Transformatorstation in Halst gaat verdwijnen Bejaarden komen soms ruimte te kort Gezellige drukte in 't Trefpunt Televisieploeg fiïmt in Zeeuwsch-Vlaanderen de Cock V laanderej b«^'«»eester van Borsele is Expo-Axel wordt in augustus gehouden Muzikanten oefenen voor carnaval Sint Jan laat voorzitter niet gaan VVV presenteert streekfolder Uitslagen dames-volleybal BALANSOPRUIMIN( Kinderkoor huldigt leidster Annelies Baiilioiidend zacht stad streek Hulst Aardenburgse burgemeester betreurt afwijzen samenwerking Hulst Teleurstelling op VVV-bijeenkomst Lamswaarde Hulst JUWELIER-HORLOGER LANGE NIEUWSTRAAT26 HULSï| X^AARVERBOD Wissenkerke Donderdag 17 januari 1974 inderdag 17 januari 197. (Van een onzer verslaggevers) HULST Nog dit jaar zal het kV - transformatiestation van de Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij aan de Hulsternieuwiandweg in Hulst verdwijnen. Daarmee komt voor de omwonenden dan te vens een eind aan de geluids hinder. die het station regel matig veroorzaakt Een en ander is door woord voerders van de PZEM meege deeld tijdens een voorlich tingsbijeenkomst in het Soci aal Cultureel Centrum Den Dullaert. De vergadering was bedoeld voor de bewoners van de Hulsternieuwiandweg, die bij het bedrijf hun beklag hadden gedaan over het feit. dat de laatste tijd de geluidshinder weer groter werd. Die hinder wordt nl. veroor zaakt door éen van de twee transformatoren, die niet is in gebouwd. De transformator is alleen in bedrijf als er sprake is van stijging in het energie gebruik. De eerste transforma tor heeft men een aantal jaren geleden na een gerechtelijke procedure al moeten inbouwen. Volgens een woordvoerder van het bedrijf is de grond voor de bouw van een nieuw trans formatorstation al aangekocht. Het komt in de gemeente Hontenisse, in een polder, waar weinig mensen last zul len hebben van de bedrijvig heid. De bouwvergunning is in middels al verleend, maar de Hinderwetvergunning ont breekt nog. Omwonenden heb ben tijdens de voorlichtings bijeenkomst in Den Dullaert onder meer nog gewezen op het voortdurende aauwezige ontploffingsgevaar, dat volgens de PZEM-deskundigen zuiver theoretisch is. De bijeenkomst werd namens de gemeente Hulst bijgewoond door wet houder J. Stolte, die het on begrijpelijk noemde, dat het toenmalige Hulster gemeente bestuur voor de bouw van het station aan de Hulsternieuw iandweg een bouw- en hinder wetvergunning heeft gegeven. Het station staat nl. midden in de bebouwing. (Van onze correspondente) AXEL „We zijn er uit gegroeid. We kunnen geen kant meer op. Als we bijvoorbeeld een nieuwe knutselclub wil len oprichten, moeten we niet alleen wachten tot een en thousiaste doe-het-zelver die. al heeft toegezegd ons te zul len helpen, 65 wordt, maar ook op een nieuwe rumite. Hier kan het niet meer. De hoop is nu gevestigd op een nieuwe ruimte aan de Singelweg in de buurt van de nieuwe be jaardenwoningen". Schieting Aan de schie ting op de liggende wip in café W. Blommaert te Hulst namen 45 schutters deel. Er werd geschoten op twee wip pen. uitslag luidt als volgt: Wip «w hoogvogel werd ge schoten door V. de Vos te Hulst, de eerste zijvogel door P. Steyaert te Heerlen en de tweede zijvogel ging naar A. Herreman te Zuiddorpe. De meeste kleine vogels vijf stuks, waren voor mevr. Stey aert uit Heerlen. Wip 2: De hoogvogel was voor A. de Blok te Zuiddorpe, de eerste zijvogel voor R. Boone