„Hard drugs" vaak via ons land naar Amerika Handballertjes vierden carnaval direktie sekretaresse Bowlin opgeric Sas var HEROïNEGÊBRUIK IN NEDERLAND RELATIEF KLEIN (ergens in zundert of breda? kortom inwest-brabant moet toch dat ene meisje rondlopen I GEMEENTE VL1SS1NGE KLEINTJE nar Laboratoria French Connection t OPENING SUPERSTOFFENMARKT Opium Middelburg Hengstdijk Kloosterzande Terhole Sluis ELASTIEKEN KOUSEN v.d. WALLE BLOMMAERT Gesprongen-of schrale lippen VERKOOPSTER L. DE RUDDER-BOUVAIM Zaamslag Sasse raad bespreekt overeenkomst met Suiker Unie Rectificatie Dinsdag 12 februari 1974 DEN HAAG (ANP) De heroïne die Nederland wordt binnengesmokkeld, verlaat ons land weer voor het grootste deel naar bijvoorbeeld de Verenigde Staten en de Duitse Bondsrepubliek, waar ongeveer driehonderdduizend Ame rikaanse militairen zijn gelegerd. In Nederland zelf zijn relatief weinig verslaafden. Volgens de Newyorkse politie bereikt ook veel heroïne Amerika via Antwerpen en langs andere Europese wegen. Dit heeft commissaris J. van Straten, plaatsvervangend hoofd van de centrale recherche informatiedienst (CRI) van het minis terie van Justitie in Den Haag dezer dagen gezegd in een vraag gesprek met een verslaggever van het ANP. Illegaal verdovende middelen van Frankrijk naar de Vereni- de Staten kwamen, was ver broken. In het gebied van Marseille was een groot aantal illegale laboratoria opgeruimd waar uit opium heroïne werd ver vaardigd. In totaal was bijna 1900 kilogram heroïne in be slag genomen en waren 5665 arrestaties verricht. In Parijs en Marseille alleen waren bij onderlinge strijd tussen ben den 19 doden gevallen en in de Verenigde Staten was de prijs van heroïne omhoog ge vlogen. Knight verklaarde „vreugde en voldoening" te voelen, maar waarschuwde tegelijkertijd: „Zolang er mensen zijn die bereid zijn elke prijs voor verdovende middelen te beta len, zal de internationale sa menwerking tegen de handel moeten worden voortgezet". Eerder in het Jaar, ln april, hadKnight gezegd, dat inlich tingen erop duidden dat de handelaren overwogen Neder land te gebruiken als door voercentrum naar de Verenig de Staten en mogelijk voor de vestiging van laboratoria voor de bereiding van heroïne. Volgens commissaris Van Straten zijn er op dit ogenblik geen aanwijzingen dat zich in Nederland dergelijke laborato ria bevinden. De samenwerking die vorig jaar in het Nederlands-Duitse grensgebied op gang gekomen is om de smokkel van Neder land naar de Bondsrepubliek en de daar gelegerde Ameri kaanse strijdkrachten tegen te gaan, gaat steeds meer vruch- teh afwerpen, zo zegt de heer Van Straten. De Nederlands-Duitse con- Dank zij een steeds nauwere internationale samenwerking en ook de uitstekende onder linge coöperatie van de Neder landse instanties die met de bestrijding van de handel en smokkel in verdovende midde len zijn belast, worden echter steeds grotere hoeveelheden verdovende middelen ln be slag genomen en meer hande laren aangehouden. Vooral de samenwerking binnen de Nederlands-Duitse contactgroep voor het grensge bied en die met de Ameri kaanse „Drug Enforcement Administration", waarvan een vertegenwoordiger in Brussel zit, zijn uitstekend, aldus de heer Van Straten. De 1 juli vorig jaar gevorm de Drug Enforcement Admini stration (DEA) is een uitbrei ding van het „Bureau of nar cotics and dangerous drugs" van