Gemeentebestuur •aagt ledewerking van imateurfotografen r Successen voor Zeeuwse koks in Londen Protest tegen huurverhoging in componistenbuurt GROENE EN WIT-GELE KRAAMCENTRA GEFUSEERD Schoorsteen- kapjes grif verkocht De Stem De Vriie Zeeuw ERSTE ONGEKLEURDECENTRUM IN ZEELAND Voor samenstelling fotoboek: Programma ■mliga Nieuwe supermarkt Bioscoopcommissie geïnstalleerd in Sas van Gent Zeldenruslcollege wil weer uilbreiden stad Terneuzen Graauw Gespreksavond over nieuw stadhuis in Sas van Gent Activiteiten KPJ - Oostburg Wissenkerke DISCUSSIE OVER DRUGS Philippine Aardenburg in - zeeland Vri'rdag 18 januari 1974 RE fVan een onzer verslaggevers) ■AS VAN GENT De flpnli Sas van Gent heeft voor donderdag 24 januari de hoofdfilm „The Magnificient Seven", een keiharde western va# regisseur John Sturges op hef! programma staan. voorfilm wordt „Het Vlie veld" (La Jetee) van Ohr.; Marker vertoond, die zal gaar over een derde wereld- oorlu Dit is de tweede film avond die de Sasse filmliga or ganiseert. Omdat er op de eer- stelfilmavond niet veel be- jfcg.-teilenden waren, heeft de leiding nog een folder laten «•schiinen, waar belangstel- Sider verzocht wordt zich als lid op te geven. Indien er voldoende belangstelling be- Stan* zal de liga haar toekom stig' programma afwerken, ZOds volgend jaar films naar iedc i wens vertoond zullen yjordtn. De film op donderdag 24 januari zal vertoond worden In het verenigingsgebouw „De Bose'aer" te Sas van Gent, ■nvan-g 20.00 uur. 'an een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG Donderdag januari wordt in Zaamsiag aan het Plein 7 supermarkt Den Hamer geopend. ■Het bedrijf is een samen bundeling van slagerij Den Hai nor uit de Rozemarijnstraat en Voedingsmarkt Zaamsiag. De verkoopoppervlakte be draagt 160 vierkante meter. Saast de gewone levensmidde- Ijlnafdeling is er een ambach telijke slagerij, een afdeling non-food en een afdeling groe te en fruit. De firma Den H-amer is GG-dealer. Op woensdag 23 januari zal foor het publiek uit Zaamsiag en omgeving open huis wor den gehouden van 20 tot 21 uur De nieuwe supermarkt is |erealiseerd in samenwerking met het groothandelscentrum Cok B.V. te Kapelle Bie-zelin- ge. I Inbraak Uit de opslag- p'.-ats van de Bescherming Bevolking aan de Herman ■eijermansstraat te Terneuzen werden diverse paren laarzen en schoenen gestolen. De die- Ven verschaften zich toegang door verbreking van een ruit. Waarschijnlijk is de inbraak ■edurende de nacht van ■oensdag op donderdag ge pleegd. Biljarten Vanaf vandaag ■vrijdag) tot en met zondags- >ond wordt in het clublokaal Concordia aan de Baandijk te T^heuzen, in handicap ge- eeld om het biljartkampi- ■nschap van Terneuzen. elnemers zijn de kampioe- ;n van de vijf klassen, de _cren J. van Glansbeek, L. ■erschorre, P. Oppeneer, H. pïoes en H. Kayser. Koningsehieten In Café [ofzicht te IJzendijke wordt morgen (zaterdag) vanaf 15 00 Tur een koningschieting op je liggende wip gehouden. Om ingeveer vijf uur zal wethou der Claeys in het clublokaal 'e prijzen uitreiken. