legenheidsausputser Cees van lerssel: RECHTSBACK ME INTREE VAN HNEIDER k niet o OVERWINNING PIET DE WIT Succes voor De Leeuw Lotiné Alma Ata l iminan: geen kans meer op groot meester resultaat BOEREN MAKEN JAN HEN VOETEN" Fraaie overwinning Van der Smissen «."SB 'A*!', 55 W.K. Wiso- profs uitgesteld Zoontjes en Wüdebocr favorieten Strijd om Eur. titel zaalhockey DUIVEN SCHIETEN 1 - S .-Hoger iendenschaar 3 igens Kamp. groep; Seylla, Jaski nmrw* ira - MZ 1. MeisjefSl >ep: Buna - Scyü? S sgacles, Tanaka - m, as B-klas: Noad iendenschaar - Wilp0 A - Intieim'55. le n. I - Zand 1. Zand 2 .T* 'Al-MZ 1. 2e klas V ZMd-4^1 as B; MZ 6 - Zand 3 PZEM 1, B. Smash '2 2e klas C: KWS - m'.1 Z 9, Arnemuiden - pS I klas B: MZ 7 I em 2 - Zand 5, Go«i nash 4. 3e klas C: Rc'l Smash 3, La uretip 1 klas D: Effect 2 P7 j VI - SAR 1. 4e kia"' |Z 11 - B. Smash 5 pyl ;neanuiden 2. Wiln0 4 4e klas B: Zand 6 nemuiden 3 - Maratb» - PNL 2. 4e klas C Is Aloy 5, Aloy 6 - SA R LAS D: STV 3 - :fec 5 - Effect V2. Junioren le klas; La Zand 1 ,MZ 4 - Laun? aurens 3 - MZ 3, 'u' Zand 2 - B. Smash MZ 8, MZ 6 - Effee as B: MZ 7 - Goes 1 Jet MZ 10 - MZ 14, B - - MZ 12, Wilno 2 - Ze./ klas B: MZ 9 - and 4 - MZ 13, Lam», lino 3. 4e klas A: Oost! 1 - Laurens 6, B ostkapelle 3'. 4e klas B? ;ns 5 - Oostk. 2, Art; in 1 - Wilno 4, 4e NA 2 - MZ 16, Zand";' loy 3. 4e klas D; Effect3 Effect 4 - Effect! Landelijke le klas to Ie Schutters - Walche |HV - Animo; Velo - Fun Athene - EBHV. Heren; De Schutters /LC-DES - Hermes; fit - Arnhemia; Swif [wiift (R); Hellas - Interna Landelijke 2e klas da [lympus - Dongen; GSC fere Di; Rapid - Desk; 7 fMM. Heren: Olympus - Dt: tSC - Were Di: Forkfc fachos; Volt - Harinsman. Afdeling West Noord 1 ant dames le klas: EBHV IVC; Uilenspiegel A freak Out - Tornado; Tac flauw Wit. Dames 2e klas A: Ti Gilze; BVC 2 - In ferheijden - EBHV 3: VCW. Dames 2e klas B: B mg - Avanti 2; Volt 2- fachos 2 - Blauw Wit 2, Dames 3e klas A: Rap; )A Be Fair - Intra fornado 3 - Dongen 2. Dames 3e klas B: We:t SAB; White Girls -1 Dames 3e klas C: Elste fere Di 2; Boomerang !j faxandria 2; Blauw Will Jno Animo. Heren le Lias: Rapid rerang; EBHV - Taxa' )esk - GHV. Heren 2e klas A: SOI lilze; Break Out - Tons, leerle - Rapid 2 Heren 2e klas B: Dong faxandria 2; Were D. JVC; Blauw Wit 2 - Unok 10. Heren 3e klas A: SO iroene Ster 2 Were D: >VVB Terheijden - Heren 3e klas B: Aval fere Di 4, Blauw Fi! 5BHV 3. Hmen 4e klas A: Rape iVC 2. Heren 4e klas B: Boen»» - ODI; DSC - Avanti 2 le klas A Stormvoge» Animo 2. 2e klas B: Ondo 1 vesters 2, Blauw wit Swift 4, BKC 1 - Animo A 3e kias A: Swift 5 - V vesters 3, Stormvogels TOP 2, Seolto 2 - Ammo i 3e klas B: Zaamslag logo 3. Luctor 2 - Bk1" '3e kias C: Swift 6 - S;;' ogels 3, Animo 5 5 Zaamslag 2 - Ondo 2. Junioren 1 A Ammo J Undo Jl. BKC J1 1. Junioren 2A: Storms .'loba J2, Zuidwesters Swift J2, Blauw Wit JlI '1. r I Junioren 2B: Swift Dlympia Jl. Luctor J1 2 Juniorne 2C: Zuidwest;,. Animo JJ Tjoba J3 r4. Adspiranten 1A: 'joba Al, Seolto A1 Adspiranten IB: ';'J: Jwift A2. Togo Al Vit Al OA' - bkc Ondo; Adspiranten 2A: Al - Top Al, Ondo Zaan itormvogels Al Adspiranten 2B: Atlas Al. Adspiranten 2C: Al - Tjoba A3. m fi Adspiranten 3A: S juctor Al, Tjoba A (2. axtC Adspiranten 3B: wift A6. Adspiranten 3D: Togo k| A3, Tjobo llauw Wit uctor A2. ,-^ufi Pupillen 1A: Z11"'" Ondo PI, Tjoba 1. (Van onze sportredactie) ENSCHEDE Cees van lerssel, als rechtsback geselecteerd voor het Nederlands elftal