SOLZ JENITS YN Eens de nieuwe Tolstoi „Wij moeten eerst Natalja moed inspreken" De crisis van Washington: een requiem voor Europa PPR: NAVO Schilderachtig seizoen MIJN HOND WEIGERT BRUINE BONEN WAT NU? Bob Meijer terug als nieuwslezer historische vergissing binnenland buitenland Frontlinies Verbannen Camp agne Erger Groot man Vrijheid Tegenstellingen Nederland Eigen glorie een verouderd kantoor inspireert niet. een nieuw welt Verlamming LADDER-UITVINDING VOOR EIGEN HUIS TUINDERS OP AARDGAS Adoptie van buitenlandse pleegkinderen eenvoudiger Ontvoerders Pat Hearst Voedsel voor de armen! HOORZITTING BEVOLKINGS VRAAGSTUK Vrijdag 15 februari 1974 12 (Van onze redactie buitenland) MOSKOU Alexander Solzjenitsyn werd oens door de Russische media geprezen als een briljant schrijver en „een nieuwe Tolstoi". Maar die ridderslag, naar aanleiding van de publicatie van zijn eerste roman, was een kort leven beschoren. Nu wordt hij gebrandmerkt als een verrader en een renegaat een kwa lificering die meer overeenkomt met de officieel Russische houding'tegenover hem en zijn stormachtige carrière. Zelfs zijn vrienden zeggen dat Solzjenitsyn een moeilijk man kan zijn. Hij heeft enkele oude vriendschappen verbroken uit persoonlijke ontstemming en heeft veelal het soort leven van een kluizenaar geleid een dissident die zich zelden identificeerde met de strijd van andere Russische dissidenten. Solzjenitsyn met zijn zoontje Ignati (op de knieen Yermolai Maar Solzjenitsyn heeft ook een andere kant. Tijdens een recent interview liet hij zijn blonde zoontje Yermolai (3) een gedichtje opzeggen. Het kwam neer op het ste ken van een dolk tussen de ribben en hij porde de jon gen. in zijn zijde tot hij in lachen uitbarstte. Hoewel hij altijd streng en tobbend overkomt als hij wordt gefotografeerd, lacht Solzjenitsyn gemakkelijk eh is hij gesteld op bezoek. Zijn fysieke aanwezigheid is in drukwekkend: een kastanje kleurige Lincolnbaard bedekt zijn gezicht en hij heeft het rondborstige postuur van een metselaar, een baantje dat hij in een Stalinistisch ge vangenkamp kreeg toegeme ten. Solzjenitsyn werd op 11 dec. 1918 geboren in de Noordkaukasische stad Kislo- vodlks. Tijdens zijn jeugd was hij een vurig communist maar hij kreeg zijn twijfel over de ideologie en het sys teem gedurende dé Stalinisti sche zuiveringen van de ja ren dertig. In de tweede we reldoorlog begonnen zijn eer ste moeilijkheden met het regiem. Aanvankelijk diende hij als bestuurder van door paarden getrokken voertui gen maar hij werd later overgeplaatst naar een com pagnie van de artillerie en vocht drie jaar lang in de frontlinies. Hij bracht het t -t kapitein maar werd in febru ari 1945 gearresteerd. Cen sors hadiden in enkele brie ven van hem minachtende opmerkingen aangetroffen over Josef Staiin. Hij ver dween in verschillende cor rectionele werkkampen en gevangenissen maar verza melde ondertussen, voor het regiem onverteerbare, details die later zouden worden neergelegd in Een dag uit het leven van Ivan Dennisso- vitsj" en „De eersite cir kel". In 1953 werd hij voor drie jaar verbannen naar Siberië. Een kankergezwel maakte bijna een einde aan zijn le ven maar hij herstelde na. een kuur in een kliniek van Tsikent. De ervaringen die hij daar opdeed leverden materiaal Voor zijn „Kanker- paviljoen". Tijdens zijn ver banning schreef hij in liet geheim. De door van Staiin betekende voor Solzjenitsyn volledige rehabilitatie waar na hij, op 42-jarige leeftijd, besloot in de publiciteit te tredena Hij bood „Tvan Den- nissovitsj" aan aan Alexan der Tvardovsky, de liberale hoofdredacteur van het tijd schrift! Vovy Mir. Met toe- steming van premier Nikita Chroesjtsjev werd het werk gepubliceerd. Er volgden nog' verscheidene romans maar binnen t-wee jaar wijzigde het politieke klimaat zich zc- danig, dat hij uit de