Graauw-trainer Bertie van de Berg: Luctor klopt Scheldestroom Biljartvereniging H.B.C. viert 40-jarig bestaan Problemen bij Clinge? Rollenduel in Hulst €ËES PRIEM GETROUWD Theo Raleigh- ploeg zoekt onderdak 99 Prestatie- loop in Ylissingen Bondsraad sport Vrijdag 15 februari 1974 - „VERSCHIL IS NIET ZO GROOT (Van onze sportmedewerker) GRAAUW/HULST „Er wordt vaak minachtend gedacht «ver üe verenigingen die spelen in de eerste ot tweede klasse van de KNVB afdeling Zeeland. Het voetbalpeil zou daar, althans naar het oordeel van die „experts" veel en veel minder zgn. Maar daar ben ik het helemaal niet mee eens. Dat er een verschil is ligt voor de hand, maar dat ver schil is echt niet zo groot. Ik neem nu maar een voorbeeld; halfweg de huidige competitie hebben we een vriendschap pelijke wedstrijd gespeeld tegen derde klasser KNVB STEEN. Resultaat 22. Nu zullen velen zeggen, ach een vriendschappelijke wedstrijd zegt niets. Maar zo zie ik het beslist niet, de concentratie kan misschien wat min der zgn, maar beide teams willen winnen. Neen we zullen dat één of twee klassen lager spelend elftal eens een dikke „buis" geven, is er zeker niet bij. Dat hebben verschillende derde- en vierdeklassers van de KNVB wel ondervonden. (Van ome sportmedewerker) AXEL Deze week is de Engels-Nederlandse wielerfor- matie Raleigh, onder leiding van ploegleider Peter Post, vertrokken naar Spanje. Naast de diverse Engelse renners maken van deze ploeg ook deel uit de Zeeuw Wim de Waal en de zesdagen specialist René Pijnen. Men zal in Spanje voor veertien dagen in trainings kamp gaan. Het is tevens niet uitgesloten dat men ook nog aan enkele wedstrijden zal deelnemen. De eerste wed strijd die na Spanje op het programma staat is de Omloop van Het Volk. „Bij terugkeer in Nederland echter, aldus Pe ter Post, zitten we nog met een probleem wat betreft vier Engelse renners. Deze zouden het liefst in Axel of omgeving een onderkomen willen vin den. Dit is vooral gunstig om dat ze dan gemakkelijk in België kunnen gaan koersen. Tevens zouden ze dan samen op kunnen trekken met Wim de Waal. Ik weet persoonlijk dat het Zeeuws-Vlaamse land erg wielermlnded is. En dat reeds vele Engelse renners er onderdak hebben gevonden. Deze renners willen uiteraard graag pensiongeld betalen. Ik zou het fijn vinden als ze in Zeeuws-Vlaanderen ergens on derdak zouden kunnen vinden en ik denk ook wel dat het lukken zal. Iedereen die een of meer renners onderdak wil verschaffen kan hierover con tact opnemen met Piet Vas- seur in Axel telefoon 01155- 1829. (Van onze sportmedewerker) VLISSINGEN De atle tiekvereniging Marathon uit Vlissingen houdt zondag 17 fe bruari in samenwerking met de trimvereniging Marathon een prestatieloop, voor jeugd en ouderen en een aparte loop voor de trimmers. De organisators hebben een prachtig parkoers uitgestip peld, dat voert door de duinen en bossen en over het strand. De start en finish is aan café Huvers in Westduin, Om 13.30 uur gaat de jeugd en de oude ren van start en voor hun bedraagt de afstand twee kilo meter. De trimmers zullen in totaal acht kilometer moeten afleggen, en voor hun valt het startschot om 14.00 uur. Ieder een die zijn of haar wedstrijd uitloopt ontvangt een fraaie herinneringsmedaille. Deze zullen in café Huvers worden uitgereikt. Tot deze conclusie komt Bertie van de Berg, die voor het eerste seizoen de voetbal