en eenmaal uitgekomen voor Oranje in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Polen, zjj het slechts vier minuten, als invaller voor Neeskens heeft zich tijdens de blessure periode van Epi Drost ook ontwikkeld tot een van Nederlands beste Ausputzers. De 28-jarige FC Twente-speler verwacht evenwel niet dat hij laatste man zal blijven. Cees van lerssel: „Ik neem aan dat ik weer naar de backplaats verhuis, als Epi (al weer ope rerend in het C-elftal - red.) helemaal terug is". Cees van lerssel voelt zich ook wat meer thuis op de backplaats. „Ik speel graag als Ausputzer, maar rechtsback ligt me toch beter. Dan kun je wat meer avonturieren, wat meer aanvallend spelen". <Van onze correspondent) 1®TTLR1).\M Feyenoord- aaitvoenU ick Schneider, die ruim twee maanden geleden aan een meniscus werd geope reerd, zal tijdens de wedstrijd legen de FC Utrecht hoogst- warschijnlijk zijn rentree ma ken in het elftal van Wiel Coerver, Feyenoords Limburgse coach heeft Schneider in ieder geval toegevoegd aan zijn selectie- groep. Hoewel Coerver nog geen opstelling bekend heeft gemaakt ziet het er naar uit datr Schneider niet in de basis opstelling zal staan, maar hal verwege de wedstrijd als wis selspel c* zal worden ingezet. De 32-jarige Rinus Israel maakt vanmiddag zijn zoveel ste rentree. Israel werd enkele weken geleden in de wed strijd tegen FC Amsterdam ernstig geblesseerd (gescheurd spiertje in zijn dijbeen). Daar van is hij nu zo goed als genezen en daarom heeft Wiel Coerver hem vanmiddag opge- !steld in het C-team. Ook Henk Wery is zo goed als genezen van zijn liesblessure. Deze week heeft hij weer vol op meegetraind. Het ligt in de «Woeling dat Wery volgende week in het C-team zal mee spelen. Jürgen Kristensen, die twep weken geleden tegen de FC Twente moest uitvallen we gens een pijnlijke liesblessure, is weer geheel genezen. sport In 'I kort SCHAATSEN - Ard Schenk heeft de radioluisteraars in de steek gelaten. Schenk had een afspraak met de NCRV voor een rechtstreeks uit te zenden interview van een half uur. Hij had telefonisch toegezegd naar de studio te komen. Toen hij echter niet arriveerde infor meerde de NCRV bij Schenks woning in Amstelveen. Daar werd meegedeeld dat Schenk naar een trainingskamp in Noorwegen vertrokken was. Hij had nog wel gezegd de afspraak met NCRV te zullen annuleren, njaar was dat echter vergeten. VOETBAL De KNVB ves tigt er de aandacht op dat reeds geruime tijd geleden het orga nisatiecomité van het wk. voet bal het reisbureau Maduro neeft aangewezen als hoofd agent in Nederland voor wat betreft de losse verkoop van toegangskaarten voor diverse wedstrijden. Deze kaarten kun nen schriftelijk en zonder verplichting van een reisarran- gement worden besteld bij reisbureau Maduro. Postbus 604 Den Haag. BOKSEN Fighting Mack zal op maandag 18 februari de hoofdpartij boksen van het in ternationale programma in het sportpaleis Ahoy te Rotterdam. ue Antilliaan komt uit in een Partij over tien ronden tegen Amerikaanse middenge wicht Manuel Gonzales. „Als ausputzer hangt het van de tegenstander af, of van het verloop van de wedstrijd, of je mee naar voren kunt. Als ausputzer moet ik me af en toe gewoon inhouden, die aanvallende drang beteuge len". Cees van lerssel, die voorbe stemd was voor een plaats op het middenveld toen hij ruim vier en een half jaar geleden van het destijds nog betaald voetbal spelende Baronie naar Twente ging („Ze hadden mij aangetrokken, omdat