Britse kompels dreigen nu met staking Olieministers temperen optimisme Kissinger rorn icht DANK ZIJ (INGETROKKEN) KYP-MOTIE Enig respijt voor piraten Zwarte September steunt guerrilla's (Nap Kamer voelt voor beperking van stroom emigranten uit de West Avon 6 020 6 8 Zuid-Vietnam nu in geweer voor Spratley-eilanden t je Samson r rookt omd s...1,45 Oostenrijk vakantierijk Oostenrijk - vakantierijk Grote belangstelling voor belegging in wijn ollen. Meer dan de helft van de Nederlanders heeft weinig vertrouwen in kabinet retaresse (notion Minister waarschuwt Tros Hysterie GEEN STEUN VOLGENS NIPO-ONDERZOEK: Nixon heeft grijze haren van Watergate Brandende tanker in kanaal zoek Besprekingen Meir er wat bij voor uzeiT^ AVON CONSULENTE. <t wanneer het u uitkomt, in uw te omgeving. U presenteert protluki5 idig worden gegarandeerd door 4 grootste concern in verzorginqs :hoonheidsmiddelen ter wereld Gun uzelf die welkome extra verdi Vraag vrijblijvend inlichtinqen WON BENELUX. Vijzelstraat 2 Amsterdam-C. Zend mij vrijblijvend inll<S>^ y het werk van een Avon ConsuiJJ1 u tevr. mej. tel. team in onze uitgeverij zorgt voo,- ne en verkoopbevordering van ige wetenschappelijke boeken j. :en over de hele wereld, functieverandering van de huid--, sse is voor een jonge vrouw op" nijn een zelfstandige betrekking ynamische werksfeer beschikbaar raamheden omvatten o.a. ndentie, documentatie ding van tentoonstellingen en ing over enige honderden boeken hriften die in de laatste jaren geven. Jelbare schoolopleiding en egen kennis van de engelse tan izakelijk, evenals enkele jaren rvaring. Geboden wordt een elijk salaris en goede secundairt rden. :itatie wordt met belangstelling t gezien door EL PUBLISHING COMPANY, RSPAD 38 - POSTBUS 17 ECHT heer A. de Kemp tot wie u zich wenden voor telefonische jen (tel. 078-35388). idel Publishing Company is gevet- en nieuw modern gebouw, in hel het oude Dordrecht. In samenve- N.V. Drukkerij D. Reidel worden en tijdschriften geproduceerd va- itenschappelijk niveau, op het 'an de natuurwetenschappen, linguïstiek en economie, aar bestaande bedrijf is sterk snaai gericht. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG De belangstelling voor belegging in wijn heeft de verwachting overtroffen, aldus het adviesbureau Labouchere BV dochteronderneming van de bank Labouchere en Co. N.V., die begin 1973 een gezamenlijke inkoop van klassewijnen heeft opgezet In korte tijd is voor een miljoen gulden ingeschreven. Een groot aantal gegadigden moest worden teleurgesteld, al dus het adviesbureau. Het adviesbureau van de bank Labouchere, dat tegemoet wil komen aan de „bestaande behoefte aan grotere spreiding van beleggingen", heeft verleden jaar bij wijze van proef de gelegen heid geboden in wijn te beleggen. Het riep de hulp in van het Hilversunise wijnhuis Walraven en Sax B.V., onderdeel van het Allied Breweries concern. Gesteund door een „onafhankelijke commissi van deskundigen heeft Walraven een collectie Bor- deaoxwijnen voor de deelnemers aan de collectieve wijninkoop gekocht Deze proef is goed uitgevallen. (Van onze redactie buitenland) LONDEN De Britse re gering heeft gisteren gewei gerd de controle op de lonen op te heffen. De mijnwer kers hebben gedreigd een nationale staking te zullen beginnen om hun zin te krij gen. Nu verrichten ze zo als bekend geen oiver- werk. Door een algemene mijn werkersstaking zou de pro- duktie van kolen helemaal stil komen te liggen. 