Bowlingbond opgericht in Sas van Gent Raffinaderij mogelijk bij erebegraafplaats Moeilijkheden bij s.v. Sluis nu opgelost De Stem De Vriie Zeeuw mm Panden op het Java verdwijnen Dader mishandeling Sluiskil vrijgelaten Reeks van inbraken in Terneuzen stad streek Sasse raad bespreekt overeenkomst met Suiker Unie Rectificatie Na aanrijding doorgereden Terneuzen Burgerlijke stand Kloosterzande Verdachte van diefstal gepakt Sas van Gent Woningbouw in Sluis wordt door raad besproken Hulst Dinsdag 12 februari 1974 5 (Van een onzer verslaggevers, SAS VAN GENT Tijdens een bijeenkomst in het bow lingcentrum De Vlaanderen in Sas van Gent is opgericht de Bowlingbond Sas van Geut. De nieuwe bond zal zich aansluiten bg de Nederlandse Bowling- en Kegelfederatie. Men zal voornamelijk deelnemen aan competitiewedstrij den van de Belgische bowlingbond. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT —Tijdens de raadsvergadering te Sas van Gent op donderdag 28 fe bruari zal het college van B. en W. de raad een beslissing vragen in zake een lopende overeenkomst tussen de ge meente en de SuikerUnie u.a. Het betreft een onteigenings procedure die er eertijds ge weest is met de coöperatieve vereniging Suiker linie u.a. als rechtsopvolger van de eer ste Nederlandse coöperatieve beetwortelsuikerfabriek en raffinaderij g.a. Op 25 november 1970 werd door de arrondissementsrecht bank te Middelburg vonnis ge wezen, waarbij ten name van de gemeente 1.37.00 ha. grond werd onteigend. De gemeente betaalde de schadeloosstellin gen, maar tot uitvoering van do in het vonnis nader om schreven compenserende wer ken is het niet gekomen. Er is *i.l. gebleken dat aan de uit voering van die werken geen behoefte meer bestaat, ten ge volge waarvan het Sasse ge meentebestuur met de Suiker Unie in onderhandeling is ge treden. De gronden waarover het gaat zullen t.z.t. aan het havenschap Terneuzen worden overgedragen. Het gemeente bestuur heeft met behulp van raadslieden weten te bereiken dat in afwijking van hetgeen in het vonnis is opgenomen: de gemeente een nieuwe bie- tenweg maakt, het spoorweg- raccirdement niet behoeft verlegd te worden, de dijk om de bezinkingsvijvers evenmin behoeft te worden verlegd, een zgn buisduiker in de af- voerleiding ter plaatse van de nieuwe bietenweg zat worden aangebracht en een erfafschei- ding zal worden gemaakt. Er werd berekend dat het verleg gen van het spoorwegraccorde- ment op 1 januari 1972 een bedrag zou hebben gevorderd van f 197.414,40. Als dat rac- cordement later alsnog zou worden uitgevoerd, dan dient de gemeente aan de Suiker Unie alsnog dat bedrag te beta len verhoogd met een factor conform de indexcijfers van de bouwkosten. De dijk die niet verlegd behoeft te worden zal worden gehandhaagd. Na het verleden van de acte kan worden overgegaan aan de overdracht van de gronden aan het havenschap Terneu zen. Per 31 december 1973 ver loor de verordening doorstro ming haar werkingskracht en dient er een nieuwe verorde ning te worden vastgesteld. Het verschil met de oude ver ordening betreft enkel de huurprijs van de nieuwe wo ning. Dit bedrag is opgetrok ken van f 350 naar 375. De tegemoetkoming blijft maxi maal f 1.750. Hiervan komt dan weer tachtig procent terug van het rijk, mits wordt vol daan aan de door de minister gestelde eisen. In de nieuwe ontwerpveror dening krotontruiming is de rijksbijdrage gesteld op maxi maal f 2.000. Dit bedrag maakt tachtig procent uit van de ge meentelijke