Gemeentebestuur Goes wil bezit van tweede woning tegengaan SYSTEEMBOUW SLAG Het Nederlandse Trekpaard in nood Honderd jaar College Goes wil wijkvereniging aan geld helpen VANHECKBV. 9NNEN! riatoloog XHT NG Burgerlijke stand Goes kerkdiensten stad -kassiere Dediende oeningen in het e Oostburg nstelling in DEREN. IN BEBOUWDE KOMMEN *1® T-f" "Tl Voorlopig geen verwarmd zwembad in Kapelle Kieldrecht ALLE KERNEN Philippine Vlissingen Aanklagers werkplaatsen niet bij zitting over kritiek VERGADERING OVER SPEELTUIN IN OVEZANDE V OORJAARSBEURS IN KAPELLE Bouwt utiliteitswerken, zoals fabrieken en industriehallen in systeembouw met muren van baksteen elementen. Actie ten bate van radio Walcheren WEDGWOOD De Vos- Eggermont B.V. St. Jansteen Axel Politie vindt honden in autowrakken Clinge St. Jansteen Zaterdag 9 februari 1974 sumentenmarkten Ver filialen interessant e' tnsen kunnen omgaJ t aan, dan is de m0nf ÜG en VLISSINGEN gj' van ons bij de op. itzichten duidelijk aafr aaien, terwijl ook de ate zijn. IJVEND op dinsdag u uur aanwezig zijn in. e VLISSINGEN. n wij bereikbaar onder ag tussen 8.30-17.30 e, )AT DE BENZINE. GEWORDEN EN HET ALLER. ERKOPERS, DAT \K VOL KONDE) 1RBIJ. O ZIJN EN AL 4N WEER TE Pa ZE KWALITEITS BIJ ALLE SAKKO. LE OXY-POMPE VN. 01100-5100. ONS IN ZEELAND maart 1974 spreekuur 0 - 5755. nenteel direktie-assistsuj ijf o.a. belast met landse kantoren; unktie ervaring uit irele moeilijkheden ui ;em", waarna telefonjs^ d gesprek, gemaakt JIS liet nte Sluis, zullen i" 1W7Ait nn uur V.»1 1974 om 11.00 uur riolerings- en verW op- t bouwen van een Anna ter Muiden. ende werken en erkrijgbaar bij het De Koning. BerjL egen betaling van S 4 (Van een onzer verslaggevers) GOES De gemeenteraad van Goes zal zich tijdens de raadsvergadering, die donderdag 21 februari wordt gehou den, gaan bezighouden met de vraag of het gaan gebruiken (Van woningen die eigenlijk voor permanente bewoning zijn bestemd, als tweede woning binnen de gemeente niet aan! banden moet worden gelegd. (Van onze correspondent) GOES De afdeling Zee land van de koninklijke vere niging het „Nederlandse Trekpaard" zit in financiële nood. De noodzaak tot bezuini ging legt een duidelijk stem pel op de activiteiten van de Zeeuwse afdeling voor het ko mend seizoen. De afdeling Zeeland van de koninklijke vereniging het Nederlandse Trekpaars hield gisteren in de Prins van Oran je te Goes haar jaarlijkse al gemene ledenvergadering. Te voren was er nog een be stuursvergadering geweest. De financiële toestand kwam aan de orde tijdens de begrotings behandeling voor 1974. Enkele posten moesten hiervan nood gedwongen geschrapt worden De penningmeester van de af deling de heer J. J. Cappon zag bijvoorbeeld geen kans meer om ae transportkosten die de leden maken te vergoe den. Vorzitter A. L. C. Brooij- mans uit Tholen deed hier voor een beroep op de leden. „We zullen allemaal een ader tje moeten laten", was zijn weinig bemoedigend commen taar. Secretaris-penningmees ter Cappon had echter nog een zeer verheugd bericht. De Zeeuwse afdeling van „het Nederlandse Trekpaard" is door de provinciale staten een jaarlijkse subsidie van dui zend gulden toegewezen, te beginnen per een januari 1974. Deze overheidsbijdrage zal door