70 pro cent van de electriciteit wordt in Groot-Brittannië opgewekt door steenkolen. Het wegvallen van de electri citeit zou betekeuen dat te gen het voorjaar bijna alle industrieën in het land ko men stil te liggen. Voordat dat zal gebeuren zal de regering naar wordt verwacht vervroegde verkie zingen uitschrijven. Zowel de regering als de vakbonden hebben gisteren hun standpunt verhard als gevolg vai. de impasse die momenteel bestaat in de be sprekingen tussen beide par tijen. Premier Heath heeft tegen over het parlement ver klaard dat zijn conservatieve regering alles „binnen haar macht" heeft gedaan om het geschil met de mijnwerkers op te lossen. Hij zei dat de volgende stap moest worden genomen door de nationale mijnwerkersunie. Maar de voorzitter van de ze unie, Joe Gormly ver klaarde tegenover verslagge vers: „De jongens zijn erg boos over de weigering van de regering om hogere lonen toe te staan Ik ben geneigd te denken dat er stemmen zullen opgaan om over sta- kingsakties te gaan beslis sen". (Van onze I RTV-redactie) HILVERSUM Bij een vo rig jaar vanwege het ministe rie van CRM gehouden contro le naar de oplage van omroep programmabladen Is gebleken, dat de oplage van het pro grammablad van de Tros 0,4 procent groter was, dan db omroepwet toestaat. Enkele maanden later bleek de Tros zich wel aan de wet telijke bepaling te houden, maaSjninister mr. H. W. van Doorn van CRM heeft de Tros niettemin aten weten, dat hij maatregelen zal overwegen als bij een volgende controle zou blijken, dat de Tros de betref fende bepaling in de omroep wet wederom heeft overtre den. [(ADVERTENTIE) ilitie van Bilbao heeft jgd dat veertien perso nen tfjn aangehouden, van wie dc meerderheid studenten zijn die beh oren tot een trotskisti sche nleugel van de commu nistische revolutionaire bewe- glng. De toezegging komt er con creet op neer dat de wetjes pas in werking zullen treden als minister Van Doorn een (al dan niet positieve) beslis sing heeft genomen over het toelaten van Veronica ais offi ciële zendgemachtigde. Wan neer dat precies zal zijn is niet bekend, want de minister kan pas beslissen zodra een advies van de Omroepraad binnen is. De toezegging betekent overigens niet dat het eventu ele legale Veronica (de Vero nica Omroep Organisatie) di rect in de ether komt op het moment dat het illegale Vero nica (en met haar de andere piraten) tot zwijgen wordt ge bracht. Van Doom wilde zover niet gaan, omdat dit immers zou betekenen, dat de zeezen ders nog maanden kunnen doorgaan, als gevolg van een mogelijk slepende beroepspro cedure die op de beslissing inzake de zendmachtiging kan volgen. Krijgt Veronica die zendmachtiging niet, dan kan ze zelfs bij de kroon in be- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Hoewel de Eerste Kamer met 49 tegen 12 stemmen de wetjes heeft aangenomen, die een einde moe ten maken aan de etherpiraterü voor onze kust, zal de regering zich niet haasten de zeezenders tot zwijgen te brengen. Deze toezegging deed minister Van Doorn (CRM), nadat de KVP-fractie een motie van die strekking indien de, die later toen de regering eenmaal „om" was weer werd ingetrokken. roep, krijgt ze de machtiging wel (en dat wordt toch wel algemeen verwacht) dan kun nen de gevestigde Hilversum- se zuilen er tegen in het ge weer komen. De Eerste Kamer wees met 43 tegen 19 stemmen het ver leden week door D'66-senator Sehwarz ingediende ordevoor stel om de eindstemming over de wetjes uit te stellen tot de regeringsnota over het medi abeleid is verschenen, van de hand. Dit voorstel kreeg geen steun van de aanvankelijk verdeelde KVP-fractie, uit welke hoek de voorstanders van het uitstel minstens twaalf stemmen hadden moe ten krijgen. KVP-senator ir. Gooden zei dat zijn fractie aan uitstel geen behoefte meer had, ge zien de verleden week al door minister Van Doorn geuite verwachting dat de inwerking treding van de wetjes niet zal vallen voor er een beslissing over de aanvraag om een zendmachtiging voor de VOO is genomen. Wel vond hij dat de regering die verwachting in een toezegging diende om te zetten, reden waarom Gooden een motie indiende. Minister Van Doorn: „De re gering wil deze wetjes na drukkelijk niet koppelen aan een zaak die verband houdt met de omroepwet. Omdat echter de praktische gang van zaken toch zo zal