Gemeente Goes gaat schuur slopen Kritiek op de sociale werkplaatsen nog niet afdoende weerlegd Rilland-Bath saterdag feest voor grote en kleine „slok NOC GEEN BESLISSINGEN OVERTRACé LEIDINGENSTROOK WERKGROEP WIL HAAST MAKEN MET SPEELTUIN IN OVEZANDE IN s-HEER ARENDSKERKE PEL EN PINXTEREN ZWEGEN ihandel is huidvaste te stad streek w—mKÊÊmÊÊOÊÊÊm* NCB: geslaagde gezinsdag in Terhole BESLOTEN POLITIEK PRESTIGE Vlissingen BIJ ZIJPE Automobilist ernstig gewond RECHTZETTING 's-Gravenpolder Terneuzen Sas van Gent :ht DIVERSE KAMERS Itages in centrum, gemeub. roningen en buitenhuizen, hassésingefr 3 Breda. Tel 1600-40793 b.g.g. 01696-3185. ten KLEINTJE -j. nu nog TREFZEKERDER - dan voor teen. neei aangeboden agt thuiswerk, schrijfwerk, :h. Br. onder rsoneel gevraagd DNTEURS MTEURS aties, voor binnen- en buiten- ecl. Adv. Bur. Harte, Postbus UITZENDBUREAU A.U.B. rraagt z.s.m. goede typistes roor hele dagen in Terneuzen. loog loon. A.U.B. De Butstraat 52, Hulst, tel. 01140-3998. STUDENTEN 17-18 jr.). Voor de zaterda gen en (of) zondagen zoeken Adj nog part-timers. Dagelijks anmelden: Zelfbediening Eug. 'assaert, Steenstraat 13. Hulst. GELD krijgt niemand uw naam *e landen van f 140,- JJGSBEMIDDELING 020-246346, tel. 030-440107. geldleningen |/BAAR INEN 50 000.- In 24 screet. Geen helding bij informatie 60 maanden. OE" •tterdam 010- 921747. 's ekends 010- 594074 en 020- huwelijken KENNISMAKING GEZOCHT maar dan wel op een en serieuze manier. Dat Ka** via CENTRUM EUROPA Nederland's grootste buro nj® persoonlijke bemiddeling kend door Raad van zicht). BON VOOR GRATIS BOEKJE Zend mij vrijblijvend de nJ®V" we brochure, in een neU"?uS envelop, zonder afzender, 100 procent discretie. NAAM ADRES.... PLAATS.. CENTRUM EUROPA Vinkenbos 3. Ulvenhout Breda) Hoofdkantoor P°sLo1i 1073, Beverwijk Telefo° 02510-25720. Jivwsen RIJNMONDTRIO voor bruiloften, partijen feestavonden. Tei. 01865-1*°^ Vrijdag 15 februari 1974 (Van een onzer verslaggevers) 'S-HEER ARENDSKERKE Gisteren zijn werknemers van de Fa. Westdorp in opdracht van de gemeente Goes I begonnen met het plaatsen van een loods op het terrein nabij de oude gemeenteschuur in 's-Heer Arendskerkc. Met de sloop van de oude gemeenteschuur zal worden begonnen direct nadat deze loods klaar is. 9 Naast dc schuwr is men al bezig met het bouwen van de loods. markten GRUBBENVORST, 14 fe bruari Centraal Verkoop kantoor Champignonprijzen: fijn 317, fijn C 299, middel 296, middel C 287, 4 kg. 266, kruis fijn 277, kruis grof 259, 4 kg. 245, II 215 4 kg. 238, III A 218, 4 kg. 223, afwijkend 4 kg. 155. BARENDRECHT, 14 februa ri peterselie 26-36 bs., ra barber 142-160. selderij 34-48 bs. sla: glas 32-40 St., sprui ten: AI 109-115, A 94-97, BI 104, B 90-94, C 84-85, All 73- 8' Bil 55, ADI 134, ADII 114- 124. Dl 134, DII 100-102, veldsla 180-240 kg., witlof: All 84-121, Bil 67-95. ZWIJNDKECHT, 13 februar T- Veldsla 170—250,'witlof AI 121—131, All 71—115, Bil 5991, rodekool 2140, gr no ne-kool 71, spruiten A 80103, B 79—91. C 25—37, AD 65— 129, sla A 127—36. Cl 12—20, knolselderij 2062, selderij 33—45, peterselie 1923, con ference 6097, wdnston 45 74, golden delicious 2045. OUDENBOSCH, 14 februari Spruiten 30222; witlof 35—84: prei 4193: breekpeen 14—17: rode kool 26: boeren kool 1734: uien 2737. FIJNAART, 13 februari Cox's 1 55-60 25, 60-65 39—51, 65- 7064—80, 70-75 79—95, 75- 65- 70 64—80, 70-75 79—95 75- 60-65 38—43, 65-70 53—69 70- 75 59—86, 75-80 51—86; Gol den 1 65-70 28, 70-75 36, 75-80 44, 80-85 44, II 60-65 22, 65-70 22-28, 70-75 28—37, 75-80 29—40, 80 85 25—32; Goudrei- netten I 65-70 28, 70-75 39, 75- 80 46, 80-85 58, 85-90 59—62; II 65-70 23. 70-75 29—31, 75-80 35—37. 