WINSTKANSEN VOOR 21 Axel tegen Vogelwaarde boeiend duel Stormvogels Klopt Lucto} fraai clue Boete voor Thol. Boys Cross-seizoen is voor Paridaen ai afgelopen Rol lend uel St.-Jansteen in fcarst wars Boogaard leider In de libre-titelstrijd O ui ZAALVOETBAL TOERNOOI Training van Zeeuwsch- Vlaanderen Finalisten jeugdtitelstrijd schaken Hans Vultink ontevreden 01 Training Middelkamp Titelstrijd cyclo-cross afgelast 'SDAAGSi G< Gi sport Vrijdag 18 januari 1974 vrrjcag 18 januari 1974 (Van onze sportredactie) AXEL „Het kan een volle bak worden zondag. De autoloze zondagen zijn voorbij en het is een interessante derby. Vogelwaarde draait de laatste weken voortreffelijk Het is in een ruk doorgegaan naar de kopgroep waardoor het een boeiend duel kan woi den zegt Piet Verpoorte, de Axelse doelman over de belangrijke derby Axel ogelwaarde, een topper in de derde klasse D van het amateurvoetbal. „Het zijn alle maal lastige tegenstanders in die klasse", meent Axel-oefenmeester Rudi Steel die het zondag voor de laatste keer zonder Ronald Marcus hij „zit" zijn laatste zondag uit van de schorsing voor drie wedstrijden moet doen. „Het is een klas met gelijk- Een andere interessant duel Schelfhout, die weet dat Hon- waardige tegenstanders. Dat is dat tussen HVV '24 en Bres- tenisse de moed nog lang niet heb je zondag wel weer kun- kens in Hulst. HVV draait net verloren heeft. „Integendeel", nen zien. Wie zou normaal ge- als Vogelwaarde uitstekend dit meent hij, „na die successen is sproken gezegd hebben dat seizoen. Beter dan men ver- het geloof in eigen kunnen Hontenisse van NSV ging win- wacht had na de aanvankelijk weer toegenomen. Goes kan nen. Vrijwel niemand maar ke strubbelingen op bestuur- op een warm onthaal reke- net gebeurde wel. Je kunt er lijk niveau. Trainer Guust nen". Goes, dat een fraaie weinig van zeggen._ Er Voet, die zich best thuis voelt tweede plaats op de ranglijst inneemt achter Vosmeer gaat dan ook met gemengde gevoe lens naar Kloosterzande. Trai ner Lery van der Velde weet dat dit Hontenisse blaakt van zelfvertrouwen. Goes zal met een gelijk spel dik tevreden zijn onder deze onstandighe- heel gaan nog gekke dingen gebeu- bij HVV'24 heeft de beschik ren deze competitie. De king over een jong en enthou- kraentsverhoudingen zijn zo siast team. De Hulsterse equi- gering dat er iedere week pe jg sterk favoriet tegen het weer verrassingen te noteren jn de degradatiehoek staande zijn Breskens. Zowel voor Axel als Vo«gei- De Bressianers moeten win- waarde ï's het zaak geen pun- n,en> wil de kloof met de mid- ten te verspelen, omdat men denmoters niet onoverbrug- den. Steen gaat naar Bergen dan meteen een paar plaatsen baar worden. Hontenisse-Goes op Zoom, waar de elf van zakt op de ranglijst. Vogel- eveneens een derby waar- Piet Wissel hun positie op waarde, onder leiding van de naar veel belangstelling uit- de ranglijst kunnen verbete succes-volle oefenmeester Van gaat. Te meer daar Hontenisse ren. MOC bevindt zioh name- der Meijden, opgegroeid met nu aan een indrukwekkende lijk met Breskens en Honte- Vogelwaarden, rekent op een opmars lijkt te zijn begonnen, nisse in de hoek waar de sensationeel duel. „We hebben Nadat de mannen van voorzit- klappen vallen. De Zeeuwse de stimulans dat we goed ter Schelfhout Axel een punt ploegen in de derde klas D kun- meedraaien'zegt voorzitter hadden afgesnoept werd zon- nen met belangstelling uitzien Kindt. „Buiten verwachting ^ag van het sterke NSV ge- naar het resultaat van de ont- eigenlijk, want we hebben dit wonnen in een zenuwslopend moeting NSV-Vosmeer, twee seizoen toch nogal_ pech gehad duel. ..Ik heb altijd al gezegd fi dat we een ploeg hebben die niet