Watney wint volleybaltoernooi Den Dullaert MORRES STERKSTE IN DAMESPOULE Goede tijden Van de Kreeke Sas van Gent krijgt weer een profkoers WALCHERENNOG EEN PUNT VAN DE TITEL Grote spanning in korfbalcompetitie Degradatie voor dames Sluiskil FC Taelman wint topduel Lege sti Cees de is voor Winst voor FC Niks DE BRUINVIS ZORGT VOOR VERRASSING Roman niet gei Conferentie sport Over „barbaQ Dinsdag 12 februari 1974 12 Dinsdag 12 februari 1974 (Van onze sportmedewerker) HULSy-Matreden maar dolgelukkig met de eindoverwinning, verlieten de spelers van het Hulsterse Watneys vollebalteam de zaal van de Hulsterse sporthal Den Dullaert in Hu st. Na een finale tegen het Middelburgse bedrijfsteam De Provincie, waarin vooral in de tweede set de spanning te snijden was, moest er toch nog een derde en beslis sende set aan te pas komen. Pas toen kon Watneys concurrent De Provincie op de een krijgen. De Hulstenaren waren vooral in die derde set het beste team. De Provincie begotn in de eer ste set overrompelend te spe len en daar hadden de pupil len van trainer Everaert van Watneys direct geen antwoord op. De aanvalsdrift van De Provincie was dan ook niet te stuiten. Het anders zo geper fectioneerde blok aan het net was nu bij Watneys een zeef. De Provincie scoorde het ene punt na het andere, en het (Van onze sportmedewer ker) IiULST In de eerste OZO-bedrijfsvoetbalcompeti- tie die zondagmorgen op de OZO-terreinen in Hulst van start ging, boekte FC Niks 1 uit Hulst een sensationele 61 winst tegen FC De Mistrap- pers uit Terneuzen. FC Niks 1 dat ook de voorgaande vriend schappelijke serie had gewon nen, had in die eerste helft de handen vol aan FC De Mis trappers. FC Niks nam in die eerste helft door De Koek de leiding, en F. Messagie maakte er op de 20 minuten 20 van. FC De Mistrappers kwamen in die eerste helft tot fraaie ac ties, maar aan een afwerker ontbrak het. In de tweede helft was FC Niks niet meer te stuiten. Door doelpunten van A. Vermue, nogmaals Messagie en De Koek werd het 5—0. P. Oppeneer strafte een FC Niks-verdedigingsfout af. H. Stolte bepaalde uit een sti'af- schop de eindcijfers op 61. FC De Roeck uit St.-Jansteen versloeg FC Het Centrum 2 uit Hulst met 30. Reeds in de eerste minuut wandelde F. Seghers door de Centrem-ver- dediginig, 10. Na de rust een fel aanvallend FC Het Cen trum. maar het doelpunt zou aan de andere kant vallen. Bij een uitval van FC De Roeck werd Saman onderuit gebaald en A. de Vos schoot de straf schop feilloos in. L. Koole maakte er een vijftal minuten later 30 van- Sensatie was er bij de wed strijd Clitex-Sport uit Clinge tegen FC De Pijl uit Terneu zen, toen na de wedstrijd bleek dat er in het Clitex- Sport-team een KNVB-speler had meegespeeld. Organisator Warnier uit Hulst was onver biddelijk. Het werd een 50 zege voor FC De Pijl uit Ter- neuzen. Warnier: „Ze wisten heel goed dat er geen KN VB- gpelers mochten meespelen- Het volgende team dat wordt betrapt, wordt onmiddellijk van verdere deelname uitge sloten. Regels zijn regels en daar moeten ze zich maar aan houden''. FC Eggermont uit Hulst leed een verrassende 31 neder laag tegen FC Niks 2 uit Hulst. Toch nam FC Egger mont in de eerste helft door Van Damme een 10 voor sprong, maar Fleurbaai bracht FC Niks 2 al gauw op gelijke hjogte. Net voor rust schoot Schuurbier FC Niks 2 verras send naar een 21 voor sprong. Na de rust was Egger mont