Aardappel-studiedag druk bezocht 0-TYPIS Schaeffer niet in Goes op werkbezoek BAAD VAN STATE WIL ACHTERGRONDiNfORMATIE OVER OP MONUMENTENLIJST GEPLAATSTE BOERDERIJEN IN BORSELE ALST Toen PvdA bespreekt verkiezings programma Forse eis voor mishandeling Voorlichting over kwaliteit, transport en goedkoper produceren EIGENAARS STRIJDEN TEGEN MONUMENTENDIENST kerkdiensten Inbraken in Middelburg stad streek EN V. Vrachtwagen verliest heipalen ■kaPELLE Vrijdagmor gen om 9 uur heeft een vrachtwagen "iel aanhanger var iict transportbedrijf Boor- mai uit Hardinxveld bij het nemen van de bocht Vierwe- ren-Rijksweg 582 drie stuks betonnen heipalen verloren. Dp palen wegen elk zeven Vlissingen d CONSTRUl (ER W. Bouwmeej Jaarvergadering Mij. tuin en plantkunde GEEN VOETBAL, VOETBAL Goes Burgerlijke stand Europa T ransport Rationalisatie speciaalzaak 69, BRIEFJE Zaterdag 19 januari 1974 TAN SKI's SCHOi I LIJZEN, uurski's en schoene erde prijzen. v.a. 1 sepvaartondernemijj 's avonds: 01172-21»! >rte termijn een rrespondentie ook d elexverkeer. alsmedi agenda van de din aat uit naar iemaii ene ontwikkeling, ij is van de modernt nationale kontakte heeft schrijf dan of bel even OP e ■(Van onze correepondent) to" u ■Tengevolge hiervan is net Afkeer over één baan van de «erve:: en gestremd geweest van 9.30 uur tot 14.30 uur. Het tras sen heel karwei de drie palen weer op de auto te krij gen Sen kraan uit Goes moest er aan te pas komen. Tegen het transportbedrijf wordt [■ocesverbaal opgemaakt. van ons bedrijf van rijbewijn B-E I 01652-2788, OudenbossI tjfan een onzer verslaggevers) ^EOES De afdeling Goes van de Koninklijke maat schap pij voor tuin* en plant kunde houdt op 22 januari de jÉan rgadering in slot Osten- de. Dp bijeenkomst begint alond.- m 19.30 uur. ™Op de vergadering prijken een kort jaarverslag van de secretaris, financiële medede- lHen door de penningmeester en een bestuursverkiezing. IBij deze verkiezing zijn de heren J. de Jonge en J. P. tfcfcave aftredend. Beide he ren. stellen zich weer beschik baar. Nieuwe kandidaten moe ten voor het begin van de f ■rgadering aangemeld wor den 4iHet tweede gedeelte van de avond omvat een lezing van de beer G. J. Slob uit Krui- lingen over „insecten, vogels en planten in Zeelands vrije natuur". jAüe afdeling houdt op 26 fe- Sriu" en bollenavond. De le den zullen dan uitvoerig over tuinplanten worden geïnfor meerd door de heren Eversen en Naeser. ■(Van onze correspondent) HGOES Mocht het bestuur rde KNVB-afdeling door terreinomstandigheden ge noodzaakt zijn zondag het ge- nele programma af te gelasten aan zal er in Goes toch ge voetbald kunnen worden. J Om 12.00 uur begint dan in de sporthal de Bevelanden een zaalvoetbalwedstrijd tussen jobur en Lewedorpse Boys wedstrijdduur is vastge steld op tweemaal drie kwar tier. Gevonden Aan het bu reau van de gemeentepolitie in Vlissingen werden de volgen de gevonden voorwerpen aan gegeven: bruine herenportemonnee met rits en inhoud, groene stoffen dameshandschoenen, bastaard spaniel kleurige zwart-bruin, korte grijsblauwe herenjas, diverse sleutelsen een grote bos met 9 