tegemoetkoming, hetgeen betekent dat door de gemeente maximaal f 2.500, wordt toegekend. De heer W. Remery, be drijfsleider van het bowling- centrum De Vlaanderen, die de vergadering leidde, legde de nadruk op het feit dat de Sasse bowlingbond zich op de beoefening van het bowlen als sport zal toeleggen. Daarnaast blijft de mogelijkheid bestaan dat de personeels- en buurt verenigingen bowlen uitslui tend voor de gezelligheid be oefenen Aanvankelijk bestond onder de ongeveer 35 aanwezigen enige weerstand tegen de op richting van een officiële bow- lingvereniging, die deel uit maakt van de landelijke orga nisatie. De heer Remery wees er echter op dat de praktijk leert dat na enkele maanden toch de meer geoefenden lid willen worden van de Neder landse Bowling- en Kegelfe deratie. Om aan competities te kunnen deelnemen- Eén aanwezige wilde liever aansluiting zoeken bij de Bel gische Bowling Organisatie, maar de heer Remery zei dat dit voor een Nederlandse ver eniging niet mogelijk is. Bij de stemming bleek dat een kleine meerderheid van de aanwezigen voorstander was van de oprichting van een bowlingbond Sas van Gent en aansluiting wil bij de NBKF. NBKF. In het voorlopige bestuur hebben zitting de heren W. Dysselinck, G. van Steenberge, W. de Coene, E. Ranschaert en R. Wauters. Als adviseur van het bestuur zal optreden de heer W. Remery. Er zal zo spoedig mogelijk een leden vergadering worden uitge schreven. De afbraak verkeert in een laatste stadium. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Nog maar kort geleden werd in het ka der van het saneringsplan Ja va, de vroegere woning en winkel, Kazernestraat 2 van de heer J. van de Velde afge broken. Nu is het tegenover gelegen oliemagazijn van de heer Van de Velde aan de beurt. Heel vroeger diende dit pand als koeien en paarden stal, maar een paar jaar na de oorlog kwam het in het bezit van de heer Van de Velde, die het gebouw als olie-opslag plaats gebruikte. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tot onze spijt is onder de foto van de huldiging van de Terneuzense postbesteller. de heer A. Ko- hjn, bij gelegenheid van zijn gouden jubileum, een ver keerd onderschrift geplaatst Op de foto in de krant van htaandag staat niet de diS' trictsdirecteur van Middel burg, de heer C.S. Vis, maar oud-directeur van het Terneu zense postkantoor, de heer «Joh. de Vries, die de heer Kolijn zijn gelukwensen aan biedt (Van onze correspondent) SLUISKIL Op last van de officier van justitie te Mid delburg is de 66-jarige Sluis- killenaar M. de R., die zater dag zijn buurman C. de R. met een ijzeren staaf verschei dene keren op het hoofd sloeg, door de Terneuzense gemeen tepolitie na verhoor weer vrij gelaten. Hoewel de toestand van het slachtoffer ernstig is. is er geen levensgevaar. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In de nacht van zondag op maandag om half twee is een bestuurder van de personenauto, eigen dom van J.A. du F. uit Sluis, te Oostburg tegen een pilaar gereden van de zaak Bonte, Brugstraat 5-7. De pilaar, die de luifel ondersteund werd ge lukkig slechts ontzet. De be stuurder, waarvan de politie gisteren slechts de naam ver moedde, is na de botsing door gereden. De auto werd zwaar beschadigd. Geboren Johannes, zv J Koster en F. Stolk. Danny, zv M. Scheele en S. Flipse, Milco zv J. de Kruijter en I. Ver- sluijs. Jozef, zv J. Kemper en A. de Caluwé Danielle dv D. de Bruin en Y Niesing. Gert- jan, zv P. de Jonge en E. Lamme. Danfiy, zv