zijn als in de motie wordt aangegeven heb ik er geen moeite mee de toezegging te doen, dat er eerst een beslissing over de aanvraag van de VOO wordt genomen, voordat de anti-pira- tenwetjes in werking tre den". De KVP-fractie trok vervol gens de motie, „die dus inhou delijk door de minister is overgenomen", weer in. Bij de stemming over de wetsontwer pen stelde de CHU-fractie zich verdeeld op. WD, CPN en PSP stemden, evenals D'66- senator Martini, tegen de wets ontwerpen. TVTie zich in deze dagen onder de Nederlanders begeeft, heeft niet lang nodig om te ontdekken dat er nog maar één ding is dat dit land werkelijk interesseert: de benzinedistributie. Natuurlijk is het juist dat aan de huidige regeling nogal wat onvolkomenheden kleven en dat het geheel wat geïmprovi seerd aandoet. Gezien het feit dat in Europa alleen Nederland door een Arabische olieboycot wordt getroffen en de EEG-part- ners geen hand uitsteken om tot een gezamenlijke verdeling van de schaarste te komen, is dat ook niet zo verwonderlijk. Zoals het ook voorspelbaar was dat het ontbreken van enige Europese samenwerking juist in de grensstreken tot merkwaar- digeftoestanden zou leiden. Dat zou allemaal niet zo'n drama zijn geworden als de Nederlanders zelf het hoofd koel hadden gehouden en zich wat jprdelijk hadden gedragen. Maar discipline is nooit zo'n erg vaderlandse deugd geweest en het gevolg is dat de Ne derlandse natie op buitenstaanders de indruk moet maken van een Schoolklas waar iedereen door elkaar schreeuwt. De één beschikt over nog betere cijfers dan de ander om aan te tonen dat er helemaal geen distributie nodig is; wie een maand geleden nog riep dat er benzinedistributie moest komen in plaats van autoloze zondagen betoogt nu het omgekeerde en de slimsten hebben er grif honderd kilometer rijden voor over om dertig liter te tanken. Niemand lijkt het geduld op te °m t8 wac^,en ^oe zeken zich ontwikkelen. Eer- lijkheidshalve moet gezegd worden dat de situatie er voor de doorsnee-Nederlander niet duidelijker wordt door de boude uitspraken van zovelen die beter kunnen weten, om het even or ze nu tot de oppositie behoren of zeggen met de reqerinq te sjjmpathiseren. Geen verheffend schouwspel dus. We vragen ons af wat gebeuren als er nu eens echte levensbehoeften op de Dflnjiouden komen. Mogen we dan een kaas- en broodoproer verwachten? Dan zouden we ons weer in 't herfsttij der mid- cteleauwen bevinden. SAIGON (AP) De Zuid- Vietnamese regering heeft dinsdag de beschuldiging geuit dat het Chinese smaldeel dat m het afgelopen weekeinde de raracel-eilanden in de Zuid- clunese zee veroverde, zich opmaakt om op te stomen naar de verder zuidelijk gelegen sI>ratl«y-archipel. Na. militaire nederlaag ln de strijd om de Paracel-eilan den probeert het bewind in aaigon nu langs diplomatieke weg zijn aanspraken op het bezit van de eilandengroep te doen gelden. Gisteren ver- de„f (Lde reS®ring van presi dent Nguyen Van Thieu een Protestnota aan de internatio- ADVERTENTIE) ortvantiefcep Oostenrij ks Toeristen verkcers- Bureau, Si ngel 464, Amsterdam.Tel. 020 - 255933. nale conferentie over Viet- nam. Zegslieden verklaarden dat de Zuidvietnamese regering onlangs een militaire voorpost ln de Spratley-archipel heeft gevestigd, die net als de Para cel-groep uit doorgaans onbe woonde riffen en atols bestaat. ■JLïe??lieden zeiden dat er altijd de kans bestaat dat op deze eilanden olie wordt ge vonden." nt In diplomatieke kringen in New York betwijfelt men of de Zuidvietnamezen er in zul len slagen de negen stemmen bijeen te krijgen die nodig zijn om de kwestie op de agenda van de Veiligheidsraad te plaatsen. 