sleutels, kinderhorloge met leren band, 1 jonge boxer, rode plastic kinderportemonnee mét in houd, grote rode plastic hand- las met inhoud, twee paar ge breide herenhandschoenen, donkerblauwe jas, oranje por temonnee met inhoud, bont muts, muziekboek, etui met 8 sleutels, kralenportemonnee. vrij grote boxer, herenhorloge met bruine band, opvouwbaar geruit koffertje, bruine suède portemonnee met inhoud, blokfluit, gouden ring met af beelding. badhanddoek en zwembroek, bankbiljetten. De afdeling gevonden voor werpen is van maandag tot en met vrijdag van 11 tot 12.30 uur en van 16.00 tot 17.00 uur geopend. Geboren: Björn zv C Griep- Hol'lemans, Nathalia dv M Ne- lisse-Vertrug.ge, Johanna dv P Lamper-de« Herder, Pieter zv P. Slabbekoorn-Tramper, Kor nelia dv L de Wolf-van' Dam me, Ellen dv A Jobse-Verha ge, Arnoldus zv A van Snip- penberg-Goudzwaard, Stefanie dv H Hoegee-Loneux, Machiel zv J Hagens-Boxman, Johanna dv C den Exter-van Loo, Ti mothy zv J Dalebout-Raats, Johannes zv L Weijer-Verton, Robbie zv J Hooglander-Keij- zer, Eric zv J Hooglander- Keijzer, Natasje dv J. Hart- hoorn-Ligtendag. Dina dv A, Verschuure-Hoekman. Ondertrouwd: Cornelis den Braber en Janna Klap, Ma chiel Hoogendoorn en Dingent- je Lindhout, Andries Jobse en Jobina de Kok, Amse Scherp huis en Agnes Hoogstrate, Gerard van Overloop en Anna van den Berg. Overleden: Marinus Siervo- gel 77 j ev-J van de Kreeke Marinus Krieger 70 j ev P Christiaans. Pieternella Snoep 66 j. Jacobus van der Moere 81 j ev M van der Weele. Elizabeth Houterman 76 j wv G Traas, Tannetje Paauwe 78 j ev M Almekinders. Daniël Rijkse 77 j ev M. Hausee Pie ternella Kole 73 j ev M Franc, ke. (Van onze correspondent) GOES Het verkiezings programma voor de gemeente raadsverkiezingen was het hoofdmotief op de goed be zochte jaarvergadering van de Partij van de Arbeid afdeling Goes, die in de „Prins van Oranje" gehouden werd. Dit programma moest volgens de heren H Iioogerland (voorzit ter) en R. Antonissen (waar nemend secretaris) gezien worden als een handleiding voor de te voeren politiek in de gemeente. De PvdA in Goes meent dat in beginsel alle vergaderingen van commissies openbaar moe ten zijn en dat geldt ook voor overheidsstukken en adviezen, van niet ambtelijke instanties instellingen. Uitzonderingen kunnen gemaakt worden ter bescherming van gemeen schapsbelang en privacy. Bij de benoeming van een burge meester behoort de gemeente raad de belangrijkste stem te hebben. De ruimtelijke orde ning in Midden-Zeeland bete kent voor de PvdA een zoda nige ruimte om te wonen, werken en ontspannen dat het planologische draagvlak niet wordt verstoord. Over het on derwijs was men van mening dat Goes een gunstige geogra fische ligging heeft en daarom moeten er enkele van de in Zeeland op te richten dag- en avondonderwijsinstellingen komen. Het gemeentelijk cultuurbe leid dient erop gericht te zijn voor ieder mogelijkheden te scheppen om zijn eigen plaats in de samenleving te bepalen. Er werd gesproken over aan vulling van een boekenlijst en verbetering van de biblio theekvoorzieningen in de ker nen; bouw van een toneel