Zorna geeft 28 februari première van operette COLLEGES SCHRIJVEN BRIEF NAAR NOS fr \otfP&et OP ee" «RENAULT Autobedrijf Renoca b.v. UIT IP van dag tot dag in Middelburg KALENDER KRULBOL OOSTBURG Tentoonstelling amateuristische kunst gesloten IN OOSTBURGS LEDELTHEATER ii Gezinsdag boerenbond KYO heeft „Oog voor de wereld51 Postzegel ruilbeurzen JF s stad streek 1■HHBHMI Naar aanleiding van „Van gewest tot gewest" Feoda; Misverstanden opgehelderd Terneuzen Rachel - Rachel Weekenddienst Stem - redactie 'Uit' in Zuidlandtheater Blauw - Blauw Mysteriespel van de Heimat Schönberg en Bach in Axel FILMS IN ZEELAND ..eraag 2 februari 1974 (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Namens de drie colleges van Aardenburg, Oost- borg en Smis zal aan de NOS een brief gestuurd worden naar aanleiding van de woensdagavond uitgezonden reportage over Zeeuwsdi- Vlaanderen in „Van Gewest tot Gewest". Men heeft er zich bij deze colleges aan gestoord dat zonder voorafgaande ken nisgeving o.m. is gefilmd in de gemeentelijke vismijn in Bres- kens en het Strceklandbouwmuseum in Heille. Ook het feit dat een hotelier (tevens V.V.V.-man) als gids wasEangezocht is in het ver keerde „eelgat geschoten. „Op deze manier wordt geen be hoorlijke voorlichting gege ven", aldus wethouder J.J. Vergouwe. „Daarvoor moet je deskundigen hebben". Hij doelde! hierbij op de onder werpen landbouw en visserij die deel van de reportage uit maakten Burgemeester mr. H.P.L van der. Beid van Sluis was we) (blij met de beelden van het ïstreeklandbouwmuseum. „Het is alleen jammer dat geen contact met het bestuur metBane met de voorzitter, was'opgenomen". nl con' teiten links laten liggen om door middel van gewone men sen de streek te laten zien. De reactie van de west-Zeeuwsch- Vlaamse colleges vind ik kleinzielig". De heer E. Cuelenaere, gids in de reportage voor west- Zeeuwsch-Vlaanderen betreurt de reactie van de colleges. „Dat is toch wel jammer, nu brengt de t.v. eindelijk iets over onze streek en dat wordt afgëhraakt. Hebben die colle ges niets anders te doen. De reportage was bedoeld als een soort foto, waarin geprobeerd is een beeld te geven van de streek, waarin voor diepgaan de gesp rekken eigenlijk geen plaats was". MPverigcn, zei de heer Cue lenaere dat op verzoek van bestuurslid G.F. Bonte werd gefilmd in het Streekland- bouwmuseuui „Een apart ver zoek aan de heer Van den Beid was, dacht ik, overbodig. Wij. leven niet meer in feodale tijdperken' Enthousiast Blijkens ontvangen reacties van kijkers hebben de drie Zeeuwsch-Vlaamse gidsen, E. Cuelenaere, Joh. de Vries en W. Blok zich kennelijk goed van hun taak gekweten. „We hebben enthousiastf telefoon, tjes gehad", aldus de heer Cue lenaere. Rob van Hoek, samensteller van de reportage, zegt ge tracht te hebben de sfeer van de streek weer te geven „Ik wilde de kijkers een kader geven waarbinnen zij de actu ele informatie over Zeeuwsch- Vlaanderen kunnen plaatsen Heel bewust heb ik de autori- (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Het pro gramma voor de krulboltoer- nooien van de VVV in Oost burg ziet er als volgt uit: zaterdag 29 juni: de jubi- leumwedstrijd (10e keer) om het kampioenschap onder de Nederlandse clubs zondag 4 juli: de 11e inter land (finale) Nederland-Bel- gië. De voorronden worden ge speeld in Ertvelde-Rieme (B) op 9 juni. donderdag 18 juli: 13e pro- pagandabolling voor toeris ten zaterdag 27 juli: wedstrijd om de titel van koning onder de Oostburgse spelers. donderdag 1 augustus: 14e propagandabolling voor toeris ten Zaterdag 17 augustus: de 9e wedstrijd om de titel van Ne derlandse krulbolkeizer onder de koningen van de Neder landse clubs 1974 en de keizer van 1973. (Van onze correspondente) AXEL Het interview, met de heer