Henk Houwaart net verkocht was. Van spelen op het middenveld, wat ik de laatste jaren bij Baronie ook al deed, kwam echter niets terecht. Door bles sures van De Vries en Huve kwam ik in de verdediging",) is door zijn degelijk betrouw baar optreden als libero waar schijnlijk wel dichter geko men bij een reis naar de eind ronde van het wereldkampi oenschap. Nederland is im mers niet zo dik bedeeld met goede ausputzers. Slechts in twee wedstrijden, Noorwegen - Nederland (Drost) en Ne derland - België (Mansveld), van de laatste jaren voldeed de laatste man. Cees van lerssel, die ook al eens kans heeft gehad zich te bewijzen als linksback („Ze vroegen mij dat een beer te proberen in de wèdstrijd van Jong Oranje tegen Noorwegen, omdat ze zeiden dat we niet zo goed in de linksbacks zit ten, en dat ik op die plaats misschien meer kans maakte. Dat is echter een mislukking geworden. Ik speelde toen een slechte wedstrijd") wacht maar af hoe het voor hem uitvalt. Dat hij er graag bij is spreekt voor zich. Maar in te genstelling tot de meeste van zijn collega's, die bijkans veran. derd zijn in geldwolven, is de poen niet het belangrijkste voor hem. Cees van lerssel: „Ik zou het 'n geweldige eer vinden zo iets mee te makem. Het geld komt bij mij op de tweede plaats. Ik voetbal in' de eerste plaats voor mijn plezier. Ik vind het alleen leuk dat ik van mijn hobby mijn beroep kan maken. Gevoetbald zou ik toch hebben. Al was het in een amateurclub". Voorlopig staat Cees van lerssel echter voornamelijk stil bij zijn FC Twente („de club gaat toch altijd voor"), dat zich met PSV bij de top twee van de laatste jaren, Ajax en Feyenoord heeft ge voegd. In de boeiende strijd tussen het viertal komt zondag misschien wat meer licht nu FC Twente in eigen huis Ajax ontmoet. Een Ajax, dat naai de mening van de Brabander, die in Oldenzaal woont en in Hengelo voor halve dagen bij het GAK werkt, de andere ploegen zelfvertrouwen heeft gegeven. „Andere jaren stond Ajax in dit stadium van de competitie al een punt of ze ven, acht voor. Maar nu ls wel gebleken dat het niet meer zo is dat Ajax niet te kloppen is. Wij haalden deze competitie in Amsterdam een punt. Dat was in jaren niet gebeurd. Het ls alleen zo dat Ajax nog makkelijker doelpunten maakt, hoewel het dat tegen topclubs toch moeilijk afgaat". Bij de hoge produktie van Ajax en Feyenoord en PSV steekt het doelpuntentotaal van Twente in negatieve zin schril af. Cees van lerssel: Het is een jaar of vier zo dat wij weinig doelpunten tegen hebben en in verhouding wei nig voor. Maar het is inder daad zo dat wij te weinig mensen hebben die echt doel punten maken. Eigenlijk al leen Jeuring en nu dan Zuide- ma. Dat is misschien wel ons zwakke punt". Maar toch redt Twente het steeds met kleine uitslagen. Als dat ook tegen Ajex lukt, is de ploeg aan de top. Maar het zal dat zeker niet proberen te bereiken met massaal aanvallen. Cees van lerssel: „Dat kun je je tegen Ajax niet veroorloven. Want het mag dan wat minder gaan met Ajax, het is nog steeds een heel sterk elftal, dat be slist in staat is gebruik te maken van te offensief inge stelde tegenstanders". HEIN GROOTHUIS Cees van lerssel: „Ik vind het een geweldige eer om in het Nederlands elftal te spelen' De ALKMAAR (ANP) wereldkampioenschapDen schaatsenrijden voor "profs, die op 15 en 16 februari in Alk maar zouden worden gehouden zijn voorlopig verschoven naar 8 en 9 maart. Vrijdagavond is in Alkmaar een bespreking