wel het meest aan de bal, maar de aanvallen van FC Niks 2 hielden het meeste ge vaar in. Toen Buisrogge er 3 1 van maakte was ue wed strijd beslist. De Trimvereniging Hulst boekte zijn eerste winst door MOC uit Terneuzen met 20 te verslaan. Voor de rust scoorde Biesbroeck, en na de rust was het H. Pluym die de eindcijfers vastlegde. De wedstrijd FC Stoffels uit Terneuzen tegen FC Lampo uit Hulst werd 10 minuten na de rust gestaakt, omdat het elftal van. Stoffels uit Terneu zen twintig minuten te laat arriveerde, en tien minuten na de rust een andere wedstrijd op dat veld gespeeld moest worden. In de eerste helft nam FC Lampo door P. v. d. Walle een 10 voorsprong, en op het half uur was het die zelfde speler die er 20 van maakte. FC Stoffels krijgt als nog de gelegenheid om in deze stand later een verandering te brengen. FC Het Centrum 1 uit Hulst had geen moeite met FC Moncky uit Kloosterzande, en won met 40. Een stand die reeds met de rust al was be reikt. H. van de Broecke nam de eerste twee doelpunten voor zijn rekening en E. Mor tier voegde hier op de 20 en 30 minuten nog twee treffers aan toe. niet geconcentreerde Watneys kreeg in de eerste set da-n ook een 159 nederlaag te incas seren. In de tweede set zou De Provincie heel wat meer te genstand krijgen, en om beur ten scoorden beide teams pun ten. Het werd een volledige „zenuwslag". Elke bal was be langrijk, elke slag kon de ba lans doen doorslaan. Na een felle strijd werd het tenslotte een 1513 setzege voor Watneys. Een derde en laatste set moest de beslissing bren gen. In die beslissende strijd ko-n d-e Provincie tot die stand 66 gelijke tred houden, toen werd het langzaam maar zeker naar een kansloze nederlaag ge speeld. Het Hulsterse volley balteam speelde in die set groots, vooral aanvallend. Aanvallen, die de nodige vari aties inhielden, effectvolle smashes waar het Provincie- blok als men daar tenmin ste nog van kon spreken helemaal geen kijk op had. De 156 setzege en de eind overwinning waren dan ook verdiend. In de tweede Masse heren werd de zege voor het bedrijfsteam Clitex Sport uit Clinge. In hiun poule werd het tweemaal een zege, om zo door te dringen tot de halve finale. Eerst kreeg Hoeehst een 20 nederlaag te slikken, tegen Amor 1 ging het wel wat moeilijker. De eerste set werd met 1512 gewonnen, maar de tweede set moest Cli tex Sport tot 1614 gaan om deze set ook op zijn naam te kunnen schrijven. In de halve finale ontmoette men sportclub Morresmeubel, winnaar in poule B. Ondanks dat het een 11 gelijk spel werd, ging Clitex dank zij een beter setgemiddelde naar de finale. Hermid, de andere finalist werd in de eerste set door Clitex Sport naar een kansloze viel Morres even stil en de MAVO-dames kwamen terug. Het werd zelfs 1313, maar in de slotfase legden de dames van Morres de eindcijfers 15 13 vast. Eindstanden van het vierde Dullaert-toernooi: Eerste klasse heren: 1 Wat neys Hulst, 2 De Provincie, Middelburg, 3 gemeente Mid delburg, 4 Dynamo Middel burg, 5 Ly beert Verstraaten St.-Jansteen. 6 De Ruyter- school Vlissingen, 7 Luctor Banden Hulst, 8 KPJ Hulst, 9 VPS Vlissingen. Tweede klasse heren: 1 Cli tex Sport Clinge, 2 Hermid Middelburg, 3 Sportclub Mor res Meubel Hulst, 4 Amor 1 Middelburg, 5 Hoeehst VLisin- gen, 6 VVC Clinge, 7 Ambulo Hulst, 8 Hoeehst 2 Vlissingen, 9 Amor 2 Middelburg. Dames: 1 SC Morres Meubel Hulst, 2 MAVO Hulst. 