DIJKGRAAF D. J DEES: „Ophogen van gevaarlijke dijk bij Borssele start mo; gelijl s. in 1976 VOOR- EN TEGENSTANDERS KERNENERGIE IN RADIOPROGRAMMA DRUKKE DAGEN VOOR GRAPPENMAKER FRANSE BREKEN AAN Apollo viert feest Voetbalclub veranderde bestuur ZELFBEDIENINGSWINKEL IN 'S-HEERENHOEK GEOPEND Goed jaar voor schapenhouderij Zwar DE MEI D AFSPRAAK ANGST VOOR AANVALLENDE HONDEN Amsterda stad streék 1HSHHiHri Ellewoutsdijk Westdorpe Koewacht CPJ-toogdag Terneuzen AFWATERING HANSWEERT Kapellebrug Landbouwschap benoemde plaats vervangende leden AARDGAS METRO maa: Dinsdag 12 februari 1974 i 1974 6 ïarklen GOES-KRABBENDIJKE, 11 febr. Groenten: per stuk knolselderij met groen 4352, per kg.: aardappelen grote 9— 13, witlof AI 100, All 56—82, BI 85116, Bil 4993, sprui ten All 82—100, Bil 15—43, prei All 116, groene sav. kool 59-67, II 4345, rodekool 31, boerekool I 5975, II 49. uien ongesorteerd 36, drielin gen 21. Zwemclub Op de matig bezochte ledenvergadering van zwemclub Lee, in het van Hattumihuis te Ellewouts- werd o.a. het tijdstip 'van de training in het zwembad te Goes besproken. Bij de be stuursverkiezing werden de dames J. Oele en J. Stoutha- mer, die niet meer herkiesbaar waren, opgevolgd door de heer R. Berkhout en Ina Schouwe- naar. Over de vaststelling van de contributie en de minimum bijdrage merkte voorzitter Platschorre op dat de huidige financiële toestand van de vereniging niet meer toerei kend is om de vervoerskosten, de lidmaatschappen van de KNZB-landelijk en de KNZB- Zeeland, trainingskosten, kos ten tot toegang zwembad te Goes enz. te betalen. Het be drag zou omhoog moeten. Dit geldt ook voor de minimum bijdragen van de ondersteu nende leden (donateurs). Over dit punt ontstond een levendi ge discussie, en men besloot dit punt ontstond een levendi ge discussie, en men besloot dit op een volgende vergade ring verder ter sprake te brengen. Flamingo's Voor de leden van het tamboer- en majoret- tenkorps The Flamingo's staan heel wat activiteiten op het programma in de komende tijd. Het korps zal op 23 fe bruari de carnavalsoptocht van het comité De Koeters opluis teren. De daaropvolgende zon dag doet men dit te Sas van Gent en op maandag in het Belgische Zelzate. Op 26 fe bruari geeft het korps een muzikale show in De Sterre te Sluiskil, voor de aldaar blij vende geestelijk gehandicapte kinderen. Potverteren In de zaal Het Oud naedhuys werd door de plaatselijke damesgymclub een feestavondje belegd. (Ook de heren mochten dit keer meedoen). Er werd een heer lijke maaltijd geserveerd, waarna nog een gezellig sa menzijn volgde met spelletjes en een dansje. Trimwedstrijd De Koe- wachtse trimclub hield afgelo pen weekeinde voor de leden in clublokaal Van Rumste een hometrainerswedstrijd. Hier voor bestond een grote belang stelling. De wedstrijd ging over tweemaal 250 meter. De uitslag was als volgt: 1- W. Martens, 2. J. van de Berghe, 3. E. de Meij, 4. E. Martens en G. Borgstein, 5. E. la Heine, 6. F- de Jonge en P. van Rumste, 7. W. Dieleman, 8. G. Schuur man, 9- R. Verhoeve en 10. W. Talboom. Na afloop van de wedstrijden dankte voorzitter Koonings van de trimclub voor de grote belangstelling. Kerkbestuur Door de bis schop van Breda is vanaf he den benoemd tot lid van 't r.