op die onderste plaats thuishoort", zegt voorzitter 0 Axel-trainer Rudi Steel: „Allemaal lastige tegenstanders mt u Italian Kodsl SrraaU „ien (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG - MOERBE- KE Deze week werd er in Poelendaele te Middelburg ge speeld voor de Zeeuwse com petitie waterpolo. Een van de mooiste wedstrijden was onge twijfeld die tussen de adspi- ranten jongens van Luctor en Stormvogels. Tot aan de derde speelhelft ging de strijd gelijk op. In de vierde speelperiode werd het duidelijk dat de con ditie van Stormvogels aanmer kelijk beter was. Hierdoor kreeg Stormvogels een over wicht en liep uit tot 117. De strijd tussen de dames van Luctor en Stormvogels was bijzonder attractief. Al- WIELRENNEN De orga nisatoren van de Giro (ronde van Italië) zijn op moeilijkhe den gestuit, De bedoeling is om deze ronde dit jaar in Óost- Europa te laten beginnen. Men denkt daarbij aan Warschau als startplaats. Vele Italiaanse wielerploegen hebben echter al laten merken daar niets voor te voelen vanwege de angst voor een drastische ver mindering van reclame-inkom steu. met blessures. Stallaert laatste man was niet beschik baar, Frans Dauret sukkelt met een hardnekkige liesbles sure en Dobbelaar is nog steeds niet hersteld van de beenbreuk die hij opliep. Maai de vervangers doen het uitste kend. Ik reken op een sfeervol duel met veel publiek. We zijn zeker niet kansloos als we eens nagaan wat we de laatste wedstrijden voor prestaties geboekt hebben". Axel kan dan ook op een geladen tegen stander rekenen. (Van onze correspondent). SPRANG CAPELLE De KNVB heeft de voetbalvereni gingen Tholense Boys en Wit- Zwart een boete opgelegd van elk f 75,- voor de gestaakte wedstrijd Tholense Boys - Wit Zwart in de hoogste afdeling van district Zuid van het za terdagvoetbal op 6 oktober van het afgelopen jaar. De ontmoeting moest na een korte, maar hevige schermut seling tien minuten voor het einde worden afgebroken bij de stand 2—1. Tholense Boys kreeg de boete omdat het pu bliek het veld opkwam, en Wit-Zwart (dat zich bedreigd voelde), omdat het weigerde de resterende minuiten nog te spelen. Voorts strafte de bond de Tholense speler Nico van Houdt met een schorsing van drie wedstrijden met een proeftijd van een jaar. Tholen se Boys kreeg bovendien als voorwaardelijke straf: het spe len van een wedstrijd zonder publiek met een proeftijd van twee jaar. Mochten aan het eind van de competitie de laatste tien minuten van de gestaakte ontmoeting nog van belang zijn, dan moeten deze worden gespeeld op een neu traal veld. (Van onze sportmedewerker) HULST De zaalvoetbal vereniging Messagie goudgeel uit Hulst houdt zaterdag 19 januari haar eerste zaalvoet baltoernooi met als inzet de Messagie goudgeel cup, dat gespeeld zal worden in de sporthal „Den Dullaert" in Hulst. Bijna alle zaalvoetbalteams, die ook uitkomen'in de eerste Huzafovoetbalcompetitie heb benvoor dit toernooi inge schreven, zodat het aan de no dige strijd zeker niet zal ont breken. De deelnemende teams die een halve competitie zullen spelen zijn: O.H. uit Hulst, Morres Kantoor uit Hulst, FC Taelman Hulst, FC 't Centrum Hulst, HMC Rapide Hulst en een. team van de organiserende vereniging Mes sagie Goudgeel. De eerste wedstrijd van dit toernooi be- giflt om 19.30 uur. TERNEUZEN De wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaande ren begint zondag 20 januari opnieuw met de wegtraining, op het parkoers in De Braak man. De training die om 10.00 uur begint zal ook nu onder leiding staan van Miel Ver- straeten. Het bestuur var. de wielvr- vereniging Zeeuwsch-Vlaanrte- ren laat weten dat „ondanks het feit dat de wielervereni ging Theo Middelkamp