GEKRAKEEL BU SLUISKILSE MAJORETTEN VAN DE ZWALUW VERNIELINGEN OP SLUISKILS KERKHOF Mevrouw van Waes: „Ik geniet nog elke dag van het leven" ss®? m week WORSTEBROODJES? <9 Negen man wilde „kleur bekennen" De Stem/De Vrije Zeeuw ies: er is ZATERDAG 100 JAAR Reisbureau „reist" zelf van Vlissingen naar „de overkant" verraad federatie en AVG Oudercomité of oudervereniging in Aardenburg CSM-personeel stelde lijstje evenementen vast voor 1974 Bondsavond ANWB in Terneuzen J. van Tatenhove blijft aan als voorzitter van „Contact" Sluiskil St. Jansteen Gouden trouw in Westdorpe Vismij n literfles (vanille of chocolade) literpak (Zwan) 250 gram W W diepvries 5 stuvs fife Woensdag 23 januari 1974 Penningmeester en tamboer-maïtre R. Cocquyt vliegt de laan uit •t tot „Esq." achter aakt in onbruik. 1 n Engeland meer kh6id v,.dan ,vree4 eerwachten. Zelfs m» gek zijn op zij„ ner, zolang anderen eei last van hebt», haast zich hier p^ uterste noodzaak. Ver het de roem van dj an dat morgen op bezoek komt dj zijn vijand was. K«. Elizabeth is geW9j drinken met ïingën." In de""wereKB ring van haar ondei.B 1* toet niemand tot t» worden vernedert n nemen, is de goud» lk absolutisme is an geneigd te zien naar ellende. Sons dat hij in de tweedi irlog geen onvoor- jke overgave van htt I olk had moeten eiser Rj i verwijdering van dt 1 e bovenlaag, 20a], J- binnenlandse tegen, waren blijven hopen. oplossing van een En. mdaal van Watergate den bemoeilijkt door ving tegen smaad die ers beschermt en di eid twijfelachtig tovendien kan de wet sgeheimen zo worden 'd dat het hoogver. Ie wereld te vertellen igste bediende op een kantoor thee drinkt onder suiker. En om zelfs de parlement!- mond te snoeren, kan ng soms op zo'n wijze rzoek laten instellen zaak jarenlang „sub verbeteringen vervol- ilijven. Na de dood inderen van Aberfan verschuivende ko. ■erd alle kritiek met. npt. Een van de so- ministers (zijn leve voorganger ol zou hetzelfde hebben liet in het Lagerhui! m zien; elke politicus list zou bij een half eveel onherroepelijk gerecht worden ge ns de boodschap. Dm erschijning van het rapport werd er ge- naar de sanering van kolenbergen kwam ;f. „We muddie zeggen de Engelsen of tevreden of zelf! we komen er wel •modder. IENK VAN MAURIK <V*l een onzer verslaggevers) SLUISKIL In het majo- rettenpeloton De Zwaluw te SLftaiskii is grote herrie ont staan rondom de penningmees ter tevens tambour-maïtre van de munband, de heer R. Coc quyt. De sluimerende contro verse tussen de heer Cocuyt en de overige leden van het bestuur kwam tot uitbarsting tijdens de wekelijkse oefena vond van majoretten en drum band van de r.-k. school. De ruzie had tot gevolg dat de majoretten en drumbtnd naar huis gingen. Op een daarna belegde bestuursverga dering werd de heer Cocquyt van. zijn functies ontheven. Volgens voorzitter H. Gijsel waren er meer moeilijkheden met de heer Cocuyt geweest. De maat was vol toen de heer Cocquyt volgens het bestuur eigenmachtig een trekker met aanhangwagentje had aange schaft om oud papier voor de vereniging op te halen. Ook zou de penningmeester buiten voorkennis van het bestuur van plan zijn met het majoret- tenpelotom te defileren op ko ninginnedag op paleis Soest- dijk. De heer Cocquyt; „Al zou den ze komen bedelen om te rug te komen, dan zou ik het nog niet doen. Ik heb er goed tabak van. In 1970 heb ik in mijn eentje het majoretten-pe- loton opgericht. Niemand in Sluiskil geloofde er in en toch is het majorettenpeloton er ge komen. De heer Gijsel is er pas bijgekomen toen het pelo ton goed marcheerde. Ook ben ik in 1970 gestart met de pa pieractie om geld voor de ver eniging in het laatje te bren gen. Die papieractie kostte me veel vrije tijd. Die trekker met dat aanhangwagentje zijn er wel degelijk met voorken nis van het bestuur gekomen. De voorzitter en de andere bestuursleden hebben er mee ingestemd. En die ruzie in het oefenlokaal ontstond doordat ik me bemoeide met de oefe ningen van de