-k. kerkbestuur de heer Marcel Verstraeten. Hij volgt de heer A. van de Putte op die de termijn vvan 8 jaar achter de rug heeft en volgens kerkelijk reglement niet meer voor her benoeming in aanmerking kwam. Wel is de heer Van de Putte bereid gevonden de fi nanciële werkzaamheden voor de kerk te blijven verzorgen. De heer G- van Fronckel die periodiek aftredend was in het kerkbestuur werd herbe noemd. Schietingen Aan de zater- dagschieting, gehouden door sociëteit de Sportvrienden in zaal De Guchteneire namen 69 schutters deel. De uitslag was als volgt: hoogvogel: G. Ver- «traete. zijvogels: V. de Schep per, Moerbeke (B). Meeste kleine vogels (5 stuks) Em Baert. Aan de schieting zon dag bij Alb- de Kindt, namen 40 schutters deel. De uitslag was als volgt: hoogvogel R. Baert. Ie zijvogel C. Buis en 2e zijvogel Alph. de Vlieger, meeste kleine vogels (3 stuks) H. Goossens (allen uit Koe wacht). Aan de schieting die zondag in zaal Van Rumste werd gehouden namen 85 schutters deel. De uitslag was als volgt: hoogvogel D. Saman, le ziijvogel J- Ferket (Steke- ne), 2e zijvogel V. de Schep per (Noerbeke), meeste kleine vogels (3 stuks) G. van Dam me. (Van een onzer verslaggevers) 'S-HEERENHOEK Tijdens de vergadering van de drie zuidwestelijke districten van het waterschap De Brede Wa tering van Zuid-Beveland de gisteren in de Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek werd gehouden, heeft dijkgraaf D. J. Dees meegedeeld dat met het op Deltahoogte brengen van de Westerscheldedijk bij Borssele mogelijk in 1976 kan worden begonnen. De dijk bij Borssele is één van de zwakste plekken in de zeewering aan de Bevelandse kant. Dit stuk dijk had al opge hoogd moeten zijn als het oor spronkelijke ophogingsschema was aangehouden. In verband met de plannen om een twee de industriehaven daar aan te (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Zeeuwse Christelijke Platte landsjongerenorganisatie houdt op zaterdag 23 februari haar jaarlijkse toogdag. De jonge ren komen bijeen in het ge bouw „de Schakel" te Middel burg. Het programma, dat om halfdrie begint, wordt geopend met een optreden van het en semble „Young People" uit Breskens. De toogdag heeft ditmaal een jouyialistiek tint je. Na een inleiding door de journalist W. Wisse uit Vlis- singen, wordt er een z.g. spea kerscorner ingericht, gaat men een muurkrant maken en werpt men zich op het ver vaardigen van een soort radi oprogramma, bestaande uit in terviews. 's Avonds treedt de Laurel Canyon Band op met luister- muziek en er is een demon stratie potten bakken. Een dis co-bal vormt het besluit van de toogdag. Diefstal Tijdens het week- leindfe werd uit een boven grondse tank van de firma Verstraeten aan de Schutters hofweg te Terneuzen duizend liter olie gestolen. Aanrijding Maandagmid dag om twee uur verleende mevrouw J.G den H. uit Ter neuzen, als bestuurster van een personenauto, komende uit de Zeven Triniteitsstraat en rijdende naar de Prunusstraat, op de kruising met de Linden- laan, geen voorrang aan de Rotterdamse bestuurder van een bestelauto, J.L. Beide au to's liepen aanzienlijke schade op. Er werd niemand gewond. Zaalvoetbal In het Ter- neuzense zaalvoetbal was het een goede week voor koploper Terneuzen veteranen. De titel verdedigers, die zelf met 2-0 van Dow 1 wonnen, zagen hun voornaamste concurrenten Mis- trappers en HKC weer wat verder achterop raken. HKC verloor zelfs met 4-9 van Van der Poel en Mistrappers moest de halve winst aan Philips af staan (2-2). Het duel om de onderste plaats tussen CHD en NSM eindigde in een 5-5 ge lijkspel. Stand: Terneuzen ve teranen 6 6 0 0 6 12. 46-10. Mistrappers 6 3 2 1 8. 