de paardenliefhebbers gebruikt worden als dekking van hun vervoerskosten. Een ander punt op de agenda was de ieder jaar terugkerende Zeeuwse dag van het paard. Deze is gepland op 29 junu. De dag wordt evenals afgelo pen zomer gehouden op een terrein bij de Banjaard op Noord-Beveland. De afdeling Zeeland heeft in totaal 217 leden, in 1972 -waren dat er nog 236'. De achteruitgang In het ledental was voor de voor zitter geen reden tot ongerust heid. De vergadering in de Prins van Oranje werd rede lijk bezocht. jLM Uil Volgens B. en W. dient dat wel te gebeuren en vandaar dat er de raad een verordening krijgt voorgeschoteld, waarin deze zaak wordt geregeld. Volgens het college van bur gemeester en wethouders is het niet prettig dat binnen be bouwde kommen steeds meer woningen de functie van markten GOES 8 februari Groenten; per stuk: Kropsla II 7. Per kg: Aardappelen grote 15—16, witlof All 75—117. BI 80 Bil 6668, spruiten All 81—107, Bil 40—67, afw. 25, prei Al 98, All 83, Bil 54, J afw. 20, groene sav. kool I 57, II 13, rode kool 0 3046, boe renkool I 67, uien ongesorteerd 1 34—40. TERNEUZEN 8 februari Per kg. andijvie 1,50, prei I All 8997, III 53, savoyekool 31, spruiten All 6887, Bil I 32—40, witlof All 96, AB 1,05—1,19, BI 94—1,08, Bil 7487, afwijkend 2873. (Van onze correspondent) KAPELLE Enige tijd ge leden hebben een aantal kin deren in Kapelle een handte keningenactie gevoerd voor verwarming van het openbare zwembad. Het verzoek is door B. en W. om advies doorge zonden aan de sportcomissie. Deze heeft in de laatst gehou den vergadering het advies opgesteld om aan het bestaan de bad zo weinig mogelik kos ten te maken en gelden te gaan reserveren voor de aan leg van een nieuw zwem bad. B. en W. hebben besloten deze suggestie over te nemen. Zij hebben echter nog geen termijn willen noemen, waar binnen het nieuwe zwembad er komen moet. Als reden om te denken aan een nieuw zwembad in plaats van het niet verwarmen vn het be staande noemen B. en W. het feit dat het zwembad aan de Van der Biltlaan te klein is en uitbreiding daar niet fciogelijk is. In de tweede plaats is de constructie zoda nig dat ver warming niet goed mogelijk is. Ook de ligging vormt een bezwaar. Pensioen De heer J. An- I ne, sinds 1938 gemeentesecre- Itaris van Kieldrecht, gaat met I pensioen. Onlangs heeft hij I definitief afscheid genomen 1 van het gemeentehuis, waar- I mee hij bijna onafscheidelijk I verbonden leek. Op 20 juni l 1935 werd hij ambtenaar ter I secretarie en op 1 februari 1938 werd hij gemeentesecre- I taris van Kieldrecht. Babysitten De bevolking van Kieldrecht kan sinds kort I een beroep doen op een eigen babysitcentrale. Het initiatief tot oprichting van deze centra le is uitgegaan van de bond voor grote en jonge gezinnen. Meisjes en jongens boven de 15 jaar, die in aanmerking I willen komen om aan de ba- j bysitcentrale mee te werken, 1 kunnen zich opgeven bij de I heer L. Deckers, Molenstraat i 58 te Kieldrecht. Ook ouders, die van de diensten van de babysitcentrale gebruik willen maken, kunnen zich wenden tot de heer Deckers. tweede woning krijgen omdat daardoor de kern of de dorps kom buiten het zomerseizoen als de tweede woning leeg staat een doods aanzien krijgt. Uit een