te De Klinge België, de tweede zij- vogel was voor A. de Blok te Zuiddorpe. Het hoogste aantal vogels, vier stuks, werd ge schoten door C. de Cauwer te Hulst. V. de Vos slaagde er vervolgens in de eerste extra hoogvogel naar beneden te doen tuimelen, terwijl de tweede extra hoogvogel voor R. Boone was. NKV De NKV central» Hulst houdt zaterdag een feest avond in de zaal van hotel Van Oosterom te Hulst. De muziek op deze avond wordt verzorgd door het orkest „De Butterfly's". Mevrouw T. Versteag-Bouw- man, directrice van het Be jaardendienstencentrum 't Trefpunt aan de Singelweg in Axel lijdt niet zichtbaar onder het ruimtegebrek, waarmee men te kampen heeft. Eigen lijk is ze best tevreden, omdat de tientallen bejaarden, die zich dagelijks komen koeste ren in de sfeer van huiselijk heid, die ze om zich heen weet te scheppen, ook tevre den zijn. In de negen jaren, dat 't Trefpunt nu bestaat, is het er altijd een gezellige drukte en wordt er iedere week gebil jart, gesjoeld, gezongen, ge gymd, gebreid en geborduurd. Niet alleen worden er dage lijks warme maaltijden ver strekt, inaar bovendien zijn de ongeveer 100 bejaardenwonin gen, waaronder de 32 nieuwe aan de Singelweg, die in de directe omgeving van 't Tref punt staan, rechtstreeks per telefoon met 't Trefpunt ver bonden. „Een ideale oplossing", meent mevrouw Versteeg, „Zo kan iedereen toch zelfstandig blijven wonen, met op de ach tergrond de zekerheid, dat er altijd iemand klaarstaat". Mevrouw Versteeg is erg blij met de nieuwe bejaarden- woningen. „Ik heb pas kennis makingsbezoek afgelegdvér- telt ze, „maar ik stond ervan te kijken hoe gelukkig de mensen daar zijn. Nee, we hebben nog geen enkele klacht gehad". Voor de komende maanden staan er in 't Trefpunt weer allerlei activiteiten op het pro gramma. Donderdag 24 januari 's avonds om half acht begint er een zang- en spelavond. Het bejaardenkoor onder lei ding van mevrouw K. de Graaf-Slater zal dan enkele liederen zingen, terwijl de sa menzang uit oud-Hollandse liedjes zal bestaan. De rest van de avond zal besteed wor den aan voordracht en het bingospel. Maandag 11 februari is een bijzondere dag, want dan hoopt mevrouw Versteeg haar 50ste verjaardag te vieren. Als speciale verrassing wordt er vanaf 6 uur een gezamenlijke (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Tijdens de raadsvergadering heeft burgemeester drs. YV. Locke- feer zijn grote teleurstelling uitgesproken over de afwij zing door het ministerie van Volksgezondheid van de op handen zijnde samenwerking tussen het Oostburgse en het Brugse ziekenhuis. „Dit is weinig hoopgevend", aldus de heer Lockefeer. „Het is jammer dat ten departe- mente niet wordt ingezien hoezeer wij in feite zijn aange wezen op hot Belgische ach terland". Hij zei dat de afwij zing volgens hem niet los ge zien kan worden van de plan nen tot de bouw van een cen traal ziekenhuis in de kanaal zone. „Maar dat kan misschien nog wel 15 jaar duren en die samenwerking met Brugge be tekent een direete hulp voor die patiënten die op een A- ziekenhuis zijn aangewezen. „Het is toch logisch dat die gemakkelijker geholpen kun nen worden in Brugge dan ergens in Holland", zo betoogde hij. „De afwijzing door het departement betreurt mij daarom meer dan ik kan uit drukken". maaltijd gehouden. Men moet er zich wel voor opgeven. Vanaf half acht op 14 februari wordt er weer gezongen, nu door het