Verontwaardiging over uitblijven confrontatie met minister Weer gesprek in Den Haag over positie parlevinkers Ziekenhuisraad beveelt afwachtende houding aan Raffina haar pr Ontploffin in winkel Krabbend! DAI veili Geen koopavond in wijk Griffioen IN 1973 ELF PRC WESTERSCHOUWEN WIL OOK MEER HULPKANTOREN VOOR BENZINEBONNEN LCC voor volledige veiling integratie Dankbaar Bnder opdrachten in 1073 aan architecten Amsterdamse NIEUW KAMI ARCHITECTEN BUREAU DE JONGE stad 's-Gravenpolder Vrachtschip na zes dagen vlot BEJAARDENCIRCUIT WEGEN 's-Heerenhoek Kreekr aksluizen Winkelschip Vlissingen 's-Heerenhoek UJ| ir "i; St. Jansteen DRUK BEZOCHTE FILMAVOND OVER APARTHEID I DEN HAAG (ANP) jn de eerste drie tfïIDATA NEDERLAND OPGERICHT Dinsdag 22 januari 1974 Dinsdag 22 januari 1974 Kanaal door Zuid-Beveland. Straks geen domein meer voor parlevinkers? markten GOES-KRABBENDIJKE 21 jan. Prijsbericht: groen ten per kg: aardappelen bon ken 30, grote 1723, witlof AI 140—150, All 110, BI 140, Bil 75—100, spruiten All 56—69 BH 15—56, prei All 56—63, Bil 2651, uien ongesorteerd 37, groene sav. kool II 5762, rode kool I 33, II 1726, witte kool 18. boerekool 3950. GRUBBENVORST 21 jan. Centraal Verkoopkantoor Chatnpignonprijzen: fijn 287, fijn C 264, middel 279, middel C 252 4 kg. 244, kruis fijn 238, kruis grof 227, 4 kg. 236, II 196 kg. 217, A 174, 4 kg. 206, III B 4 kg. 198, afwijkend 4 kg. 152. LEIDEN, 21 januari Aan voer: totaal 2436, slachtrunde- ren 1219, varkens 231, schapen en lammeren 983, bokken en geiten 3, prijzen (in guldens per kg): stieren 6.456 85 (le kwal) 6.15—6.25 (2e kwal) vaarzen 5.806,35 (le kwal) 5.15—5.65 (2e kwal), koeien 5.25—5.85 (le kwal) 4.75—5.00 (2e kwal.), 4.454.60 (3e kwal), worstkoeien 4.354.50, varkens 3.233.25 (le kwal) 3.21—3.22 (2e kwal), 3.18— 3.20 (3e kwal), slachtzeugen 2.70—2.85, zware varkens 3.05—3.15 Prijzen (in guldens per stuk): schapen 140200, lammeren 175225. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prij zen): slachtrunderen groot - vlot - iets stijver, varkens normaal - matig - lager, scha pen en lammeren iets minder - minder - stug. ROTTERDAM, 21 januari Prijzen (excl. btw, vastgesteld in guldens per 100 kg af be drijf op auto volgens kwali teitseisen binnenland cq ex pert)', klei-aardappelen bin nenland: bintje 35 mm in 2 maten 16.5017.50, bintje 50 mm opw. 21.00. eigenheimers 35 mm opw. 24.00-29.00, zand- aardappelen binnenland bintje 35 mm opw. 12.50 13.50, klei-aardappelen export, bintje 35-50 mm los verladen 10.50—11.50. bintje 50 mm opw. los verladen 21.00, zand- aardappele export: bintje 35 mm opw. 12.5013.50. Blank- schillige rassen v.d. kleigrond voor overzee 40 mm opw. voer- aardappelen 6.007.25. Stem ming: binnenland flauw, ex port flauw. Sozenraad De contactraad voor de sozen in de gemeente Borsele bespreekt vanavond in de soos te 's-Gravenpolder het sozenprogramma voor 1974 Tevens wordt gesproken over het houden van bingo-avonden en contactavonden. Van elke soos wordt voor deze bijeen komst een afvaardiging ver wacht, die uit ongeveer vier man zal bestaan. VLISSINGEN —Het West- duitse vrachtschip Hille Ol- dendorff (9080 brt) is maan dagmiddag rond een uur na zes dagen vlotgetrokken. Het schip was woensdagnacht tij dens zware storm vastgelopen bij Breskens in de Wester- schelde. De kapitein heeft steeds alle sleepboothulp ge weigerd, terwijl het schip bij laagwater toch steeds helemaal droog kwam te staan Maan dagmorgen kreeg een klein sleepbootje uit Vlissingen toestemming vast te maken. Deze trok de reus in zijn eent je vlot. Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In een advies, door de Nederlandse ziekenhuisraad verstrekt aan verpleeg- en ziekenhuizen op Walcheren, is de conclusie verbonden dat deze instellingen een afwachtende houding wordt aanbevolen ten opzichte van de deelname in het experiment voor een gesloten cir cuit welzijnswerk voor bejaarden op Walcheren. Dit deelde gistermiddag de heer M. Almekinders (CHU) mee tijdens de raadsvergade ring in Middelburg. De raad kreeg een vdorstel te behande len om per inwoner dertien en een halve cent subsidie in dit experiment te voteren. In het betrokken advies wordt er op gewezen dat bij de opzet van het experiment is voorbijga gaan aan het wettelijk kader, dat wordt gevormd door onder meer de algemene wet bijzon dere ziektekosten. Het bestuur van „Gesloten circuit wel zijnswerk" wordt met 45 man „onwerkbaar" genoemd. De heer Almekinders wees er op dat de kern van het werk de sociaal-geriatrische dienst zal zijn, waarin hooggekwalifi ceerde medische krachten zul len moeten worden opgeno men. „Dat zijn dure jongens die niet voorzien zijn in de begroting" Ook wees hij er op dat volgens het advies de ver pleegtehuizen de spil zijn van het gesloten circuit. Hij stelde voor in principe te besluiten mee te doen. Hij vroeg met klem dat alle aspecten nog maals zouden worden beke ken, om daarna eventueel het principebesluit te effectueren. Een pas op de plaats zou bo vendien wenselijk zijn gezien de landelijke studies die over dit onderwerp nog aan de gang zijn. Wethouder drs. M. Beinema vond dat als in de regio's op landelijke studies gewacht moest worden, het jaren kon duren eer er iets van de grond kwam. „Er zijn andere wegen en middelen om iets te doen. Het onderhavige voorstel is daar een voorbeeld van"- Hij voelde niets voor een principebesluit en wees er op dat al een rem was ingebouwd in het raadsvoorstel. Er zou namelijk „ten hoogste" dertien en een halve cent per inwoner betaald moeten worden. „Daarmee zijn we aan de reële en veilige kant", zo hield hij de raad voor. Over de financiële consequenties wilde onder meer de heer D. Boog- erd (PvdA) iets weten. Wet houder M. Huibregtse zei dat aa de experimenteelperiode van drie jaar nadere besluiten genomen moeten worden, in dien men doorgaat. Onbekend is of alle gemeenten op Wal cheren in het experiment zul len participeren. De heer Hui bregtse was bepaald optimis tisch. Wel wees hij er op dat het geen gemeenschappelijke regeling of een stichting be trof. „Het is dus wat vrijblij vender". Zowel de heer Boogert als de heer A. Pijnenburg wilde weten of de gemeentelijke so ciale dienst, die bij het expe riment wordt betrokken, het werk wel zou aankunnen. „In feit doet zij dit werk al", zei de heer Beinema, die zei dat er geen vrees moest bestaan dat als een lawine de perso neelsuitbreidingen over de so ciale dienst zouden komen. Het risico dat een