op de laatste jaarvergadering besloot tot geen samenwerking meer met „Zeeuwsch-Vlaanderen", wij een ander standpunt moe ten innemen". H»t bestuur van de WV Zeeuwsch-Vlaanderen heeft tijdens de laatste be stuursvergadering besloten nok alle licentiehouders van Theo Middelkamp die in Zeeuwsch- Vlaanderen wonen uit te nodi gen deel te nemen aan de training in De Braakman. Dit. omdat het voor deze leden be zwaarlijk zou zijn deel te ne men aan de training van hun eigen club. Bij slecht weer gaat de training in De Braak man niet door. kampioenskandidaten die elk aar het leven zuur gaan ma ken. Het blijft een interessan te competitie in deze klas. In de vierde klas H is dat heel wat minder interessant. Tenminste ten aanzien van de bezetting van de eerste plaats. Daar staat Clinge nu al sinds de eerste competitiezondag vorstelijk op. Trainer Honoré Neefs zag zijn formatie zondag tegen RCS dan wel een slip pertje maken - er werd gelijk gespeeld, wat het tweede ver- liespunt tot nu toe betekende - echt aan de hand is er niets. Clinge gaat nu naar Zeelan dia en dat mag normaal ge sproken geen problemen ople veren. Hansweertse Boys zal weer wat steviger op de laat ste plaats worden gedrukt door Jong Ambon dat moet winnen wil het zijn laatste kans om Clinge nog even te kunnen bedreigen niet verspe len. Sluiskil kan hiervan pro fiteren als het RCS een puntje afhandig weet te maken. Corn Boys draait aardig mee dit seizoen en is favoriet tegen i Domburg. In de tweede klasse B gaat Tèrneuzen naar Bavel. Een moeilijke opgave voor de mannen va r. Cas Hubregtse. Evenals in de derde klasse D is het krachtsverschil in 2B zeer gering. Bavel heeft het ter reinvoordeel, maar wellicht heeft Terneuzen voldoende in spiratie geput uit de overwin ning op RAC. Middelburg kan zijn positie verstevigen en zijn kampioenskansen behouden door Baronie te verslaan (Van onze sportmedewerker) AARDENBURG „Mijn cross-seizoen is voorbij", zegt de bescheiden 24-jarige Zeeuwse cyclo-crosser Guido Paridaen uit Aardenburg. „Het begon al in september vorig (Van onze sportmedewerker) ST.-JANSTEEN De toer club Hulst houdt morgen haar tweede wedstrijd op home trainers, die meetelt voor een wintercompetitie op rollen voor trimmers en volkskoer- sers. en die plaatsvindt in café De Kroon in St.-Jansteen. Een wintercompetitie, die bestaat uit in totaal vier wedstrijden, en waarvoor tijdens de eerste wedstrijd een grote belang stelling bestond. Buiten bijna alle leden van de Hulster Toerclub nemen er ook veel leden van andere trimclubs aan deel, wat het wedstrijd element zeker ten goede komt. Tooh wordt het wedstrijd beeld steeds gevormd door le den van de Hulsterse vereni ging, die zich niet alleen op de weg, maar ook op de rollen steeds heer en meester tonen. Was in vele wedstrijden Gas ton Thuij uit St.-Jansteen steeds in een fel duel gewik keld met zijn clubgenoot Theo van de Branden uit Heikant, in de eerste wedstrijd op rol len was de Steense trimmer niet van de partij. Wie ge dacht had, dat het voor Van de Branden een gemakkelijke kluif zou worden, kwam be drogen uit, want in de eerste wedstrijd kreeg de Heikantse trimmer toch wel de nodige tegenstand van Wilfried Mar tens uit Koewacht. Th. van de Branden liet over die eerste wedstrijd'een tijd noteren van 28 sec. rond, terwijl Martens over de 250 meter slechts 0,7 sec. langer deed. Het laatste woord, met nog drie wedstrij den voor de boeg, is dan ook zeker nog niet gezegd. Buiten dit tweetal zijn er verder nog verschillende kanshebbers. W. v. Poecke uit Koewacht liet In de eerste wedstrijd een tijd van 29 sec. afdrukken, terwijl R. Slock uit Axel er 29,4 sec. over deed. Ook zij mogen ze ker