Stuurgroep start studie ziekenhuis- „TERMIJN ERG KORT" Technische manifestatie Gents actiecomité tegen raffinaderij BRAAKMAN WORDT VERBETERD Maatschappij in stroom versnelling De Stem/De Vriie Zeeuw Voorstelling Terneuzen GOEDERENVERKEER IN GENTSE HAVEN GEGROEID stad streek ■HlHl o botst tegen de weg ;ende fiets ÏRVAL IN PELLEBRUG g weinig ïknopings- □ten St. Jansteen STUURGROEP filmliga Terneuzen Nieuw Namen Kloosterzande "=i3msïac? MNICJ hebben. Het Colle»„ •reid dit bedrag te 3 de mogelijkheden v* 5 treffende jeugd, w J lan 11-15 jaar, in q* ieperkt is en om te en dat deze - r Donderdag 7 februari 1974 ikort ook bezoeker, •rcieel geleide innj llen worden. onze correspondent) I 1L Midden op de fc, I e weg Axel-Rodei I ïandagmiddag nog e J?; I staat verkerende f,g I .er A. A. R. UIt A I rder van een pers0„et. con de fiets niet m«. I ken, zodat de I werd gehavend. De a» I licht beschadigd. Der I van de fiets is nog I len. :en onzer verslag gevtnj ,ST Er is nog weinig in de overval op ht; •kantoor van Kapellt- iie het afgelopen wak- :rd gepleegd, ens adjudant Van Hr •an de rijkspolitie p I is de politie nog volop I t onderzoek bezig. Mar l toe heeft men weiM pingspunten kunne; Ook het buurtonde;. I dat werd gehouden I teen aanknopingspunt I rerd. eze it an 10, lij de 1,00 13,75 14,25 17,00 18,10 19,25 19,95 19,25 19,50 13,95 in >t dei, jldens 199 249 299 310 346 348 349 359 378 378 384 mis per jram' Idens I (Vervolg van pagina 1) Het plan zal maximaal 800 miljoen gulden vergen, becij ferde de heer Roels, een be drag dat op de kapitaalmarkt wordt geleend en in twintig jaar wordt afgelost uit tolgel den, die op basis van de hui dige veertarieven geheven zul len'worden. Als de verbinding eenmaal afgelost is, wordt ze gratis aan het rijk overgedra gen Aanleg van de brug-tunnel- combinatie noemde Roels van belang, omdat daarmee het economische leven van Zeeuwsch-Vlaanderen een sti mulans zal krijgen en het Zeeuwsch-Vlaamse gebied uit zijn isolement zal worden ver lost en op Nederland georiën teerd zal blijven. Daarnaast is het plan van belang voor de handhaving van de werkgelegenheid. Gro te waterstaatkundige werken in het Zeeuwse (Volkerakslui- zen, Rijn-Scheldeverbinding, Vlake-tunnel, rijksweg 58 en de haven Vlissingen-Oost) lo pen af, waardoor werkloosheid dreigt te ontstaan. Inschake ling van deze arbeidskrachten bij dp verwezenlijking van de brug-tünnel-verbinding bete kent 700 Nederlandse werklo zen minder, wat gedurende de bouwtijd 60 tot 65 miljoen gulden aan werkloosheidsuit keringen bespaart. Een vaste oeververbinding past volgens Roels precies in het ruimtelijke beleid van het rijk met betrekking tot de ontwikkeling van het Wester- scheüdebekkon. Daaarnaast is zo'n verbinding internationaal van belang als snelle verbin ding van Rijnmond en Mid den-Zeeland met Antwerpen en Frankrijk en (later) ook met Engeland als de kanaal tunnel klaar is (1980?J. De kansen op een verder gaande zeehavenontwikkeling van beide oevers van de Wes- terschelrie zullen bovendien groter zijn als er een vaste verbinding ligt. Het econo misch potentieel van Zeeuwsch- Vlaanderen zou tot gro tere waarde kunnen worden gebracht als het isolement wordt opgeheven. Ook vanuit de KVP fractie werd aangedrongen op snelle uitvoering van het plan. Ir. P. Comelissen van deze fractie vond, dat het groene licht voor de verbinding snel moet wor de gegeven. Mr. H. E. Koning (VVD) wees op de ongerust heid, die in Zeeland bestaat over het uitblijven van de be- De onzekerheid wordt nog veisterkt, zei hij, door de ge ruchten over een controverse tuzsen minister Westerterp (Verkeer en Waterstaat) en dans collega Gruyters (Ruim telijke Ordening), die zoals wij al berichtten de verbin ding verder