ZILVEREN ZONNEBLOEM VIERT ZESMAAL FEEST aatsen blijven nodig zeeuws DE BLOEMETJES VAN DE BUURT OOK BIJ VERWATERSCHEPEN Ir Mr. Osterman wil onderzoek soe. werkplaatsen Op visite Brabantse milieufederatie legen tweede kerncentrale in Borssele .ava Nagu eeft vol rogramma stad streek IfSNAVAL ENERS VOGELWAAII Politie op benzinejacht viste achter het net Provincie Zeeland dolf onderspit in hersengymnastiek Zacht *1 Hoo^watot* Gestolen auto weer terecht ENQUÊTE Handteke ningen tegen centrale overhandigd ZEELAND KAARTJE HAARSCHERP MISVERSTAND NIET DUURDER door NETTY VAN ZALINGE n (Van onze correspond, VOGELWAARDE ing jongeren van 4," ïsgroep Hava Naft gel waarde gaat eM ikke maanden tegen, programma staan 'ere een optreden de opening van het neenschapscentrum lari, een optreden in J ineens in februari den in Biervliet art en in mei in he, ie Evergem bij gelep de nationale Ji, Jaar het stuk voor stil angrijke optredens arbij veel publiek - •wacht, zijn de jon overgegaan om oS g van dansleider 0 d naast de gewone nd op dinsdag ook t- - op zondagochtend hierboven genoemde hs zijn bij de voll >ep ook enkele aar; then gekomen van tehuizen in de bnnn ie aanvragen zal de doen door op te trede;] e groepen, waarbij ns een keus word' de zeven groepen ditl guila thans telt, te kindergroepen, ei groep, een jongeret twee seniorengroepeJ belangrijke optreden- dus alleen de joi; -r het voetlicht kon® 1 bij de zogenaamde" leidsoptredens ook elingen mee uitrul aal telt de volksdai 118 leden. Woensdag 23 januari 1974 (Van een onzer verslaggevers) BREDA De afdeling Noord-Brabant-Zeeland van de vereniging De Zonnebloem zal het komende jaar vijf of zes grote ontspanningsavonden voor zieken en gehandicapten geven Deze avonden zullen worden gehouden in Zeeland (plaats nog onbekend), in Bosbad Hoeven, Breda, Til burg en Den Bosch. De data van de avonden zijn nog niet precies bekend. De grote ontspanningsavon den zijn een onderdeel van de festiviteiten die de afdeling van de vereniging in het 25ste jaar van haar bestaan organi seert. Op deze avonden treden bekende artiesten op. Voor chronisch bedlegerigen en gehandicapten worden in het najaar acht winkelmorgens georganiseerd. Hieraan kunnen per keer 800 a 1000 zieken deelnemen. Zij zullen gehou den worden in de grote steden in Noord-Brabant en vooj Zeeland in Vlissingen. Ruim 6000 patiënten kunnen in mei en juni deelnemen aan dagtochten met de boten „A- lex van Wayenburg" en „De Geulvallei". Ook in mei wordl het Harten 5-gala op de t.v. uitgezonden. Van de opbrengst hiervan worden de vakantie weken voor chronisch bedlege rigen en gehandicapten met een zware sociale indicatie be kostigd. In de zomer is er nog een aantal bungalowvakanties voor gezinnen op de camping „De Flaasbloem" in Chaam. Op 17 anuari hebben het hoofdbe- tuur en het centraal bureau ■eeds informeel het zilveren uhiieum gevierd in Auberge De Arent' in Breda. Hierbi vas ook Alex van Wayenburg ranwezig, de geestelijke vader run De Zonnebloemvereniging. De vereniging overweegt het komende jaar provinciale re cepties te geven, maar iets de finitiefs hierover is nog steeds niet bekend. De Zonnebloemvereniging zoekt naar een nieuwe vorm om haar jaarfeest te vieren. Men denkt aan een dag voor zieken, zoals moederdag. Ge zonden worden dan opgeroe pen die dag een zieke te be oeken of een zieke een brief 'f geschenkje te sturen. Lan- lelijk heeft men verder plan- ien voor een t.v.