eindhoofdprijzen SKOL §p extra eindhoofdprijzen Sirtouropa» {§nii Zó inzenden Het postbüsnr. is in DEN HAAG PUZZEL MEE No.20 een miljoen gulden aan prijzen een miljoen gulden aan prijzen International Bier de super kilomef&band Zlnden {Bauknecht Intik NATIONAAL Voca listen Concours Den Bosch, vindtf dit jaar plaats van 31 augustus tot en met II sep tember. ijdschrjft EERSTE PRIJS (waarde 50.000,-) Een auto, een autoradio, een jaar all-risk autoverzekering, een jaar Wegenbelasting, een jaar lidmaatschap ANWB-Wegenwacht, 1000 liter super benzine, een kleurentelevisie, een afwasmachine, 10.000,- aan meubelen en stoffering, een vakantiereis naar keuze van ƒ4.000,-, een portable radio, een wasautomaat, een stereo-versterker, 500,- aan grammofoonplaten, voor ƒ500 - boeken naar keuze, een elek trische naaimachine, 3.000.- kleding, een pannenset, een 48-delig servies, twee fietsen, 52 weken lang voor ƒ150.- aan levensmiddelen, ƒ1000.- aan huish. apparaten (mixer, stofzuiger, enz.) ƒ2.000.- aan sieraden, horloges, enz. TWEEDE PRIJS (waarde 30.000,-) Een auto, een jaar all-risk autoverzekering, een jaar wegenbelasting, 750 liter superbenzine, een kleurentelevisie, een afwasmachine, 3.000,- aan meubelen en stoffering, een vakantiereis naar keuze voor 2.000,-, een portable radio, een wasautomaat, een stereo-versterker, 250,- aan grammofoonplaten, 250,- boeken naar keuze, een elektrische naaimachine, voor ƒ1000 - kleding, 52 weken lang voor ƒ100,- aan levensmiddelen, voor ƒ1000,- aan sieraden, horloges, enz. DERDE PRIJS en VIERDE PRIJS (waarde 20.000,-) Een auto, een jaar all-risk autoverzekering, een jaar wegenbelasting,. 750 liter superbenzine, een kleurentelevisie, een afwasmachine, een vakantiereis naar keuze voor ƒ1.500,-, een stereo-versterker, voor ƒ200,- aan grammofoonplaten, ƒ200,- boeken naar keuze, een elektrische naaimachine, 52 weken lang voor 40,- aan levensmidde len, 500.- aan sieraden, horloges, enz. VIJFDE PRIJS Een Peugeot 104, ter waarde van 8.595,— en een Dick Wissink Dickson 324 LT Tourcaravan, waarde ƒ5.995,Deze tourcaravan van 3.20 m heeft een perfecte wegligging dankzij onafhankelijke vering met schokbrekers. Buitenzijde gemoffeld aluminium, dus minimaal onderhoud, gezellig inferieurmet roestvrij stalen aanrecht, gas-, accu- of 220 volt verlichting, is standaard voorzien van koelkast, kachel en dubbele ramen. Aangeboden door Dick Wissink te Oud-Loosdrecht, waar u deze tourcaravan ook kunt zien, evenals bij een van de dealers in Nederland. ZESDE PRIJS (waarde plm. 10.000,—) Een Dick Wissink Dickson 808 LS sta-caravan, ontworpen naar de meest moderne recreatie-eisen. De wanden zijn geïsoleerd, evenals het dak en zelfs de vloer. Wanden en meubels in teak uitgevoerd, met dakluiken en vele andere details. Deze sta-caravan is een cadeau van Dick Wissink te Oud-Loosdrecht, waar u de caravan ook kunt zien, evenals bij een van de dealers in Nederland. Oplossing ALLEEN PER BRIEFKAART inzenden (zoals voorbeeld aangeeft). Naast de normale porto plakt u tenminste 1 gulden (en ten hoogste 5 gulden) aan geldige Nederlandse postzegels extra, ten bate van de Stichting Natuurbe houd en Stichting Natuur beschermingseducatie. Vermeld duidelijk naam en adres en de slagzin welke u in de puzzel heeft gevonden. Men mag zoveel oplossingen inzenden als men wil mits extra gefrankeerd met tenminste één gul