Trudy Kombrink: Biljarten sport voor vrouwen Verrassende nederlaag FC Niks I Winst voor Oemoemenoe Spelregeltest POLDERMAN: NAAR BETAALD VOETBAL ■J i GROTE BELANGSTELLING VOOR li Weer sege hockeyteam sport NUV Vaste brandstoffen TRIMAYOMI IN AARDEKH j fl La ver klopt ■rysdale STANDENLIJSTEN mme a Democratisering Vrijdag 25 januari 1974 RESPECT VAN MANNEN AFDWINGEN (Van onze sportredactie) TERNEUZEN „Och, voor mannen is het best leutig. Ze mogen ons komen op halen m de late uurtjes. Zyn ze ook eens weg....", lacht Trudy Kombrink, secreta resse van de VVC, de Vrouwen Vereniging Centraal. Beter bekend als de eerste damesbUjartclub die Zeeland rijk is. Ze worden door de mannelijke collega's nog, we eens bekeken als de dolle Mina's in d e biljartsport, maar zelf denken ze daar ee an ers over. „Waarom zou biljarten geen sport voor vrouwen zijn?", vraagt Trudy ombnnk zich verbaasd af. „Ik vind het juist typisch een vrouwensport. Je h< Vrijdag 25 januari 1974 0 De dames van de biljartvereniging trainen hard om hun gemiddelde op te voeren. a - w J wit 1 vUfr V14£ er weinig kracht voor nodig. Het gaat om de aanleg, de souplesse". (Van onze sportmedewerker) HULST Als voorberei ding op de komende Ozo-be drijfscompetitie die op 10 fe bruari van start gaat op het Ozoterrein in Hulst, speelden verschillende caférermers en bedrijfselftallen oefenwedstrij den. Een verrassende uitslag was de 20 nederlaag van FC Niks I uit Hulst. In het duel tegen FC De Roek uit St. Jansteen. Een versterking voor Roek was het meespelen van de Cliiitex-Zegab-speler Theo de Wit, die een groot aandeel had in de zege. Hij stelde Passemier twee maal in staat te scoren. De turnvereniging Hulst won met 40 van FC Lampoort uit Hulst. Voor rust maakte Bies- broeck er 10 van en vlak na rust scoorde hij nogmaals. Door doelpunten van De Schrijver en Neefs werd het 40. De nieuwe combinatie Clitex-Zee- gat had bijzonder veel moeite met het bedrijfsteam FC Eg- germond uit Hulst. Na een 1— 0 voorsprong met rust werd het tijdelijk een 21 zege. De Clitex-Zeegatcombinatie nam door Theo de Wit een 10 voorsprong en door diezelfde speler werd het na rust ook 20. Vijf minuten voor tijd speelde Eggermond 21 en daar bleef het bij. FC Niks 2 speelde zich in de kijker door MOC uit Terneuzen een 11 gelijkspel af te dwingen. De Hulstenaren namen door d'Hondt een 10 voorsprong, maar Jansen bracht op gelijke hoogte. Na rust werd het nog een felle strijd voor de zege, maar de verdedigers bleven baas over de aanvallers. Het bedrijfsteam De Pijl uit Ter- neuzen won met 21 van het Belgische team uit Kemzeke. Na een 00 ruststand nam De Pijl door Verschueren een 2 0 voorsprong. J. Maes maakte er 21 van, maar verder kwam het niet. (ADVERTENTIE) FOKKE's VERENIGDE STEENKOLEN- EN OLIEHANDEL, B.V. HULST Telefoon 01140-4151 Zo, die zit dan weer. Daar woiden de mannen in café Centraal in Terneuzen even beduusd van. Op zo'n rake op merking van kloeke Trudy Kombrink hadden ze nu net niet gerekend. De dames staan hun mannetje daar in Cen traal. Trudy Kombrink; „We hebben hier nog niet zo lang ons clublokaal. Nog maar van af 25 september. Eerst speelde ik mee bij café Neutraal. Daar waren nog een paar dames lid van die vereniging, maar ik vond het niet leuk dat ik nooit in wedstrijden mee mocht spe len in het team van Neutraal. Vrouwen mochten wel mee doen, maar dan moesten