overzicht van het aantal woningen, dat in de di verse kernen van de gemeente Goes al als tweede woning wondt gebruikt, blijkt dat het zieker voor de kleine ker nen om relatief zeer hoge aantallen woningen gaat. In Kattendijke wordt bijvoor beeld naar liefst 21,4 procent van de huizen, die voor per- magnenite bewoning in aan merking komen, als tweede woning gebruikt. Daarvan staat 14,7 van de woningen binnen de bebouwde kom Voor Wolphaartsdijk zijn de cijfers respectievelijk 12 en 8,9 procent, voor oud-Sabhinge 11 en 10,2 procent en voor Wilhelminadorp 6,1 en 4,1 pro cent. In totaal zijn er in de hele gemeente Goes 169 z.g.n. tweede woningen, waairvan er dan 97 binnen de bebouwde kom staan en 72 er buiten. „Wij achten het in verband hiermee niet verantwoord om deze situatie te laten voortbe staan zonder dat hieraan enige richting wordt gegeven", is het oordeel van B. en W. Ge zien de doelstelling van de verordening om te voorkomen dat de dorpskommen een doods aanzien krijgen. Geldt de regeling alleen maar voor de bebouwde kommen,. Wat er nu al aan tweede woningen aanwezig is, mag blijven be staan. Zijn er echter in de toekomst plannen om in de bebouwde kommen, huizen, die voor permanente bewoning zijn aangewezen, als tweede woning te gaan gebruiken, dan heeft men daar volgens de verordening de toestemming van het college van burgemees ter en wethouders voor no dig. Ofschoon het probleem van de tweede woning niet in alle dorpskernen speelt, willen B- en W. die verordening wel hanteren voor alle kernen om te voorkomen dat het ver schijnsel van de tweede wo ning zich gaat verplaatsen naar de kernen, waar nou nog geen problemen zijn. PHILIPPINE De Philip- piense carnavalsvereniging „De Mosselkrauwers" houdt I op zaterdag 23 februari 6611 carnavalsoptocht djoor het gehele dorp. Daarna, om ongeveer half vijf worden tijdens een samen- i komst in de Meerpaal de prij zen uitgereikt. Tenslotte wordt er tot half zes verder gefeest. Op zondag 17 februari van 13.30 uur tot 17.00 uur kan men zich voor deelname opge ven in het clubhuis. Geboren: Alexandra dv A Konst-Lampert, Catelijn dv J. Rombaut - d'Hert, Gawin zv M van Waesbergen - de Vil der, Filiberto zv M de Filippis - Verstraeten, Adriana dv L Jumelet - Huiszoon, Stefan zv J de iJager - Korteknie, Johan na dv J Harinck - Dixhoorn, Jacoba dv A van Gilst - Re- mijn. Ondertrouwd: L Dorleijn en J Ruissen, P Kriekaart en P de Keijzer. Getrouwd: A Jongejan en J Sinke, R de Bruyckere en R Snoeck, C den Braber en J Klap, G Welle en L Goe man. Overleden: Hermina Zwij- nenburg 68, Marinus Govers 88 wnv M Brusket, Adriana Boudens 78 ev F de Winter, Suzanna Toihoek 85 wv B van Wingen, Jacob Heerenthals 73 ev C Dansen, Pieter Nijsse 87, Maatje Nieuwenhuize 87 wv A Bom, Janna Kesselaar 52 ev C Provoost, Willem de Klerk 85 wnv C Smolders, Johannes Schrijver 75 wnv M Scherp. Gevonden In de week van 30 januari tot en met 7 februari zijn er in Vlissingen heel wat verloren voorwerpen naar het politiebureau ge bracht. Daaronder bevinden zich de gebruikelijke kleding stukken en portemonnaie. evenals een rode tuinslang, een vervoersbewijs van de spoorwegen, een oranje bal, een aansteker, sleutels, een hangslot, twee rollen behang een horloge, een