0 De Wassenaarde politie heeft na een anonieme tip elf van een inbraak in Wassenaar afkom stige schilderijen teruggevonden. De waarde van de schilderijen, waaronder werken van Jacob Maris, Ruysdaal en Van Ostade, bedraagt ongeveer acht ton AMSTERDAM (ANP) Meer dan de helft van de Nederlanders heeft weinig vertrouwen in het kabinet-Den Uyl. Dit is naar voren geko men bij een enquête van het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie (NIPO) en het Marktonderzoek BV, waar bij 1.066 mannen en vrouwen vanaf 18 jaar zijn onder vraagd. Van aile ondervraag den bleek 27 pet veel vertrou wen in het kabinet-Den Uyl te hebben, 50 pet weinig vertrou wen, 16 pet helemaal geen vertrouwen, terwijl 7 pet ver klaarde geen oordeel te heb ben. Toch meende 43 pet van de geënquêteerden dat het kabi net-Den Uyl moet blijven re geren. Veertien pet gaf als antwoord dat het kabinet dient af te treden, terwijl 33 pet vindt dat het kabinet ver anderd moet worden door op neming van ministers uit an dere partijen. In dit geval had 10 pet geen mening. Van degenen die bij de laat ste verkiezingen op de PvdA hebben gestemd is 72 pet van mening dat het kabinet moet blijven. Van hen die bij de laatste verkiezingen op de PvdA hebben gestemd meent 4 pet dat het kabinet er beter aan zou doen om te verdwij nen. De NIPO-enquëte over de populariteit van het kabinet- Den Uyl werd gehouden op 7 en 8 januari van dit jaar. (Van onze redactie buitenland) SAN DIEGO (Californië) President Nixon is door de Wa tergate-affaire weliswaar ver ouderd. maar zal er zich nooit door laten verjagen, zo ver klaarde maandag in San Diego in Californië dr. John Mc Laughlin, lijfarts van de Ame rikaanse president. President Nixon peinst er niet over af te treden en is vastbesloten zijn ambtstermijn uit te dienen, zei de woordvoer der vain het Witte Huis, Ronald Ziegler, dinsdag in een reactie op de steeds luider wordende roep om Nixons aftreden. Hij gaf toe dat Nixons popu lariteit blijkens de opiniepei lingen is gekelderd: in de laatste Gallup-peiling keurde nog maar 27 procent van de ondervraagden Nixons beleid goed. Maar dat was volgens hem het gevolg van de aanhou dende reeks onbewezen be schuldigingen. CV an onze redactie buitenland) LONDEN Schepen en he likopters hebben gisternacht vergeefs gezocht naar de 14.383 ton metende Panamese tanker „Santa Cruz", die in het Ka naal in brand geraakt zou zijn en waarop ontploffingen dreigden (zoals wij gisteren in enkele edities meldden). Volgens berichten van om liggende kuststations waren de 35 opvarenden het schip aan het verlaten. Lloyds in Londen deelde mee dat er we] een Santa Cruz uit Panama was, maar dat dit een vrachtschip is en vaart ter hoogte van Hong Konig. Het Nederlandse motorschip „Paris", dat vannacht voor de kust van Ierland zinkende was, heeft al pompende Crookhaven, zuidelijk van Cork, weten te bereiken. Zes bemanningsleden waren opge pikt door een reddingboot na dat de kapitein had laten we ten dat de machinekamer wa ter maakte.' (Van onze redactie buitenland) LONDEN De Palestijnse Zwarte September-beweging heeft agenten naar Went-Euro- pa gezonden om een opper vlakkig bondgenootschap aan te gaan met Europese onder grondse groeperingen. Dit heeft men in kringen van Westeuropese inlichtingen diensten vernomen. In een reeks bijeenkomsten, zo verluidt, hebben de Pales- tijnen de Europeanen trai ningsfaciliteiten in Libanon aangeboden, evenals moderne wapens en gelden uit Libische bron. In ruil daarvoor willen zij dat de Europeanen hun le den voorzien van steun, varië rend van vaise documenten tot schuilplaatsen voor hun Euro pese acties. Deze Palestijnse dreiging bracht de verschillende rege ringen ertoe een noig niet eer der voorgekomen maximale alarmtoestanid op de vliegvel den in Europa in te stellen. Een aanwijzing is, volgens de inlichtingendiensten, dat de Palestijen een bedrag van meer dan 40 miljoen gulden hebben aangeboden ter finan ciering van de nationale cam pagnes van individuele groe- pe van stadsguerrillero's. Het geld, maar ook de wapens, is Europa al binnengekomen. Het Ierse Depublikeinse Leger heeft