halbertsma ló C.V. OMBOUW irr OLIE naar GAS "Vrederust" Mogen dames 60+ en 65+seiv nuwelofnietindespits? r A V d Lord k energie monteur VERTEGENWOORDIGERS EEN HOOFDVERPLEGER ieer GELDLENINCE Firma M00NEN Kissinger onver produktie medewerkers (SÜZ) GROUW VERTEGENWOORDIGER CHV Cehave nv Veghel TENDO-HACO FARMACIE de rijksoverheid vraagt secretaresse/secretaris leerling verpleegkundigen llllnnJ' assistent werkleider-(werkleidster) arbeidstherapie VERKOOPTELEFONISTE spyei;vandervijvei zwanenbi/ etten-leur LINGE ZIEKENHUIS LEERDAM MERWESTROOM B.V. Prijzen. WERD ALLES DUURDER? NEEN, on; voor eigen-huisbezitters werden zelfs GOEDKOPER! 10.000,- kost nu 149,50 per maa 5.000,- kost 75,- per maand 20.000,- kost 299,- per maand Blonden. De nieuwe Britse Patrick Jenkin, wordt met lichte genoemd, of veel scherper „De lot energie". Jenkin is een aan ironii en politicus, maar het was hem landgenoten aanriep geen licht a; Staan en zich in het donker de ta GA n.v. verenigde bedrijven nutricia Zaterdag 19 januari 1974 Halbertsma Grouw is een vooraanstaande houtver werkende industrie, die deel uitmaakt van de wereldomvattende Swedish Match Company. Halbertsma produceert in haar bedrijven te Grouw, Groningen en Lemmer o.a. deuren kozijnen, emballage en pallets, die worden verkocht in eigen land en-via vestigingen in Brussel en Parijs - in heel Europa. Voor de verkoop-buitendienst van onze Bouwgroep vragen wij een enthousiaste die zal worden geplaatst in het rayon Noord-Brabant Het verkoopprogramma bestaat uit kwaliteitsprodukten en omvat o.a. - diverse soorten deuren en het snel-kozijn. Wij vragen een jonge verkoper, in de leeftijd van 25 tot 35 jaar met een middelbare opleiding en enige jaren verkoopervaring in dezelfde of een andere branche. Na een ruime opleiding in het bedrijf bieden wij een zeer zelfstandige funktie met aantrekkelijke facetten. Dit vraagt de nodige durf, initiatief en doorzettingsvermogen. Daar staat tegenover dat de juiste man, die dit waarmaakt, een goed salaris en een prettige werkkring, waar teamgeest vooropstaat, wacht. Zin in deze boeiende baan? Uw schriftelijke sollicitaties met pasfoto kunt u richten aan het Hoofd Personeelszaken, Halbertsma B.V. te Grouw (Fr.). voor het Ministerie van Justitie tb.v. de Districtspsychiatrische Dienst te Breda Taak: secretariële werkzaamheden w.o. concipiëren van correspondentie, administratie ve werkzaamheden, behandelen van telefoon gesprekken. Vereist: MULO/MAVO of hiermee vergelijkbare opleiding en type-ervaring. Enige redactionele of kantoorervaring strekt tot aanbeveling. Salaris, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring, max. f 1407,- per maand. Promotiemogelijkheid aanwezig. De salarissen zijn exclusief 7\ °/o vakantie uitkering en de verhoging per 1 januari 1974. Schriftelijke sollicitaties onder vermelding van vacaturenummer 4-2574 0057 (in linkerbovenhoek van brief en enveloppe) zenden aan de Rijks Psychologische Dienst, Prins Mauritslaan 1, 's-Gravenhage. SIM IS HET 'T JUISTE NU TIJDSTIP VOOR DE Op 1 maart 1974 begint in ons ziekenhuis een nieuwe opleidingskursus voor het diploma Zie kenverpleging A, die wordt gegeven in samen werking met andere ziekenhuizen. Jongens en meisjes met belangstelling voor de verpleging nodigen wij gaarne uit als aan deze opleiding deel te nemen. Kandidaten moeten ten minste 17 jaar en 7 maanden oud zijn en de vereiste schoolopleiding gevolgd hebben. Leerdam is gelegen in het centrum van het land er heeft goede verbin dingen met Utrecht en Rotterdam. Belangstellenden worden uitgenodigd tot een ge sprek met de direktrice. Zij is telefonisch bereik baar onder nummer (03451) 35 46. Mondeling kunnen wij beter de mogelijkheden met u bespreken dan in welke grote adver tentie ook. van ruime ervaring scherpe prijzen •ft snelle montage Vraag vrijblijvend inlichtingen. TECHNISCH INSTALLATIE BUREAU Buitenwalevest 15 Dordrecht Tel. 078-3 49 00 Wij zullen gaarne in kontakt komen met kandi daten voor de funktie van ten behoeve van werkzaamheden op een afde ling met bejaarde patiënten. Kandidaten, die een