gehouden tus sen Klaas Schenk als verte genwoordiger van de WISO en het stichtingsbestuur van de ijsbaan in Alkmaar. Het voor lopige uitstel hangt samen met het gesprek dat volgende week moet plaats vinden tus sen de WISO en de Ameri kaanse promotor Typer WINKEL (ANP) Hans Vultink heeft in de derde ron de van het Nederlands kampi oenschap bandstoten in Winkel zijn fraaie voorsprong in ge middelde geheel verspeeld. De automaten-exploitant uit Groenlo was geheel uit vorm en deed er tegen Jaap Ligt- hart niet minder dan 39 beur ten over om moeizaam zijn derde zege in successie te be werkstelligen. Daardoor zakte zijn algemeen gemiddelde van 11.42 naar 8.10 en omdat Christ van der Smissen tegen Piet Dekker een zeer sterke partij in vijftien beurten speel de, moest Vultink de eerste plaats afstaan aan de jonge titelhouder. Diens gemiddelde steeg namelijk naar 8.82. Met dit tweetal bleven ook Henk de Kleine en Jean Bes- sems ongeslagen, zonder het toernooi, wat de spanning be treft, er niet op achteruit is gegaan. Maar opmerkelijk goed, was er in de eerste drie ronden niet gespeeld. Natuur lijk waren de winstpartijen in vijftien beurten van Vultink in de openingsronde en van Van der Smissen vrijdagmid' ANTWERPEN (Belga) In het voorprogramma van de 35e Zesdaagse van Antwerpen, die gisteravond in het sportpa leis is begonnen, heeft Piet de Wit een wedstrijd achter zware motoren over 30 kilometer ge wonnen. De Zaankanter reed de afstand in 26 minuten en 2 se conden. De tweede plaats was voor de Belg Romain Deloof, die zijn landgenoot Theo Ver- schueren voorbleef. Cees Stam eindigde als vierde. In een achtervolging voor amateurs versloeg de zilveren medaillewinnaar bij de wereld kampioenschappen, Herman Ponsteen (Ned.), de Belg Jean Luc van den Broecke. Ponsteen noteerde voor de 4000 meter een ZAGREB (ANP) ln de verplichte Kür heeft Dianne de Leeuw haar achterstand op de top in niet geringe mate verkleind. De jury kende haar op dit onderdeel de tweede plaats toe achter de Oostduitse Christine Errath. Deze kreeg een plaatseijfer van 27,5 en 50.80 punten. Dianne de Leuw kreeg resp. 37,5 en 50.10 pnt. De Oostduitse Marion Weber kreeg 28,5 en 50.14. In het totaalklassement na de verplichte figuren en de verplichte Kür, waarin Dianne de Leeuw vijfde staat, is de tweede Nederlandse vertegen woordigster Sophie Verlaan 21ste. Haar totalen zijn 98.61 »n 187.0. Er zijn in totaal 28 deelneemsters. tijd van 4 minuten 53,8 sec. Voor zijn tegenstander werd 4.55.4 afgedrukt. De eerste wedstrijd van de combinatie Peeters - Van der over 40 kilometer leverde een overwinning op voor het Ne derlandse koppel Koot-Van Gerwen. Zij legden de afst-and af in 48 min, en 14.4 sec. Op een ronde volgden Venix-Van Helvoirt (Ned.) en de Belgische Eist. dag ook internationaal meetel lende prestaties, maar het ty pische serie-spelletje in het bandstoten was nog te weinig vertoond. Vandaar ook dat nog geen series van echt formaat werden gescoord. Van der Smissen bijvoor beeld speelde in de derde ron de als een robot zo sterk, scoorde reeksen van 33, 20, 25, 28. 