J. Th. Klein, directeur van de Christelijke School voor mavo in Axel, dat dins dag in de krant stond en be doeld was om lang bestaande misverstanden uit de weg te ruimen, heeft op andere pun ten weer nieuwe misverstan den doen ontstaan. De heer Klein wijst er daar om nadrukkelijk op, dat het niet de bedoeling is geweest o mte zeggen dat MAVO III een weg zou z^n ^an 4yK-theor i os t n h n i Alleen een andere en nog steeds bestaande weg, met daarnaast het vooruitzicht, dat de niveaus van MAVO III en LBO-theoriestroom wellicht naar elkaar toestromen. Ook is net niet zo, dat Axel een mid denschool experiment heeft. Er bestaan in Nederland nl. hele maal nog geen middenscholen. „We willen alleen maar. uit sluitend mtern, werken met be paalde gedachten over de mid denschool", aldus de heer Klem. Verder is er een misver stand ontstaan over de brug klas op het havo-niveau, die misschien aan het begin van net nieuwe schooljaar van start gaat. Het blijft gewoon een mavo-brugklas, maar met leeringen die van te vorer voor havo geschikt zijn ver klaard, en ook havo-onderriehi krijgen met havo-leermidde- «ÜL °en jaar gaan 20 dan ook naai de havo in Terneu zen of Huist. HOOFDPLAAT De N.C.B. afdeling Hoofdplaat houdt vandaag (vrijdag) in café Martens haar jaarverga dering, aanvang half twee. Op de agenda staat onder meer: een bestuursverkiezing, waar bij de heer M. van Damme, die periodiek aftreedt, zich herkiesbaar stelt. Verder is als spreker uitge nodigd drs. J. Dijkgraaf, wet houder te Geos. Hij houdt een inleiding over het thema „De beursberichten aandelen en ef fecten". Om half zeven volgt de eucharistieviering in de pa rochiekerk,, waarna een maal tijd volgt. Daarna begint een gezinsavond waarbij de heer J. van Hinte uit Sint Kruis een voordracht houdt over de betekenis van tekeningen en figuren op oude boerderijen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. De rest van de avond wordt gevuld met recreatieve bezig heden. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Het is thans weer een drukke tijd voor de stichting Zeeuwsch-Vlaamse Operette en Musical Ama teurs (ZOMA). De 40 zangamateurs en -amatrices geven op 28 februari de première van „Ein Nacht in Venedig", die tweede operette sinds het bestaan van de nog jonge stich ting. De première zal worden gevolgd door een operette bal in Chez René, waarna nog optredens zullen volgen op 4 en 7 maart. Alle drie uitvoeringen worden gegeven in het Oostburgse Ledeltheater. Het bestuur van ZOMA kwam echter voor onprettige verrassingen te staan. Zeven weken geleden trok een man nelijke hoofdrolspeler zich te rug en donderdagmiddag, vlak voordat voor het eerst in het Ledeltheater gerepeteerd zou worden, liet een vrouwelijke hoofdrolspeelster het afwe ten. Op korte termijn echter is het bestuur erin geslaagd in deze vacatures te voorzien. Aangetrokken werden de se- mi-beroepssolisten Jeanne van de Sanden en Kees Staps, bei den uit Tilburg. Zij kennen de rollen die zij moeten zingen, respectievelijk Ciboletta en Caramello, van haver tot gort. Vorige maand vertolkten zij die in Bergen op Zoom en in maart zullen zij in Oss optre den. „Wel een financiële tegen valler", aldus voorzitter Peter de Lijser jr. „Zoiets scheelt gauw vierduizend gulden, maar gelukkig hebben wij hiervoor een post op de begro ting. Overigens hebben we meevallers. De belichting is dit jaar stukken goedkoper dan vorig jaar en de decors mogen wij van de Bergen op Zoomse operettevereniging voor een vriendenprijsje hu ren". De opvoering wordt gegeven onder leiding van dirigent Willy van der Meirsch. Het muzikale gedeelte neemt het Niinovens Kamerorkest voor zijn rekening. De uitvoeringen zuilen dan ook geschieden in (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK De actie „Oog voor de wereld", die door de afdelingen Lewedorp, 's-Heerenhoek, Ovezande en Heinkenszand, van de KVO werd georganiseerd, bracht f 600 op. Dit werd onlangs op een kringbijeenkomst in de Jeugdhoeve bekend ge maakt. Deze actie werd gehouden voor die kinderen in de derde wereld, vooral Mozambique en Angola, die wegens gemis aan goede verzorging en voorlich ting dreigen blind te worden of reeds blind geworden zijn Hieromtrent zei pastoor Th. Pontenagel, geestelijk adviseur van de KVO voor de kring Zuid-Beveland: „U hebt door deze actie getracht uw mede mens te raken, hem mee te laten denken en hem niet stil te laten staan. Ik vind het een mooi bedrag voor een kleine maar actieve kring" het kader van het Belgisch- Nederlands Cultureel Grens verdrag. Evenals vorig jaar kunnen de Oostburgse bejaar den, indien zij dat willen, op 25 februari de generale repeti tie bijwonen. Tot 4 februari kunnen schriftelijk plaatsbe wijzen voor de première, a raison van f 10.- (donateurs 7,50) worden gereserveerd. Van 4 tot 11 februari kunnen kaarten afgehaald worden bij Antiekhandel Vis, Markt Oost burg. De toegangsprijs voor de voorstellingen op 4 en 7 maart bedraagt 8,50. De plaatsbe wijzen zijn dit jaar geraum- mers en corresponderen met de zitplaatsen in het Ledelthe ater, zo laat het ZOMA-be- stuur weten. OOSTBURG-HULST-TER- NEUZEN De Oostburgse postzegelvereniging komt maandag 4 februari om 19.30 uur bijeen in hotel du Com merce te Oostburg. Er zal ge legenheid zijn om te ruilen en er zal bovendien een verloting worden gehouden. De postzegevereniging „Het land van Hulst" houdt op zon dag 10 februari haar jaarver gadering om 10.00 uur in Den Dullaert (Sportlaan). Ook daar zal er gelegenheid zijn om postzegels te ruilen. De post zegelvereniging Zeeuwsch- Vlaanderen komt maandag 11 februari bijeen in café de Vriendschap te Terneuzen. Er zal gelegenheid zijn om te rui len en te kopen en er zal een verloting worden gehouden. Jeugdige Terneuzense post zegelverzamelaars komen op vrijdag 15 februari van 19.00 tot 20.00 uur in de kantine van het makelaarskantoor Rouw aan de Herengracht. Er kunnen postzegels geruild, ge kocht en besteld worden. Ook tijdens deze bijeenkomst zal een aantal zegels worden ver loot. De Terneuzense afdeling van Philatelica vergadert op maandag 25 februari om 20.00 uur in hotel Rotterdam. De ruilbeursen zijn voor ieder toegankelijk. Ruilbeurs De Stichting Zeeuwsch-Vlaanderen organi seert op zaterdag 6 april van 0.00 tot 18.00 uur in het Zuid landtheater een ruilbeurs voor postzegels. lucifermerken munten, sigarebandjes, schei- oen enz. Er wordt op die dag «en verloting gehouden waar bij allerlei prijzen, zowel huis- loudelijke artikelen al-s verza meiobjecten kunnen worden gewonnen. Het is de bedoelme van de Stichting om de verza melaars in groepen onder te brengen, teneinde de onderlin ge contacten te bevorderen.. (ADVERTENTIE) 1JZENDUKE Met ingang van maandag 14 februari is de tentoonstelling Amateuristische Kunst in het streekmuseum West-Zeeuwsch. Vlaanderen wordt gepresenteert (Markt 28 te IJzendiike) gesloten. Deze tentoonstelling waarop werken van uiteenlopende aard van West-Zeeuwsch-Vlaamse amateurs te zien waren, en die vanaf 3 november 1973 tijdens de weekeinden was ge- opend. heeft ongeveer 600 a IUU bezoekers getrokken. Een aantal die voor de organisators een bewijs is dat ook tij dens de winter het streeknu- £um voldoende aantrekkings kracht heeft, hoewel het mu seum aanvankelijk meer be doeld was als attractie voor de oeristen Op zaterdag 30 Ti aart wordt een nieuwe t.en- oonstelling geopend, onder de naam „Ooggetuigen" een col- ectie foto's door de Neder landse Kim«.,t;ohting terbe- schikking gesteld. MR. F. J. HAARMANWEG 58 TERNEUZEN TELEFOON 01150 -6267 