gunst raakte. De geheime polhlek (KGB) maakite jacht op hem en confiskeerde enkele van zijn manuscripten. „Eerste cirkel" en „Kankerpavilj -en" werden in het buitenland ge publiceerd. In 1969 word hij uit de schrijverbond gezet maar zijn internationale erkenning leverde hem een jaar later de Nobelprijs op. Hij weiger de naar Stockholm te gaan om de prijs in ontvangst te nemen uit vrees dat hij geen toestemming zou krijgen naar zijn land terug te "ke ren. „Augustus 1914", het eerste deel van een driedeli,- ge geschiedenis over de eer ste wereldoorlog werd in 1972 in het westen gepubli ceerd. De Russische autori teiten. raakten zienderogen meer geïrritéewt door het op treden van de man die hen in hot buitenland maar mo gelijk ook in eigen land, be lachelijk maakte De bom barstte np 28 december van het vorig jaar toen in Parijs ..Goelag Archipel, 1918-1956" werd gepubliceerd, een ver handeling over de terreur in de Stalinistische gevangen kampen. Er volgde een felle campagne van intimidatie en beschuldiging, met name in de officiële pers, die culmi neerde in zijn arrestatie van afgelopen dinsdag. „Niemand kan verhinderen dat de waarheid wordt verspreid en omdat te bevorderen ben ik bereid zelfs de dood te aan vaarden", liet hij de schrij versbond reeds in 1967 we ten. in een interview vorige zo mer zei de auteur tegen wes terse verslaggevers dat hij verschillende malen met de dood was bedreigd, waarvoor hij de KGB verantwoordelijk stelde. Hij beloofde dat zijn dood geen einde zou maken aan zijn werk en dat zijn „literaire testamentdan „automatisch van kracht zou worden". De KGB gooide echter roet in het eten toen zij via een zieke vriendin vtm Solzjenitsyn een manus cript in handen kreeg, vorig jaar, van Goelag Archipel. De. vrouw pleegde later zelf moord. (Van onze redactie buitenland) MOSKOU Het nieuws van Solzjenitsyn's vertrek naar het buiten land sloeg in dissidenten kringen in Moskou als een bom in. In de groengeverf de woonkeuken van de kernfysicus Andrei Sacha- rov heerste minutenlang een doodse stilte terwijl van de gezichten van de om de keukentafel ge schaarde aanwezigen on geloof, verbazing en ont steltenis viel af te le zen. Op het ogenblik dat de telefoon meldde dat Solz jenitsyn naar West-Duits- Iand was vertrokken, zat het gezelschap critici van het Russische bewind in Sacharov's woonkeuken te werken aan vertalingen van uit het buitenland ontvangen protesten tegen de arrestatie van de man, die in hun groep zo'n be langrijke rol had ge speeld. Daar waren naast Sacharov briljante figuren uit de Russische intellec tuele wereld als de fysi cus Pavel Lltvinov, de fi losoof Boris Sjragin, de geestelijke Serge Dsje- loedkov en anderen. Sacharov was de eerste die zijn emoties de baas werd. Met rustige stem zei hij: „We moeten nu eerst Natalja Svetlova (de tweede vrouw van Solzje nitsyn) in deze moeilijke uren moed gaan inspre ken", en hij pakte de te lefoon. In de keuken kwam een heftige discussie op gang. „Dit is nog erger dan ge vangenneming", „een te ken van zwakte" en „we moeten gezamenlijk eisen dat Solzjenitsyn naar huis kan terugkeren", waren SACHAROV de eerste reacties. Daarna begon de telefoon onop houdelijk te rinkelen. Mensen in Londen, Den Haag, Antwerpen en an dere Westeuropese steden bestormden Sacharov met vragen over het hoe en waarom van de onver wachte ontwikkeling. „Solzjenitsyn Is een groot man voor ons. Men moet met alle macht te gen deze manier van uit oefening van geweld pro testeren", was de mening van de atoomgeleerde. Het groepje mannen en vrouwen schaarde zich daarna weer om de keu kentafel. De vertalingen van protesten werden ter zijde geschoven. Een an dere taak was nu belang rijker. Toen wij het huis van Sacharov verlieten stonden de eerste zinnen van een nieuwe verkla ring op papier. Een ver klaring waarin wordt