E. Lambert en A. van Gremberghe te Axel. Remy zv R. Louwerse en J. Schuurmans. Bianca, dv J. van Bendegem en D. van den Berge, te Axel. Rianda dv C. den Duirwaarder en A. de Kraker. Cindy, dv P. Si- monse en E. Maas. Ondertrouwd A. Scheele, 31 jr. en W. de Graag 25 jr. C. van de Velde, 26 jr. en L. van Haver, 19 jr. R. van Geer- truyen, 23 jr. te Dendermonde (B) en J. van den Hemel, 21 jr. J. Butenaers, 33 jr. en W. Gimbergh. Getrouwd N. van den En- de, 22 jr. en S. de Zeeuw, 18 jr. Overleden J. van de San- de 85 jr. geh. gew. A. Straete- mans 79 jr. geh. gew. te Roo sendaal en Nispen. J. van Wijck, 79 jr. ongeh. J. Plad- det, 90 jr. geh. gew. J. Pieters, 76 jr. te Axel, W. de Visser 81 jr. Carnavalsbal De PJZ- oost-Zeeuwsch-Vlaanderen houdt haar carnavalsbal op za terdag 23 februari in de Kro- kodilbar te Kloosterzande. De aanvang is om 22.00 uur en het orkest the Williams zal de muziek verzorgen. Om de kas te spekken zal ook een oud papier actie op touw worden gezet- Het ereveld voor de gefusïlleerden in '40-44. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Hoewel de definitieve plaats van de mogelijke olieraffinaderij, die in 't Gentse havengebied is ge pland, nog moet worden aange wezen doen in deze streek hardnekkige geruchten de ron de dat de raffinaderij naar alle waarschUnlüklieii) gesitu eerd zal worden op de linker oever van het kanaal Gent- Terneuzen op ongeveer 5 kilo meter ten zuiden van Zeizate. Als de meest daarvoor in aanmerking komende plaats wordt genoemd een nu nog open terrein nabij de erebe graafplaats Rieme. Op deze grond, van de verkeersweg af gescheiden door een hoge aar den wal, werden in de tweede wereldoorlog Vlaamse verzets strijders door de Duitsers ge fusilleerd. Op de erebegraaf plaats worden ook enkele Zeeuwen, die hun aandeel in de ondergrondse strijd tegen de bezetters met de dood moesten bekopen, herdacht. In Zeizate noch in Gent was be vestiging te krijgen van de plannen om de nieuwe raffina derij te bouwen op of vlakbij de erebegraafplaats Riema. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS De bestuursmoei- lijkheden, welke vorig jaar bij de voetbalvereniging S.V. Sluis zijn ontstaan, schijnen thans definitief te zijn opge lost. Door het overlijden van voorzitter J.P. Spee en interne moeilijkheden, was het be stuur van S.V. Sluis in sep tember 1973 in een impasse geraakt. Teneinde het voortbe staan van S.V. Sluis werd door enkele belangstellenden en goedwillende inwoners van Sluis een adviesommissie in het leven groepen, welke in de afgelopen maanden hard heeft gewerkt om de bestaan de moeilijkheden op financieel en organisatorisch gebied op te lossen. Dit resulteerde in voorlopig bestuur, dat tot het einde van de lopendie competitie de touwtjes in haden kreeg. Op de in hotel „Wemaer" gehouden algemene ledenvergadering kreeg dit bestuur, bestaande uit de heren F. de Krijger, voorzitter, J. Boomert, vice- voorzitter, L. Benne eerste se cretaris, A. Smits tweede se- aretaris, S. Gamtsen penning meester, Th. Bogaard lid, en S .Blaeke terreincommissaris, het volledig vertrouwen van de aanwezige leden. Voorzitter F. de Kijger wees erop, dat voor het goed functioneren van een vereniging de mede werking van alle leden nodig is en daarvoor deed hij een beroep o.p de aanwezigen. Het voorlopige bestuur heeft zich verschillende taken gesteld, o.a. verbetering van de ver standhouding met het gemeen tebestuur, de oplossing van de financiële problemen enz. Hij dankte