80 85 37—39, 85-90 34; Winston I 55-60 23, 60-65 35— 38, 65-70 60,- 70-75 77—78, 75- 80 72; Conference II 55-60 82, 60-66 100, 65-70 1 09-112, 70-75 102. (Van onze correspondent) TERHOLE Voorzitter C. Cornelissens van de NCB af deling Terhole mocht in café Rob van Geertruy ongeveer 45 leden en gezinsleden welkom heten op de jaarlijkse gezins dag. Eerst zat men aan een koffietafel aan waarna onder meer een verloting werd ge houden. Later op de avond gingen allen naar het Dorps huis voor een gezellige avond. Het gezelschap werd daar aan genaam beziggehouden door conferencier H. de Ruijsscher nit Hoofdplaat. Na afloop kon de afdeling Terhole weer te rugzien op een zeer geslaagde gezinsdag. (Van een onzer verslagge vers) MIDDELBURG „Wat de kritiek op de sociale werk plaatsen In Zeeland betreft, wil ik best „nee" zeggen als u de werkplaatsen Walche ren bedoelt. Daarmee draait Van Aalst zich er niet onder uit!" Deze ietwat cryptische uitspraak .van de Zeeuwse ABVA-voorzltter A. van Aalst was de bliksemaflei der, waarin gistermiddag de spanning, die zich in het al gemeen bestuur van de Stichting Werkplaatsen Wal cheren had opgehoopt, kon ontladen. Van Aalst gaf zijn verkla ring, die naar het scheen be stuur en leiding van de Wal- cherse sociale werkplaatsen vrijpleit van de feilen, die CNV-bestuurder Pinxteren de sociale werkvoorziening had aangewreven, aan het eind van een vrij emotionele vergadering van het alge meen bestuur. Dit bestuur was op verzoek van mr. J. L. Osterman, directeur van de Vlissingse sociale dienst, bij eengeroepen, om de klachten te bespreken die door de dis trictsbestuurders Pinxteren er. Pel (NW) aan het adres van de sociale werkplaatsen in het openbaar waren geuit. Sterk vereenvoudigd en on genuanceerd herhaald, waren de meest opvallende punten in de „tenlastelegging" van de vakbonden aan het adres van de sociale werkplaat sen: in sommige werkplaatsen lijkt de behuizing op die van een gevangenis; sommige werkobjecten zijn een aan fluiting; de beloning is beneden peil; het plaatsingsbeleid deugt niet en de medische en soci ale begeleiding van de werk nemers is vaak onvoldoende. Op dat alles hebben de vak bonden bovendien te weinig invloed. In de vergadering van het algemeen bestuur van de werkplaatsen Walcheren trok mr Osterman tegen alle aan tijgingen fel ten strijde en kreeg daarop een even fel. soms insinuerend commen taar van ABVA-voorzitter Van Aalst, die naar het scheen, de openbare aankla gers Pel en Pinxteren. wilde sauveren „Wat er gespeeld heeft, slaat niet op de werk plaatsen Walcheren", zei Van Aalst echter, na een lange en bewogen discussie, waaraan voorzitter G. J. Janse, wet houder van de gemeente Vlissingen, zelf dapper mee deed. Bij dat alles zaten de he ren Pel en Pinxteren op de publieke tribune mee te luis teren. Zij weigerden om, hoewel herhaalde malen uit genodigd, aan de bestuursta fel te komen zitten. „Wij willen alleen in een besloten vergadering van de Federatie van Sociale Werkplaatsen feiten en namen noemen", hadden rij steeds betoogd. Na de verklaring van Van Aalst, dat de kritiek niet de Walcherse werkplaatsen gold, vroegen wij de heren Pel en Pinxteren waarom zij, als de werkplaatsen Walche ren in hun ogen toch onver dacht waren, niet aan tafel waren gaan zitten, om het „onschuldig" over het opge wonden stel bestuurders uit te spreken. Pel en Pinxteren zeiden echter: „Geen com mentaar!" Toen wij vroegen of de werkplaatsen Walcheren in derdaad buiten hun kritiek vielen, spraken zij; „Van Aalst zit hier niet namens ons als vakcentrales. Hij zit op een eigen titel in het bestuur. Verder concludeert u maar voor eigen reke ning". Mr. Osterman had de vak centrales graag, wat hun kri tiek op de sociale werkplaat sen aangaat, in het openbaar met het plasje voor de dok ter willen laten komen. De vertegenwoordigers van die centrales deden er echter het zwijgen toe maar luisterden aandachtig hoe Van Aalst uiteenzette, dat de beloning in de sociale