetafel en mag de hele week niet trainen omdat hij maandag een liesblessure op liep. Het is zelfs de vraag of hij überhaupt fit zal zijn om tegen Ajax aan te treden. „Maar", zegt Coerver, „ik heb Wery weer tot mijn beschik king". De in de Europacupwedstrijd tegen Gwardia Warschau ern stig geblesseerd geraakte Utrechter is weer speeiklaar. Of Coerver hem direct tegen Ajax zal inzetten, is echter een groot vraagteken. De Limburgse trainer (hij geeft zijn spelers volgende week drie dagen vrij oin car naval te vieren, hetgeen hij zelf in Kerkrade gaat doen) (Van onze sportredactie) BREDA Lomme Dries sens, vorig jaar nog ploeglei der van de wielerstal van Rokado en daarvoor ploeglei der van de formatie van Ed dy Merckx neemt dit ko- medd wegseizoen de prof- ploeg van Robot-Gazelle on der zijn hoede. Dit deelde Ton Vissers, manager van de nieuw gevormde Nederlands- Belgische profploeg gisteren mee, tijdens de uitreiking van het Nederlands Crediet- bank Klassement Veldritten 1974 in de Brasserie van de Skol-brouwerijen te Breda. Vissers, die deze week door Driessens zelf werd bena derd en tot een akkoord kwam, wilde geen nadere mededelingen doen over de plannen met zijn ploeg voor de officiële perspresentatie op 27 februari in Oiste- wijk. Inmiddels heeft de Oister- wijkse wielermanager echter wol zijn ploeg voor het ko mende seizoen volledig rond. Vissers contracteerde in de afgelopen maanden de vol gende renners; Ben Jan broers, Jan Serpenti, Wim Keileners, Jan Kreekels, Ger Harings, Jo Vrancken, Mat- thieu Pustjes, Cees Zoon- tjens, Klaas Balk, Albert van Midden, de Belgen Romain Maes, Roger Kindt, Theo Flierens, Willy Scheers, Mare van de Putten en de Ameri kaan Bill Kund. Mocht deze formatie in het voorseizoen prestaties leveren dan heeft Vissers de vrijheid van zijn sponsor om aan de Tour de France deel te nemen. Vis sers: „Ik weet nog niets. Vo rig jaar had ik mij vastge legd om in de Tour te star ten en toen wilde ik niet meer, maar ik moest. Met deze ploeg wil ik eens rustig bekijken hoe het zich in het voorseizoen ontwikkelt. Gaat het goed dan zit er een kans in dat wij inderdaad naar de Tour gaan..." wil voor Ajax een verrassing achter de hand houden. Dat is duidelijk. Ais Coerver met de meute met de auto naar het bos vertrekt wordt hij lachend nagekeken door Willem van Hanegem. De Kromme, die een vreselijke afkeer heeft van duurlopen, raakte tegen PSV geblesseerd en mag op het bijveld van de Kuip blij ven om met assistent-trainer Ad Zonderland mooie kromme ballen op doelman Eddy Trey- tel af te schieten. Willem doet het met overgave- het is een soort hobby van hem. Ondertussen praat hij met de honderden om een kaartje be delende toeschouwers, die door hem gemaand worden naar hun werk te gaan. Tegen over de aanwezige journalis ten zwijgt Willem. „Ik praat nooit voor de wedstrijd", zegt hij, wetend daarvan nadeel te kunnen ondervinden tijdens de wedstrijd. „Wat heb ik eraan als ik zeg dat we moeten winnen? Dat weet toch zeker iedereen?". Voor Feyenoord zal, net als in Eindhoven, veel afhangen van doelman Eddy Treytel, die te gen PSV de wedstrijd van zijn leven keepte. Treytel: „Er komt ook een beetje geluk bij kijken, maar het is wel zo dat ik de laatste weken veel ver trouwen heb gekregen. Ik heb nu constant dezelfde achter hoede voor mij staan. We zijn op elkaar ingespeeld. Als ik- zoals in Eindhoven, toch ge passeerd word, staat er altijd wel een van dë jongens op de lijn om de bal weg te