zij een gemiddelde van boven de een spelen. En ik stond tegen de een aan te hikken. Kwam er net niet boven". Trudy Kombrink liet zich niet dwars zitten. Ze trok haar eigen plan en met enkele da mes die op dezelfde golflengte communiceerden als zijzelf trok men bij café Centraal ik, waar de damesinvasie met luid applaus werd begroet. Er werd een bestuur in elkaar getimmerd met Joko Schmidt een dame met aanleg voor het edele spel op het groene laken als penningmeeste- resse en Nneke van Cadsand ails voorzitster. Joko Schmidt: „Het is Én derdaad een internationaal ge zelschap. Er is een Noorse, Zweedse, en Duitse als lid in geschreven en er komt wel licht nog een Joegoslavische bij. Dat komt omdat er ver schillende buitenlanders bij DOW werken. De een kent de ander en hoe gaat dat...". Bij de biljartvereniging VVC wor den de zaken serieus aange pakt. Het is geen kwestie van een eendagsvlieg. De eerste weken kwamen er zo'n vijf tien speelsters, maar er zijn er weer enkele vertrokken. Tru dy Kombrink: „Kijk, er waren er in het begin een paar die dachten dat als ze een kwar tier een keu in de handen hadden een moyenne van der tig konden draaien. Maar dat is natuurlijk flauwekul. Je moet eerst leren. Nu zijn we nog met elf speelsters overge bleven. De echte door - DOW- sters. Hoge gemiddeldes wor den er nog niet gedraaid. We moeten de moyennes nog defi nitief bepalen. Dan gaan we ook meer wedstrijden spelen. Uitnodigingen voor wedstrij den krijgen we genoeg. De mannen spelen blijkbaar graag tegen ons". ue eerste beker slaat Inmid dels al in de geïmproviseerde prijzenkast uitgestald. Een be ker waar de biljartende dames dubbel trots op zijn, want die werd gewonnen door de bil jartende mannen van BZN, die hun clublokaal eveneens in ca fé Centraal hebben, te ver slaan. Joko Schmidt: „Dat was helemaal een giller. Toen wij pas begonnen ston den die mannen rond het bil jart aanwijzingen te geven. Een lachertje natuurlijk, maar, die mannen meenden het beter te weten. We hebben ze uitge daagd voor een match en ze een flink pak voor de broek gegeven. Dat zat de heren hoog...Nu zie je ze niet meer rond de tafel als wij bezig zijn. Hoewel, dan zouden ze misschien nog iets van ons kunnen leren...". Die biljartende damesclub, die nog wel enkele leden kan gebruiken Joko Schmidt: „We streven naar vijftien of zestien leden. Dat is net mooi" heeft zich nog niet officieel bij de Koninklijke Nederland se Biljart Bond laten inschrij ven. Trudy Kombrink: „We zijn nog maar net begonnen. Eerst eens wat vriendschappe lijke wedstrijden spelen en de gemiddeldes opvijzelen. Dan stappen we wellicht over. Want ook officiële wedstrijden spelen lijkt ons leuk. Dan kunnen we laten zien dat bil jarten niet alleen een sport voor mannen is". De biljartende dames staan nog ver van de top, maar als inen de kernachtige uitspraken van het Terneuzense VVC-elf- tal mag geloven krijgen de mannelijke biljarters in Zeeuwsch-Vlaanderen moeilij ke tijden in de toekomst. TON KOOMEN (Van onze sportredactie) MIDDELBURG In een sportieve en zeer spannende wedstrijd, heeft de eerste Zeeuwse rugbyclub Oemoeme noe, gewonnen van het tot dan toe nog ongeslagen Afcent Knights. Na tachtig minuten spectaculair rugby werd de eindstand op 4—3 bepaald. (Van onze sportredactie) AXEL In Axel zijn onder leiding van de scheidsrechters- vereniging Zeeuwsch-Vlaande