KINDEREN KUNNEN SNELHEDEN NIET SCHATTEN Bietenteelt biedt geen zekerheden VEEL STORMSCHADE IN MIDDELBURG indacht voor huisvesting randstedelingen OMVANGRIJKE ACTIE VAN DRIE PROMINENTE INSTELLINGEN Commissie voor onderwijs bezoekt Zeeland Zeeuwse kampioen op Bossche hengstenkeuring Schepen omhoog gevaren CHAUFFEUR BEBOET WEGENS „SLALOM Schepelingen „zeilden" door verkeer Firma in Hulst moest licht reclame verwijderen Vxel stad streek leikant luist 'apeüebrug KWIK MEDICIJNEN BELGEN Vaste brandstoffen Ledenvergadering D.I.V.O.S.A. Commissies in A aderen maandag 21 m 19.00 uur de "C0!1: oor de gemeentebedrü, 19.30 uur de coi loor de gemeemefini eide vergaderingen I ehouden in de raadzaal erste vergadering koml er meer de herziening pcploitatieplannen kom acht en oost-west aan Ie. Verder moet er Vorden over de verkop' louwgrond aan de va»] lelhovenstraat, de FeriiiJ ltraat, de Marijkestrajl Lttleelaan, de Vlasstraat J Ie Mozartstraat aan de j leke onderwijsstichtin» fen deel van deze vooV Vrijdag 8 januari 1974 L'! (Var een onzer verslaggevers) MIiHeLBURG - Regelmatig KT de Stichting Interkerke- ^■commissie Woonruimte- hinfcdeüng in Den Haag een up Zeeuwsch-Vlaamse tebesturen en woning- .rporaties om huisves- .r beschikking te stellen krepeergevallen, waar- mefide stichting wordt gecon- omt .ook weer teru'gl brief aan gemeente- ommissie voor de woningbouwbesturen Siriift drs. H. W. Hietkamp, vanfhet bureau Zeeland van C.R.M. dat uit de praktijk is ■ommissie voor de gem lanciën. gebleken dat bij een aantal van deze gevallen de moeilijk heden voor het betrokken ge zin door het beschikbaar stel len van woonruimte niet was opgelost. „Hier en daar is de huisvesting zowel voor het ge zin zelf als voor woningbouw corporatie, de woonwijk, de gemeentelijke sociale diensten, de instellingen voor maat schappelijke dienstverlening en de organen voor arbeidsbe middeling een moeilijke en te leurstellende ervaring ge weest", zo schrijft hij. Gepoogd wordt nu een juis tere opvang c.q. begeleiding te verwezenlijken. Het wordt hierbij noodzakelijk geoor deeld dat over de te vestigen personen meer informatie wordt verkregen dan tot nu toe het geval is geweest. Voor de huisvestingen in Zeeuwsch- Vlaanderen heeft de Stichting I.K.W. de toezegging gedaan voor de nodige „achtergrond informatie" te zorgen. Aan de hand van deze gegevens zal in Zeeuwsch-Vlaanderen be zien kunnen worden of, en zo ja waar betrokkenen kan wor den gehuisvest en waar -in dien noodzakelijk- de meest mogelijke begeleiding uit de diverse sociaal-culturele secto ren kan worden verleend. „Om deze beoordeling in Zeeuwsch-Vlaanderen zo goed mogelijk tot z'n recht te laten komen zijn een aantal discipli nes bereid gevonden een aarr dachtsgdroep voor deze geval len te vormen. Dze disciplines zijn: „De arbeidsbemiddeling, de huisvesting, de sociale hulp verlening en de maatschappe lijke dienstverlening Deze richtingen zullen in de groep vertegenwoordigd zijn door de heren L.M Uilen broek, Th. P. van Rooy, O. Jacobs en C.M. van Poelje, zo laat de heer Hierkamp in zijn brief weten. Verwacht wordt dat, indien voor de komende migranten hun belangen van diverse kan ten zullen zijn bezien, zij zich in de gemeenschap Zeeuwsch- Vlaanderen gaan thuisvoelen. Gevraagd wordt nu gemeente besturen en woningbouwcor poraties om gevolg te geven aan eventuele verzoeken die hen vanuit de aandachtsgroep kunnen bereiken en aanvragen om huisvesting van soortgelij