3 Ly- beert Verstraaten St.-Jansteen, 4 KPJ Hulst, 5 Watneys Hulst, 6 EIV Hulst, 7 CVC Clinge, 8 Ha-ko DAF Hulst, 9 Amor Middelburg. PAARDENSPORT Gert Wiltfang met Friderikus Rex. heeft in de barrage van het internationale concours om de grote prijs van Bremen de eerste plaats veroverd. Karl Heinz Giebmans (Avus) werd tweede. Buiten de barrage leg de Arno Neessen (Jumping Amsterdam) beslag op de vijf de plaats. (Van onze sportmedewerker) DEN HAAG De Uithof kunstijsbaan in Den Haag die voor reparatiewerkzaamhe den enkele weken gesloten was, is in het afgelopen week eind heropend. Schaatsers van de trai ningsgroep Goes waren zon dag al weer present en na men deel aan wedstrijden op de 1500 en 3000 meter. On danks de stormachtige wind konden vrij redelijke tijden voor de Zeeuwse schaatsers worden afgedrukt. De pas uit Inzeil teruggekeerde Arjaan van de Kreeke reed 2.27.2 op de 1500 en 5.10.2 op de 3000 meter. Gerard Verhulst deed de volgende tijden noteren op dezelfde afstanden: 2.30.4 en 5.40.2. Daarbij moet wor den aangetekend dat Vev- nulst op de 3000 meter een val maakte. De tijden van Hirdes waren: 2.39.2 en 5.40.4 en die van Goeree tenslotte: 2.41.4 en 5.42.7 (Van onze sportmedewerker). SAS VAN GENT Sas van Gent krijgt opnieuw een prof- wielerkoers, dit is op de on langs gehouden vergadering van liet Sasse-wielercomité definitief besloten. Er is reeds contact opgenomen met coördi nator en ex. wereldkampioen Jan Jansen, Deze toonde zich bijzonder enthousiast over dit initatief en hij beloofde al zijn medewerking voor het con tracteren van goede renners. Het ligt in de bedoeling, on danks dat de Tour de France op dat moment plaatsvindt, een zo sterk mogelijk bezet rennersveld aan de start te krijgen. De profkoers die gro te financiële kosten met zich meebrengt zal gesponsord worden door de CPC te Sas van Gent. Vandaar ook zal de koers de naam: „Grote CPC prijs Sas van Gent, dragen". Voorzitter Willy Colsen hierover: „het was financieel voor ons een bijzonder moei lijke affaire, maar zodra we van de heren de Coninck en Snijders van de CPC te horen kregen dait deze als sopnsor op wilde treden, wisten we dat ons plan doorgang zou vinden. Het plan om een profkoers te organiseren leefde al sinds twee a drie jaar in ons be stuur, en omdat onze ama- teurkoers ieder jaar weer een succes werd, was dat ook wel een aanizetje om de meesters van de wielersport in Sas iai Gent eens aan het werk tl zien. Dit neemt echter jje[ weg dat onze amateurkoers j september van de baan gaan. Deze wordt gewoon ver reden". Het voorlopige par. koers is als volgt: start in Stationstraat, Westkade Kloosterlaan, Westdam, p. Straat en dan terug de Station. I straat. Het is 1600 meter lang 500 meter langer dan het air,. teurparkoers. Secretaris Joha!] de Block: „we hebben bewust dit parkoers uitgebreid om de middenstanders meer bij jj wedstrijd te betrekken, e- zijn heel veel uren aan dit plan besteed en er zullen nog vele volgen. Gelukkig hebber, we altijd zo'in man tot onze beschikking, waar we op 1; nen rekenen. Het rennersveid I trachten we zo attractief mo- gelijk samen te stellen. Er gerekend op 50 deelnemerj, wat genoeg is in verhouding tot het parkoers. De ploegen die Jan Jansen voor ons bena dert zijn: Rokado, Raleigl Flandria en Frisol. Tevens zul len wij er naar streven om alle Zeeuwse profs aan de start te laten verschijnen". Ai: al deze bestaande plannen tot uitvoer worden gebracht, zin het er wel naar uit dat van Gent opnieuw, zoals zo't I 20 jaar geleden, een profkoett zal krijgen die de moeite loont om eens te bezoeken. 