het ministerie van justitie in Washington. Agenten van het bureau winnen over de he le wereld inlichtingen in over handel en smokkel van verdo vende middelen naar Amerika en werken nauw samen met de politie-instanties van lan den die daar prijs op stellen. De agenten treden niet actief in deze landen op, maar hel pen onder meer de plaatselij ke politie aan gegevens die weer elders zijn ingewonnen. Voor Europa en Noord-Afrika ls het hoofdkwartier van de DEA in Parijs gevestigd met aan het hoofd Paul Knight. Na enkele jaren van inten sieve samenwerking tussen de Verenigde Staten, Canada, Zuid-Amerika en Frankrijk durfde politieman Knight vo rig jaar september te stellen dat de „French Connection" de verbindingsroute waarlangs Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een kortstondige ziekte voorzien van de H. Sacramen ten der zieken, onze zorgzame vader, behuwd- vader, grootvader, overgrootvader, broer, schoon broer, oom en neef, de heer CAMIEL SCHERBEIJN weduwnaar van mevrouw Seraphina de Scliot geboren te IJzendijke 8 augustus 1890 en overle den te Oostburg in het St.-Antoniustehuis 11 fe bruari 1974. IJzendijke: Oraèr Scherbeijn J. Scherbeijn-van Dijk Slnis: Remie Scherbeijn E. Scherbeijn-de Boevere kinderen en kleinkinderen. De familie Scherbeijn De familie Schot. Oostburg, 11 februari 1974. Langestraat 47. De plechtige eucharistieviering waarbij u beleefd wordt uitgenodigd zal plaatshebben op woensdag 13 februari a.s. om 10.00 uur in de kapel van het St.-Antoniustehuis te Oostburg, waarna de be grafenis zal plaatshebben op de r.-k. begraaf plaats te Oostburg. Voor de overledene wordt dinsdag 12 februari om 19.00 uur een H. Mis opgedragen in genoemde kapel. Enige kennisgeving Met diepe droefheid geven wij kennis, van het heengaan van onze lieve dappere paps en van mijn lieve man JACOB HOLTMAN op de leeftijd van 46 jaar, die wij moeten missen als gevolg van de ramp, het onder zijn commando staande m.s. „Francina", op 3 februari 1974, voor de kust van Menorca, overkomen. Josêetje Jacky Henriet Ilan Klaas M. C. C. Holt- in-Bartholomeus. Hoogezand, 8 februari 1974. Johan de Wittlaan 16. ZATERDAG 16 FEBRUARI OM 9 UUR V.M. WII.HELMIN ASTRA AT (v.h. ADZ meubelen) ST.-JANSTEEN (HULST) De grootste overdekte stotfenmarkt van heel Europa. Honderden knalkoop.jes. Stoffen vanaf f 1,— per meter 0 3 coupons GRATIS bij aankoop van f 25,— Stoffen. tactgroep verdovende midde len omvat van Nederlandse zijde behalve de CRI, de poli tie van Amsterdam, Rotterdam, Heerlen, de douane-recherche en de marechaussee. Van Duitse zijde zijn het de poli tiële autoriteiten van Wiesba den en Diisseldorf en de dou ane-recherche, en van de zijde van de Amerikaanse strijd krachten in Duitsland de 42ste douane-afdeling van de mili taire politie en de recherche van het leger. België was onlangs op een bijeenkomst als waarnemer vertegenwoordigd en het is mogelijk dat de Belgen ook actief aan de gezamenlijke in spanning in het grensgebied met Duitsland willen gaan deelnemen. De plaatselijke en landelijke jagers op de handelaren in verdovende middelen werken dus veelal niet meer als een lingen, maar met duidelijk gunstige gevolgen als deel van het geeeL Zo werd vorig jaar in ons land beslag gelegd op 23 kilogram heroïne tegen 2,297 gram in 1972 en 50 gram in 1971. Aan hasjiesj werd in 1971 889 kilogram, in 1972 1636 