ke stichtingen als het I.K.W. door te verwijzen naar de aan dachtsgroep. De Supporters tan de supportersclub voetbalvereniging Stee» I-oor het bezoek aan ju lp Zoom voor de voetbad Itrijden Steen 2 -MOCl Bteen 1 - MOC 1 uit uj aan de kerk om kwart J een vertrekken. Hierna J gestopt op de gebruik! bunten. De reis wordt vjl lie gemaakt. DEN HAAG De pressie groep „Stop de kindermoord" is er verontwaardigd over, dat de kinderen in het Zeeuwse dorp Ritthem van politiewegen les krijgen in het schatten van snelheden van auto's, die op de plaats waar kinderen moeten over steken onbeperkt hard mo gen rijden. Het gaat om de Zuid-Sloeweg, die Vlissingen verbindt met het havenge bied aan het Sloe. De pressiegroep dreigt B. en W. van Vlissingen en Ge deputeerde Staten van Zee land met een procedure we gens schuldige nalatigheid als kinderen in Ritthem het slachtoffer van een verkeers ongeluk worden. Volgens de politie zijn snelheden van 120 km per uur op de bewuste weg geen uitzondering. Stop de kinder moord vindt, dat het schatten van snelheden voor kinderen niet te doen is. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben geen toe stemming willen geven voor de Zuid-Sloeweg een maxi mum snelheid in te stellen van 50 km per uur. B. en W. van Vlissingen hadden hier om gevraagd. De Verkoop leugdcarnavalsvereniginT troeven", die vorig jaa, Be grond is gekomen, j bok voor dit jaar wee jiodige activiteiten in Aanstaand weekend houij blub in Hulst een huis- Kuis verkoop van CHT OP VERGIFTEN fcpbrengst van de actie ten goede aan de carnj vereniging „de Vossen"] bctie wordt op vrijdag Icrdag gehouden. De pie aan de man word® bracht, zijn voorzien vat possenembleem. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Hoeveel ton verboden landbouwvergift uortlt er na de inzamelingsactie van verboden bestrijdingsmid- deleri straks vanuit Zeeland naar de vuilverbrander in het Rijn mondgebied vervoerd? Is het tien ton, zoals in Drente, of wordt heHonderd ton, zoals in Noord-Holland? die b.v. oude medicijnen heb ben staan die zij niet weg durven gooien. Die spullen zullen wij ook dankbaar in ontvangst nemen", aldus de geduldige heer Adema, als woordvoerder van de vergifja gers in Zeeland. Overal zullen op de verza melplaatsen vrijwilligers van de gemeenten in touw zijn om de aangevoerde vergiften in ontvangst te nemen. Na de inzamelingscampagne te velde wordt het spul in gesloten vrachtwagens van de organisa tie Bescherming Burgerbevol king naar vijf regionale verza melplaatsen vervoerd. Daar gaat het tijdelijk in loodsen van Provinciale Waterstaat tot het moment is aangebroken waarop de vuilverbrandingsin stallatie in het Rijnmondge bied het griezelige Zeeuwse dieet kan verwerken Provinciale Waterstaat leland, waar de inzame- (ctie voor verboden be- bgsmiddelen wordt ge- (neerd, kan men naar de 'erwachten hoeveelheid {I slechts een slag slaan, zijn, nog voor de actie onnen, al enkele tonnen Sen bestrijdingsmiddelen bifjons aangemeld", zegt de ■Hg Adema, van Provinci ale Waterstaat (onderafdeling Milieu), die de technische Schieting In zaal f, kant [van de operatie mede ield de schutterssolheeftlvoorbereid. Hij vult aan: tuivenberg een sehietim „Eenfdeel van de bij ons aan- Iwee liggende wippen. .'IgeBelde partij landbouwver- w etter uit Kapellebmg I elften, was maar liefst 25 jaar el bijzonder op schot bij wist naast beide hooi Del actie: ..Doe uw vergif gelo ook nog een zijvc Jvan de hand", wordt