19-9. Van der Poel 6 3 1 2 7. 30-17. HKC 6 3 1 2 7. 23-30. Dow 6 1 3 2 5. 17-15. Philips 6 2 1 3 5. 12-23. CHD 6 1 1 4 3. 12-28. NSM 6 0 1 5 1. 13-38. leggen werd de dijk niet op gehoogd. Het plain voor de havenaan- leg ontstond in 1967 en men dacht toen binnen vijf jaar het project wel geklaard te heb ben. Nu het havenplan de ijs kast is ingegaan is het water schap De Brede Watering weer met kracht gaan pleiten voor ophoging van het dijk vak. Tijdens de vergadering in 's-Heerenhoek uitten vele in gelanden de vrees dat de dijk het niet zal houden. „Het ge vaar is groter dan we den ken", en: „Met een behoorlijke noordwesterstorm gaan we eraan", waren de opmerkingen in dit verband. Een andere ingeland zei er dit van: „Ze praten nu wel zoveel over de gevaren van de kerncentrale, maar we zullen eerder hier verzuipen dan dat we de lucht invliegen". Dijkgraaf Dees vond dat het ophogen van het dijkvak Boi-s- sele-Oost niet langer mag warden uitgesteld. Het bestek hiervoor is gereed, alleen de financiële kwesties moeten nog geregeld worden. Het wa terschap moet namelijk een forse subsidie voor dit karwei krijgen. „Voor ons is het an ders niet te betalen' aldus de dijkgraaf. Het afwateringsplan voor Borssele houdt overigens ook verband met de dijkverzwa ring. In het kader van dit ontwateringsplan is opdracht gegeven de bouw van een nieuw gemaal ter vervanging van de bestaande sluis en 't ge maaltje te bestuderen- Moge lijk dat de bouw van dit nieu we gemaal eind van het jaar kan worden aanbesteed. Op korte termijn kan vol gens de heer Dees worden be gonnen met het ophogen van de dijk langs de Willem An- napolder- Hierdoor zal aan het eind van dit ja-a-r 31 van de in totaal 52 kilometer dijk, die het waterschap langs de Wes- terschelde moet onderhouden, op deltahoogte zijn gebracht. Dan resteren nog de dijken bij de Reigersbergsepolder, de Zimmerman-polder, bij Elle woutsdijk en bij Hansweert- West. Mogelijk wordt volgens de heer Cees het ophogingsplan voor Hansweert-West dit jaar goedgekeurd. Begonnen kan dan worden met de aankoop var woningen, die in de weg staan. Als dat gebeurd is kan aan het ophogen van de dijken worden begonnen. In het ka der daarvan zal de Boomdijk in Hansweert verdwijnen. De specie die daarbij vrijkomt wordt dan voor het verhogen van de dijk gebruikt. (Van een onzer verslaggevers.' MIDDELBURG In het NOS-programma „Komt u maar", dat gisteravond vanuit een mobiele studio in Middel burg werd verzorgd, zijn on geveer evenveel voor- als te genstanders van het gebruik van kern-energie aan bet woord geweest. Het program ma, dat onder de rook van de „bol van Borssele" zoals de bijnaam van de Zeeuwse kerncentrale luidt werd uit gezonden leverde van beide kanten zowel nuchtere al* emotionele reacties op. „Ik heb er niets tegen. Ik werk er zelf. Er is geen reden tot paniek, want alles is zo goed beveiligd, dat er niets kan gebeuren", kwam een voorstander vertellen. Andere reacties van voorstanders: „Ik lig er niet van wakker", „Als onze voorouders er zo over dachten als de tegenstanders van kernenergie voor vreed zaam gebruik nu, dan liepen we op dit moment nog in die- renvell-en", en: „We kunnen niet buiten kerncentrales". De VMZ-voorzitter Bannink uit Vlissingen reageerde als volgt: „Het gevaar voor onge lukken met kerncentrales is zo groot. Als er iets misgaat, dan hebben we daar vele genera ties lang de narigheid van' Heel wat mensen, die de stu dio's in Middelburg, Den Haag en