majoretten. Volgens de voorzitter had ik daar niet het recht toe. Het ene woord lokte het andere uit, en toen zijn we allemaal kwaad uit elkaar gegaan. Ik vind het rondweg een smerige streek dat ze me zonder meer weggetrapt hebben". Het penningmeesterschap van De Zwaluw zal nu voorlo pig worden waargenomen door de dames Ploegaert en Hame link. De leiding van de papier actie is in handen van voor zitter Gijsel, die bijgestaan wordt door de heren Snoek, Van Hecke en Van Opdorp. ..Het vertrek van de heer Coc quyt zal het moreel van de vereniging en de onderlinge verstandhouding ten goede ko men", aldus voorzitter Gij sel. onzer verslaggevers) IT De agrarisch! ïgsbonden van het et NKV, de AVB en overwegen samen itie te vormen. Een met de christelijke 1VAT, „zien ze met CVAT stelt aan een van de vakbonden dezelfde voorwaar- die van het CNV federatie van vak- >egin januari is ge- VUYS. VANttSfU kend 1/4 blik 0 gram 0 gram 40 voor (Van onze correspondent) AARDENBURG Het ou- tocomiti- van de r.-k. scholen mriutrdenbiii belegde een bij eenkomst voor de ouders in de zaal van „De Roode Leeuw. Voorzitter A. Goossens bracht in zijn inleidend woorde moei lijkheden ter sprake, waarvoor het ondercomité zich gesteld ziet. Het gaat daarbij speciaal om deBkoblemen rond de deelna me van de ouders. Het comité vraagt zich namelijk af, of het al^en een „klusjes-comité" is of' e enpraatcollege. De heer Goossens vroeg de vergadering of er een oudercomité moet zijn. Het Oudercomité stelt zich op het standpunt, dat er goede contacten moeten zijn met de schoo' en dat geholpen dient tejWorden bij allerlei activitei ten. Er zal meegedacht moeten worden in die zaken, die de school aangaan. Het comité verlangt daarbij een meer ge reglementeerd bestaan, zoals met1 een oudervereniging het geval zou kunnen zijn. De voor- en nadelen van een ^^■ïrveienigmg werden daarop g Uitvoer; g besproken. De verga dering was van mening, dat er ongetwijfeld veel te zeggen is voor het oprichten van een ou dervereniging, doch bezwaren i daaraan verbonden waren het instellen van een contributie' bijdrage van de ouders, waar bij igedacht werd aan zo'n «'J per iaar en het weer «togen van een deel van de bijdragn aan de diocesane ou- «vereniging. De periodiek aftredende leden van het ou aarcomite, namelijk voorzitter n jff°°ssens en mevr- G. Braet, werden bij acclamatie nerkozen. De vergadering ver klaard zich verder akkoord met de voordracht van de heer ^an <?f. Vijver voor een meuwn zitingsperiode in het ««uur van de Stichting Ka tern onderwijs Aarden- G, L. p et ProSramma stond verder een inleiding door drs. -va" het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeelar.o. u,'/,.£Pr over de noodzaak en werkwijze om het kind zo g°ef mogelijk voor te berc- oenop onze ingewikklede sa- ntealeving. (Van een onzer verslaggevers/ SLUISKIL De Terneu- zen.se gemeentepolitie heeft gisteren twee jongens uit Sluiskil, de 12-jarige R.G. en de 11-jarige F.H. aangehouden, die hebben bekend vorige week donerdag op het kerkhof een 15 a 20-tal bloemvazen, die op de graven waren ge plaatst, te hebben vernield. Ook werd er een kruis ge broken op een grafzerk aange troffen. Of dit laatste moedwillig werd gebroken en omgegooid of dat het omgeval len is, is (nog) niet bekend. De beide jongens ontkennen hardnekkig aan dit laatste feit schuldig te zijn. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De per soneelsvereniging van de sui kerfabriek C.S.M. te Sas van Gent hield de jaarlijkse leden vergadering. De 108 leden van deze vereniging kunnen dit jaar aan de volgende evene menten deelnemen. Het ligt in de bedoeling om op 5 februari enkele banen van het bowling centrum „De Vlaanderen" af te huren om te kijken of er interesse van de leden voor deze vorm van ontspanning bestaat. De kaartavonden blij ven gehandhaafd. Op 9 maart en 6 april wordt er gevist op de Wester- en Oosterschelde, 24 augustus een bromfietsen en autorally, 1 december St Nikolaasfeest voor de kinde ren. Verder zal een bingo avond op een nader te bepalen tijdstip worden gehouden. De reisclub organiseert haar jaar lijkse reis op 18 mei naar één van de volgende drie moge lijkheden: De Veluwe, grotten van Han of de Keukenhof. Het bestuur van de sport club deelde mee, dat er dit jaar weer aan het zomeravond voetbal wordt deelgenomen, evenals aan het C.S.M.