R. Grahame verlaat na 50 jaar bank Voor boeren was 73 matig jaar BON FIRE TREEDT OP Globe presenteert 'n vleug van honing „MET PIJN IN HET HART' ièéxM esse Kleur bekennen in Oostburg VISMIJN BRESKENS HOBBY'S ZN. B.V. Wijzigingen in bet programma Weekenddienst Stem-redactie van centrum Henk Elsink °P Zeeuwse toer Dimitri komt in Sluis Wilma Driessen naar Westdorpe Zoom ndstoffen voor de tieharsen. n Europa alt inkt- en j tgroepleiders- ariaatswerkzaam. rne en externe le moderne talen; telefoon- en if en diens mede- kandidaten met er enige ervaring n aan: ithese bv n toestel 140 (Van een onzer verslaggevers) si kis Na 50 iaar onafgebroken in het bankwezen werk- zaam^è zijn geweest zal de heer R. Grahame in Sluis op Z .febni- ari zijn .stiel" vaarwel zeggen. „Met pijn in het hart overigens, Jldus de nog opmerkelijk vitale heer R. Grahame. In zijn domein de Amro-bank in Sluis. ,Wat ik met name zal mis sen zijn de vele, vele eontac- ten die ik dagelijks met de (cliënten heb. Cliënten, die (evenals ik al jaren bij dezelf de bank komen. Steeds is er tijd voor een praatje, heel dik- wijls winnen zij mijn advie zen in. Daarnaast ben lk veel op de baan geweest, het commerciÉle in het bankvak heeft mij na melijk altijd meer getrokken dan het administratieve", zo egt hij. Op 14-jarige leeftijd begon hij zijn carrière hij is thans onderdirecteur in het AMRÖ- concem bij de particuliere bank Hendriks en Co, ban kiers en effectenkantoor. Van- I uit die tijd al dateren de veel- I vuldige contacten met Belgi- V iche cliënten, want sedertdien I reist hij regelmatig naar rela- I ties in Brugge en omgeving. Drie fusies neeft hij over- I leefd, wat toch wel iets zegt I van de kwaliteiten van de I scheidende bankfunctionaris. INDUSTRIE B.V. (IKI) ng ;heen buis en folie. starten, afregelen! .'ikkelapparatuur, it uitgevoerd in een 9 weekend-diensteni, I ididaten die een op-I :ker hebben gevolgd I is van plm. 1.475,-1 ioenfonds of 's avonds ui ielszaken, Kalshovei OOSTBURG Mensen, die mogelijk mee kunnen werken aan de uitvoering van het pro ject „Kleur bekennen in de Delta" worden dinsdag 22 ja nuari in het hervormd kerk- eentrum te Oostburg ver wacht. Eerst zal Wika Hiensch ver tellen waar het om gaat. Aan de hand van een klankbeeld zal zijn lezing worden verdui delijkt. Vervolgens krijgen de I aanwezigen gelegenheid om het aanwezige informatiemate riaal door te nemen. I Na de pauze is er gelegen- heid voor het stellen van vra- gen. Aan het eind van de ver ft gadering wil men een Delta- pdenkgroep gaan oprichten, l waarin men zich dan onder leiding van de heer Hilde- brand kan verdiepen in de door het project aangedragen problematiek. BRESKENS Aan de vis mijn te Breskens is aange voerd: 1370 KG bot 0,40-1,14, 1356 kg schar 1,18-2,46, 28493 kg schol 0,98-2,15, 1776 kg tong 7,5110,60, 2,95 kg tarbot 5,25-10,52, 253 kg griet 2,66- 5,93, 14517 kg kabeljauw 1,17- 3,10, 2263 kg wijting 0,48-1,85, 53 kg rog 1,39-2,52, 4 kg ma kreel 1,10, 804 kg poon 0,40- 0,51, 7 kg wulken 0,42-0,42-,01, 1 kg paling 5,38, 50 kg tong schar 4,- - 4,63, 1 kg inktvis 2,30, 10 kg koolvis 2,01-2,0 527 kg steenbolk 0,40-0,75, 9699 kg export garnalen 3,11- 5,98. 