kloof zou ontstaan tussen algemeen be stuur en sociaal-geriatrische dienst werd door hem niet ontkend. „Hij zal zo klein mo gelijk moeten worden gehou den", aldus de wethouder. En kele raadsleden waarschuwden er voor dat het experiment geen eigen leven moest gaan leiden, „ik zie zoveel taken staan dat er misschien gevaar door doublures en kortsluit'n- gen kan ontstaan", aldus de heer Pijnenburg, die er voorts op wees dat het werk niet moet gaan ontaarden in „onge wenste. bemoeizucht die be paalde bejaarden zouden kun nen afschrikken". Die doublu res en kortsluitingen zijn juist enkele van de argumenten waTom men met de huidige opzet is gekomen", aldus wet houder Beinema. De heer Al mekinders zei, in tweede in stantie, dat zijn opmerkingen bepaald niet negatief bedoeld waren, en dat hij alle waarde ring had voor de commissie die dit experiment heeft voor bereid. Zonder hoofdelijke stemming tenslotte besloot de raad tot de gevraagde mede werking. Niet bekend werd wat de ziekenhuizen en ver pleegtehuizen op Walcheren met het advies van de Neder landse ziekenhuisraad zullen gaan doen. EHBO De afdelingen van de EHBO-verenigingen van Leeuwedorp en 's-Heerenhoek hielden hun jaarlijkse feesta vond in de Jeugdhoeve waar bij meer dan 130 leden aanwe zig waren. In het begin van de avond werd speciaal de aan dacht gevraagd voor een EH- BO-demonstratie op maandag 28 februari waaraan de Lotus- groep zijn medewerking zal verlenen. Deze groep zal voor Je nodige „slachtoffers" zor gen. (Van een onzer verslaggevers) WEMELDINGE/HANSWEERT Morgen is er in Den Haag een gesprek over de positie van de parlevinkers van Wemeldinge en Hansweert, die het voortbestaan van hun bedrijven ernstig zien bedreigd door het feit dat na de opening van het Schelde-Rijnkanaal de scheepvaart door het Kanaal door Zuid-Beveland met ongeveer vijftig pro cent zal afnemen. Bjj het gesprek van morgen is overigens nog niet minister Th. Westerterp van Verkeer en Water staat aanwezig. Gehoopt wordt echter dat het gesprek met de minister op zo kort mogelijke termijn kan plaatshebben. Dan zal ook het door het economisch instituut voor het midden- en kleinbedrijf ver vaardigde rapport over de ge volgen van de aanleg van het Schelde-Rijnkanaal voor de parlevinkers worden aangebo den. Dat rapport, dat een maand of zeven geleden ge reed is gekomen, heeft de mi nister nog steeds niet. In de kringen van parlevin kers is de verontwaardiging groot over het feit dat de mi nister nog geen tijd heeft ge had voor het gesprek. „De sfeer is geladen onder de par levinkers. We hebben al jon geren moeten tegenhouden, die met hun parlevinkersboot naar ir. Zuurdeeg als hoofd van Rijkswaterstaat in Zeeland wilden varen en hun boot voor de deur van zijn kantoor in brand wilden steken. Als vere niging hebben we die mensen voor ogen gehouden dat de enige mogelijkheid om tot een oplossing te komen is: rond de tafel gaan zitten en overleg gen", zegt de heer J. Dagevos uit Wemeldinge, secretaris van „Het Kanaal", de vereniging van parlevinkers. Deze vereniging heeft wel eens het verwijt gekregen niet hard genoeg de belangen van de leden te verdedigen. „Maar de brieven, die we heb ben geschreven liegen er toch niet om. We kunnen