in Zee- e schieten. De andere zijl laad 'gehouden van 21 tot en ■erden geschoten door H mA 25 januari. Op die dagen ruijn Uit Stekene, L. del^wen handelaars, agrariërs .it Kemzeke-Paal en Atea particulieren, hun ver- rt uit Kemzeke-Tromp ongewenste chemi- sche stoffen kwijt op 66 ver zamelplaatsen. De tijden waar- Ipuu/ Va mor °P ziJn deugdelijk ver- icu w lx.es Iltïl pagte en van aanduidingen voorziene vergiften kan mie veren zijn: van 8.30 tot 12.00 uur [en van 13.30 tot 16.30 uur Boerenbond De alga [edenvergadering van del Boerenbond in Nieuw-M Rrindt plaats op vrijdag 3 %uari in café P. Thille.ra: 19.30 uur. Op de agenda ien bestuursverkiezing «l iet periodiek aftreden va fercauteren en E. Baecis leiden herkiesbaar zijn. leer K. Brand uit Hulst ;ot slot een lezing ovj Er 1 is voor de uitvoering van deHctie, waaraan het Land bouwschap, de provinciale di rect:!» voor de bedrijfsontwik keling m Zeeland, en Provin ciale Waterstaat de handen in- ■chapr'ngStaa'C Van he' een Pebben geslagen, een om vangrijke strategie ontwik keld [Men wil, als het even kan,ook de laatste restjes verboden vergiften bij elkaar schrapen. „Het is denkbaar dat er ook particulieren zijn vaal n al zo'n tien jaar koor is verbonden. Behalve cadeautjes eerlingen van de V*r3 esde klas kreeg eidster bloemen van leider broeder Lr le heer J. Albregts- iien bracht het T' laar een gepaste ïulde anz 287 plus 1, Rhein- 226 plus 16, Straatsburg us 23, Plittersdorf 385 plus 21, Maxau 4.46 plus 25, «Ochingen 180 plus 11, Mann- V™" 258 plus 18, Steinbaeh 192 plus 40, Mainz 274 plus J' Emgen 152 plus 4, Kaub 184 onv„ Trier 330 plus 9, Koblenz 221 plus 5, Keulen 196 min 1, Rhurort 367 plus 2, Lotj.th 996 plus 4, Pannerden- se kop 959 onv., Nijmegen 793 plus 2, IJsselkop 857 min 6. helde IJssel 424 plus 4, De venter 300 plus 4, Monsin 5510 Plus 10, Borgharen 4072 plus Belfeld 1195 min 28. Grave MBeclon de sluis 520 min 3. Behalve de verboden be strijdingsmiddelen, waarvan de namen per circulaire en in de landbouwvakpers bekend zijn gemaakt, worden ook kwikhoudende stoffen op de verzamelpunten in dank aan vaard. Deze kwikbevattende stoffen, zoals zaaizaad-ont smettingsmiddelen, zullen ech ter niet naar de vuilverbran dingsoven gaan omdat deze het spul niet afdoende kan vernietigen. De kwikhoudende middelen zullen dan ook in een voormalige bunker wor den opgeslagen, waarna de toegang tot deze bunker zal worden dichtgemetseld. De bunker wordt welwillend af gestaan door het Waterschap Walcheren. In een wat verdere toekomst hoopt men middelen te vinden om het kwik uit de chemische substantie waaraan het gebonden is, terug te win nen. De heer Adema van Pro vinciale Waterstaat vestigt er de aandacht op dat de inzame ling ook bedoeld is voor het verwijderen van restjes be strijdingsmiddelen ook al behoren zij niet tot de verbo den stoffen die de bezitter niet meer denkt te gebruiken. „Maak schoon schip", is het motto waaronder de organisa tors deze actie aanbevelen. Op de verzamelplaatsen, waar het Zeeuwse vergif wordt opgevangen, zal men te gen niemand „nee" verkopen. In het grensgebied in Zeeuwsch-Vlaanderen ver wacht men ook wel enige be langstelling van milieubewuste Belgische landbouwers, die hun bestrijdingsmiddelen kwijt willen. „Wij zullen die mensen er graag afhelpen", zegt men bij Provinciale Waterstaat. Inlich tingen over de actie worden gegeven door de gemeentese cretarissen en de dienst van gemeentewerken in de provin cie, door de landbouworganisa tietf en door Provinciale Wa terstaat te Middelburg, waar ook grote partijen apart die nen te worden aangemeld. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De Zeeuwsch-Vlaamse bietentelers gaan een jaar tegemoet vol vraagtekens. Daarover heeft voorzitter K. Collot d'Escury gisteren weinig twijfel laten bestaan, tijdens een vergadering van de subkring van de Suikerunie in hotel Van Leuven in Kloosterzande De situatie voor de komende maanden is zo onzeker, dat de heer Collot zich niet aan prog noses wenste te wagen met betrekking tot de ontwikkelin gen rond de bietenteelt. Even als deze week tijdens de ver gadering in Oostburg memo reerde hij, dat de bietentelers al gevoelige verliezen hebben geleden als gevolg van de re- Vanuit de visserijhaven in Breskens maakte onze fotograaf gisteren deze foto van een van de omhooggevaren schepen. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN-MIDDEL- BURG Behalve het Griekse schip Martha (zie hiervoor de voorpagina) zijn er in Zeeland tijdens de storm nog een aan tal schepen in moeilijkheden gekomen. Mensenlevens waren daarbij echter niet in het ge ding. Op het land Weef de stormschade beperkt. Gisternacht om kwart over drie liep de Duitse ruim 1400 ton metende kustvaarder Hille Oldendorff in het Schaar van de Spijkerplaat tussen boei 3 en 5 (nahij Terneuzen) aan de op Zoom 0.34 Morgen, zaterdag 19 janua ri: Bergt-, i 18.02 SfUiswerrl 12.08. «rocuzin 11.39. vlissingen 11.10 en 23 49 Wemeldinge 0.24 en 12.52 Winkeliers in Oost burg voeren strijd tegen hondepoep (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De Oost- burgse winkeliers zijn een ak- tie begonnen om het vervuilen van stoepen door honden tegen te gaan. Door middel van plakplaat jes, die zij aanbrengen op hun etalageruiten proberen zij hon- deiibezitters te bewegen hun viervoeters op andere plaatsen hun behoefte te laten doen dan op de trottoirs. Tijdens de laatste vergadering van de Oostburgse winkeliers is dit probleem aan de orde gesteld, j Men vindt dat de wijze waar- op de sloepen zijn bevuild I soms perken te buiten gaat. I (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Een schoolvoorbeeld van een kruik die net zo lang te water gaat tot hij breekt". Dit zei de officier van justitie, mr. T. Lebret. toen voor de Middel burgse politierechter een zeke re H. uit 's Heer Hendrikskin deren terecht stond H. placht sinds jaar en dag zijn zware vrachtwagencombi natie „op stal" te brengen door middel van een soort slalom over rijksweg 58, bij het via duct ter hoogte van zijn woon plaats. H. was zich er vam bewust dat zijn manoeuvres, vooral bij duisternis, gevaar voor het naderende snelver keer konden opleveren, omdat men naderend over het via duct, geen zicht op de situatie kon hebben. Op 28 augustus jl ging het dan ook mis. Een aantal auto's reed zich te plet- ler op de vrachtwagencombi natie, die juist dwars op de rijksweg stond. Er vielen ver schillende gewonden Mr. Lebret eiste een boete van f 750,- en twee weken voorwaardelijke gevangenis straf De politierechter, mr. P. van Empel. sloot zich bij de voorwaardelijke gevangenis straf aan, maar verlaagde de boete tot f 500,-. „En dat is bijzonder clement", zei de ka di er bij. H. mag zijn rijbe wijs houden. grond. De kapitein weigerde sieepboothulp, omdat hij wilde proberen donderdagavond op eigen kracht vlot te komen. Op de Westerschelde nabij de Marga-rethapolder, tussen