106 kg pellerij garnalen •3,82. In 1940 werd Hendriks en Co opgenomen in de incassobank. Gelijktijdig werd de heer Grahame bevorderd tot procu- ratiehouder. In 1958 ging de incassobank op in de Amster- damse Bank, die in de jaren zestig samenging met de Rot- terdamsche Bank om zodoende K de huidige Amrobank te vor- men. De heer Grahame heeft het bankwezen in Sluis zien graai en. „Wij begonnen met twee man. thans is er 11 man perso neel en dat is nu nog niet genoeg, er zouden erbij moe ten komen"- Daarnaast vestig den zich nog drie banken bijna gelijktijdig in Sluis en verloor de vestiging van de heer Gra hame zijn monopoliepositie. f „Wij verwachtten toen een te- rugloop in onze relatiekring, maar het tegendeel bleek waar te zijn". Het bankvak in Sluis noemt hij zeer afwisselend. „Dat heb je altijd in grensgemeenten. Regelmatig verschijnen ook Fransen voor de balie. „Heel dikwijls nog mensen die hier in Sluis aan het Franse pensi onaat gestudeerd hebben. Zelf heb ik van de Franse broeders ook veel opgestoken. Mijn va- I der was muziekleraar aan het pensionaat en ik heb van de broeders veel privélessen ge had. Bij ons thuis spraken ze overigens Frans en daar leer |g je natuurlijk ook van". Het komende afscheid zit hem wel hoog. „Ik kan er eerlijk gezegd 's nachts niet van slapen. Maar ja, je weet als je 65 jaar wordt dat het dan is afgelopen". Om de pil i wat voor zichzelf te vergulden heeft de heer Grahame een caravan aangeschaft. „Mijn vrouw en ik houden veel van reizen en dat zullen wij in de begintijd van mijn nieuwe le vensfase dan ook gaan doen. R. GRAHAME. Daarnaast kent hij nog di verse hobbys, zoals vissen, bil jarten en fotograferen. De bank kan hij als hij dat zou willen in de gaten houden want schuin tegenover de ves tiging, boven een winkel, wordt een appartement in ge reedheid gemaakt. „En natuur lijk zal ik weieens binnenwip pen, als men het niet verve lend vindt". Zijn opvolger, de heer J- Focke, viert gelijktijdig zijn 25-jarig jubileum. „Die kwam bij mij solliciteren op de dag dat wij mijn 25-jarig jubileum aan het vieren waren. In de loop der tijd is hij helemaal in het werk gegroeid en met een gerust hart laat ik de bank aan hem over". Op 2 februari zal tijdens een officiële receptie van 15.30 tot 17.00 uur in hotel het Hof van Brussel afscheid worden genomen van de heer Graha me. „De tijd daarvoor is mis schien wel krap, want ik ken zoveel mensen". (Van onze correspondent) 1JZENDIJKE Tijdens de vergadering van de N.C.B., af deling IJzendijke, die in hotel Lievens werd gehouden, heeft vice-voorzitter Al. Dellaert ge zegd dat voor de boeren 1973 een matig jaar is geweest. De heer Dellaert leidde de verga dering in plaats van voorzitter A.J. Termote, die in verband met een andere vergadering afwezig was. De heer Dellaert merkte op dat maar voor enkele boeren het een goed jaar was. De aar onze aukenelementen Duten deuren kunnen wij voof :oals loodgieters-. J 1650 3 39 60. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Zaterdaga vond om 20.00 uur begint in de soos Ooostburg een optre den van de groep Bon Fire. Deze groep bestaat nog slechts kort n het optreden in Oost- burg is het tweede van een drietal try - outs, die de groep m januari in Zeeland doet. Het gehele optreden zal wor den omlijst door een licht show. Bolijkens een mededeling van het bestuur van de soos Oostburg moet Bon Fire muzi kaal gezien geplaatst worden in het hokje Focus, Solution of Supersister Bor Fire bestaat uit: Eugène den Hoed, (gitaar, fluit), Kees den Hoed (basgitaar, Frank Witte (piano, synthesizenyn- thesizer, fluit sas) en Kees Meerman (drums). graanopbrengst was goed, de prijzen waren echter