en concertzaal. De PvdA streeft ernaar dat in Goes een even wichtige en aan de behoefte van een zo breed mogelijke bevolkingsgroep aangepaste structuur voor maatschappelij ke dienstverlening tot stand komt. Sportbeoefening in de ruimste zin moet voor ieder een financieel mogelijk zijn. Hiervoor dienen voldoende mogelijkheden te worden ge creëerd zoals voor zaal- en zwemsporten en watersport. Verder werd de recreatiesec tor druk besproken. Bij de werden Kramer (Van onze correspondent) GOES Kwaliteitsverbetering, het voorkomen van be schadiging tijdens transport en het goedkoper produceren. Dat waren de belangrijkste punten die aan de orde kwa men op een voorlichtingsdag over de aardappelteelt in de Prins van Oranje in Goes. zijn mening afhankelijk van een juiste bemesting en bewa ring. De heer Remijn ging verder nog in op het rooipro- bleem en etaleerde met veel technische details een aantal oplossingen die beschadigingen bij het rooien kunnen voorko men. Ook besprak hij een aan tal methoden die het poten van aardappelen kunnen ver snellen. Na de koffiepauze volgde een inleiding door ir. M. Heu- ver over de bestrijding van allerlei aardappelziekten en kwalen. Gezond uitgangsmate riaal vormt volgens de heer Heuver een basis voor grote opbrengt en goede kwaliteit. Na deze laatste spreker volgde een discussie met een forum onder leiding van ir. L. de Wit- Voorzitter op deze druk bezochte voorliehtingsdag was de heer J. Friderichs. De voorlichtingsdag werd georganiseerd door de Federa tie van verenigingen voor be drijfsvoorlichting Schouwen- Duiveland, Tholen en Sint-Phi- lipsland, Noord-Beveland en Oost- en West-Zuid-Beveland, in samenwerking met het con sulentschap voor de akkerbouw en de rundveehouderij ni Goes. Om kwaliteitsverbetering van de consumptie-aardappel te krijgen toonden de verschil lende sprekers zich voorstan der van een premieregeling, en uitbetaling naar geleverde kwaliteit. De heer L. Dolfing, directeur van Aviko B.V. „Ie mand die meer zorg besteedt aan zijn teelt mag er ook voor beloond worden. Het zijn al tijd dezelfden die de betere kwaliteit leveren en ook altijd dezelfde die de slechte aan brengen" bestuursverkiezingen de heren Prevo en aan het huidige bestuur toege voegd. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Drie jon gelui, twee uit Middelburg en een uit Souburg, raakten op 4 maart vorig jaar betrokken bij een vechtpartij waarbij een Turkse inwoner uit Middel burg zwaar werd mishandeld. De man werd o.a. met een mes in de buik gestoken. De drie jongelui hadden eerst carnaval gevierd in Mid delburg-Zuid. Daarna gingen ze naar een bar in het cen trum van Middelburg, waar zich ook een groep Turken bevond. Er ontstond ruzie en een der Turken ging naar bui ten waar hij achterna gezeten werd door de drie jongens. Volgens hun verklaringen zou de Turk toen met een mes hebben gedreigd. Maar de of ficier begreep vrijdagmorgen niet. waarom ze dan de man zo mishandeld hadden toen zij zijn mes al uit de hand hadden ge schopt en hij weerloos was ge worden. Daarnaast vond de of ficier van justitie het zeer vreemd dat