trappen. Anders is het niet te verkla ren. Ajax zal er niet gemak kelijk een inkrijgen, dat kan ik die Amsterdammers wel beloven. En als wij winnen, geloof ik dat we ook kampi oen worden". Als de groep „bosiopers" te rugkeert staan er taartjes klaar. Ze zijn geschonken door een enthousiaste supporter ais beloning voor de 2-0 overwin ning op PSV. „Zo gaat het al de heie week", zegt Dick Schneider, die in Eindhoven in de tweede helft zijn rentree maakte na een meniscus-ope ratie. De Deventenaar, die in zijn vrije tijd m.o. Nederlands de opdracht zich erop in te studeert, krijgt van Coerver de opdracht zich erop in té stellen dat hij tegen Ajax moet spelen. Schneider geeft twee kaartjes aan een suppor ter- die ze met een grijns in zijn binnenzak stopt. De man verdwijnt zonder te beta len. Schneider kijkt hem ver baasd na en zegt: „Is dat even fraai? Ach, laat maar zitten ook, hij brengt wel eens een vlaai. Dit vind ik humor". Wiel Coerver berekent tenslot te dat Feyenoord het makke lijkste programma heeft na de wedstrijd tegen Ajax. „Eerste (ADVERTENTIE) Vraag ernaar bij benzinestations, garagebedrijven, ANWB-kantoren, technostations en wegenwachten, VVV-kantoren, Horeca-bedrijven of rijscholen. Dit is cen publikatie van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, in samenwerking met ANWB, Bedrijfschap HORECA, BOVAG, CBR, Nationaal Bureau voor Toerisme en R.A.T. vereiste is", zegt hij „dat we van Ajax winnen. Dan staan we een punt voor. Verliezen we, dan kunnen we het kam pioenschap wel vergeten, want een ploeg als Ajax geeft een voorsprong van drie punten nooit meer prijs. Winnen we echter, dan hebben we het ge makkelijkste programma. We krijgen alleen nog de zwakke re ploegen en FC Twente moet nog hier komen- terwijl Ajax nog bij PSV op bezoek moet. Zover is het nog niet". Als ik de ploegen vergelijk brengt Ajax meer persoonlijk heid in het spel. Mijn spelers barsten na de zege bij PSV van het zelfvertrouwen. Bo vendien spelen we thuis, dus dat heft het gebrek aan per soonlijkheid op. Daarom zullen de details beslissen. Maakt de scheidsrechter geen fout? Of verkeert Ajax toevallig in AC Milan-vorm? En hoe keept Treytel? In Eindhoven maakte hij voor ons de overwinning. Als hij in de eerste helft van de competitie het zo goed ge daan had, en we in de achter hoede niet zo veel blessures hadden, stonden we nu vier punten voor. Ik bedoel maar.....". 0 Feyenoordtrainer Wiel Coerver: „Wery is ook speeiklaar". (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Ajax- trainer George Knobel zegt over de topper Feyenoord Ajax: „De vooruitzichten voor Ajax bij Feyenoord zijn niet zo best. Barry Hulshoff is geblesseerd en al twee weken speelt het geval Nees- kens. Johan wil ontheffing van zijn contract bij Ajax, omdat hjj in het buitenland meer kan verdienen. Dit speelt natuurlijk door in de ploeg, het vermindert do concentratie. Deze topwedstrijd zal dan ook gaan bewijzen in hoeverre het gepraat, ik denk hierbij ook aan de kwestie rond het Ne derlands elftal, waarin vooral de Ajacieden betrokken wa ren, in het nadeel van de prestatie op het veld heeft ge- (Van onze sportredactie) Haag thuis en Roda uit. ROTTERDAM De com petitie is in een beslissende fase getreden. Morgen speelt Feyenoord tegen Ajax, FC Twente tegen De Graaf schap. Het resterende competitie- programma van de drie hoogst - geplaatste ploegen ziet er als volgt uit: FEYENOORD: MVV uit, Graafschap thuis, Sparta uit, Telstar thuis. Den