niet meer doen dan we hebben gedaan", meent de heer Dagevos. Het bestuur van de parle vinkersvereniging vecht overi gens al tien jaar om gedaan te krijgen dat parlevinkers ook (Van een onzer verslaggevers) WESTERSCHOUWEN Aan de gemeenteraad van Westerschouwen zal worden voorgesteld om adhesie te be tuigen aan de motie van de raad Sluis, waarin gezegd wordt dat een andere regeling voor het verkrijgen van extra benzinebonnen gewenst is. De motie van de raad Sluis hield verband met het feit dat de inwoners van West- teeuwsch-Vlaanderen naar Breskens moeten om hun bon nen in ontvangst te nemen. „Voor de gemeente Wester schouwen geldt ons inziens dezelfde situatie", zeggen B. en W. van Westerschouwen in hun voorstel aan de raad. „Voor Schouwen-Duiveland is het postkantoor Zierikzee als enig postkantoor aangewezen, waar de bewoners van Schou wen Duiveland hun machtigin gen voor het verkrijgen van extra benzine tegen benzine bonnen kunnen inwisselen. Dit houdt in dat inwoners van on ze gemeente soms dertig kilo meter moeten rijden om voor bijvoorbeeld vijf of tien liter benzinebonnen te verkrij gen". Volgens B. en W. van Wes terschouwen zouden er in Schouwen Duiveland meer hulppostkantoren moeten wor den aangewezen, waar die machtigingen kunnen worden omgezet in extra benzinebon nen. bij de Kreekraksluizen straks hun werk mogen doen. Tot nog toe zonder resultaat en vandaar dat men in een gesprek met de minister hoopt van die kant wel wat meer zekerheid te krijgen. Het probleem is dat Rijks waterstaat er niet veel voor voelt om straks de parlevin kers toe te laten tot de Kreek raksluizen, van waaruit ze dan de scheepvaart op het Schel de-Rijnkanaal kunnen bedie nen. Het gaat volgens de heer Dage vos om ongeveer vijf vooral jonge parlevinkers, die hun bedrijf naar de Kreekraksluizen willen over brengen. De andere parlevin- kers voor het merendeel de ouderen verwachten dat ze dan langs het Kanaal door Zuid-Beveland behoorlijk hun boterham kunnen blijven ver dienen. Niet alleen zijn dan wat collega's naar het Schel de-Rijnkanaal verdwenen, maar bovendien mag ook eni ge compensatie verwacht wor den van een toenemende re creatie nabij Wemeldinge. Het idee van Rijkswater staat om in plaats van diverse parlevinkers toe te staan op de sluizen te komen een mo gelijkheid te creëren om een groot winkelschip bij de Kreekraksluizen te leggen, spreekt, de parlevinkersvereni ging niet aan. „Op de grote rivieren zijn ook al enkele van die grote winkelboten. Het blijkt dat de meeste schippers geen tijd hebben om er eens uitgebreid te winkelen. Ze willen zo snel mogelijk naar hun bestem ming. Als ze gebruik maken van de diensten van een par levinker zijn ze niet veel tijd kwijt. Via mobilofoon of mari foon geven ze hun bestelling op en alles ligt klaar als ze de sluizen van Wemeldinge berei ken. Bovendien doet de parle vinker veel meer dan van hem verwacht mag worden. Hij is een hulp voor de mensen, zorgt indien nodig voor ver voer e.d. de vereniging is bang om een winkelschip in te rich ten. Het is een grote investe ring, waarvan de rentabiliteit onzeker is", aldus de heer Da gevos. Klaverjastoernooi In het ontmoetingscentrum Open Hof zal op 1 februari een klaver jastoernooi worden