vereniging Graauw onder zijn hoede heeft. Bertie van de Berg die vele jaren het tweede team en de jeugd van HW24 onder zijn hoede had, vertrok aan het einde van het voorbije seizoen naar de voetbalvereni ging Graauw. Hij heeft nu de zware taak op zijn schouders gekregen om het eerste team van Graauw terug maar de eerste klasse van de afdeling Zeeland te brengen. Een klas se waaruit men vorig seizoen degradeerde, en waar toen ook George de Bakker speler-trai ner het bijltje er bij neer legde. Het bestuur van W Graauw zat toen diep in de put, een put die nu al weer helemaal gedempt is. Het eer ste elftal is helemaal in de slag voor de komende kampi oenschappen, alleen buurman SDO uit Lamswaarde is de enige concurrent. De ex-Hul- sterse trainer Vam de Berg heeft daar allemaal al voor gezorgd, de titel met de daar bij behorende promotie zou de bekroning van zijn werk zijn. Maar zover is het echter alle maal nog niet. Van de Berg: „In het begin heb ik wel en kele moeilijkheden moeten overwinnen. Op de eerste plaats heb ik er een strakkere lijn in gebracht. Dit vooral ten opzichte van de trainingen en het eventueel afzeggen bij te spelen wedstrijden. Nu is er een heel andere mentaliteit ontstaan. De jongens geven zich zowel op de trainingen als tijdens de wedstrijd voor honderd procent. Daar sta ik gewoon op". Is Van de Berg dan een „boeman" geworden? Van de Berg: „Zeer zeker niet. De jongens hebben zelfs veel inspraak. Er is bij ons geen drempelvrees tussen de spelers en de trainer. Maar ze weten dat ik geen commentaar duld, en zeker niet ten opzich te van de scheidsrechter". Hij kan het overigens best weten wat het betekent als spelers het niet eens zijn met de lei ding, omdat hij al vele jaren het scheidsrechtersfluitje han teert. Hij kreeg onlangs ook de vererende uitnodiging van de Scheidsrechtersvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen om als enige Zeeuwsch-Vlaming de cursus „scheidsrechter-docent" in het sportcentrum Zeist op 26 en 27 mei te gaan volgen. Nu Graaiuw helemaal in de running is voor de komende titelstrijd, volgt hij zijn pupil len overal. Van de Berg: „Ik sta er gewoon op dait alle jon gens komen trainen. Als er een reden is om afwezig te zijn, akkoord. Maar niet thuis blijven omdart men er geen zin heeft. In deze klasse is de conditie erg belangrijk. Verder hebben we dikwijls contacta vonden, zodat we dan alles samen kunnen bespreken. In die klasse bij ons is het vaak zo dat een speler die tijdens een wedstrijd veel praat geen con ditie heeft, een jongens die dat wel heeft speelt en zegt niets". Duidelijk komt naar voren dat Bertie van de Berg het in Graauw best naar zijn zin heeft. Zelf zegt hij erover. „Het is een grote verandering. Op de eerste plaats is de men taliteit in Graauw helemaal anders. In zo'n kleine gemeen schap staan de mensen veel dichter bij elkaar. Men is veel gauwer bereid elkaar de hel pende hand te bieden. En dat merk je ook bij de omgang met de spelers". Ook de ac commodatie van de W Graauw is er de laatste jaren veel op vooruit gegaan. Men b«6chiict nu over een moderne, vorig jaar pas geopend accommodatie, voorzien van kleedkamers, douches, en een kantine. Dit jaar kreeg men er ook een lichtinstallatie bij, zo dat er 's avonds volop getraind of gespeeld kan worden. Een accommodatie waar menige club uit die klas jaloers op zal zijn. Van de Berg: „Het loopt