Haag uit, Roda thuis, Gronin gen uit, Amsterdam thuis, NEC uit, Twente thuis en NAC uit. AJAX: AZ thuis, Haarlem uit, Utrecht thuis, PSV uit, Go Ahead uit, MVV thuis, Graafschap uit, Sparta thuis, Telstar uit, Den FC TWENTE: Sparta uit, Telstar thuis, Den Haag uit, Roda thuis, Gronin gen uit, Amsterdam thuis, NEC uit, Go Ahead thuis, Fey enoord uit, NAC thuis en AZ thuis. Van de tien laatste thuiswed strijden tegen Ajax verloor Feyenoord er slechts één. Dat gebeurde in het seizoen 71-72. Ajax won toen met 5-1. Hier onder een staat van de con frontaties tussen Feyenoord en Ajax in de laatste tien seizoe nen. In het staatje is de eerste uitslag telkens die van Feye- noord-Ajax, de tweede is van Ajax-Feyenoord in Amster dam. 63-64: 1-1 1-1, 64-65: 9-4 1-1, 65-66: 1-1 2-0, 66-67: 1-1 50, 67-68: 1-0 1-0, 68-69: 1-1 0-0, 69-70: 1-0 3-3, 70-71 1-1 1-3, 71-72: 1-5 2-1, 72-73- 2-0 2-1, 73-74: 2-1. werkt. We staan dan nog wel bovenaan^ maar je leeft toch voortdurend in een bron van onrust. Nu wil de traditie dat als Ajax in moeilijkheden ver keert en de gespletenheid het grootst is, de ploeg toch altijd weer een optimale prestatie levert. Als het er echt op aan komt, is Ajax paraat. Daar rekenen we dan maar weer op. Feyenoord sla ik als collectief hoog aan. Het is een sterk elftal dat ook enorm hard kan spelen. Daarom wordt de rol van scheidsrechter Leo van der Kroft van doorslaggevende betekenis. Hoe leidt hij? Wordt het een normale wed strijd of een bikkelharde slij tageslag? Een zeer belangrijk facet in het hele gebeuren is het veel lichtere programma dat Feyen oord na deze topper heeft. Zij hebben niets te verliezen, ter wijl Ajax op twee achtereen volgende zondagen ofwel alles kan winnen of alles kan ver liezen. Na Feyenoord spelen we volgende week de beker wedstrijd tegen FC Twente Het belang voor Ajax is dan ook veel groter dan dat voor Feyenoord. Tijdens de voorbereidingen heb ik niets geimerkt van een aparte sfeer voor deze topper Normaal wordt er voor belang rijke wedstrijden veel ge praat over de tegenstander en zo, m-aar deze week was daar niets van te bespeuren. On danks alles wil ik niet pessi mistisch zijn. Ik heb goede hoop dat we met een goed resultaat de Kuip verlaten. Met MW heb ik weliswaar ook altijd verloren, maar dat was steeds op het kantje af Het is een voetbalwedstrijd waarin weer van alles kan ge beuren. We gaan niet naar Rotterdam met het idee: We zullen die Feyenoorders wel eens even pakken. Hoe het gaat aflopen weet ik niet. Hulshoff is moei lijk te vervangen, We moeten daarom, zoals ze dat in Maas tricht altijd zo mooi zeggen- Pin houen". (Van onze speciale verslaggever) CHRISTCHURCH Met een „onbeslist" werd gister middag een van de tot nu toe meest boeiende wedstrij den van het landen-hockey- toernooi te Christchurch af gesloten. De ploegen, die tot het eerste gelijke spel van het toernooi kwamen, waren die van Nederland en Aus tralië: 00. Al kwamen onze landgenoten dan niet tot de volle winst, tevoren speelden zij hier niet zo'n uitstekende partij hockey, geschraagd door een hechte en goed an ticiperende verdediging en een sterk bezet middenveld. Helaas kon de aanval, even als de dag tevoren tegen Ma leisië, niet voldoende kracht ontnlooien om de solide Au stralische defensie uit zijn verband te spelen. Wel gelukte het enkele malen de Austra liërs, voornamelijk door eigen missers, te verrassen. Maar telkens wisten zij zich tijdig te herstellen, daarmee groter onheil