tot de favorieten gerekend worden. DOMBURG Het Zeeuws kampioenschap cyclo-cross, dat zaterdag 19 januari in Dom burg zou worden gehouden, gaat niet door. Het wielerco- ïnité Walcheren, dat de orga nisatie van dit evenemente in handen had, heeft teleurge steld moeten constateren dat de wielrenners het op een le lijke manier hebben laten af weten. Een licht verontwaardigde secretaris Bauer van net wie lercomite Walcheren: „Er kwamen in totaal slechts elf inschrijvingen binnen. Zes bij de amateurs, drie bij de nieu welingen en slechts twee bij de aspiranten. Bij de aspiran ten zouden we als we het kampioenschap toch hadden laten verrijden één medaille overgehouden hebben bij de prijsuitreiking. Het is voor het wielercomité Walcheren een zware tegenvaller. Er gaat toch altijd flink wat tijd zitten in de voorbereiding, de uitzet ting van het parkoers in Dom burg en meer organisatorische zaken. We hadden alle renners nog wel persoonlijk aange schreven, omdat het tijdstip waarop de zaak rond kwam nogal laat was. Maar als je dan ziet wat de reacties zijn, dan vraag je je wel af waar je het allemaal voor gedaan hebt. Als wielercomité doe je het tenslotte niet voor jezelf, maar voor de renners. Die hadden wel eens wat meer respons mogen geven. Als het zo gaat, werkt het niet uitnodigend om volgende keer weer eens iets te organiseren". jaar. Een drukkende hoofdpijn en een verstopte neus. Het wordt steeds erger, vorig jaar startte ik iedere cross goed, maar dit jaar kan ik in het begin van de wedstrijd niet naar voren komen. Ik kan ge woon geen lucht meer krijgen. Op 1 december heb ik mijn laatste cross gereden. Het ging echt niet langer zo", aldus Guido Paridaen. En hij ver volgt: „Ik ben niet tevreden met een bescheiden klassering zoals dit jaar. Ik weet dal ik veel beter kan, maar als je slecht vertrekt dan valt het niet mee om terug naar voren te komen. In mijn laatste cross had ik weer verschrikkelijk veel last, toen heb ik er een punt achter gezet en ben naar j een specialist gegaan". „Aanvankelijk dachten ze dat het mijn poliepen waren, maar de foto's wezen uit dat het een vergroeid kraakbeen- tje was. Daarom laat ik mij volgende week woensdag in het ziekenhuis te Oostburg opereren, om zo dit jaar ge zond aan de start te verschij nen. Nu wordt het niets meer want na de operatie moet ik zeker een maandje rust hou den en eind februari is het cross-seizoen weer voorbij. Maar ja, dan ga ik maar wat meer op de weg rijden om mijn verloren cross-seizoen wat op te vangen". Het crossen heeft toch de voorkeur bij Paridaen. Onge veer vier jaar geleden nam hij eens deel aan een crosswed strijd; dat 13 hem zo goed bevallen dat hij regelmatig deelnam aan wedstrijden. Maar vorig jaar is hij echt intensief aan het crossen be gonnen, getuige de vijf over winningen die hij toen boekte. Daarvoor had Guido Paridaen zich dit seizoen beter voorbe reid dan anders. Hij had nu de beschikking over drie fietsen en het nodige reserve-materi aal. Guido Paridaen: „Ik rij al tijd crossen in België. In Ne derland wordt deze sport veel te weinig beoefend; dit komt ook wel omdat er te weinig crossen gehouden worden. Er zijn hier in Nederland acht wedstrijden op een seizoen. Ik kan daar in feite niet aan deelnemen want de dichtstbij zijnde wedstrijd is in Eindho ven. Als je in aanmerking wilt komen voor de selectiegroep die het Nederlands kampioen schap gaat betwisten, moet je minstens aan vier van deze wedstrijden deelnemen. Maar indien die benzinedistributie gehandhaafd blijft of de prij zen van de benzine gaan te veel omhoog, dan is dat voor mij financieel geen haalbare kaart meer". Moeilijkheden om zich vrij te maken voor het rijden