kilogram en in 1973 bijna 6000 kilogra in beslag geno men. Amsterdam spande verre weg de kroon. Vrijwel alle heroine die vorig jaar in be slag werd genomen, werd in Amsterdam gevonden. Toch zeggen de cijfers com missaris Van Staten lang niet alles. Het is slechts de top van de ijsberg die bovenkomt. Als voorbeeld noemt hij België, waar in 1972 120 kilogram heroïne in beslag werd geno men en vorig jaar maar 1,5 kilogram. Dit behoeft helemaal niet te betekenen dat handel en smokkel zijn afgenomen. Het kan zijn dat men het ene jaar een gelukkige slag heeft geslagen en het andere jaar niet. De top van de ijsberg, want onmogelijk is na te gaan hoe veel verdovende middelen il legaal ons land binnenkomen via Schiphol, Amsterdam of de grootste wereldhaven Rotter dam en er ook weer uitgaan. Elk schip dat binnenkomt zou dan bijvoorbeeld geïsoleerd moeten worden tot 't helemaal door de douane is onderzocht en dan is het nog maar de vraag of de bergplaats kan worden gevonden. Bovendien zou het hele economische le ven in de havensteden tot stil stand komen. Hongkong, bijvoorbeeld heeft een korps van 700 amb tenaren die speciaal zijn belast met het speuren naar verdo vende middelen. Toch is de Britse kroonkolonie één van de belangrijkste centra waar langs de illegale verdovende middelen vanuit het land van oorsprong per schip naar Eu ropa en Amerika-gaan. In de hele wereld werd in 1971 21 ton opium en in 1972 minstens het dubbele in beslag genomen. Cijfers over 1973 zijn er nog niet. Commissaris Van Straten ls van mening dat de handelaren in zwaar verdovende middelen als heroïne nie-t dezelfde zijn als degenein die de hasjiesj smokkelen en verhandelen. Bij heroïne gaat het om de harde misdaad waarbij enorme be dragen zijn gemoeid voor be trekkelijk kleine hoeveelhe den. De hasjiesj is vaak ge makkelijker te ontdekken om dat de smokkelaars toch par tijen van enige omvang moe ten vervoeren om eraan te verdienen. De handel in zwaar verdo vende middelen, is volgens de Amerikaan Knight, doorgaans niet in handen van georgani seerde benden. Het gaat voor namelijk om groepen die wer ken in zogenoemd ..lossamen- werkingsverband". Een aantal personen neemt financieel deel aan een zaak en als deze is afgehandeld valt de groep weer uiteen. De samenstelling van die groepen „handelaren in de levende dood" wisselt, evenals de grootte van geval tot geval. Zij laten hun „han delswaar" voor betrekkelijk geringe prijs inkopen in de producerende landen en kun nen via hun tussenpersonen de „junkies" (verslaafden) vrij wel elke prijs vragen, want de verslaafde moet zijn „drug" hebben. Hij kan niet anders. Dit werkt opnieuw de mis daad in de hand, want als de verslaafde geen geld heeft om de prijs van de heroïne te betalen, zal hij het door bijvoorbeeld diefstal of roofo verval moeten bemachtigen of zich onder medische behan deling moeten stellen. De voornaamste bronnen voor de opium, waarvan de derivaten heroïne en morfine afkomstig zijn, zijn nog steeds de „gouden driehoek" Birma, Thailand en Laos en Turkije, waar arme boeren een behoor lijke bijverdienste hebben aan de verbouw van de papaver. Vooral de Verenigde Staten en de Verenigde Naties afzon derlijk hebben stappen gedaan om de verbouw van de opium papaver te verminderen tot de voor medische doeleinden noodzakelijke hoeveelheden. Amerika sloot met Turkije een overeenkomst