ge- eist van de Sovjet-autoritei ten de vervolging van Solzjenitsyn staken en dat diens door het regime zo fel aangevallen laatste boek, „Goelag Archipel", over het Stalinistische strafkampensystecm ook in de Sovjet-Unie zal worden gepubliceerd. Solzjenitsyn besloot toen tot onmiddellijke publicatie van het werk over te 'gaan. Solzjenitsyn won vorig jaar een langdurig juridisch gevecht om van zijn eerste vrouw Natalya te kunnen scheiden. Hij trouwde daarna met de moeder van zijn dirie zoons maar kreeg geen toe stemming bi.) Haar m Moskou té gaan wonen: Uit 'zijn 'eer ste huwelijk heeft hij twee kinderen. Het lot van de schrijver is eens kernachtig geformu leerd door een prominent criticus: „Solzjenitsyn is een populair verteller. Maar het Russische volk mag zijn ver tellingen niet lezen". Hij stond en staat volledig op de traditionele lijn' van grote Russische schrijvers als Tol stoi 'eri Dostojëvski. Hij Ver stelt met episch geduld, dis tantieert zich en geeft bloemrijke gesprekken en ci taten weer. Het gaat Solzje nitsyn niet om een bepaald heersend of verdwenen re giem, maar alleen om het behoud van de menselijke waardigheid en vrijheid. (Van onze RTV-redactie) HILVERSUM Met Ingang van 1 maart zal de heer Meij er wederom als nieuwslezer bij het NOS-journaal worden ingedeeld. De programmaler ding van de NOS-televisie is niet van mening dat de geloof waardigheid van de heer Meij er als nieuwslezer bij het NOS-journaal wordt beïnvloed door diens uitingen van per soonlijke geloofsovertuiging in de particuliere sfeer. Dit heeft de NOS meege deeld. Zoals bekend heeft het Tweede Kamerlid, de heer Jongeling, over de kwestie Meijer schriftelijke vragen ge steld aan de minister van So ciale Zaken, de heer Boersma. Aanvankelijk zou de hoofdre dacteur van het NOS-journaal, de heer Simons, nog met de programmaleiding overleg ple gen over de vraag of de heer Meijer zijn werkzaamheden als nieuwslezer al of niet zou hervatten. Door buitenlands verblijf van. de heer Simons zou dit overleg eerst over eni ge dagen kunnen plaatsvin den. Nu met betrekking tot de kwestie Meijer publiekelijk misverstanden blijken te zijn ontstaan, aldus de NOS, is be sloten het overleg met de hoofdredacteur niet af te wachten. (ADVERTENTIE) Terwijl ministers van dertien oliegebruikende landen naar Washington vlogen om de energietop bij te wonen, kon digde Frankrijk aan een Om vangrijk handels- en samen werkingsovereenkomst te heb ben gesloten met Iran. waar mee rond 14 miljard gulden gemoeid is. Olie voor wapens. Welvaart gekocht met wapen tuig Het is weliswaar geen nieuw element in de Franse politiek- maar het akkoord streek wel in tegen de haren van tegenstanders van derge lijke bilaterale (tussen twee landen gesloten) overeenkom sten. Zeven EEG-landen en Amerika keren zich fel tegen deze ieder-voor-zich-mentali- teit. Twaalf van de dertien lan den in Washington besloten uiteindelijk via internationale samenwerking het spookbeeld /an de economische ramp spoed te bestrijden, dat boven de aanvoer en de prijsvoering van olie uit de Arabische we reld zweeft. Frankrijk viel uit de boot. Vorming van een westers blok, zo ongeveer luidde het argument van de Fransen, -zal zonder meer lei den tot een confrontatie met de olielanden, met alle gevol gen van dien. De acht goedwillende EEG- landen hebben zowel Frankrijk als Amerika gespaard (van daar dat zowel Kissinger als de Franse minister Jobert na de top verklaarden, dat er geen sprake is van een Ameri kaans-Franse echtscheiding), want in een Atlantisch bond genootschap is Amerika een niet weg te denken hoeksteen en in de EEG is dat Frank rijk. De crisis van Washington, zoals de olietop de laatste da gen veelvuldig getypeerd is, is terug te voeren op wat Van der Stoel eens de tegenstelling tussen de Atlantici en Europe anen heeft genoemd. De