Wel woningen op speel veld in Kloosterzande Bejaardenvoorzitter C. van de Walle gehuldigd in Hulst „De Koeters zetten Westdorpe op stelten Oostkappelse vrouw voelt zich belemmerd in vrijheid om tegen staat te procederen TENTOONSTELLINGEN UITEENLOPENDE KUNSTWERKEN IN STADHUIS VAN HULST „Vlc SCHIETINGEN CAMPING ZWINHOEVE BLIJFT IR. J. ZUL Meer zon Bejaarden mogelijk met eigen j lijst in Hontenisse stad streek 1 Raad Hontenisse verwerpt voorstellen van Mangnus en Menu m Sigaretten in beslag genomen Vrouw onder trein Verdachte diefstal bekent half SCHLINGEMAll -w. wruy IH IWTUdll IV/4 Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Het verzoek van een aantal Inwoners van Kloosterzande om het ontwerp-bestem- mingsplan „Kloosterzande ten noorden van de CIoos- terstraat" zodanig te wijzi gen dat op het speelveld aan de Hyacintstr. geen wonin gen zullen worden gebouwd, zal niet verder meer door oen raadscommissie of de gemeenteraad van Honte nisse worden behandeld. Te gen het voorstel van de raadsleden P. Mangnus en J. Menu in werd het verzoek voor kennisgeving aangeno men. Het voorstel van beide heren kwam overigens niet in stemming; te weinig raadsleden stonden er ach ter. De heer P. Mangnus betoog de dat de verzoeken van ruim honderd inwoners eerst in de commissie ruimtelijke orde ning zouden moeten worden behandeld en daarna in de raadsvergadering „Gezien de behoefte aan recreatie van de mensen en kinderen in die buurt ondersteun ik het voor stel van de heer Mangnus". zei de heer Menu- Raadsvoorzitter mr. M. So- mers wees erop dat men nu eigenlijk over de bezwaren van de indieners van het ver zoek tegen het ontwerpbe- stemminigsolan niet meer kan praten. Volgens mr. Somers ziin de bezwaren doorgestuurd naar G.S. toen die het ont- werp-bestemminigsplan moes ten behandelen. „G.S. hebben d'ie bezwaren te licht bevon den en het plan goedgekeurd' merkte hij od. De heer Meniu vroeg zich daarna af 'waarom nu perse op het speelveld gebouwd moet worden, terwijl in plan noord nog ruimte genoeg is. Mr. So- mere zei hierop dat de ge meente nu bouwgrond noüit heeft en niet kan wachten tol het plan Noord eind d'it jaar is goedgekeurd. Hij wees erop dat als op plan Noord gewacht moet worden het Contingent woningwetwoningen, dat nu op het speelveld komt te staan, de neus van de gemeen te Hontenisse voorbij zal gaan. Lang hield de raad zich be zig met de vraag welke scha devergoeding de heer W. Cap- pendijk uiit de Rozenstraat in Kloosterzande zou moeten krijgen omdat dtoor de wo ningbouw in het bestemming splan Kloosterzande de waar de van zijn huis zou zijn ver minderd en zijn privacy zou zijn afgenomen. Volgens B. en W. zou de schadevergoeding imoeten bestaan uit het bouwen van een scheidingsmuur, het aan de heer Cappendijk ge ven van een strook grond en het verlagen van een stukje trottoir voor een oprit. Hierbij merkte B. en W. wel op for meel niet verplicht te zijn schade te vergoeden. De heren P. Mangnus en J. Menu stelden voor om behalve hetgeen B. en W. wilden doen de heer Cappendijk f 6000 ex tra te betalen. De heren A. Roctus en A. Perdaen meen den dat de totale schadeloos stelling F 6000 zou moeten zijn, dius met inbegrip van de d'oor de gemeente aan te bren gen voorzieningen. Het voorstel van de heren P. Mangnus en J. Menu keeg onvoldoende steun en kwam niet in stem ming. Het tweede voorstel le verde met zes stemmen voor en zes stemmen tegen geen beslissing op, zodat de raad dit onderwerp in de volgende raadsvergadering weer krijgt