uitgerekend de Turk met een mes was gesto ken. Terwijl hij zelf achteraf verklaarde helemaal geen mes te hebben getrokken. Tegen een der verdachten F. M. eiste de officier vier we ken gevangenisstraf waarvan twee weken voorwaardelijk, met. een proeftijd van twee jaar. Tegen de twee anderen, E. L. en F. T. 12 weken, waarvan de helft voorwaarde lijk, met een proeftijd van twee jaar, omdat zij beiden al eelder veroordeeld waren voor geweldpleging. De rechtbank doet op 30 ja nuari uitspraak. Ir. C. van Loon van het proefcentrum voor de akker bouw stelde zich eveneens op het standpunt om premies in te voeren. Hij gaf als eerste inleider de aanwezigen een overzicht van de positie van de Nederlandse aardappelteelt in West-Europa en wees erop dat ons land in 1972 de groot ste aardappelexporteur van dit continent is geweest. De heer Van Loon consta teerde een teruggang van de Europese aardappelproduktie vanwege het inkrimpen van het teelt-areaal. In Nederland zag hij echter nog een afname van de consumptie, een verde re sanering en een stijging van het opbrengst niveau. Hij pleitte voor een vrije markt: „Dat zal inhouden, dat de teelt zich zal concentreren op de gebieden die tegen de laagste kostprijs kunnen leveren. Ne derland zit wat dat betreft niet ongunstig", aldus de heer Van Loon. Hij gaf nog een aantal mogelijkheden om de positie van onze aardappel nog te verbeteren: „Een zo laag mogelijke kostprijs, rationali sering van de teelt en meer aandacht voor de kwaliteit". En verder: „Er moet een nau wer contact komen tussen teelt en handel- De bestaande kwaliteitslaboratoria kunnen een belangrijke bijdrage leve ren". Indien er aan deze voor waarde kan worden voldaan ligt er volgens hem een renda bele aardappelteelt in het ver schiet voor de Zeeuwse hoer De heer L. Dolfing: ging ver volgens meer gedetailleerd in op de kwaliteitsverbetering. Een probleem hierbij is de blauwaantasting en de rooi- en transportbeschadiging, die naar de heer Dolfing zei, vaak 25 a 30 procent bedraagt. Als oplossing etaleerde hij een aanta-l mogelijkheden: een blad onderzoek tijdens de groei, een onderzoek tijdens de op slag en controle van de tempe ratuur in de opslagruimte. Hii stelde de telers bovendien voor deel te nemen aan een landelijk onderzoek tegen bl auwbestrij ding. Als derde inleider kreeg de heer A. Remijn het woord, als vertegenwoordiger van het consulentschap van akkerbouw en rundveehouderij. Hij be handelde het onderwerp „rati onalisatie van de aardappel teelt" Hij zette een vraagte ken bij de suggestie die vaak gedaan wordt, dat mechanisa tie de oorzaak is van bescha diging. Een goede kwaliteit is naar (Van onze correspondent) MIDDELBURG In de nacht van 16 op 17 januari is ingebroken in garage H. aan de Oostperkweg te Middel burg. De daders zijn het pand binnengedrongen door het ver breken van de dubbele ramen aan de achterzijde van de ga rage. Uit de garage werden o.a. vermist een boekhoudmachine, merk Addo-X, een typemachi ne Olympia een elektrische rekenmachine Cassio, een me chanische telmachine merk Richson, 12 cassette-recorders o.a. van het merk Clarion