152 gespeeld. Maar in de, tweede set waren de rollen j toch wel wat omgedraaid, met i een Clitex Sport, dat ook nu1 dacht een gemakkelijke zegei te kunnen behalen. De Clinge-1 naren speelden toen bijzonder i slordig. Maar uiteindelijk bleek Clitex Sport toch de sterkste. Bij de dames ging de eerste plaats naar sportclub Morres-meubelen, dat in de fi nale de grootste moeite had met stadgenoot MAVO. Het nam in het begin van de final-epartij een vijftal pun ten voorsprong, ma-ar MAVO kwam steeds terug. Werd de eerste set een 1512 zege voor Morres-meubcl, in de tweede set leek het alsof Mor res over de MAVO heen zou lopen. De Morres-dames na men al gauw een voorsprong, die uitgroeide tot 135. Toen (Van onze liandbahnedewerker) TERNEUZEN In de landelijke handbal eerste klas da mes valt reeds volgende week de beslissing of Walcheren uit Vlissingen na een verblijf van slechts een jaar in de landelijke eerste klas terug zal keren naar de hoofdklasse. Hoewel het Athene was die Walcheren dit seizoen het eerste puntje afsnoepte, had het team van Walcheren geen last van zenuwen. 112 was de fut er bij Wal cheren enigszins uit. Maar traïnster Riet de Reus benutte de tweede helft duidelijk om te experimenteren. Allerlei combinaties volgden elkaar snel op, maar bij de afwerking lukte het niet al tijd. Athene kon hierdoor iets terugkomen. Annelies Braakhekke van Walcheren was na lange afwe- In een zeer goede eerste helft had Walcheren weinig moeite met Athene, dat een beetje onwennig speelde door een paar nieuwe speelsters. Wat dit seizoen weinig is ge beurd, Marjan de. Jonge gehol pen in de afwerking door Lia van Eenenaam zorgde dat Walcheren al snel op een com fortabele 90 voorsprong kwam. Na een ruststand van (Van onze korfbalmedewer ker) TERNEUZEN In de Zeeuwse korfbalcompetitie gaat de eindstrijd in de diver se klassen zich nu toespitsen. In de eerste klas is alles nog spannender geworden nu Togo een punt moest afstaan aan degradant Blauw Wit. Het be wijst hoe gering de verschillen zijn. Koploper Togo met 10 punten kon zich niet waarma ken tegen rode lantaarndrager Blauw Wit zonder één enkel punt. Het ging gelijk op, waarbij Blauw Wit het iets meer van werken moest heb ben. Dat lukte goed, want door hét 55 gelijke spel haalden ze het eerste punt binnen. Swift 3 had niet veel moeite met Tjoba 3. Reeds in de eerste helft liepen ze uit tot 71, waarbij de tegen stand gebroken was. Dat het nog 114 werd, was slechts van statistische waarde. Door deze uitslagen is het ge drang n-og groter geworden, zoals uit de stand blijkt: Togo 1 8-11, Animo 2 8-10, Storm vogels 1 8-9, Swift 3 8-9, Tjo ba 3 8-8, Blauw Wit 1 8-1. In 2A liet Atlas het lelijk zitten tegen Togo 2, dat weer één van haar betere buien kende. Atlas moest met 55 daardoor een punt afstaan, waardoor ook hier. de spanning groter werd met nog 3 serieuze kans hebbers. Volharding kwam door een magere 02 over winning od Olympia wel op de tweedp olaats. maar kart in dit sta^'nm nniiwfO'kt nog een echte titelkandidaat ge noemd worden met één wed strijd meer gespeeld. Siand: Tjoba 4 7-10, Volhar ding 1 8-9, Luctor 1 7-8, Atlas 1 7-8, Togo 2 8-6, Olympia 1 7-3. In 2B had On do het erg moeilijk tegen een