gehouden. Mensen, die mee willen doen, kunnen zich bij Open Hof op geven. Hengelen De heer P. Nouse uit Goes werd met 1650 punten winnaar van de eerste clubwedstrijd van dit seizoen die door de 's-Hee- renhoekse hengelvereniging De Leeglopers aan de zeedijk Duynkerke te Borssele gehou den werd. 42 hengelaars na men aan aeze wedstrijd deel. Deze vingen 59 bovenmaatse en twee ondermaatse vissen met een totaal gewicht van 10.650 gram. De prijsuitreiking vond plaats in hotel „De Ko renbeurs" te 's Heerenhoek. De uitslag luidt als volgt: P. Nouse Goes 1650 p., J. van Boven Ellewoutsdijk 1450, mevr. Veldhuis 's-Heerenhoek 835, J.J. Walhout, Heinkens- zand 750, Mevrouw Oele Goes 560, G. L. Bouvens 's - Heer Arendskerke 500, C. v. Damme Heinkenszand 465, W. de Vos 's-Heerenhoek 465, C. Koole Heinkenszand 435, J. van Damme, Heinkenszand 430. j" - jV J© W ■uit.-e- ""i- 1 --*5 -*• V"-' ■A -* 4P* - - - R. - "r V-Ui u uw-, - jmS"» „'U W" Ravage na de ontploffing in de winkel. «ia, "V fc-siS». (Van een onzer verslaggeef sters) ZIERIKZEE Het land- en tuinbouw coöperatiecentrum West-Nederland (LCC) hoopt dat meer Zeeuwse veilingen worden betrokken bij de tot standkoming van een volledige integratie. Op deze wijze zou het ontstaan van een sterke veilingorganisatie bevorderd worden. Deze hoop werd uitgespro ken in het jaarverslag over 1973, waarvan de goedkeuring woensdag op de ledenvergade ring in café restaurant Mon- dragon te Zierikzee besproken zal worden. Momenteel hebben de veilingen van Goes, Krab- bendijke. Ter neuzen en Kapel- Ie een belangrijke stap voor waarts gedaan in de richting van verdere integratie door het formeren van een topvere- niging. Het LCC zegt blij te zijn met de huidige ontwikke- besprekingen allang in een ge lingen maar is tevens van me ning dat de jarenlange fusie- heel nieuwe structuur hadden moeten resulteren. Ook het LCC zelf denkt aan herinstructuering. Al enige tijd worden serieuze besprekingen gevoerd over de vraag of het LCC als provinciale organisa tie die nauw samenwerkt met de nationaal coöperatieve raad (NCR) niet helemaal zou moe- ton opgaan in de NCR. Ook de landelijke concentra tie in de aardappelsector ge schiedt niet zoals men zich dat zou wensen, maar een licht punt is dat de aardappelteelt in het zuidwesten nieuwe per spectieven heeft gekregen dank zij het onderbrengen van de coöperatieve aardappelsec tor in een besloten vennoot schap He LCC zegt te betreuren dat in het vorig jaar de vlas fabriek Dinteloord en de groenvoederij de Bevelanden besloten hebben hun coöpera tieve ondernemingen te sta ken. NKV De jaarlijkse feest avond van het NKV, afdeling Sint-Jansteen zal zaterdag 26 januari in het verenigingsge bouw worden gehouden. Op deze bijeenkomst, die om 19.30 uur begint zullen ver schillende jubilarissen worden gehuldigd Voor het muzikale gedeelte zorgt het orkest het Trio 67 en het duo Frank en Mirella. KVan een onzer verslag- Efivprs) MIDDELBURG In een brief aan burge meester drs. P. A. Wol- ters van Middelburg spreekt een inwoner van het Belgische Eeklo zijn waardering uit voor de eerlijkheid van enkele Middelburgers. „Als gewone werkman is het opstellen van een brief niet mijn sterkste zijde. Want langs deze weg