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Het ge meentebestuur van Sas van Gent heeft via een circulaire alle plaatselijke amateurfoto grafen opgeroepen mee te wer ken aan de samenstelling van een fotoboek over de gemeente. „Onze gedachten gaan uit nar een verzameling foto's die een herkenbaar beeld geeft van het huidgie Sas van Gent in verschillende opzichten" aldus burgemeester en we thouders. Zonder een uitputtende om schrijving van da foto-onder werpen te geven wil het ge meentebestuur graag in het fo toboek tot uiting laten komen het industriële karakter van de gemeente (met inbegrip van hte kanaaleiland bij Sluis kil en Axelse Sssin-g), culturr, sport en recreatie. Verder komen in aanmer king mooie herkenbare plaat sen in de natuur, landbouw en fruitteelt in Philippine en Westdorpe, het „mosseltoeris- me" in Philippine, de historie en foto's van de woongebieden en buitenkernen. Voorts on derwerpen die betrekking hebben op het kanaal, dp scheepvaart, het verkeer en de functie van Sas van Gent als grensgemeente. De in tezenden foto's dienen aan enkele algemene voor waarden te voldoen. Het for maat van de foto's is 14,5 cm bij 10,4 cem en de uitvoering zwart-wit glanzend. Op de achterzijde van de foto(s) moeten naam en adres van de inzender en datum en plaats van de opname vermeld wor den, a De foto's moeten vóór 1 ok tober 1974 in het bezit zijn van het gemeentebestuur. Een commissie zal uit de ingezon den foto's een keuze maken voor de samenstelling van het fotoboek. Voor iedere geplaat ste foto ontvangt de inzender een vergoeding van ƒ10.-. Niet geplaatste foto's worden terug gestuurd. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In de raadzaal van het gemeente huis in Sas van Gent heeft burgemeester drs. W. Dusar- duijn de plaatselijke commis sie van toezicht op de biosco pen geïnstalleerd. Als voorzit ter van deze commissie fun geert de heer P.A. Bertram. De overige leden van de com missie zijn mevrouw L.M.O.E. van der Sluis-De Waele en de heren P.J.O. Fermont, A.A. Markussen en W.D. Zwarte- lé. Als eerste taak krijgt de bioscoopcommissie de beoorde ling van de aanvragen van een viertal sexbioscoopexploitan- ten in Sas van Gent om een bioscoopvergunning. De gele genheden moeten voldoen aan voorwaarden als gesteld in de bioscoopwet en er mogen al leen films worden vertoond die goedgekeurd zijn door de centrale filmkeuringscommis Sie. Tritsen Ruim vijftig per sonen namen bij P. de Caluwe in Graauw deel aan een trits- wedstrijd. De eerste prijs ging naar J. Pauwels. 0 De koks met de in Londen behaald plaquettes. (Van een onder verslaggevers! SAS VAN GENT Op donderdag 14 februari wordt in het gemeentehuis van Sas van Gent een bijeenkomst ge houden waar van gedachten wordt gewisseld over de situe ring van het nieuw te bouwen stadhuis. Aan het gesprek zullen deelnemen B en W, raadsleden en leden van de adviescom missies voor ruimtelijke orde ning en het klein- en midden bedrijf. Verder zullen op deze avond aanwezig zijn ir. J. Bolk van de stichting Stad en Landschap en architect Chr. Schoonis uit Sas van Gent, die een voorlopig ontwerp van het nieuwe gemeentehuis heeft gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) .MIDDELBURG Twee Utrechtenaren en twee Zeeu wen stonden gisteren voor het hekje van de Middelburgse politierechter omdat zij ver dacht werden van bedrieglijke praktijken. Volgens de aanklacht tegen het viertal, had het zich onder andere in Zierikzee onledig gehouden met het verkopen en monteren van stalen kapjes op de schoorstenen van nette bur germanswoningen. De