opleiding Crea tieve Handvaardigheid van bijv. het Rode Kruis hebben gevolgd, kunnen hun schriftelijke sollicitatie richten aan de geneesheer-direkteur van het Psychiatrisch Ziekenhuis „VREDERUST" Moerstraatsebaan 503, Halsteren, post Bergen op Zoom. Telefoon (01640 3 69 00. Zaterdag 19 januari 1974 Over deze vraag heerst de laatste dagen veel verwarring. Dat komt omdat in sommige persberichten de indruk is gewekt, dat 60 dames en 65plussers als gevolg van de oliecrisis niet meer voor half tien 's ochtends en tussen half vijf en half zeven 's middags met de trein zouden mogen reizen. Vanwege de drukte. De spitstijden-beperking geldt niet voor degenen die reizen met hun reductiekaart 60 of 65 op een spoor kaartje tegen de halve enkele reisprijs. Voor hen staan de treinen de hele dag ter beschikking. Deze beperking geldt echter wél voor de twee gratis reisdagen waarop 60 - 65 kaarten recht geven in de maanden januari en februari. Men heeft recht op twee gratis reisdagen in de tweede klas in januari óf één gratis reisdag in januari en één gratis reisdag in februari. Er mag gekozen worden uit alle dinsdagen, woens dagen, donderdagen en zaterdagen t/m donderdag 28 februari a.s. De spitstijdenbeperking geldt niet voor de zaterdag. 60+ en 65+ 3 maandkaart 20,-, jaarkaart 50,-. 65 echtparen twee 3 maandkaarten 30,-, twee jaarkaarten 75,-. De vrouw mag jonger zijn dan 65. Gratis NS-legitimatiebewijs nodig. 5 Jaar geldig. Heeft u geen? Pasfoto (s) meebrengen. Het loket maakt het zo in orde. Bij eerste aanvraag: geboortebewijs, trouwboekje (voor echtparen) of iets dergelijks meebrengen. De reduktiekaart 65 of dames 60 geeft u recht op onbeperkt reizen tegen halve enkele reisprijs! Er zijn al een kwart miljoen abonnees. Koop ook zon kaart en trek er eens op uit! De Cehave nv te Veghel vraagt voor haar afdeling Land- en Tuinbouwmechanisatie van haai Depot te Gilze, Langewagenstraat 61, een die zal worden belast met de aanleg van melkleidingen. Voor een goede vervulling van deze functie dient aan de volgende voorwaarden te worden voldaan: diploma LTS; ervaring in een soortgelijke functie-; leeftijd 20 tot 25 jaar. Schriftelijke sollicitaties onder no. PZ 301 te richten aan de afdeling Personeelszaken, Hoofdkantoor Cehave nv, Pater Van den Elsenlaan 4 te Veghel. Eventuele inlichtingen worden verstrekt door onze chef-monteur van bovengenoemd depot, de heer J. A. van Gestel, tel. 01615-1283. Na 17.00 uur tel. 04251-2191. Simson B.V. is een vooraanstaand bedrijf op het gebied van lijmen, kitten en afdichtingsmiddelen voor technische toepassingen. Onze af nemers bevinden zich voornamelijk in de bouwwereld en de industrie. Door de voortdurend stijgende verkoop zoeken wij op redelijk korte termijn voor ons verkoopkantoor Batu p.v.b.a., gevestigd te Lokeren, voor de rayons Antwerpen en Brussel. Het verschil van inhoud van gelijknamige funkties bij diverse bedrijven, dwingt ons tot nadere taakomschrijving. Vertegenwoordigers bij Simson/Batu zijn belangrijke mensen. Voorlichting, duidelijke adviezen geven en begeleiding waar het technische problemen en toepassingen van onze produkten betreft, is een belangrijk service-onderdeel van de Simson-strategie. Een open oog voor gerichte merkpolitiek, marketingfeeling en een juiste commerciële instelling vervolmaken het beeld van de mensen die wij zoeken. Wij menen dat ook onze nieuwe medewerkers een opleiding moeten hebben op middel baar niveau, bij voorkeur H.B.S. B en dat zij kunnen aantonen zich als een vis in het wa ter te voelen als het over direkte verkoop gaat. Ervaring in onze branche zou natuurlijk een voordeel zijn, maar beslist noodzakelijk is dit niet, aangezien men op ons eigen labo ratorium een gedegen opleiding en voorlichting over onze produkten krijgt. Verder moet men bereid zijn zich na een ruime inwerktijd in het rayon te vestigen, waar bij huisvesting geen probleem zal zijn. Dat u bij Simson/Batu een zeer behoorlijk inkomen gaat verwerven, spreekt voor zich. Naast 8% vakantietoeslag zijn er de verdere uitstekende sociale voorzieningen, terwij] voor de juiste