ketting, n boxer, een gouden vijfje en een liu-il. De verloren voorwer pen kunnen worden afgehaald van maandag tot en met vrij dag van 11.00 tot 12.30 uur en van 16.00 tot 17.00 uur en op zaterdag tussen 11.00 en 12.00 uur. 0 Dat het er gezellig toeging tijdens de honderdste verjaar dag van opa Van Oosten in het bejaardentehuis Vredebest te Wemeldinge laat deze joto wel zien. Het feest, waarover wij gisteren al schreven werd be halve door talrijke familieleden ook bijgewoond door het per soneel van Vredebest, waarmee opa (midden op de fotohet meestal best kan vinden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Als de besturen en de commissie-le den van de Zeeuwse sociale werkplaatsen gaan praten over de kritiek, die twee vakbonds bestuurders op het functione ren van de werkplaatsen heb ben geleverd, dan zullen de „openbare aanklagers", daarbij ontbreken. Deze openbare aanklagers zijn de heren W. Pel (NW) en C. Pinxteren (CNV). Zij zijn, zo heeft het overleg orgaan van de drie vakcen trales gisteravond verklaard, wel voor de openbare verga dering over de werkplaatsen- affaire uitgenodigd, maar over de datum is met hen geen overleg gepleegd. En toevallig zijn zij op de vergaderdag al lebei verhinderd. Doch zelfs als de heren Pel en Pinxteren wel gelegenheid zouden heb ben om hun kritiek tegenover de besturen en WSW-commis- sies te motiveren, dan zuden zij toch tot algemeenheden moe ten beperken. Volgens de wens van de federatie van so ciale werkplaatsen zal de be wuste vergadering nl. open baar zijn „en in het openbaar kunnen wij man en paard niet noemen", aldus de vakcentrales in een gemeenschappelijke ver klaring. De vakcentrales vin den het ook onjuist, dat de fe deratie van sociale werk plaatsen geen reiskos ten- of verlevergoeding in het vooruitzicht heeft gesteld voor de werknemers-commis sieleden die voor de bijeen komst zijn opgetrommeld. „Maar u bent uiteraard vrij", zo hebben de vakcentrales aan deze commissieleden meege deeld, „om wel of niet aan de uitnodiging van de federatie gehoor te geven..." (Van een onzer verslaggevers) GOES Tijdens de raads vergadering, die donderdaga vond 21 februari in Goes wordt gehouden, komt een voorstel aan de orde om de wijkvereniging Goese Polder f 2000,- te lenen voor de uit breiding van het wijkge- bouw. Het gebouw bestaat nu nog uit één ruimte en is te klein geworden gezien de activitei ten, waarvoor het wordt ge bruikt. Zo vindt er b.v. 's ochtends en 's middags de (Van een onzer verslaggevers) OVEZANDE In Ovczande wordt op 13 februari In het verenigingsgebouw aan de Hoofdstraat een vergadering gehouden over de vraag waar straks de speeltuin moet ko men. Sinds enige tijd is een werkgroep bezig met het voor bereiden van de plannen. Een van de grote moeilijkheden is het bepalen van de plaats waar deze speeltuin moet ko men. De werkgroep wil zelf geen keuze maken, maar dat aan de bevolkin-g overlaten. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE Voor de afne mers houdt groothandel Cok1 NV in Kapelle op 11, 12 en 13 februari een voorjaarsbeurs in De Vroone te Kapelle, waarop de bezoeker informatie krijgt over allerlei actuele aangele genheden in de middenstands branche. De beurs is elke dag vanaf 's middags drie uur geo pend. I peuterspeelzaal onderdak en 's avonds de jonigerensoos. De banken en stoelen van de soos moeten elke avond onder dek zeil warden opgeslagen, waar door veel ruimte verloren gaat. Het is nu de bedoeling van de wijkvereniging om het gebouw zo uit te breiden dat er twee ruimten ontstaan. De leden van de verenigingen verzetten veel werk, zodat B. en W. menen dat een lening van de gemeente va® f 2000,- voldoende is. Aan de orde komt in deze vergadering een verzoek van de vereniging voor protestants christelijk onderwijs in Goes voor het laten herstellen van een verzakte muur en vloer in die christelijke kleuterschool „Jong Goes" aan de 's Heer ÉLsdorpweg. De verzakking is een gevolg van een construc tiefout Een ander onderwerp voor deze raadsvergadering vormen de plannen om in 's Heer Arendskerke een nieuwe open-bare school voor basison derwijs, een christelijke kleu terschool en een gymnastieklo kaal te bouwen. Dit alles zal in de nahijheid van het be jaardentehuis Poel wij ck aan de Slotstra-at en Wissenkerkse- weg komen te staan. De bouwplannen zijn in strijd met het huidige bestemmings plan, dat B. en W. in dit verband witten wijzigen. Een voorbereidingskrediet van f 54.000,- vragen B. en W. op 21 februari van de raadle- den voor de aanleg van een nieuwe verbindingsweg tussen Kloetinge en Kapelle. In het kader van de ruilverkaveling Kapelle-Wemeldinge is het de bedoel mg dat aian de gemeen ten Goes en Kapelle een strook grond wordt toegewe zen voor de aanleg van een dergelijke nieuwe verbinding. Om de ruilverkavel-ingscom- -nissie over juiste informatie e la-ten beschikken moeten nu ■e plannen verder worden uit- ;ewerkt. Tijdens deze vergadering vord-t aan de raadsleden ook >en voorstel gepresenteerd om iet presentiegeld voor het bij- vonen van ra-a-dsvergaderingen ip te trekken tot f 75,- en de 'ergoeding voor commissiever gadering te verhogen tot f 56,- Dit alles op basis van richt lijnen van de provincie. (ADVERTENTIE) Scherpenzeel (GId.) Glashorst 92a (Industrieterrein) Tel.: 03497-2024* (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op 7 maart a-s. begint een actie ten bate van het ziekenomroep- werk op Walcheren. De stich ting Zonnefonds voor het lan delijk ziekenomroepwerk en Radio Walcheren hebben de actie, die onder meer bestaat uit de verkoop van ballpoints georganiseerd. De campagne wordt geopend door die aankoop van de eerste ballpoint van vele duizenden, door de burgemeester van Middelburg, drs. P.A. Waltere. Enkele jaren geleden is een soortgelijke actie gehouden. Deze heeft toen een belangrijk bedirag opgebacht waardoor Radio Walcheren noodzakelijk, nieuwe apparatuur kon kopen. De ballpointsacti-e wordt ge voerd met inschakeling van de kinderen van de basisscholen op Walcheren. (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 HULST Tel. 3558, b.g. 2209 De Zwaluw De leden van de duivensociëte't De Zwaluw uit Sint-Jansteen kwamen on langs bijeen in het clublokaal bij E. Ottjes. Vanwege ver schillende mutaties in het be stuur werd een nieuw bestuur gekozen. De functie van voor zitter en secretaris zal worden vervuld door de heer R. Ver- morken, vice-voorzitter is de heer P. van Looy geworden en penningmeester de heer Th. Kints. Als verdere bestuursle den werden gekozen de hern V. Ivens, E. de Kind en W. Timmerman. Stoffenmarkt Binnenkort kunnen er in St-Jantsteen kanlkoopjes worden gedaan op het geb'ed van stoffen. Want op zaterdag 19 februari wordt er een supersloffenmarkt geo pend. De superstoffenmarkt is ondergebracht in de grote ge sloten hangars in de Wilhelml- nastraat in St.