werkplaatsen tamelijk uitzichtloos op het niveau van het minimum loon blijft liggen. Een feit overigens, dat niemand ont kent, maar waaraan men (dat zei de rijksconsulent mr Van Voorst Vader) lande lijk zal moeten sleutelen. De inhoudelijke kritiek van de vakcentrales op de so ciale werkplaatsen liet Van Aalst onbesproken. Wel sug gereerde hij, dat er tussen voorzitter Janse (CHU-wet houder) en opponent Oster man (CHU-statenlid) een po litiek opzetje rond de han gende kwestie was ge maakt. „Die veronderstelling is onbehoorlijk", vond burge meester Boender. En voorzit ter Janse: „Politieke winst is er voor mijn grijze kop toch niet meer te behalen!". Een aantal bestuursleden eiste, dat de vakcentrales hun kritiek op de sociale werkplaatsen zouden bewij zen en als ze diat niet kon den, dat ze die kritiek dan in het belang van de honderden mensen, die in de sociale werkvoorziening lopen, zou den terugnemen. Maar de vakcentrales bleven zwijgen. De verklaring van Van Aalst, diat volgens hem de werk plaatsen Walcheren vlekvrij zijn, doofde het vuurtje van de woede, waarna, mr. Van Voorst Vader uit de sintels nog iets goed wist te halen door te zeggen: „Laat ons de korrels waarheid die in de kritiek van de vakcentrales zitten, oppikken en er in on ze besturen over praten". Mevrouw Geerse (raadslid van Middelburg) had deze indruk: „Een typisch prestige- conflict van mannen onder elkaar, die het oorlogvoeren hebben afgeleerd. Laat het dagelijks bestuur het in be slotenheid met de vakcentra les uitvechten en laat het de conclusie dan in een openba re vergadering van het alge meen bestuur aan de orde stellen!". Voorzitter Janse had voor Van Aalst, die de positieve bijdrage van de vakbondsbe stuurders aan het bestuurs- werk had geprezen, de vol gende hint: „Oh, wat ben ik in mijn schik, niemand is zo goed als ik!'. Uu; latingen als deze teke nen de atmosfeer, die op de vergadering heerste. De door zovelen gewenste rust in de kwestie van de sociale werkplaatsen is intus sen nauwelijks bevorderd. „Veel van de opwinding bij de besturen is trouwens kunstmatig!", vond Van Aalst „Met de verkiezingen ir, zicht is dat ook wel be grijpelijk..." Dit werd gisteren bekendge maakt namens de wethouder van openbaar werken L. H. de Leeuw door het bureau voor lichting van de Goese gemeen te. Volgens het persbericht van het bureau voorlichting is deze bekendmaking gedaan naar aanleiding van de open brief, die verontruste burgers van 's- Heer Arendskerke eerder deze week stuurden aan de ge meente. In deze bief werd het gemeentebestuur verant woordelijk gesteld indien enig kind iets zou overkomen door vallend hout of steen van de oude schuur. Zoals bekend verkeert de schuur in een zeer bouwvallige staat. De jeugd van '-Heer Arendskerke is echter niet bij deze schuur weg te slaan en sloopt de schuur steeds verder. De open brief naar het ge meentebestuur van Goes, waarin werd aangedrongen op zeer spoedige sloop van de schuur, is inmiddels door een 160 verontrust* burgers onder tekend. In de brief stond verder dat de inwoners van 's-Heer Arendskerke de gemeente al diverse malen heeft gewezen op de gevaarlijke situatie, maar dat er tot nog toe niets aan werd gedaan. De gemeen te Goes zegt in haar reactie op dit schrijven, dat niet eerder kon worden begonnen met de bouw van een nieuwe loods omdat er een bijzondere weg moest worden bewandeld voor het afgeven van een bouwver gunning voor deze loods. Dit op basis van do wet op de ruimtelijke ordening. In de oude gemeenteschuur staat nog materiaal opgeslagen van de brandweer. Zodra de nieuwe loods klaar is, wordt dit brandweermateriaal daarin overgebracht. Naar verwach ting kan dit reeds in het mid den van volgende week ge beuren. Zodra dit alles klaar is, wordt de oude schuur on middellijk gesloopt. De fundering van de nieuwe loods