Axelaars weten De Halle nog te weinig te vinden HULST MAG VANDAAG „WAGENTJES KIJKEN" Drukker mag streekgids niet meer maken VEEL K School- Stiel mee Souburgse: „Wie is er gek, de bur gemeester of ik" Vrachtauto ramt loopbrug Volksdansen ballet, poppen en mode in Den Dullaert Steense Carambole won van G.B.C. SARDIJNSE BISTRO GEMEENTE SLUIS WIL INFORMATIEWERK THERMISCH GLAS ISOLEERT WONINGEN IN MIDDELBURG Tarriët Freezer vertelde de waarheid over de leugen stad streek I NIEMAND SNAPT WAAROM HET NIET „LOOPT" Sportcommissie praat over „graszodenhoek" Conflict over ketncentrale Hulst krijgt „wicle screen centre n Belangrijke derby in topbiljart: KOT-Marionelte St. Jansteen Clir. Mavo hield ouderavond voor tweede klas Tweede rijbaan Antwerpen- Kemseke wordt snel aangelegd J. Neve kreeg J. de Rijk op de knieën en is nu kampioen van SAR Hulst Opklaringen Vrijdag 15 februari 1974 (Van onze correspondente) AXEL „Men kan er geen zinnig woord over zeggen, waarom de Halle niet loopt. Maar het is een feit, dat de Axelaar de Halle over het algemeen niet weet te vinden. Niemand weet, waarom de mensen wegbleven". De heer P. Th. Apers uit Koewacht, sinds eind 1972 voorzitter van het Cultureel Contact Axel, maakt zich wat zorgen over Axel's centrum „De Halle". Eén van de problemen waar de werkgroep mee te kam pen heeft. (Van een onzer verslaggevers) HULST De openbare ver gadering van de commissie voor de sport en recreatie in Hulst, wordt vandaag (vrij dag) gehouden in de raadzaal van het stadhuis. Op de verga dering, die om 19.00 uur be gint, zal onder meer de derde begrotingswijziging van het sportbedrijf 1974 voor de aan leg van een graszodenhoek ter sprake komen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Sou burgse mevrouw N. Visser- (Van een onzer verslaggevers) HULST Zaterdagavond 16 februari treedt in het cultureel centrum Den Dullaert te Hulst de volksdansgroep Hava Na- guila uit Vogelwaarde op en ■wordt er een modeshow ge houden door leerlingen van het Janseniuslyceum in sa menwerking met een aantal modezaken uit Hulst. Deze avond, die voor alle belangstellenden gratis toegan kelijk is, is georganiseerd in het kader van de openingsacti viteiten. Begonnen wordt za terdagavond om halfacht. Van Hava Naguila zal de afdeling jongeren een uitge breid programma dansen bren gen uit diverse landen zoals Israël, Yoegoslavië, Roemenië. Rusland, Amerika, Engeland en natuurlijk ook uit Neder land. Onder leiding van danslei- der Otto Vosveld hebben de jongeren totaal twintig jon gens en meisjes de laatste weken hard gewerkt om een geheel nieuw programma in te studeren. Voor de muzikale begeleiding zorgt weer accor deonist Nico Bijl, die daarin nu wordt bijgestaan door kla- rinettiste Annemarie Hoefeij- zers uit Kloosterzande. De „uitbreiding, van het eigen or kest" vond enkele weken ge leden plaats en zaterdagavond zal dit duo voor de eerste tnaal samen in het openbaar optreden. Ook wat de modeshow be treft is er de laatste weken hard gewerkt onder leiding van mejuffrouw T. Stallaert uit Hulst In samenwerking met enkele Hulsterse modeza ken is zij erin geslaagd een leuke collectie tiener- en twenkleding bijeen te bren gen, die door leerlingen van het Janseniuslyceum zal wort den geshowd. Zaterdagmiddag wordt in den Dullaert een poppenkast voorstelling gegeven door het poppentheater „De Kriekeput- te" onder leiding van Frans van de Berg. Tevens treedt dan op de balletgroep Rosanto uit Sint-Janstee'n onder leiding van zuster Marie-José. Deze middagvoorstelling bagfcnt om twee uur. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De Steense biljartclub „De Steen- se Carambole" heeft in een nederlaagtoernooi, dat in Groe nendijk werd gespeeld, de bil jartclub G.B.C. met 146 tegen 134 caramboles verslagen. J- der Weduwe 9-34, P. van Waes carambole maakte met negen bandstoten de grootste serie. De uitslagen waren als volgt: A. Bisschop - F. van Eek 7-26, D Vogelaar - J. derWeduwe 9-34, P. van Waes - G. Pieters 17-9. C. Pauwels - R. Bleijenberg 23-9, A. Baert - F. van Gaever 22-12, J. Goos- sen - A. d'Hooghe 29-29, G. Joos - A. Weesepoel 10-18, E. Morcus -A. Valke 17-9. (Van een onzer verslaggevers) HULST Vandaag (vrijdag 15 februari) wordt in Hulst een nieuw eethuis-annex-bar geopend. De uit Sardinië af komstige eigenaar, de heer P. Francesci, heeft zijn bistrobar „Su Molenti" op Sardijnse wijze ingericht. De bezoekers krijgen er dan ook voorname- lijk Sardijnse gerechten voor geschoteld (gekenmerkt door dat ze bereid zijn met lams vlees). De nieuwe bistro-bar is gevestigd aan de Lange Ndeuwstraat 28. Deze werkgroep valt onder de stichting „Uit in Zeeuwsch- Vlaanderen" en behartigt ook de belangen van de Axelse afdeling van de Zeeuwsch Volksuniversiteit, die weer is ondergebracht in de stichting Cultuurspreiding Zeeland. Evenals Terneuzen, Hulst, Sas van Gent en Oostburg, plaat sen met een eigen theater dus, fungeert deze werkgroep als een soort plaatselijke commis sie om evenementen en plan nen voor de Halle te maken. Daarnaast maakt het C.C.A. samen met een afgevaardigde van iedere school in groot- Axel deel uit van het zoge naamde scholenplatform, dat in het kader van de Z.V.U. binnen een bepaald budget schoolvoorstellingen organi seert. De penningmeesteres van de werkgroep, mevrouw L. van Asperen-v.d. Wiel, heeft zich dit seizoen ook be zig gehouden met de school voorstellingen voor de basis scholen. „Op 28 maart gaan de eerste vier klassen van de basisscho len naar de Halle", vertelt ze, „diaar gaat de toneelgroep Cao- rousel uit Amsterdam het stuk „De fantastische meneer Vos" opvoeren. Ik heb een proefvoorstelling gezien en het is enig. Op 7 mei worden er twee voorstellingen gegeven voor de 5e en 6e klassen door het theater Wim Zomer. Het bijzondere hiervan is, dat er twee dagen later op 9 mei nog eens 8 speellessen voor groe pen van 50 kinderen worden gegeven. We zijn benieuwd hoe dat gaat, want het is iets heel nieuws", aldus mevrouw van Asperen.De schoolvoor stellingen lopen dus wel lek ker, maar wat de Halle be treft, laat de belangstelling nogal eens te wensen over. „Het is een echt theater", vertelt de heer Apers, „een soort cultuurtempel. Persoon lijk geloof ik, dat een formule als die van Den Dullaert in Hulst veel meer succes zou hebben gehad. Kijk zelf maar. Heel Hulst vliegt er op af. Daar is het een echt gemeen schapscentrum. Maar hier? Na een voorstelling zie je nu nooit eens mensen gezellig na blijven kaarten. Misschien komt het ook wel, doordat Hulst een speciale opbouwme- dewerker en voorlichtings- en culturele ambtenaren heeft, (Van een onzer verslaggevers) HULST Amateurfotogra fen en -filmers kunnen vanaf vrijdag 15 februari terecht in de Kleine Begijnestraat 7 in Hulst. Wanneer de foto-film zaak van de heer H. Wentzler door loco-burgemeester J. Stolte geopend wordt. De zaak is gespecialiseerd op het gebied van de film- doe-het-zelvers. Door eigen import van onderdelen voor breedbeeldapparatuur mag de zaak,.als enige in de Benelux- landen de naam voeren van „wide screen centre". Behalve specialisatie met betrekking tot beeldverbreding hëeft de heer Wentzler in zijn winkel ook alles wat met het zoge naamde lipsynchronisatiesys teem te maken heeft. Dit sys teem maakt het de filmer mo gelijk