en Beltek, 20 autoradio's merk Clarion en Blaupunkt, 4 luid sprekers en een tijdklok, alles ter waarde van f 13.000,-. Do garagehouder is niet teeen in braak verzekerd. Eveneens te Middelburg is ingebroken in een directiekeet van Van Ouwerkerk aan de Uiterschootweg. Hier is men binnengekomen door een be weegbaar raam. Vermist werd een geldkistje met een inhoud van f 200,-. Rooms Katholiek Axel, H. Gregorius de Grote, tel. 01155-1532, zaterdag 19.00, zondag 9.00 en 11.00 u. Aardenburg, O.L.V. Tenhemel opneming. Zaterdag 19.00 zondag 7.00, 8.30 en 10.00 u. Biervliet, H. Maria Onbevl Ontv.. tel. 01152-282. Zater dag 19.00, zondag 10.00 u. Breskens, H. Barbara, tel 01172-1587. Zaterdag 19.00 en zondag 10.00 u. Cadzand, Toeristenkerk. Za terdag 19.00 en zondag 9.00 u. Clinge, Parochie H. Henricus. Zaterdag 19.00 en zondag 8.00, 10.00 en 11.30 u. Eede, Dorpsplein. Zaterdag 19.00 en zondag 10.00 u. Goes, H. Maria Maagd, tel. 01100-6754. Zaterdag 19.00, zondag 9.00 en 10.30 u. De zondag 9.00 en 10.30 u. De Hoogte, Populierstraat. Zon dag 11.30 u. Groenendijk, H. Martinus, tel. 01148-382. Zaterdag 18.30, zondag 7.30, 9.00, 10.30 en 17.00 u. Hansweert, O.L.V Onbev. Ontv. Zaterdag 18.00, zon dag 8.00 en 11.00 u. (en 11.15 u. in Kruiningen). 's-Heerenhoek, Sint-Willibror- dus, tel. 01105-264. Zaterdag 19.00, zondag 7.30, 910 en 10.30 u. Heinkenszand, H. Blasius, tel. 01106-1216. Zaterdag 19.00 zondag 7.30, 9.30 en 10.30 u. Hoek, H. Kruiskerk. Zaterdag 10.00 en zondag 10.30 u. Hoofdplaat, H. Eligius. Zater dag 19.00 en zondag 9.00 u. Huist, H. Willibrordus, tel. 01140-2130. Zaterdag 19.00, zondag 9 30, 10.00, 11.30 en 17.00 u. Kamperland, Molenhoek. Zon dag 10.30 u. Koewacht, H.H. Philippus en Jacobus, tel. 01146-360. Za terdag 19.00, zondag 8.00 en 10.00 u. Kwadendamme, H. Bonifacius, tel. 01194-219. Zaterdag 19.00, zondag 8.00 en 19.00 u Lewedorp H. Eligius te] 01196-12336. Zaterdag 19.00 u Middelburg, r.-k. kerk Zondag 8.00 en 10.30 u. Parochie kerk (Lombardstraat). Za terdag 19.00, zondag 10.30 en 19.00 u., eucharistievie ring. Kerkcentrum. R.-k. kerk Middelburg, De Hoeksteen, 11.30 u. eucha ristieviering. Oostburg, H. Eligius, tel. 01170-2003. Zaterdag 19.00, zondag 8.30 en 10.30 u. Ovezande, O.L.V. Hemelvaart, tel. 01195-214, zondag 8.00 en 10.00 u. (Van een onzer verslaggevers) GOES. Staatssecretaris Schaeffer van Volkshuisvesting zal tijdens zijn werkbezoek aan Zeeland de Zeeuwse stad Goes niet bezoeken. De heer Schaeffer zal in plaats van Goes Vlissingen gaan bezoeken. Dit deelde wethouder L. de Leeuw van Goes mee tijdens de laatste vergadering van de commissie voor openbare werken en planologie. De commissie besprak ook de clandestiene verbouw en bewoning van een pand aan de nieuwe rijksweg in 's-Heer Hendrikskinderen. Het college zal zich omtrent deze aangelegenheid beraden naar aanleiding van door de officier van justitie verstrekte mededelingen. De commissie leden Van den Hoven en Ra- kers dachten dat het aanbeve ling verdiende de zaak verder te laten rusten. De heer J. van Ooijen daarentegen benadruk te tijdens de vergadering de noodzaak om zonodig politie- dwang toe te passen. De com missie heeft ten aanzien van het bestemmingsplan 's-Heer 20a, ^IIERNEUZEN, 18 januari Per stuk sla I 1235; Pruik selderij 14—32; per kg.: aardappelen bintje grote 26: ^Boerenkool 1723: breekpeen rjprei 8690: spruiten A II 59—72, B II 25—29; uien ongesorteerd 51—52; witlof A 9!