matig. In het voorjaar waren de prijzen van vee en aardappelen hoog, maar volgens de heer Dellaert hebben daar te weinig boeren van kunnen profiteren. Voor wat 1974 betreft voorzag hij een stijging van de investerin gen en een vergroting van de lasten voor de boeren door de komst van de milieubelas ting. Naar de mening van de heer Dellaert zal de maatschappij zich echter meer bewust wor den van de waarde van de landbouw. Dit in verband met de dreigende voedselschaarste, ste. De vice-voorzitter deelde nog mee dat wegens promotie secretaris A. van de Hemel het te druk heeft gekregen om nog langer secretaris te zijn. In zijn plaats is nu de heer H. Wijffels benoemd. De heer Del laert herdacht tijdens deze vergadering het overlijden van de heren M. de Dobbelaere A. Boussen en J. Stokx. In het jaaroverzicht consta teerde hij een omzetstijging van de mengvoeders van der tig procent en een daling van de omzet in meststoffen van drie procent. Ook was er een stijging in de omzet van zaad- en pootgoed. Er zal nog een uitkering volgen van een gul den per honderd kilo voor de granen en vijftig cent per honderd kilo geleverd pro- dukt. Met het voorstel van het be stuur om aan de K.V.O. f 300 en aan de K.P.J, f 450 subsidie te verlenen, gingen alle leden akkoord. De heer W. Ilavebeke deed een beroep op de ouders van de K.P.J.-leden om de ac~ tiviteiten van deze club door middel van het tonen van be langstelling te stimuleren. Tijdens deze bijeenkomst hield de heer Th. de Groot, hoofdinspecteur B.T.L., een lezing over de oudedagsvoor ziening voor zelfstandigen. Duidelijk zette hij uiteen wat n dit opzicht de mogelijkhe den zijn. Na de lezing werden de af tredende bestuursleden R. Buyssen en A.J. Termote her kozen. Vervolgens deed kring voorzitter G. Claeijs nog me dedelingen over de op komst zijnde wet oppervlaktewater,- daarna was er een koffietafel en met een kaartwedstrijd werd de jaarvergadering be sloten. r» Zaterdagavond in Hulst: BRT Jazz Big Band in Den Dullaert. Zaterdagavond in Mid delburg: Globe speelt een Vleug van Honing in de Schouwburg. Zondagmiddag in Zierik- zee: Koffieconcert met het Harptrio in de Concertzaal. Woensdagavond in Ka- pelle: Henk Elsink's caba ret in de Vroone. Donderdagavond in Mid delburg: Toneelgroep Cen trum speelt Souvenirs in de Schouwburg. Vrijdagavond in Vlissin- gen: Marie Cecile Moerdijk treedt op in de Open Hof. Vrijdagavond in Sluis: Dimitri van Toren zingt en speelt in de sportzaal. FILM EN FILMHUIS Maandag in Zuiderbaken Middelburg. Donderdag in de Veste, Goes. Vrijdag in de Kuipers- poort, Middelburg. De Koe, een film van Daryush Mehrjui. Natuurlijk kan niet alles in een theaterseizoen met door de gehele provincie bij na driehonderd evenementen zonder kleine rampen verlo pen. De rampjes waar we nu mel ding van maken zijn: de re gisseur Arturo Corso, die de produktie Hamlet-kies voor Toneel Rotterdam zou bege leiden is ernstig ziek. Reden voor Rotterdam om het stuk te schrappen, waardoor de geplande voorstelling in het Ledeltheater te Oostburg niet kan doorgaan. Rampje nummer twee: het theaterprojekt dat Frits Mar- quardt ook voor Toneel Rot terdam begeleidde Penthese- lea. is een zeer grote flop gebleken. De Vlissingse or ganisaties die deze voorstel ling op dinsdag 29 januari in de Middelburgse Schouwburg hadden gepland, hebben dan ook de produktie geannu leerd. Voor redactionele aangele genheden kunt U vandaag en morgen