voorgeschoteld. Een voorstel van de heren Menu en P. Mangnus om de onderwijsvergoeding voor 1974 met vijf gulden te verhogen, kwam ook niet in stemming. De meerderheid van de raad vond een. vergoeding van f 220 per leerling genoeg. „De men sen uit de praktijk zijn met dit bedrag tevreden", zei de heer E. Schelfhout. Mevrouw Van de Walle speldt haar man de pauselijke onderscheiding op. (Van een onzer verslaggevers) HULST In het stampvolle patronaat te Hulst hebben gis teren bijna tweehonderd be jaarden van de Katholieke Bond van Bejaarden en Ge pensioneerden hulde gebracht aan hun voorzitter, de heer C. van de Walle, die twaalf en een half jaar geleden het voorzitterschap van de Bond aanvaardde. Kapelaan J. van der Hey- den, geestelijk adviseur van de Bond reikte de jubilaris bij deze gelegenheid de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice uit, als waardering voor de grote inzet van de jubilaris voor het bejaarden- I werk. Tijdens een anderhalf uur| durend feestelijk programma, waarin door de aanwezigen massaal zelf-gemaakte liedjes werden gezongen, kreeg de heer Van de Walle door ver-' schillende sprekers nogal watl lof toegezwaaid. Men prees de vasthoudend heid en opofferingsgezindheid van de voorzitter die sinds zijn huwelijk in 1962 samen met zijn vrouw veel van wat er momenteel voor bejaarden in Hulst is, tot stand heeft gebracht. „Dc Bond van Va.n, de Walle" sffils de Bejaarden- bond wel ééns genoemd wordt, groeide in de afgelopen twaalf en een half jaar dan ook van 234 naar bijna duizend leden, En het waren niet alleen ka tholieken die zich bij de Bond aansloten. Ook mensen van andere gezindten waren en zijn welkom. Reden waarom mevrouw E. Lockefeer, secre taresse van de Stichting Open Bejaardenwerk de jubilaris hartelijk dankzegde en h( namens de Stichting een pla- tenbon aanbood. Van de leden v»n de Bond ontving de heer Van de Walle een gouden horlogeband die hem overhandigd werd door de penningmeester die hein prees om het doorzettingsver mogen dat de 78-jarige voor zitter heeft betoond. „Onze voorzitter is een krachtpatser", volgens de woorden van de secretaris van de Bond, de heer L. Uitterho- ve. Mej. Wortel, lid van het hoofdbestuur van de Diocesane Bond bezwoer de voorzitter dan ook vooral de eerstvolgen de tijd geen afscheid te ne men: „want dan weten we ge woon niet wat te beginnen", aldus mejuffrouw Wortel. De heer R. Boon. vice-voor- zitter van de Bond legde voor al de nadruk op de vele reizen (vooral naar bedevaartsnor- den) die de heer Van de Wal le georganiseerd heeft. In zijn dankwoord verzekerde de ju bilaris ontroerd dat hii dit werk nooit had kunnen vol brengen zonder medewerking van velen, waaronder vooral de steun van zijn vrouw erg belangrijk was". DE rechtbank voor de openba re orde in Madrid heeft de Catalaanse geestelijke Xiri- nachs uit Barcelona wegens het bedrijven van illegale pro paganda veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar en een boete Van drie jaar peseta's. Het openbaar ministe rie had zes jaar gevangenis straf geëist. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Terneu- zense gemeentepolitie vond bij controle van de personenauto's bestuurd door M.v.d.D. uit Borm, G.M. uit Susteren en G.G. uit Kerkrade, werkzaam in Terneuzen een aantal pak jes ongebanderolleerde siga retten. Deze werden in beslag genomen en tegen de drie Limburgers werd proces ver baal opgemaak (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Gistermiddag is de 37-jarige mevrouw H. Achterberg uit Reeuwijk met haar fiets bij het oversteken van een met automatische knipperlichten beveiligde overweg in het plaatsje He kendorp (tussen Gouda en Woerden) onder de intercity- trein Den Haag-Utrecht geko- mep. Ze overleed ter plaat- (Van onze correspondent) HULST Aan de schieting op de liggende wip in café W. Blommaert te Hulst namen 45 schutters waaronder een aan tal Belgen die voor een uitste kende prestatie zorgden. Er werd geschoten op twee wip pen. De uitslag luidt als volgt: Wip 1: De hagevogel en eer ste zij vogel werden geschoten door R. van Steenbergen te De Klinge België, de tweede zij- vo-gel ging naar J. Oosting te Axel. De meeste kleine vogels, vier stuks, werden geschoten detor A. Matthijssen en Seraph. Blommaert beiden uit Hulst. Wip 2: De hoogvogel was voor R. Boone te de Klinge België, de eerste zijvogel voor C. Schuddings te Nieuw-Na- men, de tweede zijvogel was voor A. Matthijssen te Hulst. Het hoogste aantal vogels, vier stuks, ging hier naar J. Blommaert en F. Schauwaert beiden uit Hulst. Zaterdag wordt opnieuw een schieting gehouden, aanvang 15.00 uur. KAPELLEBURG In to taal 74 schutters deden mee aan de schieting op twee lig gende wippen, die in zaal Fa- bei bin Cyr. de Kind werd gehouden. De uitslagen op wip 1: hoge vogel: Fr. de Block uit Kem- seke-Paal, eerste en tweede zij vogel: R. de Moor uit de Klinge (B). Uitslagen op - wip 2: hoge vogel: G. Franckaert uit de Klinge (B), eerste zijvogel: G. Dullaert uit Kemzèke-Tromp, tweede zijvogel: A. de Bruiine uit Stekene. KLOOSTERZANDE Aan de bejaardenschieting, die ge houden werd in zaal Jac de Waal te Kloosterzande hebben 48 schutters deelgenomen. De uitslagen: hoogvogel: F.Aarssen uit Kloosterzande, eerste zij vogel: L. Jonkheym uit Kloosterzande, tweede zij vogel: E. v. d. Enden uit Kloosterzande, meeste kleine vogels: F. Kouijzer en J. Ver- meiro. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op initia tief van de Partij van de Ar beid in Zeeland, die de heer P.J. Huijbrecht aanwees voor de behandeling van de kwes tie, is er een gesprek tussen het Zeeuwse Land b.v. en het bestuur van de stichting ,,'t Zwin", ten aanzien van de camping Zwinhoeve tot stand gekomen. Hierbij werd overeengeko men dat opheffing van de camping door de directie van het Zeeuwse land niet wordt overwogen. Verder zal de di rectie bevorderen dat het stichtingsbestuur gedurende een interim periode bij het beheer van de camping wordt betrokken, tot dat de overheid een beslissing heeft genomen over de ruimtelijke indeling van het gehele gebied: Na deze interimperiode zullen door het Zeeuwse Land b.v. de noodza kelijke inriehtinigswerkzaam- heden worden uitgevoerd, ten aanzien waarvan ook contact zal worden onderhouden met het stichtingsbestuur. Daarna zal met dit bestuur verder worden gesproken over het verdere eigendom en~of de exploitatie van de camping. De heer Huijbrecht deelde mee dat het gesprek met het bestuur van het Zeeuwse Land b.v. waaraan ook werd deelge nomen door de heer M.J. van Poelje in een prettige sfeer was verlopen, waarbij wel is duidelijk geworden dat de di rectie van het Zeeuwse Land bereid is ten zeerste rekening te houden met de belangen van de campiniggebruikers en de eigendom van de camping niet uitsluitend afhankelijk stelt van de zakelijke belan gen van de vennootschap. Het stichtingsbestuur is, naar de mening van de heer Huij brecht volledig erkend als be langhebbende. WESTDORPE Een zeer actieve groep mensen werkt in Westdorpe keihard, om de