Hilversum belden, waren het met hem eens dat de ge varen van kerncentrales on derschat worden. „Wat ge beurt er als er weer een wa tersnoodramp komt. Dan krij gen we radio-actief water" zei b.v. een Zeeuw. PPR-secretaris Van der Heijden uit Middelburg dacht a-an de verkiezingsstrijd toen hij zei: „Dat de kerncentrales komen is de schuld van de mensen, die hiei tien jaar lang het beleid hebben gevoerd Dat zijn de confessionele par tijen, waarvan Kaland een ex ponent is". Gedeputeerde A. Kaland reageerde echter niet op deze uitspraak in dit pro gramma. Niet alleen kernenergie, maar ook anders Zeeuwse onderwer pen kwamen in dit NOS-pro gramma ter sprake, zoals de milieu-verontreiniging in de kanaalzone en de plannen voor de raffinaderij bij Zelza te. Wat dit laatste betreft merkte Willy de Groff uit Sas van Gent op, dat alleen de gemeente Sas van Gent ver ontrust aan de bel heeft ge trokken en dat de andere ge meenten in de kanaalzone niet hebben gereageerd. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Voor Joost Franse zijn nu de druk ke dagen weer aangebroken. Met carnaval heeft hij altijd enorm veel te doen. De man, die de 's-Heerenhoekse „buut- reedner" wordt genoemd, is in deze dagen met zijn grollen, grappen en liedjes in heel Zeeland een veel gevraagde .artiest". Josef Cornelis Franse (52 jaar oud), bankwerker van be roep, gehuwd en vader van vijf kinderen, heeft één grote hobby en dat is andere men sen laiten lachen. Hij ziet zelf het leven ook van de zonnige kant, een levensinstelling, die ook door zijn vrouw wordt gedeeld. En Joost heeft het niet van een vreemde. Zijn vader was ook een bekende humorist in de streek, evenails zijn oom. Kees Franse, die in de omge ving van Kwadendamme op bruiloften, pairtijen en toneela vonden een graag geziene gast was omdat men dan zeker was heerlijk een avond te kunnen lachen. „Ik zie dat werk als een van mijn grootste liefheb berijen en ik combineer mijn grappen altijd met plaatselijke gebeurtenissen, waarin promi nente figuren een rol spelen", vertelt Joost Franse. „Hirebij gebruik ik de namen van mensen, zoals ze in de volks mond heten. Ik ben geboren en getogen in 's-Heerenhoek en een 's-Heerenihoekenaar zal bijvoorbeeld noodt spreken over Cornelis Paa-uwe, maar wel over „Kees Post", noodt over Jacobus de Jonge, maar wel over „Dikke Ko" en zo kan ik wel doorgaan. Soms schep ik zelf een figuiur en weef er dan een verhaaltje omheen". Ongeveer 23 jaar ge leden begon Joost Franse zijn carrière als humorist en te vens als drummer in het ama teurbandje van de gebroeders Bordui. Het gezelschap trad toen op tijdens dansavonden in Walcheren, Noord- en Zuid-Be veland en zelfs op Schouwen- Duivelanld. „Ik ging altjjd graag naar Kas om er op te treden, Daar was ik bij de mensen goed ingebur gerd", vertelt Joost. „De grootste ellende was toen wel het terug naair huis keren per veerbootje over de zandkreek naa r Zuid-Beveland. Het was altijd nachtwerk en dan moest ik maar afwachten of er een bootje voer. Ging de boot niet, dan moest ik in Kats over nachten". Vooral na de Tewede Wereldoorlog ging Joost zich op het laten lachen van de mensen toeleggen. Met de fiets ging hij naar de gele genheden toe waar hij werd verwacht. Later huurde hij bij de plaatselijke fietsenmaker een brommertje om sneller de plaats van bestemming te be reiken. Een nadeel van dat sneller en met wat minder beweging rijden was wel dat h ijsoms stijf van de kou- thuis