crisis van Washington is waarschijn lijk mede veroorzaakt door een ernstige tegenstelling tus sen Frankrijk en Duitsland, waarbij de Engelsen de Duit sers discreet steunen. Deze laatste tegenstelling betekent het einde van het Frans-Duits-Britsch triumvi raat en het einde van de ver standhouding van de zoge naamde Grote Drie van de quiem voor Europa" gecompo neerd heeft. Op het eerste gezicht lijkt dit een dramatische overdrij ving van de tegenstelling tus sen de Atlantici en Europea nen. die er binnen de EEG al jaren bestaat, maar een feit is wel, dat die tegenstelling in de laatste jaren verscherpt is. De Nederlandse houding in deze is vrij duidelijk en wij deze krant al jarenlang in zijn commentaarkolommen naar vo ren brengt. Een machtspolitiek voerend Europa zou in beginsel een onbetrouwbare bondgenoot van Amerika zijn, wat omge keerd zijn terugslag zou kun nen hebben op de mate van de Amerikaanse betrouwbaar heid. Frankrijk daarentegen denkt nadrukkelijk Europees, Karo lingisch zo men wil: een filo- Een inspirerende werkomgeving schept een belere sfeer en geeft ook betere resultaten. Aspa adviseert u graag in meubelen. Heeft nieuwe ideeen. Voor een klein kantoor tot een kompleet kantoorlandschap. ASPA-BREDA BV steenen hoofd 14 (01600) 79338* uw gesprekspartner voor kantoorefficiency EEG. Zonder deze samen werking, zo heet het in Parijs, lijkt Europese samenwerking onmogelijk. Het feit dat het tussen Pompidou en Brandt nimmer geboterd heeft en een soort naijver van zekere Paran se kringen op de buitenlandse politiek die de bondskanselier op een gegeven moment be dreven heeft, hebben, als men dat zo kan noemen het terrein voor deze nu openlijke en ern stige tegenstelling voorbe reid. De breuk die nu ontstaan is heeft zich op een duidelijk en concreet punt voltrokken: De voorkeur die Bonn, Londen en ook Den Haag geven aan een Atiantisme- In Franse politie ke kringen overheerst de overtuiging dat in Washington niet alleen een Europese ener gie-politiek mislukt is, maar ook gezamenlijke diplomatie, een monetaire politiek, een ge meenschappelijk defensiebeleid en eveneens de kansen op een spoedige verwezenlijking van een Europese gemeenschapspo- Iitiek. Het Franse blad Le Figaro gaat zelfs erg ver in een com mentaar. Het schrijft, dat, als de kloof niet snel overbrugd kan worden, het gevolg zal blijken te zijn, dat Kissinger op meesterlijke wijze een „re ien Generaal De Gaulle heeft haar in zijn memoires kern achtig beschreven „Het is duidelijk", schreef de voor ganger van Pompidou, -,dat Nederland en België, kleine mogendheden die altijd op hun hoede zijn voor de „gro ten" van het continent, kust landen van de Noordzee, per traditie beschermd door de marine van de Britten, een taak die de Amerikaanse ma rine nu overgenomen heeft, zich maar moeilijk kunnen schikken in een stelsel waar de Angelsaksen niet in opge nomen worden". Onze huidige minister van Buitenlandse Zaken, mr. Max van der Stoel, staat achter de ze filosofie, al neemt hij tus- scr het Atlantisch en Europees perspectief, een genuanceerder middenstandpunt in. Van der Stoel is Atlanticus en Europe aan, zoals hij enkele weken geleden in een interview met de Haase Post bekende. Hij heeft vrede met een ge controleerd Europa- dat zijn macht, vooral economische macht, vergroot, maar ervan afziet een supermacht (en dat wil zeggen een nucleaire macht) te worden. Wat dit laatste betreft ver trouwt hij op de atoompara plu, die Amerika boven ons Houdt. Een standpunt, dat ook sofie, die een autonome rol in de wereldpolitiek voor staat- De Amerikanen, zo luidt de Franse redenering, beletten ons een onafhankelijke koers te varen. Frankrijk moet men dan ook kenmerken als een nationalistische staat, die de zich integrerende omringende wereld in hoofdzaak gebruikt als een bron om zich te be voordelen