allemaal op rolletjes. Er heerst een goede verstandhouding tussen trainer en spelers, en tussen mij en het bestuur. Voor de aanvang van de com petitie kreeg ik verschillende aanbiedingen, maar ik heb er geen spijt van dat ik voor Graauw gekozen heb". „En ach", zegt hij lachend, „financieel vindt ik niet het belangrijkste. De onderlknge geest, en die is hier op Graauw gewoon geweldig". Dat succes kwam duidelijk naar voren in de topwedstrijd tegen „aartsrivaal" SDO uit Lamswaarde. Het werd een X0 lege, en dat betekende nu samen met SDO aan de leiding. Het woord is nu niet alleen aan trainer Van de Berg, zijn pupillen zullen er voor moeten zorgen dat Graauw aan het einde van dit seizoen zich weer eerste klas ser kan noemen. En dat kan, aan de wil ontbreekt het in ieder geval niet. Van de Berg ,fie verstandhouding tussen spelers, bestuur en mij is uitstekend" (Van onze sportmedewerker) MOERBEKE Deze week werden er in het overdekte zwembad te Moerbeke weer diverse waterpolowedstrijden gehouden in kringverband. De publieke belangstelling was ook deze keer weer uitermate groot. Zo zelfs dat men rustig kan stellen dat de waterpolo- sport in Zeeland steeds popu lairder wordt. Allereerst werd de bekerwedstrijd gespeeld tussen de herenteams van Luctor en Scheldestroom. De Middelburgers behaalden na drie wedstrijden hier hun eer ste overwinningen met 76. Alhoewel het pas de eerste overwinning was, waren de Middelburgers duidelijk ster ker. Het was een bijzonder fraaie wedstrijd waarin veel tegenstand geboden werd. De tweede wedstrijd die gespeeld werd was tussen de adspdran- ten jongens van Schelde en de Ganze. Deze strijd ging gelijk op de uitslag werd 66. Dat deze teams aan elkaar ge waagd zijn blijkt ook uit de voorgaande wedstrijden waar in Ganze en Schelde nu elk een wedstrijd verloren en een gelijk gespeeld hebben. Daar na kwam het eerste team van Zeelandia tegen Scheldestroom 2 in het water. Het bleek dui delijk dat het team van Hans- weert Kruiningen de laatste weken met veel pech te kam pen heeft gehad. Door ziekte en sturende spelers kon men ook nu weer niet met een compleet team deelnemen. Me de hierdoor kwam het dat ze (Van onze SDOrtmedewerker) HtJLST De Hulsterse Bil- jartclub, kortweg HBC uit Hulst gaat over enkele weken feest vieren. Dan zal men het feit herdenken dat het bijna veertig jaar geleden is dat en kele Hulsterse biljartenthousi asten waarvan er nu nog en kele lid zijn HBC van de grond hielpen. Eigenlijk is de juiste datum 22 oktober, maar omdat dan het nieuwe biljart seizoen '74-'75 al in volle gang is heeft het huidige bestuur besloten de feestelijkheden een zevental maanden te ver vroegen. Dat alles zal nu plaatevinden op zaterdag 27 april. Op die dag zal er naast een feestavond ook een recep tie worden gehouden, maar het klapstuk van deze feeste lijkheden is ongetwijfeld het grote biljart-duel dat op 8 maart zal plaatsvinden. Niemand minder dan de veelvoudige Belgische en We reldkampioen Raymond Ceule- mans zal het die vrijdagavond in het clublokaal van de HBC in De Bruyns mossel- en pa lingbuis in Hulst opnemen te gen het grote biljartfenomeen" Ludo Dielis. Twee top-biljer- ters die in de voorbije jaren al heel wat successen, en vooral op internationaal gebied heb ben geboekt, voor biljart-ve detten aan het werk te zien. Op het programma staat; libre, kader 38-2 bandstotea drie banden en