voorkomend. Ook de Aussies dieden zich gelden. Het gelukte hen echter evenmin hun tegenstanders op de knieën te krijgen, waartoe zij onder meer vier strafcor- ners als wapen in de hand kregen tegen Nederland geen enkele. De Australische mees- terschutter Brian Glencross werd enkele malen wegens sticks afgefloten. Maar afge zien daarvan wist geen van zijn schoten doel te treffen. De omstandigheden voor goed hockey hadden de ploe gen zonder meer tegen. Door dat het hoofdveld van het Queen Elizabeth II Park door de overvloedige regenval vrij wel geheel blank was komen te staan, moest de wedstrijd worden gespeeld op het bij veld, dat aanzienlijk minder vlak is, Bovendien viel er ook tijdens de wedstrijd nog re gen. De teams vertrokken bei de met groot elan uit de start blokken en mede door de goe de leiding van de Engelsman Peter Jackson en de Nieuw- zeelander David Lloyd ont wikkelde zich een niet alleen goede, maar ook sportieve par tij hockey, waarnaar het een lust was om te kijken. De ploegen, d;e elkaar tij dens de tournee door Australië reeds enkele malen hadden ontmoet en eikaars krachten kenden, streden op het scherp van het zwaard, zonder dat een van beiden werkelijk ter- reiruvoordeel kon boeken. Tot in de tiende minuut Australië kort op elkaar twee strafcor- ners kreeg toegewezen, die beide echter geen tastbare winst opleverden. Het inspireerde de Au straliërs wel tot nog meer ac tie, hetgeen leidde tot een veld- overwicht. De opkomende (Van onze duivensportmedewerker) BREDA Mij bereikt het verzoek eens op papier te zetten, waar wij anno 1974 in de duivensport aan toe zijn. Zoiets kan alleen in vogel vlucht. Er zijn in Nederland nog altijd een kleine zestig duizend duivensjarels. Voor de oorlog waren het er nog geen twintig. Trekt zelf uw plan, ik bedoel conclusie. Dat zit dus snor. In België zijn er nog rond de honderdder tigduizend, Vlamingen en Walen wel te verstaan, want volgens dr. P. Paardekooper is er slechts een Belg, dat is de koning. Daar loopt het zaakje dus in aantal beoefenaars van onze schone wedstrijd sport terug. Niet in aantal duiven. De sjarels houden er namelijk allemaal veel meer duiven dan vroger; ik ver moed dat er in België nog altijd meer duiven zijn dan mensen. Ik vroeg eens aan een ou de, eerbiedwaardige herder van een dorpsparochie in de Vlaanders hoe het met zijn duiven ging. Maar hij was stokdoof en verstond mij niet. „Och mijnheer De Bruin - zei hij - wat zal ik zeggen, mijn schaopkes? Hier in de streek zijn er gelukkig nog brave. Op som mige plekken zitten er trou wens veul vèrkes tussen..." Zo is het ook met de dui ven, er is koren en er is kaf. Meer kaf dan koren, dat is wel zeker. In West-Europa staan een miljoen kotten en daar huizen misschien wei dertig miljoen duiven, de wilde duiven, de veldvluch- ters of koters, de tortels e.d. natuurlijk niet meegerekend. Die eten per jaar een vijf honderd miljoen kilo granen, zaden en peulvruchten hun buikske rond. Aan zoetjesaan drie kwartjes de kilo wordt dat drie- a vierhonderd mli- joen. Een wedstrijdduif kost aan huisvesting, verzorging voe ding, transport naar de sta tions van lossing, wedvlucht berekening en aan poulegeld vijf tientjes per jaar. Hier zijn de pinten van de kaste lein, die ook niet voor de poes is, natuurlijk niet bij inbegrepen. Het hoeft niet overdreven te worden, maar vlak die toch niet uit. Op sommige tijden treft men dikkels meer sjarels rond de tapkraan dan onder de preekstoel. Reken nu eens