het leeuwendeel vam de steun gekregen maar ook Franse, Italiaanse en Spaanse groeperingen (de Baskische afscheidingsbeweing) werden voorzien. buitenland) (Van onze redactie CAIRO/WASHINGTON Arabische olieministers, in Cairo bijeen, hebben een ste vige domper gezet op het optimisme over een spoedige opheffing van het olie-em bargo. De Amerikaanse minister Kissinger legde gisteren in een persconferentie in Wash ington een nauw verband tussen zijn onderhandelingen over een vredesregeling in het Midden-Oosten en een (spoe dige) opheffing van het olie embargo. In het tegengestelde geval, zo zei de Amerikaanse minister, zouden ernstige con sequenties rijzen voor het Amerikaanse vertrouwen in de bereidheid van de Arabieren tot het sluiten van verdragen. Diverse Arabische olieminis ters hebben evenwel laten we ten de Amerikaanse inspan ningen voor vrede nog niet voldoende te vinden. Dit on danks de haast dramatische pogingen van de Egyptische president Sadat om de oliepro ducerende landen ervan te overtuigen dat er wel degelijk een verandering in de Ameri kaanse houding te bespeuren is. „Drie maanden geleden was het Amerikaanse standpunt fundamenteel pro-Israël, onder voorwendsel van handhaving van het machtsevenwicht in het Midden-Oosten. Nu kan ik in ernst zeggen dat de VS een nieuwe politiek zijn gaan voe ren met belangrijke, maar geen volledige wijzigingen Tegenover elke nieuwe stap van de VS moet een stap van onze kant staan", zei Sadat op een persconferentie in Algiers, Hij verzocht de olielanden in hun politiek tegenover de VS daarmee rekening te willen houden. Sadat zei ook dat scheiding van troepen aan het Syrische front en deelneming van de Palestijnen aan de vredescon ferentie in Genéve voorwaar den zijn voor vredesbespre kingen met Israël. In Was hington liet Kissinger zich over deze conferentie optimis tisch uit. Zijn bezoek aan Da mascus had zondag voor het eerst concrete voorstellen van Syrië opgeleverd. De Ameri kaanse minister zei bereid te zijn ook als onderhandelaar tussen Israël en Syrië te wil len optreden. De Egyptische minister van buitenlandse za ken Fahmi heeft inmiddels het bereikte akkoord besproken met zijn Russische ambtgenoot Gromiko. Wat zou er toch weinig te vertellen zijn in ons landje, als alles niets kostte. Dan had je ook geen prijzen (maar ook geen lonen, denk ik). De Tweede Kamer zou gis teravond over de jongste prijsmaatregelen van de rege ring gedebatteerd hebben, maar het debat is een dag uitgesteld. Zo zie je maar: prijs de dag niet voor het morgen is, sprak de spreker gisteren. En voortaan is het elke dinsdagavond op de tv prijs schieten. De regering heeft natuurlijk eerst gedacht: och, die enkele grensbewoner die straks de grens overwipt om zijn tank zonder bon te laten volgooien, dat valt wel mee. Maar nu blijkt bijna heel Nederland een groot grensge val te zijn. •fir Overigens heeft de ploeg Den Uyl de afgelopen maan den wel de nodige verrassin gen moeten verwerken. En wij dientengevolge ook. Je schrikt je regelmatig rot. Het lijkt wel een „schrik" bewinif,. ■fr Eigenaardig, al die mensen die roepen dat de benzinedis tributie flauwe kul is, „ner gens voor nodig" en zo, rijden het eerst naar een pompstation waar je geen bon hoeft af te geven. Waarvoor zijn ze dan zo zui nig met die bonnen? ft Mr. Pieter krijgt weer een nieuwe baan. Vliegt eruit bij de KLM. Zou-ie zich wel elke dag scheren? ■ft- Het Loo-se vissertje. ■fr (ln z'n vrije tijd dan na tuurlijk, vanzelfsprekend, ui teraard). Sr Mag Aantjes nu onderhand eens weten hoe de Vorrink in de steel zit? Sr De dokter heeft gezegd dat Nixon nog zo gezond is als een vis, maar dat hij door de Watergate-beslommeringen wel ouder is geworden. Maar niet wijzer, ■tfr Veronica is niet meer „in". Veronica is (Rob) out. ■Sr Ik ga er ook out. Ontdoe! ■ft „Wij hebben bet akkoord over troepenscheiding gete kend om een