fantasie-classique Deze grote biljart meeting en demonstratie begint om 20.00 uur. Dit allemaal is het werk van het huidige bestuur onder het voorzitterschap van G. van Dosselaer, dat het 40-jarig be staan op een grootse wijze wil vieren. Dat bestuur ziet er verder als volgt uit: J. Josias- sen secretaris, J. Verstraeten penningmeester, F. de Rijk fungeert als wedstrijdleider en met als bestuursleden E. Thijs en L. de Milde. Voorzitter Van Dosselaer: „Bij het 35-jarig bestaan hebben we ook Ceule- mans laten komen, en nu vijf jaar later kunnen we eigen lijk niet minder. We wilden de mensen wat groots laten zien, en ik dacht dat we met die twee top-bilj arters daar dam ook helemaal in geslaagd zijn". Ik dacht dat we nos best gedaan hebhen om de mensen iets goed en groots voor te schotelen". Om dat tweetal naar Hulst te halen heeft HBC geen enkele sponsor gezocht. „We hebben al zo vaak bij de middenstanders moeten aan kloppen, zodat we daar maar vanaf gezien hebben. Het kost veel geld, dat kan ook niet anders, maar dat risico hebben we genomen. We zijn de mid denstand van Hulst en omstre ken bijzonder dankbaar voor de prijzen die we hebben mo gen ontvangen. In verband met de viering van het 40 jarig bestaan. Laten we hopen dat we financieel rond komen en dan zijn wel al tevreden" Kaarten voor deze grote bil jart avond zijn verkrijgbaar bij aille bestuursleden, een unieke gebeurtenis in het klei ne Zeeuwsdh-Vtaamse biljart- wereldje. G. van Dosselaer die sinds twee jaar de voorzitters hamer hanteert, maar ruim dertig jaar lid is weet heel wat te vertellen over HBC zijn geliefde biljartvereniging. Van Dosselaer: „H.P. Borgstijn was de initiatiefnemer, en on der zijn super visie werd op 22 oktober 1934 HBC opge richt. Hij werd ook de eerste voorzitter, met als bestuursle den, P. de Bruyn, H. Blom- maert, Th. Penneman en R. Lampo". Nu bijna veertig jaar later maakt niemand van hen meer deel uit van 't huidige be stuur. Van die initiatief nemers zijn er nog twee overgebleven, n.l. P. de Bruyn en R. Lampo, die reeds eerder al tot ere-lid werden benoemd. Een unieke gebeurtenis is verder ook dat op 22 oktober HBC 40-jiaar in hetzelfde clublokaal haar wed strijden speelt. In De Bruyns mossel- en palinghuis in Hulst, zijn dan ook al de eerste fees telijke slingers tegen het pla fond geprikt, en boven het bil jart wordt door middel van een bord iedereen eraan herin nerd dat binnenkort HBC 40- jaar bestaat. In die veertig jaar werden door biljarters van HBC fraaie successen ge boekt. Tien jaar geleden drong J. Blommaert door tot de fina le van het Nederlands kampi oenschap. Van Dosselaer: „Door een bevalling van zijn echtgenote die elke dag kon plaatsvinden vied voor hem ad- les dn het waiter. Hij kon er jammer genoeg niet aan deed- nemen". Vanaf de oprichting tot 1965 speelde HBC in het distrikt Walcheren-Zuiid-Beve- land. In 1965 kreeg Zeeuwsch- Vlaanderen een eigen distrikt. en in datzelfde jaar telde HBC zeven distrikts-kampioenen. Momenteel is het in een groot nederlaag-toernooi gewikkeld, waarvan de prijsuitreiking zal plaatshebben tijdens de feesta vond op 27 april, 's avonds om 20.00 uur. Daarvoor wordt al lereerst een receptie gehou den, die gepland is om 19.00 uur. Buiten alle leden van HBC met hun echtgenote zijn voor de feestavond ook alle deelnemers met hun echtgeno te van het nederlaag-toernooi uitgenodigd. Verder