komende carnavalsfeesten tot een goed einde te brengen. De carnavalsvereniging „De Koeters" heeft een uitgebreid programma vastgesteld, waarover iedereen ongC- twijfeld tevreden zal zijn. Aan alles en aan iedereen heeft men aandacht besteed. Dit jaar gaat het comité ook zfjn 3-jarig bestaan vieren. Men is zeer erkentelijk voot de buitengewone medewerking, die de Westdorpse bevolking verleent. Dank zij die goede samenwerking zijn „de Koeters" erin geslaagd, een carnavalsfeest te organise, ren voor de hele gemeenschap. Op woensdag 20 februari beginnen de activiteiten in het bejaardentehuis „Het Verlaet". In samenwerking met de zustere en het perso neel gaan „De Koeters" met hun echtgenotes, vergezeld van de boerenka-pel „De Pa niekzaaiers" om half acht 's avonds de mensen vermaken. Die avond zullen uiteraard polonaises hoogtij vieren, waarnaast ook nog twee gra tis loterijen worden gehou den. Daags nadien, donder dag 21 Februari, wordt in samenwerking met de plaat selijke bejaardenbond, carna val gevierd in het vereni gingsgebouw „Concordia". Dit wordt een gezellige bij eenkomst voor de bejaarden, die niet in heit bej-aarden- thuis zijn ondergebracht. Dit ja,'l- zal aan deze men sen alle»'gratis worden ver strekt door de dames van de Raad van Elf. Ook zal een jury aanwezig zijn, bestaan de uit de heren O. Bauwens en R. Spuesens, die zullen uitmaken wie op die avond „Het mooiste oude wijf' en de mooiste „Koeterheer" zijn. Die ontvangen natuur lijk weer een fraaie prijs. „De Paniekzaaiers" zorgen ook hier voor passende car navalsmuziek. He comité verwacht ongeveer 200 be jaarden. Zaterdag 23 februari orga niseert het comité „De Koe ters" een grote carnavalsop tocht. Ze vieren hun 3-jarig bestaan, en kosten noch moeite zijn gespaard om de optocht, in nauwe samenwer king met het onderwijzend personeel van de kleuter school en de lagere school, met daarbij ook het ouderco mité, en alle groepen wagen bouwers, er een fijne ootocht van te zullen maken. Die dag' zal het comité om kwart over één in de lagere school worden ontvangen doo- de Jeugdthad met de Prins. Hiervoor is burgemeester Dusarduijn uitgenodigd met de raad, waarbij de sceptero verhandiging aan de Jeugd prins door Prins Graafian 11 plaatsvindt. De optocht in Westdorpe zal dit jaar worden opgeluis terd door d,e muziekvereni ging „Excelsior" uit Koe wacht. De vereniging Over slag (Wachtebeke) en ook het drumband- en majoret- tenkorps De Flamingo's met voor het eerst de trompet ters, ol.v. de heer Armand Thomans, zullen aantreden. Ook het drumband- en m-ajo- rettenkorps. Sluiskil en de muziekvereniging „Eikels worden Bomen". De optocht zal geheel ln film worden opgenomen door de heer R. de Meij uit Westdorpe. De opstelling van de optocht zal plaatsvinden om 14 uur aan de Ewaudstraat, waarna om half drie een rondwandeling door Westdorpe plaats vindt. Na de optocht vindt de prijsuitreiking plaats voor de wagens en de groepen. Hei oudercomité zal er zorg voor dragen, dat de kinderen van de kleuter- en lagere school een oonsumptie en een trac- tatie wordt aangeboden, 's Avonds om zeven uur zal „De Koeters" met hun boe renkapel een gezamenlijke maaltijd worden aangeboden door prins Graafjan in „Het Oud Raedhuys" waarbij ook de dames aanwezig zullen zijn. Daarna volgt een rond wandeling langs de plaatse lijke horeoabedirijven, met de caimavalskapel „De Paniek zaaiers". Zondag 24 februari om 13 uur vertrekken de groepen en de wagens voor dieelnamp aan de optocht te Sas van Gent. Na aflooD daarvan zal de jeugdtiaad en de pri-ns een traetatie worden aangeboden in cafetaria „Emans". 