25 en 35 maar maakte te weinig punten uit goede posi ties aan de band. Hij onder vond totaal geen tegenstand van Dekker, die onder de in vloed van het oervaste geea- ramboleer van de jongeman uit Sint Willebrord, steeds verder achterraakte en tenslot te met minder dan de helft verloor 20094. Vultink had het vrijdagmid dag niet. Hij kwam wat grie perig en vrij ongeïnteresseerd aan het biljart en toen het spel in de beginfase niet vlot te, begon hij zich ook te erge ren aan kleinigheden, die hij niet opmerkt als het goed gaat. Pas tegen het eind kwam Vultink met een serie van 33 los van Ligthart, die ook deze kans niet had kunnen uitbui ten om zijn eerste winst te boeken. Henk de Kleine startte veel belovend met 52 tegen Bennie Veldhuis en had door een reeks van 48 na tien beurten een comfortabele voorspron Daarna zakte zijn gemiddelde weer, waar Veldhuis overigens geen gebruik van kon maken. Het was enigszins teleurstel lend dat De Kleine voor de resterende 76 punten nog zes tien beurtem nodig had. Jean Bessems tenslotte speelde geen haar beter dan op de eerste dag, nu gebruikte hij weer 38 beurten om Van Bracht eronder te houden. De uitslagen zijn: Van Bracht 171 38 50 4.50; Bes sems 200 38 39 5.26. De Kleine 200 26 52 Velthuis 137 26 37 5.26. 7.69: Van der Smissen 200 15 35 13.33; Dekker 94 15 20 6.26 Ligthart 172 39 21 4.41; Vul tink 200 39 33 5.12. De stand na de derde ronde 1 Van der Smissen 6 punten, 8.82 gem.; 2 Vultink 6 8.10; De Kleine 6 5.94; 4 Bessems 5.00; 5 Veldhuis 0 6.43; 6 Van Bracht 0 5.15; 7 Ligthart 4.43: 8 Dekker 0 4.40. ALMA ATA (ANP) In Alma Ata is vrijdagmiddag de loting verricht voor de wedstrijden om het Europees kampioenschap schaatsen voor dames, die zaterdag op de Medeobaan beginnen. De loting had het volgende re sultaat: 500 meter: eerste rit: Tat- jana Averina (SU) - Tatjana Sjelekova (SU), tweede rit: Ute Dix (Odl) - Ljoedmillü Savroelina (SU), derde rit: Sigrid Sundby (Noor) - Er wina Rys (Pol), vierde rit: Nina Statkevits.i (SU) Tuula Vilkas (Fin.), vijfde rit: At.ie Keulen (Ned) Sylvia Filipsson (Zwe), zes- o' rit: Ann "ofie .Tarnriröm (Zwe) - Monika Pflua (Wdl), zevende rit: Sippit Tigchelaar (Ned) - Sijtje van der Lende (Ned), acht ste rit: Lisbeth Berg (Noor) - Monika Zernicek (Odl), negende rit: Stanislawa Pie- truszezak (Pol) - Truus de Koning (Ned), tiende rit: Mirja Toerroenen (Fin) Lena Tilqvist (Zwe), elfde rit: Karin Kessow (Odl) - Zsuzsanna Denes (Hong), twaalfde rit: Dolores Lier (Zwi) - Eva Malewiecka (Pol), dertiende rit: Monika Stützle (Wdl). 1500 meter: eerste rit: Pflug - Van der Lende, tweede rit: Averina - Dix, derde rit: Zernicek - De Ko ning, vierde rit: Keulen - Statkevitsj, vijfde rit: Pie- trus^czak - Tigchelaar, zesde rit: Rys - Jarnström, zevende rit' Sundby - Berg, achtste rit: Sjelekova - Filipsson, ne gende rit: Savroelina - Vil kas, tiende rit: Stützle - Kes- 'o'.v -Jfde rit: Lier - Denes, twaalfde rit: Toerrönen - Malewiecka. dertiende rit: Tilqvist. alleen. WIJK AAN ZEE (ANP) Jan Timman kan geen groot meesterresultaat meer boeken in het 36e hoogoventoernooi. Zijn goedstaande partij uit de veertiende ronde tegen de Bulgaarse grootmeester Radu- lov is namelijk remise gewor den. Zelfs als Timman in de slotronde van Langeweg zou winnen, is de polsstok een halfje te kort. Naast dit duel werd Radulov - Forintos uit de vijftiende ronde vooruitgespeeld. Radu- (Van onze sportredactie) VALKENSWAARD Kees Zoontjes (bij de profs) en Gertie Wildeboer (bij de ama teurs) zijn de favorieten <n de strijd om het Nederlands crosskampioenschap, dat van middag in Valkenswaard wordt verreden. De Nederlandse titelstrijd Wordt betwist op een twee kilometer lang parkoers, waar in de organisatie enkele extra hindernissen heeft aangelegd, (foor Kees Zoontjes vormt Hennie Kuijper de grootste bedreiging, terwijl Wildeboer