kwam. „Mijn grootste succesnummer was wel mijn „derde been", vertelt Joost. „Onder mijn jas had ik dat derde been verborgen en ik begon dan met: „geacht pu bliek, mijn naam is Van der Joost Franse uit 's Heerenhoek Steen en ik ben geboren met een derde been". Het is overi gens geen persiflage op een bepaald persoon. Met succes voer ik dit stukje nog weieens op tijdens bejaardenhijeen- komsten". Joost werkt ooit wel eens samen met een 's- Heerenhoekse accordeonist, namelijk Bas Simons. Vee! treden ze allebei voor bejaar den op. Volgens Joost Franse is dit een dankbaar publiek. Bij het afscheid van burge meester R. O. M. Waelput van 's-Heerenhoek toen die naar Leende vertrok, heeft Joost Franse een zgn. „litanie van dankbaarheid" geschreven, waarin heel wat grappen over plaatselijke toestanden (zoals bv. de krotwoningen aan de Kuipersdijk) in voorkwamen Voor Joost is carnaval een be- Carnaval Het carnavals- comité d' Annewuitens zal o.l.v. prins Willy den achttien de met twee wagens deelne men aan de carnavalsoptocht te St.-Jansteen op zaterdag 23 februari. Een wagen is vam de basisschool te Kapellebrug en de andere van het carnavals comité. Op de avond van de 23ste februari zal dit oarna- valscomité in zaal Fabie een bal geven m.m.v. het orkest the Stone Stars. Op 24 februa ri zullen de wagens deelnemen aan de carnavalsoptocht te Hulst en 's avonds zal men een bezoek brengen aan de carnavalsviering te De Klinge België- Op maandag 25 febru ari houden de Annewuitens een dweiltocht door Kapelle brug terwijl de Steense raad van elf met de prins hun hier bij zal vergezellen. (Van onze correspondent) 's-GRAVENPOLDER De evenementencommissie van ipollo heeft een voorlopige datum vastgesteld voor de jaarlijkse feestavond. Als alles doorgaat zal deze avond, die voor jong en oud toegankelijk is, op 1 maart worden gehou den. De evenementencom missie wil deze avond vullen met spelletjes, verloting en dans. Voor dat laatste onder deel van de avond heeft men een contract afgesloten met „The Sound Stars". Apollo gaat echter niet alleen feesten. Vandaag wordt er na de trai ning in de kantine van de club een contactavond voor de -eni- oren gehouden. Die begint om halfnegen. Op deze bijeen komst wil het bestuur graag de wensen en de problemen van de senioron horen. Het bestuur naakt dan van de ge legenheid gebruik om zelf ook wensen en problemen naar vo ren te brengen. Ook de trainer zal deze avond bijwonen- Bij Apollo blijkt de ver koop van loten in het kader van de jaarlijkse loterij wat tegen te vallen. De tegenvaller ts zelfs zo groot dat het be stuur heeft moeten besluiten om de trekking, die op de eerste van deze maand had moeten plaatsvinden, voor on bepaalde tijd uit te stellen. Uit het februarinummer van het Apollo-clubblad „Langs de lijn" blijkt dat de oliebollen actie, die op oudejaarsdag werd gehouden, een groot suc ces is geworden. Niet minder dan 2000 oliebollen werden verkocht. (Van onze correspondent) GOES Na de rumoert;, strijd in het bestuur Vaj G.O.E.S. heeft het bestuur V11 deze oudste voetbalclub ran Zeeland onder voorzitterscha, van J. Berks sr. hard gewerjt aan een nieuwe samenstel]^ van het bestuur. In het laatste nummer vaj het clubblad „Goes Nieu»ï deelt het bestuur de nieui. samenstelling mee. Hieru- blijkt dat de heren P. de Kok en H. de Smit zijn vervangt; door de heren J. Ventevogj en J. Bouwman. In het dagelijks bestuu hebben naast voorzitter Berk, zitting de heren