contact opnemen met de heren A. Koopman, tel. 01180-7438 (voor Midden- Zeeland) en R. van der Helm tel. 01170-3370 (voor Zeeuwsch-Vlaanderen) Henk Uterwijk en Ann Hasekamp. Toneelgroep Globe komt dit seizoen met een goede stukkenkeuze weer diverse malen in de Zeeuwse thea- ters. Zo kunnen we nog verwachten „Een Bruid in de oOUVSniTS Morgen" van Hugo Claus, „De wilde Eend" van Ibsen en vanavond in Middelburg ,,'n Vleug van Honing" van Shelagh Delaney. Dit nogal trieste stuk wordt gespeeld door Ann Hasekamp, Sacha Bulthuis, Henk Uterwijk, Ricardo Sibeko en Johan Ooms in een regie van Lo van Hensbergen. Het stuk (a Taste of Ho ney is de oorspronkelijke ti tel) is een tiental jaren gele den in roulatie geweest. De schrijfster Shelagh Delaney was achttien jaar toen ze dit verhaal óver de zelfkant van het leven schreef. De inhoud in het kort: Helen is op de loop voor haar vriend. Waarom? Dat mag ieder voor zich zelf ra den. Zij probeert onder te duiken. Ze vindt, met haar dochter van zeventien jaar een onderkomen op een zol derverdieping van een scha mel pand in het havenkwar tier. De dochter voelt zich op een onontkoombare wijze aan haar moeder gebonden, vol bitterheid, maar ook met de hardnekkige hoop op eni ge wezenlijke moederliefde. Tot een bewijs daarvan pro voceert zij haar moeder voortdurend. Maar Helen laat haar dochter Jo zonder enige kopzorg in de steek om haar Peter te volgen. Jo blijft moederziel alleen. En dan is et in de kerstdagen een ver pleger uit de ziekenboeg van een marineschip, een kleur ling, die haar wat komt troosten. Hij vaart weg, zon der te weten dat zij zwanger van hem is geworden. Op de kermis leert Jo Sjeffie kennen. Hij omringt haar en het kind dat komen moet met moederlijke zorg. Hij vraagt haar ten huwelijk hoewel hij homofiel is. Hij houdt echt, op zijn manier, van Jo. Maar dan wordt deze bijna groteske idylle ver stoord door Helen, die terug- Komt omdat haar Peter haar heeft laten vallen. Helen verdringt Sjeffie uit het le ven van Jo omdat er in het leven van de dochter eigen lijk alleen maar plaats was en is voor de moeder. Alhoewel kenners wel eni ge kritiek hebben op de re gie-opvattingen van Lo van Hensbergen, is deze produk tie toch een van de betere van dit seizoen. De actrices Ann Hesekamp en vooral de jonge Sacha Bulthuis (res pectievelijk Helen en Jo) treffen de juiste toon om bit ter en zoet te laten doorklin ken. Henk Elsink krijgt dit sei zoen alle kansen in Zeeeland Na Kruiningen en Zierikzee is nu woensdagavond Kapel- Ie aan de beurt om zich slap te lachen om een van Neer- iands cabaret-cracks. Vrijdagavond brent J'UIT in. de sportzaal Sluis een paar plezierige luisteruurtjes inet Dimitri van Toren. Deze zanger met gitaar zit zeer plotceling na jaren ploeteren in de hit-lift. Zijn opkomen de populariteit maakt hem tot een veel gevraagd zan ger op de alternatieve Zeeuw se podia. Zaterdag, 26 januari brengt Wilma Driessen samen met Bernard Kruyssen en het Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland een onvervalst bell'vn' -O:ri met Pucin- ni, Rossini en Bizet. De kerk in Westdorpe is na Liesbetb List. na het Westlands Mannenkoor nu inmiddels bekend als een plaats waar o'k "izoen iets bijzonders gebeurt. Een week na de première in Haarlem, brengt Toneel groep Centrum op donderdag 24 januari in Middelburg Souvenirs van Centrum, het nieuwe stuk van Gerard Lemmens, in een regie van Hans Bentz van den