naar het westen wil hebber. Ook Roels herinnerde aan Ce mogelijkheid van ee nme- mngsverschi! tussen de beide oewmdslieden. Hij wees de mogelijkheid vaneen ander tracé (waaraan minister Gruy ters nogal zou hechten) met kracht van de hand, „omdat dit een nieuwe studie van ja ren vergt, waardoor de zaak onnodig lang wordt opgehou den". Supportersclub De sup portersclub van de voetbalver eniging Steen zal zondag 10 februari het eerste en tweede elftal vergezellen in de uit wedstrijd tegen Dosko 1 en 2 te Bergen op Zoom. De auto bus vertrekt om 13.00 uur aan de kerk te Heikant en zal te bint-Jansteen aan het clublo kaal eveneens de supporters ophalen. (Van een onzer verslaggevers) HULST/OOSTBURG/TERNEUZEN De drie voorzit ters van de ziekenhuisbesturen in Zeeuwsch-Vlaanderen vinden dat het wel moeilijk is om voor 1 juni staatssecre taris Hendriks van Volksgezondheid en Milieuhygiëne een afgeronde studie te sturen over de herstructurering van de ziekenhuisgezondheidszorg in Zeeuwsch-Vlaanderen. „Deze termijn stelt de bestuursleden, die deze veelomvattende taak in de avonduren moeten uitvoeren, wel voor problemen", zeggen de drie voorzitters, namelijk G. de Kok van het St.-An- toniusziekenhuis in Oostburg, J. P. Korbee van de ziekenhuizen in de Kanaalzone en YV. Vroome van het St.-Liduinaziekenhuis in Hulst, in een perscommuniqué, dat gisteren is verschenen. De drie voorzitters voegen eraan toe: „Het inpassen van de agenda's van de leden van de drie ziekenhuisbesturen is dikwijls al een moeilijke op gave en voor het bijwonen van een vergadering moet „uit en thuis" tot honderd kilome ter gereden worden. Daar zul len nu nog besprekingen bij moeten komen met huisartsen, kruisverenigingen, ziektekos tenverzekeraars, verpleeghuis besturen e.a. Uit het resultaat van dit alles moet dan binnen vier maanden een verantwoor de visie volgen voor een zo gunstig mogelijke algehele ge zondheidszorg in geheel Zeeuwsch-Vlaanderen". De drie ziekenhuisbesturen in Zeeuwsch-Vlaanderen heb ben inmiddels al snel op de brief van de staatssecretaris gereageerd door het formeren van een uit negen personen bestaande stuurgroep, die zich (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De leden van de Filmliga in Terneuzen krijgen vanavond in het Luxortheater in Terneuzen de film „Rachel, Rachel" van Paul Newman voorgeschoteld. Aan deze hoofdfilm gaan maar liefst vijf voorfilms vooraf. Dit zijn „A chairy tale" van Norman Mac Laren over een simpele keukenstoel, „Klizi- Puzi van Zlatko Crgic over een glibberig wormpje, dat zich door niemand laat pak ken, „Une bombe par hasara" van Jean Francois Laquionie over hebzucht en angst, Up is down" van Millie Goldsholl over een op handen .lopend jongetje dat de wereld fijn vindt en „Cinema" van Schroeder over een van de twaalf rijdende bioscopen is Afghanistan. u hoofdfilm „Rachel, Ra chel is de bekende film van Paul Newman, die op de no minatie stond voor maar liefst Vier Oscars. Rachel, gespeeld door Joanne Woodward de vrouw van Paul Newman is een 35-jarige schooljuf in 'een kleine stad, die het leven aan zich voorbij ziet trekken en op een voor haar kritiek moment van emotionele bereidheid haar eerste seksuele ervaring heeft met een toevallige be zoeker Voor hem is het een kortstondig pretje, voor haar een gebeurtenis, die haar los maakt uit de sleur van haar bestaan. gaat beraden over de uitvoe ring van het verzoek van staatssecretaris Hendriks om - zoals het heet - „in gezamenlijk overleg te komen tot een stu die inzake de gewenste regio nalisatie, waarbij zowel de medische, de personele als de economische aspecten van de redio dienen te worden be trokken, resulterend in een voorstel tot een zo goed moge lijk functioneren van de ge- zondheiszorg