de adviescommissie be staande uit de heren J. du Fossé, W.H. Kapsenberg, F. Kareis, P. Oosterlinck en J. Henry voor het vele werk, dat door hen werd verricht en toonde zich verheugd, dat deze zich bereid hebben verklaard hun adviserende taak voort te zetten. In overleg met het gemeen tebestuur zullen rond het hoofdveld van het sportcom plex reclameborden worden (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De rijkspolitie te Sas van Gent heeft zondagavond de 22-jarige W.J. van B. uit Sas van Gent aangehouden. Hij wordt ervan verdacht in de nacht van za terdag op zondag, toen hij zich bij kennissen te Sas van Gent bevond en een ogenblik alleen in de kamer was, een geldbe drag en enkele sieraden te hebben ontvreemd. Uniformenactie Het mu ziekkorps De Verenigde Vrienden te Sas van Gent is he' afgelopen weekend actief geweest om de koeten voor de aanschaf van nieuwe unifor mer te dekken. Zo werd er In het cultureel centrum De Speye te Sas van Gent een fancy-fair gehouden, die grote belangstelling genoot Bij deze fancy-fair lieten De Verenigde Vrienden het niet. Er werd ook een wafelactie huis-aan- huis gehouden. Tevens werd er met een geluidswagen door geheel Sas van Gent loten aan ie man gebracht- Zaterdaga vond en zondagavond was er gelegenheid tot dansen op de muziek van de boerenkape) in net cultureel centrum De Speye. aangebracht. De kosten per bord van 60 bij 240 centimeter werden vastgesteld op ƒ900. voor een periode van 5 jaar, S.V. Sluis hoopt, dat hiervoor Wj het Skiisse bedrijfsleven voldoende belangstelling zal bestaan om ook hiermee een oplossing te vinden voor het financiële probleem. Het bestuur deed een beroep op de aanwezige leden om zich op te geven ails leider voor een van de jeugdelftal [■en, waaraan gebrek bestaat. De heer R. Kiburg gaf zich als zodanig op. Daar het oude voetbalveld aan de Hoogstraat in maait zal moeten worden ontruimd voor de uitbreiding van de camping „De Meidoorn", zal voor trai ningen en de wedstrijden van de lagere elftallen tijdelijk worden uitgeweken naar het voetbalterrein in retranche- ment, dat door het gemeente bestuur bespeelbaar zal worde ur tijd was deze vergadering, waarvoor een behoorlijke be langstelling bestond, afgelo pen. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS De gemeenteraad van Sluis krijgt donderdaga vond een voorstel te behande len tot wijziging van 't weder- opbouwplan voor de gemeente Hierdoor wordt het mogelijk gemaakt dat een Terneuzens makelaarskantoor acht premie woningen kan houwen aan de St.-Jansstraat-Dinsdagstraat. Bezwaren tegen de bouw be staan niet, maar vooraleer daar begonnen kan worden zal de bestemming van de betref fende terreinen gewijzigd moeten worden. De raadsleden zullen zich ook akkoord moeten verklaren met de verhoging van de ei gen presentiegelden vastge steld op f 55,- per vergade ring. Door de Stichting Katholiek Onderwijs in Sluis wordt me dewerking gevraagd voor aan schaffing van meubilair voor de hoofdenkamer, leer- en speelmateriaal en een materia- Ienkast Hiermee is een be drag gemoeid van rond 2.000 gulden. Ook zullen de voor schotten en vergoedingen voor het kleuteronderwijs voor 1974 moeten worden vastgesteld. De gemeente wil - als de raad dit goedkeurt - ook bij dragen in de kosten van ver voer van schoolkinderen uit de kern Heiile naar Aardenburg. Het betreft 17 kinderen, waar van er slechts één volgens de L.O.