schotvaar dig Swift 4. Tot op het laatst moesten ze uitkijken dat de Middelburgers hen niet zouden verrassen. Dat lukte met 11 9, waardoor ze de kop van Animo overnamen. Stand: Ondo 1 8-13, Animo 3 8-12, Zuidwesters 2 8-8, Swift 4 8-5, BKC 7-4, Blauw Wit 2 7-4. In 3A bleef Top ditmaal op de been. Tegen Seolto 2 ging het niet helemaal naar wens, maar de 51 uitslag was toch ruim voldoende. Swift 5 wacht op nog een misstap van de Arnemuidenaren. Ze schakel den met 53 Stormvogels 2 uit. Zuidwesters 3 en Animo 4 maakten er een spannend duel van. Dat moest dan ook een heleboel vergoeden. Zuidwes ters won deze derby met 87, waardoor ook Animo niet meer meetelt voor de bovenste plaats. Stand: Top 1 8-12. Swift 5 8-10, Stormvogels 2 8-8, Ani mo 4 8-7, Zuidwesters 3 8-7, Seolto 2 8-4. In 3B slechts één duel in de onderste regionen. Togo 3 had eindelijk eens wat meer suc ces. Volharding 2 wist niet éénmaal te scoren, terwijl To go het bij twee doelpunten liet. Een verdiend succes voor de Goesenaron Bii de junio ren hadden de beide koplopers het in IA niet zo gemakkelijk. Swift ondervond nog 4e min ste tegnstand. want de over winning op Animo werd met 7-3 toch nog ruim. Tjoba on dervond hevige concurrentie van Ondo, dat een erg goede wedstrijd speelde. Ternauwer nood ontsnapte Tjoba met 5^4 aan puntenverlies. Stand: Swift J1 8-16, Tjoba J1 8-14. BKC J1 8-8, Animo J1 8-6, Ondo J1 8-2, Seolto J1 8-2. In 2A blijken de verschillen ook uiterst gering te zijn. Kos- loper Togo ondervond dat te gen Tjoba, dat zich niet zo maar liet verrassen. Tjoba lag dan ook op de loer om de eerste plaats van Togo over te nemen. Na een geweldig span nende wedstrijd lukte dat Tjo ba met 34. Swift J2 bleef goed bij, al lukte dat tegen Blauw Wit ook maar net. Mot dezelfde cijfers nam Swift de punten in beslag. Zuidwesters slaagde er niet in het op de laatste plaats staande Storm vogels te bedwingen. Het bleef bij 55. Stand: Tjoba J2 9-14, Togo J1 9-13. Swift J2 9-11, Zuid westers J1 9-8, Blauw Wit J1 9-7, Stormvogels Jt 9-1. In 2C werd Tjoba J3 onbe reikbaar voor de concurrentie Ondo J2 kon daar weinig aan veranderen, wan-t de groen- witten waren duidelijk beter Zij wonnen dan ook met 4 9. Stand: Tjoba J3 9-14, Animo J2 8-9, Ondo J2 9-8. Zuidwes ters J2 8-7, Blauw Wit J2 7- 4. zigheid in het eerste team ook weer present. Zij kreeg nu de kans weer in het ritme te komen. Al met al een verdien de en gemakkelijke overwin ning voor Walcheren, 197. SVM bleef Walcheren toch goed volgen door een krappe overwinning op De Schutters 109. In de landelijke eerste klas heren pikte EMM die zijn thuiswedstrijd in Middelburg speelde, weer een puntje rnee tegen Idem Hellas door een gelijk spel 1212. In de lan delijke tweede klas B heren stond een gehavende kampi oen Haringman een moeilijke uitwedstrijd te wachten bij Fortuna in Bergen op Zoom. Zonder Sam Traas en Kees Visser en met cirkelloper Piet de Wilde, die een griep nau welijks te boven was, had Haringman weinig hoop op een goede afloop. Fortuna buitte dit bekwaam uit en greep af en toe te hard in. Trainer Piet Verrijzer die wegens een bles sure zelf het veld weer in moest, kwam er met twee ge kneusde ribben en een open- f-haakl gezicht niet fraai van af. Fortuna was zonder meer de meerdere van dit Haringman, dat de temposlag niet kon vol gen. Tot de stand van 5—5 ging het gelijk op. Maar Fortu na bleef het tempo opvoeren