in Zeeuwsch- Vlaanderen", Over de wijze waarop de stuurgroep de zaak gaat aan pakken, kon gisteren nog niets worden gezegd. „Gezien het gecompliceerde en veelomvat tende karakter van de studie opdracht, waarvan meerdere aspecten buiten de sfeer van de ziekenhuiszorg vallen, kun nei. in dit stadium uiteraard nog geen verdere mededelin gen over de uitwerking van het een en ander worden ge daan", zo werd in het commu niqué vermeld. De bijeenkomsten van de stuurgroep zulen bij toerbeurt in een van de deelnemende ziekenhuizen worden gehou den- Ook de gespreksleider zal bij toerbeurt volgens dit sys teem worden aangewezen. De stuurgroep heeft dus nog geen vast adres of een vaste woord voerder. Overigens was gisteren met name in Hulst de vrees te bespeuren dat de studie straks mogelijk niet tot de meest gunstige voorstellen voor het ziekenhuis in Hulst gaat lei den. „Als de plannen van de Kanaalzone om daar een streekziekenhuis met 350 bed den te bouwen worden door gezet, dan betekent dat het einde van de ziekenhuizen in Oostburg en Hulst. Dan hou den we in Hulst en Oostburg niet meer over dan wat vere delde E.H.B.O.-posten", was gisteren de mening van de Hulster huisarts W. Eysink, Volgens de heer Eysink is het creëren van drie gelijkwaar dige ziekenhuizen in Zeeuwsch-Vlaanderen, name lijk één in Hulst, één in de Kanaalzone en én in Oostburg de meest acceptabele oplos sing. Door het laten verdwij nen van één van de twee zie kenhuizen in de Kanaalzone is naar zijn smaak al het pro bleem van de overbebedding van de ziekenhuizen in Zeeuwsch-Vlaanderen uit de wereld. Ir. Korbee, voorzitter van het ziekenhuisbestuur in de Kanaalzone, was gisteren niet bereikbaar om deze uit spraken van commentaar te voorzien of te vertellen of zijn bestuur wel of niet vasthoudt aan de plannen voor het streekziekenhuis met 350 bed den gezien de brief van de staatssecretaris, waarin over 100 bedden in totaal voor heel Zeeuwsch-Vlaanderen wordt gesproken. 0 Op de driedaagse technische manifestatie van de Technische School te Terneuzen wordt aan dacht besteed aan de veiligheid tijdens het werk. Een houten, gestileerde pop stelt Toontje Til voor. Dit mannetje laat op aanschouwelijke manier zien dat, wanneer men een zwaar stuk moet tillen, men hierbij de knieën en niet de rug moet buigen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Deze der de technische manifestatie is in grote lijnen gelijk aan de beine voorafgaande, maar wij hebben toch geprobeerd deze manifestatie aan te passen aan de tijdsomstandigheden. Dat is de reden waarom wij aandacht besteden aan de milieuveront reiniging, de energiecrisis en niet op de laatste plaats aan de veiligheid". Dit zei de directeur van de Terneuzense Tecjinische school, de heer A.J. Risseeuw, bij de officiële opening van de vandaag (donderdag), morgen en zaterdag te houden techni sche manifestatie in de school aan de Axelsestraat. De heer Risseeuw vestigde er tevens de aandacht op dat vanaf van daag de bezoekers hun ogen kunnen laten testen in een wagen van „Bouw veilig" en niet zonder gepaste trots wees de directeur erop dat men zich kan laten testen met appara tuur die ook wordt gebruikt bij proeven met de Ameri kaanse ruimtevaarders. De ap paratuur is door zijn leerlin gen gemaakt. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer R.R. Visser, vond deze, met zeer veel zorg opgezette tentoon stelling in het gymnastieklo kaal van de school belangrijk voor ouders, onderwijzers, toe komstige leerlingen, het be drijfsleven, de leraren en het leerlingenstelsel. De heer Vis ser bracht dank aan de organi sators, het gemeentebestuur en het Gewestelijk Arbeidsbu reau. In tegenstelling tot vroe ger noemde de heer Visser de technische school thans „een even de zaak". Met trots her innerde de schoolvoorzitter aan de vorige jaar begonnen cursus procestechniek, waar mee ongetwijfeld de bedrijven blij zullen zijn. De consulent leerlingwezen in Zeeland, de heer D. van Elsaeker, zei in zijn kprte toe spraak dat de technische school in Terneuzen het groot ste aantal vakken onderwijst van de Zeeuwse technische scholen. Hij vergeleek dit on derwijs met dat in de ontwik kelingslanden, waaruit hij concludeerde dat vooral de kinderen blij moeten zijn met de stand van zaken in ons land. Hij sprak tenslotte de wens uit dat deze driedaagse manifestatie de leerlingen nog meer liefde voor het vak zal bijbrengen. In de gymnastiekzaal van de technische school zijn diverse stands betreffende informatie, brugjaar, electrotechniek, me taalbewerker motorvoertui gen, techniek, bouwtechniek, installatie en procestechniek, brood- en banketbakken smaakvol opgesteld. Na een rondgang kan men ook een bezoek aan de klassen en werk lokalen brengen. Vandaag en morgen zijn reeds volgeboekt voor wat betreft het bezoek van leerlingen van basisscho len uit geheel Zeeuwsch-Vlaan- dieren. De Bolster De prijsvraag, die in het laatste nummer van de buurtkrant De Bolster werd afgedrukt, is wat inf zendtermijn betreft verlengd tot 15 februari. De uitslag wordt bekend gemaakt op donderdagavond 21 februari om acht uur in het buurthuis. Daar worden dan ook de prij zen uitgereikt. Gezinsdag Op dinsdag 12 februari organiseert de boe renbond, afdeling Nieuw-Na- men de jaarlijkse gezinsdag. Om zeven uur 's avonds is er een eucnaristievienng tot in tentie van de levende en over leden leden van de boeren bond. Daarop aansluitend is er een maaitijd bij R. Thilleman. Om acht uur is er een optre den van het komisch duo Her mans-Jansen waarna er gele genheid is tot dansen. Kerk Vorige week vond cr in het parochiehuis te Nieuw-Namen een bijeen komst plaats op uitnodiging van het kerkbestuur van de parochie van Nieuw-Namen. Aan deze uitnodiging gaven slechts een veertigtal parochi anen gehoor. Het onderwerp van de bijeenkomst was de kerkelijke financiën van Nieuw-Namen. De bijeen komst stond onder leiding van pastoor Mangnus. Postkantoor In verband met de opening van het nieu we postkantoor op 12 februari zal in het nieuwe gebouw op die dag van 15 tot 17 uur en van 19.30 tot 21 uur „open huis" worden gehouden. Be langstellenden krijgen dan de gelegenheid om het gebouw te bezichtigen. Het nieuwe kan toor zal voor het publiek wor- ien opengesteld op woensdag 13 februari. De openingstijden zijn dan van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 12 uur, van 14 tot 15 uur en van 17 tot 18 uur. Op zaterdag is het kantoor van 9 tot 12 uur geo pend. (Van onze correspondent) GENT Het Gentse actie comité Leefmilieu acht het met wenselijk dat in de Gent se kanaalzone een tweede raf finaderij wordt opgericht. Het comité wenst dat eerst een onderzoek wordt ingesteld naar de gevolgen voor de ge-1 zondheid van de te verwach ten toename van de luchtver vuiling. In industriële kringen meent men dat er 80 procent kans is, dat de raffinaderij van de Griekse rederij Letsis er komt. De oprichting zou van belang zijn voor reeds geves tigde bedrijven. Het Gentse actiecomité voor het Leefmilieu heeft onlangs een onderhoud met staatss - cretaris Dhoore voor streeke- conomie, over dit project ge had. Het comité meent dat de ervaringen met de raffinaderij "o v?