waarbij de Amerikanen zouden helpen bij de ontwikkeling van winstge vende landbouwbedrijven als compensatie voor een verbod op de verbouw van de papa ver. Het verbod kwam er, maar bij de jongste verkiezin gen in Turkije beloofden ver scheidene partijen het verbod te zullen opheffen omdat Was hington de hulp in onvoldoen de mate zou bieden. In 1971 ruepen de Verenigde Naties het VN-fonds voor de bedwinging van misbruik van verdovende middelen in het leven met als eerste persoon lijk vertegenwoordiger van de secretaris-generaal onze land genoot mr. C.W.A. Schurmann (tot maart 1973) In de eerste twee jaren werden 35 projec ten ondernomen, variërend van cursussen voor politie en douane tot het geven van voor lichting aan stammen ln de verbouw van andere produk- ten dan de papaver. In het oktober-december nummer van vorig jaar van de VN-publ-ikatie „Bulletin on narcotics", besluit mr. Schur mann een artikel dat in de eerste twee jaren van het VN- fonds een duidelijk bewustzijn bij vele regeringen is ontstaan van de gevaren van misbruik van verdovende middelen en 'an de noodzaak om op inter nationale schaal samen te wer ken bij de bestrijding. De Verenigde Naties zijn een aantal projecten begonnen en hebben de basis gelegd voor een toekomstig program ma van wereldomvattende operaties. Of dit kan worden uitgevoerd, hangt volledig af van de bereidheid van de re geringen om het te financie ren. al-dus mr. Schurmann. Geld dus, dat inmiddels nog steeds binnenstroomt ln de zakken van de financiers van de handel in verdovende mid delen, die achter de schermen leven van de dood van veel jonge mensen in de hele we reld. En, hoewel commissaris Van Straten zei dat het aantal verslaafden in Nodeirland rela tief ldein is, stierven in ons l-and vorig jaar zeker 18 men sen onder wie buitenlan ders aan de gevolgen van het gebruik van zwaar verdo vende middelen. Dinsdag 12 februari 1974 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De hand balvereniging D<J\v vierde in het café Centraal te Terneuzen reeds carnaval. Prins Handje I was te midden van een 50-tal jeugdige handbalsters en handballers op het feest. Er werden ook aan diverse sportlieden carnavalsmedailles uitgereikt. Zo kregen de top- Volleybal In de Middel burgse sporthal zijn wedstrij den gespeeld voor de Middel burgse bedrijfsvolleybalcom- petitie. De uitslagen: Eerste klasse: gemeente Middelburg 2 en Dynamo 1 - Ruiterschool 30. Tweede klasse: Hermid 1 - PZC 03 en Mammoeters - Hoechst 1 0—3. Derde klas se: LW - Amro 1 31 en Idefix - Amor 1 11. Vierde klassea gemeente Middelburg 2 - Woningbouwvereniging Mid- de burg 12 en Blauw Wit - Hermid 2 30. Vijfde klasse: Swift - Ped-ae 2 30. In deze klasse werd nog gespeeld de wedstrijd Grassboys - VTT. De overwinning ging hier met 3—0 naar de Grassboys. Zesde klasse: WG - Amor 3 (da mesteam) 30 en 't Zand - Middelburg Zuid 2 (dames team) 30. Prijskaarting Aan de zaterdag gehouden prijskaar ting door het N.K.V. in de zaal bij P. van Dijk, namen 26 personen deel. De uitslagen: Winnaarsron-de: 1 E. Hulshout - J. Hageman, 2. Th. Lafeber - H. de Maat, 3. H. van Water schoot - A.. de Maat, 4. J. van Dijk - Th de Kort, 5. R. Reunis - J. de Kort. Verlie zersronde: 1. H. Kegels - P.. de Rijk, 2. H. de Maat - P. van Assche. KLOOSTERZANDE Aan de prijskaarting, gehouden bij Jac. de Waal, namen 38 perso nen deel. Uitslag: 