-film en 'n grote film over liet werk van De Zonnebloem. Ook wordt hierover dit jaar een boek rfit- gebracht. (Van onze corresponden VOGELWAARDE - 0)1 dag 23 februari zullen f tieners van Vogel»! eigen carnavalsfeest 4 vieren. foor het eerst wordtl neiijk voor de leel| ep van 12 tot 15 rt carnavalsfeest f rd in het Dorpscentri waarde. Het bestuur Dorpscentrum heef, end tot het organism: feest te moeten ovel dat genoemde leeftijd! iets te jong is ottl te carnaval mee te ië zich te groot voelt vtwj onadebal. Op het prof van die avond staat c er een verkiezing vasl is tienercarnaval metj dames- De Vogelw navalsvereniging Voge aan dit carnavalsgel neens meewerken. Van een onzer verslaggevers Jf AARDENBURG Toen één der huurders van de garages achter de Boelaertstraat in Aardenburg dezer dagen zijn ga rage opende, vond hij op de vloer een duplicaatsleutel van het slot in zijn garagedeur. Toen hij zich daarop in verbinding met de eigenaar van de garages stelde bleek deze aan de Aarden- jse politie drie sleutels verstrekt te hebben van drie ver diende garages. De politie had namelijk een anonieme tip gekregen dat zich daarin illegaal opgeslagen benzine zou be vinden. Tijdens het onderzoek werd de duplicaatsleutel ver- fen. Volgens geruchten zou inderdaad in één van die garages nzine zijn gevondenmaar toen de politie die de andere dag iam ophalen zou het voorraadje verdwenen zijn geweest. De opperwachtmeester van de groep rijkspolitie in Aarden- iburg verklaarde echter tegenover ons dat hem niet bekend was dat er benzine was aangetroffen. De huurders van de garages waren er overigens niet geluk kig mee dat de politie buiten hun medeweten om de garages had doorzocht. „Men had ons toch minstens kunnen waar schuwen, dan hadden wij zelf kunnen meegaan", aldus één der huurder.;. Navraag leerde ons, dat de politie te allen tijde toegang heeft tot dit soort gebouwen „omdat het geen woning of een besloten lokaal is". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Na een spannende strijd, die lange tijd onbeslist bleef, heeft het «P Vooruitzichten voor donder dag en vrijdag opgesteld door het KNMI op dinsdag om 18.00 uur Flinke opklaringen, maar aanvankelijk nog een bui Temperaturen boven nor maal. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land: Voor donderdag: Aantal uren zon 1 tot 5. Min. temp. 1 tot 7 graden Doven normaal. Max. temp. 0 tot 4 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal 40 pro cent. Voor vrijdag: Aantal uren zon 1 tot 5. Min. temp. 0 tot 5 graden boven normaal. Max. temp. 0 tot 4 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 procent- Kans op een ge heel droog etmaal 70 pro cent. weinig invloed ,"J /estigmgen, maar o--;j ;ië z0 mogelijk In België blijven.» mgen voor het h1" J achter bij NedöjJ" de Belgische 33 op dat punt geen vachten, omdat z eer zijn verdeeld- over deze zaken 1 jische vakbond "..1 eerder stadium A stuk gelopen t>P noemde: ..De oedelijkheid". ^JConstanz 303 onver., Rhen, felden 235 -6, Straatsburg 238 "14. Plittersdorf 432 -17. Maxau 501 -10. Plochingen 195 Plus 7, Mannheim 365 -32 btembach 296 -6. Mainz 396 «j Bingen 270 -6. Kaub 331 -4 Trier 380 -14. Koblenz 350 -16 Keulen 377 plus 19, Ruhrort 554 plus 24, Lobith 1173 plus Papnerdense kop 1132 plus ;„io U?„egen 961 P'hs 31 IJs- 01 plus 27 Eefde IJs- sel 520 plus 20, Deventer 389 plus 18, Monsin 5454 -34 m# ,ren „4028 "32" Belefeld 1226 -19, Grave beneden de sluis 516 -18. ^Morgen, donderdag 24 janu- Bprgen op Zoom 4.34 en 16.50 ttosweert 3.41 en 16.05 Ternnuzen 3.02 en 15 26 Wwn'lr" 2.32 en 14.521 iwmekl.nge 4.24 en 16.401 team van de personeelsvereni ging van de provincie Zeeland, dat het gisteravond in het pro gramma „.Hersengymnastiek" moest opnemen tegen een groep van Centraal Beheer Apeldoorn, met slechts één punt verschil in de mensen van Centraal Beheer zijn meerdere moeten erkennen. Zeeland struikelde over de vraag. .wat een „passer domes- ticus" is (geen huisdier, maar een huismus) en over hoe kan het het toneelstuk De Muizeval van Agatha Christi. dat al 21 jaar in Londen speelt. Centraal Beheer scoorde 21% punt uit 23 vragen, de Zeeuwen brachten het tot 20% punt. Daarmee kwam het pro vinciale team in deze fase van de competitie op de vierde- plaats met een percentage van 89.13 aan goed beantwoorde vragen. Op de eerste plaats staat de verzekeringsmaatschappij Hol land uit Dordrecht met 94,44 procent, gevolgd door Centraal Beheer Apeldoorn met 93,48 procent. Derde is een team van radio- en t.v.