is gisterenavond al ge reed gekomen. De gemeente Goes acht het niet zinvol om nu nog tijdelijke maatregelen ten aanzien van de oude schuur te treffen gezien het korte tijdsbestek waarin de hele zaak nu wordt afgehan deld. Daar komt dan nog bij, dat de fa. Westdorp heeft toe gezegd, dat één van haar per soneelsleden nu al zal begin nen de oude gemeenteschuur van binnen op te ruimen. Dit betekent dat er in ieder geval overdag nu toezicht is bij de oude gemeenteschuur. Brand In een achter de woning gelegen schuurtje van de familie B.C. v. d. K. te Souburg is brand uitgebroken. De brand is ontstaan, doordat de eigenaar van het pand be zig was in het schuurtje te werken en een blik met ter pentine liet vallen. De terpen tine vloeide daarna over een in het stopcontact gestoken verlengsnoer, waardoor kort sluiting ontstond en de terpen tine vlam vatte. Eveneens be vond zich in het schuurtje een voorraadje bromfietsbenzine. Ook deze vatte heel snel vlam. Het gevolg hiervan was dat het schuurtje nagenoeg geheel uitbrandde., ondanks het feit dat de brandweer snel ter plaatse was. De brandweer kon voorkomen dat een belen dend schuurtje een prooi werd van de vlammen. De schade is nog niet te ramen. De eigenaar is tegen brand verzekerd. (Van een onzer verslaggevers) RILLAND-BATH —De car navalsvereniging „De Grote Slok" uit Rilland-Bath legt de laatste hand aan de grote car navalsdag van dit seizoen. Af gelopen week is de raad van elf bijeengeweest om de laat ste bijzonderheden te regelen voor zaterdag 16 februari. Op die zaterdag de zestiende is er om 14.00 uur een groot kindercarnaval. Dit is bestemd voor alle kinderen tussen de twee en de twaalf jaar. De carnavalsvereniging „De Grote Slok" heeft het kindercarnaval georganiseerd in samenwer king met de diverse scholen in Rilland. Er wordt een film vertoond van „de dikke en de dunne", er worden spelletjes gedaan en er zijn prijzen be schikbaar voor de leukst ver klede kleintjes. Verder zijn er vaten vol li monade voorradig en kan er naar hartelust worden gehost. De kindercarnavalsmiddag op zaterdag 16 februari duurt tot ongeveer vijf uur 's middags. Prins Arnoldus en de complete boerenploeg zijn aanwezig, Het grote bal, dat voor ieder een boven de zestien jaar toe gankelijk is, begint om 20.00 uur. Om ongeveer 12.30 uur wordt prins carnaval inge haald en zullen de elf geboden worden voorgelezen. De mu ziek bij het bal 's avonds wordt verzorgd door de band „Milly en de Mooks". Om ongeveer 22.00 uur is het verder nog prijslopen. Daarbij zijn ook dit jaar weer mooie prijzen te behalen voor de beste en origineelst ver klede personen. Op de carna valsavond is er tenslotte nog een loterij en zal de boeren ploeg voor de nodige verras singen zorgen. De avond duurt tot ongeveer twee uur nachts. CVan onze correspondent) ZIJPE Door tot op heden onbekende oorzaak heeft op de kruising Rijksweg 18 Zijpseweg een eenzijdig onge val plaatsgevonden, waarbij de 41-jarige bestuurder van een auto, de heer G.J.V. uit Rijs wijk ernstig werd gewond. Hij moest per ambulance overge bracht worden naar het Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee. Zijn auto werd geheel ver nield. In onze krant van gisteren is een fout gemaakt, waarvoor wij graag onze verontschuldi gingen aanbieden. Het betrof het bericht over de actiegroep De Oude Schuur in 's-Heer Arendskerke. Deze woonkern behoort tot de gemeente Goes en niet tot de gemeente Borse- le, zoals wij schreven. De ac tiegroep stelde dus de ge meente Goes verantwoordelijk wanneer een kind een ongeluk overkomt bij de oude gemeen teschuur in 's-Heer Arends kerke. Intussen is gisteren door de actiegroep De Oude Schuur ook een handtekenin genactie gehouden in de buurtschap Eindewege. Daar werden zestig handtekeningen verzameld voor de petitie dat De Oude Schuur in 's-Heer