den. Uw oplossing dient uiterlijk vol gende week donderdagmorgen in ons bezit te zijn. Oplossingen die daarna nog binnenkomen doen niet mee aan de trekking, welke ge schiedt door notaris J. H. Birkhofl te Den Haag. Oplossing van de puzzels en het daarin voorkomende aantal letters N zijn gedeponeerd en zijn bindend. Puzzelaars in het buitenland kun nen meedoen. Zij moeten hun op BRIEFKAART fettkUUU I Nationale Puzzelactie De Stem afz: uw naam Poelbus 10103 en adres DEN HAAG-2040 lossing op een briefkaart schrijven en in een gesloten envelop met bijvoeging van tenminste twee inter nationale antwoordcoupons (aan ie der postkantoor verkrijgbaar) zenden aan; Postbus 1010, Den Haag. BELANGRIJK: Tel vooral het aantal malen dat de letter N in deze puzzel voorkomt. Noteer het aantal, MAAR ZEND HET NOG NIET IN. Na 26 puzzels vragen wij u het totaal aantal N's uit ALLE 26 puzzels op te geven. U dingt daardoor mee naar de unieke Eindhoofdprijzen en extra- eind- hoofdprijzen. Elke week te winnen: een Erik elektrische 2-persoons de ken, t.w.v. 192.-. Puzzel mee voor de Aktie Natuur. Een geschenk van Erik Verkoopkantoor BV te Lisse. EERSTE PRIJS: Een volledige verzorgde 14-daagse vakantie voor twee personen naar Kenia/Tanzania, plus 999,zakgeld. U vliegt met een Bo 707 van de Belgische Luchtvaart Mij. Sabena. TWEEDE PRIJS: t Een prachtige komptete keuken ter waerde ven 5.000,- aangeboden door Bauknecht Nederland B.V., Karolusstr. 14. Oosterhout (NB). Ew °LP voor twee personen naar keuze uit het uitgebreide reizenpakket van Airtouropa, ter waard© van 5.000,— Een geschenk van Airtouropa, Zwarteweg 5, Den Haag. Een^ volautomatische zlg-zag naaimachine, type 706, winkelprijs 1079,p aangeboden door Singer B.V., Amsterdam. EerT Kodak **süper-8 filmcamera en projector tot oen waarde van 1.000,-, een geschenk van Kodak Nederland B.V., Odijk. Een?aaP?ang"iedere week een kratje Skol bier en een jaar gratis Knorr-pro- Pukten, geschenken van Skol Brouwerijen N.V., Breda en Cosmonda Voe- dingsmiddelen N.V., Utrecht. BIJ Juiste invulling ontstaat op do regels 27 en 57 horizontaal de naam van een Brabants natuurge bied, dat tot de mooiste streken van Nederland behoort. (Eén letter is al ingevuld). Deze zin stuurt u in (zie: 26 inzenden) waardoor u kans heeft op één van de prachtige week- en weekhoofdprijzen. Tevens no* teert u het aantal N's dat na oplossing in het diagram staat. Aan het einde van deze 26 weken durende puzzelactie moet het totaal aantal letters N worden opgegeven, waardoor u meedingt naar de eind- en extra- eindhoofdprijzen. Horizontaal: 1. Man van adel; 7. uitgezonderd; 13. slijk; 14. Neder- landse Eenheid (afk.)15. landbouw werktuig; 16. verdriet; 17. mannelijke bij; 18. kwartet: 21. een zekere; 22. riviertje; 23. ontplofbaar projektiel; 24. bijbelse figuur; 26. Duits- nationaal (afk.); 33. vod; 34. groet; 36. getijde; 38. reuzengestalte; 40. rivier in Italië; 41. onverschrokken; 44. schroeflijn; 47. riviertje; 48. vraag (afk.); 49. rijks-regeling (afk-); 50. moeder; 51. lichtzinnig; 64. iemand als Tromp of De Ruyter; 58. kilogram (afk.); 60. rijksdienst (afk.); 61. lengtemaat; 62. lidwoord; 63. onbe haard; 65. helleveeg; 68. ontwerp; 70. iedere; 71. oprechtheid; 72. derde woord van een sprookje; 73. smaad; 74. hechtenis. Verticaal: 1. Uslands heldendicht; 2. de samenhang van een verhaal; 3. lof; 