van wedstrijden heeft hij niet, want deze worden voorname lijk in de weekends gehouden. Het is wel moeilijk voor hem dat hij overal alleen voorstaat; een supportersclub heeft hij niet en op een contract moet hij niet meer rekenen nu de KNWU gesteld heeft dat de amateurs vanaf 24 jaar niet meer gesponsord mogen wor den. Toch klaagt hij hier niet over. Paridaen; „Crossen is echt zo'n dure sport niet en daar ik voor hele dagen op de DOW werk, kan ik het finan cieel goed bolwerken. Ik rij mee bij de gemengde wed strijden (profs en amateurs samen), daar zijn de prijzen veel interessante", hoewel aan de kop rijden dan wel veel moeilijker wordt. Beroepsren ner zal ik nooit worden, daar valt niets mee te verdienen. Er zijn maar een paar renners in België die met het crossen GOES De wegtraining van de wielervereniging Theo Middelkamp wordt zondag 20 januari hervat op liet bekende parkoers in de Wilhclminapol- der. De training begint om 14.00 uur en staat onder lei ding van Chris de Jonge, voor zitter van de sportcommissie van Tlieo Middelkamp. De conditietrainingen en zaaltrainingen zijn hiermee komen te vervallen. Hoewel de voorbereidingen op het nieuwe seizoen nog in het prille be- gingstadium zijn, heeft Theo Middelkamp al wel besloten met een ploeg deel te nemen aan de „openingsklassieker voor amateurs" in België, de omloop van het Volk. De cou reurs moeten nog worden aan gewezen. Tevens is ingeschre ven voor de strijd om de club trofee voor junioren, die in totaal vijf wedstrijden omvat. hun geld verdienen". Hoewel Guido Paridaen niet van plan is om beroeps te worden, zullen indien hij voor verdere pech gespaard blijft komend cross-seizoen weer genoeg ereplaatsen be schikbaar zijn. hoewel het kratjj groot was, bleef toch interessant. B.j heren bleek duidt.: hier meer op het si De winst van Sches Stormvogels was danken aan de beter.' van de Terneuzenarej De einduitslag v, het voordeel van Sein bekerduel heren tusr 1 en Luctor 1 ging gelijk op. Het was ui, Ganze die met et«" verschil wist te pj Moerbeke ontving voor het eerst een der uit de derde kiavi Deze eerste tegensta DK R uit Utrecht, keek al vrij spoedigs 10 achterstand aai middenuitnemen kwij de meteen weer een afstandsschot, gauw duidelijk dat BL langer in deze klasj Toch stond Scheld» tijd met twee doelpin Door de weinige - deze klasse moest Sc uiteindelijke zege BKR laten. Ondanks lies zitten er voor Sd vele mogelijkheden klasse. Het is vooral tie en de routine die te wensen overlaten J is deze eerste wedst Schelde toch niet stelijk geweest. Mett veel van kunnen einduitslag was 6—5.1 punten van Scheldt gemaakt door An Van de Neste, Vani tweemaal en Rijnhout Uitslagen Middelbe ranten jongens: 1 Stormvogels 711. (Van onze correspondent) ROME „Ajax verslaat Mi laan met tenniscijfers", „Ar me duivels, maar het hele .liaanse voetbal kreeg een odsteek; „de vreselijke 'aak van Ajax'„Milaan vernietigt"; „Ajax had aan laan een smakelijk hapje jax onweerstaanbaar". _det deze en soortgelijke koppen hebben de Italiaanse kranten de beschamende ne derlaag van AC Milan aan hun lezer gepresenteerd. Het oordeel van de Italiaanse sportpers is unaniem; Ajax blijft ook zónder Cruyff een formidabele ploeg; de Am- Hërdammers hebben meer dan verdiend de Supercup gfewonnen en Milan bleef he lemaal nergens. Zelden is de Italiaanse sport pers -die zeker niet minder chauvinistisch is dan in an dere landen!