's Avonds om half acht geven de Koeters met hun carna. valsboerenkapel acte de prj. senoe, om vanaf mej. Emu, de Rijcke te vertrekken voor een gezamenlijke rondwan, deling langs de horecabedrij. ven. Het comité zal 's ma®, dags vanaf 1 uur 's middags een bezoek brengen aan bedlegerige zieken te West dorpe, om hun een fruit, mandje aan te bieden. Orr. twee uur 's middags wordt in samenwerking met het on derwij zend personeel en het oudercomité een limonadeba! gehouden in de zaal Concur, dia". De prijzen voor de kinde ren zullen door de jeugd prins en de jeugdraad wor den overhandigd. Daarnaast zullen de kinderen ook nog een traetatie ontvangen van de carnavalsvereniging. Voor maandagavond carnaval zijn „De Koeters" uitgenodigd door mevrouw en de heer Robert van Waas. een bezoek te brengen het buitenverblijf „Austria- hof", daterend van 1621, waarna een gezellig onderons je zeer zeker zal opfleuren, Dinsdag 26 februari zullen ..De Koeters" 's middags een bezoek brengen aan het zie kenhuis te Sluiskil een aan De Sterre aldaar, om zowel groot als klein een fruit- mandje aan te bieden. Het majoretten en trompetterpe- toton „De Flamingo's" zal In Sluiskil gratis een uitvoering verzorgen. Bij thuiskomst zullen „De Paniekzaaiers" hun Koeter! opwachten, om een bezoek te brengen aan de horecabedrij ven in de wijk Pass-luis. Avonds gaat men gezanten- Hik vanaf café De Sport, bij H. van d-er See, om half acht de carn-aivalsactiviteiten sluiten met (trage) wande ling langs de café's. Bij al deze acties rekent het orga niserend comité op de mede werking van de ingezetenen. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) HULST De komende zo mermaanden worden in „De Burgerzaal" in het stadhuis van Hulst weer verschillende tentoonstellingen gehouden. De tentoonstellingscommissie van Hulst, gevormd door wethou der J. Stolte en de heerD. Hollaardt die belast is met cultuur- en voorlichtingszaken, maakte voor dit seizoen een keuze uit een serie van vijf tien kant en klare exposities, beschikbaar gesteld door de Nederlandse Kunststichting. Deze exposities omvatten kunstwerken die de overheid heeft aangekocht waarna ze aan verschillende gemeenten te huur worden aangeboden. Op deze wijze willen de he ren Stolte en Hollaardt een beeld geven van enkele lande lijke ontwikkelingen in be paalde kunstsectoren. De keu ze die zij maakten uit de aan geboden exposities is nogal willekeurig; men heeft alleen geprobeerd zoveel mogelijk variatie tussen de verschillen de tentoonstellingen aan te brengen. Het resultaat is een serie tentoonstellingen waarop de bezoeker zowel foto's en affiches, als sieraden en gra fieken kan zien. Elke exposi tie duurt twee weken. De eer ste expositie van Nederlandse grafici („Vrij vertaald") was al in januari in het Hulster stadhuis te bezichtigen. Van 17 tot 31 maart is er een fototentoonstelling die in de plaats komt van de door de heer Hollaardt oorspronkelijk bestelde tentoonstelling over strips, die niet tijdig gereed is gekomen. De expositie ..Boe- rengrond" die half april ge houden wordt, omvat honderd vijftig foto's en tachtig dia's en geeft een beeld van de moeilijkheden waarmee de agrarische bevolking te kam pen heeft ten gevolge van de toenemende industrialisatie. Van 3 tot 16 juni wordt een collectie affiches, samenge steld door Pieter Brattin-ga, gepresenteerd en op 22 juli begint de expositie „Kommu- nikatie", waarbij aandacht