Margriet morgen jarig Kansen op raffinaderij van Saoedi-Arabië in Groningen BRITSE REGERING VIERT DE TEUGELS Storm Leerling verp'eeg- kurtdigert dragen te grote verant- wo xcïjklieid PvdA WIL GROTERE GREEP OP RAADS- EN STATENLEDEN ERIKA EN JAPAN DUELLEREN OP INDONESISCHE MARKT FEISAL ZEI JA TEGEN LUBBERS Lente nog een eind weg PPR wil olie-klare cijfers binnenland buitenland en. Moedig beurzenplan uienhandel !5 meest huidvaste opbrengst, zeer t beste Verkiezingen Vrijdag 18 januari 1974 duslef BTW - ot leusden,vrijaf, e. door met anderen n? Dan maakt de aar. Hij biedt een jf volwassenen en bagage.Toch is hij rkeerruimte.Tussen hts 4.19 m. U ziet: an het goed vinden Ejis een goede kans dat er een aanvaardbare wetteliike rege ing gaat komen voor de gedeeltelijke studiefinancie ring van de universitaire studenten door de gemeenschaD. Dat wil zeggen: als het discussieoian van staatssecretaris prof. dr Klein straks een parlementaire meerderheid vindt. Dat plan is zo menen wii, veel beter doordacht dan de collegegeldregeling waarmee mr. De Brauw ons destijds heeft opgescheept. Fen regeling die niets dan narigheid heeft veroorzaakt, en dat nog steeds doet. Heit ontbreekt deze staatssecretaris niet aan moed. Want dat is er zo langzamerhand wel voor nodig om in de studenten wereld andere financieringsweqen te willen inslaan. Als daar boveldie- nog bijkomt dat zo'n weg tevens de met beton dichtges orte viaducten van de kinderbijslaq en de kinderaftrek wil oper ireken. is „moed" misschien nog een te voorzichtige omschrijving. ^Betwijfeld zal ook dit plan weer veel kritiek ontmoeten. Van liegenen b-v., die vorig jaar doodgemoedereerd stelden, dat elke student maar een studieloon van tl. 11.000 moest krij gen. Kok zullen er wel weer studentengroeperingen ziin die misbaar gaan maken. Over het feit b.v. dat zij die tot nu toe het ^ettelijk verplichte collegegeld niet betaalden, ook door dezeIstaatssecretaris worden gedwongen toch nog over de financiële brug te komen Dat afdwingen lijkt ons nog een eiliike zaak. Zeker als de universiteitsbesturen en -admini- sties blijven stellen, dat ze dat niet kunnen. Ook is er nog I wat herrie te verwachten over het feit dat de staatssecre taris de basisbeurzen alleen wil geven aan die studenten die blijk ffleve' van voldoende studievorderingen. Esnzwak punt in de voorgestelde regeling lijkt dat voorlopig wordt vastgehouden aan een collegegeld van fl. 500 per studie jaar. Dat bedrag wordt dan van de basisbeurs ingehouden. Zou het niet logischer en administratief eenvoudiger ziin. dat collegegeld helemaal af te schaffen, en het bedrag van de basis beurs dar maar te verlagen? Biizonder gelukkig is dat de heer Klein de gedachte van een academicibelasting heeft laten vallen. Te veel problemen zegt hij. Een doelmatigheidsargument, dat voorbij gaat aan het feit dat zulk een belasting principieel de weg zou openen voor vele andere heffingen. Want waarom dan geen we noemen maat wat notarissenbelasting, journalistenbelasting, belasting voor HBO'ers. Wij menen dat de progressie in ons direct en indirect belastingsysteem zo fors is dat zij die meer verdienen, dank zij een genoten opleiding, daarvoor binnen het raam van dat stelsel al meer, vaak veel meer betalen. 0 APELDOORN Prinses Margriet viert morgen haar 31ste verjaardag, ter gelegen, heid waarvan Max Koot deze foto maakte. V.l.n.r. Prins Bernhard (4), prinses Margriet, prins Maurits (5), mr. Pieter van Vollenhoven en prins Pie ter -Christiaan (1). (Copyright RVD). i (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Koning Feisal van Saoedi-Arabië heeft, ondanks de scherpe olieboycot tegen ons land, zijn medewerking toegezegd aan een plan voor de bouw van een olieraffinaderij aan de Eemsmond in Noord-Gro- ningen. Minister Lubbers van Economische Zaken heeft in een brief aan een groep Arabische en