M. Zwart», poorte als secretaris en J. j, Grip als penningmeester, t, overige vijf bestuurslede; hebben allemaal een specifo ke taak gekregen. De het: Ventevogel, die reeds voorat ter van de jeugdcommissj was, zal in het bestuur jeugdzaken behandelen. D, heer M. van Zanten heeft it supervisie over de toto en it kaartverkoop. De tweede st- cretaris en de ledenadmiij. strateur is de heer J. Coppotj. se geworden. Hij kan ook bi; de kaartverkoop worden ingt. schakeld. De heer L. C. de Jonge al als notulist van de vergader::, gen fungeren en heeft dar. naast werk bij de kaartve- koop en is tevens tweede pet- ningmeester. Oud-eerste-elfta!- speler Joop Bouwman heeftij het bestuur een „technisch; functie". Hij is namelijk In last met de begeleiding van it elftallen. Toch is Zeeland oudste voetbalclub niet hele maal uit de bestuursprofcl; men, want er is nog steeó een vacature. Er wordt <xt een opvolger gezocht voor se cretaris M. Zwartepoorte, dit gaat verhuizen. In het club blad roept het bestuur de le den dan ook op ijverig nasi nieuwe bestuursleden uit li GOES Heit bestuur va het Landbouwschap heeft is een openbare vergadering heer P. Minnaard en mr- I. 4 Jong, beiden uit Goes, bt noemd tot respectieveliji plaatsvervangend lid van dt hoofdafdeling Siergewassen ei plaatsvervangend lid van dt commissie Onderwijs. De hea Minnaard volgt hierdoor dt heer D. van Zuilen uit Hille- gom op; mr. De Jong komt ia de plaaits van drs. J. de Ko ning te Voorschoten- langrijk jaarlijks terugkerend evenement, dat naar zijn me ning zeker zaïl moeten blijven bestaan. Zelfs heeft hij ai di-i verse carnavalswagens ont-i worpen en helpt ook mee aan het bouwen ervan. Toch blijft voor hem het optreden tijdens, eairnavalsmiddagen voor be-1 jaarden het hoogtepunt. „Hier voor heb ik altijd stof tot praten. Je ziet dan die oudjes denken aan de kolderieke voorvallen uit hun jeugd. Prins Janus heeft eens gezegd dat ik bij. het earnavalshuis-' noudentje hoor, hetgeen ik bijzonder op prijs stel. Het doet me goed dat i-k steeds word gevraagd en als humorist wordt gewaardeerd. Het mooi ste vind ik wel dat mensen, die ik niet ken, mij wel ken-J nen", besluit Joost Franse. I (Van onze correspondent) 'S-HEERENHOEK Onder grote belangstelling opende burgemeester G. van Waes gisteren de nieuwe zelfbedie ningswinkel van Gehave aan de Werrilaan te 's-Heeren- hoek. Ongeveer 15 jaar geleden stichtte de CHV op deze plaats een pakhuis voor de opslag van granen, meststoffen, mengvoeders enz. Inmiddels werd de naam CHV veranderd in Cehave N.V. In het pakhuis »vas ook een soort winkel ge vestigd, waarin men gereed- chap zoals schoppen, rieken, harken en schoffels kon ko pen. Na de verbouwing, die uitgevoerd werd door het aan nemersbedrijf Fraanje met medewerking van de firma loot en Buteijn veranderde deze verkoopruimte in een ïoderne zelfbedieningswinkel met een verkoopoppervlak van ruim 100 m2. Zeer overzichtelijk in mo derne vakken en showrekken is er voor de doe-het-zelvers (Van een sters) onzer verslaggeef- GOES Het gaat goed met de schapenhouderij in Zee land. Liep de wolproduktie tot 1971 sterk terug, in 1973 was het voor de schapenstapel een goed jaar. De synthetische ve zels hebben de vraag naar het natuurprodukt wol niet kun nen overtreffen en ook de ont wikkelingen binnen de EEG hebben gunstige gevolgen ge had voor de schapenteelt. Dit werd gisteren vastge steld door de voorzitter van het schapenstamboek van Zee land, de heer