-toer- nooi Voorzitter R. Marquinie dankte voor medewerking aan de evenementen in het afgelo pen jaar. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Dinsdag 29 januari wordt in het Zuidland- theater te Terneuzen een bondsavond van de ANWB ge houden. De ANWB houdt ieder win terseizoen een serie bondsa- vonden in tal van plaatsen in het land. Het doel hiervan is leden en niet-leden kennis te laten ma ken met enkele aspecten van het omvangrijke werk dat door de ANWB wordt verzet. Een en ander wordt verduide lijkt met behulp van films en dia's. Ook is er een kleine expositie van gidsen en kaar ten, die door de ANWB wor den uitgegeven. (Van onze correspondent) SLUISKIL Hoewel hij zich niet herkiesbaar had ge steld, is de heer J. van Taten hove op aandringen van de leden opnieuw gekozen als voorzitter aan het Contactor gaan Gemeenschap Sluiskil. Als secretaris werd gekozen de heer C.K. van der Gouwe. Penningmeester is de heer P de Wit en algemeen adjunct de heer J.A. Strijdonk. Wlt-Gele Kruis Wegens verhuizing naar Hulst is door de heer L. F Pauwels bedanki als bestuurslid van de plaatse lijke afdeling van het Wit- Gele Kruis. In deze vacature is voorzien door verkiezing van M Vael uit Absdale. Hij werd met algemene stemmen gekozen. (Van onze correspondent) WESTDORPE Zaterdag 2 februari hoopt het echtpaar A. Pladet-Roegiers aan de Graaf- jansdijk in Westdorpe het gouden huwelijksfeest te vie ren. Beiden genieten een goe de gezondheid. Buurtgenoten van het gou den bruidspaar zullen de feestdag niet zonder meer voorbij laten gaan. Er is al een buurtfeestcomité opge richt met als voorzitter de heer Albert de Hulsters en secretaris de heer Robert Re- mery. De plaatselijke fanfare Eikels Worden Bomen zal het feest luister bijzetten. Er staan nog meer punten op het feest programma, maar die blijven nog even geheim. In ieder ge val staat het vast dat er straks op 2 februari een goed feestje gebouwd zal worden. Iets waar ze anders in Westdorpe weinig moeite mee hebben... (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Eten wat de pot schaft en zorgen dat je niet ziek wordt". Dat is het recept van mevrouw Antoinet te van Waes-De Rijck om hon derd jaar te worden. Zaterdag 26 januari hoopt zij in verzor gingstehuis De Blide in Ter- neuzen deze hoge leeftijd te bereiken. Afgezien van een lichte hardhorendheid zijn de honderd levensjaren mevrouw Van Waes beslist niet aan te zien. Ook haar herinnering iaat haar nog niet in de steek. De dingen om haar heen heb ben haar belangstelling en vooral van de radio is zij een trouw luisteraarster. Mevrouw Van Waes is af komstig van Boschkapelle. „Mijn man werkte op de boten van Frangois de Meijer in Terneuzen- Wij hebben ook een aantal jaren in Hansweert gewoond. Later verhuisden we naar Terneuzen waar we een eigen huisje hadden in de Nieuwediepstraat. Toen we naar de Blide gingen hebben we het huisje verkocht en ik heb er nooit spijt van gehad want ik heb het hier bijzonder naar m'n zin. De zusters zijn altijd met je bezig. Ik vind het fijn dat ik zelf nog zo'n beetje mijn kamer aan kant kan houden", vertelt de bijna honderdjarige. Mevrouw Van Waes zit graag in de gezellig ingerichte converstiezaal van waar men een goed gezicht heeft op de Axelsestraat. „Het verkeer is wel een beetje drukker dan in mijn jonge ja ren maar ik heb er geen last van want de straatoverste- ken is er niet meer bij", zegt mevrouw Van Waes. „Maar met de zo merdag mag ik graag met de zuster in de tuin wandelen". Als de fotograaf een plaatje komt schieten poseert ze of het de