vier wekten bii de bewoners van de huizen de indruk dat zit de kapjes namens de woning bouwvereniging kwamen plaatsen. De kapjes hadden ten doel om het nestelen van vogels in de schoorstenen on mogelijk te maken. De zaken van de vier flo reerden uitstekend, niet alleen .».i Zierikzee. maar ook elders in het land. Gisteren onder zocht de Middelburgse politie rechter, mr. P. van Empel, of die uitstekende zaken wellicht aan bedrog of oplichterij t,e danken waren. Het bewijs daarvoor was echter naar zijn mening niet te leveren, des- halve hij het viertal vrijsprak. De officier van justitie had duizend gulden boete geëist, waarvan f 500 onder voor waardelijke vc-rm. Een zekere M, (ook uit Utrecht afkomstig) ging met een boete van f 75,- naar huis. Hij had een buschauffeur van de AMZ diens kunstgebid door het verhemelte geslagen, omdat zo meende M de buschauffeur wat al te roeke loos had gereden De chauf feur kwam dit laatste krachtig en omstandig bestrijden, maar bovendien bleek dat M. (in tussen zonder rijbewijs, omdat hij een paar keer te snel had gereden) veel spijt van zii" strafexpeditie had. De officier riste een boete van f 100,- Mr. Van Empel gaf 25 procent reductie. (Van onze correspondent) SLUIS Vermoeid, maar met glunderende gezichten keerden gisteravond zeven Zeeuwse chefkoks in Sluis terug vanuit Londen, waar ze met succes deelnamen aan de Sa- Ion Culinaire International de Londres Het is dan ook wel wat als je met zeven Zeeuwse leden van de Nederlandse Club van Chefkoks met 13 schalen in afdeling table d'honneurs, ze ven eerste prijzen in de wacht weet te slepen en bovendien in de afdeling cold buffet nog een bronzen medaille in de wacht sleept. Als men boven dien nog weet, dat niet minder dan 17 landen, verspreid over de gehele wereld aan deze tentoonstelling, welke in de immense zalen van hotel Ypia werd gehouden, deelnamen en er ruim 1000 inzendingen wa ren, dan is het begrijpelijk dat de voorzitter van de Zeeuwse afdeling van de NCCK, de heer P. Haak (de Fijne Keu ken, Viissingen) bijzonder trots was op de geleverde prestaties. Wij hebben als team, on danks de primitieve omstan digheden, waaronder dat (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De KPJ-af- deling west heeft een drietal activiteiten op haar program ma staan. Op ^0 januari gaat de afde ling we\. met de afdeling IJ zendijke (Lee naar de RAI- tentoonstel'ing in Amster dam. Het vertrek is vastgesteld op 8.20 uur met de boot te Bres' kens. Bij voldoende opgaven gaat men per bus, anders wordt gereisd met de speciale RAI-treinen. Opgaven voor 19 januari bij de heer Th. Uitde- willegen in St.-Kruis, tel. 01173-215. Op zaterdag 2 fe bruari organiseert de KPJ- west een benzinedistributiebal in „Chez René" te Oostburg. Aan dit bal wordt medewer king verleend door de leute- maokers. Het bal begint om 20.00 uur en de toegangsprijs is voor leden f 1,en f 2, voor niet-leden. Op zaterdag 9 februari is er tenslotte een toneelavond in hotel „Du Commerce" te Oost burg. Opgevoerd wordt dan „De Hoekse en Kabeljauwse twisten", een klucht in drie bedrijven. De toneelavond be gint om 20.00 uur en de toe gangsprijs is voor leden f 2,50 en voor niet-leden f 3,Na de toneeluitvoering is er bal. Schieting In café Seraph. Blommaert te Hulst wordt zondag een prijsschietin-g ge