be steed wordt aan de inventivi teit die noodzakelijk is bij het maken van reclame-objec ten. „Sier in serie" is de titel van een tentoonstelling van eenenveertig sieraden die door een bepaald (over het alge meen strak) vormprincipe met elkaar in verband staan. Van 9 tot 21 september liggen de sie raden in „De Burgerzaal" uit gestald Momenteel exposeert in het stadhuis van Hulst me vrouw L. de Nil-Verspreet, waarover wij al eerder mel ding maakten. De huurkosten voor de collecties van de Ne derlandse Kunststichting be dragen honderdvijfentwintig gulden per week plug de tran sportkosten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een in woonster van Oostkapelle, me vrouw A. M. van der Ham, heeft bij het Hof van Discipli ne te Utrecht geprotesteerd te gen het feit, dat „een onver mogende burger nit in staat wordt gesteld om te procede ren tegen de Staat der Neder landen". Mevrouw Van der Ham wil de de staat laten dagvaarden, omdat deze in gebreke is ge bleven, een hulporganisatie ter bescherming van de bevolking en voor het behoud van de gezondheid van deze bevol king in het leven te roepen op het moment dat de kerncen trale Borsseie in produktie is genomen. Via het bureau voor kostelo ze rechtsbijstand te Middel burg kreeg mevrouw Van der Ham de Middelburgse advo caat mr. E. H. A. Schute toe gewezen. Deze vond, dat er voldoende gronden waren om een kort geding tegen de Staat aan te spannen, aldus me vrouw Van der Ham, maar hij stelde als voorwaarde dat de Vereniging Milieuhygiëne Zee land als mede-eiseres zou op treden. De VMZ stemde daar in toe, doch in een later stadi um bleek, dat de VMZ (an ders dan de privé persoon me vrouw Van der Ham) als beta lende cliënt van mr. Schute zou worden behandeld. Dit houdt in, aldus mevrouw Van der Ham, dat als de VMZ in het kort geding in de eerste ronde wordt uitgeschakeld en voor de proceskosten opdraait, ook mevrouw Van der Ham in de schade deelt. Haar lot en dat van de VMZ zijn immers nauw aan elkaar verbonden. Mevrouw Van der Ham, die meent in haar burgerrechten geschaad te zijn, heeft het Hof van Discipline gevraagd de gang van zaken zoals die zich tot dusverre heeft ontwikkeld, te doen onderzoeken en haar zo mogelijk te verzekeren van kosteloze rechtsbijstand voor het voortgpzet- procederen te gen de staat. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Na ver hoor door de rijkspolitie te Sas van Gent is de Sassenaar W. van B. dinsdagavond vrij gelaten, nadat hij de diefstal tijdens het weekeinde bij ken nissen in zijn woonplaats ge deeltelijk had toegegeven. Daar er ook nog een Belg bij dit geval betrokken zou zijn wordt het onderzoek in deze zaak voortgezet. (Van een onzer verslaggevers) LAMSWAARDE Tijden de vergadering van de bejaar denbond in Lamswaarde heeft I de heer P. Naert uit Walsoor den gisteren gesteld dat dt I bejaarden eigenlijk meer in spraak zouden moeten hebbel in het gemeentelijk beleid. Hii deelde mee dat in dit verband de bejaarden mogelijk mei een eigen lijst aan de komen de gemeen teraadsverkiezinetFi in Hontenisse zullen deebt- men. De vergadering van de be jaardenbond. die in zaal claes- sens werd gehouden, word d-ruk bezocht. De aftredend! bestuursleden, mejuffrouw I* van Driessche en voorzitster, mevrouw C. Pa/uwels-Hooft werden herkozen. Uit het fi nancieel jaarverslag bleek dat de vereniging nog f 2500 m kas heeft. Ook dit jaar zal ee1 fancy-fair worden gehouden. Voor dit jaar staan drie reizen op het programma. Twee van die reizen zijn voor de 