~1'27' B 1.03—1,23, B II *3—1.07. afwijkend 30—83 i GOES, KRABBENDIJKE. januari 1974 Groenten Per Juk; kropsla 14—26. per kgl aardappelen bonken 30 3lj grote 18—24, witlof AI §0—15°. All 100—120. BI 1-1. Bil 85—90, spruiten AH 73-: 9. Bil 25—39, ongesor teerd 35—42, prei All 28—60, 11—30, groene sav. kool ®5„ rode kool 1534, boerekool uien ongesorteerd 35 ■«*peen 3. veldsla 300— (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Rijks dienst voor de monumenten zorg zal de Raad van State op diens verzoek meer inzicht ge ven in de manier waaroo in de zak van Zuid-Beveland boerderijen op de monumen tenlijst zijn geplaatst. Het hoogste adviescollege van De Kroon heeft aan die achter grondinformatie behoefte, nu het moet adviseren over de bezwaren, die drie eigenaren van boerderijen in Borsele te gen plaatsjng op de lijst heb ben ingebracht. Argument van de Raad van ;ato is. dat er in de zak nogal wat fraaie boerderijen voorko ken en dat op het eerste ge zicht plaatsing van een aantal daarvan op de monumenten lijst nogal willekeurig aandoet. De raad wil daarom weten welke uitgangspunten zijn ge hanteerd bij het samenstellen van de lijst en waarom nou de ene boerderij wel en de ander niet als beschermd monument moet worden aangemerkt. Gisteren, bij de behandeling van de beroepszaken, konden de woordvoerders van monu mentenzorg daar niet zo één twee-drie op antwoorden. De drie boerderijen waarom het gisteren speciaal ging zijn res pectievelijk van mevrouw A. J. Blok (aan de Hollepolderse- weg 8), van de levensverzeke ringsmaatschappij Utrecht aan de Molenweff-Kaaiweg 16 en van de heer Booman aan de Korte Zuidweg 4 Argument van de drie eigenaren om te gen plaatsing op de monumen tenlijst te protesteren is het. feit, dat op de lijst geplaatste bedrijfsgebouwen vrijwel in al dit soort gevallen niet gemak kelijk te verbouwen zijn als de economische ontwikkelin gen dat vereisen Van de drie eigenaren was overigens niemand naar Den Haag gekomen om zijn argu menten toe te lichten Me vrouw Blok had wel een briefje gestuurd, dat er oopu- lair vertaald op neer kwam, dat het geen zin heeft om dit te doen,, omdat toch niet aan de bezwaren wordt tegemoet gekomen Zowel haar boerde rij als de beide andere werden door monumentenzorg bestem peld als fraaie exemplaren. Alle drie dateren uit de acht tiende eeuw. Die aan de Korte Zuidweg heeft als extra bij zonderheid: binnenmuren van fraaie antieke tegels, eveneens stammend uit de (vroege) achtiende eeuw. Van de zijde van de monu- mentendienst werd bij monde van ir. W. Kuyper bestreden, als zouden verbouwingen in beschermde monumenten niet meer mogelijk zijn. Hij wees er in dit verband op. dat on langs nog in de schuur van.de boerderij aan de Korte Zuid weg twee deuren zijn gezet Deze zijn zodanig