-wet 1920 hiervoor in aan merking komt. „Gebleken is echter dat de verlangens van de ouders gerechtvaardigd wa ren en dat de ouders ook be reid waren finaneieel bij te dragen in de vervoerskosten", aldus het college, dat daarom voorstelt gedurende maximaal 6 maanden per jaar voor 50 orocent bij te dragen in de betreffende vervoerskosten. Het organiseren van het ver voer wil men in handen laten van de belingh-hhenden. Voorts wordt de raad toe stemming gevraagd over te gaan tot aankoop van grond ten behoeve van de verbete ring van de Westelijke Ka- naalwcg. Zoals bekend wordt deze weg verbreed, .net werk is aangemeld bij de Dienst A.C.W. BERGEN OP ZOOM Roxy 20.00 uur: Live and let die 14 j. Schouwburg 20.15 uur: Optreden van het Roemeens Folklore-ensemble „Ciocirli- a". Etcetera, Molstraat 10a, ex positie tekeningen en aquarel len van Jan Sluijters (t.m. 21 februari). Dagelijks van 13.30- 17.00 -uur, op vrijd. ook van 19.00-21.00 uur, zat. en zond. van 13.30-18.00 uur. Tweede hal stadhuis, kunst werk van de maand van de heer L. Matthijs, Woensdrecht (t.m. 28 febr.). Ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. GOES Grand 20.00 uur: MASH 14 j. HULST Bioscoopgebouw 20.00 uur: Vrolijke ontucht in Tiro] 18 j. Stadhuis, expositie grafisch werk van Lil Verspeet uit Ba zel (België) van 8.30-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur, zat. en 18 febr. Den Dullaert, exposi- (Van onze correspondent) TERNEUZEN —Tijdens het weekeinde zijn in de gemeen te Terneuzen diverse inbraken gepleegd, die naar de politie vermoedt, verband met elkaar houden. Gistermiddag heeft de Terneuzense gemeentepolitie de uit Zaamslag afkomstige jongeman P. de V. aangehou den. In de nacht van zon dag op maandag werd inge broken in de fotozaak „Zes maal zes" in de Terneuzense Noordstraat. Er werd een geldkistje met 258 gestolen. De dief verschafte zieh toe gang door het glas van de deur te breken. Tijdens afwezigheid van de bewoners werd, eveneens ge durende de nacht van zondag op maandag ingebroken in de woning van de familie W. de B. aan de Axelsestraat te Ter neuzen. De dief verschafte zich toegang door verbreking van een ruit in de tuindeuren. Een bureau werd doorzocht, maar er is nog niet bekend of hier iets vermist wordt. Eveneens tijdens het week einde werd ingebroken in de supermarkt den Hamer Plein 7 te Zaamslag. Er werden 35 pakjes sigaretten en 105 pak jes shag, ter waarde van onge veer 200 gestolen. Ook hier kwam de dief binnen door verbreking van een deurglas. Een poging tot inbraak werd gepleegd bij kapsalon Buijze te Zaamslag. De dief werd in zijn werk gestoord, doordat de bewoner, op het horen van enig gerucht naar beneden kwam. Hij zag wel een jonge man voorbijlopen, maar schonk daaraan verder geen aandacht omdat hij meende dat er iets was losgewaaid ten gevolge van de storm. Botsing Bij een achteruit- rijmanoeuvre reed de automo bilist J. M. uit Kloosterzande gistermiddag te Hulst tegen een geparkeerde auto van A-G. uit Hontendsse. Er was lichte materiële schade. tie Gustaaf v. d. Braak met schilderijen, aquarellen en penseeltekeningen (t.m. 17 febr.). Alle dagen de gehele dag geopend. KLOOSTERZANDE Jac. de Waal 13.30 uur: Schieting voor bejaarden. MIDDELBURG City 20.00 uur: Angela 14 Vleeshal stadhuis, expositie „Kunst uit Rotterdam" met werken van een dertigtal kun stenaars (t.m. 4 maart). Rijksarchief, St.