1™® gratis. Een ervan gaat naar W beschutte werkplaats in Huist De twee andere reizen hebben verdere reisdoelen. Een com missie zal nog bekijken vm voor reizen er gemaakt kun nen worden. De vergadering begon nadat pastoor Knipscheer in de pan>' chiekerk een mis had "PS6"?' gen. Na het officiële gedeeit van de vergadering volgde ee verloting. De heer Veraart Sint-Jansteen hield nog c inleiding over de bij stanas- wet. In Kort DE 2-jarige Remco Oolters Borne is in een tuinvijver Almelo verdronken Met e vriendje was hij over e tuinhek geklommen om te gaa spelen bij de vijver. DE Nederlandse regering heel' aan ongeveer 250 vluchten gen uit Chili asiel verleen", waarvan er tot gister 216 waren gearriveerd. PRINS Claus heeft gisteren °P paleis Lange Voorhout een f legati" van de pressiegwP „Stop de kindermoord" vangen, om gich nader oriënteren over de activiteit van deze stichting. Donderdag 14 februari blim (Vervol Over de technische kant tendblad gelanceerde id teur van rijkswaterstaat vloeddrempel zou een oncontroleerbaar zou zijr de vloeddrempel zullen als het ware overheen zo'n drempel waarschijn dan is wel begrijpelijk d; demonding aangenor komt gaat lijken op Ir. Zuurdeeg: „Ik heb li. een normale Deltadam, maar zonder een weg er o heen, dan dit oncontroleerl geheel, dat bovendien de leg van twee nieuwe slu in het achtergelegen gebied dig maakt- En sluizen haa niet uit een magazijn", a ir Zuurdeeg. .Bovendien" constateert hij, „zou de k van een „vloeddrempel grondige wijziging betekt voor het vraagstuk van de nering van het zuidelijk d. bekken. Een werkgroep, g< door ir. Zuurdeeg, hoopt nenkort hierover te rapp< "over het veiligheidsas van de vloeddrempel zeg Zuurdeeg nog: „Bij langdi storm en hoge waterstan gaat 't bekken achter die vl drempel gevaarlijke stuwi verschijnselen vertonen. Bij het veiligheidsaspect ik dan ook een groot vra, ken", zegt ir. Zuurdeeg. De Zeeuwse Waterstaa' deputeerde, mr. J. F. Schlingemann zegt: „Irj het waar zou zijn dat de I missie-Klaassesz tot de aa van een vloeddrempel zou viseren, dan is voor mij hoofdvraag: garandeert J drempel een optimale vj heid en wordt die inderj in hetstreefjaar 1978 bert Dat is de centrale vraaa alle alternatieven voor al ting van de Oosterschelde Vooruitzichten voor vr en zaterdag, opgesteld het KNMI op woensdag 18.00 uur. Zonnige periodes, op meeste plaatsen droog en nig verandering in temper Weersvooruitzichten in fers gemiddeld over hq land. Voor vrijdag: aantal zon 1 tot 7, min. temp streeks 3 graden, max. omstreeks 10 graden, kaï een droge periode van stens 12 uur: 90 procent, op een geheel droog etm: procent. Voor zaterdag: aantal zon: 1 tot 6, min. temp streeks 3 graden, max. omstreeks 10 graden, ka: een droge periode van stens 12 uur 90 procent,, op een geheel droog etm procent De waterhoogten van v dagmorgen, meegedeeld Rij kswaterstaat: Konstanz 295 on-v., Rh< den 235 min 3, Straatsbu hun 12, Plittersdorf 43) 13, Maxau 501 min ohingen 192 min 11, JW,. 364 min 10, Steinbach 24 9- Mainz 384 min 3, 361 min 2, Kaub 319 Irier 431 min 62, Koblej min 20, Keulen 414 i Ruhrort 614 min 17, 359 min 13, Pannerdem 1217 min 11, Nijmegen 7, IJsselkop 1080 Lefde IJssel 608 pl. 14, er 471 pl. 17, Monsir torn 20, Borgharen 419. 17. Belfeld 1382 min 36. oeneden de Sluis 643 min Morgen, vrijdag 15 ri |or|en op Zoom 9.1 Hansweert 9.04 en 21.44 Terneuzen 8.35 en 21.13 V'issingen 8.09 en 20 48 Wemel-dinge 9.27m en 22.: mÊtÊmmÊÊmmrnm

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2