zullen voor deze avond ook het dis- trikits-gewestelijk en het bondsbestuur worden uitgeno digd. De HBC wil het 40-jarig bestaan op een grootse wijze vieren, de komst van Ceule- mans en Dielis vormt onge twijfeld het klapstuk. (Van ome sportmedewerker) CLINGE Wordt Clinge dit jaar weer geen kampioen? Dit vragen vele voetbalenthou siasten en vooral de Clingese supporters zich nu af. Met het eerste elftal van de voetbal vereniging Clinge, dat een vijftal weken geleden met vijf punten voorsprong op Jong Ambon nog een florissante po sitie innam, gaat het wat min der. Tegen Hansweertse Boys kwam men weer tot winst, maar daarvoor had Clinge ai vier punten moeten prijsgeven aan concurrent Jong Ambon. Tegen datzelfde Jong Ambon werd het uit zelfs een 1.85 nederlaag. De Clingese sup porters die de feestmutsen en toeters voor het komende kampioenschap al hadden klaargemaakt, zijn er zelfs stil van geworden. Vier punten in drie wedstrijden, ook dat werd hun toch wel wat te veel van het „goede". Een verlies dat naar talrijke geruchten het gevolg zou zijn van een niet al te beste ver standhouding tussen trainer Honeré Neefs en zijn pupillen en enkele spelers onderling. Geruchten al® zou ,de ex- STEEN-speler Ronny Bauwens opnieuw naair zijn oude vere niging overschrijving hebben aangevraagd en ook Jo Jansen bij Clinge zijn langste tijd on der de lat zou hebben gestaan. Maair zowel voorzitter Albert van der Kelen als trainer Neefs ontkennen ten stelligste als zouden beide spelers Clin ge willen verlaten. Over de moeilijkheden zegt voorzitter Van der Kelen: „Dat is altijd het eerste wat er op straat verteld wordt als het wat min der gaat. Dat Bajuwens en Jan sen bij ons weg zouden willen is voor mij gewoon nieuws. Wiij weten nog helemaal van niets. Je moet natuurlijk niet vergeten dat we voor de ne derlaag tegen Jong Am/bon nog geen enkele wedstrijd hadden verloren. En om kam pioen te worden zonder een wedstrijd te verliezen is wel een bijzonder moeilijke opga ve". Toch is het geen geheim meer dat het in de laatste wedstrijden niet meer zo vlot. Het begon allemaal uit tegen RCS, waar Clinge niet verder kwam dan een 11 gelijkspel. Een team waar Clinge toch zeker do twee punten had moeten kunnen pakken. De week daaropvolgend kwam men uit tegen Zeelandia ook niet verder dan een 00 ge lijkspel. De anders zo begaaf de en gemakkelijk scorende Clinge-voorhoede bleef twee week-ends op non-actief. Spe lers als Jo de Block, de ge broeders Drumont, Walter Naessens en Ronny Baiuwens kwamen niet op één treffer na tot scoren. Heeft voorzitter Van der Kelen naar zijn zeggen dan helemaal geen reden om be zorgd tie zijn volgens hem is alles nog net als vroeger toch hebben er zich in de laatste weken enige moeilijk heden voorgedaan. Iemand die ook alles van dichtbij mee maakt, maar zijn naam niet gepubliceerd wil hebben uit vrees voor moeilijkheden, zegt: „In het middenveld zijn enkele problemen gerezen. Ronny Baiuwens o.a. is de laat ste tijd helemaal uit vorm. Hij draait gewoon niet meer, maar jaals je wat zegt heb je het gevreten. Ik denk dan ook wel dat het zijn laatste sei zoen bij Clinge is. Nee, ik zie hem niet bij Clinge blijven". Er is echter nog niets bekend over een eventuele overschrij ving. „Nee, daar heb ik nog niets van gehoord. Maar zeker is wel dat er de laatste weken harde woorden gevallen zijn". Meer wil hij niet kwijt. Dat er