Mersoiair Vliegreizen B.V. REISADVISEUZE miraver Roosendaal DIREKTIE-ASSISTENTE Vandaar!" Roxy Dual Filter. Een weekje wennen en u rookt óók nicotine-arm. Roy M< Solzjen Nieuwe ri< Weet u dat ervóór 21 maart ook al lentebloemen zijn? Neem vaker'n bloemetje mee Op VOO] Intraver Int. Wegtransporten B.V. Intr^uAv 'nt* Wegtransporten B.V. Intraver Int. Wegtransporten B.V. TE KOOP TE HUUR BEEKERS Wij kopen J. NEEFS MATROOS C. Pijnen De pakjes Roxy Dual Filter zijn voorzienvan het etiketvan deStichting Informatieve Etikettering Nederland. Op dit eti|ket is plaats voor vier stippen. Hoe minderstippen deste minder'teer' en nicotine. Op uw Roxy Dual Filter pakje staatslechts één stip. Dat betekent dat het'teer- en nicotine gehalte lager is dan respektievelijk 14 mgen 1,2 mg per sigaret. En dat betekent in normale spreektaal; zeerweinig. Wij hopen datwij hiermee een begin hebben gemaakt met een meer open hartige informatie voor sigarettenrokers. Vi ijdag o leuruu. i i Passage 31 - ROOSENDAAL - Tel. 4001* vraagt een medewerkster voor de funktie van: Wij zoeken, een vlotte jonge vrouw met handelsgeest en administratieve ervaring. Zij die de nodige reiservaring hebben genieten de voor keur. In haar telefonische kontakten met touroperators en andere relaties zal zij zelfstandig en doortastend moeten kunnen optreden. Bent u geïnteresseerd in deze afwisselende baan bij een groeiende organisatie schrijf of bel dan near: Roemer Visscherlaan 9 - ROOSENDAAL - 01650-37057 Hr. W. L. Moorings. vraagt een medewerkster voor de funktie van: Wij zoeken een jonge vrouw met handelsgeest en admini stratieve ervaring, liefst ook op het gebied van internatio naal transport. In haar telefonische kontakten met vervoerders en andere relaties zal zij zelfstandig en doortastend moeten kunnen optreden. Een goede kennis van de Franse taal is hiervoor onmisbaar. Bent u geïnteresseerd in deze afwisselende baan bij een groeiend bedrijf, schrijf of bel dan voor een afspraak naar: Roemer Visscherlaan 9 - ROOSENDAAL - Tel. 01650-37057 De Griffier der Arrondisse mentsrechtbank te Breda maakt bekend dat in de onteigeningszaken van de Staat der Nederlanden (Rijkswaterstaat) tegen 1. Hendrikus van Opatal, wonende te Bergen op Zoom, Burgemeester Vergroessenstraat 1, bij vonnis van die recht bank d.d. 14 januari 1974, en tegen 2. Josephus Ubertis Hoeks, wonende te Hoogerhei- de, gemeente Woens- drecht, Antwerpsestraat, weg 170,bij vonnis van die rechtbank d.d. 21 ja nuari 1974. het bedrag der aan de ont eigende partij toe te ken nen schadeloosstelling is vastgesteld. Daar ingevolge het bepaal de in de Onteigeningswet de aan bovenstaande be kendmaking verbonden kosten ten laste komen van de onteigende partij, ver zoek is Uw nota, verge zeld van e enbewijsnum- mer, te zenden aan Jhr. Mr. H. P, J. Quarles van Ufford, kantoorhoudende te Breda, Catharinastraat 17 bis (Postbus 3160) ,die in deze als procureur van de Staat der Nederlanden optreedt. Herenhuis m. garage v. 2 onder 1 kap Fr. Roo- seveltlaan Breda. Direct te aanvaarden. ƒ82.500,— k.k. Zakenruimte parterre Veemarktstraat m. c.v. geschikt v. kantoorbe- drijf etc. c.a. 220 m2 huur 700,- per maand. Kantoorruimte 2e verd. in kantoorpand Vee marktstraat huur 150,- per maand. Winkelhuis Teteringen- straat dir. te aanvaar den. 800,- per maand. Makelaarskantoor Wilheiminapark 18 Breda Tel. 34.273 Op 5 februari 1974 is door ondergetekende uitgebracht een exploit ten verzoeke van Adriana van Schaaik, wonende te Tilburg, te de zer zake onder meer domi cilie kiezende te Tilburg, aan de Spoorlaan nr. 432, ten kantore van de advo caat en procureur Mr. J. J. M. Bruinsma, bij welk ex ploit is gedagvaard Jose phus Johannes Hermans, zonder bekende woon- of verblijfplaats in- of buiten het Koninkrijk, om op dins dag 16 april 1974, des voor middags om 10 uur, ver tegenwoordigd door een procureur, te verschijnen