Arendskerke op korte termijn dient te worden gesloopt. (Van onze correspondent) GOES De werkgïoep die het tracé van de leidingen- strook door Zuid-Beveland moet bepalen is ntet tot een eensluidend advies kunnen ko men. Aan de heer Adriaensen, directeur van de provinciale planologische dienst, is daarom gevraagd een definitief slotad- vies op te stellen. In dit ad vies zal het gaan om de keuze tussen het zogenaamde Poel tracé of een tracé vla rijksweg 58 en de Sloewcg. In de laatste vergadering van de werkgroep gistermor gen in het landbouwcentrum in Goes heeft de gemeente Borsele bij monde van burge meester G. van Waes, haar voorkeur uitgesproken voor een leidingstrook langs rijks weg 58 en' de Sloeweg,. Hoofd argument van de gemeente voor de keuze van dit tracé is, dat het bijna ,geen storende invloed heeft op het land schappelijke gebied. Burgemeester Van Waes lichtte dit als volgt toe: „Het gebied dat wij voor de leidiin- genstrook voorstaan heeft vrij wel geen invloed op de omge ving. Het vraagt wel wat meer geld, maar dat geld moeten we er dan maar voor over heb ben. De werkgroep die de ligging van de leidirugenstrook moet bepalen bestaat uit vertegen woordigers van de cultuur technische dienst, de planolo gische dienst, de landbouwor ganisaties, de betrokken ge meenten, provinciale water staat en de waterschappen. Vooral de waterschappen zijn sterke voorstanders van het Poel-tracé, omdat dit onder meer de afwatering van het gebied zou vergemakkelij ken. Burgemeester Van Waes was niet pessimistisch over de uitslag van het advies aan Ge deputeerde Staten: „Er zit een reële kans in dacht ik, dat het Poel-tracé niet gekozen wordt". De heer Van Waes verwacht van G.S. een snelle beslissing over de definitieve ligging van toekomstige pijp leidingen. „Dan is deze zaak eindelijk eens een keer uit de wereld", was zijn commentaar. Behalve de Total-leiding en de drinkwaterpijp van de wa termaatschappij Zeeland, zijn er nog geen plannen voor an dere leidingen in de Zeeuwse bodem. Schrik Zaterdag zullen de inwoners van 's-Gravenpolder worden opgeschrikt door het geloei van de brandweersire ne. Het betreft dan een oefe ning van de brandweer geza menlijk met de EHBO. Een en ander zal plaatsvinden bij en in de bedrijfsgebouwen van de Gebr. Mol B.V. aan de Koren- halmdijk te 's-Gravenpolder. De leidingenstrook door De Bevelanden,wordt door de di recteur van de PPD gezien als een reservering voor de toe komst. De heer Adriaensens: „Er zijn op het ogenblik geen aanwijzingen voor aanbiedin gen op korte termijn. De aan biedingen voor pijpleidingen hangen van de ontwikkeling van het Sloe af. Op het mo ment dat er een aanbieding komt hebben we het tracé ge reed. Dan heb je ooik de lange periode van voorbereiding achter de rug". De leiding- strook die door Zuid-Beveland is gepland krijgt een breedte van ongeveer honderd me ter. Heler aangehouden Inza ke heling van rookartikelen, die door P. van de V. uit Zaamslag uit de supermarkt den H. te Zaamslag werden ontvreemd, heeft de Terneu- zense politie proces verbaal opgemaakt tegen de caféhou der G.J. de J. uit Terneuzen. Na verhoor werd deze weer vrij gelaten. Poging tot inbraak In een woning aan de Goudenre genstraat te Terneuzen werd tijdens de afwezigheid van de bewoners gepoogd in te bre ken. Aan de achterzijde van het huis werd een ruit ver nield. Er wordt niets vermist. Vergadering Op dinsdag 19 februari houdt de duiven- maatschappij „De vrede" te Sas van Gent, haar algemene ledenvergadering om 19.30 uur in „zaal Reseda". Drie be stuursleden zijn afredend, te weten Hector Marquinie, Jo van Oppen en René de Groote, doch allen stellen zich her kiesbaar. Ook aan de orde ko men op deze vergadering het vliegprogramma, het samen spel met Sluiskil en het afzon derlijk vliegen met de jaarlin gen. De Boogschutters