wil ik aan de be volking van uwe stad la ten weten welke eerlijke mensen er wonen", zo begint de dankbare Belg zijn schrijven. Opl 24 december was hij gaan vissen in Cad- zand. Daarbij constateer de hij na verloop van tijd dat zijn portefeuille met waardevolle papie ren en 1700 frank had verloren. Bij aangifte ap het bureau van de rijks dienst in Eekloo hoorde hij dat hij zijn papieren kon terugkrijgen bij de rijkswacht in Knokkc „En de eerlijke vinders waren twee personen uit uw stad", zo laat hij de burgemeester weten, „namelijk van Netten uit de Burg. Dammenslr 14, en Anton Sinte. Breeweg 30a". Van onze correspondent) GOES De werkgroep Zui delijk Afrika Goes, heeft in De Veste een door meren deels jongeren goedbezochte filmavond gehouden. De ge draaide film is iutgebracht door de Anti-Arpartheids Beweging - Nederland en is getiteld „Ka tatura", hetgeen „totale onvrij heid betekent". De heer Jaap de Visser, vi- ce-voorzitter van de AABN besprak eerst de film, die handelde over de apartheid tussen blank en zwart in Zuid-West-Afrika. Momenteel wordt de zwarte bevolking, die daar in onvrij heid leeft, krachtens de be staande wetten sterk van de blanken verwijderd gehouden De film gaf onder meer een beeld van het grote verschil in de werkgelegenheid, de ver schillen in het onderwijs, de behuizing, de godsdienst en het verschil bij de sociale voorzie ningen tussen blank en zwart. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De raad van Middelburg heeft besloten geen koopavond op proef in te stellen in de wijk Griffioen. Zowel de Kamer van Koop handel als een meerderheid van de winkeliers in de buurt waren hier tegenstander van. De situering in Griffioen is overigens, aldus de Kamer van Koophandel, niet te vergelij ken met Dauwendaele, waar wel een koopavond ingesteld is. „Op proef tot juli. De re sultaten hiervan zullen moeten worden afgewacht, waarna de zaak opnieuw bekeken wordt", aldus burgemeester drs. P. Wolters. De heer Wolters droeg zijn nieuwe ambtsketen waarin naast het wapen van Middel burg, ook dat van de voorma lige gemeenten Nieuw en St. Joosland en St Laurens waren opgenomen. De heer Wolters kon overi gens niet de gehele raad presi deren. Om 15.00 uur vertrok hij naar Edinburg, waar hij in zijn hoedanigheid als lid van de Raad van Europese Ge meenten, een symposium over monumenten zou bijwonen. Hij deelde de raad mee, dat een onderzoek gaande is naar de onlangs gesneuvelde bal lonhal. De scholen die van de hal gebruik maakten zijn on dergebracht in het zwembad, en de verenigingen in sporthal en gymzalen. De hal was wel verzekerd", aldus de burge meester De raad stelde een krediet beschikvaar voor opheffing van de watervervuiling in de omgeving van de Nieuwenho- venseweg-Prooyenseweg. De raad juichte dit in het alge meen toe en de heer M. Vinke vroeg of nog meer gebieden voor dit soort sanering in aan merking kwamen. Burgemees ter Wolters somde negen ge vallen op. waarvan er vijf in de bestaande periode zullen worden aangesloten op de rio lering en vier vervangen, f 25.000,- werd beschikbaar ge steld voor beplantingen bij de trimbaan bij het toekomstige sportpark Dauwendaele. Hier mee ligt voor een vijfde deel van het gebied de bestemming