ren de voorrondes gehouden van de spelregelwedstrijden voor B-junioren. Er worden twee voorrondes gespeeld een halve finale en de finale. Het team dat winnaar wordt in de eindstrijd, zal Zeeuwsch- Vlaanderen vertegenwoordigen in de districtswedstrijden om het kampioenschap van Zuid I. Dat zal op 30 maart in Bre da worden afgewerkt. De kampioen van het district Zuid I, zal dan weer in Zeist gaan strijden om het Neder lands kampioenschap. Bekend zijn nu welke van de 34 inge schreven teams (elk team be staat uit vijf junioren) over gaan naar de halve finale, die op 1 maart gehouden zal wor den. De halve finalisten zijn: Groep I: Oostburg I 73 pun ten; Biervliet 1 67 punten; Hoek 1 66 punten. Groep II: Terneuzense Boys 2 77 punten; Terneuzense Boys I 68 punten Terneuzen I 69 punten. Groep H: KW '24 1 53 punten; HUlsterloo I 67 pun ten; HW '24 64 punten. Groep IV: Vogelwaarde 1 75 punten; Vogelwaarde 2 66 punten; Hontenisse 2, 68 pun ten. Als persoonlijke winnaars gaan over: Groep I: J. Monteau (Oost burg) 19 punten O. van Ren- terohem, Biervliet 17 punten; Van der Bulk, IJzendijke 17 punten. Groep H: K. Dees, Terneu zense Boys 17 punten F. Her- rebout, Terneuzen 22 punten; T. de Kort, Terneuzen 16 pun ten. Groep III: L. van der Voorde HAAT 24 15 punten; P. van Driesaohe, Hulsterloo, 18 pun ten J. Elenbaas, HVV '24, 17 punten. Groep IV: D. Bun, Vogel waarde, 18 punten; R. Lau were, Vogelwaarde, 17 punten en W, van Pamelen, Hontenis se, 17 punten. Juist tegen deze sterke tegen stander speelde Oemoemenoe met de zo broodnodige inspi ratie. Alle vijftien spelers vochten met de grootste in zet. Meteien na het beginsignaal veroverde Oemoemenoe een licht veldoverwicht. Serieuze scoringskansen deden zich echter niet voor. Ondanks het overwicht van Oemoemenoe kwam Afcent Knights toch vrij onverwacht aan een 03 voorsprong. Colen Murdoch slaagde er in via een drop- kick zijn ploeg de leiding te geven. Na de hervatting had Oe moemenoe het even lastig, maar het begon toen aan een stormachtig slotoflensief. Luc Ringoot uit Heikant kon enke le minuten voor tijd de lang verwachte en beslissende try drukken. Uit een scrum kreeg hij de bal in handen, ledereen dacht dat Ringoot af zou spe len, maar hij ging zelf hard door en drukte onder luid ge juich het ovaal net achter de lijn op het gras. De try werd niet geconverteerd, maar dat was van geen belang, want Oemoemenoe stond al met 4 3 voor. Oemoemenoe eindigt door dit resultaat waarschijnlijk op de tweede plaats, zodat de mogelijkheid nog aanwezig is, dat samen met de nummer twee van de andere B-poule en de op twee na laatste van de A-poule om een plaats in de hoogste landelijke klasse van de rugbycompetitie moet worden gespeeld. Zekerheid is er nog niet helemaal, omdat er nog enkele wedstrijden moe ten worden gespeeld en omdat er nog protesten in behande ling zijn. (Van onze sportmedewer ker). TERNEUZEN Rinus Pol derman, de rijk getalenteerde 21-jarige spitsspeler van voet balclub Terneuzen, maakt het helemaal dit jaar. Rinus speelt beter en constanter dan ooit tevoren. Door zijn briljante en doeltreffende spel is het bijna voor honderd pro cent zeker dat hij eind dit seizoen Terneuzen zal verla ten. Rinus Polderman; „Ik had vorig jaar al weg gekund. Toen werd ik benaderd door twee Belgische clubs, die ver tegenwoordigd werden door Fernand Gooyvaerts. Deze had mij