man ruimschoots promotiekansen aanwezig zijn. Onkostenvergoeding en het gebruik van een neutrale personenauto behoren eveneens tot de faciliteiten. Uw brief met uitvoerige inlichtingen, gaarne richten aan de direktie van Simson B.V., Postbus 303, 's-Hertogenbosch. SIMSON B.V., Industriedwarsstraat, Postbus 303 - 's-Hertogenbosch - Tel. 0410025431. Wij zijn een groothandel in drogisterij-artikelen Wegens toenemende aktiviteiten zoeken wij op korte termijn een Een funktie welke voor zichzelf spreekt. Deze nieuwe medewerkster komt in een team, dat telefonische kontakten legt en onderhoudt met onze afnemers. Zij krijgt een goede opleiding, resp. inwerkperiode in ons bedrijf. Enige ervaring in de drogisterij branche komt natuurlijk goed van pas maar is niet noodzakelijk. Hoofdzaken zijn een plezierige, beschaafde manier van optreden en gezond verstand. Een fijne aparte baan. Belangstelling? Bel dan even met onze districts- nanager Dhr. Allart, voor het maken van een af spraak. Tendo-Haco Farmacie - Marijke Meustraat 5-7 Breda - tel. 01600 - 25777. In verband met de oprichting van een AMBULANCE DIENST VOOR HET STREEKGEWEST HELMOND, is er een mogelijkheid tot plaatsing van: i belast zal worden met de opzet en uitvoerende leiding van deze nieuwe dienst. Mede in verband met het gereedkomen van de nieuwbouw van de GG. en G.D. te Helmond, in welk gebouw de dienst zal wor den ondergebracht bestaat er voor een ervaren verpleegkundige ruim de gelegenheid de dienst mede naar eigen idee op te zetten. Om voor deze functie in aanmerking te komen worden minimaal als eis gesteld Diploma Ziekenverpleging A+B, en ervaring bij een ambulancedienst. Een psychologisch onderzoek behoort tot de selectie-procedure. De salarisregeling voor de verpleegkundigen is van toepassing evenals de gebruikelijke rechtspositieregelingen- Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de Direkteur van de G.G. en G.D. te Helmond, tel.: 04920-38888. Sollicitaties onder no. 402 binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te zenden aan de chef van de centrale afdeling personeelszaken, stadhuis Helmond. Onze specialte vorm van 2e hypotheek werd maar liefst 3% goedkoper. Een leit b.v. 10.000 kostte tot 1 januari 154,terugbetaling per maand. En in die 149,50 (bij een looptijd van 10 jr.) is alles inbegrepen, d.w.z, dt de aflossing, de notariskosten, en alle kosten van onderzoek. U krijgt dus echt 101 schoon in handen en in het vaste maandelijkse aflossingsbedrag zijn alle lasten grepen. U kunt op deze wijze elk bedrag vanaf 4.000,bij ons lenen. In de besteding bent u natuurlijk helemaal vrij. Of het nu om een verbouwing meubels, een auto, privé, of b.v. voor het aflossen van leningen die u tevteel koste maand) Discrete, correcte, snelle behandeling van uw aanvraag spreekt natuurlijk vu Reeds 22.000 Nederlanders hebben wij de afgelopen jaren deze leningen verstrt»'*». u zullen wij graag van dienst zijn. Deze leningsvorm verstrekken wij aan personen die reeds een feigen huis bezitter daarop rustende hypotheek hoeft dus geen enkel bezwaar te zijn, en zulke hypw kan geheel ongewijzigd van kracht blijven). Verder verstrekken wij aan personen die een huis gaan kopen W nu nieuwbouw is of een bestaand pand), hypotheken tot 90, IOC in voorkomende gevallen 125% der taxatiewaarde. Dit geldt ooi U reeds langer een huis bezit en U daarop een nieuwe eerste h) theek wenst. Dit betekent dus dat in veel gevallen de aankoop alle bijkomende kosten door ons gefinancierd kan worden, en: op desgewenst lange looptijd, zodat de lasten redelijk blijven. gefotografeerd om te demon wat voor om- hij zijn wils- (Van onze corresP WHij werd bij kaarslicht streren onder ffcdigheden aohtige kaken glad hield, ■i het dat hij een elektrisch scheerapparaat gebruikte. \ferder weten wij dat mea- vrouw Jenkin sinds de be vordering van haar man de vaatwasmachine onbenut laat. Deze was gekocht in de tjjd dat de spraakzame Patrick het nog slechts had gebracht tot onderminister bij de schatkist. Tijd voor spot ontbreekt Jenkin (niet te verwarren met twee socialistische