en toen daarna 3 snelle break outs goed afgerond werden, was de ruststand 85 in het voordeel van Fortuna. De uitstekend keepende Wies de Witte kon een paar keer spectaculair redden, maar dit was niet genoeg. Na rust veranderde er in de eersti. tien minuten weinig. Bij de stand 96 moest Henk Lammers geblesseerd het veld verlaten. De toegewe zen strafworp werd gemist en Fortuna snelde door naar een comfortabele 146 voorsprong. Haringman was duidelijk van slag. Fortuna consolideerde toen zijn voorsprong en hel einde kwam bij de stand 19 10. Olympus uit Vlissingen be haalde een belangrijke over winning in Tilburg op Were Di, 1813. De degradatiekan didaten GSC en Dongen tra den in Goes aan. In een tu multueuze wedstrijd van beide zijden trok GSC aan het lang ste eind. Dongen speelde een zeer gevarieerd maar GSC zet ten op de beslissende momen ten goed door. GSC dat snel van start was gegaan, kwam door goed spel van Arno van Hese, Frank Thiery en Jaap Quinten op een 62 voorsprong. Dongen met als uitblinker Verhaaren kwam terug, en hoe. Met nog een minuut te splen voor rust was de stand 10—8. Maar cir kelloper Jan Boutens zorgde voor GSC voor 109. In de tweede helft veranderde GSC zijn aanvalspatroon zodanig dat Dongen de kluts kwijt raakte. En het kwam pas in zijn ritme terug toen het t.e laat was, bij de stand 17- 11. Uitslagen landelijke eerste klas B dames: Walcheren -j Athene 197. Animo - Ver- j burg 12—7, THV - Velo 12— 13, EBHV - Taks Voorholt.' 1217, SVM - De Schutters! Sluiskil met 138 werd verlo- (Van onze handbalmedewerfcer) TERNEUZEN In de afde- lings eerste klas handbal da mes moest het team van Sluis kil de wedstrijd tegen Delta Sport winnen om enigszins uit de degradatiezone te komen. In een vrij slecht gespeelde wedstrijd van Sluiskil, kon Delta Sport een overwinning uit het vuur slepen. Delta Sport had de juiste tactiek gevonden. De gevaarlijkste speelster, Ans de Hamer werd bijna volledig uitgeschakeld. Nu en dan wel eens op een minder araaie wijze, maar het \ï.„s wel l'ataal voor Sluiskil. Haar medespeelsters konden dit niet voldoende opvangen. De Sluiskil-verdediging lette onvoldoende op de gevaarlijke schutters van Delta Sport, zo als Nel Verhey en Ria Schaal- je. Na een 83 achterstand bij de rust veranderde het spel- beeid in de tweede hellt erg weinig. Trainer Henk van Eek, kon na de wedstrijd, die door 10—9 Eerste klas B heren: EMM - Idem Hellas 1212, Hermes - Swift 18—7, WSC - DESK Blauw Wit 13—8, Internos - Arnhemnia 2020, Mora Swift - Schutters 1517. Tweede klas B dames: GSC - Dongen 510, Were Di - Olympus 56. Rapid - EMM 5-14, DESK - Volt 8—9. Tweede klas D heren: GSC - Dongen 1816, Were Da - Olympus 13—18, Fortuna - Haringman 1910, Dagos - Volt 15—14. ren, nog slechts opmerken dat de ploeg duidelijk aan verjon ging toe was. Bij de heren in de eerste klas toonde kampi oen Walcheren uit Vlissingen tegea EMM 2 weinig inspiratie om een goede wedstrijd te| spelen. Vooral in de eerste j helft kon alleen Laurens Die-j ryekx het publiek iets laten z.en door een paar mooie break outs goed af te ronden. EMM hielp niet mee het spel peil omhoog te brengen. Het liet een loom en traag partijtje handbal zieq. Toen Walcheren na rust door trainer Jo Post systemen moest gaan spelen, werd het beeld iets aantrekke- (Van onze sportmedewerker) HULST In de eerste zaal voetbalcompetitie die gespeeld wordt in de