-r> di~n aard zijn dat een tweede experiment niet meter gewenst is. „De werkge legenheid in de Gentse ka naalzone stelt momenteel geen problemen en de prognoses i blijven zeer gunstig. Boven- dien zal de te verwachten te werkstellingsbehoefte zich voornamelijk richten tot ge specialiseerde arbeiders. Er zou gestreefd moeten worden naar een grotere ver scheidenheid in de aard der bedrijven, vooral naar arbeids intensieve. Overhaasting bij dergelijke belangrijke aange legenheden kan enkel een na delige invloed hebben", aldus het Gentse actiecomité vooi het Leefmilieu. Dit milieucomité verwijst voorts naar studies en andere vindingen met betrekking tot de milieuverontreiniging in het betrokken gebied. Een re cente studie van het Belgische centrum voor waterverontrei niging in opdracht van het mi- (Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN Het alge meen bestuur van het recrea tieschap De Braakman heeft gisteren besloten om het aan- uemersbedrijf Haers uit Philippine en Albert Egger- mont B V. uit Hulst opdracht te geven voor de bouw van een modern receptie en kan toorgebouw, voor het uitbrei- len van de kampwinkel en voor uitbreiding van de be- i-erderswoning. Deze bouwplannen kwamen -U voor op de agenda van de vergadering, die het algemeen u^,jUr~ "«dag 11 januari hield. Omdat toen nog geen overeenstemming met de aan nemer was bereikt, werd dit mderwerp toen niet bespro ken. „We zijn nu wel tot een overeenkomst gekomen en kunnen nu snel met het uit voeren van de plannen begin nen", deelde gisteren voorzit ter drs. R. Barbé mee. Met de plannen voor het bouwen van een nieuw recep- l.e- en kantoorgebouw is het bestuur al vanaf 1969 bezig. Het is de bedoeling nu dat bij de kampwinkel een magazijn wordt gebouwd omdat het hui dige magazijn te klein is. Voorraden moeten nu achter de winkel worden opgesla gen. Verder werd gisteren beslo ten om de instructie voor de beheerder zodanig te wijzigen dat de man niet meer ver plicht is om weekrapporten te schrijven. Gezien de grote hoeveelheid werk bleek hij daartoe niet in staat te zijn- In de plaats hiervan gaat hij nu elk kwartaal een rapport stu ren. De heer P. de Jonge vroeg zich af of het niet beter zou zijn om maandrapporten te vragen, teneinde wat vlug ger informatie te krijgen dan via kwartaalrapporten moge lijk is. „Als er iets gebeurt, dan horen we dat meteen. Bo vendien is er afgezien van de rapportage toch voortdurend contact met de beheerder- In het hoogseizoen soms zelfs en kele malen per week", deelde voorzitter Barbé mee. Het algemeen bestuur ging ook accoord met het voorstel om de grenzen van sommige percelen wat aan te passen, fn de maand februari van het vorige jaar zijn alle uitgege ven percelen opnieuw ingeme ten en men kwam daarbij tot de conclusie dat verschillende eigenaren meer grond in ge bruik hadden genomen dan waar zij volgens de erfpachts akte recht op hadden. Deze mensen hebben de mededeling dat zij hun perceelsgrens moesten terugbrengen of an ders pacht betalen voor het stuk grond, waarop ze geen recht hadden. nisterie voor openbare werken toont aan dat Zelzate de ergst verontreinigde gemeente is in de Kanaalzone, althans wat oetreLt S02. Zo werd in de periode van 26 november tot en met 14 december bij één meetpunt in een bepaalde kom een daggemiddelde van 204.7 ;02 per kubieke meter vastge steld. Deze waarden overtref fen ook in belangrijke mate de normen die door de ge zondheidsraad in Nederland zijn vastgesteld. Tenslotte is er nog de on dervinding van artsen met be trekking tot het algemeen ge- zondheidspeil van de inwoners in de streek. Er worden, sa men met de toenemende lucht verontreiniging, meer en meer infecties van de luchtwegen vastgesteld en een groot aantal oorontstekingen bij kinderen. Uit de praktijk van de voor bije acht jaar blijkt dat een vijftal hopeloze geyallen van steeds terugkerende oorontste king alleen verholpen konden worden door vertrek naar el ders. Vergelijking met de Bel gische kuststreek leert dat kinderen in de Knaalzone dubbel zoveel last