beeld en geluid tegelij kertijd op te nemen, te projec teren en te monteren. die de vorderingen van Den Dullaert helemaal hebben be geleid". De heer Apers, in het dagelijks leven leraar aan een technische school in Hulst, vindt de hele gang van zaken in Axel toch een beetje spij tig. „Zeven mensen, namelijk de dames R. Sanderse, Jacobs, K. de Grtaf, P. Hamelink-Diele- man. L. van Asperen-v.d. Wiel en de heren G. v.d. Waa, P. Martens en ik steken belange loos onze tijd in het regelma tig vergaderen en informatie uitwisselen. Dan is het toch jammer, dat je zo weinig res ponse krijgt. Volgend seizoen komen we dan ook met een minder uitgebreid programma. Wel gevarieerd, want we heb ben een blijspel, serieus to neel, cabaret, volksdansen en ballet. Voor dit seizoen staan op 15 maart nog het toneel stuk „Slippers" en op 9 april Henk Elsink nog op het pro gramma. De activiteiten in het kader van de Z.V.U. lopen ge lukkig wat beter. Dan heb je met een gericht publiek te maken", aldus de heer Apers. In samenwerking met „De Steltkluut" komt op 28 februa ri de cineast Jo van Dijk uit Oostzaan naar de Halle om te spreken over het onderwerp „Vogels van de Zaanstreek". Op 29 maart wordt dan nog de lezing „Wat doen we met de vrede"? gehouden. Plannen zijn er genoeg voor het ko mende seizoen wat de Z.V.U. betreft. Behalve de drie lezin gen wil men ook proberen mee te draaien in het vor mingswerk. Men wil contact opnemen met de werkende jongeren, vrouwenverenigin gen en bejaardenverenigingen om b.v. eens een discussie te houden ovèi actuele proble men, een cursus te houden ter voorbereiding van de pensio nering en een talencursus, pechcursus en een klusjes-in- huis-cursus te gaan organise ren. Maar al dleze plannen- zijn nog in studie. (Van onze correspondent) HULST Voor aanstaande zaterdagavond staat voor de Oost-Zeeuwsch-Vlaamse top biljartcompetitie de belangrij ke Hulster derby tussen KOT en Marionette op het program ma in café S. Blommaert, waar het aan de nodige span ning en sensatie wel niet zal ontbreken. BC Ona uit Hulst, dat het vorige weekeinde zo teleur stelde door in St.-Niklaas met 11—0 te verliezen van Excelsi or, speelt thuis tegen Tovak uit Koewacht. Het Hulsterse 't Centrum, dat vorige week thuis fors met 153 uithaalde tegen BC 't Raedh-uys uit Westdorpe, gaat op bezoek bij hekkesluiter STC in Sluiskil. De laatste wedstrijd die voor zaterdagavond gepro grammeerd staat, vindt plaats in Westdorpe en gaat tussen BC 't Raedhuys en 't Anker uit Hulst, dat evenals BC ONA en Marionette momen teel een vooraanstaande posi tie inneemt. Het Belgische Ex celsior uit St-Niklaas is vrij. Geconcentreerd, werden de ping-pong balletjes heen en weer geslagen in Kloosterzande. (Van onze correspondent) HANSWEERT Een Belgi sche trekker met oplegger, be stuurd door D.V. uit Izegem heeft gisteravond een negen meter lange loopbrug over de Langegeer in Hansweert ge ramd. Nadat de auto was ge passeerd, stortte het betonnen gevaarte ineen. Hierdoor ont stond een grote ravage De schade bedraagt zeker 12.000 gulden. De loopburg over de Lange geer was de verbinding van de op de eerste etage gelegen winkel in scheepsvictualiën van de n.v. Handelsmaatschap pij Viha met de Kanaaldijk. De brug bestond uit een staal- beton constructie. De Belgi sche trkker met oplegger had op de oplegger een ontainer staan, waardoor de hoogte 4.04 meter was geworden. De pas sagehoogte van de brug be droeg 4.02 meter. Het a-nnemingsbedrijf Van der Straaten N.V. uit Hans- weert was spoedig met groot materieel ter plaatse om de ravage op te ruimen. Het werk nam ruim 2 uur in be slag. Als gelukkige