gewoonste zaak van de werled is om in de krant te komen. Dan vertrouwt ze ons toe: „Ik vind het erg fijn om zo oud te worden. Honderd jaar dat worden er niet veel. Ik geniet nog elke dag van het leven." Ongetwijfeld zal het aan staande zaterdag in De Blide groot feest zijn op de hon derdste verjaardag van me vrouw Van Waes, die daarmee de oudste ingezetene van Ter neuzen zal zijn. Maar over het programma bewaren de direc trice en de zusters nog een diep stilzwijgen. Anders is het geen verrassing meer, zeggen ze. Vismijn Breskens Aam de vismijn werd aangevoerd: 9814 kg. exportgarnalen 3,08 559, 2521 kg. bot 0,40—0,96, 1563 kg. schar 1,702,63, 52.077 kg. schol 1,20—2,92, 4725 kg. tong 6,55—10,73, 473 kg. tarbot 53110,48, 462 kg. griet 2,515,49, 9563 kg. ka beljauw 0.88—4,12, 3561 kg. wijting 0,532,08, 6 kg. rog 205, 133 kg. poon 0,52—1,70, 1 kg. haai 0,69, 16 kg. kommer, aal 126, 37 kg. tongschar 4,384,66, 11 kg. koolvis 2,012,52, 1248 kg. steenbolk 0,47—0,66. (ADVERTENTIE) tand 4-BDT 60GH0G. DRANK fiQ MAGERE VIA 89 HET leger en de politie !n drie Mexicaanse staten zijn maandag in staat van ver scherpte waakzaamheid ge bracht na een week van ge weld waarbij acht personen om het leven zijn gekomen. BAKBI0EDW0RST fiQ AXEL Jeugdhaven, 14.00 uur: Film Klein duimpje. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20.00 uur: Naakt over de schutting 14 j. Etcetera, Molstraat 10a, ex positie van tekeningen, aqua rellen, olieverven, plastieken en keramiek van Joop Mijs- bergen, Jeltje Datsma, Willem Simonis, Jacques Timmer mans, Alda Vos en Volker van Willigen (t.m. 28 jan.). Geo pend dag. van 13.30-17.00 uur en op vrijd. ook van 19.00 21.00 uur, op zat. en zond. van 13.30-18.00 uur. Markiezenhof, Steenbergsestraat, tekeningen van Bergen op Zoom uit de 16e t.m. 18e eeuw (t.m. 10 febr.). Dag. van 14.00-1700. uur Tweede hal stadhuis, Grote Markt kunstwerk van de maand (t.m. 31 jan.). Ma. tm. vrijd. van 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. GOES SKB-gebouw, Singelstraat 13, expositie olieverfschilderij en van Antoon Beysens geo pend van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur (t.m. 25 jan.). HULST Burgerzaal Stadhuis, exposi tie grafieken Vrij Vertaald, (t.m, 27 jan). Ma. t.m. vrijd. van 9.00-12.00 uur en van 14.00 - 17.00 uur, zat van 15.00-17.00 uur. KAPELLE De Vroone, 20.00 uur: Ka-ba ret Henk Elsink MIDDELBURG Rijksarchief, Sint Pieter straat, expositie „Schipper mag ik overvaren" (t.m. 9 mrt. Ma. t.m. vrijd. van 9.00- 12.30 en 13.30-17.00 uur, zat. van 9.30-12.30 uur. Zeeuws Museum, Abdijplein, tekenin gen van Zeeuwse monumen ten, boerderijen en schuren van architect J. Oud (1887-1963). Tevens collectie oude prenti- briefkaarten van Walcheren, Geopend dag. van 10.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur (t.m. 31 jan Vleeshal Stad huis, erpositie kunst uit Zee land (tm. 27 jan.). Ma. t.m. zat. van 10.00-17.00 uur. Zond. van 14.00-17.00 uur. ROTTERDAM De Doelen (hal), 12.45 uur (Vati onze correspondent) TERNEUZEN Donderdag 24 januari zal het reisbureau Gebroeders van Ftaassen en Zonen uit Vlissingen, zijn nieuwe bijkantoor in Terneu zen in gebruik nemen. Het kantoor is gevestigd in het pand YVedkolkstrait 36, waar in voorheen een kruideniers zaak gevestigd was Daarvan is nu echter niets meer ie merken. Een gevelom- spannende lichtrec:ame en wtee grote etalages bepalen het buitenaanzicht van het ge bouw. Het reisbureau dat vijf entwintig luxe touringcars rijk is, zal nu voortaan ook vanuit Terneuzen opereren, waarbij de activiteiten zich vooral zullen richten op de verkoop van allerlei soorten reizen en de verhuur van tou ringcars. Ter gelegenheid van de open.pg wordt een teken wedstrijd voor kn.deren tus sen do zes en -ie twaalf jaar uitgeschreven. koffieconcert met ais solisten Pieter Gouderjaan, hoorn en Istvan Hajdu, piano. De Doe len (grote zaal), 20.15 uur: Nederlands Studenten Orkest o.l.v. Maarten Simit. Solist Da niël Otten, viool. Hofplein Theater, 20.15 uur: Slippers, blijspel van Guus Hermes met Mary Dresselhuis, Wille-ke Al- berti en Jeroen Krabbé. De Lantaren, 20.30 uurBruce Lacey met Black Hull to a coloured planet. Schouwburg, 20.15 uur- Nina door Toneel groep Theater. IJZENDIJKE Streekmuseum, expositie van amateuristische kunst uit West- en O. Zeeuwsch-Vlaan deren met schilderijen, teke ningen, keramiek, beeldhouw werk en wandkleden (t.m. 14 feor.). Geopend van 14.00- 16.00 uur. BRUGGE Halle, van 11.45-12.30 uur conceri. Korrekelder, Kraan plaats, 20.00 uur: Magie Rouge van Michel de Ghelderode. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Een gering aantal West-Zeeuwsch-Vlamin- gen, negen in totaal, toonden gisteravond belangstelling voor het project „Kleur bekennen in de delta". De avond, waarop een klank beeld vervaardigd door jonge- ren van het bisdom Breda werd vertoond was georganiseerd door de streek-jeugdcentrale. Aan het begin van de avond sprak streekj eugdwerkleider Joop Wielakker zijn teleurstel ling uit over de geringe res ponse die op de vele verstuur de uitnodigingen was gevolgd. „Wij hebben alle mensen aan geschreven die iets met jeugd werk te maken hebben, poli tieke partijen en individuelen, waarvan wij verwachtten dat die hiervoor wel belangstelling zouden hebben. De opkomst is echter treurig" zo zei hij. De avond werd ingeleid door de heer D. Hiensch, verbonden aan het hervormd jeugdwerk in Zeeland, die een chronologisch overzicht gaf van de totstand koming van het interkerkelijk Deltaberaad, waarvan „kleur bekennen in de delta" een uit vloeisel is. Nadat het klankbeeld, zij het met enige storingen in het her vormd kerkcentrum in Oost burg was vertoond, bestond voor de aanwezigen gelegen heid met de inleider van ge dachten te wisselen over de consequenties en wenselijkhe den van de ontwikkeling in de gouden delta. De heer Hiensch noemde West-Zeeuwsch-Vlaanderen 'n blinde vlek in het deltagebied, wat betreft de betrokkenheid in het deltagebeuren. „Er is el ders in de provincie, met name ook op het platteland, gunstig gereageerd en overal zijn del- ta-denkgroepen opgericht. Ho pelijk lukt ons dat hier van avond ook". Bij het sluiten van deze edi tie zag het er echter nog niet naar uit dat zo'n denkgroep inderdaad in West-Zeeuwsch- Vlaanderen een feit zou wor den. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B V. Editie Zeeland: RAÏONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14. tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat L tel 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag Lm. vrijdag 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: maandag t.m. vrijdag 1900-21 00 uur. tel 01600-22341; zaterdag 9 00-12.00 uur, tel. 01600-49900; zondag 20.00-22.00 uur. tel. 01600-22341. BEZORG KLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6297; Midden- Zeeland 01100-4944. HUISAANSLUITINGEN: REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S C. Augustijn, Kantoor Nleuwstraat 9. Terneuzen. tel 01150-7920. privé t.el 01150-5745; algemeen redac teur Zeeland' A P Koopman Kantoor Kromme Weele 4, Mid delburg, tel 01180-7764 privé iel 01180-7438: redacteur Midden- Zeeland- drs J. Bouwnians tel 01100-3405. kant Klokstraat 1, Goes, tel 01100-8030, privé Coiunshof 35 Goes; redacteur te frneuzen en Kanaalzone G van Berkel. kantoor Nieuwstraat 9, i'erneuzen, tel 01150-7920, privé tel 01150-4866: redacteur O.Z. Vlaanderen- A Verlind, kantoor Sternstraat 14, Hulst, tel 01140- 3751, privé tel, 01140-3103: redacteur W Z -Vlaanderen R van der Helm. Melkweg 40. Oostburg. teL 01170-3370; sportredactie Zeeiand: T. Koomen. rel 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J. de Boer. Trumanlaan 10 Axel tel 01155-2237 ABONNEMENTEN -EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P Konings, tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland C. Menu, teL 01100 - 4310

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5