1. R.. de Booy - J. Burm, 2. Mevr. G. de Waal - W. Bogaert, 3 J. Verschuren - M onkers, Mevr. E. Burm - P. Jonkers. Tentoonstelling Het paro chieel welfarewerk in Terhole zal op zaterdag 16 februari een tentoonstelling houden. Deze is in het dorpshuis en geopend van 13.00 tot 17.30 uur. Karnaval Zaterdag 16 fe bruari om 15 uur brengt prins karnaval van Knokke-Heist Ronny 1 met zijn gevolg en het muziekgezelschap „St. eci- lia" uit Heist een bezoek aan Sluis. Ronny 1 zal worden ont vangen door zijn Sluisse colle ga prins Camiel 1, de Sluisse karnavalvereniging „De Kaai- spugers" en het gemeentebe stuur van Sluis. Na de officië le begroeting in hotel „De Ko renbeurs" volgt 'n gezamenlij ke calvalcade door Sluis, wel ke ongetwijfeld een opwek king zal zijn voor de komende openbtre karnavalviering. DANKBETUIGING Hartelijk dank, ook namens onze wederzijdse ouders, voor de felicitaties, bloemen en cadeaus die wij bij ons huwelijk mochten ontvangen. Daardoor is 19 december 1973 voor ons een on vergetelijke dag geworden, Freddie en Irene de Theije-de Jaeger alsook LIBELLE SUPP-HOSE DROGISTERIJ HULST Stationsweg 10 Telefoon 3093 Pijnlijk en ergerlijk: je voelt ze de hele dag. Gelukkig helpt Blistex - de nieuwe amerikaan- ee lippencrème-direkt. Blistex maakt je lippen zó weer gaaf en zacht: je kunt weer gewoon BESTEMMINGSPLAN KOOPMANSVOETPAD I. De burgemeester van Vlissingen maakt ingevol ge artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening bekend, dat de goedkeuring door Gede puteerde Staten van Zeeland verleend bij hun besluit van 27 november 1973 nr. 967/269, 4e afd. r.o. betreffende het op 27 april 1973 onder nr. 11-7 vastgestelde bestemmingsplan Koop mansvoetpad I, onherroepelijk is geworden. Genoemd bestemmingsplan met toebehoren ligt voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling ruimtelijke ordening, ter inzage. Vlissingen, 4 februari 1974. De burgemeester voornoemd, get. TH. J. WESTERHOUT. GEVRAAGD MINIMUM LEEFTIJD 18 JAAR Veststraat 27 AXEL Tel. 01155 - 1783 - 1347 Persoonlijk aanmelden 1 iedere dag aan de zaak van 8.30 tot 18.00 uur. na 18.00 uur Van Middelhovenstraat 27. tijdstip van indiensttreding te regelen in de periode februari tot en met augustus. Dat meisje of die jonge vrouw die het ais een uitdaging ziet om een goede sekretaresse voor enkele leden van onze direktie te zijn. Door uitbreiding van ons management team is deze open plaats ontstaan. Groko B.V., fabrikant van diepvriesprodukten en dochteronderneming van een groot wereldconcern op het gebied van levensmiddelen, zoekt op korte termijn een ervaren Wij bieden een interessante job in de dynamische sfeer van een internationaal georiënteerd bedrijf. Een werkkring die méér inhoudt dan een behoorlijk gehonoreerde kantoorbaan alleen. Een funktie waarin initia tief en zelfstandigheid hogelijk gewaardeerd worden. Wij vragen een jonge, representatieve vrouw die enthousiast genoeg is om naast veie denkwerkver- eisende aktiviteiten ook de gebruikelijke routinewerk zaamheden snel en efficiënt af te handelen. Daar zijn natuurlijk zaken voor nodig als beheersing van tenminste Engels en Frans, steno- en typevaardigheid (moderne talen), akkuratesse, kortom al die dingen die een goede direktie-sekretaresse van huis uit meebrengt. Bel of schrijf naar de heer A.Emke, Personnel Manager Groko B.V. Industrieweg 9-11, Zundert tel. 01696-3151 te koop aangeboden FORD diesel 9 pers. bus, 4 mnd oud f 12.500,- incl. BTW Tel. 01606-1246. Eerste 5 autorijlessen f 37,50. Vervolglessen f 10,75 DE CENTRALE Tel. Bergen op Zoom 36132, Roosendaal 34097, Hulst 3223. Nestje GOUDGELE BOXE? 7 weken met stamboom f' nestje goudspaniels 1 v- met stamboom f 185,-. 