houden op de liggende wip. Deze schieting begint om drie uur. moest gebeuren, fantastisch gewerkt", zo verklaarde hij. Het team bestond naast de heer Haak uit de heer Th. Franke (De Nieuwe Doelen, Middelburg), A. van Kleunen (Maldegem, Viissingen), Th. Wegman (Britannia, Viissin gen), P. Schmetz (Strandhotel, Viissingen), G. van Westen (Hof van Brussel, Sluis) en C Murk (Nederlands Koffiehuis. Middelburg). De internationale jury toon de zich bijzonder tevreden over de Nederlandse inzendin gen en loofde vooral de fris heid van de schalen, het show element en de juiste proporti- oneritig. Wij hebben het aangedurfd om aan de tentoonstelling aeel te nemen", zo verklaarde de heer Haak, en hiermede bewe zen, dat het Zeeuwse restau rantwezen ook op internatio naal gebied haar mannetje staat. De inzendingen van de Zeeuwse chef koks hadden be grijpelijk voornamelijk een Zeeuws karakter Er was on- guille de Zeelande, fantasie de la mer du Nord, maar ook gevulde eend op jagerswijze bereid en galatine de volail- le. Morgen staan de chefkoks weer in hun eigen keukens en hopen dat de goede resultaten, die zij in Londen hebben be haald. ook door hun eigen gas ten zullen worden gewaar deerd. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het Zel- denrustcollege aan de Schu berthof te Terneuzen wordt vanavond om halfaeht een discussie gehouden over drugs. Sprekers zijn de heren Piscaer uit Sas van Gent, namens het Jongeren Advies Centrum en D.I. Hoffius, maatschappelijk werker bij het Zeeuws consul tatiebureau voor alcohol en drugs. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het Zel- denrustcollege in Terneuzen wil twee lokalen bijbouwen op het terrein op de hoek van de Rooseveltlaan-Kamerlingh On- nesstraat. Het schoolbestuur verzoekt het gemeentebestuur voor dit doel ongeveer 490 vierkante meter grond te ver huren. B en W stellen de raad voor aan dit verzoek te vol doen. Topbiljartwedstrijd Te Philippine speelde de plaatse lijke topbiljartclub 't Witte Paard een vriendschappelijke wedstrijd tegen topbiljartclub De Bossche Toepers. 't Witte Paard won met 184. De uit slagen: L. Haers - F. Dobbelaar 20, Van Beveren - M. van Schayk 11, B. Rammeloo - T. van Schayk 20, E. Laurel - A. Dobbelaar 11, J. Roese- laer - G. Vink 20, A. Ram meloo - W. Jansen 11, C. van Otelaar - H. Hermans 1 1. H. Begijn - H. Mei 2—0, T. van der Linde - T. Steven-daal 2-0, A .Vermeire - A. Strob- be 20, A. Plasschaert W. Nicolaas 20. (Van een onzer verslaggevers) i TERNEUZEN Met 2461 handtekeningen hebben de be- oners van de componisten- buurt in Terneuzen bij de wo ningbouwvereniging „Terneu- zen", hun huisbaas, geprotes teerd tegen de berekening van de variabele kosten. Op de eerste plaats zijn deze mensen het niet eens met de hoogte van de kosten en zij willen af van de op olie gestookte wijk- verwarming, die zo spoedig mogelijk door aardgas zou moeten worden vervangen en voor iedere woning afzonder lijk. De moeilijkheden ontston den toen de woningbouwvere niging deze maand begon met de incasso door middel van twee accept-girokaaren, één voor de „kale" huur en één voor de variabele kosten, be staande uit walergeld, stook- en servicekosten. De proteste rende bewoners van de wijk. die 312 woningen omvat, zeg gen dat zij vroeger maar één accept-girokaart kregen voor een