-journalisten met 89,58 procent. Nog zes teams moeten tegen elkaar in het veld treden. Na- aat alle wedstrijden zijn ge speeld, volgt de halve finale tussen de vier teams met de hoogste percentages aan goed geantwoorde vragen. De hal ve finale is op 15 maart. De opnamen van de wed strijd 'ussen Zeeland en Apel doorn vonden plaats op 11 ja nuari De Zeeuwse ploeg was laarbi.i vergezeld door 31 sup porters. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In de nacht van maandag op dins- uag werd de personenauto van H. van B. te Sas van Gent, uit diens garage aan de Prinsen kade ontvreemd. In de loop van disdag werd de auto ïwa-r besci ad;gd in een sloot, nabij Kortgene teruggevonden. (Van een onzer verslaggevers) PHILIPPINE Momenteel worden proeven genomen om de bruikbaarheid te testen van z.g. mosselverwaterschepen. „In zo'n schip kan men de mossels wel zandvrij maken, maar of de houdbaarheid van de mosselen erop zal vooruit gaan, dat wordt betwijfeld. Het plan zou misschien uit voerbaar zijn wanneer men naast het verwaterschip kan beschikken over een mossel- verwaterpiaats", aldus de heer A. Rammeloo uit Philippine, voorzitter van de mosselsector van Zevibel. Mocht, zo zegt hij, de Oos- terschelde onverhoopt afgeslo- en worden, dan is het kwe ken en verwateren van mossels op natuurlijke wijze in Zeeland afgelopen. In novem ber 1972 is een stuurgroep Project Kunstmatige Mossel- verwatei plaatsen ingesteld, die de betrokken ministers moet adviseren over een eventuele vestigingsplaats van een kunstmatige verwaterplaats. „Momenteel zijn hier vier plannen in studie. Ten eerste Texel (waar tevens het mos selproefstation is gevestigd), Balgzand: Amsteldiep (bij Den Oever) en Oosterscheldedam (het plan van de Grontmij. bij de Roggeplaat)", aldus de heer Rammeloo. Zevibel heeft een enquête ingesteld en de overgrote meerderheid van kwekers en handelaars in Zeeland heeft zich uitgesproken voor een vestiging van een kunstmatige verwaterplaats in Zeeland. „Zeeland is korter gelegen bij de grote afzetgebieden België en Frankrijk, men beschikt hier over vakkundige mensen en de mosselvloot is aangepast voo. een sneitransport van im de Waddenzee gelegen mossel percelen naar Zeeland", zo zegt de heer Rammeloo, die op merkt dat Yerseke zoals het thans draait nooit vervangen kan worden. „Dus moet het zo dicht mogelijk bij Yerseke ge zocht worden, mede omdat toeleveringsbedrijven e.d. daar gevestigd zijn". Natuurlijk verwateren in de Waddenzee is volgens hem niet. mogeujk omdat het tij- verschil te gering is. „Maai zonder verwatering en opslag oiedt het mosselbedrijf minder mogelijkheden. Bewezen is in middels wel dat het kunstma tig verwateren mogelijk is. De (Van een onzer verslaggevers) BORSELE De voorzitter van ac Tweede Kamer, dr Vondeling, krijgt vandaag eni ge duizenden handtekeningen aangeboden van mensen, die tegen de bouw van de tweede kerncentrale in Borssele zijn. Volgens de indieners manifes teren de lijsten met handteke ningen de groeiende onrust onder de bevolking. En zij mugen, aldus de overhandi- gers. gezien worden als een duidelijk protest tegen de aan tasting der democratische be- (inselen, de wet en het alge neen rechtgevoelen. De inza melaars van de handtekenin gen zijn commissie Borssele ad hoe, moratorium comité Nederland. „Stop Kalkar" af deling Zeeland en de V.M.Z. houdbaarheid van de mossels zal nog nader onderzocht moe ten worden". De heer Rammeloo wil niet vooruitlopen op het advies dat ue inges.eide stuurgroep zaï uitbrengen. Wei wijst hij erop dat men in Zeeland zich heelt v(Ju. iiet y la.ii Oosiersciielueüam, „mits die ue rentabiliteit v«.n ue bedrij ven met in gevaar brengt". voigciis