bestuurlijke instanties beoordelen in maart tweede voor kern centrale „landbouw betaalt van prijsstijgingen" HERCULES LOOST GIFTIG METAAL KOBALT Commissie Borssele eist stopzetting kern centrale Directeur Hoechst-Chili niet naar Nederland i 4; Zeeland met melk nog niet veel mans BIERVLIETSE NCB-VOORZITTER gelag VMZ-blad Telefoonnummers Middelburg vijf-cijferig bedrijfs. volleybal Regen LIEFDESVERDRIET KOST JONGEMAN F 800.- ROETE Uitslagen EHBO-wedstrijden Ledenvergad! Handelscentf IN NATIONAAL OPZICHT PROBLEEM VROUW UIT TERNEÜZEN ERNSTIG VERBRAND Vrijdag 1 februari 1974 (Van onze eonj H HÜLST - J dween voorlopig R van de ranglijst I eerste klasse in de I leybalcompetitie ,,'"1 Morres bleef boV(/| terwijl Hako p,, J duur verkocht KVan een onzer verslaggevers) MIDDELBURG-AMSTER DAM Er is niet de gering ste kans dat de directeur van een in Chili gevestigde fabriek van Hoechst zal worden over geplaatst naar Nederland. De petities van de kant van de ondernemingsraad van Hoechst-Vlissingen en van de industriebond NVV in Zee land, zijn dan ook een overbo dig gebaar In de bewuste petities wordt de leiding van het concern met aandrang gevraagd om de directeur van de in Chili ge vestigde Hoeehstfabriek niet naar Nederland over te plaat sen, gelet op de krasse uit spraken die deze directeur heeft gedaan over het schitte rend slagen van de militaire staatsgreep die een eind heeft gemaakt aan het bewind van president Allende in Chili. De uitspraak van de bewus te directeur, wiens naam niet wordt genoemd, is ontleend aan een brief van deze functi onaris aan de raad van be stuur van het Hoechstconcern in Frankfurt. Zowel de raad van bestuur in Frankfurt als de directie van Hoechst-Ne- derland, vesp. Hoechst-Vlissin gen hebben zich op het stand punt gesteld dat de meningen van de directeur van het Chi leense bedrijf, die in Neder land nogal wat opzien hebben gebaard, heel voor 's mans eigen rekening zijn. Men kan hem, aldus zegt men in Frank furt, in Amsterdam en in Vlis- singen, bezwaarlijk verbieden om privémeningen te uiten. Er is geen enkele reden, aldus de officiële woordvoerders van Hoechst. om aan te nemen dat de bestuursorganen of hoge functionarissen van Hoechst de mening van hun man in Chili delen. Integendeel: zij distantiëren zich daarvan. Howel overplaatsingen van directeuren bij het wereldcon cern regelmatig plaatsvinden, is er ge enenkele reden om te vrezen dat uitgerekend de man uit Chili naar uitgere kend Nederland zal worden overgeplaatst, zo vernamen wij van bevoegde zijde bij Hoechst. De antwoorden op be angste petities van de onder nemingsraad in Vlissingen en van de industriebond NW, zijn om die reden neutraal van karakter geweest, aldus de Woordvoerder van Hoechst- Holland. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Het district Zeeland van de EHBO houdt op zaterdag 9 maart zijn jaar lijkse districtskampioenschap pen. De hieruit voortkomende districtskampioen en de ploeg die op de tweede plaats ein digt, zullen dan deelnemen aan de landelijke EHBO-kam- pioenschappen. De kampioen schappen van het district Zee land worden dit jaar georgani seerd door de afdeling IJzen- dijke, de kampioene van vorig jaar. De kampioenschappen voor Zeeland worden gehou den in het verenigingsgebouw in IJzendijke en beginnen 's middags om twee uur. het tensloti, wist te redden. Ai. zullm ,1 nog ,,3 ven acteren dames zeker ge winstpuntjes i, Voor de rest vlei opwindends te note, alle favorieten n,, de hand bleven, SC Morres i,J moeilijk om J te consolideren, ui het Graauiwse GVC Ol'miulo had niet kans tegen een on sterker Mavo 1 wicht in 4—0 cijfa,' Tussen Watneys 1 Sport werd het een nende aangelegei beide teams onge-,„., zelMe