- zo eensgezind geweest. Er worden geen ex- cuses gezocht, het heeft niet aan het veld of aan de scheidsrechter gelegen en er i«T geen sprake geweest van een keiharde intimidatie-par tij van de kant van Ajax. Zeer vernietigend in verslag en commentaar is de „Cor- riere della Sera", verschij- nd in Milaan. Deze krant voertó lijke I voor I „Zelq Italial tenia te iif is v| pijnli avond zwarj drie hebb| ken eigen Dat openll Rocc) het voor I (Van onze sportred 'ERDAM Het samenstelleil voor de gisteravond gestarte zesdq t heel wat voeten in de aarde tens toonde zich voor wedstrijl en met zijn 65 overwinningen :n zesdaagse-keizer) een grote la had Karstens aanvankelijk aanl ekoppeld, maar die had naar d ckenaar te weinig reputatie om arstens wilde niemand minde ïjn partner. Van onze sportmedewerker) SAS VAN GENT Afgelo pen maanden zijn de voorron den gespeeld van het jeugd kampioenschap schaken van de ZSB In deze jeugdklassen zijn afgelopen week de win naars bekend geworden van de verschillende klassen, die zullen gaan strijden om het persoonlijk jeugdkampioen schap van Zeeland. Voordat deze afgevaardigden bekend werden is er onderling nog veel strijd geleverd, zo eindig den in groep 2 van klasse B 3 spelers met 4 punten nl. P. v. Rooyen, E. Brouwer en H. Koetje, zij moesten onderling uitmaken wie naar de finale mocht. o Na een spannende beslis- singscompetilie is P. v. Rooy en er toch in geslaagd winnaar te worden van zijn groep. De uitslag van deze onderlinge strijd was: H. Koetje - E. Brouwer 01, E. Brouwer - P. v. Rooyen 01, P. v. Rooyen - H. Koetje wat resul teert in de stand: P. v. Rooyen 1V4 pnt, E. Brouwer 1 en H. Koetje In de klasse A groep 1 wordt morgen pan be slist wie er naar de finale gaat, daar staan J. de Zwart en M. Cardon bovenaan met beiden 314 pnt. Alvorens tot deze stand te komen moesten alle deelnemers nog de vierde en vijfde ronda spelen. De gedetailleerde uitslag van deze rondes is: Klasse B groep 1: C. Maas. - U. v. Houten 10, H. Kok - H. Provoost y214. Groep 2: P. v. Rooyen - D. Gooris 10, E. Brouwer - H. Koetje 1—0, R. de Nooyer - K. Krieg 01. Groep 3: P. Meys - R. Steyn 10, F. Kayser - H. Groffen 01, P. Pleunis - G. Jeras 0 I. Klasse C groep 1: T. Hylke- ma - J.K. de Nooyer 10, R. de Smit F. Maas 10, D. Gle- rum - C. Laport 10. Totaal stand na alle voorrondes; Klasse A groep 1: J. de Zwart en M. Cardon beide 3% pnt, 2 J. Ramond 1 pnt. en 1 afgebr., 3 B. Riemens 1 pnt. en 1 afgebr., 4 F. Snijders pnt. Groep 2: 1 K. Nieuwelinck 4 pnt.. 2 J. Maes 314, 3 J. v.d. Vreede 2, 4 J. den Engelsman 2, 5 J. Dees 2, 6 H. Oosterhout I, Groep 3: 1 P. Goéd-bloéd 414 pnt., 2 B. v. Antwerpen 3 3 P. Snijkers 2, 4 M. Kloet 2, 5 G. Riemens 1 14, 1. de Vin 114. Groep 4: 1 D. Carol 414 pnt., 2 G. Cevaal 41/2. 3 P. Benski 2 4 J. Koster 114, 5 R. Burgerhoff 1, 6 P. Zwemmer 1. Klasse B groep 1: 1 C. Maas 214 pnt., 2 H. Kok 114, 3 W. v. Houten 1, 4 H Provoost 1. Groep 2: 1 P. v. Rooyen 4 pnt., 2 E. Brouwer 4, 3 H Koetje 4, 4 K. Krieg 2, 5 R de Nooyer I, 6 D. Gooris 0. Groep 3: 1 H. Groffen 5 pnt., 2 F. Kayser 314, 4 P. Pleunis 2, 5 P. Meys 114, 6 R. Steyn 0. Klasse C groep 1: 1 T. Hylkema 5 pnt., 2 R. de Smit 314, 3 D. Clerum 214, 4 J. de Nooyer 2, 5 C. Laport 1, 6 F. Maas 1. Het merkwaardige was, dat Leo [Duvndam wel oren had naar_ de plannen van Karstens, terwijl hij toch met René Pij - ^^Hijn vaste maat, achtmaal ^^Hfeerde in een zesdaagse. Post willigde de eis van ^^Bens niet in. Begrijpelijk, wan; Post heeft als wedstrijd leider in Pijnen-Duyndam en Merckx-Sercu twee favoriete koppels, die elkaar praktisch niets maken. Bovendien moet hij als ploegleider denken aan de belangen van Raleigh en ^^■kopman Pijnen, die juist JBBtegen een scheiding van Duyifdam gekant is. ^^■rstens verklaarde na de jBBping van Post openlijk, ^^Hhij niet met Bal wilde ,W>1 Bal, die daardoor ook weinig meer op had met Kar stens ging daarna akkoord #8 Gerard Koel als koppelge- Koel, die door