ct£ Deitawet mag een ai^omene voorziening nooit meer Kosten dan ae tota- xe iiqiuaauewacuaen van net mosseaoecuriji. zaï eenier een politieke oesuasmg nodig zijn om net itjk ae te-Kurten te Laten Dij petsten. De uo uw Kosten van een kunsi- mauge mosseiverwaterpiaats Komen boven ae 10U miljoen guiiaen (prijzen meaio ïtDó) te nggen en ae toiaie nqoiaa- uewaaraen van net mosseibe- drijt is neel wai imnaer, maar nog niet exact vasfcgesteia", ad- auo ae neer xtammeioo. net jjian-^osterscneaüeaiam vooir ziet in een oppervlakte van nou na mti een opslagcapaci teit van lüu.viOü ton mosseis. „via een schutsluis zou het Dekken voor schepen uereik- oaar gemaakt kunnen wor den' „Laten we hopen dat de overneia ai zijn meuc wei King veij-teiit. uüi ueze natte, maai gezonde oearijistaK voor zee land te oehouden. Beter ware dat men de Oosterseheiae niet a-tsiooi, maar de dijKen op Deltahoogte Dracht, waardoor men ook va neen optimale veiligheid verzekerd is", zo besluit de heer Rammeloo. Zes zwakzinnige kinderen in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar wonen sinds een paar dagen in een gewoon huis in de Middelburgse Grevelingenstraat. Ze zfjn afkomstig van Vijvervreugd, het tehuis voor geeste lijk en lichamelijk gehandicapte kinderen van de Stich ting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN —Mr. J. Oos terman, directeur van de ge meentelijke sociale dienst in Vlissingen en adviserend lid van de sociale werkplaatsen Walcheren te Middelburg, heeft het dagelijks bestuur van de sociale werkplaa s te Middelburg gevraagd te on derzoeken of de beschuldigin gen van de vakbonden over de wantoestanden in de Zeeuwse sociale werkplaats juist zijn. Mr. Oosterman heeft het werkplaa-tsbestuur verzocht dit onderwerp tijdens de eerstko mende algemene bes uursver gadering aan de orde te stel len of voor bespreking van dit probleem anders een aptrte vergadering te beleggen. Om dat ook de vakorganisaties een volwaardige plaats innemen in het bestuur van de sociale werkplaatsen te Middelburg wil de heer Oosterman da eerst van die kant nader com mentaar wordt gegeven en dat vervolgens de mening wordt gevraagd van het rijksconsu- 'entschap voor complementaire ociale voorzieningen (die be rst is met de uitvoering van de wet op de sociale werk voorziening) en van de d'rec- ie van de werkplaatsen Wal cheren. Als aid die meningen binnen rijn kan volgens de heer Os- 'erman een zinvoil gesprek ge voerd worde over de vraag vat van die vakbonds-uitlatin- ïen wel of niet waar is voor zover het de werkplaatsen Walcheren betreft. Volgens de heer Osterman zo-u deze ver gadering openbaar moeten zijn. De kinderen wonen er met vier zusters, die per toerbeurt dienst doen. Ze werken acht uur en een kwartier per dag. Met de vrije dagen mee is er dus altijd een zuster aanwezig. Het is een totaal nieuw expe riment voor Zeeland. Dit ge zinsvervangend tehuis voor dergelijke jonge kinderen. Op deze wijze wil men de zwakzinnige kinderen, die daartoe in staat zijn, een kans geven zich beter de maat schappij eigen te maken, dan ooit in een inrichting kan ge beuren. Een paar jaar geleden zou men dit experiment een ongehoord idee hebben gevon den. Nu deze manier van op zet al enkele jaren in Amerika wordt toegepast durft men het heel voorzichtig in Nederland ook te proberen. De directeur van Vijver vreugd, dr. S. Hottentot heeft twee jaar geleden een studie reis naar Amerika gemaakt. Hij kwam opgetogen terug. Het zelfstandig laten wonen van een bepaalde groep zwak zinnigen werd voor hem een ideaal, dat koste wat kost ge realiseerd moeBt worden. Zo is men vorig jaar al begonnen 8 meisjes in de leeftijd van 18 tot 30 jaar samen met vier verzorgsters onder te brengen in twee eengezinswoningen. De Stichting kocht daartoe twee woningen onder een kap in een nieuwbouwwijk in Middelburg-Zuid. De meisjes kregen met hun verzorgsters ->en" grote mate van zelfstan digheid. Ze ontvangen huis houd- en kleedgeld, zodat ze eigenlijk een normaal huisge zin vormen. Dit project draait nu al een jaar en het blijkt een groot succes te zijn. Daar om durfde men het ook wel aan met de zes jonge pupillen van Vijvervreugd. Mejuffrouw S. van Wijk, adjunct-directrice van Vijver vreugd, begeleidt dit project. Met haar hadden we een ge sprek over het hoe en waarom var deze opzet. De zes kinde ren die uitgekozen zijn, horen volgens het personeel van de inrichting daar niet thuis. Vij vervreugd staat namelijk be kend als een tehuis voor im becielen. Maar het is erg moeilijk om mensen een ;aartje op te plakken, zo van: die is debiel en die is imbe ciel. Doordat dit soort kinderen in een tehuis worden geplaatst hebben ze het al erg moeilijk. De herhaalde wisseling van personeel maakt het er voor dut joort kinderen niet gemakkelij ker op. „Normale kinderen kunnen zich met woorden ver weren, dat kunnen zij niet en omdat ze dan die woorden niet kunnen gebruiken vervallen ze soms van armoe in agres siviteit. Kijk maar eens hoe moeilijk normale kinderen het al hebben in een tehuis, of in een gezin, waar door een of andere onstandigheid de plaats van de moeder steeds door anderen wordt ingenomen", zeigt juffrouw Van Wijk. „Daar om is het ook zaak dat de leiding over deze kinderen da nig gecontroleerd wordt. Een leidster moet in de omgang met zwakzinnigen steeds op zichzelf terugspelen en altijd _denken: Wat zou ik doen als net mij overkwam. De opvang van zwakzinnigen vraagt niet alleen begrip, maar vooral ook eerlijkheid", zegt juffrouw vam Wijk. „Dit soort kinderen mag zich dan niet voldoende in woorden kunnen uitdrukken, ze voelen haarscherp aan of iemand het echt goed met hen meent of dat hij alleen maar komedie speelt en of hij geac cepteerd wordt zoals hij is. Er moet een band groeien tussen leidster en kind. In die vertrouwenssfeer lijkt het kind tot de beste ontplooi ing te komen. De mensen die werkzaam zijn in zwakzinnigen inrichtingen stellen er een ge noegen in zwakzinnige kinde ren tot een bepaalde prestatie te brengen. Zo zijn er bijvoor beeld de BLO-scholen voor zwakzinnige kinderen. Het is soms ongelooflijk te zien wat daar voor resultaten worden bereikt", zegt juffrouw van Wijk. Vijfenveertig pupillen van Vijvervreugd zitten in Middel burg op de KHmopschool, dat is zo'n speciale school. De zes kinderen, die uitgezocht zijn voor het experiment, zitten al lemaal op die school. Het huis dat de Stichting voor hen ge huurd heeft, ligt in de directie nabijheid van de school. De k nderen zijn ti.idrns de bouw met de zusters verschillende keren wezen kijken naar de vorderingen De jongens heb ben een slaapkamer met zijn vieren en de meisjes delen met zijn tweeën de andere slaapkamer. De zuster slaapt in het keukentje van de slaap- flat. Samen met juffrouw Van Wijk bracht ik een bezoek aan de woning van de kinde ren. Alles rook nog nieuw en de nieuw bestelde meubels waren nog niet eens gearri veerd. Toch was de sfeer, die voor de kinderen een gevoel van geborgenheid betekent, al helemaal aanwezig. Twee kin deren, nog herstellende .van een griepje, zitten samen in de speelkamer op de grond te spelen. Je kunt het zien, dat ze het leuk vinden, dat je er bent. Een van de twee, een jongetje van vijf jaar, kan geen woord spreken, maar tij dens het bouwen van een le go-huis, probeert hij herhaal delijk mijn aandacht te trek ken, door gebiedend met zijn hand mijn kin naar zich toe te trekken. We begrijpen elkaar precies. Even later komen de andere bewonertjes binnen. Ze zijn een eindje met de zuster wezen wandelen. Ze schuiven gelijk bij en beginnen mee te bouwen. Een paar vragen er honderd uit. Ze willen weten wie ik ben en wat ik kom doen. De anderen strikken juf frouw Van Wijk voor een verhaaltje. De ontmoeting met deze kinderen maakt een