-Jansteen, waar vroeger de fa. Adz. een ver kooppunt van meubelen ex ploiteerde. De stoffenmarkt, die overdekt is, wordt aange kondigd als de grootste van geheel Europa. De opening op zaterdag 19 februari is om ne gen uur 's morgens. Carnaval Om geen af breuk te doen aan het carna val in Sint-Jansteen heeft het feestcomité Heikant reeds een carnavalsbal op zaterdag 16 februari in het verenigingsge bouw te Heikant. De muziek wordt verzorgd door het or kest The New Angels. De prins, de raad van elf en hof dames van de stichting Steens Carnaval zullen op dit bal aan wezig zijn. Men wordt ver zocht op zijn minst in en boe renkiel aanwezig te zijn. Carnaval Axel doet het kalmpjes aan met carnaval. Zijn er in Hulst en Sas van Gent zeer actieve carnavals verenigingen, die al maanden van tevoren druk bezig zijn. Axel doet er wat dat betreft het zwijgen toe. Geen optoch ten, gen grote verkleedpartijen en geen massale hospartijen. Ook intern blijft de carnavals viering in Axel beperkt tot een paar cafeetjes en bars. De meeste bars doen er helemaal niets aan. Maar The Old Dutch Bar in de Zeestraat gaat tij dens de carnavalsdagen de sfeer wat joliger proberen te maken door carnavalsmuziek te draaien en de zaak te ver sieren met slingers, toetertjes enz. „We hebben ons best ge daan om voor de een of ande re attractie te zorgen", aldus mevrouw M. Berkhey van de Old Dutch Bar. „Maar we zit- len met het zondags' -rbod in Axel. Maar wie weet lukt het volgend jaar wel". De eige naar van het Chaletie gaat ook intern het carnavalsfeest een beetje meevieren door de boel te versieren en aangepaste muziek te draaien. In El Som brero worden de gasten gekos tumeerd verwacht maar ver der blijft het bij een gezellig i deuntje een glaasje, een hoed-l je en een toetertje. Prof. diensten ZATERDAG 9 FEBRUARI VOLLE EVANGELIE GEM Goes, Evangelie Centrum Wijngaardstraat 19 30 uur, speciale intra kerkelijke op- wekkings- en evangelisatie' dienst voor iedereen. ZONDAG 10 FEBRUARI NED. HERV. KERK Aardenburg, 10.30 uur, da. H. Valk. Axel, 10.00 uur, ds. P. J. Pen- niings. Biervliet, 9.30 uur, ds. W. Meeuse- Breskens, 9 30 uur, ds. P. Fa- gel. Cadzand, 9.30 uur, dis. J. v. d. Hoek. Groede, 9.30 uur, ds. Ph. J. Leen mans. Hoek. 10.00 uur, ds- J. L. v- d. Eijk. Hontenisse, 9.30 uur, da. H. B. de NeeHng. Hoofdplaat, 10.00 uur, dr. A. H. A. Bakker. Hulst, 1100 uur, da. H. B- de Neeling. Nieuwvliet, 11.00 uur, ds. Ph. J. Leenmans. Oostburg, 10.00 uur, ds. G. J. Geurtsen. Retranchement, 11.00 uur, ds. J. v. d. Hoek Sas van Gent, 9.30 uur, ds. W. J. van Meeuwen. Schoondijke, 9.30 uur, ds. P. A. L. Brinkman. St.-Anna ter Muiden, 11.00 uur, ds- C. Balk. St-Kruis, 9.00 uur, da. H. Valk. Sluis, 9.30 uur, ds. C. Balk. Sluiskil, 11.00 uur, ds. W. J. van Meeuwen. Terneuzen, Grote kerk, 10.00 uur, ds. A- J. Mooy. Goede Herderkerk, 10.00 uur, ds. J. Scholten; 19.00 uur, ds. E. J. Rietveld. Opstandingskerk, 9.00 uur, ds. E. J. Riet veld. Waterlandkerkje. 