Stam, de wereldkampioen stayeren te was bevonden. F Post vond voor Karstens een soort! compromis, door de BIC- renner Gilmore, sinds vorig #Op de foto twee van de deelnemers aan het kamp- eerste klas libre van het district Zeeuwsch.Vlati«i^\ de KNBB. Links titelverdediger Reijns en rechts Clinge. (Van onze sportredactie). LAMSWAARDE Beste kansen op het kampioen schap eerste klas libre van het district Zeeuwsch-Vlaan deren van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond heeft ongetwijfeld Van de Boogaard, lid van de biljart vereniging KOT uit Sas van Gent. v'an de Boogaard staat na drie ronden spelen in café „De Vier Jaargetijden" in Lamswaarde, waar dit kam pioenschap wordt gespeeld onder leiding van de biljart club Ons Vermaak, ongesla gen aan de leiding. Titelver dediger Reijns uit Hulst is eveneens nog niet geklopt, maar het algemeen gemid delde van Van de Boogaard is aanzienlijk hoger: 7.05 om 5.88 voor Reijns. Josiassen, de secretaris van het district Zeeuwsch-Vlaan deren. staat op de derde plaats, met één verliespartij. Theoretisch is hij nog niet kansloos, maar aangezien er slechts zes finalisten zijn en er nog maar twee ronden moeten worden gespeeld, is het niet aan te nemen dat Josiassen het leidende duo nog kan bedreigen, moet echter nog sp'11 zowel Van de Bo;>J Reijns, zodat er heel wat kan geW Lamswaarde. De stand na de of de ziet er als volgt - pectievelijk aanta punten, hoogste sert' gemeen gemiddelde! 1 A. van de Boogaai Sas van Gent) 6 36 Reijns (ZBC, Hu» 5.88, 3 J. Josiass® St.-Jansteen) 4 35 de Schrijver (Ons Lamswaarde) 2 28 Hoogstrate (ABC, V iiuuSatiutc E-weeae ga 3.96, 6 E Aerts (H af te schudden dan ge) 0 26 3.71, Vanavond wordef strijden voortgezet uur. Het prograir vandaag luidt: 19™, Schrijver - Josiassen, 22.30 uu: De Schrijver. Mor?®, laatste wedstrijd»'' programma voor O;, ziet er als volgt uur, Reijns - uur, Aerts - Hoogst-, uur. Van de B"1' Reijns. DUSSELDORP (ANP) Hans Vultink was niet hele maal tevreden over zijn zege in de openingspartij van het toernooi om het Europese kanhuoenscbap anker kader 1 in Dusseldorp. „Ik kan hier mijn normale spelletje met spelen en dan heb ik weinig plezier in biljarten". Nederlandse kampioen vertolkte d aarmee de mening van alle spelers over het ma teriaal. De biljarts van Neder landse makelij liepen niet zui ger en de Duitse kunsthallen waren te zwaar om er naar Dehoren mee te kunnen spelen, liet gevolg was een aantal resultaten, waar de overwin- i- i?- 'n 1 waa't beurten van vultink tegen de Oostenrijkse kampioen Franz Stenzei nog *?ecr re<lel'jk uitsprong. Maar wanneer Raymond Leulemans vijftien beurten no- ,4«fheeft om de Spanjaard Mi- gliel Espona een biljarter van het tweede garnituur is er wat aan de hand. Ceulemans im mers was kampioen van Bel- g® geworden met het zeer raaie gemiddelde van ruim 47 .- ^pleegt zich altijd in minder wi - Bn™stige omstandigheden het A. van de snelst en het best aan te pas- 00 ,n u sen. Ook de Belg, die met 95 *el de hoogste serie van de <*mse ronde scoorde, verloor echter te vaak de controle om te xunnen imponeren. Ceule mans klaagt niet gauw. Ook ZlTin enige commen- taar was: Het is niet moeilijk velend"17 Spelen' het is ver" winterj zesdaaa len. soort" slotte veel wegval Bugdal Karstef Duitse! niet nl Hij lief Derksd wel ml Maar dwarsil kenaaq „Ik mij bej verschl een bj heeft gen de| den en winstj] De leiding voorlol een fir worde) dat een h| ai in veel gingen uit. jaar, cleel de v aan dd AT comn steid I bond lijks heelt' bewi, voor 1 Griel; laten] van ZuidJ De die met ten weds] force eindr het de die loor veroJ je all spelel

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 14