problemen gerezen zijn staat vast. Vier punten verlies uit drie wedstrijden is gewoon niet normaal. Trainer Honeré Neefs zegt over de huidige situatie: „Nu staan we terug op de plaats waar we begon nen zijn. Wat de reden is, is bijzonder moeilijk te zeggen". Een conflict tussen trainer en spelers? Neefs: „Nee, beslist niet. De spelers en het bestuur hebben me zelfs al gevraagd om het contract te verlengen. Dat is nog niet gebeurd, maar dat is zeker de reden niet, al zouden er moeilijkheden zijn. Vorig jaar tekende ik in fe bruari al, maar niu wil ik het allemaal nog eens bekijken". Kijken of Clinge alsnog kam pioen wordit? Neefs: „Nee, dat direct niet. Een probleempje waar we op het ogenblik mee kampen is dat Bauwens en Gulian Drumont eist minder draaien. Maar ach, dat is zeker geen reden om in paniek te geraken. Nu we zondag van Hansweertse Boys gewonnen hebben en het vertrouwen is weer helemaal terug". Ook bij hem is niets be kend, al zouden Ronny Bau wens en Jo Jansen overschrij ving hebben aangevraagd. „De sfeer onder de jongens is ge woon optimaal, daar ligt het zeker niet aan. We gaan nu weer drie keer per week trai nen, de laatste wedstrijden moeten „bloedserieus" opgeno men worden". Tegen Jong Ambon werd het voor Clinge de eerste maar ook een zware 15 nederlaag. Neefs: „Jong Ambon was gewoon de betere ploeg, lij hadden een veel grotere inzet, de overwinning was dan ook verdiend te noe men". Toch speelde scheids rechter Brood uit Roosen daal een wat vreemde rol in deze wedstrijd. Hij noteerde in de wedstrijd vier Clinge- spelers in zijn boekje, maar geen enkele naam kwam op het ruiilformuliar te staan. Bij het eerste doelpunt, voorafge gaan door een indirecte vrije schop, verdween de bal recht streeks in bet doel. Hij kende het doelpunt toe. ook nu' weer mét een 8-q nederlaag genoegen moesten nemen. Uitslagen en standen van het kring waterpolo tot en met elf februari: Beker heren: Stormvogel 1 - Schelde 1 3-_g Ganze 1 - Luctor 1 (L-4 Scheldestroom 1 - Stormvogel 1 25, Schelde 1 - Luctor 1 143, Scheldestroom 1 - Luc tor 1 67, Schelde 1 - Gana 1 12—2. Stand: 1. Schelde 1 34-8, 2, Stormvogel 1 8-10, 3. Ganze 1 8-16, 4. Luctor 1 14-26, 5, Scheldestroom 1 8-12. Beker dames: Luctor Stormvogel 71, Stormvogel Luator 18. Stand: 1. Luctor 15-2, l. Stormvogel 2-15. Kringcompetitie heren: Schelde 2 - Stormvogel 12 l_ 5, Stormvogel 2 - Zeelandia l 83, Scheldestroom 2 - Zee landia 2 81. Stand: 1. Stormvogel 2 13-4, 2. Scheldestroom 2 8-1, Schelde 2 1-5, 4. Zeelendia 1 4-16. Kringcompetitie adspiranten Jongens 1: Luotor - Stormvo gel 711, Scheldestroom Luctor 215, Ganze - Luctor 212, Schelde - Schelde stroom 4-6, Schelde - Ganze 6—6. Stand: 1. Luctor 34-15, 2 Stormvogel 11-7, 3. Schelde stroom 8-19, 4. Schelde 10-12 5. Ganze 8-18. (Van onze sportmedewerker) HULST De toerclub Hulst houdt zaterdagavond 16 februari haar laatste wedstrijd op rollen voor trimmers n volkskoersers, die verreden zal worden in café De Ster bij J. Polfliet in Hulst. Deze wed strijd vormt dan tevens de grote finale van een winter competitie op rollen voor trim mers en volkskoersers .waar van ook de toerclub Hulst de organisatie in handen had. In de categorie tot en met 35 jaar heeft Theo van de Branden uit Heikant de leiding stevig ii handen, en het zou al gei moeten lopen wil Van de Branden zaterdagavond niet tot winterkampioen „ge kroond" worden. Maar