bij die clubs aanbevolen. In eerste instantie nam de voetbalclub S.K. Mulligem con tact met mij op- Ik kon er goed geld verdienen. Ik kon zelfs in Terneuzen blijven trainen, maar vanwege mijn studie heb ik het niet ge daan. Dit was ook het geval bij Heist. Daa-r had men al een baan en een woning aan- i geboden, maar dan moest Ik mijn studie afbreken en dat had ik er niet voor over. Ik zit in mijn laatste studiejaar en ik wil dit eerst voltooien, voordat ik de stap naar het betaalde voetbal waag. Ik wil maatschappelijk ook slagen als ik met voetballen stop. Wij zijn nu ongeveer an derhalf jaar getrouwd, en ik heb maar een kleine studie beurs. Mijn vrouw zorgt voor het grootste gedeelte van het inkomen. Dit wil ik niet lan ger meer, anders had ik na de MTS nog wel verder gestu deerd". Rinus Polderman startte i zijn carrière bij het Rotter damse Xerxes. Daarna speelde hij twee jaar bij het uit Breda afkomstige Advendo. In deze periode toonde NAC al ruime belangstelling voor de toen 14- jarige Rinus Polderman. „Maar", zo zegt Polderman, „toen verhuisden wij naar Terneuzen en kon ik de be langstelling van NAC wel ver geten. Nadien heb ik nog een oefentraining bij Feijenoord gespeeld. Adri Stehouwer (ex- trainer van Terneuzen, nu jeugdtrainer bij Feijenoord) zorgde voor het contact. Daar heb ik 10 minuten kunnen spe len. Ik speelde niet slecht, zei den ze nadien, maar ik speelde iets te statisch. Dat was al te gek want je kunt je in tien minuten training niet waar ma ken. Dat ik toen niet beweeg lijk genoeg was kan wel iets van waar zijn, maar daar ben ik nu veel in veranderd. Trou wens in het huidige moderne voetbal moet je veel bewegen, als er op mij een hele zware mandekking toegepast wordt dan probeer ik gaten te trekken, zodat de jongens meer vrijheid krijgen- Bang ben ik niet van hard spel. Ik ga erin zoals ik erin moet gaan, daarom ben ik nog maar een paar keer geblesseerd ge weest. De sfeer bij Terneuzen be valt Rinus uitstekend, en daar zou hij beslist niet voor weg willen gaan, maar de financië le kant van een contract com penseert dat weer. Rinus Pol derman: „Alle spelers mogen bij ons hun eigen mening ui ten, van onze trainer Cas Hu- bregtse. Hij vindt dat een goe de geestelijke verstandhouding tussen de jongens, de homoge niteit van het elftal ten goede komt. Ik ben het daar volko men mee eens. Je moet niet achter iemand zijn rug pra ten. Ik ben echt geen moeilijke jongen en ik heb uitstekende relaties met de jongens en de trainer. De trainer hoeft maar twee keer in de week te ko men, maar hij komt drie keer een teken dat hij beslist wel iets voor ons over heeft. Aan twee trainingen kan ik maar deelnemen, dit weer in ver- oand met mijn studie. Toch ben ik dit seizoen veel bewus ter gaan voetballen dan voor heen, dit komt wel omdat ik mij beter kan concentreren dan anderen jaren". 0 Rinus Polderman: d.it jaar waarschijnlijk naar een betaalde vereniging. (Van* sportmedevtw AARDENBUHg club uit Sluis hi 26 januari een rollers voor volkskoersers, iB zicht in Draaibruj burg. Een wedstnj de deelname van zelfs Engelse dei internationaal heeft. Zo zal de trimvej het Belgische Eek! dige sterkte aa alsmede verschil!