ge weldige indruk op me. Van deze kinderen moet je wel houden, ze zijn zo ontwape nend, zo ongekunsteld ,dat het een verademing is met ze te spelen. Juffrouw Van Wijk zegt: „Ik hoop toch zo, dat de buurt de kinderen zal accepte kinderen sommige dingen an ders dan normale kinderen. Het zal ook heus wel eens gebeuren dat een van onze kinderen zijn neus platdrukt tegen het raam van de buren om te kijken of het daar het zelfde is als bij hem thuis. Daar zit toch niets kwaads in, als de mensen daar maar be grip voor op kunnen brengen. Door hun houding kunnen zij deze kinderen ongelooflijk ge lukkig, maar ook ongelukkig maken. In het begin zal alles heus niet zo van een leien dakje lopen. Je moet niet ver geten dat ze jaren in een in richting hebben gezeten. Want veel van dit soort kinderen komt er op zijn vierde jaar in en meestal kwam hij er zijn hele leven niet meer uit. Voor veel ouders van zwakzinnige kinderen is dit vaak een on verteerbare zaak. Ze willen deze kinderen zo lang moge lijk zelf verzorgen. Dat gaat goed, totdat de ouders bejaard worden. Wat moeten ze dan met hun kind, die thuis een grote mate van zelfstandigheid heeft gekend? Hij zou doodon gelukkig worden in een in richting. Voor dit soort kinde ren is een gezinsvervangend tehuis een geweldige oplos sing. En dat het heel goed mogelijk is, blijkt wel uit het experiment dat nu dus al ruim een jaar in Middelburg-Zuid aan de gang is". „Een dergelijke opzet is be slist niet duurder dan een ver pleging in een tehuis. Ook vier leidsters op zes kinderen is in verhouding niet zoveel", zegt juffrouw Van Wijck. „Hun taak is wel verantwoor- delijker dan in een inrichting, maar ook afwisselender. Hier verzorgen ze de kinderen he lemaal. Ze koken, ze wassen, spelen en slapen met ze. De vier, allemaal nog jonge zus ters hebben zich vrijwillig voor het experiment aange meld. Ze zijn van plan het experiment volledig te laten slagen. Lukt het, dan worden er in de toekomst meer van dit soort huizen ingericht. Ik zou graag willen dat er zo'n gezinnetje naast mij kwam wonen. Wat zou het ren Dat ze de kans krijgen met en bij deze buurtkinderen te spelen. Maar soms ben ik wel eens bang voor het grote misv ivstand, dat er nog over deze mensen heerst. Men neen' vaak dat dit soorl kin deren gevaarlijk is, maar dat is h iaal niet waar. Ze zijn streng geselecteerd." „Natuurlijk beleven onze leuk zijn, als er een binnen kwam om te vragen: „Zal ik even bij je komen spelen Dat soort kinderen is zo ont wapenend, dat ik ze zou wil- :en omschrijven als de bloe metjes van de buurt. Ze ver sieren met hun blijheid de he le straat en misschien ook wel uw leven, als u ze daar ten minste de kans toe geeft! (Van een onzer verslaggevers) BREDA De Brabantse Milieufederatie is van oordeel, dat de bouw van een tweede kerncentrale bij Borssele pas ma-g plaatsvinden wanneer de veiligheid en het behoud van het milieu optimaal gewaar borgd zijn. Daartoe zullen des kundigen op nationaal niveau eerst studies mbeten maken over de kwetsbaarheid en de veiligheid van kerncentrales en over de problemen van verwijdering, vervoer en op slag van gevaarlijke afvalstof fen. Deze opvatting heeft de Brabantse Milieufederatie sa mengevat in een brief, die ais adhesiebetuiging gestuurd is naar de Vereniging voor Mi lieuhygiëne Zeeland in Mid delburg. welke momenteel ac tie voert tegen de mogelijke bouw van een tweede kern centrale bij Borssele. Afschriften van die brief zijn verstuurd naai het college van Gedeputeerde Staten en naar Provinciale Staten van Zeeland. De Milieufederatie zegt toe zich diepgaand op de situatie te zullen beraden, wanneer de tegenargumenten van de Zeeuwse vereniging, gesteund door de Brabantse opvatting, geen invloed blij ken te hebben op de verdere beleid-bepaling van Gedepu teerde Staten van Zeeland. t

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3