4. laatste kwartier (afk.); 5. lust om iets te doen; 6. ontkenning; 7. voorvoegsel om de moeder van de overgrootmoeder aan te duiden; 8. gelijke; 9. reeds; 10. watering; 11. openbare verkoping; 12. paradijs; 18. ploegsnede; 19. inwoner van Rus land; 20. niet op reagerenzei Willem Parel tot deze vrouw; 23. rode (levens)vloeistof; 25. gifslang; 28. lengtemaat; 29. muziekceken; 30. liefdesgodje; 31. muzieknoot; 32. zwarte kleverige stof; 35. geheel gevuld; 37. landbouwer; 38. statie koets; 39. sierdek van een bed; 40. houten grensteken; 42. schoon; 43. laatste deel van de dag; 45. een van de prinsessen van oranje; 46. einde van gebed; 51. flambouw; 52. werk verzuim, bijv. wegens vorst; 53. bewerkte dierenhuid; 54. zoiets; 55. assistent; 56. het dienen als militair; 59. hoffeest; 62. ritmische lichaams beweging; 64. bijl; 65. ijzer (Frans); 66. loot; 67. bevel tot staan; 69. zie 10 verticaal. De tweede weekhoofdprijs: Een kleurentelevisie ter waarde van ƒ2.600,- een geschenkVanp-B lips Nederland, Eindhoven. Philips kleuren, échte kleuren! Dat ervaart het kristalheldere geluid en de uiterst I u als u straks de gelukkige winnaar bent comfortabele bediening. Dit is pasec van deze fantastische Philips kleuren- Deze luxe Philips all-transistorheelt^ ontvanger. U geniet van het royale 66 cm. winkelwaarde van 2.595,- en iseen grootbeeld, de natuurgetrouwe kleuren, geschenk van Philips Nederland B.V, De derde weekhoofdprijs: Een komplete Oosthoek Encyclopedie in luxe editie, ïnct, suppler? I waarde ƒ1100,- een geschenk van A. Oosthoek Uitgeversmij, lT Utrecht. 1 1 Een half jaar voortreffelijk Skol Interna tional Bier. In Nederland gebrouwen en hoe! Elke week een kratje met 20 halve liters. Lekker thuis met vrienden. Skol! Aangeboden door Skol Brouwerijen N.V., Breda. Vier prijzen: een Jago shawl ter waarde van 25,geschonken door Jan van Gooi, Amsterdam. Zeven prijzen: een puzzel, geschonken door de Bornse Cartonnagefabriek B.V. te Borne. Twee prijzen: een Lots jeans broek, in de kleur die u wenst, ©en geschenk van Saez Vogels B.V., Badhoevedorp. 30 prijzen: een set oogmake-up, merk Orlane, winkelwaarde 12,95 van Par- mex B.V., Apeldoorn. Een bon voor 6 literflessen Coca-Cola aangeboden door The Coca-Cola. Export Corporation, Amsterdam. 22 prijzen: een set met 5 paar pantalon- kniekousen, winkelwaarde 14,75 ge schonken door Koninklijke Textielbedrij ven M. Jansen de Wit B.V. te Schijndel. 4 autobanden, waarde 475,60, aange boden door Continental Rubber B.V., Amersfoort. I tv leverancier monteert zn'Kraai; voor ir. Zes prijzen: boek „Prins Claus" door Dra. M. G. Schenk, waarde 24,5Q, een geschenk van De Boekerij N.V., Baarn. Een boek „Het Leven" samengesteld door Leonard de Vries, winkelwaarde 19,90. Een fascimile-uitgave van het in de eerste helft van deze eeuw heftig bekritiseerde tijdschrift (uitgave van Uit geverij Skarabee), een geschenk van Uitgeverij Luitingh N.V. Publishers, La ren. Een Pontiac herenhorloge, verchroomde kast, waterdicht, schokvrij uurwerk, winkelwaarde ƒ145,-, aangeboden door A. Kinsbergen N.V., Amsterdam. Twee prijzen: een doos 12 flessen gedistilleerd (inhoud 3 liter dubbele graanjenever. 