poli tic; voor wie dezelfde naam uit Wales met een s eindigt). Jenkin heeft een miljoen gulden per week besteed aan beleefde advertenties om sfroombezuiniging populair ti maken en is nu aan drei gementen toe. Sommigen van zijn ambtena ren menen blijkbaar dat er een systeem van strafwetge ving bliek slech ten tuurl plaat daar agent aan in e! tuur der nensl leen strooi gewijf een bere reger strijd nastr Open steed al leer Kant< gen verlic Gaarne zullen wij u geheel kosteloos en onverplichtend alle verdere gegeven! onze diverse mogelijkheden vertellen, en de door u gewenste leningsvorm or; verzorgen. Bel of schrijf ons nu direct even, omgaand krijgt u bericht. Tel. 045-710806 en 710698 (beide nummers zijn dag en nacht bereikbaar] Specialisten in le, 2e en tophypotheken (Van onze ["redactie buitenland) JERUZALEM Een week lang is de Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken, Henry Kissinger, als een „di plomatieke ping-pong-bal" heen en weer gevlogen. Daar bij heeft hij zelfs in het vuur van het politieke gevecht geen maaitijd overgeslagen. Pas het invallen van de winter met zware sneeuwval in Jeruzalem kon het tempo qi'Kissinger enigszins mati gen. Spyer, Van der Vijver en Zwanenburg B.V., kortweg genoemd SVZ, is een bedrijf, dat zich heeft toegelegd op het telen van zilveruitjes, het vervaardigen van tafelzuren, vruchten sappen en vruchten- conserven. Op een aantal plaatsen in ons bedrijf kunnen wij nog enige goede medewerkers plaatsen. Alle werkzaamheden worden in ons bedrijf verricht in een 5-daagse werkweek (geen ploegen dienst) 40 uur per week Hebt u interesse voor e» baan in ons bedrijf? (20 Vakantiedagen. 7.8°': vakantietoeslag, jaarlijkss kerstgratificatie en subsidiëring van studieactiviteiten.) Stel u dan in verbinding met de heer G. R. Visser. Afdeling Personeelszak»1 Oude Kerkstraat 8, te Etten-Leur. Donderdagochtend was hij in zijn hotel „ingesneeuwd" en de politie gaf er de voorkeur aan, vice-premier Yigal Allon, minister van buitenlandse za ken Abba Eban en minister van defensie Mosje Dayan in een jeep naar Kissinger te brengen. Zij zag liever niet dat de moest naar d onvrij: den oj lem. Jour moeste de mi zijzelf nur pi „feestv king altijd schore; een an Ami liepen wijls Slecht: ger zi het or bestelc „Mene jer I hij zie ei. is een gespecialiseerd voedingsmiddelenconcern,waarin onderge»^ Nutricia Zoetermeer, Nutricia Cuyk, Nutricia België, Bottema KlunM Preservenbedrijf Breda en SVZ-Groep Etten-Leur. Qp de kalender is „Kerkbalans 74" een kerkelijke actie, zoals er al zoveel geweest zijn en ongetwijfeld nog zullen volgen. Wat in vroeger dagen de kerkcollecte was „die wij extra in uw milde aandacht aanbevelen", is nu de geld wervingsactie geworden. De kerk wacht niet meer af of de mensen in de kerk komen, men zoekt de kerkleden huis- aan-huis op. Daar zitten veel vooroordelen aan vast. De mensen worden meer persoon- Jfcl benaderd, ze blijken er ook bij te horen als ze niet elke zondag ter kerke gaan ®n4e opbrengst stijgt. ten succesrijke formule dus. Efficiënt, modern, aangepast aan deze tijd. Het collectezak je, de bakjes en de mandjes maken plaats voor het girobil jet en de vaste afschrijving van de bank. De actie Kerkbalans is een poging om naast het veel vuldig beroep dat op de kerk leden gedaan wordt ten bate van het missie-, zendings- en ontwikkelingswerk in de we reld eenmaal per jaar de bijdragen voor het werk van de kerk in eigen parochie, ge meente, bisdom, kerkprovincie aan de gestegen kosten aan te passen Gevraagd wordt eigenlijk een procent van ieders inko men, maar omdat velen in fei te toch minder geven, zouden anderen anderhalf of twee procent moeten geven, willen de kerkelijke financiën eni germate in balans blijven. Dat kerke: balans eerst langri. land gesche door (dezel zamel gelijki leden het e dus w b.v. Brug" toen derde derlar onder geld ging Dat tijd t vrage gentij bijdra moete zien gen, vaard Dat d den ii is toe Hoe de ai een j de z (de Bidwt christ lijks menis samer G-ebci toeva gunst de a

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 12