gehalte ware bepaald moment naar uit dat de aan Watneys niet' ontgaan, maar van geen wijken slaagde er tenslotte zeer verdiend, met gevieren. Tussen KPJ 1 werd het enide strijd, die ai' wers tot op het ment heeft geboaT beide teams ai-, waagd waren, bleek: damesteams toch bruikelijke s 19—21 i4—18, in van KPJ dat aids 03 zegevierde. Tweede klasse: zeer goed tege: een iets sterker W; uiteindelijk een !i zege behaalde. Ei liet een dapper kansloos, het moest met een teru-g naar huis. strijd van Morra Voorwaarts 2, mca: team hield met 1-1 hand. De derde klasse: KPJ 2 waren vol elkaar gewaagd en vier sets met 2—2 punten. Edah bv tornen tegen Mavo een 04 nederlaag- Nieuwe overwinnigl steeds beter spelrjl mann dat ditmaal IT 1 kaneloos met Ij sloeg. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Er zijn twee serieuze kandida ten voor de bouw van een tweede kerncentrale op. het PZEM-terrein te Borssele. De beide gegadigden bereiden thans offertes voor, die in de loop van maart door de bevoegde bestuurlijke organen zullen worden beoordeeld. De in aanmerking komende centralebouwers zijn de combina ties Kraftwerk Union - Siemens - Stork en General Electric - Rijn-Schelde - Verolme. De eerstgenoemde combinatie heeft ook de eerste kerncentrale in Borssele gebouwd. Nieuwbouw in oude stijl. Die naam zou je kun nen géven aan bovenstaande foto. Hij werd gemaakt in de -j v Vestdijkstraat in Hulst. «T Daar worden op het ogen- 5 'I blik een drietal nieuwe wo ningen gebouwd, die echter geheel in oude stijl worden opgetrokken. Compleet met trapgevel tj es en al. (Van onze cori TERNEÜZEN - algemene ledenva van het Handelscw neuzen, onder voorc"- van de heer J. te op maandag 18 f* 20.00 uur in hotel I is het lid van het bestuur, de heer M' aan de beurt van herkiesbaar. Verder treden - W.J. Bliek, die r.:S baar is en waarvoor! P. Meinhardt zl® *1 stelt en de heer G. die zich wel herlees-) Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het KNMI op donderdag om 18.00 uur: vooral aanvankelijk re gen, later opklaringen en iet* lagere temperaturen. Weers vooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor zaterdag: Aantal uren zon: nul tot 4. iviMin. temp 2 tot 6 graden Voorts^zal'het"boven normaal- Max- temp.: 1 stellen de jaarlijkse tot 5 graden boven normaal, tt te verhogen tot/! Kans op een droge periode ve de verdere i'- i va" Instem 12 uur: 60 pro- aeendaounten zullen cent. Kans op een geheel cursus verkooptechntl droog etmaal: 30 procent actieprogramma worden gesteld. Voor zondag: Aantal uren zon: nul tot 5. Min. temp.: nul tot 5 graden boven normaal. Max. temp.: nul tot 4 graden boven nor maal. Kans op een droge peri ode van- minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Konstanz 295 (-1), Rheinfel" den 212 (pi. 7), Straatsburg 180 (-12), Plittersdorf 352 (- 18), Maxau 415 (-12), Plochin- gen 159 (-3), Mannheim 255 (- 7), Steinbach 179 (-7). Mainz 291 (-8), Bin-gen 170 (-7), Kaub 206 (-8), Trier 313 (- 15), Koblenz 240 (-6), Keulen 228 (-3), Ruhrort 404 (-6), Lobith 1042 (-13), Pannerden- se kop 1008 (-12), Nijmegen '£»l ze'o"' ü,43 <*w>. Utsselkop 895 (-8), zo op zijn doe' i Eefde IJssel 4t;. (_2) Deven. het absoluut alm d;|1» ter 337 (-1), Monsin 5480 (- aldus mr. Koene 30), Borgharen 4057 (-63) van tien jaar Belfeld 1258 (pl. 46), Grave revanchegedaetiten ben, de sluis 548 (pl. 33) Hij ^elde tenslotte^', twijfels blijft 1 nnr' juistheid van hf' 1968 en dat hu M vaardige straf #i dacht „aan een hMit vijf jaar". De recht» zijn vonnis rek" voJ[ houden met het dubieuze vonnis Aan een laatste fjl Klaas G. geen-< terwijl het Ignatiu® vlak bij de hand was licht het slachtoffer den zou zijn gew'".,,,, ook in tegenstelW' psychiaters