-Pieter- straat, expositie „Schipper mag ik overvaren" (t.m. 9 mrt.). Ma. t.m. vrijd. van 9.00- 12.30 uur en van 13.30-17.00 uur zat. van 9.30-12.30 uur. OOSTBURG Ledel Theater 20.00 uur: Angela 18 j. RENESSE Slot Moermond 20.00 uur: „De geschiedenis van het slot Moermond", lezing door J, Lokker. ROTTvRDAM De Doelen (Grote zaal) 20.15 uur: Meesterserie. Itzhak Perlman, viool. De Lantaren 12.45 uur: Lunchtheater, 20.30 uur: SSSK-tvo de Wijs. Cabaret. Luxor Theater 20.0C uur: „Wat een planeet" van Annie M. G. Schmidt. Pic colo Theater 20 15 uur: „De veil'Uizers" door Thema Thea ter. Schouwburg 20.15 uur: „Een vleug van honing" door het Zuidelijk Toneel Globe. TERNEUZEN Luxor 20.00 uur: MASH 14 j. Sociaal Café Diikstraat 2. Geopend van 19.00 uur af. Tel. Oi 150-6451. Gem. Museum, Burg. Gesll- slrsat. Expositie van het mate- riaa' van het Uitleencentrum vi/C,r Beeldende Kunst in Zee land (t.m. 28 fèbr.Open di. t.m. zat. van 14.00-17.00 uur. VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur: An gela 18 j. Open Hof, tentoonstelling van de fotoclub De Schelde (t.m. 16 febr.). IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie van amateuristische kunst uit West- en O. Zeeuwsch-Vlaan- deren met schilderijen, teke ningen, keramiek, beeldhouw werk en wandkleden (t.m. 14 febr.). Geopend van 14.00- 16.00 uur. ZIERIKZEE 't Lange Uus, Havenpark 28, overzichtsexpositie Miems van Citters (t.m. 2 maart). Di. t.m. zat. van 9.00-12.00 uur en van 13.30-18.00 uur. ANTWERPEN Volksmuseum, Gildekamer- straat, expositie Volksrepu bliek China (t.m. 17 maart). Alle dagen behalve 's maan dags van 10.00-17.00 uur. ASSENEDE (B) Galerie Marg. de Boevé, ex positie van de fotografen Jean- Marie Bottequin en Hein- rich Lukas Lindenmaier (tm.. 28 febr.). Expositie brons sculpturen van Koenraad 9 (t.m. 17 febr.). BRUGGE Schouwburg 20.00 uur: Opvoering van „Arme moorde naar" van Pavel Kohout door de Kon. Ned. Schouwburg Antwerpen. GENT Kon. Opera Exploration du ans en Chine", 20.00 uur: monde „Trois Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland: RAYONKANTOREN TERNEUZEN Nleuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14 tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat L tel 01100-8030 (3 Hinen). KANTOORUREN. Maandag t.m vriidag 8 15-12 30 en 13.30-17.00 uur. BITTEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Breda maandag tm vrijdag 19 00-21 00 uur, tel 01600-22341; zaterdag 9 00-12.00 uur. tel 01600-49900; zondag 20 00-22.00 uur, tel 01600-22341 BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen- tel. 01140-3751 of 01150-6297; Midden- Zeeland 01100-4944. HUISAANSLUIT1NGEN: REDACTIE: Chet Zeeuwse redactie- S C. Augustijn, Kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel 01150-7920 privé tel 01150-5745 algemeen redac teur Zeeland A 6 Koopman. Itantoor Kromme Weele 1 Mid delburg. tel 01180-7764 privé tel 01180 7438: redacteur Midden- Zeeland drs J Bouwman: tel 01100 3405 kam Klokstraat 1, Goes tel 01100-8030 privé Coliinshoi 35 Goes redacteur te t'erneuzen en Kanaalzone G van Berkel kantoor Nleuwstraat 9, Terneuzen. tel 01150-7920. privé tel 01150-4868: redacteur O.Z. Vlaanderen A Verlind kantoor Steerrtraal 14 Hubrt. tel 01140- 3751 orivé tel 01140-3103 redarteur W Z-Vlaanderen' R van der Helm Melkweg 40 Oostburg tel 01170-3370; sportredactie Zemand' T Koomen fel 011.45-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C J de Boer Trumanlaan 10 Axel tel 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P Konings tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu tel 01100 - 4316

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5