Zaterdagavond in Middelburg Oog om Oog, Peter Shaffer de Kale Zangeres in de Kuiperspoort. Zaterdagavond in Vlissingen Fungus in het Ontspan ningscentrum. Zaterdagavond in Zierikzee Die Lustige Witwe door de Hoofdstad Operette in de Concertzaal. Zaterdagavond in Middelburg Film Little Murders In het City-theater. Donderdagavond in Middelburg Een Zekere Vincent in de Schouwburg. Donderdagavond in Terneuzen Filmliga Terneuzen ver toont de film Rachel- Rachel. Vrijdagavond in Middelburg Veertig Karaat in de Schouwburg. Vrijdagavond in Kortgene Lezing „Zwerftochten door de Camarque en de Pyre neeën" in de Korenbeurs. Vrijdagavond in Terneuzen Liselore Gerritsen, Lau rens van Rooyen en Harry Sacksioni in het Zuidland- theater. Zaterdag 9 februari in Axel Het Nederlands Kamer orkest in de Halle. FILM FILMHUIS Maandagavond in het Zui derbaken Middelburg. Donderdagavond in de Veste, Goes. Vrijdagavond in de Kui perspoort, Middelburg, film Ich liebe dich, ich töte dich. De Filmliga Terneuzen vertoont op donderdag in haar serie van tien liga avonden dit keer de film Ra chel-Rachel vara Paul New man. Voor redactionele aangele genheden kunt u vandaag en morgen contact opnemen met de heren drs. J. Bouwmans. tel. 01100-3405 of 01100-8338 (voor Midden-Zeeland) en B Augustijn, tel. 01150-5745 (voor Zeeuwsch-Vlaande ren). 0 Laurens van Rooyen, Liselore Gerritsen en Harry Sacksioni. In de serie UIT specials komt op vrijdag, 8 februari in het Zuidlandtheater een optreden van Liselore Gerrit sen, Laurens van Rooyen en Harry Sacksioni. Laurens (piano) en Harry (gitaar) zijn qua naam niet zo be kend, maar als we u vertel len dat zij de belangrijkste muzikanten van Herman van Veen zijn, dan gaat er vast een lichtje op. Veel composi ties die Herman van Veen brengt zijn eigenlijk van Laurens van Rooyen. Over Liselore hoeven we verder niet veel te vertellen. Na haar Pepijntijd, zag en hoorde u haar in de show rond Jacques Brei. Vorig jaar ont moette u haar in „De Halle", waar zij samen met Ramses Shaffy fijne liedjes zong, maar niet op dreef kwam. We geloven dat zij in deze gloednieuwe combinatie, die afgelopen week in premiere ging in Utrecht, veel beter tot haar (onbetwistbaar) recht komt. rwt» Een tanaelportrei van Vincent van Gooh eamengestefcl («(fier» correspondentes met broer Theo. Vincent «Mi,.'- JULES CROISET speelt al enkele jaren een bijzonder soort solotoneel. Eerst waren het dagboek-fragmenten van Lautréamont (de Zangen van Volgende week toeren El- lem Vogel, Guus Oster en Fons Rademakers door de provincie Zeeland. Zij vor men immers het acteursteam van de blijspelproduktie Blauw Blauw. Let op: deze komedie-formatie komt op donderdag 14 februari in Middelburg, vrijdag 15 fe bruari in Oostburg en zater dag 16 februari in Terneuzen Maldoror), nu is het een to neelportret van Vincent van Gogh samengesteld uit de brieven aan Theo. Jules Croiset, maakt zijn toneel spel zelf. Dat wil zeggen, dat hij lang en erg intensief zich verdiepte in de persoonlijk heid die hij gaat zijn. op de planken. Hij stelt zelf de teksten samen, kortom hij probeert (en dat lukt erg goed) in dil geval Vincent te zijn. Een manier van werken die hem vervreemdde van het „gewo ne" toneel, waar je als acteur hooguit zes weken hebt om je rol te leren. De ZVU Mid delburg brengt Een Zekere Vincent als derde produktie in haar serie Aktueel Thea ter. De Duitser Uwe Brand- ner is 31 jaar, gewezen jour nalist en jazzmusicus. Hij debuteert als speelfilmmaker met Ich liebe dioh, Iöh töte dich. Je zou het een myste riespel van de Heimat kun nen noemen. Wanneer een cineast nog goed beseft dat in zijn land eens Hitier heeft kunnen existeren op een voedingsbodem van allerlei „typische" gedragingen, waarmee Duitse mensen zich pleegden te