en zijn nationale positie te versterken. Dat is sterk opgevallen, kort voor, tijdens en na de oliecrisis. Eu ropese solidariteit, bon, maar niet ten koste van eigen trots, eigen glorie en eigen belang. Een eensgezind Europa op de olietop had een versterking van liet zwaar op de proef gesteld Atlantische bondge nootschap kunnen betekenen. Frankrijk ging weer zijn eigen weg, en bracht daarmee niet alleen de Alliantje zelf, maar ook de EEG een zware klap toe. Eerdere crisissen hebben op beide pacten een verlam mende werking gehad, maar een verlamming op dit mo ment is ernstiger dan ooit, om dat de huidige problemen ten diepste ieders economisch be staan raken, zeker in de olie- consumerende landen. A. T. (ADVERTENTIE) 'n Lange ladder tot de goot, die U moeiteloos kunt wegzetten in de schuur, de bergkast of op zolder. Dus géén sta-in-de-wegü Met de korte delen, 1.80 m. (4 kg.), van de VLlTEX-stapelIadaer bouwt U in luttele seconden een lange ladder tot 5.95 m.ü! hoogte. De VLITEX-stapelladder kunt U ALTIJD gebruiken. IN NAJAAR EN WINTER: Blad uit de goot verwijderen en afvoer ontstoppen. Na een storm de pan nen rechtleggen en de antennedra den bijspannen. Snoeiwerk aan bo men. IN VOORJAAR EN ZOMER: Schilderwerk, natuurhout impreg neren. Klimplanten opbinden. Ra men zemen. De goot weer ontstop pen na een wolkbreuk. Duur onderhoud van Uw huis wordt „goedkoon zelfdoen" metVLTTEX stapelladu - Gemaakt van noestvrü Hamlock. De sporten: Frans Essenhout. Kiest de hoogte die U nodig hebt, 1 deel 1.76 mti\ 44, 2 dln. 3.15 mtr. 88,— 3 dln. 4.55 mtr. 132, 4 dln. 5.95 mtr. 176, U koopt de VLITEX-stapelladder bij Uw verf- of doe-het- zelfwinkelier. VLITEX-Itdderfabriek NIJMEGEN PostUuK 213 Telefoon 080-772217 Houthandel ,,'t CENTRUM" doe het zeil supermarkt b.v Boschstraat 65 Breda Tel. 41653 DEN HAAG (ANP) De omschakeling door tuinders van olie op aardgas is sneller verlo pen dan bij de opstelling van de begroting 1972 voor het departement van Landbouw werd aangenomen. Minister Van der Stee (Land bouw) heeft de Tweede Kamer meegedeeld, dat in het bijzonder na sep tember 1973 de omscha keling in versneld tempo verloopt. DEN HAAG (ANP) Staatssecretaris mr. J. F. Gla stra van Loon van Justitie heeft nieuwe richtlijnen vast gesteld voor de opneming en toelating van buitenlandse pleegkinderen. De veranderingen ten op zichte van de bestaande richt lijnen betreffen voorname lijk: In plaats wan bijzondere regelingen voor bepaalde cate gorieën buitenlandse pleegkin deren komit er nu een algeme ne regeling voor de toelating, onder bepaalde voorwaarden, van pleegkinderen voor wie in het land van herkomst geen aanvaardbare toekomst weggelegd. De regel, dat geen buiten lands pleegkind mag worden opgenomen als er al twee of meer eigen kinderen of pleeg kinderen in het gezin zijn. is vervallen. Het maximum leeftijdsver schil tussen het op te nemen pleegkin-d en ieder van de ad- spirant pleegouders is gesteld op 40 jaar. SAN FRANCISCO (AP) Veel Californische armen heb ben te kennen gegeven dat zij het voedselpakket dat de ont voerders van Patricia Hearst hebben geëist voor de minder bedeelden in de staat, niet zullen aannemen. Anderen hebben echter weer te kennen gegeven dat hun honger door slaggevend is en dat zij de gift wel zouden aannemen. De ontvoerders van Patricia Hearst, het Symbionese Be vrijdingsleger, hebben als voorwaarde voor de onderhan delingen over haar vrijlating geëist dat de ouders van het meisje een voedselpakket tér waarde van 70 dollar per stuk moeten sturen naar alle armen en misdeelden die de staat telt. Functionarissen hebben al uitgerekend dat voor een der gelijke uitdeling 400 miljoen dollar nodig is. AMSTERDAM (ANP) „In militair opzicht is de NA VO vastgelopen. Als politieke organisatie kraakt het bondge nootschap aan alle kanten. De NAVO is een