Bergh. De première moet nog ko men. Over de presentatie en prestaties van regisseur en spelers kunnen we u nog niets vertellen. Wel ongeveer over het ge geven: verdeling van de macht, niet gezien vanuit de positie van de underdog (zo als in „de revolver van Bas", ook van Lemmens) maar macht zoals die door bezitters wordt gehanteerd. Het verhaal is een fanatiek avontuur over Sjaak, in bete re dagen direkteur van een familie-n.v., maar nu voiko men aan lager wal, zonder onderdak. Hij kraakt een pand, waar hij met zijn jonge maikker „De Rooie" in trek Er zal eeen goed renderen de, door en door democrati sche commune komen, onder zijn beher. De Rooie gaat gelid verdienen, hij moet overdag de fabriek in, zo be sluit de idealistische Sjaak. Voor het eerste geld koopt Sjaak vier beden die aan Tur ken worden verhuurd. De zaken lopen prima. Maar met het in huis halen van een alles gehalve pro- duktieve schilder, waarop de Rooie het allerminst begre pen heeft, ontstaan er pro blemen in de vorm van een machtsstrijd. De Rooie komt met een eigen inbreng: een vriend die zich om politieke redenen voor de politie ver borgen moet houden. Voor Sjaak is die met idealisme bezielde vriend een gevaar een soort ministaatsgreep is nodig om de macht die hem dreigt te ontglippen weer vast in handen te krijgen. De idealist wordt geliqui deerd en de commune gaat met Turken en al een nieu we periode tegemoet. Sjaak heeft het weer gemaakt. Voor hoe lang dat is de ban ge vraag. HULST DE KONG VAN ENGE LAND. Vrijdag, zondag tol er met dinsdag om 20.00 uur en zondag ook om 17.00 uur, voor de tweede week Vrolij ke ontucht in Tirol. Toegang 18 jaar. Zondagmiddag om 15.00 uur Een vuist vol kara te. De nieuwe filmrage over de Chinezen en Japanners en hun meedogenloze strijd ir zelfverdediging. Een film voor ieder die van sensatie houdt. TERNEUZEN LUXORTHEATER. Zater dag om 20.00 uur en zondag om 16.30 en 20.00 uur: De dag van de jakhals. De su- perspannende technicolor, van de kille doder, die van de OAS de opdracht kreeg om generaal De Gaulle uit de weg te ruimen. Het men tale duel tussen de jakhals en zijn jager bereikt tenslot te een wreed einde op een inikheie Parijse zondag Edward Fox, Eric Porter er. vele anderen in de film waarvan Fred Zinneman ligh Noon en From here to Eternity) de maker is. Toe- gang 14 jaar. Zondag om 14.00 uur en maandag en dinsdag om 20.00 uur, Clint Eastwood en Shirley MacLai- ne in de kostelijke technico lor Kogels voor Gringo. Gringo nam het op tegen een hee-'U leger met twee revol vers, een vuist vol dynamiet en Sara (MacLaine). Toe gang alle leeftijden. OOSTBURG CITY THEATER. Sergeant Zack met o.m. Gene Evans en Robert Hutton e.a. De film (van Samuel Fuller) speelt in Korea en volgt op de voet de strijd van Serge ant Zack. die samen met Rondje, een Koreaans vonde lingetje, een patrouille tegen het lijf is gelopen. Een tra gisch gevecht vol verrassin gen. De sexy weduwe van Villa P. Met o.a. Ona Hills. Diane Dee, Guy Bonny en Caremans Bernard. Na een bewogen leven zoekt de jon ge Gervaise Durst als bemid deld huiseigenares, rust en toevlucht in haar Villa. Van die rust komt echter niet eel .er.ircht Toegang 18 jaar, iaar. VLISSINGEN ALHAMBRA. Irma La Ooucr met Shirlev MacLai ne Goede wijn behoeft geen krans. Toegang 14 jaar. ES GRAND THEATER. Irma La Douce. Zie Vlissingen. Eindredactie Bas Augustijn

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 9