permanente vre desregeling te bereiken en bo venal om escalatie die zou lei den tot hervatting van de strijd, te voorkomen", aldus Israels premier Meir in het nieuwe Israëlische parlement, dat later de regeling goed keurde. Maar niet na een fel debat tussen Golda Meir en Mosje Dayan en de leider van de rechtse oppositiepartij Li- koed, Begin. Israël is inmiddels wel be gonnen met het weghalen van zwaar materieel aan het zuide lijke front op de westelijke Suezoever in afwachting van daadwerkelijke terugtrekking van de troepen Een terugtrek king, zo zei mevr. Meir nog in de Knesseth. „die de vrucht is van onze overwinning in de oorlog waarbij wij echter niet het feit negeren dat zij de resultaten van Egypte in de eerste dagen van de strijd weerspiegelt." (Van onze pari. redactie) DEN HAAG Minister De Gaay Fortman, tevens minister vooi de West, heeft zich giste ren in de Tweede Kamer fel moeten verweren tegen de kritiek op zijn beleid van met name de PvdA-fractie. De so cialist Franssen noemde de aandacht van de minister in de memorie van toelichting op zaken als emigratie zeer „knullig". Van een uiteenzet ting van een beleid voor de eerstvolgende jaren is even eens geen sprake. Aan de uit tocht van Surinamers naar Ne derland wordt nauwelijks aan lacht geschonken. Over de ar- noede in Paramaribo word! niets gezegd. Wat Nederland loet wijst bepaald niet op deugdelijkheid van bestunr, ïldus Franssen. De Kamer voelt voor maatregelen tot be perking van de emigranten- stroom. Minister De Gaay Fortman maakte zich zichtbaar kwaad Nog voor hij gisteravond aan zijn antwoord begon riep hij tegen Franssen: „Ik ben geen minister van koloniën. Ware dat wel dan zou ik andere dingen geschreven hebben". Franssen en ook de andere woordvoerders in de Tweede Kamer hekelden vooral de verwevenheid van bestuur en 'buitenlandse ondernemingen in de West. „Moet Nederland zich daarbij zomaar neerleg gen"? Franssen concludeerde dat Suriname en de Antillen alleen maar gebaat zijn bij een zo spoedig mogelijke onaf hankelijkheid. „Liever giste ren dan vandaag. Maar in geen geval later dan 1 jan. 1976". PPR, PSP en D'66 staan ook ongeveer op dit standpunt. Ook van de kant van de VVD, de KVP en de ARP werd kritiek geleverd op het feit dat aan de stroom van emigranten geen einde wordt gemaakt. De liberaal Tuynman gelooft er niet in dat zonder een toelatingsbeleid deze stroom is in te perken. De KVP-er Van Zeil vindt de terugkeer van vele Surina mers naar hun eigen land van groot belang- Zij zijn nodig voor de opbouw. MERIJN In 't kort IN Amsterdam is onverwachts overleden de auteur Jan Arends (48). DE politie van Rosario (Ar gentinië) heeft 210 personen gearresteerd op verdenking te behoren tot oppositiebewegin gen. KONSUMENTEN Kontakt heeft gewaarschuwd voor een sinds enige maanden bestaand bureau, „Nationaal Vooriicli- tingsinstituut", dat pretendeert consumenten op plaatselijk ni veau van de nodige informatie te voorzien. TOT lid van de Tweede Ka mer is geïnstalleerd mevrouw A. Lückers-Bergmans uit Heerlen. Zij volgt in de KVP- fractie de heer J. Heijmans op. HET gekaapte Columblaanse vliegtuig is gisteren met 22 gijzelaars aan boord op Cuba geland. Er blijkt één kaper te zijn. VOLGENS een Indiaas dag blad zal m een afgezant van de Dalai Lama in Peking on derhandelingen voeren over de terugkeer van de geestelijke leider van de Tibetanen naar een bergstaatje. LEONID Breznjev zal eïnd ja nuari een bezoek brengen aan CuDa. VOLGENS Amnesty Internati onal worden in Chili, na de staatsgreep tegen president Allende nog steeds op grote schaal politieke gevangenen gemarteld. EEN aantal studenten aan de universiteit van Athene is ln staking gegaan voor meer po litieke enacademische vrijhe den. (ADVERTENTIE) Ooslcnrijks Toeristenverkeerc-Bureatg Singel 464. Amsterdam. Te!. 020 - 255933.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 9