hebben van neus-, keel- en ooraandoenin gen. (Van onze correspondent) GENT ln vergelijking met 1972 werd vorig jaar in de haven van Gent wat betreft het maritieme goederenver keer een groei vastgesteld van 6,9 procent. Deze cijfers zijn door de haveninstanties van Gent bekendgemaakt. Er werd 9.714-903 ton gelost en 4.979.893 ton geladen. In totaal dus 14.694.796 ton. Te Gent wordt deze groei als zeer gunstig ervaren zeker als men rekening houdt met de verscheidene elementen die de havengrafieken verstoord nebben, zoals de staking van de havenarbeiders, de staking in de binnenvaart, de staking in de petroleumnijverheid en een arbeidsongeval in een goe- lerenbehandelingsbedrijf. De aanvoer van ruwe petro leum per pijpleiding in de ha ven van Gent groeide van 5.656.483 ton in 1972 naar 6.694.957 ton vorig jaar. Deze cijfers zijn niet in de boven staande begrepen omdat de aanvoel geschiedt via een olie buis vanuit Zeebrugge- GOES De Veste, 20.00 uur: Film huis. HULST Stadhuis, expositie grafisch werk van Lil Verspeet uit Ba zel (België), van 8.30-12-00 uur en van 14.00-17.00 uur zat. en zond. van 15-00-17..00 uur (t.m. 18 febr.). Den Dullaert, expositie Gustaaf van der Braak met schilderijen, aqua rellen en penseeltekeningen (t.m. 17 febr.). Alle dagen de gehele dag geopend. KLOOSTERZANDE R- van Kruijssen, 13.30 uur. schieting voor bejaarden. MIDDELBURG City, 20.00 uur: Angela 14 Schouwburg, 20.00 uur: Een zekere Vincent door de solo speler Jules Croiset. Rijksarchief, St.-Pieterstraat, expositie Schipper mag ik overvaren (t.m. 9 mrt.). Ma. t.m. vrijd. van 9.00-12.30 en van 13-30-17.00 uur, zat. van 9.30-12.30 uur- SAS VAN GENT De Vlaanderen, 15.00 uur: Schieting. TERNEUZEN Luxor Theater, 20.00 uur. Rachel-Rachel, film van Paul Newman (voor filmliga-le den). Gem. Museum, Burg. Geill- straat. Expositie van het mate riaal van het Uitleencentrum voor Beeldende Kunst in Zee land (t.m. 28 febr.). Open di. t.m- zat. van 14.00-17.00 uur. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: Angela 18 j. IJZENDIJKE Steeekmuseum, expositie van amateuristische kunst uit West- en O. Zeeuwsch-Vlaan deren met schilderijen, teke ningen, keramiek, beeldhouw werk en wandkleden (t.m. 14 febr.). Geopend van 14.00 16.00 uur. ZIERIKZEE 't Lange Uus, Havenpark 28, overzichtsexpositie Miems van Citters (t.m. 2 maart). Di. tm za-t. van 9.00-12.00 en van 13.30-18.00 uur. ASSENEDE (B.) Galerie Marg. de Boevé, ex positie van de fotografen Jean- Marie Bottequin en Hein- rich Lukas Linden-maier (t.m. 28 februari). Expositie brons sculpturen van Koenraad (t.m 17 febr.). GENT Kon. Ned. Schouwburg, 20.00 uur: De Aannemer van David Storey. BERGEN OF ZOOM Roxy, 20.00 uur: Live and let die 14 j. Markiezenhof, Steenbergse- straat tekeningen van Bergen op Zoom uit de 16e tot en met de 18e eeuw (tm. 10 febr.). Dag. van 14.00-17.00 uur. Tweede hal stadhuis, kunst werk van de maand van de heer L. Matthijs, Woensdrecht (t.m. 28 febr.). Ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 uur en van 13-30-17.30 uur. ROTTERDAM De Doelen grote zaal), 20.15 uur: Roemeens Folkloris tisch ensemble Ciocirlia. De Doelen (kleine zaal), 20.15 uur: „Blijf zitten waar je zit" Hofplein Theater, 20.15 uur „Beter zo dan andersom" met Elsje de Wijn, Frits Lam- brechts en Martin Brozius. Luxor Theater, 20.00 uur: Ir ma la Douce, met Jenny Are-I an, Henk van Ulsen, Steye van Brandenberg e.a. De Lantaren, 20.30 uur: Première van de Horowitz produktie „Line-out" van Dick Top. Piccolo Theater, 20.15 uur: „De liefdesdrank" door de toneelraad Rotter dam. ANTWERPEN Museum Vleeshuis, 20.30 uur: Concert van barokmuziek door Nicolai Kolarov (hobo) en Jos van Immerseet (klave cimbel) Fakkeltheater, 20.30 uur: Thuiswerk, van