het«« koesteren van z0": enenmale abnorm drag kan toch njej worden geaccept een afwijking- op De president van bepaalde de '"tsPr veertien dagen. Morgen, zat. 2 febr. Bergen 10.21 en 13 Hansweer: 9.55 en 22.36 Terneuzen 9.20 en 22 02 I Vli^incen 8.52 en 21 38 Zoom Wemeldmge 10.11.en 23 03 (Van een onzer verslaggevers) GOES In de laatste afle vering van het blad „Melk", het voorlichtingsblad voor de melkveehouderij wordt mee gedeeld dat de melkveehoude rij van Zeeland kwantita tief bezien in landelijk verband niet van grote bete kenis is omdat de Zeeuwse koeien maar ongeveer één procent van de Nederlandse melk leveren. Dit wil niet zeggen dat er in de Zeeuwse veehouderij niets gaande is. Integendeel, de zaak is in beweging, hetgeen duidelijk blijkt uit het boekje „Rundveehouderij in Zeeland 1973". waarin ir. M. C. Ver boon van het consulentschap voor de akkerbouw en de rundveehouderij in Goes stelt dat gezien de ontwikkeling tot nu toe het te verwachten is dat het aantal landbouwbedrij ven, waar men melkkoeien aantreft, verder zal afnemen; het aantal dieren op de bedrij ven waar de koeien worden gehandhaafd, zal echter toene men Volgens ir. Verboon kan ruwweg worden geschat dat van de 1500 Zeeuwse bedrij ven met melkkoeien er over vijf a tien jaar er maar 700 tol 900 over zullen zijn. Vooral de bedrijven mer. weinig koeien zullen de melk veehouderij aan de kant zet ten. Dat is de laatste jaren al gebeurd en zal zich ook wel zo voortzetten. Volgens ir. Verboon heeft dit verschijnsel diverse oorzaken. Een ervan is het feit dat met weinig koeien de rentabiliteit van de melk veehouderij ver te zoeken is. De kostprijs wordt gezien de melkopbrengst te hoog. Een andere factor die meespeei: is de teruggang van het aantal personeelsleden in de land bouw. Met meer personeel was het vroeger gemakkelijker om koeien te houden. Ook door verbetering van gronden, die tevoren als weiland werd°n gebruikt en nu voor akker bouw geschikt zijn. zijn er meer koeien op de bedrijven met weinig koeien verchvp nen In het algemeen is het zo dat bedrijven, die vroeger meer dan twintig koeien had den er nu nog meer hebber. Het aantal bedrijven met min der dan twintig koeien loopt terug Trof men vroeger pei gemengd bedrijf 9.3 k >eier aan, nu zijn er dat 13,3 Overi gens is volgens ir. Verboon het gemengde bedrijf in Zee land een erg gecompliceerde zaak. In verband hiermee was het de bedoeling een studiedag voor de melkveehouderij te beleggen. In verband met de oliecrisis en de daaraan ver bonden vraag of veel belang hebbenden zouden kunnen ko men, is die dag niet doorge gaan. Voor dit jaar is er geen gelegenheid en daarom zal de studiedag volgend jaar worden gehouden. De boeren krijgen dan voorgeschoteld hoe het ge mengde bedrijf in Zeeland er uitziet. (Van onze correspondente) MIDDELBURG A.G. nit Vrouwenpolder dreigde het slachtoffer te worden van een familietragedie. Hij bedreigde onlangs zijn aanstaande schoonvader met een schroe- vedraaier. Omdat deze hem niet het adres wilde verschaf fen van zijn dochter. De jongeman en het meisje hadden al drie jaar verkering. Ze stonden op het punt te gaan trouwen toen er een eind aan de verkering kwam Lief desverdriet en de zenuwen brachten de verdachte ertoe naar de schroevedraaier te grijpen. De officier van justi tie eiste twee maanien voor waardelijke gevangenisstraf, twee jaar proeftijd en f 400 boete. De politierechter toonde medelijden met de man en veroordeelde hem tot een maand gevangenisstraf voor waardelijk, twee jaar proeftijd en f 300 boete. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET „Het is de allerhoogste tijd dat de land bouworganisaties met de rege ring gaan praten over de recen te prijsstijgingen en met name over de zorgwekkende ont wikkeling van prijzen van ge garandeerde gewassen. De or ganisaties moeten zich dit keer niet, zoals bij onze pro testactie in Goes, met een kluitje in het riet laten stu ren". Dat zei voorzitter G. A. Claeijs van de Biervlietse afdeling van de NCB, de Noordbra bantse Boerenbond, op de al gemene vergadering van deze afdeling in zaal Bracke. Nadat 1973 voor de land bouw een jaar met goede op brengsten en goede prijzen is geweest zag de heer Claeijs de toekomst, mede door de reva luatie van de gulden en de gevolgen van de energiecrisis, heel wat rrynder rooskleurig tegemoet. „De prijsstijgingen hebben een sneeuwbaleffect veroorzaakt en het einde van die prijsverhogingen is nog lang niet in zicht. Een groot deel van de groeiende inflatie komt neei op de rug van de landbouw". De heer Claeijs wees er ver der op dat de Nederlandse boer weinig wijzer is gewor den van de uitbreiding van net aantal EEG-lidstaten tot ne gen. Het zwevend maken van de Franse frank heeft de posi tie van de Franse landbouw verbeterd, maar draagt niet bij tot grotere eenheid van de EEG, zo meende de NCB-afde lingsvoorzitter. De heer De Groo2 hield een inleiding over oude dagsvoorziening voor zelfstan digen. Een en ander heeft de direc teur van de N.V. PZEM, ir. M. D. Dalebout, verklaard in een vraaggesprek met de redactie van het personeelsblad van de N.V. PZEM. Hij deelde daarin tevens mee dat twee adjunct directeuren van de N.V. PZEM inmiddels oriënterende gesprekken voeren met finan cieringsmaatschappijen om de bouw van de tweede kerncen trale, die een vermogen vas duizend Megawatt E zal moe ten krijgen, mogelijk te ma ken. De investeringen worden door ir. Dalebout voorzichtig op rond een miljard gulden geschat. Een tweede kerncentrale zal aan ongeveer 100 mensen werk verschaffen, aldus ir. Dalebout, die constateert dat de directe werkgelegenheid, welke de centrale verschaft, van weinig betekenis is tegen de achtergrond van de enorm© investeringen. Hij zegt: „Er kunnen na tuurlijk wel andere takken van industrie komen, hier of elders in het land, die de werkgelegenheid bevorderen en die energie nodig hebben. Ir. Dalebout stelt in dat ver band nog eens vast, dat de PZEM 'n bedrijf is dat in de sfeer van de dienstverlening behoort te gedijen. Voor ir. Dalebout is het ver der, zoals hi.i verklaarde, een gewetensprobleem om de bouw van een tweede kern centrale te helpen voorberei den. als een deel van de be volking tegen zo'n centrale be zwaren heeft, en als tegelij kertijd duidelijk is dat het eigen verzorgingsgebied van de PZEM het ook zonder tweede kerncentrale zou kun nen stellen. De eerste kerncentrale is overigens sinds enkele dagen weer in discussie, doordat het gerucht loopt dat de centrale weer eens met een storing te kampen heeft. Gisteren heeft de commissie-Borssele ad hoe zulks nog eens in een brief aan de meeste Zeeuwse ge meentebesturen meegedeeld. De PZEM - leiding gaf ons te kennen, dat er van een storing geen sprake is. „De kerncen trale draait op vollast en we zijn er bijzonder tevreden over", aldus het commen taar. 0 Ir. M. D. Dale bout. In financiële kringen vraagt men zich intussen af aan wel ke van de twee in aanmerking komende combinaties de op dracht voor de bouw van een tweede kerncentrale zal toe vallen. De combinatie KWU- Siemens-Stork heeft het voor deel van zijn 'gevestigde repu tatie bij de PZEM. Daartegen, over staat dat Rijn-Schelde- Verolme met General Electric en de Chicago Bridge and Iron Company (beide in de V.S. gevestigd) op korte termijn een Europese onderneming wil stichten, die zich toelegt op de fabricage van onderdelen voor nuclaere installaties, waaronder speciaal reactorva ten. Volgens ramingen uit 1972. dus geruime tijd voor de olie boycot optrad, rekende men bij Rijn-Schelde-Verolme op de bouw in Nederland van een kerncentrale per drie tot vier jaar. Na 1980 zouden er, aldus RSV-informaties in Nederland een a twee kerncentrales per jaar kunnen worden bijge bouwd. Deze verwachte groei in de sector kernenergie ver klaar de wens tot samenwer king op nucleair gebied tussen RSV en de Amerikaanse nu cleaire reus General Elec tric. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/DEN HAAG „Hercules loost kobalt. Overheid houdt vervuiling geheim op verzoek van indus trieën. Onder deze alarmerende kop meldt het eerste nummer van het voortaan maandelijks verschijnend blad van de Vereniging Milieuhygiëne Zeeland, dat de chemi sche fabriek Hercules te Middelburg handjeklap met G.S. van Zeeland heeft gespeeld, om buiten de officiële hinder wetvergunning om het giftige kobalt te kunnen gebruiken en te kunnen lozen. In de officiële vergunnin gaanvraag op grond van de (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De com missie-Borssele ad hoe heeft Provinciale Staten van Zee land en de gemeentebesturen van Vlissingen, Middelburg, Arnemuiden, Goes, Kapelle, Reimerswaal, Hontenisse en Oostburg een afschrift gezon den van zijn telegram aan de regering en de Staten Gene raal. In dit telegram word't een resolutie, die tijdens een bij eenkomst in Borsele door een groot aantal aanwezige Zeeu wen werd aanvaard, ter ken nis van de rijksoverheid ge bracht. De bewuste resolutie eist van de regering de onmid dellijke stopzetting van de kerncentrale te Borssele, zo lang de veiligheid van de be volking in de zeer wij-de om trek niet ten volle kan worden gegarandeerd. De commissie-Borssele heeft nu ook de betrokken gemeen tebesturen van het standpunt van een deel van de bevolking op de hoogte gebracht, in de hoop dat deze besturen steun zullen geven aan het streven van de actiegroepen, om de centrale stil te leggen. Aan de gemeentebesturen wordt gevraagd of zij in navolging van de burgemees ter van Borsele wel de verantwoordelijkheid kunnen en durven dragen voor de ge volgen van een ongeluk met de kernreactor waarbij radio activiteit buiten de befaamde „bol" zou kunnen treden. „Het reactorvat staat op minuten afstand van de grootste bevol kingscentra van Zeeland", zegt de commisgie-Borsele ad hoe, die er ten overvloede op wijst, dat zich in de kerncentrale weer eens een storing heeft voorgedaan die tot stopzetting van de reactor heeft genoopt. Volgens de commissie dient het Franse aluminiumbedrijf Péchiney, dat de grootste" hoe veelheid elektriciteit van de kerncentrale betrekt, de kos ten te dragen die gemoeid zijn met het stichten van een ef fectieve hulporganisatie. Tot de extra kosten van kernenergie in Zeeland rekent de commissie ook de kosten van opleiding van artsen en verpleegsters, de aanschaf van 100.000 zuurstofmaskers voor de bevolking en het nodige evacuiatiemateriaal, de bouw van schuilkelders en nog en kele van deze miljoenenpos- ten. hinderwet wordt kobalt niet genoemd, aldus het VMZ-blad, waarmee „bewezen is dat de openbare bezwarenprocedure, evenals de inspraak van de bevolking, een lachertje is". Het bericht heeft bij de direc tie van Hercules in Den Haag de nodige wrevel opgewekt. De informatie, die het VMZ- maandblad geeft, is namelijk ontleend zo zei men ons aan een vertrouwelijk gesprek tussen de Hercules-directie en een bestuursdelegatie van de VMZ, aangevoerd door voor zitter J. M. Bannink. Desge vraagd liet de Hercules-direc tie ons het volgende weten: „Wij hebben inderdaad t wee hinderwetvergunningen gekre gen, waarvan er een op basis van vertrouwelijke vergunning