3 liter bessenjenever en 6 liter naar keuze)'aangeboden door Distil leerderijen-wijnhandel Hooghoudt B.V., Groningen. Een open boeken- en ppbergkast, ter waarde van 140,— van Lundia 3.V., VarseveJd. „Reader's Digest Grote Geïllustreerde Dierenatlas", waarde 69,95, een ge schenk van Uitgeversmij. The Reader's Digest N.V., Amsterdam. Twee-persoons elektrische deken a 192,een geschenk van Erik Ver koopkantoor B.V. te Lisse. Vier prijzen: cadeaubonnen ter waarde van 100,voor aankoop van artikelen naar eigen keuze in een van de zaken van V D, een geschenk van Vroom Dreesmann, Nederland. Negen prijzen: 12 bussen Sprème hand en bodylotion a 6,95 per stuk, een geschenk van Bergerac N.V., Den Haag. Een NS wandel-, fiets- of dagtocht naar keuze, aangeboden door de Nederlandse Spoorwegen. Een Intimate-set, winkelwaarde 22,50, aangeboden door Revlon B.V., Amster dam. Een groelbriljantring ter waarde van 135,een geschenk van Jos Inden, Kalverstraat 51 te Amsterdam. juwolior Zes prijzen: een luxe box kersenbon bons, inhoud 30 stuks per doos a 6,25 van Victoria biscuit- en chocoladefa briek, Dordrecht. Tapijtknöoppakket ter waarde van 244,80, een geschenk van N.V. Kon. Veenendaalsche Sajet- en Vijfschachtfa- briek v.h. Wed. D. S. van Schuppen Zoon Twee prijzen: een slof Roxy Dual Filter nicotine arm waarde 17,50, een geschenk van Koninklijke Bedrijven Theodorus Niemeyer B.V., Groningen. Twee prijzen: Rollei E 19 BC batterij computer elektronenflitser, winkelwaard© 147,55, geschenken van llford Foto N.V., Amsterdam. Twee prijzen: een elektrische tandenbor stel, Apag fabrikaat, winkelwaard© 24,95, een cadeau van Erik Verkoop kantoor van J. C. Christoffersen B.V. Lisse. weet wat vrouwen wensen 25 prijzen: een spaarboekje met 100, inleg, geschonken door de Algemene Bank Nederland te Amsterdam. Vijf prijzen: een origineel Italiaanse schapewollen autowashandschoen Giem- me NT, rubber gevoerd dus waterdicht, winkelwaarde 10,95, aangeboden door G. v. Amersfoort-lmport-Export, Krulle- laan 40, Zeist. Een Kodak pocket instamatic 100 came ra, winkelprijs 91,een cadeau van Kodak Nederland B.V., Odijk. De vierde weekhoofdprijs: Hen afwasmachine of voor ƒ850,- aan andere Bauknecht-appj (wasmachine, centrifuge, koelkast, enz.) aangeboden door Bauki B.V., Breda. De vijfde weekhoofdprijs: Een home-trainer Skiff roeimaehine op oliedruk waardoor uUi lichter wordt waarde 425,-, aangeboden door Carnielll Nede' Een exemplaar van „500.000 puzzelwoor den", Nederlands grootste puzzelwoor denboek, waarde 29,50, een geschenk van Uitgeverij Luitingh N.V. Publishers te Laren. Een boek „Planten en hun naam" door H. Kleijn, winkelwaarde 34,50, een cadeau van Meulenhoff Nederland B.V.» Amsterdam. Deken en sprei t.w.v. 300,- aangebo den door de Koninklijke AaBe-fabrieken- Tilburg. De zesde weekhoofdprijs: Een Singer zig-zag machine, type 353 Starlet, Ier waarde van ƒ5 een geschenk van Singer B.V,, Amsterdam. Bij een winnaar van een auto kunnen bezwaren zijn tegen het accepteren van die auto op grond van milieu-overwegingen. De Stichting Nationale Aktie voor Natuur behoud en Natuurbeschermingseducatie heeft uit de aard van de zaak begrip voor deze zienswijze. Zij is in dat geval bereid om uit de opbrengst van de puzzelakti© aan de winnaar, i.p.v. de auto, de dan geldende cataloguswaarde daarvan in contanten uit te betalen. De Stichting is voornemens de auto aan de Kruisverenigingen aan te bieden ten behoeve van de wijk verpleging; Daarmee wordt be vorderd dat de auto, die nog zal worden voorzien van een ra-verbrander, een sociaal doel zal dienen. Twee prijzen: Rollei P 35A volautomati sche kleinbeeld diaprojector, waarde'. 