01613-870. Onze laatste BONTMANTELS bonthoeden, colliers kunt u nu kopen ver beneden de normale waarde!!!B.V.: van f 698,- nu te geef, slechts f 275,-. van f 985,- nu te geef. slechts f 475,- enz. enz. ZO GOEDKOOP KOCHT U NOOIT EEN BONTMANTEL U zult zeggen, dit is niet mo gelijk, dat is haast voor niets!!!. 3 jaar garantie en credietservice ook mogelijk. Dit kan alleen: De Grootste en Goedkoopste Bontzaak van Nederland. DE BONTKONING Hooghuisstraat 3 (straat schuin t.o. HEMA) te Eindhoven-C. Tel. 040-61100. Vrijdagavond tot 9 uur geopend. Bii koop wordt reisgeld terug betaald (ook benzine auto). Dus voor u extra interessant gratis rei zen. BANKSTELLEN zeei fraai uitgevoerd tn diverse kleuren 5 jaar garantie op bin nenwerk normale orljs 1300,- VOOR f 695,- 'anan KeiKstrnal <J7a «11»' hout tel 04163-3472. Dinsdag r.m zaterdag geopend van 10- 17 uur Vrlidags tot 21 uur Onze laatste BONTMANTELS bonthoeden, krawattes, colliers kunt u nu kopen ver beneden de normale waarde!!! Bijv. van f 575 nu tegeef slechts f 225, bijv. van f 985, nu tegeef slechts f 450, enz enz. Zo goed koop kocht u nooit 'n bont mantel! Zie de etalages en u zult zeggen: dat is haast voor niets. 3 jr. garantie. Kreciiet- service zeer soepel mogelijk. Dit kan alleen: de grootste en goedkoopste bontzaak van Ne derland: De Bontkoning, Hoogstraat 97, Rotterdam-C. tel. 010-117.117. Groot par keerterrein voor de zaak. Vrij dagsavonds tot 9 uur geopend. Hooghuisstraat 3 (straat schuin t.o. Hema), Eindhoven-C., tel 040-61100. Vrijdagsavonds tot 9 uur geopend. Als extra service fratis reizen voor u, daar bij oop reisgeld voor 2 personen (ook benzine auto) wordt te rugbetaald. :STALEN motorvlet t.k.a. Vol ledig uitgerust met o.a. koel kast, dieptemeter, ankerlier, nav. verlichting enz. Bouwjaar 1973 Tel. 01647-681. KLEINTJE -f plaatsen: resultaten boeken. te koop gevraagd BETROUWBAAR GELD LENEN v. f 2000,- tot i. 50.000,- ln 24 uur geregeld. Discreet. Geen kosten. Kwijtschelding bij overlijden. Geer informatie werkgever. 12 tot 60 maanden* Financ.kantoor „MADJOE" Hooidrift 36b. Fotterdam 010- Amsterdam 020-921747 's Avonds en weekends 010- 254386 en 239633, 294074 en 020- 921747. ac oordera Heieen Ribbinli el Jolanda Jansen voor hun prsf taties een medaille. Everj Roland Pélikaan, die de ste oudpapier-ophaler van j vereniging was. HVSO Door het best® van de hengelaarsveren;::! „Sport en Onstspanning" zJ voor het jaar 1974 de hier;! volgende data vastges'ef waarop de clubwedstrijé zullen worden gehouden. De| zijn: 9 maart, aanvan 15 u april, 14.45 uur. 4 mei, uur. 25 mei, 14.30 uur. 22 ju 15.50 uur. 17 augustus 14 c| 15 september, 13.45 uur. 1 oktober 12.40 uur. 10 novel ber, 11 uur. Al deze wedstrij den worden gehouden aan» Westerscheldedijk nabij buurtschap De Griete. Kaartwedstrijd In d| Het wapen van Zeeland 1 Zaamslag speelde de aldsj gevestigde kaartveremjf DW een wedstrijd tegen el personeelsteam van het aan| mersbedrijf Van der Poel t Terneuzen. De gasten worm met ruim verschil en werktt daarmee hun puntenachl» stand opgelopen in het eera treffen tegen de Zaamslaf kaarters, voldoende weg, zrè de eindstrand over beide f speelde wedstrijden in voordeel werd beslist. Total stand: DV V 82 punten, Val der Poel 88 punten. D infrï duele uitslag luidde: 1. J. Hf legeert, 2. J. van de Velde. 