eigenlijk al vast, zoals vanuit de raad werd geconstateerd. Subsidie door Staatsbosbeheer bij deze beplantingen, die on der meer uitgevoerd zullen worden in het kader van de boomplantdag, bleek niet mo gelijk. „Dat zou op langere lermijn moeten worden aange vraagd", aldus wethouder Gil- 1 issen. Omtrent de concrete plan nen voor dit park, compleet met kostenbegrotingen, zal de raad binnen enkele maanden voorstellen kunnen verwach ten. (Van onze correspond KRABBENDIJKE - kruidenierszaak van d< lie Biersteker in Krabbi heeft de afgelopen nul gasontploffing plaatsjn De etalageruit van dt vloog eruit en er ont scheuren in de raurti zaak van de ontploffing daarop volgende brant een slang die van een k was afgegleden. Het gas had zich "■wartalen van 1973 heb ben architectenbureaus ed. 9#« miljoen gulden minder aan opdrachten voor woningen en ande re gebouwen ontvangen dan in dezelfde periode in 1972. Voor de eerste drie kwartalen in 1973 is voor 8,1 miljard gulden aan opdrachten ontvan gen, tegen negen miljard in dezelfde maanden van 1972, aldus gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Met utschakeling van de ge raamde invloed van bouwkostenstijgingen is dit een daling van onge veer 19 procent. EINDHOVEN (ANP) PhlUps-Electrologica Neder land en de afdeling datasyste- menl van Siemens Nederland hebben Unidata Nederland op gericht, een gezamenlijke ver- koopnaatschappij van compu tersystemen, zo deelt Philips mee Uaidata Nederland zal het volledige pakket produkten aanllieden dat de drie partners C.I.l Philips en Siemens voe ren Ten rechten en verplichtin gen Ivan Philips Electrologica Nederland en Siemens Neder land za'. overnemen. BRUSS van 50C (belasti rijen i>' bekend gevesti; Zo li dat doo missie een (tij de prij en olie} Deze ni nog doo terraad keurd. De haar p: voor de superber ne, dies lie, zwa: 3,5 pet stookolit zwavel) moet meegedi de dag' wordt. Binne gen dc produkt pen dar de natii EIND! veilighe langd w in prodi Het vestigin: lamp r< rechterk De vo eisen, Deze maandei sonenw: lioogd. De no ze aan geldend slang in de winkel veid De ontploffing vond toen het gas de waakvlJ een vetsmeltketel bert/M de klap ontstond er eei| van brand. Naast de f lag er nog een voorrai van duizend liter in d l De familie Biersteker 1 brand verzekerd. In K:| dijke was er gisterncl een tweede brandalarl controlelampje van deJ knop van de sirene uitgevallen. Toen een brandweerlieden de tal beerde begon de sirene wel degelijk te bleek het geheel n zijn. MAANDA< le kolom slotkoersen vorige beurs a laten c ex claim fVan onze corresponded! ^-GRAVENPOLDER - grote belangstelling is nieuwde en tevens in? kantoorruimte van liet ai tenbureau De Jonge te venpolder geopend. Deze smaakvol kantoorruimce is gelu f bungalowwijk aan de straat te 's-Gravenpol^ architecten kantoo" 's aliseerd in de bouw va:1 len en is aangesloten Nederlandse Schok'* team. In de hal, waarin m ceptie-afdeling en wa' wanden smaakvol sierd, bevindt zich °q wandversiering, lie drijf uitbeeldt. Van komt men in de fot met donkere kamer, daar aanwezige kluis de tekeningen bewaard. In de tekenzaal maquette voor een duikcentrum, dat tui tendijke en Wemeld^l worden gebouwd. De heer J. de Jonge 1969 alleen