Neder landse zaken'io-'en en finan ciers, die het plan heeft ge lanceerd, onmiddellijk „po sitief" gereageerd. Binnenkort zal een Neder landse missie naar Saoedi- Arabië vertrekken om de of "V ''atlpM itro nro- ject met koning Feisal uit te v.' en. Als groot-aandeelhouder van D S.M. in Limburg heeft mi nister Lubbers grote belang stelling voor het project. Te meer omdat de president-direc teur van D.S.M. in ziin nieuw jaarsrede investeringen voor het Noorden heeft aangekon digd, vermoedelijk voor de bouw van een naftuicraker Bij D.S.M. heeft altijd de wens geleefd deel te kunnen nemen in een raffinaderij omwille van de eigen olievoorziening voor de petro-chemisehe in dustrie. Een plan D.S.M. en Shell voor de bouw van een raffinaderij in Urmond strand de enkele jaren geleden op een te geringe deelname van de staat in het project en op milieubezwaren in Zuid-Lim- bursr. Het plan van de Arabische en Nederlandse zakenlieden voor de bouw van een raffina derij dateert van september. De woordvoerder van minister Lubbers bevestigde, dat de re gering de zakenlieden en fi nanciers heeft meegedeeld „positief" te staan tegenover de investeringen in een olie raffinaderij. Daarbij is ook ge zegd. dat Nederland geen dis criminatie tegen buitenlandse investeringen toepast. „Dus nnk Arabieren niet" De brief van minister Lub bers is voorgelegd aan koning Feisal. Onder bepaalde voor waarden, zoals deelname van Saoedi-Arabië voor 50 "rocent in het nro.iect. heeft de koning zijn medewerking toegezegd. Tevens zou hij een garantie gegeven hebben voor de leve ring van olie gedurende een periode van tien jaar. De Arabische zakenlieden hebben de plaats van vestiging in het Eemsmondgebied reeds in ogenschouw genomen. Zij geven verre de voorkeur aan vestiging in ons land wegens zijn hestuurli'ke stabiliteit en omdat Nederland een belang rijke nos'tie als raffinageland inneemt. Een andere voor waarde van Arabische zijde is, dat onder geen beding Israëli sche of Amerikaanse partici patie mogelijk is. Het nieuws over .ie Saoedi- Arabische olieraffinaderij aan de Eemsmond is als een bom ingeslagen. Directeur ir. J. Bloemendal van het indust-ia- lisatiebureau Noorden des Lands, die ook de berichten bevestigde, zei, dat het nieuws te snel is uitgelekt. Hij is bartg dat dit de onderhandelin gen kan schaden, omdat het Arabische-Nederiands contact een delicate zaak is, die als eer kasplantje moet worden ge koesterd. Hij was overigens in het algemeen terughoudend optimistisch over het plan. Het Saoedisch-Nederlands plan is niet het enige. Er zij ook andere gegadigden voor een olieraffinaderij in het vv DE dafensiecommissie van de PvdA heeft minister Vredeling (Deefensie) gevraagd een ge degen fcderzoek in te stellen naar de mentaliteit binnen het korps mariniers. Het partijbe stuur heeft zich achter dit ver zoek geschaard. Aanleiding is de mishandeling van 'n dienst- in het marinekamp te Doorn, waarvan wij melding hebbenl gemaakt. pE gevechten die zich op de hoogvlakten in centraal Zuid- letnam hebben afgespeeld, j hebben aan 115 communi/s- ïsche Boldaten het leven ge kost^ 6 DE regering van Thailand heeft een onderzoek gelast naar het werk van het kantoor van de CIA (die Amerikaanse centrale inlichtingendienst) in Bang kok. OP weg naar school is de zoon van een Italiaanse industrieel ontvoerd. Het is de 17-jarige Piergiongio Bolis. 