aangebracht, dat de monumentenwaardig heid geen schade is aange daan Er is altijd wel een ver gelijk te treffen tussen wat economisch nodig en uit oog punt van fraaiheid mogelijk is. meende ir. Kuyper. Met betrekking tot de boer derij van de levensverzeke ringsmaatschappij veronder stelde staatsraad mevrouw Zeelenberg, dat hier wellicht een tussenoplossing mogelijk zou zijn in die zin, dat de Utrecht net pand restaureert en dat het daarna onder zeke re garanties van de lijst wordt geschrapt. Juist met een der gelijk bedrijf zou zo'n regeling te treffen zijn, meende me vrouw Zeelenberg. Adviseur G. Brinkgreve van monumen tenzorg: „We hebben nu niet. bepaald zo'n groot vertrouwen in de culturele belangstelling van de grote beleggers en ze ker niet in die van De Utrecht". Arendskerke nog geen defini tief standpunt ingenomen. Er zal eerst een beter inzicht in de financiële consequenties die voortvloeien uit de sluis- en havenplannen, verkregen moe ten worden. Het Goese college heeft van een verkeersdeskundige advies gekregen over de problema tiek van het parkeren van vrachtauto's in de kernen. Er zullen op korte termijn maat regelen moeten worden geno men, mede door de vernielin gen tengevolge van dit parke ren aan het wegdek Bij een nachttelhng is gebleken dat in de kernen Goes en Kloetinge in totaal 75 vrachtauto's op straat stonden geparkeerd. In de commissie voor onder wijs, jeugd- en sportzaken, kwam de huisvesting van de Goese wijkverenigingen ter sprake. De heer Van Ooijen vroeg hoe het college de pro blemen in deze voor de wijk- vereniging Goes-Noord dacht op te lossen. Hij waarschuwt ervoor dat niet alle mogelijke midde len moet worden voorkomen dat deze wijkvereniging in de zelfde situatie komt te verke ren als de stichting buurtwerk Goes-Zuid thans. In dit ver band wees de heer Van den Hoven erop dat steeds nadat de wijkvereniging Goes-Zuid voorkeur voor een perceel bouwgrond had uitgesproken bleek, dat het perceel reeds was uitgegeven. Thans is er in Goes-Zuid geen behoorlijke plaats meer te vinden. De hui dige oplossing zag hij als een noodoplossing. Een spoedige oplossing voor Goes-Noord werd dringend noodzakelijk geacht, te meet daar het bejaardenwerk hier in omvang toeneemt. De wijk ve.eniging Goes-Noord kan, zo bleek uit een mededeling van wethouder J. Roose, rekenen op een subsidie van ongeveet 3 mille voor de jaarlijkse las ten in verband met uitbreiding van de accommodatie. Philippine, zaterdag 19.00, zondag 7.30 en 10.00 u. Rilland-Bath, (kerk Honte- straat). Zaterdag 7.00, zon dag 10.00 u. Sas van Gent, H. Maria He melvaart, tel. 01158-1661. Zaterdag 19.15, zondag 8.30, 9.30 en 11.00 u. Sasput, zaterdag 17.00 u, zon dag 9.00 u. Schoondijke, zaterdag 19.00 u., zondag 10.00 u. Slijkplaat, hulpkerk. Zaterdag 17.00, zondag 8.30 u. Sluis, St.