ter openbare terechtzitting voor burgerlijke zaken van de Arrondissementsrecht bank te Breda, alsdan ge houden wordende in het Gerechtsgebouw aan de Kloosterlaan 46 te Breda. De vordering strekt tot echtscheiding subsidiair scheiding van tafel en bed met nevenvorderingen. M. H. Pieters. Gerechtsdeurwaarder. Valk- Roodrug- en grasparkieten, zebra- vinken, fazanten en ka naries mannen met pop pen. LEURSEBAAN 127 BREDA GEVRAAGD: op ms. Marinus-Nelly. Loon nader overeen te k men. Inlichtingen: Ponze Vissegstraat Terneugen Tei. 01150-1358. Roxy Dual Filter vindt dat u er recht op heeft te welen of uw sigaret veel weinig of zeer weinig, teer' en nicotine bevat Dit is 't begin. 25 voor 1,75 Ook in menthol INFORMATIEVE ETIKETTERING NEDERLAND MINDER STIPPEN, MINDER TEER'EN NICOTINE Vrijdag 8 februari 1974 ROME (ANP) In Rome zii„ gisteren nieuwe richtlij nen gepubliceerd voor het sa crament van boete en verge ving. Het document, dat werd uitgebracht door de Congrega tie voor de Eredienst en dat 122 bladzijden telt, is goedge keurd door d© paus. Het La tijnse stuk draagt de titel „Or- do paenitentiae" (Ordo van het sacrament van boete en vergeving) en niet van de biecht, welke meestal alleen wordt verstaan als privébiecht met een nadruk op de belijde nis van de zonden. Het docu ment bevat behalve de leer en verschillende vormgevingen van het sacrament, ook zes schema's voor boetevieringen zonder sacramentele absolu tie. Aan de ordo is gewerkt van af 1966 op verzoek van het laatste concilie, dat in de con stitutie over de liturgie in 1964 had geschreven: „De ritus en de teksten van het boetesa crament moeten zo herzien worden, dat zij de aard en MOSKOU De bekende Russische historicus Roy Medwedev heeft het opgeno men voor de in ongenade gevallen schrijver Alexander Solzjenitsyn en diens werk over de stalinistische terreur „De Goelag-archipel" „volko men authentiek" genoemd. Volgens hem is het psy chologisch inzicht van de omstreden auteur in de gang van zaken in een gevange nenkamp in de tijd van Stalin nog dieper dan dat van de wereldberoemde Russische schrijver Fjodor Dostojewski, die zijn ervaringen in een Siberisch kamp beschreef in „Herinneringen uit het do denhuis". De 49-jarige Medwedev heeft zelf ook een kritische studie gewijd aan het tijd perk van Stalin, „Laat de geschiedenis oordelen". Dit werk werd verscheidene ja ren geleden in het westen gepubliceerd, nadat de Sov jet-autoriteiten toestemming hadden geweigerd voor een Russische uitgave. De Marxistische historicus zei in een verklaring van ongeveer 6.000 woorden die hij beschikbaar stelde aan westelijke correspondenten, dat hij het niet eens was met „bepaalde opvattingen of conclusies" van Solzjenitsyn. „Ik moet echter met klem verzekeren dat alle hoofdfei ten in zijn boek volkomen authentiek zijn. Dit boek is vol van diepe en juiste ge dachten en waarnemingen die wellicht zijn ontstaan in het lijden van miljoenen mensen, een lijden dat ons volk daarvoor in zijn ge schiedenis van vele eeuwen nooit had meegemaakt", al dus Medwedev. Erkennend dat hij het boek, gelezen had dat iin Verreweg het grootste deel van alle dhz.-kar weitjes heeft betrekking op reparatie en verbetering. Er zijn natuurlijk mensen die complete meubels bouwen, maar ook de jongste vakbeurs Karwei in Utrecht heeft weer duidelijk gemaakt dat de geweldige hausse in het zelf doen in de eerste plaats te maken heeft met de noodzaak om verfraaiing en verbetering van de eigen woonomgeving ter hand te nemen. En daarbij wordt het ons steeds makke lijker gemaakt. Sterk in de belangstelling staat de dubbele beglazing, een onderwerp waarmee de Engelse doe-het- zelvers al jaren vertrouwd zijn. De beurs toonde een sterk gevarieerd aanbod van allerlei nieuwe systemen. Met een profiel van alumiruium, dat men zelf op de juiste maat

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 14