als werkt nu samen ^ete bestaande uit mejuffrj van den Broeke se), de heren B. van^H de, J. Goedbloed en ze. In het Franse La sür Agout heeft de Jonge met een Franse de opdracht tot het van 300 bungalows, hotel en een spon^ffl complex komt te Actieve aandelen Handel en industrie AK'ZA £0 56,90 54,40 ABN l 10U 254,00 244,00 émro I 40 57,30 35,80 li Kubbei J 750 225,00 220,50 tl-Ml) 116 108,50 lordlscbe P. 40 116,30 114,50 fOordUche P. Prei 114,50 BelneKeD B. 25 184,00 178,00 190,00 152,50 62,40 Beinekeo j 20 195,50 ELAJL J 200 155,50 Hoogov 80 63,50 HVA HVA Cert. 79,00 KlAt 100 71,00 Kod. OUe 80 94,50 KNSM 100 139,50 Nat. Ned. j 10 68,40 Ommeren Gert 320,50 Philips 1 11 36,10 Philips div 1974 Kobeco 50 206,50 Bolinoo J 50 140,40 Scheepv. On GO 100,00 Onliever J 80 111,80 3J25 id 53-95 3.35 id 55-85 3.00 id Grb. 3.00 id 37-81 3.00 id Grb46 3.00 id 47-76 3.00 N.Ind.37 8.75 BNG 70 8.5C id 70-85 8.50 id 73-98 3.50 A'dam47 3.50 id 48 5.75 R'dam 65 4.35 id 52 78,00 67,50 8.25 Bng70-85 92,30 136,50 66,40 317,00 35,30 139,10 .00,20 108,50 Active obligaties staatsleningen 8.00 Ned.69 8.00 id 70-95 8.00 id 71-96 8.00 id 701 8.00 id 7011 8.00 Id 70II1 8.00 id 69-76 8.00 Id 70-77 u 7.75 id 71-96 7.75 id 73-98 7.75 id 70-78 7.50 id 69-94 7.50 id 71-96 7.50 Id 72-97 7.50 id 71-81 7.20 id 72-97 7.00 id 661-91 7.00 id 6611 7.00 id 69-94 6.50 id 681-93 6.50 id 6811 6.50 Id 68111 6.50 id 68IV 6.25 id 66-91 6-25 id 67-92 6.00 id 67-92 5.75 id 651-90 5.75 id 6511 5.25 id 641-89 5.25 id o4H 5.00 id 64-94 4.50 id 58-83 4.50 id 59-89 4.50 id 601-85 4.50 id 6011 4,50 id 63-93 4.50 id 64-74 92,40 91,50 91,10 94,90 92,80 92,70 97,80 97,20 88.80 88,10 94.70 88,00 87.40 86,90 92,50 84,50 86,50 86,50 85,00 82,30 82.00 81,80 81,60 85,10 80,80 79,70 82,80 82,60 80,80 80,30 76.40 84,30 79,10 83,70 77,30 77,30 99,00 departement Herault bij he id van een meer neeskrachtig water. 83,10 74,40 75,00 73,40 72,80 79,50 73.00 71,50 65,10 94,50 83,50 78,20 64,40 68.70 69,40 92,40 91,50 91,30 95,20 93,00 92,90 77,50 97,30 89,00 88,30 95,00 88,20 87,50 87,00 92,40 84,80 86,60 86,60 85,10 82,30 82,00 81,80 81,60 85,10 80,80 79,70 82,80 82,30 81,00 80,50 76,60 84,20 79,00 83,60 77,30 73,70 99,00 83,40 74.40 75,00 73,40 72,80 79,50 73,00 71,50 65.20 94,10 83,00 78,20 64,10 68.50 8.25 id 70-96 8.00 id 69-76 8.00 id 69-94 8.00 id 71-96 3.00 id 72-97 8.ÜC id 73-79 7.75 id 70-79 7.75 id 72-81 7.60 id 73-98 7.50 id 72-97 7.25 id 71-79 7.2: id 73-98 7.00 id 661-91 7.00 id 6611 7.00 id 66IV 7.00 id 72-97 7.00 id 73-83 6.75 id 67-92 6.75 id 68-93 6.75 id 72-82 6.50 id 67-92 6.25 id 67-92 6.00 id 57-82 6.00 id 651-90 6.00 id 6511 5.75 id 651-90 5.75 id 6511 5.5" id 65-90 5.25 id 58-83 5.25 id 64-89 5.25 id 65-90 5.00 id 58-88 5.00 id 01-89 4.75 id 58-88 4.50 id 58-89 4.50 id 59-84 4.50 id 60-85 4.50 id 62-92 4.50 id 62-93 4.25 id 52-7" Obligal 8.25 ABN 70 8.00 id 70-76 8.00 id 71-86 8.75 Amro 73 8.50 id 73 8.50 id 69 8.75 Arato73 8.00 id 69-76 8.00 id 70-78 7.75 id 71-76 7.75 Id 71-86 7.50 id 73-88 7.00 id 73-80 7.50 MeesH72 BNGrsp52 7.50 ExpFin66 8.00 Lease PI 7.00 N.bkMid 5.75 id 65 7.00 N.Inv 72 8.1)0 NMB 70 6.75 id kap 72 .25 NOB 73 9.40 j 7.00 id 66

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 6