bedrag van ƒ198,50. In ja nuari kregen zij er één van ƒ160 en later nog een van 60. De eêrste betrof de „kale" huur, de tweede was voor de betaling van de „variabele" kosten. „Dat de olieprijzen zijn verhoogd, weten we nu wel", zeggen de bewoners van de componistenbuurt, maar dat daardoor die variabele kosten zo moeten stijgen is ons een raadsel. „Van de zijde van het bestuur van de woningbouw vereniging „Terneuzen" werd opgemerkt dat, wanneer alle werkelijke kosten zouden worden doorberekend, dit de bewoners op tachtig tnt negen tig gulden per maand zou ko men. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Ten over staan van notaris mr. J. Eve- ïaert werd in Terneuzen de Mj-ichtingsakte gepasseerd van de Stichting Kraamccntrum zeuwsch-Vlaanderen. Het is net eerste ongekleurde kraam pentrum in Zeeland. Enige jaren geleden werkten Zeeuwsch-Vlaanderen drie' aaijicentra. n.l. twee van het phoene Kruis en een van het Wit-Gele Kruis. De kraamcen- tra van het Groene Kruis wer den eerst gefuseerd tot één kraamcentrum voor Zeeuwsch- Vlaanderen, terwijl het Wit- Gele Kruis reeds heel Zeeuwsch-Vlaanderen verzorg de In het kader van de her structurering van het kruis werk en dankzij de door het Ministerie van Volksgezond heid en Milieuhygiëne vastge stelde normen voor kraamcen- 'ra hebben de besturen van de Stichting Kraamcentrum van de Provinciale Bond het Zeeuwse Wit-Gele Kruis beslo ten te komen tot de oprichting van een nieuwe ongekleurde Stichting Kraamcentrum Zeeuwsch-Vlaanderen. De nieuwe Stichting is ge vestigd te Terneuzen, Anna Bijnstraat 4, tel. 5351. Het bestuur bestaat uit 9 leden waarvan 4 leden aangewezen door de Provinciale Zeeuwse Vereniging Het Groene Kruis en 4 leden door de Provinciale Bond Het Zeeuwsche Wit-Gele Kruis en een lid door de beide afdelingen in Zeeuwsch- Vlaanderen van de Koninklij ke Maatschappij der Genees kunst. Het dagelijks bestuur bestaat uit de heren P. Loof. voorzittr, F. Hagenaar, vice- voorzitter, F. Francken, secre taris. J. Hoekstra, penning meester. Bij de nieuwe Stichting zijn werkzaam een leidster-docen te, een adjunct leidster-docen te, een assistente, 19 gediplo meerde kraamverzorgsters en twee leerling-kraamverzorg sters. De nieuwe stichting werkt krachtens haar statuten in ge heel Zeeuwsch-Vlaanderen on der alle lagen der bevolking, ongeacht godsdienstige gezind heid of politieke overtui ging. De voorzitter van de nieuwe stichting Kraamcentrum Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer P. Loof sprak .na de onderte kening van de stichtingsakte van een gewichtige en histori sche dag voor de kraamzorg in Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij wees er op dat een kraamcen trum, om voor rijkssubsidie in aanmerking te kunnen komen, tenminste 900 verzorgingen per jaar moet doen. Geen van de beide oude kraamcentra voldeed aan deze eis. De heer Loof legde er de nadruk op dat de fusiebesprekingen steeds in een prettige sfeer waren verlopen. BERGEN Op ZOOM Roxy 20.00 uur: Naakt over de schutting 14 j. Etcetera, Molstraat 10a, ex positie van tekeningen, aqua rellen. olieverven, plastieken en keramiek van Joop Mijs- bergen, Jeltje Datsma, Willem Simonis, Jacques Timmer mans, Alda Vos en Volkert van Willigen (t.m 28 jan.). Geopend dag. van 13.30-17.00 uur, op vrijd. ook van 19.00- 