#! Zeeuwsch-Vlaminjf der de bekende s;: Oaroll uit Philip^ I zien er voor de s- de Tourclub Huk wedstrijd op het staat, is het vrijnj er ook een sterke uit Hulst van dt zijn. Er heeft ingeschreven, man sators hebben j dat hun collega) aanwezig zullen Caroll is de grote: Maar of hij zal q sen tegen trimmej van de Brandea en Wilfried Mi wacht, valt te zijn trimmers die ten wat fietsen k Dit laatste kan na gezegd worden va: koersers van de a vereniging. De uit Sluis. Rennen i Boerjon en Bram die met steun van supportersschare t« rieten gerekend a den. De eerste wei deze grote wieier; om 19.00 uur. Rik van Linden SUPF WOENSDRECHT De su hebbers in Zuidwest-Nederlan Van de Antwerpse zesdaagse, stelde gisteren, dat de meeste zjjn, dat hun favoriet René Pil de Antwerpenaar Rik van Li Patrick Sercu. Evers: „Nu Piji Sercu zonder meer de zesdaag tens-Duyndam is niet sterk ger e» 11V. die J (Van onze sportmedewerker) HULST „Als sportman sta ik er niet afkerig tegen over wanneer de deelnemende teams in KNVB-verband zou den willen spelen. Maar aan gezien ik de grote verantwoor ding heb over de terreinen, moet ik wel. Op de eerste plaats zouden dan de teams maar twee maanden kunnen voetballen, terwijl ze nu een volledig jaar kunnen spelen. Het voornaamste argument is echter dat we dan onmiddel lijk wel vijf velden kunnen omploegen. Die terreinen zijn uiteindelijk aangelegd voor hun, en zij voetballen uitein delijk voor hun plezier. Een wedstrijd in KNVB-verband is voor mij persoonlijk altijd nog wat anders dan een wedstrijd bij ons. Maar ik dacht dat de KNVB wel begrip voor ons heeft, en andersom is dat ook het geval". Dat zegt Benny Warnier uit Hulst de grote organisator van de verschillende series vriend schappelijke voetbalwedstrij den, die elk jaar op de OZO- terreinen in Hulst gespeeld worden. Wedstrijden waar in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen een grote belangstelling voor bestaat. Ook voor de komende wedstrijden die op zondag 10 februari van start gaan is onze belangstelling aanwezig. Deze keer wordt het dan een echte competitie waarvoor aan het einde het kampioenselftal ge huldigd zal worden. Warnier: „De deelnemende teams wil den nu wel eens een competi tie spelen. De wedstrijden krijgen dan natuurlijk wel meer waarde." De deelnemen de elftallen zijn: FC Clitex - Zeegat uit Clinge, FC Niks 1 en 2 uit Hulst, FC Het Cen trum 1 en 2 uit Hulst, Trim- vereniging Hulst, FC Linex uit Koewacht, FC De Roeck uit St.-Jansteen. FC Eggermont uit Hulst, MOC uit Terneuzen, FC Lampo uit Hulst, Stoffels uit Terneuzen en FC Moncky uit Kloosterzande. Bij deze dertien elftallen zullen zich naar alle waarschijnlijkheid nog vijf ploegen uit Terneuzen voegen, alhoewel hun inschrij ving nog niet binnen was. Or ganisator Warnier ziet zijn ve le maanden hard werken dan ook beloond. Zelf zegt hij ero ver: „Er bestaat hier in het oosten gewoon veel belangstel ling voor. En voor dat soort elftallen en verenigingen zou den. Dat was on het anders bijzonder moeilijk weil nodig aangi zijn om een serie wedstrijden voorbije serie of ook eens een competitie te ve clubspeler.; n» spelen. Animo voldoende, maar de velden ontbreken ge woon. En bij ons bestaat daar alle gelegenheid voor." Bijna vier maanden lang kunnen de teams vanaf 10 februari elke zondagmorgen naar hartelust voetballen. Tegen dat tijdstip de vakantieperiode breekt dan inmiddels aan zal de competitie wel ten einde zijn. Ook het afgelasten van wed strijden gebeurt bij dat soort wedstrijden bijna niet. War nier: „Neen dat doen we