's Middags werd een telefoontje ontvangen van een man die zei dat hij de jongen vasthield. EEN 32-jarige Noordierse pro testant, Robert Bell, is in Car- rickfergus, een kustplaats op acht kilometer ten noordoosten van Belfast, ontvoerd. Hij reed in zijn auto van zijn werk naar huis. De politie vermoedt dat de overval werd gepleegd door een strafploeg van het Ierse republikeinse leger. (Vervolg van pagina 1) De havenautoriteiten van Saint Pierre op het Britse Ka naaleiland Guernsey hebben gemeld, dat de 18 beman ningsleden van de Cyprische ertsboot Prosperity om het le ven zijn gekomen. De Deense kustvaarder Mere Enterprise kapseisde voor de Engelse kust. Daarbij verdronken vijf opvarenden. In de haven van Brest verdronken vier vissers, toen hun boot omsloeg. Op de Rijn hebben de soms drie meter hoge golven ver schillende binnenschepen overspoeld. Van een ervan, de Mcta uit Deventer, zijn de schipper en zijn eenjarig kind verdronken. De vrouw van de schipper kon naar de' kant zwemmen: zij is in shocktoe stand in het ziekenhuis opge nomen. Spectaculair was de red dingsactie door de Kon. Lucht macht bij Terschelling. Door de enorm hoge golven kon de reddingshelikopter niet dicht genoeg bij de kustvaarder Cordelia komen. De bemanning werd gevraagd man voor man overboord te springen, zodat, de helikopter hen daaruit zou kunnen oppikken. Een man deed het, maar hij slaagde er niet in om de reddingskahcl vast te maken. Een specialist liet zich toen uit de helikopter zakken om de kabel alsnog vast te maken. De zeeman, hoewel ernstig geschrokken, mankeerde niets. Later, toen het schip uit dr branding was en was vastgelo pen, konden de. overige beman ningsleden alsnog per helikon- ter van boord worden ge haald. Eerder op de dag was een urenlange parlementsvergade ring gehouden. Het is nauwe lijks te betwijfelen dat over de voor- en nadelen van een vroegtijdige stembusstrijd is gesproken, hoewel de minister president gerechtigd is zijn ministeriële collega's niet te raadplegen, en eenvoudig bij koningin Elisabeth op bezoek te gaan om haar te vragen (hetgeen zij niet kan weige- (Van onze correspondent) LONDEN Plotseling mag de Britse staalproduktie weer in het tempo van voor de enerjjjecrisis plaatsvinden. Alle beperkingen op het gebruik van elektriciteit zijn voor deze energie opgeheven. En na het weekend zal de conservatieve regering beslissen of het verdere bedrijfsleven gedurende vier in plaats van drie dagen per week gaande mag zijn. Energieminister Carrington maakte het voorbehoud dat deze verbetering alleen moge lijk is als de steenkoolwinning niet verder omlaag wordt ge schroefd door de mijnwerkers, en evenmin de treinbestuur ders hun storende acties ver hevigen. Tevens dienen de weersomstandigheden gunstig te blijven. „De lente is nog een eind weg", zei de minis ter, die het publiek aanspoor de thuis zo weinig mogelijk licht en warmte te gebruiken, overeenkomstig de wensen die de regering reeds voordat de winter begon heeft geuit. Over de mogelijkheid van al gemene verkiezingen in de eerste helft van februari is Inmiddels nog niets definitiefs gezeegd. Het lagerhuis luisterde gespannen naar elk woord dat nremier Edward Heath don derdagmiddag bereid was te laten horen. De regeringsleider <s traditioneel tweemaal per week gedurende een kwnrtier beschikbaar om vooraf -nge- diend" vragen persoonliik te beantwoorden, en desgewenst op de dan gou'te suon1 "mor - taire vragen in te gaan. Heath ontweek echter alle pogingen van oartij genoten en tegen- stande-s om over de kans op ontbinding van het zittend parlement te worden ingelicht. ren) de volksvertegenwoordi ging naar huis te sturen. De kans is nu zeer gering dat op 7 februari het electoraat zal worden geraadpleegd. Zelfs wordt het moeilijk te geloven dat het een week la. ter zal gebeuren. Pas in april doet de mogelijkheid van al gemene verkiezingen zich om praktische redenen de jaren lang voorbereide wijziging der grenzen van veel kiesdistric ten) opnieuw voor. Ook heeft de heer Heath nog geen uitnodiging gericht tot het TUC om weer in zijn ambtswoning in Downingstreet met hem te vergaderen. Deze week is daar nu geen kans op. Misschien zal het maandag ge beuren, maar het is duidelijk dat de premier onderwerping blijft eisen aan zijn beleid ter bestrijding van de inflatie. noorden van het land. De