manifesteren, wanneer hij dan nu rond kijkt en daarover een film wil maken, kan hij aan een vorm van stilering niet ge makkelijk ontkomen. De film is bedoeld als een uitdaging om ieders rol in de maatschappij van nu te on derzoeken. Waar je geboeid tegenaan kijkt is een filimritueel in een rustig plaatjesboek. In de serie „specials" brengt UIT in Zeeuwsch- Vlaanderen volgende week zaterdagavond in de Halle te Axel het jaarlijks concert van het Nederlands Kamer orkest onder leiding van Szymon Goldberg. Dit keer werkem er twee solisten mee aan het programma: Han de Vries en Thomas Magyar. Zij zullen het zeer bijzondere concert voor hobo en viool van J. S. Bach vertolken. Maar bovendien wordt naast Bach, Haydn en Handel nu ook eens eer mo derner werk aangeboden. De keuze is daarbij gevallen op een beroemde compositie van Arnolrd Schönberg. „Verklarte Nacht" in 1899 geschreven, is eigenlijk zijn laatste compositie voordat hij de overstap naar de baanbre kende vernieuwingen zette. Schönberg was 25 jaar en stond onder invloed van Brahms en Wagner. De ro mantiek dus. Vooral het via eindeloze modulaties voortij len van climax naar climax in dit werk vertoont grote verwantschap met Wagner's Tristan. Toch is het een zeer eigen werk al was het alleen maar door de vorm: een symfonisch gedicht voor strijkorkest. HULST DE KONING VAN ENGE- AND. Vrolijke ontucht in 'irol schijnt wei erg in de maak te vallen aangezien deze film nu voor de vierde -veek draait. Vandaag (vrij dag) om 20.0Ü uur, zondag om 17.00, 19,00 en 21.00 uur en maandag om 20.00 uur en als nacht voorstelling zelfs nog om 23.00 uur. Volgende week dinsdag om 21.30 uur. Toegang 18 jaar. Voor wie het een beetje kalmer aan wil doen draait zondag om 15.00 uur 100 geweren. TERNEUZEN LUXORTHEATER. Zater dag om 20.00 uur en zondag om 14.00 en om 20.00 uur een reprise van de kort na de oorlog verschenen koste lijke film van Charlie Chap lin, de meesterlijke persi flage op het Naziregime, The great Dictator. Toegang alle leeftijden. Zondag om 16.30 uur, maandag en dinsdag om 20.00 uur Au pair girls met Astrid Frank. Gabriëlle Dra ke, Mc Ley en Nancy Wait in een vrolijke sexfilm. Ei genlijk kwamen ze om bed den op te maken. Toegang 14 jaar. OOSTBURG LEDELTHEATER. Zater dag om 20.00 uur en zondag om 16.30 en 20.00 uur Linda Ling, Henry Yue Young en Chen Xing in een onvervalst karate-technicolor Chen slaat er op los. Een film voordevol actie en keiharde karatege- vechten. Toegang 14 jaar. Zondag om 14.00 uur en dinsdag om 20.00 uur Vecht of sterf met Robert Goulet en Daniële Goubert. Een spannende technicolor. Toe gang alle leeftijden. MIDDELBURG CITYTHEATER. Adios Sa- bata een nieuwe top-western met Yui Brenner, Dean Reed en vele anderen. Eén uit de Sabata-serie. Toegang 14 jaar. Zondag tot en met dins dag telkens om 20.00 uur The Degenerates met in de hoofdrollen Ugo Tognazzi, Tina Aumont, Don Backy en vele anderen. Onvoorstelbare orgieën, sexualiteit en alle mogelijke perversiteit en schilderen in deze film de decadentie van het oude Ro meinse rijk. Toegang 18 jaar. Zondag om 14.30 uur Dik Trom en zijn dorpsgenoten, een Nederlandse film voor alle leeftijden. Woensdag februari om 20.00 uur in sa menwerking met de Z.V.U. Little Murders met Elliott Gould, John Randolph, Doris Roberts, Marcia Rodd en ve le anderen. De navrante ge schiedenis van een Ameri kaanse familie in een samen leving van gebondenheid en geweld. Toegang 18 jaar. VLISSINGEN ALHAMBRA. Van donder dag tot en met dinsdag de veel besproken film Mash. GOES GRAND THEATER. Don derdag tot en met dinsdag telkens om 20.00 uur, de nieuwe Nederlandse film Angela. Zondag om 15.00 uur The aristocats en woensdag om 15.00 uur Pietje Bell.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 9