is verleend door G.S. van Zee land. In de vertrouwelijke vergunning wordt kobalt (een giftig metaal) genoemd als een der katalysatoren die wij in ons produktieproces gebrui ken. Dit produktieproces hou den wij, uit concurrentieover- wegingen, geheim. Het is be slist onjuist dat de hinderwet vergunning, die op ons pro duktieproces betrekking heeft, vertrouwelijk zou zijn behan deld omdat daarin het gif ko balt wordt genoemd. In de „o- penbare" vergunning worden ook giftige stoffen genoemd, maar het kobalt, in samenhang met andere katalysatoren vormt toevallig onderdeel van het produktieproces, dat wij geheim will enen moeten hou den", aldus de Hercules-direc tie. Nader gevraagd vernamen wij het volgende van deze zij de: 1. Kobalt is een giftig metaal, dat zeer kostbaar is. Het wordt om die reden bij Hercu les grotendeels in een recy cling proces teruggewonnen. 2. Er is een hoeveelheid ko balt, dat in de vorm van oxy- de vrijkomt en dat via de 40 meter hoge schoorsteen in de atmosfeer wordt gestoten. De hoeveelheid op deze wijze af geblazen kobaltoxyde bedraagt 200 tot 300 gram per uur, 3. De omstandigheid dat ko balt wordt gebruikt bij bestra ling van b.v. kankergezwellen, kan het vermoeden doen rij pen dat Hercules radio-actieve stof in de buitenlucht brengt. Zo'n vermoeden, aldus de di rectie van Hercules, is volko men onjuist. Het door Hercu les gebruikte kobalt is niet met neutronen gebombardeerd en is derhalve geen „stralen de" stof, alhoewel de giftig heid er van niet wordt ont kend. TERNEÜZEN Donderdag morgen om ongeveer zeven uur liep mevrouw H. aan de Eikenlaan 86, te Terneuzen ernstige brandwonden op, toen zij boven de gootsteen, te dicht bij de vlam van de gas- geiser, uit een jerrycan benzi ne met een trechter overgoot. Het slachtoffer moest ter be handeling naar het Julianazie- kenhuis worden overgebracht. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURJ Als eer ste Zeeuwse stad krijgt Mid delburg in de loop van april vijf-cijferige telefoonnummers. De telefoonabonnees in de Zeeuwse hoofdstad krijgen vóór het nummer dat zij thans bezitten, het cijfer 1 of 2 toe gevoegd. De introductie ge schiedt gelijktijdig met de verschijning van de nieuwe gids van het telefoondistrict Breda. Behalve de „voor-schake ling" van het cijfer 1 of 2 zullen enkele belangrijke tele foonnummers, zoals die van de politie-alarm-centrale, van het parket van de officier van jus titie en nog enkele andere, worden gewijzigd. De invoering van het 5-cij- ferig telefoonnummer is no dig, aldus vernamen wij van een woordvoerder van PTT, omdat in Middelburg het aan tal telefoonaansluitingen in de buurt van de 9.000 is geko men. Met de tot dusverre ge bruikte viercijfers kan mne die 9.000 telefoonabonnees nog juist bedienen. De komen de wijziging heeft betrekking op het gehele centrale gebied Middelburg, waartoe ook Sint- Laurens en Nieuw- en Sint- Joosland behoren. Vlissingen zal, volgens de voorlopige plannen, in 1975 op 5-cijfers overgaan, evenals Goes. Terneuzen, dat qua in wonertal tot de grootste steden in Zeeland behoort, Kan met zijn viercijferige telefoonnum- mrs nog geruime tijd toe. Hier zijn, aldus PTT. ongeveer 5500 telefoonaansluitingen aanwezig, zodat er nog een reserve van circa 3500 num mers aanwezig is. De wijzi ging van de telefoonnummers in het cetrale gebied Middel burg heeft tot gevolg, dat heel wat handelsdrukwerk moet worden gewijzigd. Met het oog daarop heeft PTT de abonnees reeds vorig jaar op de komen de wijzigingen voorbereid. De zer dagen krijgen de Middel burgse telefoonabonnees een i tweede circulaire, die hen pre pareert op de dingen die ke rnen gaan.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3