1 J. Hellegeert, allen Van de| Poel. 4. C. van Doom, DVY.l J. Bareman, Van der Poel. B.S.A. t.k. 650 cc, tn Wl voering, bj. '66 f IOC' I "uilen tegen auto K. vtfl taayen Hulsdonkstraat IJl dert tel. 01696-2807. fessej Belmont sta-earavans met ap. slp.kamer v.a. f ,m transport. Meibro toercaravans iets aparts v.a. f 3790, Jamet vouwcaravans cpi met voortent v.a. f 2795,-. V. WJJ bagagewagens v.a. f 660,-. Tevens uw adres voor alle tè9 res zoals voortenten, verwarming, verlichting enz. LIEBAU CARAVANS BURG. FREYTERSL. 45 R'D*; 01650-34919-33656. Dag. geop. van 9 tot 18 uur ook ev# na afspraak. ONZE NAAM - UW GARANTIE personeel gevrWl AARDGASKACHELS EN KOLENCONVECTORS indien in goede staat, een goe de prijs. Schrijf een brief kaartje met omschrijving van de kachel naar Pen Bokkel Postbaan 16, Putte, niet telefo neren a.u.b. auto's en motoren GIJZENS AUTOMOBIELBEDRIJF biedt u te koop aan: Toyota Mark II 2000 de Luxe, als nieuw 1973; Toyota carina 1600 1972, Simca Rally 2 1972; Opel Manta 1600 S 1971; Opej Manta 1900 S 1971; Renault R 16 TL 1972 Audi 10U I 1972- Ford 1600 L 1972; Austin 1275 GT 1972 oimca .000 1972 1971 1970; Volvo 142 S 1972; VW 1600 TL 19Alfa Rome» 160i Super 1972; Ford Granada 2300 1972, NSU Prim 1970, Ope' Kadett 1972 1971 1970 1969; Simca 1301 ld71; Dpei Ascoiir 1972 1971 4 maal Vauxhall 1971 1970; Fiat bus 1970; Fiat 12i S 1972 1970; Kadett Caravan 1970; Litruëi) Diana 1970; Citroën Diana Break 1970; Verder diverse andexe automobu er. in voorraad. A! deze wagens zijn schade vrij. Keuring loegestaar. en worden in onze eigen werkplaats getest en van nieuwe onderdelen voorzien. Garantie op ondaroelen en a»beJdsloon Financiering en inruil mogelijk. Alle dagen Ptopend Het adres Academiesinge] 34a, recht tegenover KMa ingang langs de poort, ook ingang Spoorstraat 33, vlakbij het station. Tel 01600-39870, privé 43593, Breda. AVIO FOKKER heeft in haar elektromontage- afdeling leuk werk voor meis jes van 15 j. en ouder. Neem eens kontakt op met onze afd. oersoneelszaken en je ont vangt alle gewenste informa tie. AVIO-FOKKER B.V.. Be drijf Woensdrecht, AvioLanda- laan 31, Woensdrecht. Tel. 01646-2450. Maak eens EXTRA reclame met een KLEINTJE Het helpt I Erina Textiel B.V. 38 Amsterdam vraagt DAMES die in ons verkoopt®^ willen werken onze otf*( uit te bouwen. Erina is - kooporganisatie die met „j textielprodukten op brengt. Via een distrit^;' teem dat bestaat uit thousiaste medewe- Wilt u in uw eigen onL met behulp van 0*>ze 'J leidsters zonder een leuke klantenkring J wen en zo een ë^e. V dienste hebben schril1 I mevr. Vrolijk 01864-!';jl mevr. Hoekstra MJJ f of mevrouw Boin OU*l 2838. of mevr. Alte*! 