lig ging van de Eemshaven wordt in het algemeen als vrij guns tig beoordeeld, ten opzichte van Noord-Nederland en van Noc-rd-DuitsIand. Wel is de ha ven overigens niet bereikbaar voor mammoettankers. DEN HAAG (ANP) Vol gens het AR-kamerlid Van Hoawelingcn schept het ont staan van gediplomeerde ver pleegkundigen zodra zij hun diploma behalen, een situatie waarin op leerling-verpleeg kundigen een te grote en te weinig begeleide verantwoor delijkheid komt te rusten Hij heeft staatssecretaris Hendriks (Volksgezondheid) schriftelijke vragen gesteld over het uit financiële over wegingen verbreken van het dienstverband met leerling verpleegkundigen, zodra zij hun diploma hebben behaald. Hij heeft de staatssecretaris gevraagd om maatregelen, om deze praktijken en de daaruit voortvloeiende nadelige gevol gen te voorkomen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG PPR-fractie leider De Gaay Fortman heeft in schriftelijke vragen aan premier Den Uyl en aan mi nister Duisenberg van finan ciën zijn ongenoegen kenbaar gemaakt over de door beide bewindslieden op vergaderin gen van de Partij van de Ar beid verstrekte gegevens over de olieaar.oer in Nede'lend Hij vraagt dan ook wat het beleid van deze regering is inzake het openbaar maken van economische gegevens waarvoor grote publieke be langstelling bestaat. Tevens voegt hij er aan toe waarom de regering deze gegevens niet eerder openbaar maakte. Tegenover mij werd op het moment van schrijven een zeer interessante discussie ge voerd over de popmuziek of wat daar nog van over is, werd er dreigend gezegd. Maar wie weet nu nog wat pop-art was? Weet u het nog? Vanavond even nakijken. Heb ik dat nu goed gezien? Heeft premier Den Uyl een nieuwe bril, een bril met een zeer zwaar en donker montuur? Hij lijkt warempel een beetje op Hans Jacobs, die strenge meneer van Achter het Nieuws. Gaan we verder met onze Jan-serie. Over de buitenland se invloeden: JanMani (de supersjeik) en Jan Rab-bani en z'n maat. Trouwens Jan Rap wordt op z'n Engels uitgesproken als: John Rep. Zoais gebruikelijk was deze voetballer de minste van het stel, in de Amsterdamse kuip, waar Ajax die monsterlijk le lijke beker won. Hij trok zich als het jvare op aan het spel van zijn tegenstanders. Moet u eens opletten, in de Italiaanse kranten wordt Ajax nu natuurlijk huizenhoog ge prezen. Een tactische zet zeg ik u. Hoe beter de tegenstan der. hoe minder slecht de ei gen partij. Maar zo was het niet. heren van de Italiaanse sportoers: Dit Milanese elftal speelde een laf soort voetbal gespeend van iedere fantasie. Punt uit. ■fr Wie z'n neus schendt, schendt z'n aangezicht. In verband met de oliecrisis hebben de automobielfabrie ken Cadillac. DAF en Fiat be sloten nauw te gaan samen werken en een nieuw merk auto op de markt te brengen: de Cadaffi! Hoewel vliegenier (da's een mooi ouderwets woord, uit de tijd van De Uiver en de vluchten naar Batavia lijkt het wel) Kooi uit Zeist zijn baard heeft af geschoren, blijft de ac tiegroep ..De vliegende baard" gewoon bestaan. Waarvan (weer eens) ac te MERIJN. BIJ een aardverschuiving op de helling van een heuvel bij de stad CanyonviHe in de Amerikaanse staat Oregon is een huis bedolven waarin zich negen mensen bevonden, het zijn allen employés van een telefoonmaatschappij. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De meer derheid van het partijbe stuur van de PvdA is van mening, dat statenleden en gemeenteraadsleden van de ze partij hun zetels moeten verlaten, wanneer zü het vertrouwen van hun plaat selijke partij-organisatie heb ben verloren. Dit blijkt uit een voor-tel dat het partij bestuur zal doen aan het verkiezing" o-gres van de partij op 26 januari a.s. in Breda. Slechts vier leden van het party pestuur zijn van mening, dat daarmee tekort wordt ge daan aan de eigen verantwuor- deliikheid van een afgevaar digde. Zij vinden, dat een door de kiezers gekozen sta tenlid of gemeentera: slid niet door een partijorgaan tot aftreden kan worden gedwon gen. Het verkiezingscongres zal bijeenkomen ter vaststelling van een nieuw partijprogram voor staten en gemeenteraden. Het partijbestuur stelt het congres voor, in het program op te nemen dat alle verga deringen, ook van commissies, oninbaar moeten zijn, evenals alle overheidsdocumenten en niet-ambtelijke adviezen. Uit zonderingen worden slechts ge maakt ter bescherming van de persoonlijke levenssfeer en wanneer openbaarheid zou kunnen leiden tot ernstige schade voor de gemeen schap. Een ander voorstel van het partij'°s' Hir houdt in, dat de materiële positie van de sta ten- en gemeenteraadsleden moet worden verbeterd en dat het wethouderschap in ge meenten met meer "an 20.000 inwoners een vol'e 'ig ysala- ri—rde betrekking moet wor den. De Partij van de Arbeid blijft streven naar de vorming van prograimcolleges na de komende verkiezingen. Waar de vorming van zulk een colle ge niet mogelijk is, zal alleen aan het dagelijks bestuur van provincie of gemeente mogen worden deelgenomen wanneer een aantal concrete punten van voldoende gewicht door het te vormen bestuurscollege wordt gerealiseerd. Daarbij wordt in het voorgestelde ver kiezingsprogram tevens vast gelegd, dat wethouders en ge deputeerden zich in de aller eerste plaats moeten beschou wen als leden van hun fracties en dat hun belangrijkste soli dariteit dan ook ligt in hun fracties en niet in de colleges van B en W. of van gedepu teerde staten. (Van onze redactie buitenland! De Japanse premier Tanaka gisteren in zijn land terug gekeerd van zijn turbulente reis door vijf landen in Zuid- i, i Philippijnen, Thai- Eïï S.'.Psapore. Maleisië en H'j is nergens met rdonderend enthousiasme ontvanger maar uit eigen be- ang hebben de vijf regerings- éttrm een vrien<ielijk gezicht rk5en voor Aziës rijke "i'.e als een ouderwetse u ?™1 1 •met de ene hand leningen verstrekt, maar met njtI andere hand bijna twee- terugpakt als hij fourneert zoals de Maleisi- cne premier Toenkoe Abdnel «achrnan vorig jaar opmerk- uiSü!ïnïan, l'aakte met deze hw? I kern van het pi'o- leem [betreffende de verhnu- ding tussen Japaan en de Zuid oost-Aziatische landen en wel licht de dieper achterliggende oorzaak van de bloedige beto gingen deze week in Djakar ta. Japan is op dit moment de op een na grootste kapitalisti sche economie ter wereld en de derde economische macht - na de VS en Rusland. Die macht is echter anders dan bij de twee super ïachten erg kwetsbaar: Japan ontbeert bijna alle grondstoffen die no dig zijn bij de industriële pro- duktie. Vanaf het begin van de zestiger jaren moes het alle katoen, wol, natuurrubber, bauxiet, fosfaaterts en nikkel invoeren; meer dan 90 procent van al zijn ruwe olie. tinerts. suiker en ijzererts. Deze afhankelijkheid van de invoer heeft verschillende con sequenties gehad: de ontwik keling van een gigantische s?heor»shoiiv.-c?.w" ,;t en e°n grote handelsvloot; en een steeds intensiever wordende speurtocht naar meer grond stoffen; en een groeiend? ten dens tot investeringen op lan ge termijn n ae huidige win ning van deze grondstoffen. Die speurtocht, waarbij Japan niet schroomt agressieve han delsmethoden te gebruiken, is nog intensiever geworden, toen de energiecris's Japan lichtelijk in paniek bracht en het zijn politiek standpunt in de pas bracht met ziin belan gen. Het hoeft nauwelijks betoog dat Indones.voot Japan de rijkste buit is in de Zuid «st- Aziatische regio: immense re serves aan olie. rubber, tin, bauxiet, koper en hout. De grote toeloop naar dit land be gon in 1967, nadat Japan en Amerika samen Indonesiës crediteuren hadden opgewekt de Soehartogroep (veel men sen uit die groep hebben bun opleiding in Japan genoten) in het zadel te houden, Tokio heeft