Kroetz. Ringtheater, 20.30 uur: Kaspar van Peter Handke. Prov. Centr. Arenberg, 20.00 uur: Toon Hermans One Man Show. (Van een onzer verslaggevers) GOES „De bestaande maatschappelijke organisaties en vooral de industriële en co nmerciële ondernemingen, die van oudsher de rentabili teit als voornaamste doel ken den, weten maar moeilijk raad met de nieuwe stromingen die zich in de laatste jaren in de maatschappij openbaren". Dat stelde professor dr. J. van Hoof gistermiddag vast in zijn voor de afdeling Zeeland ven de Nederlandse Vereni ging van Management in sa menwerking met de Neder landse Maatschappij van Han del en Nijverheid gehouden lezing in de Vitritefabriek in Middelburg. De nieuwe stromingen met hun nieuwe eisen, die met nieuwe middelen als muur- kranten en buitenparlementai re acties kracht wordt bijgezet passen ook maar heel moeilijk in het traditionele denkpa troon. In wezen gaat het om waarden waar men vroeger nooit zo zwaar aan heeft ge tild: rechtvaardigheid, welzijn, creativiteit,, het opheffen van vervreemding en dergelijken. Professor Van Hoof bepaalde zich vooral tot die maatschap pelijke ontwikkelingen die voor managers van organisa ties van belang zijn. Hij on derscheidde twee soorten ver anderingen, waarvan de eerste die te maken hebben met de doeltreffendheid en de doel matigheid van de organisatie ln een onderneming die gang bare problemen betreffen en waaraan hij dus in het verband van deze lezing slechts voor bijging. De tweede soort maatschap pelijke verandering stelt ech ter de doelstelling zelf ter dis cussie omdat men nieuwe ei sen gaat stellen. Om deze ont wikkelingen goed óp te van gen en explosies ontstaan door onvrede met de maatschappij te voorkomen, is vooral een ingrijpende verandering in het gangbare medezeggenschaps- oatroon noodzakelijk, adlus een samengevatte conclusie van orofessor Van Hoofs be toog. <»/- Geslaagd Aan de katho-. ïeke universitiet te Nijmegen is mej. Chr. M. de Meijer uit Zaamslag geslaagd voor het doctoraal examen tandheel kunde Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B V Editie Zeeland: RAYONKANTOREN: TERNEIIZEN Nieuwstraal 9 tel 01150 7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14 tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES. Klokstraat 1, tel 01100-8030 (3 Uinen). KANTOORUREN. Maandag t.m vrqdag 8 15-12 30 en 1330-17 00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADV ERTENTIF-EXPLOI'I ATIE: Breda maandag tm vrijdag 19 00 21 00 uur. tel 01600-22341; zaterdag 9 uil-12.OU uur, tei. 01600-49900, zundag 20 09 22.00 UU', tel 01600-22341. BEZ1IRGKl. ACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen tel 01140-3751 ot 01150-6297; Midden- Zeeland 01100-4944 HUIS AANSLUITINGEN: REDACTIE: Chet Zeeuwse redactie S C. Augustijn Kantoor Nieuwstraat 9, l'erneuzen tel 01150-7920 privé tel 01 lbo 5745 algemeen redac teur Zeeland A 8 Koopman kantoor Kromme Weele 4. Mid- telburg tel 01180-7764 privé tel 01180-7438 redacteur Midden- Zeeland drs J Bouwmans teL 01100-3405 Kant Klokstraat 1, ioes. tel 01100 8030 privé Coliinshot 35 Goe9: redacteur te emeuzen en Kanaalzone G van Berkel kantoor Nieuwstraat 9, lemeuzen. tel 01150-7920. privé tel 01I50-4H66: redacteur O.Z. Vlaanderen A Verhnd. kantoor Steen-traat 14 HuLst tel 01140- 1751 privé tel 01140-3103: redacteur W Z-Vlaanderen R van der Helm, Melkweg 40 Oostburg teL 01170-3370; sportredactie Zeeiand- '1 Koomen. rel 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C J de Boer. Trumanlaan 10 Axel tel 01155-2237 ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P Konjngs. tel 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland' C Menu tel. 01100 4310

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5