sporthal „Den Dullaert" in Hulst, moest Het Centrum uit Hulst in zijn competitiewedstrijd tegen Edak-Kooppark een 11 ge lijkspel toestaan. Voor de eer ste treffer zorgde E'. Sturm, die hiermee Het Centrum op voorsprong bracht. Dezelfde speler maakte er 20 van. Edah-Kooppark was in die eerste helft zeker niet de min dere, maar het ontbrak ze aan een afwerker. In de tweede helft vlotte het beter. Door twee doelpunten van H. Knibbeler werd het 22. Er ontstond vervolgens nog een felle strijd om de volle winst, maar de verdedi gers bleven de baas over de aanvallers. Het zaalvoetbalte am van de Buurtvereniging Den Du-Haart uit Hulst hield aan de strijd tegen FC Bleyko uit Hulst-Walsoorden een kostbaar punt over. Na een 00 ruststand, FC Bleyko kreeg in die eerste helft toch wel de beste doelkansen, schoot H. Urgert Bleyko na 7 min. spelen in de tweede helft naar een 10 voorsprong. De topper van het afgelopen week end was ongetwijfeld HMC Rapide uit Hulst tegen stads genoot FC Taelman. Het werd een enei-verende wedstrijd, die pas in de laatste minuten werd beslist. Jan Verwey schoot HMC Rapide reeds na enkele minuten naar een 1-0 voorsprong, maar R. Taalman bracht enkele minuten later FC Taelman op gelijke hoogte. HMC Rapide was in die eerste helft toch wel het beste team. maar de uitvallen van FC Taelman hielden het nodige gevaar in. Enkele minuten voor rust was het dan ook Paul Taalman die zijn team op een 2-1 voorsprong brach. Na de rust kwam HMC Rapide echter fe! opzetten, en J. Ver wey zorgde voor de gelijkma ker. R. Taalman zorgde er echter voor dat FC Taelman opnieuw de leiding nam. In de 15e minuut maakte R. Taal man er 42 van. De strijd werd opnieuw helemaal open toen R. Zama tegenscoorde, 43. Niet voor lange tijd ech ter, want toen 10 minuten voor tijd P. Taailman er 53 van maakte geloofde HMC Ra pide er niet meer in. De strijd was beslist lijker- Peet van der VI draalde weer beter en Laurens Dieryckx bleef zijn spel van de eerste helft doorzetten Maar EMM werd geholpei I door een paar missers var. doelman Piet de Koning- EMM kon echter met dicht genoef bij Walcheren komen, en gin met een 1811 nederlaag naa: huis. In Terneuzen ontving Scheldesport het Zierikzeese Delta Sport. Schelde Sport, dat de laatste weken met een in- zinking kampt ging goed van I start. De score ging over en weer tot de stand tien minu ten voor rust 108 was. Op dat moment konden de Ter- neuzenaren het grote aantal break outs van de Delta- Sportspeires niet meer dt baas. Het tempo was duidelijk te hoog. Vooral spelers Jaap Consemulder en Hans I van Urk zorgden dat de score opliep. Na rest hield Schelde Sport het eerste kwartier de achtei-stand op redelijke hoog te. Maar toen was de grens I van het uithoudingsvermogen bereikt en Delta Sport verder uitlopen na-ar een ver- I diende eindstand van 21- 15. (Van ker). onze zwemmedewer- De zwemploeg van 9' Bruinvis uit Sas van Gent heelt tijdens de door de zwemvereniging Zeelandia het overdekte zwembad t' Goes georganiseerde wedstrij den voor de Zeeuwse B- zwemcompetitie voor een ver rassing gezorgd door beslag te leggen op de tweede plaat1 achter winnaar Stormvogel B uit Vlissingen. Deze tweede plaats was i> I feite het doel voor het tea® van Zeelandia uit Reims* waal en het Breskense Schel- destroom. De Bruinvis echter, met Axel de Gheselle in de hoofrol, drukte toch wei rin stempel op de wedstrijd. Sassenaren