uit en neem het meeste maar niet: twin tig miljoen wedstrijdduiven aan vijf tientjes. Is het dan met zijn oren getrokken als ik zeg dat de duivensport een gigantisch bedrijf is? Nu komt het kopen, verkopen, ruilen-en-tuitelen dat de sja rels onder mekaar doen. Van Jantje naar Pietje en van Pietje naar Klaas en omge keerd. Hoeveel geld gaat daar in om? Niemand die er een slag naar slaan kan. Maar het zal u wel duidelijk worden dat dat gigantisch bedrijf een miljardenbedrijf is. Wel verre van een super markt is het een mierenhoop van kleine baasjes, die groot en wriemelt en altijd in be weging en in actie is. Een legioen van vijfmaal honderd duizend, waarin iedere sol daat de tegenstrever is van alle andere. Op eigen kracht, op eigen geluk, op eenzame post, „the last post". Wat is een gewone duif waard? U zult moeite hebben het te geloven, maar voor mij niet meer dan drie kna ken. Bij de poelier brengen ze minder op, zijn prijs ligt in de orde van grootte van een daalder. Bij duiven waarvan vermoed wordt dat het goeie zijn, ligt de zaak anders. Er veranderen er da gelijks van eigenaar voor een meier. Maar ik zou ze niet graag de kost geven, van welke achteraf blijkt dat die meier geld in het water was, omdat ze „den 'ond zijn kont niet deugen". Kijk en dat is nu het tries tige van alle dag, de bonjour tristesse zogezegd van de duivensport: niemand kan in het kopje kijken. Ge peinst dat ze volop oriëntatie heb ben en ge zet ze mee op concours, maar ze sturen de kat. Het blijkt dat het oprech te lomperikken zijn. Beter in de pot dan op het kot. Hoe duur zijn de witte raven? De duurste duiven die tegen woordig, met als de renpaar den, de antieke schilderijen enz. door de Japannezen wor den opgekocht? De hoogste prijs is bij mijn weten betaald voor een duif van Jef Car- lens: een half miljoen frank, vijfendertigduizend piek. Jefke is zijn leven lang facteur (brievenbesteller) geweest in Zepperen, een ne gerij achter St.-Truiden in Bels Limburg. Hij speelt al jaren goed met de duiven, een croisement Cattrijsse-Ho- remans. In 1973 viel hem het groot geluk ten deel, hij won met moeder en dochter de ie en 8e prijs internationaal Barcelona tegen het kruim van de fondmannen uit zes landen, achtduizend vogels uit België, Frankrijk, Duits land. Luxemburg, Engeland en 'Olland. Jef wou die duif eerst niet geven, hij vond het te wei nig. Het is op aandringen van zijn vrouw dat zij ten slotte naar het Land van de Rijzende Zon gerezen is. Er staat bij Jefke, die van Drees trekt, een rode sport wagen voor de deur, daar gaat hij zijn duiven mee in- korven. Belt een bezoeker bij hem aan, dan gluurt hij van achter de gesloten gor dijnen en, ziende dat het de koning der Belgen niet is, gebaart hij van krommen haas, 't is te zeggen van niet thuis te zijn. Hij wandelt kalm naar zijn duivenkot in den hof en laat u achter, voor de gesloten deur. Wilt ge bij de Jef binnen geraken voor naar de duiven te zien, dan moet ge hem eerst een brief of kaart schrijven. Onnodig te zeggen dat hij er veel zulke ontvangt. De meeste staan hem achter niet aan, reden waarom hij ze niet beantwoordt. En ge zijt er aan voor de kosten van uw kaart en voor uw timber. De hoogste poule die ooit gewonnen is? Een halfmil- joen frank in de duiventoto te Luik, ten gerieve van de mijnwerkers. Het is al lang geleden dat er met een duif zoveel geld getrokken is. Die som wordt dan a raison ver deeld onder de inzetters Georges Fabry en Guillaume Peeters in