historische ver gissing". Aldus het gisteren verschenen discussierapport van de PPR-studiestichting, waarin het vraagstuk van de wenselijkheid van het Neder landse NAVO-lidmaatschap aan de orde wordt gesteld. Naar het oordeel van de werkgroep hebben oprichting en voortbestaan en de militai re opvattingen van de NAVO „alles van doen met angst en de overdreven solidariteit van angstige mensen". De werkgroep onthoudt zich van concrete aanbevelingen. Het PPR-rapport wordt af gesloten -net twee voorbeelden als uitwerking van de be schreven alternatieven, te we ten het uittreden van Neder land uit de NAVO en het voorwaardelijk lid Wijven van het bondgenootschap. Niet weinig huisvaders zul- len de komende tijd wel wetr de kwasten tevoorschijn moe. ten halen, om waar nodig fa boel op te schilderen. Daartoe is het voorjaar immers de I schikte tijd. Zo erg veel men- I sen doen dat niet bepaald lou ter voor hun lol. Het is een immense klus, die je alleen doet omdat het nu eenmm'. dringend nodig is en omdat de vakman onbetaalbaar is. Nu is er wel een manier om het regelmatig terugkomende schilderwerk aan de buil». I boel drastisch te beperken Dat is het zogeheten „vochtre- gulerend systeem", waarni b.v. bij Is I.Q. van Cefabeser een beken de exponent Houtwerk dat daarmee behan- deld is, wordt tegen inwerking van vocht beschermd, teru-ij! het hout kan „ademen". De narigheid is echter veelal, dat men dit systeem over bestaand synthetisch schilderwerk toe past. Dan helpt het alleman! geen zier, want de oude la- klaag, een dichte „film", laat die vochtregulering niet toe. Het eerste jaar heeft men er dus toch erg veel werk aan: alle oude verf moet er af! To! op het kale hout. Til daar nie* te licht aan, want het kon vele, vele uren. Vaak kornet daarbij rotte plekjes in hei hout aan het licht. Steek die uit en vul ze. Bij gebruik tan dekkende vochtregulerenie verven kan hout gevuld wor den met b.v. porion, maar kiest men voor transparante soorten (b.v. in hout tinten, die gewoon wit hout het aanzicht van exotische hardhoutsoorlet kunnen geven), dan moeten de gaten met een in de kleur passend kneedbaar hout wor den gevuld. Het vochtregulerend sys teem kan in twee lagen WO' den opgezet en als het iceré eenmaal zover geklaard ïcari verder volstaan wori- met een onderhoudsbeurt dit eenmaal in de twee a drie jaar wordt gegeven. Voorbereiden, zoals schuren en plamuren dan overbodig. Gewoon de he le zaak met een harde borstel schoonvegen en meteen de kwast erop. Wie dus de moeite van het afkrabben of afbijten van de oude verflaag ervoor over heeft, plukt daar in later jaren de vruchten van. Onlangs haalde een Tilbury- se doe-het-zelver alle kranten toen de schoorsteen waaraan hij aan het breken was, in brokken op hem neerviel. Wie aan zijn huis begint te breken, moet zich eerst terdege op dl hoogte stellen van wat hij ft eigenlijk doet. In zulke geval len als in Tilburg zijn maatre gelen nodig die instorting voorkomen. Dus: stutten. En wie niet zeker van zijn zaak is, moet beslist even advies vragen aan iemand die er ver stand van heeft, een bouwkun dig opzichter of zo iemand. Dat kan grote schade of erger voorkomen! DEN HAAG (ANP) - De ..Staatscommissie Bevolkings- vraagstuk" zal tussen 15 mei en 15 Juni een aantal openbare hoorzittingen beleggen om personen en instellingen de gelegenheid te geven hun me ning te zeggen over het bevol kingsvraagstuk. (ADVERTENTIE) Ja, mevrouw Z. te G dat heb je nou van dat hamsteren' Als U wat meer wilt weten over wat hij wèl lust, vraag dat dan bij de dierenspeciaalzaak. Alleen daar krijgt U trouwens de uitste kende Witte Molen EIWITBROKS, het nieuwe puur-natuur voedsel, bakvol met krachtstofSla daar maar wat extra van in! Voedert al wat blaft, mauwt, piept, fluit, koert of knort.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 12