zal moeten afrekenen met Spetgens, Steekers en Schef- fer. De strijd om de crosstitels (ook de veteranen, adspiran ten en nieuwelingen komen aan het vertrek) wordt geor ganiseerd door vier Midden- orabantse wielerverenigingen. Trap Met Lust, De Kempen, Wilhelmina en Het Snelle Wiel), die vorig jaar alle vier hun 25-jarig bestaan vierden. De strijd begint vanmiddag om twaalf uur als de vetera nen vertrekken. Na de adspi ranten en de nieuwelingen, starten profs en amateurs ge- zamelijk om kwart voor drie. s» VOETBAL PSV en Feyenoord zijn samen tot over eenstemming gekomen om de wedstrijd die zij volgende week tegen elkaar in Eindhoven spe len te verplaatsen van zondag middag naar zaterdagavond. lov won. Forintos reisde spoorslags af naar IJsland. Ra dulov heeft in totaal 8 punten gescoord, Forintos 61/2. Een oud zeer, nog uit de elfde ronde werd ook opge ruimd: Enklaar - Matulovic 10. Enklaar gaat de slotron de in met 6 pnt, de Zuidsla- viër houdt er 8V4. De uitslagen: Grootmeestergroep: 14e ron de Matulovic - Hecht 10, Timman - Radulov V2, 15e ronde: Radulov - Forintos 1 0. 11e ronde: Enklaar - Matu lovic 10. Stand: 1. Browne 11 pnt, 2- 3. Planinc en Donner beiden 9 pnt. 4. Matulovic pnt, 5. Hecht 8 pnt, 6. Radulov 8 pnt (uit 15 partijen), 7-8. Sosonko en Timman beiden 7%, 9. Po- mar 7 pnt, 10. Quinteros 6V2 pnt, 11. Forintos 6V2 pnt (uit 15 partijen), 12. Enklaar 6 pnt, 13. Adorjan 5 p, 14. t.m. 16. Ghitescu, Ree en Langeweg allen iVz pnt. BERLIJN (ANP) Voor het eerst zal vandaag en mor gen in de immense Deutsch- land-halle in Berlijn gestreden worden om de Europese zaal- hockeytitel. Het Duitse team grootmeesters in deze tak van sport is de grote favoriet. Ook Nederland is doorgedron gen tot de finale. Veel illusies koestert de Ne derlandse coach Brandsma zich echter niet. „Tegen Duits land hebben we geen schijn van kans. Ik richt me dan ook in eerste instantie op de vier wedstrijden tegen Schotland, België en Zwitserland en Oos tenrijk. Het is jammer dat het veldhockey ons eigenlijk wat „dwarsboomt". Nu moet ik mannen als Kruize, Leefers en Steens missen. Want die zitten nu in Nieuw-Zeeland. Volgend jaar zitten ze in India waar de wereldkampioenschappen ge houden worden. Als die er over twee jaar bij zijn klop pen we ook West-Duits- land". (Van onze duivensportmedewerker) BREDA-TERNEUZEN Gelezen in de krant dat dui ven het lillek aanwensel hebben zaaigraan en jonge, groene sprieten op de akkers op te eten. Reden waarom de boeren alle jaren, in de maand februari, op zijn Bels gezegd „van hun voeten" be ginnen te maken, ofwel van andere lichaamsdelen, al naar de streek waar ze wo nen. Zo ging er eens een zatkul op de Belze Kling te biechten bij mijnheer den onderpastoor. „Ewel", vroeg zijn vrouw, toen hij terug thuis kwam, „wat eetem ge- zeed" „Dat gaon ik u niet aan uw neus hangen", zei Jef, ,hij miek ga domme an. ders lillek van zijn oren"! Bleef het daar nu maar bij, maar een boer heeft, als hij kwaad wordt en ik zeg niet dat hij dat zonder reden doet, gewoonlijk nog een tweeloop achter de hand om zijn ongenoegen kracht bij te zetten. Het verschil tussen een wilde of verwilderde duif en een postduif kent hij gelukkig op zijn duimpje. Op onze wakkere luchtreiziger schiet hij alleen maar als ze het al te bont maken met de boel komen op te vreten. Om ze schrik aan te jagen, met los kruit. De wilde houtduiven ech ter, die het hele jaar door teren op den boer, krijgen in de gevoelige periode