hun tijd hebben misschien zelf wel eens een duif vol gezet in zestien ral- lianten, zo iets kost gauw een rooie rug of vijf, zes. Maar het is een angstig zetten. Pakt ge er rats onderdoor, dan zijn uw pieten vliegen. Van de duivensport zitten er veel met de zenuwen in hun gat: er zijn er nog weinig rijk van geworden. Nochtans weet niemand van opge ven. Het is zoals de veldheer Cambronne zei, aanvoerder van Napoleons oude garde bij Waterloo: La garde meurt, ne se rend pas. Allemaal goeie DEN BRUINEN Australische middelvejjdem werden telkens echter goed opgevangen. Het ver oprukken van de Australiërs bracht risi co's voor hen mee, die onz« landgenoten met overrompe lende uitvallen trachten uit to buiten. Telkens echter wist de Australische verdediging zich op het kritieke moment te herstellen. In de vierde minuut van de tweede helft deden zich sco- ringsmogelijkheden voor voor Leefers en Van Geel, die ech ter verloren gingen, zoals ook Rourke geen raad wist met do kans, die hij in de schoot kreeg geworpen, toen Kranen- berg hem moest laten gaan. De Nederlanders gingen zich in de tweede helft aanvallend steeds meer doen gelden. In de 15e minuut kreeg Kruize de bal vrij door een misser van Glencross, omspeelde de uitgelopen doelman Reid, maar zag door de vele Australische benen tenslotte het doel niet meer en plaatste de bal hoog naar Van Geel, die miste. Twee Australische strafcor- ners in de 25e minuut werden beide door scheidsrechter Lloyd afgefloten en daarmee was het eigenlijk het spei voor de Australiërs uitge speeld. Meer en meer ging Nederland het spelbeeld bepa len en dronig nu de Australiërs veelvuldig terug op eigen helft. Glencross kon echter on gestraft enkele keren missen, want of doelman Reis, of zijn medespelers klaarden voor hem de kritieke situatie. Moegestreden maar tevreden, al claimden in beide ploegen enkele spelers wel de over winning („het is mooi zo. maar wij hadden moeten win nen") gingen de spelers af, een doorweekt, maar een eveneens voldaan publiek ach terlatend, dat zich vervolgens zette aan het tweede hoofdge recht: de wedstrijd tussen de twee elftallen met de tot dan maximale winst: Pakistan en Nieuw-Zeeland. Het bevreemdde niet, dat de Pakistanen na een verbeten strijd in een voortdurend stromende regen, die het veld steeds moeilijker bespeelbaar maakte, zegevierden (20), doch met ere gingen de gast heren ten onder. Door deze overwinning is Pakistan nu reeds zeker van de toernooize ge, daar bij een gelijk aantal punten en alleen Nieuw- Zeeland en Pakistan kunnen theoretisch nog gelijk eindi gen, waarvoor Nederland moet winnen van Pakistan en Nieuw-Zeeland van Australië de wedstrijd tussen beide ploegen beslissend is. Canada tenslotte behaalde verrassend zijn eerste winst door Maleisië met 32 te verslaan. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM-AMSTER DAM Joop van Daele, die griep heeft, speelt zondag niet. Zijn plaats in het Feyenoord- team zal worden ingenomen door Dick Schneider. (ADVERTENTIE) 2/3'pers. appartement juoif225,- h°°g- A'ÖfiU" seizoen. Dit is één voorbeeld uit de vele mogelijkheden die u vindt in de Vrij Uit Autovakantiereizen gids. Verkrijgbaar bij A.N W.B. kantoren, assurantietussenpersonen die met Nationale-Nederlanden samen werken, de Rabobanken en alle grote Shell-stations. de grootste organisatie die de automobilist op vakantie individuele vrijheid biedt en verblijfszekerheid.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 25