zo maar niet, we zijn niet zo flauw. Trouwens de meeste toch een actief lid jongens zijn er gewoon tegen", pelen, wordt het Met uitzondering van zondag verdere deelname 24 februari dan is het carna- Ik wil beslift de I val wordt de competitie in nigingen geen sctó één ruk afgewerkt. Dan zal na gen. Ook met hel t de vakantieperiode aan de vol- de wedstrijden, ie' gende competitie begonnen wor den. Een competitie waar nu al enkele elftallen voor heb ben ingeschreven. Voor de ko mende wedstrijden beginnen de eerste 's morgens om negen uur, en deze duren dan twee keer vijfendertig minuten. Zes neutrale scheidsrechters zullen de nieuwe competitie gaan lei- MELBOURNE (RTR) Het Nederland hockeyelftal heeft gisteravond in Melbour ne met 3—2 gewonnen van een vertegenwoordigend elftal van de staat Victoria. Bet team van Australië speelde met 2—2 gelijk tegen ïtkisUn Bij de rust leidden de Australiërs met 21. Het Nederlands elftal was duidelijk sterker dan zijn te SSstander. Niettemin kreeg de Australische provinciale ploeg vlak voor tijd nog een unieke kans op de gelijkma ker Bob McLennan miste ech ter de strafbal. De Nederland se doelpunten werden gemaakt door Kruize (twee) en Steens -ijpH' L ADELPHIA (DTR) Da als zesde geplaatste Au- steaüër Rod Laver heeft tn de derde ronde van het internati onale tennistoernooi om de Amerikaanse indoorkampioen schappen voor profs in Phila delphia met 6—4 64 gewon nen van de Zuidafrikaan Cliff Bdale. >e Amerikaan Harold Solo mon versloeg eveneens een Zuidafrikaan: Bob Hewitt,, die *en t°en ieder 8 met, cijfers ten onder wAowToo OTrnron rechter leveren problemen en E ontstonden. Gaf men, het meespeiet ve cliubspelers m«i| het verleden nier: „Spelers die 1 een voetbalveren? gesloten is b.j gen niet spelen! zou men werken drijf dat aan dt deelneemt. Ik w: met een voetbal® moeilijkheden ki ging als Drysdale. De Italiaan Adriano Panatta had geen moeite met de Brit Chris Mot' tram (61 63). De Ameri kaan Paul Gerken behoefde Tn set af te staan aan de lansman Georges Goven: 6 17—6. Tom Okker heeft met zijn erikaanse partner Marty Rlessen de vierde ronde van het dubbelspel bereikt. De Ne derlands-Amerikaanse combi natie won met 6—4, 75 van de Zuidafrikanen Hewitt en McMillan dagsmorgens worden. Warnier: zich evengoed nog voordoen, dan b® bereid deze met h van de desbetreff'J ging op te losse: spelen onder de w reeds in een vei? november beslist. RESERVEKLASSEN RESERVE le KLAS. 14-24 RKC 2 12 - 11 TSC 2 13-15 Woensel 2 14 - 15 Vlissing. 2 13 -14 Geldrop 2 13 -13 NAC 3 RESERVE 2e KLAS B. DESL 2 13-22 Roosend. 2 13 - 19 Ba vel 2 13-18 Vlissingen 3 12-9 13 - 15 Terneuz. 2 13-8 13 - 15 HVV 2 13 -14 WVO 2 RESERVE 3e KLAS C RoodWit 3 12-20 RKVVU 2 Dongen 2 12-16 VCW 2 WSC 2 11-14 Baardwijk 2 RWB 2 12-14 Alliance 2 Gilze 2 12-12 VOAB 2 Steenberg. 2 12-11 RESERVE 3e KLAS D Axel 2 11-16 Breskens 2 Doako 2 12-15 Zeel. Sp. 2 Zeelandia 2 12-14 Goes 2 12 - 13 Steen 2 12 -13 Terneuzen 3 12 - 4 12-13 BW 2 Tc-C Rood Wit 2 UNA 2 TOP 2 Veeree B. 2 NOAD 2 Internos 2 RKTW 2 Baronie 2 Midldelb. 2 RCS 2 Vlissingen 4 MOC 2 13-12 èl2-U 13-10 13 - 10 13- 8 12-7 13-13 13- 12 13- 6 12-3 12-10 12- 9 12-9 12- 8 11- 7 11-12 11-10 12-10 11- 8 1 2e KLAS A. Bruse Boys 1 13 - 26 Middelb. 7 13-11 Oostk. 1 14-17 Mevo 1 13-10 Seroosk. 1 12-16 Duiveland 1 14-10 SKNWK 1 12-16 GPC 2 14-9 Amemuid. 3 11-15 Meeuwen 2 12-8 Beveland. 