351,aangeboden door llford Foto N.V., Amsterdam. Een pakket levensmiddelen ter waarde van 30,aangeboden door De Gruy- ter, 's-Hertogenbosch. Een doos met 12 flessen Spa Reine „natuurzuiver bronwater", aangeboden door Spa MonopoJe. Warme donsdeken met lakenovertrek, merk Iriselte, ter waarde van ƒ250,- aangeboaen door Claushuis Beuth Co., Naarden. Vijf prijzen: een spaarboekje met 500,inleg, geschonken door de Al gemene Bank Nederland. Een pakket Knorr produkten ter waarde van 25,—, een cadeau van Cosmonda Voedingsmiddelen N.V., Utrecht, Vier prijzen: "De Plasticvreter", het 1500ste Zwarte Beertje door Kit Pedler en Garry Davis, a 3,50, geschenken van A. w. Bruna Zoons, Uitgeverij B.V. Utrecht. Pakket met 6 verschillende Stllbepan produkten ter waarde van 26,25, eon geschenk van Dagra N.V., Diemen. Vijf prijzen: een poster-set. aangeboden door de Suid-Afrikaanse Tounstekorpora- sie. Elke week te winnen voor ƒ1.- Een KODAK Super 8 filmcamera en proj'ector tot een waarde van 1.000,-. Dit is één van de extra- eind hoofdprijzen. Tevens maakt u elke week kans op een Kodak pocket instamatic van 91 KODAK Nederland!» Odijk De puzzelaars(sters) die aan alle puzzels meedoen maken kans op* bijzondere hoofdprijs. De notaris heeft n.l. één van de 26 weken vrezer. waarin hij zes inzendingen trekt, die aan het eind van de aktie» loond worden met bijzondere prijzen: De 1e prijs is een geheel verzorgde wereldvliegreis naar Ceylon voor 2 personen, t.w.v, 3.600,- Een geschenk van HOTELPLAN b.v. Intern. Reisorganisatie, Den Haag. De 2e «An 6e prijs bestaan uit: een weekendreis naar Londen voor 2 personen per KLM (halfpensW aangeboden door reisbureau DE MAGNEET b.v., Alkmaar. ■GRETA Vermeulen demon streert de door haar ontwor- „n fluit on 4 februari om 14,00 u in het Brabantse Con servatorium, Kempenbaan 2 te %'ilburg. Belangstellenden ziin welkom OLIE-maatschappijen laten het Brabantse Keger Trio (Du- aanBKarpisek, John Sekreve. beiden van HBO en Lucius Voorho: t) rond de carnavals dager, naar Perzië komen Voor' concerten m Abadan. Ahwez, Emmayez, Isfahan Sh:raz en drie in Teheran., waaraan de Perzinche tv aan dacht schenkt. kxbari T-aoncours, geor- «ariseerd door Conamus, in maart en april. Voorronden in Amsterdam, Den Haag, Utrecht en Antwerpen. FinjUe 29 april in Amsterdam. Hootd- prijs l reis naar Londen en twee geldprijzen van f lzau,- an f 750.-. V KONINGIN Elisabeth, in ternationale muziekwedstryd, voor piano dit jaar, in mei te Brussel. Inschrijvingsvoor- waarden verkrijgbaar bij Con cours Musical International Reine Elisbeth. Rue Baron Horta 1L Brussel. JAAP Egmond met syste matische reliëfs, van 2 tot 25 febEan in galerie Kokon. NieuMrlandstraaL Tilburg. EWERELI) Jeugd Orkest 1974 van 23 juni tot 1 augus tus, eerste bijeenkomst in we nen van 23 juni tot 8 juli, waar kandidaten op geschikt heid worden bekeken. Een se lectie zal daarna repeteren en oonserteren in Londen, Taing- lewood (USA) en Ottawa, o.l.v. Tilson, Ozawa en Bern stein. Vergevorderde muzieka- mateurs en leerlingen van conservatoria kunnen zich als gegadigden opgeven (tel 020- 163701) WAT EEN Planeet, de mu sical Evan Annie MG Schmid en Hfrrry Bannink beleefde al over de 100 voorstellingen. Na 3 februari laatste voorstel ling in Carré gaat de musi cal het land in o.a. naar Breda. Tilburg en Middelburg. 