omstandigheid kan genoemd worden, dat op het moment van de ineenstor ting geen personen in de buurt waren. Onder de brug be- vijndt zich een pompstation, waar regelmatig door auto's getankt wordt, terwijl in de Langegeer vrij int Langegeer vrij intensief ver keer plaatsvindt. De rijkspoli tie heeft proces-verbaal opge maakt tegen de Belgische au tobestuurder. Door de instor ting van de brug is voor de N.V. Handelsmij Viha de ver binding tussen de winkel en het kanaalterrein verbroken. Zangkoor Het dameskoor dat de eucharistievieringen in de parochiekerk opluistert, gaat maandag 18 februari de jaarlijkse feestavond houden. Om 19.00 uur komen de dames in café Den Ouden Arend bij een. (Van een onzer verslaggevers) HULST Vanavond (vrijdagavond) staat bij de Stichting Al gemeen Hulster Carnaval „De Vossen" het traditionele „wagen tjes kijken" op het programma. In het kader van dit „wagentjes kijken" kunnen leden van de diverse buurtverenigingen, groepen en mensen, die belang stellen in carnaval, naar de diverse in aanbouw zijnde wagens kijken. Deze wagens worden ge maakt voor de optocht die aondag 24 februari in Hulst wordt gehouden. Volgens de promotor van dit „wagentjes kijken", de heer J. Bergmans kunnen de mensen dan zien hoe carnavalswagens worden gebouwd, hoe de constructie' in elkaar zit en voor welke pro blemen men bij het bouwen van wagens kan komen te staan. De bouwers van de wagens geven aan de bezoekers infor matie over de constructie en ook over de wijze waarop men de plannen is gaan uitwerken Voor de andere carnavalwa genbouwers in Hulst is dit heel instructief. De mensen, die aan dit „wa gentjes kijken" willen mee doen, worden vrijdagavond om (Van een onzer verslaggevers) AXEL Dinsdagavond werd er voor de ouders van de leerlingen van de tweede klas van de Christelijke Mavo in Axel een ouderavond gehou den. In de aula van de school werden voor de talrijke ou ders diverse onderwerpen be handeld, die betrekking had den op de toekomst van hun kind. Schooldekaan Van Vliet, de jeugdconsulent van het ar beidsbureau uit Terneuzen, de heer W^laert en de directeur van de school, tevens voorzit ter van een forum, de heer J.Th. Klein gaven uitvoerige informatie over beroepsvoor lichting. keuzepakketten en Mavo III en IV. In de pauze kon men een tentoonstelling bezichtigen over diverse be roepen en opleidingen. halfacht feij, café de Ster ver wacht. Van daaruit voert de tocht langs de verschillende bouwplaatsèn. Uiteraard zal prins Toon den Eerste met zijn hofdames en gevolg deze tocht meemaken. Na afloop is er nog een gezellige bijeen komst in café de Ster, waar dan ook gratis erwtensoep wordt verstrekt. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De Belgische minister van open bare werken heeft besloten om het tweede rijvak van de weg Antwerpen-Kemseke sneller te laten aanleggen dan aanvankelijk de bedoeling was. Een belangrijk besluit is dit ook voor mensen uit Zeeuwsch-Vlaanderen die veel via Antwerpen rijden. De minister nam het besluit na een bezoek dat hij op ver zoek van parlementsleden uit het Belgische Oost-Vlaanderen bracht aan het Waasland. De minister heeft nu besloten om de prioriteiten voor wat de aanleg van de weg Antwer- pen-zeekust betreft zo te ver anderen dat voor de aanleg van de tweede rijstrook Ant werpen-Kemseke dit jaar al een bedrag van 250 miljoen frank wordt uitgetrokken. Voor de aanleg van de weg tussen Wachtebeke en Zelzate komt in 1975 een bedrag van 220 miljoen frank beschikbaar, baar. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS De colleges van Aardenburg, Oostburg en Sluis hebben besloten niet meer met drukkerij Cadzandria in Bres- kens in zee te gaan voor de uitgave van een streekgids. De colleges vinden dat het te lang gaat duren eer deze gids ver schijnt. „Het is al met al een lang durige kwestie geworden en gebleken is, dat de uiterste datum die wij stelden om de gids te laten verschijnen 1 ïaart 1974 d,oor de drukke rij niet gehaald kon worden. Wij hebben dan ook besloten ermee te kappen". Dit deelde gisteravond bur gemeester mr. H. van den Beid mee, tijdens de gehouden raadsvergadering. Het plan voor een streekgids, waarin allerlei informatie over de streek verwerkt zou moeten worden, wordt overigens niet opgegeven. „Wij zullen ons hierover nog beraden en zien wie zo'n gids kan uitgeven". Er kwamen overigens nog meer grafische problemen om de hoek kijken gisteravond in Sluis Het college zou graag zien,dat een informatieblad het licht kon zien. „Ik dacht aan een vier keer per jaar verschijnend blad, waarvan de kosten rond 5 a 6000 gulden komen te liggen", a ldus de burgemeester, die hierbij wees op de goedverzorgde informa tiebladen elders in Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten. „Als alle afdelingen van de secretarie willen meewerken zou het moeten lukken". De raad voel de er wel iets voor. De raad ging ook akkoord met het verlenen van financië le steun voor het vervoer van schoolkinderen uit Heile naar Aardenburg. In dit verband merkte de heer A. de Badts op het toch wel jammer te vinden, dat de kinderen naar Aardenburg gingen, omdat de r.k.-lagere school in Sluis nog met een paar dubbelklassen zit te modderen. Een aantal leerlingen erbij zou het moge lijk maken van deze school een zesklassige te maken. Langdurig stond de raad stil bij het voorstel een terrein, grenzend aan de camping De Meidoorn, in erfpacht te geven aan de Godshuizen, die deze grond eveneens willen in schakelen voor het plaatsen van sta-caravans. De heer De Badts vond het een gelukkige gedachte, omdat door uitbrei ding van de camping aan het toerisme van Sluis een brede re basis wordt gegeven. De heer Almekinders wees op het gevaar van aantasting van het st.edesehoon en pleitte in dit verband voor een goede groen voorziening een suggestie die wethouder F. Cuelenaere In dank aann-am. De gronden bij de camping worden voor een symbolisch bedrag in erfpacht gegeven. Hopelijk maakt de exploitatie hiervan een positief saldo bij de instelling mogelijk, zo zei de heer Cuelenaere. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Na een spannende finalepartij en dat vooral in de tweede game is J. Neve uit Kloosterzande bij de junioren toch clubkam pioen geworden van de plaat selijke tafeltennisvereniging (SAR) uit Kloosterzande. In die finale had Neve aan concurrent De Rijk in de eer ste set een makkie: 213. Maar in de tweede set kwam de Rijk verrassend sterk terug en even werd hier enigszins overhaast. J. de Rijk zijn sla gen waren hard en zuiver en daar had vooral Neve geen antwoord op. Het kostte hem dan ook ver schillende punten, maar in de eindstrijd zou Neve zeer sterk terugkomen. Na een lang ljjf- aan-lijf-duel werd het voor Neve toch uiteindelijk een 2119 zege. Ook aan Heme- laer had Neve in de tweede game een moeilijke tegenstan der. Hij won de eerste game gemakkelijk met 219 maar in de tweede game moest hij eveneens tot het uiterste gaan. Eindstand 2119. J. de Rijk versloeg Hemelaer om zo door te dringen tot de finale. In die halve finale had De Rijk het bijzonder moeilijk in het duel tegen Hemelaer. J. de Rijk won de eerste game met 22 20 en ook in de tweede game had. De Rijk het bijzonder moeilijk om Hemelaer op de knieën te krijgen. Na een felle