voor d overigee ere plaatsen beloofd het nog een felle strijd te worden. Op de tweede plaats staat Wilfried Martens uit Koewacht, werke lijk de girote revelatie van het afgelopen winterseizoen op rollen. Maar of hij aan het geweld van de opkomende Slock uit Axel hij rijdt de laatste weken bijzonder sterk kan weerstaan, valt bijzon der moeilijk te zeggen. Dat zelfde geldt voor Van Poecke uit Koewacht, die zich in de laatste wedstrijden steeds in de kijker rijdt. Ook Thomas uit Westdorpe moet tot de kanshebbers gerekend worden. De meeste belangstelling gaat echter uit naar het duel Van de Branden - Thuy. Voor Thuy is de titel echter niet meer weggelegd, omdat hij aan de eerste wedstrijd van deze competitie niet deelnam. De aanvang is om 19.00 uur. (Van onze sportmedewerker) GOES Cees Priem heeft kort voor de aanvang van het wielerseizoen een nieuw en belangrijk contract afge sloten. Hij trad gisteren in Goes in het huwelijk met Marjan Bal, een zusje van wielrenner Cees Bal. Het jonge paar moest tijdens de receptie in hotel Terminus in Goes uiteraard veel han den schudden. Het was tussen vijf en zeven uur tijdens de receptie in hotel Terminus een komen en gaan van vele vrienden, die rechtstreeks bij het wielermetier zijn betrok ken, en andere relaties die van hun belangstelling blijk gaven. De ploeg van Priem was vertegenwoordigd door directeur Nico de Vries, ploegleider Piet Liebregts, diens assistent Edgar de Maere en de renners Fedor den Hertog, Henk Poppe, Nanno Bakker en Ko Blok. Verder waren onder meer aanwezig de Zeeuwse consul Ben Mulder, het sportcom- missieiid van de KNWU, Ar- jaan de Schipper, het inter nationale jurylid Wim Jere- miasse diverse bestuursleden van de wielervereniging Theo Middelkamp, en uiteraard veel Zeeuwse coureurs uü alle categorieën. BR „Niet AXEL/TERHOLE „Als volleybalteam naar Mexico dat die grap 84.000,moe met Barend Servet te sprek voor nodig", zegt Theo Kli Zeeland van de NeVoBo, b< Volleybal Bond. Klein, de kleinste district zo'n k leden heeft het niet zo uitgaven. Klein is een pun voor zgn favoriete sport v< te kijken als er over die fo „Ik ben geen tegenstander in het dagelijks leven hoof Axel is, „als het maar ten di Die breedtesport is een stokpaardje van Klein, ee •ympathieke, welbespraakt Axelaar van Friese origin die zich in zijn weinige vri; tijd energiek in het veren, gingsleven stort. Klein zij zich al jaren in voor de vo leybalsport in Zeeland. Kle en volleybal zijn een. Hij is vijfentwintig jaar actief in di ze tak van sport. Eerst Leeuwarden, in het Frie, land, maar sinds 1964 werd h voorzitter van de sectie arbj trage. Vóór die tijd had hij een scheidsrechterscursus g leid. Nadien gebeurde dat n< verschillende keren. Alle ged plomeerdie scheidsrechters Zeeland zijn door Kiein opg leid. Zo'n dikke 120 in g'eti Enkele arbiters zijn uitg zworven naar Brabant en a dere provincies en leidien we strijden op topniveau. Klein volgde in 1970 d: Meijer uit Hulst op als di trictsvoorzitter en is dat n steeds. Net zoals hij lid is v: de bondsraad van de NeVol Zo, dat was Klein in het ko Kent u hem meteen wat bet Weet u dat de krasse uitspi ken die hij doet niet van eerste de beste komen. Klein: „Het is dwaashi Voorzitter Kiein van h Topsport zie ik alleen het van de breedtesport. Ai di v*nd ik belachelijk".

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 14