hebben hun p'0®» nog niet voldoende 'n breedte opgebouwd, waarde® zij de eerste plaats moeste' laten aan Stormvogel-reserve uit Vlissingen. Zeelandia Scheldestroom wel achter te laten, maar het moest tot» toezien dat de Brein-vis ven -» het algemeen klassement °P de tweede plaats nestelde. "le 16 seconden voorsprong-, u. stand in deze competitie is- I Stormvogel B met 8143,2 conden, 2 Bruinvis met 86™, seconden, 3 Zeelandia 86-'- seconden, 4 Scheldestroo® 8666,2 seconden, 5 Djïj 8988.9 seconden. 6 ZIJ W" seconden, 7 't Vrije 9697,3 conden. (Van een or In eer le een a jaren - get de ja 1-jarige weg AMSTERDAM week-einde op 60-j-. Lange overleden na geduurd. De laatste ge niet erg aan de v. in het midden van naam bij iedere Nederlan „Hij bracht conference grote kwaliteit. Het was dat de straten leeg bleven hij in de ether was en dat mensen 's-maandags op h werk vroegen: Heb je Cees Lange nog gehoord?, aid herinnert zioh Jan Koopma nu hoofd amusement van VARA, in de periode van Cr de Lange's topprestaties reg seur van de VARA-showbo Miet dit programma a Cees de Lange waanzinnig pulair. Heel Nederland we gek van zijn conferen< Een uitentr-eure uiitgesponn vervolgverhaal over een als huisdier, een thema dat had ontwikkeld in associatie het liedje „Holderdebolder loopt een koe op zolder". Uit zijn koker kwam ook programmadeel „Dat wil nooit meer horen". Beken Nederlanders werd gevraa welk liedje zij noodt meer w den horen en vooral waarc zij dat niet meer wilde. Scheffer maakte er dan vervi gons een parodistisch arran-i ment op. Een andere rubriek wat mee hij populariteit verwi. was, „De boodschappenta Van tevoren waren de mens verzocht allerlei spullen ir (Van onze correspondent) WASHINGTON Ex-v president Spiro Agnew is ij' rig bezig geld bijeen te bri gen voor de advocaten die h de gevangenis hielpen ont pen. Zijn huis in een van voorsteden van Washington nu te koop. De vraagprijs 325.000 dollar. Dat betekent dat Agnew, er ongeveer een jaar gelee 190.000 dollar voor betaal een winst van 135.000 dol hoopt te realiseren. De kop staan echter niet in een rij Agnew heeft, volgens welin lichte bronnen, het begin maakt aan een roman. Een Newyorkse uitgever he een samenvatting gelezen p het eerste hoofdstuk van boek en is niet bereid het publiceren. Het werd afge\ zen op zijn merites. Het ondegwerp van het bi Is een toekomstige vice-pri dent van de Verenigde Sta die onder invloed staat van Chinese communisten en d deze barbaarse geesten programmeerd" is voor rar spoed en ellende. Volgens uitgever had het manusci alleen betekenis als curiosum Volgens niet bevestigde richten zou het boek voor new door een journalist v. den geschreven. Het kant van Agnew te Washingtoi een fraai gedecoreerd oud 1 tegenover het Witte H waar de voormalige vice-p sident zijn regeringspapie uitsorteert - weigerde c< mentaar. „We praten i meer met journalisten", werd gezegd. Martha Mitchell heeft inn dels meer succes met een menvatting van baar men res- De uitgevers, die wachten dat Martha's b meer dan een half milj Vanavond op Nederlan het geheimzinnige tijd "■«8 uur een programma een geheimzinnig onderw het verschijnsel allergie, gevoeligheid van mensen s Qffen in de natuur, zoals voorbeeld aardbeien, n veel, kattenharen en geil "rts, die hooikoorts maar I ernstige ademnood ku\ veroorzaken.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 12