wel eens een schot hagel toege- zouden, hetgeen zoiets als een schrobbering, ik bedoel somméring is om ook maar ne keer op een ander gaan te eten. De secretaris van de NKTV spreekt in zijn jaar verslag van af-, 't is te zeg gen dood schieten. Ik wil hopen dat het zover niet meer komt. Er zijn toch al zo weinig vogels meer, van gan zen tot winterkoninkjes. Op de duur houden wij alleen nog maar „kraan"vogels over... En wat het ophokken van postduiven in maart en april betreft, die regeling schijnt zowel boeren als duivesja- rels soelaas te bieden. Ik heb nog iets recht te zetten in Dongen. In een kort verslag over de activiteiten van de Fondclub Zuid-Ne- derland, schreef ik onlangs dat er vier afdelingskampi oenen waren, in rangorde van puntentotaal: 1 A. van der Wegen te Steenbergen (West), 2 J. van Haren te Venray (Oost), 3 A. Tromme len te Dongen (Midden), en 4 Gust Bosmans te Heikant- St.-Jansteen (Zeeland). Bij Midden stond door de Fond club vermeld dat er geen opvolger was, ik denk nou dan heeft Trommelen (ver moedelijk) heel het zaakje onder tafel gevlogen. Nu zijn er niet belanghebbende per sonen in Dongen die zich door mijn conclusie min of meer in hun kuif gepikt voe len. Want, zeggen zij, zo bont maakt Trommelen het tegen woordig ook niet meer 111,: is altijd een groot kampioen geweest, daar niet van, maar onder tafel vliegen, dat is nu toch al te straffe pekel. Ten hexyijzen hiervan krijg ik de officiële kampioenschappen toegezonden. En nu kan ik wel zeggen: Mensen dat gaat 0111 andere vluchten en ande re tractementen, ik bedoel klassementen, maar dat wordt natuurlijk opgevat als „flauwen trut". Vooruit dan, alhoewel in de opgave van de Fondcïub geen opvolger vermeid stond: in de gewone kampioenschappen hebben wij terdege te maken met andere namen en andere pro minenten. Eindstand onaan gewezen fond 1973: 1 Vebro (Verharen en Broeders) 2348.50 pnt, tot in decimalen uitgerekend, 2 A. Trommelen 2296,61, 3 J.A. Verharen, vermuit of verhaart niet, 1671.39 pnt. Idem aangewe zen fond: 1 J.A. Verharen 979.81 pnt., 2 A. Trommelen S24.32 pnt., 3 Vebro 776.64 pnt. Eindstand generaal 1973 over alle vluchten en tracte menten: 1 Vebro 18.115.09 pnt., wie doet hem 11a 2 A. Trommelen 17.169.61 pnt., 3 L. Suiker, die het zoet dei- overwinning ook menigmaal mocht smaken 15.783.35. In de Fond Union Midden- Brabant, niet te verwarren met Zuid-Nederland, die ook in afdelingen opereert, maar weer een ander klassement opmaakt, ook in dit geval, gebaseerd op de uitslagen op andere vluchten, ik hoop dat u mij volgen kunt, zien de eindstanden er als volgt uit: Aangewezen: 1 B Verhoeven te Goirle 2563, 2 Gebr. Van Bergen te Alphen 2560, 3 H. Verhoeven te Goirle 2417, 4 P. Kuiten te Waspik had er hazevet ban gedaan 2322, 5 P. van Duimen te Tilburg 2317. Onaangewezen, wat alles zins iets makkelijker gaat om punten te pakken: 1 II. Verhoeven en zonen te Goir le 4542, 2 P. Schellekens te Bavel 4350, 3 Vebro te Don gen 3659, 4 A. Trommelen te Dongen 3599, 5 Gebr. van Bergen te Alphen 3099. Ko ning Fond Union Midden Brabant (Oost) 1973: Vebro te Dongen. Voor het kampi oenschap-generaal onaange wezen tellen, als ik het goed begrepen heb, alleen de bo venste twintig van de poule- brief. Ik hoop dat de zaak hiermee, voor zover nodig, gerectificeerd is. Niet „met zijn oren getrokken", naar de Vlaamse reus, ik bedoel Franse hangoor zei, maar in het reine.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 27