J. Nieuwenhuy- se, op de algemene vergade ring van schapenstamboek en de afdeling Zeeland van de Nederlandse Wolfederatie. Zo wel het overzicht van het af gelopen boekjaar van de wol- ëderatie als van het schapen stamboek liet een voordelig saldo zien en de huidige ver koopcijfers van de wolfedera tie overtreffen nu al die van voorgaande jaren. Een onverwachte meevaller was het uitblijven van een terugslag op de hamsterwoede, waardoor eind vorig jaar grote hoeveelheden wol werden in gekocht. De wolinname in 1973 bedroeg bijna 36.000 kilo. tegen ruim 30.000 kilogram in 1971. Een groot probleem noemde de voorzitter echter de aan zienlijke schade die de laatste tijd aan de schapenstapel wordt toegebracht door aan vallende honden waarbij grote slachtpanijon onder de scha pen worden aangericht. „Al in 1965 hebben we ge probeerd een provinciale ver ordening te krijgen waarin wordt bepaald dat honden bui ten de gemeente aan de lijn -roe'en worden gehouden. In 1967 en 1969 hebben we de zelfde zaak opnieuw aange kaart bij landbouwschap en landbouworganisaties, maar zonder succes. We zullen ech ter wederom besprekingen hierover gaan voeren"., aldus de heer Nieuwenhuvse. Tijdens de vergadering dankte de voorzitter de heer W. Sinke, die 25 jaar lang secretaris van de afdeling Zeeland van de Wolfederatie was; tevens werd afscheid ge nomen van de heer J. v.d. Velde als bestuurslid van Noord-Beveland. De heer van de Velde werd benoemd tot erelid. Besloten werd om in de toekomst een bestuurslid aan te stellen voor zowel Noord als Zuid-Beveland vanwege de terugloop van het ledental van Noord-Beveland. De heer H. Buyze van de Wolfederatie trad in de plaats van de heer A. v.d. Voorde die zich niet herkiesbaar stelde. De heer J. Pekelder, dieren arts bii de Provinciale ge zondheidsdienst voor dieren hield een lezing over „Actuali teit op het gebied van de schapengezondheidszorg", een enorme keur aan gereed» schappen. Voor de huisvroM zijn er huishoudelijke artike- I len in grote verscheidenheid, I zoals koelkasten, diepvriezen I en wasautomaten. Verder staK I er een grote verscheidenheid I aan tuinartikelen, verfwaren, schoeisel, werk- en regenkle-1 ding en vele soorten voeden I eu touwprodukten uitge- stald. Na de opening waarbij dt heren J. Bakker, adjunct-di recteur van de Cehave N.V, de districtbestuurder H. Ste vens en F. Jochems, algemeen I verkoopleider voor de gene- chaniseerde land- en tuin- bouwmechanisatie aanwezij I waren, volgde een rondleidnS door de nieuwe verkoopruim te, waarbij de heer J. va» Aert, bedrijfsleider van de al- deling 's-Heerenhoek de be zoekers van advies diende. Aan de bezoekers werd hierop in de Jeugdhoeve een recept* aangeboden, die ook door ver tegenwoordigers van de KVO uit 's-Heerenhoek, Heinkens- zand en Ovezande werd be zocht. waarbij hij vooral aandacht besteedde aan de hoestende lammeren en het verwerpen van lammeren. Tot slot reikte ir. M. Ver boon van het Consulentschap voor de Akkerbouw en de Rundveehouderij te Goes. bekroningen uit aan de deel nemers van de provinciale fokschapendag 1973: de heren G, Ferket uit Sluis won me- zijn schaap het kampioenschap voor ooien, de gebrs. Hl. en Goethals uit Westdorpe wer den kampioen bij de afstam melingen, de gebrs. E. en Butijn te Aardenburg hadden de beste bedrijfscollectie de heer A. Vijverberg uit OF werkerk had de moois» Dinsdag 12 februari 1974 DE Europese gemeenschap heeft vorig jaar 133 miljard kubieke