strijd werd het nu ook een kleine maar wel verdiende 2118 zege. Buiten het zestal favorieten voor de titel waren er ook heel wat toeschouwers naar het gemeenschapshuis in Groenendijk gekomen, om het jeugdtalent van de ruim een jaar oude tafeltennisvereniging aan het werk te zien. Na af loop werd de jeugdkampioen in de bloemetjes gezet. Eind stand clubkampioenschap 1 J. Neve Kloosterzande, 2 J. de Rijk Kloosterzande, 3 E. He melaer Kloosterzande, 4 T. Vereecken Kloosterzande, 5 E. de Kort Kloosterzande, 6 T. de Smit Kloosterzande. Sinke voelt zich bij de neus !t nomen door de burgemeestt, van de gemeente Vlissinje; drs. Th. Westerhout. Mevrouw Visser had de bu.. gemeester gevraagd, waar ii bewoners van de nieuwbouw woningen en de kinderen de scholen zich moeten vt..,| bergen, als er een radio-act), ve wolk uit de kerncenfe;, te Borssele zou ontsnapp». Het rampenplan Borssele adv,'1, seert in zo'n geval: verschuil! u achter zoveel mogelijk nu. ren, maar alduis mevro. Visser de nieuwbouwhuis- zijn ware kijkdozen. Er mm. ten schuilkelders tegen rad.-, actieve fall-out komen en J N.V. PZEM en Pechdney (J grootste elektriciteits-gebru, ker in Zeeland) moeten betalen. Per officiële brief heeft j>| burgemeester van VUssing-, nu verklaard, dat een emstj reactor-ongel-uk statistisch yf mogelijk doch natuurkanij weinig waarschijnlijk is. Nis;.] temin, zo Het hij mevro-.:I Visser weten, mocht er tori een radio-actieve wolk out! snappen, dan duurt het zetel een paar uur voordat gasvor mige radio-actieve produM in grotere hoevelheden in heil milieu terechtkomen. „Er zal", zo zei de bur jol meester, „voldoende tijd c l om een schuilplaats te vindal in de geest van wat het ra- j penplan-Borssele bedoelf I Mevrouw Visser zegt daarvail „Ben ik nu gek of is de te l gemeester het? Moet ik ni soms naar de burgemeester van Borssele, om aan hem tij vragen waar de school!;:-! deren en wijzelf ons moeta verschuilen om veilig al zijn?". Burgemeester Westerlw, heeft overigens geweigerd os bij de regering te bepleite dat de kernoentrale worct stopgezet. „Ik heb mij bij dei beslissing tevens laten leidt: door de overweging, dat en:;e groepen te dien aanzien eer proces tegen de staat Hebber aangespannen, waarvan ik dt uitslag afwacht", aldus te Westerhout. Mevrouw Visser: „De butje I meester schuift zijn veiïit-l woordelijkheid af op acte groepen, die kennelijk ten es- de raad een proces tegen ie staat zijn begonnen. En som mige processen kunnen jara duren!". Mevrouw Visser vindt het ook merkwaardig, dat de bur gemeester heeft verklaard, dat er wat de bouwkosten va schuilkelders betreft ..nader» overleg" tussen overheid ol bedrijfsleven dient te wordt: gepleegd. „Is er dan al overtel geweest?", vraagt de Souburj- se zich af. „En wat heeft ditl dan opgeleverd?". Mevrous Visser heeft zich inmiddels tol de gemeenteraad van Vlissin- gen gewend ,in de hoop dat die haar verontrusting Ml en de kwestie in de raadsver-f gadering zal aankaarten. Den Dullaert In de grote zaal van Den Dullaert begint zondagmiddag om halftwee de grote bridgedrive die daar dan door de Hulster Bridge Club wordt gehouden. Deze bridge-drive krijgt een inter nationaal tintje doordat beken de Belgische en Nederlandse bridgers meespelen Vrijdags avond 15 februari begint om 20.00 uur in de grote zaal een schaaksimultaanseance, waar bij dan de Zeeuwse kampioen Cor Jansen aanwezig is. In de kleine zaal start dan tegelij kertijd een film- en voorlich tingsavond, die wordt ver zorgd door de afdeling Sint- Jansteen en omstreken van de Vereniging Veilig Verkeer Ne derland. (Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG De eerst: woningen in Middelhui? waarbij de energieschaai» duidelijk in de bouwopzet l uitdrukking komt, zijn h"1 bodewoningen, die zullen w* den gebouwd bij het nieuw hoofdkantoor van Provincial' Waterstaat. De woningen werden ont worpen in een tijd waar® olieschaarste nog een ontie' ken-d begrip was. Thans, na schetspl-an-nen vor de twee wo ningen verder zijn uitgeweft wil men bij de bouw ook r!' kening gaan houden met thermische isolatie, waar®» de toekomstige bewoners w- de woningen voordeliger kun nen stoken. Zo is er gekozen voor noemd thermisch glas, wa®. mee echter een meerinvest ring van f 5000 voor de bet® woningen gemoeid is. De tw bodewoningen zouden v«f^ een prijscalculatie uit W 1973 ongeveer f 140.000 ga- kosten. Door prijsstijginêeD de bouw. de waardedaling de gulden en door het ®a brengen van nieuwe SUN1 op het gebied van warm'' iso-latie, komt de bouwsom waarschijnlijk oo f 170.000. G.S. van Zeeland, die opdracht tot de bouw van I waterstaatskantoor en de u behorende woningen neb gegeven, hebben Pr-ovinci Staten intussen om eer nW® kred'"t gevraagd, om cte van de bodewoningen m®> I'ik te maken. Vrijdag 15 februari 1974 (Van onze correspondent TERNEUZEN In Zee liggen momenteel veel lee gen van kleuterscholen er gere scholen ziek op bed. en daar zitten nog maar e le leerlingen in de klaS ontbreekt de onderwijzei onderwijzeres door ziekte. Bij een steekproef t -gisteren dat in een At kleuterklas van de negei twintig leerlingen er twi ontbraken. In de klas err (Van onze correspondent GOES Met als onderv „Waarheid en leugen" en keerzijde van deze twee woordingen hield mevr Harriet Freezer onder nu belangstelling een causeri de „Prins van Oranje" Goes. De avond werd door vrouw Van der Leeden, van de werkgroep van ZVU ingeleid, zoals mevr Freezer in haar causerie merkte, geeft iedereen ziel gelijk en maakt iedereen onderscheid tussen een wclddadige leugen en een welddadie waarheid. „Dit gebeurt ook wel bij de politieke partij merkte mevrouw Freezer Het spreken van de waar van een kind gebeurt som: angst voor de straf van ouders. Dit werd door vrouw Freezer op een komische wijze met voorl den aangehaald. Humoris werd ook de prijsaandui met afronding naar een paald bedrag naar voren bracht. Verder gaf mevrouw F zer haar mening over de st< vakantieverhalen met daaraan verbonden weer het opschroeven van ong( ken. Het probleem opvoeden mevrouw Freezer als het f brengen van de eigen w heid op de kinderen. Op het einde van avond mocht mevrouw Fn een gul applaus in ontvi nemen. Vooruitzichten voor zate en zondag, opgesteld dooi KNMI op donderdag om uur. Plaatselijk een bui, ook opklaringen. In het meen weinig veranderin temperatuur. Weersvooruitzichten in fers gemiddeld over Nedei Voor zaterdag: aantal zon 0 tot 4, min. temp. streeks 4, max. temp streeks 9, kans op een periode van minstens 12 80 procent, kans op een g droog etmaal 50 procent. De waterhoogten van derdagmorgen, meege door rijkswaterstaat: Konstan-z 295 onv, Rhe den 234 min 1, Straatsbui min 8, Plittersdorf 422 m Maxau 490 min. 11. Ploch '84 min 8, Mannheim 34( 18, Steinbach 226 mil Mainz 374 min 10, Binge min 13, Kaub 303 mi rrier 412 min 19, Kobler min 28, Keulen 379 m-i Ruhrort 580 min 34. I „86 min 23, Pa-nnerdens 1198 min 19, Nijmegen min 17, IJsselkop 1064 m belde IJssel 604 mn 4 venter 471 onv, Monsin Jl'n 22. Borgharen 4149 46, Belfeld 1348 min 34, denden de sluis 616 m-in 2' ^MORGEN, zaterdag ?3e5?en °P Zoom ,0': Hansweert 20.21 en 23.03 terneuzen 9.51 en 22.32 Vlassmgen 9 25 en 22 06. wemeldinge 10.45 en 23.-

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2