Terneuzen en de Griete liep de uit Beiroet afkomstige tan ker Eurabia Sky omhoog. Om ongeveer halftien donderdag morgen kwam het schip op eigen kracht vlot en koos lig plaats in de oesterputten. De veerdienst Kruiningen- Perkpolder was vanaf donder dagmorgen zeven uur tot ne- n<=»en uur gestremd. De dienst Vlissingen-Breskens was een uii langer cstagneerd. In Middelburg moesten de woensdag opgezette tenten voor de wekelijkse donderdag- markt het ontgelden. De grote ballonhal, die er als sporthal dienst doet werd omvergebla zen. Het was de tweede keer, dat dit gebeurde. De gemeente Middelburg is nu echter ver zekerd tegen stormschade, die rond de f 60.000,- bedraagt Vlissingen, Domburg, Goes, Terneuzen, Breskens, Axel, St.-Jansteen en Hulst hadden eveneens te lijden van de storm, maar de schade beperkte zich in die plaatsen eveneens tot dakpannen, schoorstenen, televisie-antennes, en hroei' kassen van t'oemkwekers FOKKE's VERENIGDE STEENKOLEN- EN OLIEHANDEL, B.V. HULST Telefoon 01140 - 4151 (Van een onzer verslaggevers) GOES De afdeling Zee land van de Vereniging van Directeuren van Overheidsor ganen voor Sociale Arbeid (DIVOSA) houdt een leden vergadering op dinsdag 29 ja nuari. Deze ledenvergadering begint om 14.00 uur in de serviceflat „De Schakel" afln de 's-Gravenpolderse weg in Goes. Op deze vergadering wordt een inleiding gehouden over het onderwerp „richtlijnen voor de verlening vgn bij stand" door de heer J. Th. M. Frenssen, medewerker van het ministerie van CRM te Rijs wijk. Verder staat er een be stuursverkiezing op het pro gramma van deze vergadering. Ook zal het jaarverslag en de rekening 1973 worden vastge steld. In het jaarverslag me moreert de secretaris zeer kort de activiteiten van het afgelo pen jaar. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Altijd hetzelfde verhaal. De verdach ten zeggen: ik ben tegen een boom gebotst omdat ik te bard reed. maar ze zeggen er nooit bij dat ze te hard reden door dat ze te veel gedronken had den". Deze korte kreet kreeg de parlevinker D. uit Wemel dinge van de officier van jus titie bij de Middelburgse noli- tiercchter te horen. Op 14 oktober j.l. was hij met zijn auto in Kapelle uit de bocht geschoten en in een sloot beland. D. raakte daarbij gewond, en werd naar een zie kenhuis gebracht, waar de be handelende dokter op de „ke gel" afgaande constateerde dat D. niet alleen limonade had 'gedronken. Een bloedproef werd niet genomen. De offi cier van justitie eiste een week gevangenisstraf en ne gen maanden ontzegging uit de rijbevoegdheid. De politie rechter, mr. P. van Empel maakte er een geldboete van f 250,- en een voorwaardelijke ontzegging voor de duur van drie maanden van. Een bin nenschipper uit Oostburg, die na een botsing tegen een ge parkeerde auto was doorgere den zonder zijn naamkaartje achter te laten, kreeg een boe te van f 250,- voor het hotsen en een van f 150,- voor het vergeten van het naamkaartje. De boetvaardigheid van de schipper bracht de politierech ter tot zijn milde vonnis. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Vrijdag zal de - vaste commissie van onderwijs uit de Tweede Ka mer een bezoek aan Zeeland brengen, om zich te oriënteren op het gebied van de onder wijsvoorzieningen die de pro vincie kent, en om geconfron teerd te worden met gebreken en leemten in het Zeeuwse onderwijspakket. Een belangrijk document dat de commissie ter hand wordt gesteld, is een rapport dat een inventarisatie van het onder wijs in Zeeland bevat. Daarbij is een nota gevoegd van de hand van de heer G. de Jager, directeur van de Vereniging Kinderzorg te Middelburg, die de vinger legt op het dwaze verschijnsel, zoals hij zegt, dat men voor het leiden van een kleuterklas een met succes ge volgde dagopleiding moet heb ben, terwijl voor het leiden van een inrichtingsgroep van gestoorde kinderen, geen en' kele vakopleiding vereist is. De heer De Jager pleit dan ook krachtig voor de oprich ting van een Zeeuwse stich ting voor middelbaar sociaal- pedagogisch onderwijs, waar beroepskrachten voor het culturele werk, de maatschap pelijke dienstverlening, het personeelswerk en het in richtingswerk kunnen worden opgeleid. Een dergelijke school zal, zo kondigde de heer De Jager aan, voor het rijksscho lenplan 1976-1978 worden voorgedragen. Het programma voor het be zoek van de onderwijscommis sie bestaat uit een reeks ge sprekken en bezoeken, waar door de vaste kamercommissie een idee krijgt van b.v. het kleuter- en lager onderwijs, het werk van de provinciale bibli otheek voor Zeeland, het huis houd- en nijverheidsonderwijs, het beroepsonderwijs, het vor mingswerk en het beroepsbe geleidend onderwijs. Het be zoek van de kamercommissie begint om 10.25 uur en duurt tot circa halfvijf. valuatie. Daardoor daalde de opbrengst per hectare van 71,40 gulden tot 69,78, inclu sief BTW. Een verlies overi gens dat naar de smaak van de heer Collot nog steeds in onvoldoende mate is gecom penseerd. Ook de vooruitzich ten voor het komend jaar zijn onder invloed van de energie crisis niet onverdeeld gun stig. Rationalisatie en voortdu rende aanpassing zullen nodig zijn om bij voortdurende kos tenstijging het hoofd boven water te kunnen houden, aldus de heer Collot. Uit de toene mende prijs op de wereld markt, leidde hij af, dat de wereldsuikersituatie erg' kri tiek is. Naast de vele sombere geluiden, vielen er uiteraard ook optimistische te horen. Zo blijkt de suikercampagne af gelopen jaar een zeer vlot ver loop te hebben gehad, ook al is de opbrengst iets achterge bleven bij de recordopbrengst van de afgelopen jaren. Uil het betoog van de heer M. Murre bleek, dat de op brengst per hectare het afgelo pen jaar van gebied tot gebied nogal verschillend is geweest. De gemiddelde opbrengst per hectare in Nederland lag rond de 48,3 ton en in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen was dit 47 ton suiker per hectare, 6 ton meer dan in 1972. Het tarra-percentage in West- Zeeuwsch-Vlaanderen bedroeg 20 procent en in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen 18,9 procent. Positieve geluiden waren er tijdens deze bijeen komst ook te horen met be trekking tot de eerste ervarin gen met de nieuwe losinstalla- tie aan de fabriek in Sas van Gent, waarmee een aanzienlij ke kostenbesparing bereikt kon worden. De heer Murre kondigde tijdens de vergade ring in Kloosterzande een ver groting van de monstemame- capaciteit aan, waardoor wachttijden volgend jaar zo veel mogelijk vermeden kun nen worden. Die capaciteit gaat vermoedelijk met 50 tot 60 procent omhoog. (Van een onzer verslaggevers) HULST De firma Rade makers in de Steenstraat in Hulst heeft op last van het gemeentebestuur een lichtre clame aan de voorgevel van het winkelpand moeten verwijde ren. De lichtreclame is verplaatst naar de zijgevel van het pand. Het gemeentebestuur stond op het standpunt, dat de reclame niet in overeenstemming was met het normale straatbeeld. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH Gamin van Schoonebeek, de zesjarige hengst van de combinatie Wout ers-Folk mans te Gilze, heeft donderdag in een spor tief gebaar plaats gemaakt voor een nieuwe Bossche trek paardkampioen. Vlak voor de beslissende eindronde maakte speaker mr. G. Bax bekend, dat Gamin van Schoonebeek, na twee achtereenvolgende ja ren het kampioenschap in Den Bosch te hebben behaald, niet zou meedingen. Dat was de kans voor de .5-jarige Due van Iz. de Buck Wzn uit Seroos- kerke, een zoon van de 9 jaar oude Bart van Wijngaarden van A. Brooijmans uit Oud- Vossemeer, eveneens aanwe zig, die momenteel nationaal kampioen is. Dit keer dus weer eens een Zeeuwse winnaar. Due moest zich in de kampioensronde verdedigen tegen twee trek- paardhengsten die het ook vo rig jaar net niet haalden, n.l. Frik van de Kanstraat (gebr. Kuijpers, St. Oedenrode en Nederwetten-Nuennen) en Cos- taud van de Ranohoeve (Van Bommel Gemert). Er was grote belangstelling- rond de kring toen kort na de middag de trekpaardenkeuring begon, meer dan voor de keu ring van Haflingers en Haflo- Arabes, die zich in de ochtend uren voltrokken had. Die belangstelling gold na tuurlijk vooral de driejarige, waarvan er zeven werden voorgeleid. In de kleine maat was er een eerste premie voor Gamin van Wooldink (goedge keurd in Zuidlaren, daarna ge- A kocht door Smits uit Nuenen en nu binnengebracht voor een premie) en een tweede voor Alexander uit de Linde van N. Wouters, Aiphen. In de middenmaat gingen twee eerste premies naar Bruno van de Vonder (Van Bommel, Gemert en Roodzant, Dirksland) en Alexander van Brandevoort (Wouters, Alphen). In de gro te maat ging een eerste pre mie naar Baron van Trix (van Olmen, Netersel). Bij de ove rige categorieën kwamen de premies als volgt terecht: 4- en 5-jarige middenmaat eerste premie Rex (Wouters en Pelk- mans, Gilze), grote maat eer ste premie Sander van de Hoek (Geluk, N. Vennep en Brooymans, Oud-Vossemeer) en Due (De Buck, Seroosker- ke), 6- tot 8-jarige grote maat eerste premie Gamin van Schoonebeek (Wouters-Pelk- mans, Gilze), tweede premie Alexander van de Houtersdijk Wouters-Pelkmans, Gilze), middenmaat eerste premies Frik van de Kanstraat (Kuij pers, St.-Oudenrode/Neder- wetten), Nico van de Maasval lei (Van Bommel, Gemert) en Peter van de Slothoeve (Wou ters-Pelkmans. Gilze), kleine maat eerste premie Martien van nel Rescind (De Buck, Oostkapelle) en derde premie Negus van Stocvelaar (Van Muyden, Lexmond), oudere hengsten kleine maat eerste premie Costaud van de Rano hoeve (Van Bommel, Gemert) grote maat eerste premies Ba ron van 't Hoekske (v. d. Heijden. Veghel), en Flic van de Meerkoet weg (De Buck, Serooskérke). Van de driejarige van vorig jaar, die nu weer naar Den Bosch waren gekomen, werden Rex' en Sander van de Hoek in het keurstamboek opgeno men. Eerder op de dag was er al een kampioenslint weg te ge ven geweest en wel bij de Haflingers. Dat werd mee naar buis genomen door de 10 jaar oude Mandus (Folmer- Dijkstra. Lunteren), duidelijk koppaard van de zware klas se. Blijkbaar een teleurstelling voor de jury waren de 3-jarige van de Haflo-Arabes. Van de hele aanvoer was er geen en kele die meer mee naar huis kreeg dan een tweede premie. Een Halfo-Arabe-kruising zou eigenlijk een eindprodukt moeten zijn, viel hier en daar bij deskundigen te beluiste* ren. --

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3