11.00 uur, ds. J W. Schokking. IJzendijke, 9-30 uur, de heer Kruidenier. Zaamslag, 10.00 uur, ds. A. T. Deinum. H.D. Zuidzande, 9.30 uur, ds. J. W. Schokking. GEREF. KERK Terneuzen, Noordstraat, 9 uur, ds- Stolte; Opstandingskerk, 10 30 en 17 00 uur, ds. Stol te. CHR. GEREF. KERK Zaamslag, 10.00 en 14.30 uur, ds. D. J. van Vuuren. GEREF. KERK (Vrijge maakt) Axel, 10.00 en 15.00 uur, ds. J- v. d- Wielen. GEREF. GEMEENTE Hoek, 9.30 en 14.00 uur Lees- dienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat), .9.30, 14.00 en 18.00 uur Leesdaenst. GEREF. GEMEENTE (Syno daal) GOES De politie in Goes heeft in een boerderij-autoslo perij in 's-Heer Arendskerke vijftien verwaarloosde honden aangetroffen. De dieren waren opgesloten in autowrakken op het terrein. De eigenaar van de boerde rij vertelde de politie dat hij de meeste honden op straai had gevonden. Bouw- en wo ningtoezicht van Goes stelt een onderzoek in naar de toe stand van de woning, waar de man, zijn huisgenoten en nog tientallen dieren verblijven. De honden uit de autowraK ken zijn voorlopig ondergc bracht in asiels in Middelburj en Vlissingen. Vlaamse Gaai Op zondag 10 februari houdt de vogelver eniging „De Vlaamse Gaai" te Clinge de jaarlijkse algemene vergadering in café De Trou badour. Naast de gebruikelijke jaar stukken zullen de leden een nieuwe voorzitter moeten kie zen. De heer Rob van der Kelen, die gedurende verschil lende jaren het voorzitterscnap heeft bekleed, heeft reeds eni ge tijd geleden het voorzitter schap neergelegd. Deze functie werd daarop tijdelijk waarge nomen door de heer Jo Ver straeten. Op de agenda voor deze vergadering zijn echter geen kandidaten voor die func tie van voorzitter genuemü, zodat de leden tijdens de ver gadering hun keuze zullen moeten bepalen. Naast de keuze voor een nieuwe voorzitter treden de bestuursleden J. Simonse en H. Nicolaas, beiden afkomstig uit Sint-Jansteen, periodiek af. Beide heren stellen zich echter opnieuw verkiesbaar. Prijskaarting Aan de door het NKV georganiseerde prijskaarting in het vereni gingsgebouw in Sint Jansteen werd door 40 kaarters deelge nomen. De prijzen werden be haald als volgt Winnaarsronde: 1 A. Onge- nae - A. van Essen, 2 P. Kos ter - O. Weemaes, 3 G. van Dorsselaer - J. Verheijden, 4 J. de Betue - P. Thuije. Verliezersronde: 1 Th. de Cock - J. Verdunnen, 2 O. de Block - Th. Boussen, 3 R. Savooij - B. Danckaart, 4 F. van Kerckhoven - F. de Kort. I Axel, 10.00 en 14-30 uur Lees- dienst. Terneuzen (Frans Halslaan), 10.00 en 15.00 uur, ds. Van Ravenswaay. OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen, 9.30, 14.00 en 18.00 uur, ds. A. de Reuver. LEGER DES HE1LS Terneuzen, 9.30 uur Bidstond; 10.00 en 19.30 uur Samen- komst- VOLLE EVANGELIE GEM. Goes, Evangelie Centrum, Wijngaardstraat 10.15 uur, gezinssameukomst. Rooms Katholiek Axel, H. Gregorius de Grote, tel. 01155-1532, zaterdag 1900, zondag 900 en 11.00 uur. Aardenburg, O.L.V. Tenhemel opneming, zaterdag 19.00 zondag 7.00, 8.30 en 10.00 uur. Biervliet, H. Maria Onbevl. Ontv., tel. 01152-282. zater dag 19.00, zondag 10.00 uur. Breskens, H. Barbara, tel. 