-Jan de Doper, tel. 01178-208. Zaterdag 19.00, zondag 8.00, 10.00 en 19.00 u. Sluiskil, Ant. van Padua, tel. 01157-418. Zaterdag 19.00, zondag 9.00 en 10.45 u. Terneuzen, H. Willibrordus, tel. 01150-2327. Binnenstad zondag 11.45 u. Triniteits- kerk zaterdag 19.00 u., zon dag 9.00 en 10.15 u. Kruis kerk: (Hoek) zondag 10.00 u. Opstandingskerk: za terdag 19.00 u., zondag 9.30 en 11.00 u. Vlissingen, parochiekerk Sin gel. Zaterdag 19.00 en zon dag 8.30, 10.00 en 12.00 u. Open Hof, Paauwenburg, zondag 11.00 en 19.00 u. Souburg, Martinuskerk. Zater dag 19.00, zondag 10.30 u. Westdorpe, H. Maria Visitatie, tel 01158-527 Zaterdag 19.00, zondag 8.00 en 10.00 u. IJzendijke, O.L.V. Tenhemel opneming, tel. 01176-284. Zaterdag 19.00, zondag 8.30 en 10.30 u. Zandstraat, zaterdag 19.15 u. Yerseke, H. Anna. Zaterdag 19.15 en zondag 9.45 u. Voor 01130-1363 (Hansweert, zon dag 10.00 u.). Zuiddorpe, zaterdag 17.15 u. kerkdiensten Prot. diensten ZATERDAG 19 JANUARI VOLLE EVANGELIE GEM. Goes, Evangelie Centrum, Wijngaardstraat 19.30 uur: speciale Intra Kerkelijke Opwekkings- en evangelisa- tiedienst voor iedereen. ZONDAG 20 JANUARI NED. HERV. KERK Aardenburg: 10.30 uur: da. H. Valk. Axel: 10.00 uur: ds. A. J. Mooy. Biervliet: 11.00 uur: ds. W. Meeuse. Breskens: 9 30 uur: ds. Ph. J. Lëenmans. Cadzand: 9.30 uur: ds. J. W. Schokking. Groede 9.30 uur ds. W. A. Vrij- landt. Hoek: 10.00 uur: ds. W. J. van Meeuwen. Hontenisse: 9.30 uur: da. H. B. de Neeling. Hulst: 11.00 uur: da. H. B. de Neeling Nieuwvliet: 11.00 uur: ds. W. A. Vrijlandt. Oostburg: 10.00 uur: ds. G. J. Geurtsen. Retranchement: 11.00 uur: ds. J. W. Schokking. Sas van Gent: 9.30 uur: ds. J. L. v. d. Eijk. Schoondijke: 9.30 uur: ds. P. A. L. Brinkman. St.-Anna ter Muiden; 11.00 uur: ds. C. Balk. St.-Kruis: 9.00 uur: da. H. Valk. Sluis: 9.30 uur: ds. C. Balk. Sluiskil: 11.00 uur: ds. J. L. v.d. Eijk. Terneuzen: Grote Kerk, 10.00 uur: ds. J. Scholten. Goede Herderkerk, 10.00 uur: ds. G. C. Vijzelaar; 19.00 uur: ds. J. Scholten. Opstandings kerk, 9.00 uur: ds. E. J. Riet veld. Scheldeoord: 15.00 uur: ds. G. C. Vijzelaar. In alle diensten H.A. VVateriandkerkje, 11.00 uur: ds. J. v.d. Hoek IJzendijke, 9.30 uur: ds. W. Meeuse. Zaamslag, 10.00 uur: da. A. T. Deinum. Zuidzande, 9.30 uur: ds. J. v.d. Hoek. GEREF KERK Terneuzen, Noordstraat 9.00 uur: ds. P. v.d. Veen. Op standingskerk, 10.30 en 17.00 uur: ds. P. v.d. Veen. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10.00 en 14.30 uur: ds. D J van Vuuren. GEREF KERK (Vrijge maakt) Axel 10.00 en 15.00 uur: ds. J. v d. Wielen. GEREF. GEMEENTE Hoek. 9.30 en 14.00 uur: Lees- dienst. Terneuzen (Vlooswijkstraat), 9.30. 14.00 en 18.00 uur: Leesdienst GEREF. GEMEENTE (Syno daal) Axel. 10.00 en 14.30 uur: Leesdienst. Terneuzen (Frans Halslaan), 10.00 en 15 00 uur: ds. Van Ravenswaay OUD GEREF. GEMEENTE Terneuzen, 9.30. 14.00 en 18.00 uur: ds A de Reuver. LEGFR DES HEILS Terneuzen. 9 30 uur: Bidstond, 10.00 en 19 30 uur: samen komst VOLLE EVANGELIE GEM. Goes. Evangelie Centrum, Wijngaardstraat 10.15 uur: gezinssamenkomst. pastoriediensten Goes Crbes ziekenhuizen, parochie Goes, parochie Oost-Zuid-Beveland. Zondag van-12.00-24.00 uur: Fr. Bas- tiaensen, Hogendorplaan 17 te Goes, tel. 01100-6754. Zak van Z.-Beveland Zon dag van 12 00-24.00 uur: A. v. Alphen Ker' 1 oef 4 te Heinkenszand, tel. 01106- 1216.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 7