De boogschutters hebben er in Zeeuwsch-Vlaanderen een mooie accommodatie bijgekre- gen. Er is namelijk in het buejsEBBW „De Vlaanderen" te Sas van Gent een aparte zaal ingericht waar de hand boogsport beoefend kan wor den. Zo zal er zaterdag van 12uur tot 14.30 uur ter gele genheid van de nieuwe acco- modatie een reuze-schieting op de liggende wippen gehouden worden, het open kampioen schap van de Vlaanderen, waarqan iedereen mee mag doen. Dit is nog niet alles zo zal er om 15 00 uur en om 20.00 uur weer schietingen ge geven worden zodat, de lief hebbers zich op deze dag echt uit kunnen leven. (Van een onzer verslaggevers) OVEZANDE De meest geschikte plaats voor een speeltuin in Ovezande is het stuk terrein tussen de Prins Willem Alexanderstraat en de r.-k. pastorie. Daarvan waren alle aanwezigen overtuigd op de vergadering, welke deze week in het vereniglngsge- de ene friet is de andere niet er is maar een bouw werd gehouden over de vraag waar de speeltuin moet komen. De vergadering was belegd door de „werkgroep speeltuin Ovezande". De werkgroep, die reeds vanaf mei vorig jaar be zig is, bestaat uit ongeveer vijftien huisvrouwen. Deze waren echter tot de slotsom gekomen, dat alle belangheb benden en geïnteresseerden samen dienden te bepalen, waar de speelgelegenheid in Ovezande diende te komen. De werkgroep bleek al veel arbeid te hebben verzet. Er waren reeds gesprekken ge voerd met de gemeente Borse le. De werkgroep had verder een vijftal mogelijke plaatsen voor plaatsing van de speel tuin nader onderzocht. Van el ke plaats waren op de verga dering de voor- en nadelen aan de muur zichtbaar ge maakt. Het ging hierbij om een combinatie van speeltuin en trapveldje. Als meest geschikte plaats kwam volgens de vergadering uit de bus het terrein achter de r.-k. pastorie. Maar dat ter rein heeft van de gemeente reeds een andere bestemming gekregen. Naar aanleiding daarvan spitste de discussie zich verder toe op twee vra gen. De eerste vraag was van zeer principiële aard, name lijk: wie behoort in laatste instantie te bepalen hoe de woonkern Ovezande eruit moet zien en wat er moet gebeuren? Is dat de bevolking zelf oi het gemeentebestuur? Of anders gezegd, is een ge meentebestuur ervoor om de wil van de bevolking uit te voeren oi moet de bevolking zich schikken naar de wil van een gemeentebestuur. De ver gadering nam het standpunt in, dat de door de gemeente gegeven bestemming van het stuk terrein achter de r.-k pastorie gewijzigd behoort te worden als de gemeenschap van Ovezande tot de overtui ging komt dat dat terrein speeituinterrein moet wor den. Daartegenover speelde ook een rol de vraag, hoe lang de realisatie van de speeltuin op deze wijze nog kon gaan du ren. Er waren stemmen om de speeltuin op korte termijn van de grond te brengen. Boven dien zouden de kosten sterk stijgen, indien men de speel tuin realiseerde op het stuk terrein achter de r.-k. pasto rie. De vergadering besloot uit eindelijk stappen te onderne men om de speeltuin te krij gen op het stuk terrein tussen de Prins Willem Alexander straat >en de r.-k. pastorie. Daarover zal opnieuw contact worden opgenomen met de ge meente. Verder werden tijdens deze vergadering een aantal werk groepen opgericht, welke zich gaan bezighouden met de di recte voorbereidingen tot de speeltuin. Er is nu een werk groep inrichting, een werk groep oprichting vereniging en een werkgroep financiën. De aanwezigen kregen ook een inzicht in de financiën, welke het afgelopen jaar reeds wer den ingezameld. De totale in komsten bedroegen vorig jaar meer dan t 2500. Daarvan bracht de oud-papieractie ruim 780 gulden op. Aan materiaal voor de speeltuin is reeds ge kocht voor een bedrag van f 582. In kas heeft de werk groep op dit moment ruim 1900 gulden.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7