0 «XPOSITIES om naar toe te gaan: in galerie Micro, Oos terhout, tot 9 februari, Vijf Westbrabantse kunstenaars (Gerard Konings, Ruud Nelis- sen. Peter Oosterbos, Fritz Schremmer, Jac. v. d. Smis sen) Han Claesen, beelden en Kees Mandos, schilderijen, tot 25 febr. Bij BKS, Tilburg; schilderijen, tekeningen en li nosneden van Guido Reijer- man en Ton Gravelijn in Kruithuis Den Bosoh (tot 20 febr). NOSTALGISCHE Hoeren liederen van Berthold Brecht en tijdgenoten zullen op 5 fe bruari bij de Sissies hun lan delijke première beleven in de Haarlemse Toneelschuur aan «fe'Smedestraat. '*v De vergunning voor het houden van deze puzzelactie is verleend aan de Stichting Nationale Actie voor Natuurbehoud en Natuurbe schermingseducatie te 's-Herto genbosch, door de Min.v. Justitie bij besluit van 23-3-73, nr. L.O. 73010101048. Deze puzzelactie ten bate van het Natuurbehoud en natuurbeschermings educatie, bestaat uit 26 opgaven, die wekelijks in deze krant worden gepubliceerd. Om mee te dingen naar de fantastische eindhoofdprijzen en extra-eindhoofdprijze" moet men aan het einde van deze puzzelactie het totaal aantal letters N inzenden uit alle 26 puzzeldiagrammen. Dus alle N's die in de oplossingen (nietde omschrijvingen) voorkomen. Men telt ze slechts éénmaal (dus niet én horizontaal én verticaal). Wekelijks telt u de N's schrijft ze op en aan het einde van de puzzelactie zendt u het totaal aantal N's in. De eindhoofdprijzen, die u hiermede kunt winnen vindt u elders op deze pagina. TONEEL-TE ATR AAL -1: „Nu ligt aan ieder beleid, dus ook aan subsidiebeleid de vraag ten grondslag: „Wat heb je met de mensheid voor?". Als het antwoord daarop ver doving is, subsidieer dan Podi um en alle vrije produkties, ach, eigenlijk alle amuse ment... Dat wil niet zeggen, dat aimusementt verboden moet worden. Maar 't door sub sidie stimuleren van bepaalde vormen van amusement is niet te verdedigen", aldus Lien Heyting in „Geen geld voor Podium". Verder o.a. een kri tische beschouwing over het nieuwe culturele centrum van Groningen; Tom Blokdijk en Nico Brink over de toneel voorziening in Rotterdam; Wordt Living Theatre een tweede Sater? (Blokdijk) en een gesprek met Jefry Shaw en Theo Botssthuyver van de Eventstructure Research Group over Diadrana en an dere plannen op diadrama- tisch gebied (T.-T., postbus 58, Gtóningen). HOLLANDS MAAND BLAD -314: „Het leerstuk van de consumentensoeverei- niteit is een van de meest uitgewerkte mythen van de burgerlijke economie", zegt J. Velmer in „Een kritiek op de burgerlijke economie". Het ge wenste doel van de democrati sche staatsvorm, sociale recht vaardigheid, is iets totaal an ders dan inspiratie, het ele ment dat richting geven toe voegt aan onderzoekarbeid meent A. Sleeswijk in zijn bijdrage over „De universiteit enthousiasten en ambtena ren". ïoudraine beweert dat zij. boek (Wje is van hout) eei wetenschappelijke kant heef! maar aan alle kanten blijk het niet zo te zijn. Foudraim heeft ons een rad voor d< ogen gedraaid. Zijn boek kaï de prullemand in. Foudraine: ideologie is in tegenspraal met de realiteit", beweert Ju dy var Emmerik o.a. in „Wi( is van goud?". Verder o.a. lite raire bijdragen van Korteweg Guepin en Kuijer. (HM. No belstraat 27, Den Haag).

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 22