meter aardgas ge produceerd, dat is 13 pet. meer dan in 1972. In de voorgaande jaren steeg de produktie telkens met 20 tot 30 pet. Vorig jaar heeft de EEG slechts 3,4 pet. van haar behoefte aan aardgas uit het buitenland (Algerije, Libië en de Sovjet-Unie) moeten im porteren. Deze cijfers zijn afkomstig van het bureau voor de statistiek van de ge meenschap. Nederland voerde bijna de helft van zijn aardgas (70,3 miljard kubieke meter was de gehele produktie) uil naar de andere EEG-staten. Het voorzag België en Luxemburg voor de volle 100 pet. Duitsland voor 45 pet. en Frankrijk voor 44 pet, van de nationale behoeften, DE nieuwe metrolijn van Rotterdam-Zuid naar Hug- vliet zal op 25 oktober a.s. officieel in gebruik worden genomen. De plechtigheid zal (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Nederland se zuivelprodiucenten beginnen zich zorgen te maken over de snelle prijsstijgingen van de eenmalige verpakkingen van melkprodukten. Sedert het be gin van de olieorisis is de prijs van de bekende plastic bekers voor melk, yoghurt en pudding met zeker 25 procent omhoioggegaan. De kartonnen verpakkingen, die van binnen en van buiten met een laagje plastic worden afgedicht, rijn 5 tot 8 procent duurder gewor den. Men verwacht, diat als deze stijging zich verder voortzet, het pu-bliek uiteinde lijk weer massaal naar de aloude statie-geld fles zal vra gen. le kolom (lotkoersen v< c Actieve aandelen Handel en industrie AKZO I» 54.60 63,80 ABN 100 251,00 248,00 Ainro 20 62,50 öl,70 Am. Rubber 750 225,00 215.50 Deli-Vlij J 75 106,00 104,50 Dordtsche P. 20 117,60 U5,60 Dordtsche P. Prei 117,80 Helneken H. j 25 181,00 Heineken J 25 189,80 H.A.L. 200 150,00 Hoogov. J 20 UVA HVA Cert. KLM j 100 Kon. Ulie J 20 KNSM 100 Nat. Ned. J 10 Ommeren Cert Philips J 10 Philips div. 1974 Robeco 50 Rolinco f 50 Scheepv Un 50 Unilever 20 115,30 178,50 189,00 150,20 62,50 62,00 79,60 73,00 94,70 148,00 66,20 336,00 334,00 33,80 33,50 204,50 204.00 136,30 135.40 105,80 104,50 111,60 109,80 78.10 70,60 93,80 146,00 66,00 Active obltratiea staatsleningen 8.6. Ned.69 90,005» 90,20 8.00 id 70-95 89,80 90,20 8.00 ld 71-96 89.60 90,00 8.00 id 701 95.00 95,40 8.00 id 70U 91,70 92,00 8.00 id 70HI 91.40 91,70 8.00 ;d 69-76 97,20 97,20 8.00 Id 70-77 97,10 97,00 7.75 id 71-96 17,10 87,10 7.75 Id 73-98 86,40 86,40 7.75 id 70-78 94,80 94,80 7.50 id 69-94 86,50 86,50 7.50 id 71-96 85,70 85,70 7.5'" id 72-97 85,10 85,10 7.50 lu 71-81 92,00 92,10 7.20 id 72-97 83.00 83,00 7.1K id 661-91 85,10 85.30 7.00 id 66U 84,80 85,00 7.00 id 69-94 83,20 83,20 6.50 id 681-93 81,00 81,00 6.50 id 6811 80.40 80.40 6.50 id 681II 80,20 80,20 6.50 id 681V 80,00 80,00 6.25 id 66-91 84.10 84,10 6.23 id 67-92 79,50 79,40 6.00 id 67-92 78,20 78,10 5.75 id 651-90 81,40 81,40 5.75 id 6511 11.00 81,00 5.25 id 641-89 79,60 7,960 5.25 id 6411 79.10 79,30 5.00 id 64-94 75,30 75,50 4.50 id 58-83 83,50 83,50 4.50 id 59-89 76,70 76,80 4.50 id 601-85 82,00 4.50 id 6011 76,50 76,50 4Zi id 63-93 72,90 73,00 4.50 id 64-74 99,00 99,00 4.25 id 59-84 82,40 82,60 4.25 id 60-90 73.80 73,80 4.25 id 61-91 73,50 4.25 id 631 71,80 4.25 id 6311 72,80 72,80 '.00 id 61-86 78,70 78,70 4.00 Id 62-92 72,80 72,80 3.75 id 53-93 70,10 3.50 id st.47 64,00 64,10 3.50 id 51-76 96,00 95,80 3.50 id 53-83 82,50 82,50 3.50 id 56-86 79,40 79,30 3.25 id 48-98 62,50 62,50 3.25 id 50-90 68,50 88.50 3.25 Id 54-94 67.50 67,80

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 6