overigens sinds Indonesiës onafhankelijkheid tamelijk goede betrekkingen onderhouden met Soekarno. Die waren gebaseerd op hun alliantie tijdens de oorlog en op de bemiddeling van Soe- karno's laatste Japanse vrouw Sara Ratna Dewi; maar pas na de val Soekarno is het Japan se kapitaal naar Indonesië toe gevloeid. Bovendien was het Tokio, met zijn goede politie ke connecties, dat pas orde bracht in de economische cha os na de putsch. Maar het Amerikaanse kapi taal won de race in Indonesië, het maakte zich meester van de meest belovende olievel den, rubbergebieden en mij nen Japan kreeg een paar olieconcessies en bosgebieden. Maar Japan profiteerde een maal op de Indonesische markt van een andere kans door actief te zijn in de indus trie, transport, communicatie middelen, elektrische energie. Eer belangrijke man in de In donesische regering gaf vorig jaai ronduit toe: „Japan heeft zich meester gemaakt van de Indonesische industrie". Tegen dit feit zijn de stu denten, die de laatste jaren een niet te onderschatten machtsfactor zijn in de Indo nesische politiek, in het ge weer gekomen. „Buitenlandse investeringen bevoordelen uitslu:tend een kleine groep mensen", stond er deze week op de spandoeken in D "arta. zich hiermee richtend tegen wat genoemd wordt de „Ja panse economische expansie" De wrevel over de uitbreiding van de Japanse economische invloed is geen nieuw ver schijnsel in Indonesië Toen Soeharto vorig jaar in het ge heim naar Tokio kwam en te rugkwam met een lening van driehonderd miljoen dollar werd die wrevel in de pers bedekt geuit. Het is voor de Indonesische bevolking lang zaam geen geheim meer. dat zij levend aan de rand van hei minimum, met lede ogen moet toezien hoe Japanse mammoet concerns enorme bedragen verdienen aan de Indonesische grondstoffen en goedkope ar beidskrachten Bovendien - zo lazen wij in The New York Times - klagen de Indonesiërs over de Japanners, die ..in za ken mee ogenloos zim en geen scrupules hebben, die In- don^s ë-s uit belangrijke pos ten houden en Indoes;ërs min der betalen voor hetzelfde werk dan Japanners". Voorts s'eekt het de Indonesiërs dal 70 procent van de Japanse in vesteerders Chinezen als ven noot hebben gekozen in plaats van de autochtone Indonesiërs De Japanners steken niet on der stoelen nf banken, dat In donesiërs nog niet zoveel er- var. ng, relaties en know how hebben als de Chinese minder heid, die van oudsher de com mercie in Indonesië beheerst. Het is dan ook niet 7.0 onver klaarbaar. dat de Chinezen in fndone? als handlangers van de Japanners worden gezien dat de betogingen van gis teren zich ook tegen hen richt ten. Nog een kanttekening, die ook te maken heeft met. het 1 i'o ven dó tegen .Japan in Zuidoost-Azië aan het groei en is: in he- Japanse stra'egi- ^che denken is Zuidoost-Azië verH ?!d in een binnenring van Korea en Taiwan, en een bui nring die zich uitstrekt van Thailand in het westen tot Indonesië in het zuiden In deze wereld van machtseven wicht en belangenpolitiek zijn die ringen (ook wel periferie- en of perimeters) altijd be langrijk Worden zij b°d,o:gd - en Japan zou dan bedreigd worden met het lamleggen van zijn gehele industrie - dan iou Japan, in belangenpolitiek ge- da h niet hoeven schromen om in die kringen in te grij pen met wat voor middelen dan ook. Die angst - de Twee de Wereldoorlog is ook nog niet zo lang voorbij! - zit er heel diep in in Zuidoost-Azië en speelt, zeker een rol bij het bepalen van de toekomstige verhouding tussen Japan en ve; landen in Zuidoost- Azië A.T. (In dit artikel is geput uit het zojuist in de „Kritiese Biblio theek" van Van Gennep ver schenen boek „Het Japanse Imperialisme(prijs 19,50) - door John Hallidav en Gaven McCormack, dat zeer gedocu menteerd ingaat op de rol van Japan in Zuidoost-Azië d-u°"v

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 11