01172-1587. Zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Cadzand, Toeristenkerk. Za terdag 19.00 en zondag 9.00 uur. Clinge, Parochie H. Henricus. Zaterdag 19.00 en zondag 8.00, 10.00 en 11.30 uur. Eede, Dorpsplein. Zaterdag 19.00 en zondag 10.00 uur. Goes, H. Maria Maagd, tel. 01100-6754 Zaterdag 19.00, zondag 9.00 en 10.30 u. De Hoogte, Populierstraat, zon dag 11.30 uur. Groenendijk, H. Martinus, tel. 01148-382. Zaterdag 18.30, zondag 7.30, 9.00, 10.30 en 17.00 uur. Hansweert, O.L.V. Onbev. Ontv. Zaterdag 18.00, zon dag 8.00 en 11.00 u. (en 11.15 u. in Kruiningen). 's-Heerenhoek, Sint-Willibror- dus, tel. 01105-264. Zaterdag 19.00, zondag 7.30, 9.10 en 10.30 uur. Heinkenszand, H. Blasius, tel. 01106-1216. Zaterdag 19.00, zondag 7.30, 9.30 en 10.30 uur. Hoek, H. Kruiskerk, zaterdag 10.00 en zondag 10.30 uur. Hoofdplaat, H. Eligius, zater dag 19.00 en zondag 9.00 uur. Hulst, H. Willibrordus, tel. 01140-2130. Zaterdag 19.00, zondag 9.30, 10.00, 11.30 en 17.00 uur. Kamperland, Molenhoek, Zon dag 10 30 uur. Koewacht, H.H. Philippus en Jacobus, tel. 01146-360. Za terdag 19.00, zondag 8.00 en 10.00 uur. Kwadendamme, H. Bonifacius, tel. 01194-219. Zaterdag 19.00, zondag 8.00 en 19.00 uur. Lewedorp, H. Eligius tel. 01196-12336. Zaterdag 19.00 uur. Middelburg, r-k. kerk zondag 8.00 en 10.30 u. Parochie kerk (Lombardstraat). Za terdag 19.00, zondag 10.30 en 19.00 u. Eucharistievie ring Kerkcentrum. R.-k. kerk Middelburg, De Hoeksteen, 11.30 u. Eucha ristieviering. Oostburg, H. Eligius, tel. 01170-2003. Zaterdag 19.00, zondag 8.30 en 10.30 uur. Ovezande, O.L.V. Hemelvaart, tel. 01195-214, zondag 8.00 en 10.00 uur. Philippine, Zaterdag 19.00, zondag 7.30 en 10.00 uur. Rilland-Bath, (kerk Honte- straat). Zaterdag 7.00, zon dag 10.00 uur. Sas van Gent, H. Maria He melvaart, tel. 01158-1661. Zaterdag 19.15, zondag 8.30, 9.30 en 11.00 uur. Sasput, Zaterdag 17.00 u. zon dag 9.00 uur. Schoondijke, Zaterdag 19.00 u, zondag 10.00 u. Slijkplaat, Hulpkerk, zaterdag 17.00 zondag 8.30 uur. Sluis, St.-Jan de Doper, tel. 01178-208. Zaterdag 19.00 zondag 8.00, 10.00 en 19.00 uur. Sluiskil, Ant. van Padua, tel. 01157-418. Zaterdag 19.00, zondag 9.00 en 10.45 uur. Terneuzen, H. Willibrordus, tel. 01150-2327 Binnenstad zondag 11.45 uur. Triniteits- kerk zaterdag 19.00 u. Zon dag 9 00 en 10.15 u. Kruis kerk: (Hoek) zondag 10.00 u. Opstandingskerk: zaterdag 19.00 u, zondag 9.30 en 11.00 uur. Vlissingen, Parochiekerk Sin gel. Zaterdag 19.00 en zon dag 8 30, 10 00 en 12.00 u. Open Hof Paauwenburg, zondag 11.00 en 19.00 uur. Souburg, Martinuskerk, zater dag 19.00, zondag 10.30 uur. Westdorpe. H. Maria Visitatie tel. 01158-527 Zaterdag 19.00, zondag 8.00 en 10.00 uur. IJzendijke, O.L.V. Tenhemel opneming, tel. 01176-284. Zaterdag 19.00 zondag 8.30 en 10.30 uur. Zandstraat, Zaterdag 19.15 uur. Yerseke, H. Anna, zaterdag 19 15 en zondag 9 45 u. Voor 01130-1363 (Hansweert, zon dag 10.00 u). Zuiddorpe, Zaterdag 17.15 uur. pasioriediensten Goes, Goes ziekenhuizen, pa rochie Goes, parochie Oost- Zuid-Beveland. Zondag van 12.00-24.00 uur J. Aarts, Weidezicht 32 te Goes, tel. 01100-4299 Zak van Zuid-Beveland, W C'ement, Burg. Lewestraat 13 te Lewedorp, tel. 01196- 12336.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7