21.00 uur, op zat. en zond. van 13.30-18 00 uur. Markiezenhof, Steenbergsestraat, tekeningen van Bergen op Zoom uit de 16e t.m. de 18c eeuw (t.m. 27 jan.). Dag. van 14.00-17.00 uur. Tweede hal stadhuis, Grote Markt, kunstwerk van de maand (t.m. 31 jan,). Ma. t.m. vrijd. van 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. GOES Grand 20.00 uur: Irma la douche 14 j. De Veste 20.00 uur: Film avond, georg. door de werk groep Zuidelijk Afrika. Ver toond wordt de film „Katatu- ra". SBK-gebouw, Singelstraat 13, expositie olieverfschilderij en van Antoon Beysens. Geo pend van 10.00-12.00 uur en van 14.00-17,00 uur (t.m. 25 jan.). 'S-H. HENDRIKSKINDE REN H. Hendrikshuis 20.00 uur: Opvoering van „Bemoei al" van Jack Popplewell door de toneelvereniging Heer Hen drik. HULST Bioscoopgebouw 20.00 Schieting De leden van de Windbuksclub „De Mis sers" waren op bezoek bij St. Sebastiaan en beproefden hun geluk met pijl en boog. De utslagen: hoogvogel P. Lip pens, zijvogels: Th. Cocquit en H. Lippens, kallen: Rob de Rooze en J. Heyboer. Meeste punten: St. -Sebastiaan: Jac. van Iwaarden (9 punten), De Missers: Th. Cocquit (4 pun ten). Deze twee schutters ont vingen elk een lepeltje van St. Sebastiaan. Prijsvo-gels: 1. W. Dhondt. 2 R. de Clerck, 3. G. Blondeel, 4. J. Heyboer, 5. Jac. van Iwaarden, 6. J. Jansen, 7. Fr. Verbeke. 8. A. Ballegeer, 9. P. Lippens, 10. J. Lippens. Schieting Zeventien schutters namen deel aan de zevende puntenschieting van Sint Sebastiaan op de liggende wip bij ,,'s Lands Welvaren" Uitslagen: hoogvogel A. Balle geer zijvogels G. Blondeel en Fwijffels, kallen A. Dhondt en F. Wijffels. Meeste kleine vo gels: R. de Clerck (5). Stand kampioen-schap: 1. G Blondeel 33 punten. 2. R. de Wispelaere 31. 3. J Heijboer 26, 4. H. van Iwaarden 24, 5. F. Wijffels 22, 6. J Jansen 21. 7. J. van Iwaarden en P Blondeel ieder 20,. Uitslag zevende klepschie- ting: 1. J. Hnug 4 kleppen, 2 H. de Rijcke 3. 3. J Cattoor 2. Stand kampioenschap: 1. H. de Rijcke 20. 2. J. Cattoor 14. 3 H. van Iwaarden 11. 4. R. de Wispelaere 9. 5. R. de Clerck Z.L.M. De afdeling Sluls- Aardenburg van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij houdt een algemene ledenvergade ring bij R. Dusarduijn, Kaai 16 te Sluis op 18 januari om 19 30 uur. Naast huishoudelij ke zaken staat ook een inlei ding door ir. D Luteijn op het programma. Hij zal spreken over aktuele landbouwza ken. uur: Vrolijke ontucht in Tirol 18 j. Den Dullaert 20.30 uur: B.R.T. Jazz Big Band en korte Belgische films. Burgerzaal stadhuis Ex positie grafieken „Vrij ver taald" (t.m. 27 jan.). Ma. t.m. vrijd. van 9.00-12.00 uur en van 14.00-17.00 uur, zat. van 15.00-17.00 uur. KLOOSTERZANDE Krokodilbar „The Willi ams". MIDDELBURG City 20.00 uur: Sergeant Zack 14 j. De Schakel 20.00 uur: „De plaats van de sterrenkun de in onze cultuur". Lezing door dr. A. Fokker (voor le den Natuurkundig Gezelschap Middelburg). Rijksarchief, Sint-Pieter straat. expositie „Schipper mag ik overvaren" (t.m. 9 maart) Ma. t.m. vrijd. van 9 00-12.30 en 13.30-17.00 uur, zat. van 9.30-12.30 uur. Zeeuws Museum, Abdijplein, tekeningen van Zeeuwse mo numenten, boerderijen en schuren van architect J. Oud (1887-1963). Tevens collectie oude prentbriefkaarten van Walcheren. Geopend dag. van 10.00-12.30 uur en van 13.30- 17.00 uur (t.m. 31 jan.). Vleeshal stadhuis Exposi tie Kunst uit Zeeland (t.m. 27 jan.). Ma. t.m. zat. van 10.00- 17.00 uur, zond. van 14.00- 17.00 uur. ROTTERDAM De Doelen (kleine zaal) 20.15 uur: Vocalistenserie met Robert Tear, tenor en Stewart Bedforo, piano. Hofplein Thea ter 20.15 uur: „Slippers", blijspel van Guus Hermes met Mary Dresselhuis, Willeke Al- bert'i en Jeroen Krabbé, De Lantaren 20.30 uur: Natural Theatre met sf-theater. In den Twijfelaar 20.30 uur: De Sissies zingen Brecht. Piccolo Theater 20.15 uur: „De ver huizers" door de Toneelgroep Thema Theater. Schouwburg 20.15 uur: „Het Zwanen- meer" door het Nationale Bal let. TERNEUZEN Porgy en Bess 20.00 uur: Optreden van The Cotton City Jazzband. Stadhuis, Oostelijk Bolwerk 4, expositie Klein Formaat plastieken en objecten. Geo pend tijdens kantooruren, vrijd. ook van 19,00-21.00 uur. Zat. van 14.30-16.30 uur (t.m. 20 jan.). VLISSINGEN Alhambra 20.00 uur: Irma la douce 14 j. Vestzaktheater 20.30 uur: „Taking off', film van Milos Forman. Scheldekwartier 20.00 uur: Culturele avond, met o.a. accordeonver., mando linever., bejaardenkoor, ch. zangkoor, jeugdkoor en jeugd orkest. IJZENDIJKE Streekmuseum Expositie van amateuristische kunst uit West" en O.-Zeeuwsch-Vlaan deren met schilderijen, teke ningen, keramiek, beeldhouw werk en wandkleden (t.m. 14 febr.). Geopend van 14.00- 16.00 uur. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20.00 uur: „Het proces Makro- poelos". Fakkeltheater, Mut" saertstraat 20.30 uur: „Thuiswerk van Pranz Xaver Kroetz. BRUGGE Korrekelder, Kraanplaats 20.00 uur: „Magie Rouge" van Michel de Ghelderode. 5s Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland: RAYONKANTOREN. TERNEUZEN .-lieuwstraat 9. tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14 tel 01140-3751 (3 Ijjnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN. Maandag t.m vrfiaag 8 15-12 30 en 13.30-17.00 uur. BI ITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Breda maandag tm vrijdag 19 00-21 00 uur. tel. 01600-22341; zaterdag «uli-12 00 uur tel. 01600-49900; zondag 20.00-22.00 uur, tel 01600-22341 BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen tel. 01140-3751 of 01150-6297; Midden- Zeeland 01100-4944 H UIS AANSLUITINGEN REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie- S C. Augustijn, Kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 01150-7920 privé tel 01150-5745 algemeen redac teur Zeeland A f Koopman, kantoor Kromme Weele 4, Mid delburg tel 01180-7764 privé tel 01180-7438: redacteur Midden- Zeeland drs J Bouwmans tel 01100-3405. Kant Klokstraat 1, Goes tel 01100-8030 orivé Coliinshof 35 Goes: redacteur te lerneuzen er Kanaalzone G van Berkel. kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen rei 01150-7920. privé tel 01150-4868: redacteur O.Z.- VJaanderen A Verlmd kantoor Steenstraal 14 Hulst tel 01140- 3751 orivé rel 01140-3103 redacteur W Z.-Vlaanderen: R. van der Helm Melkweg 40 Oostburg tel 01170-3370; sportredactie Zeeiand '1 Konmen. -al 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C J de Boer. Trumanlaan 10 Axel tel 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konlngs, teL 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland - C. Menu. tel. 01100-4316 f

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 5