1 13-14 SSV 1 13-2 2e KLAS B. 12-19 Yerseke 2 13-13 13 - 19 Krabbend. 2 12-12 12-17 Tern. Boys 2 12-11 13-16 Kloetinge 2 11 - 7 12 - 13 Wemeld. 2 13-5 13-13 H. kerke 1 12-3 3e KLAS A. 10 -19 Mevo 2 11-11 11 - 19 A. kerke 2 11-9 10 -13 Bruse B. 2 10-7 11 -13 Kloetinge 4 11 - 2 10-11 Wolf.dijk 3 10- 1 Nieuwdorp 3 11 - 11 3e KLAS B. Nieuwland 2 11-16 GPC 3 9-8 VCK 2 8-15 Seroosk. 2 10-8 Domburg 4 9-14 Arnem. 4 7-4 8-10 Oostk. 2 8-3 9 - 10 Middelb. 8 9-0 3e KLAS C. 11-20 Schore 1 SChaken De Rus Viktor Kortsnoj en de Braziliaan Henrique Mecking hebben gis teren in Augusta hun vijfde partij in de tweekamp voor het kandidatentoernooi na de 43e zet van zwart (Mecking) afgebroken. Kortsnoj bezit een pion meer en heeft goede winstkansen. De eerder ge speelde vier partijen eindig den alle in remise. De afge broken stand van de vijfde partij is: Wit (Kortsnoj): kd2, lc4, pionnen d4, e3, f en h3. Zwart (Mecking): ke7, ph5, pionnen a4, g7 en g5. De partij zal vandaag worden uitge, ■peeld. Kruining. AZVV 2 GPC 1 Spui 1 Borssele 1 Waarde 1 ZSC 1 Cortgene 1 Col. Boys 2 SKNWK 2 WIK 2 Veere 2 Meeuwen 3 4e KLAS A. DFS 3 10-17 ZSC 1 Duiveland 3 8-13 Bruse Brouwersh 2 11-13 Duivi WIK 3 11-12 Mevol SKNWK 3 10-11 4e KLAS B Seroosk. 3 9-15 Veere 1 Meeuwen 4 9-14 GPC 1 Nieuwland 3 7-10 Vlissiif Seroosk. 5 7-9 Veere' VCK 4 Wissenk. 2 Cortgene 3 Bevel. 2 Kloetinge 6 Seroosk. 4 7- 9 GPC 4e KLAS C. 10-17 's-H.A.11 10-17 Heinfcl 10 -16 Wolli j 9-15 SSV 3 lo-ii coi.r 4e KLAS D ZATERDAGVOETBAL AFD. ZEELAND le KLAS Zaamslag 1 15-24 Col. Boys 1 11-10 Nieuwdorp 1 14-19 Apollo 1 13-10 Wemeld. 1 13-15 Heinkensz. 1 13-10 WIK 1 13-13 VCK 1 11-9 Arnem. 2 10-12 Sluis 1 12-9 Veere 1 11-11 's-H. A.kerke 14 - 9 Brouwersh 1 12-11 SVD 1 11-20 Schore 1 10-10 Nieuwdorp 2 11-15 Kloetinge 3 9-9 VCK 3 10-14 Heinksz. 2 10-4 Wolf.dijk. 2 11-14 SSV 2 11-4 Apollo 2 11-12 Rillandia 3 11-2 Vissingen 9 9-10 3e KLAS D. Hoek 2 10-18 Kruining. 2 10-8 Steen 4 10-15 Tern. B. 3 10-6 Zaamslag 2 10-14 Sluis 2 10-6 Kapelle 2 11-14 Rillandia 2 10 6 AZVV 3 11-10 Spui 2 10-5 INE Koninklijke Wielren Unie is I Dat bleek in Utrecht waar ledenvergadering van de KNWU v beslisten 26 van de ongeveer 70, de KNWU over een maatregel ir verstrekkende gevolgen heeft voc juist diezelfde wielerverenigingen te vertellen binnen de KNWU, wa den gekozen uit een klein gre KNWU-top zelf. KNWU-voorzitter tijdens de vergadering op, dat de Nieuwdorp 4 11 -2u Kapel', nodiging had gestuurd, maar da Hoed.kerke 2 10 - 16 Apoltoj genwoordigers waren verschene baasde zich daar over. Maar het i feit, dat de vertegenwoordiges v mogen zeggen op zo'n leden verge op stemmen aankomt hun mond de Jong kondigde woensdagavorx tisering van de KNWU gewerkt w jaren verteld. Tot daden is het hoe wat dit betreft nog nooit gekome de mensen, die het hardst werken rennerij, ook de gelegenheid kri palen. Zeker nu in de top van de gedrongen, dat wij leven in een t basis van een sportbond onontbet Cortgene 2 10-15 Borsri Kruininigen 3 10-13 Kloel SVD 2 12-13 Yerses 'J 4e KLAS E. 11-21 Hoed.» 11-20 Waard'1 9-13 Kapel'; 10-11 Waard'; 8-9 Krui* Wemeld. 3 Rillandia 4 Yerseke 2 Apollo 4 Krabbend. 3 4e KLAS F. I Cadzand 1 11-20 Spui5 Zaamslag 3 11-16 Temfl Hoek 3 11-15 Hoek'! Oostburg 4 12-15 Cadz*B Tern. Boys 4 11-13 Corn.JM AZVV 4 11-13 Sluis1

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 12