550612, of mevr. Albias 3548. huwelijk*11 JONGEMAN 27 jaar, Jonge vrouw, brieven nr. BK 037976. joede wijn behoeft geen krans. Het huwelijksbureau TRAIT-D'UNION werkt al zo lang en met zo veel succes, dat het intussen een onaantastbare reputatie beeft opgebouwd Erkend door maaK eens de EXTRA RAAD VAN TOEZICHT „^amemeleen oofdkantoor: Postbus 122 i/icimtic J- Ede tel 08380-14192. Afd Bre- KLEIN Ut T da,^ Delbergen 53, tel. 01600- (Van een onz SAS VAN GENT Tijden lingcentrum De Vlaanderei de Bowlingbond Sas van C aansluiten bjj de Nederland Men zal voornamelijk deeli den van de Belgische bowli (Van onze correspondent) SAS VAN GENT —Tijdens de raadsvergadering te Sas van Gent op donderdag 28 fe bruari zal het college van B en W. de raad een beslissing vragen in zake een lopende overeenkomst tussen de ge meente en de SuikerUnie u.a Het betreft een onteigenings procedure die er eertijds ge weest is met de coöperatieve vereniging Suiker Unie u.a als rechtsopvolger van de eer ste Nederlandse coöperatieve bcetwortelsuikerfabriek er raffinaderij g.a. Op 25 november 1970 were door de arrondissementsrecht bank te Middelburg vonnis ge wezen, waarbij ten name var de gemeente 1.37.00 ha. gronc werd onteigend. De gemeente betaalde de schadeloosstellin gen, maar tot uitvoering var de in het vonnis nader om schreven compenserende wer ken is het niet gekomen. Er i: n.l. gebleken dat aan de uit voering van die werken geer behoefte meer bestaat, ten ge volge waarvan het Sasse ge meentebestuur met de Suiker Unie in onderhandeling is ge treden. De gronden waarover het gaat zullen t.z.t. aan hel havenschap Terneuzen worder overgedragen. Het gemeente bestuur heeft met behulp var raadslieden weten te bereiker dat in afwijking van hetgeer in het vonnis is opgenomen de gemeente een nieuwe bie tenweg maakt, het spoorweg raccirdement niet behoef! verlegd te worden, de dijk on de bezinkingsvijvers evenmir behoeft te worden verlegd een zgn buisduiker in de af voerleiding ter plaatse van dt nieuwe bietenweg zal worder aangebracht en een erfafschei ding zal worden gemaakt. Er werd berekend dat het verleg gen van het spoorwegraccorde ment op 1 januari 1972 eer bedrag zou hebben gevorderr van f 197.414,40. Als dat rac cordement later alsnog zot worden uitgevoerd, dan dien de gemeente aan de Suike Unie alsnog dat bedrag te beta len verhoogd met een facto conform de indexcijfers var de bouwkosten. De dijk di niet verlegd behoeft te worde zal worden gehandhaagd. Na het verleden van de act kan worden overgegaan aai de overdracht van de gronde: aan het havenschap Terneu zen. Per 31 december 1973 ver loor de verordening doorstro ming haar werkingskracht e dient er een nieuwe verorde ning te worden vastgestelc Het verschil met de oude vei ordening betreft enkel d huurprijs van de nieuwe wo ning. Dit bedrag is opgetrok ken van f 350 naar f 375. D tegemoetkoming blijft maxi maal f 1.750. Hiervan kom dan weer tachtig procent teru van het rijk, mits wordt vol daan aan de door de ministe gestelde eisen. In de nieuwe ontwerpveroi dening krotontruiming is d rijksbijdrage gesteld op max tnaa] f 2.000. Dit bedrag maat tachtig procent uit van de ge meentelijke tegemoetkomim hetgeen betekent dat door d gemeente maximaal f 2.500, wordt toegekend. (Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN Tot on: spijt is onder de foto van c huldiging van de Terneuzenr postbesteller. de heer A. Ke lijn, bij gelegenheid van zij gouden jubileum, een ve: keerd onderschrift gepiaats Op de foto in de krant va maandag staat niet de di: trictsdirecteur van Miride burg, de heer CS. Vis, mas oud-directeur van het Temer zense postkantoor, de hei Joh. de Vries, die de hei Kolijn zijn gelukwensen aai biedt-

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 4