koor, onder leiding van de heer Van de Dos. Op 27 februari wordt er weer een Trefpunt bazaar gehouden. „De handwerkafdeling werd zo groot", vertelt mevrouw Versteeg, „en we hadden al zoveel spulletjes klaar, dat we met meer konden wachten tot het najaar. Ze zitten zich alle- maal een rotje te breien. Maar het vangt de eenzaamheid van thuis vaak goed op". Voor maart en april staan de plannen nog niet vast, maar in mei wordt er weer een af scheidsfeest van de winteracti viteiten gegeven, terwijl dan de vier- a vijfdaagse buiten landse reis (waarschijnlijk naar het Zwarte Woud) al weer voor de deur staat- (Van onze correspondent) HULST Al mag dat dan misschien naar buiten nog niet zo blijken: er wordt momen teel achter de schermen ge zwoegd om het komende car navalsfeest tot in de puntjes te verzorgen. Dat geldt niet alleen voor de vele wagenbouwers, maar ook voor de verschillende muziek gezelschappen, die de komen de maand voor de olijke, mu zikale noot dienen te zorgen. Een van die gezelschappen is de Hulster boerenkapel „de kallesaien" algemeen bekend bij de plaatselijke carnavals vierders, maar ook ver buiten de gemeentegrenzen van Hulst. Vanaf deze week zullen „de kallesaien" meer nog dan gebruikelijk terug te vinden zijn in het repetitielokaal, om alle nieuwe carnavalschlagers weer onder de knie te krijgen. Het trouwe repetitiebezoek wordt door de ploeg zelf be schouwd als een van de belan grijkste factoren, die het suc ces bepalen. De Hulster boerenkapel vormt een onderdeel van de koninklijke stedelijke harmo nie en is zeven jaar geleden opgericht met de bedoeling om geld bijeen te brengen voor de harmonie. Het korps bestond toen uit zestien leden en de oprichting ervan bleek zo'n succes, dat men inmiddels honderden optredens achter de rug heeft. Al mogen dan de afgelopen jaren niet in alle opzichten van een leien dakje zijn gegaan, de boerenkapel heeft inmiddels zijn eigen plaatsje in het Hulster carna- valsgebeuren al wel veroverd. Dat. is trouwens ook een van de redenen, dat de voorberei dingen voor dat carnavalsfeest met zoveel ernst ter hand worden genomen. Voordat het allemaal zover i», zal de kapel op 1 februari nog optreden in het bejaardencentrum Ter Schorre in Terneuzen en op 8 februari in het sociaal-culture le centrum „Den Dullaert" in Hulst. Topbiljart Zaterdagavond worden de laatste twee wed strijden in de eerste competi tiehelft van de Oost-Zeeuwsch- Vlaamse topbiljartcompetitie gespeeld. Het Belgische Excel sior uit St.-Niklaas ontvangt in eigen huis bc 't Raedhuys uit Westdorpe. Het Koewacht- se Tovak speelt thuis tegen rode rtntaamdrager STC uit Sluiskil. ir - SI sï 0 Gistermiddag bracht het televisieteam een bezoek aan de vismijn van Breskens en de Landbouw Praktijk School in Schoon- dijke (foto). Zaterdag filmt men in Sluis. (Van een onzer verslasgevers) SCHOONDIJKE-OOST- BURG Onder leiding van regisseur Rob van Hoek maakt een televisieteam van Gewest tot Gewest vier weken lang opnamen voor een programma over Zeeuwsch-Vlaanderen van vijfentwintig minuten. Woensdag 30 januari wordt het resultaat om 19.05 uur op Nederland I uitgezonden. Het speciale van deze documentai re is dat Rob van Hoek ge bruik maakt van Zeeuwsch- Vlaamse gidsen. De heer Joh. de Vries, senrijver van Zeeuwsch-Vlaamsc boeken, de directeur van het Terneuzense Havenschap W.H. Blok en de heer Ed. Cueleneaere uit Aar denburg staan Rob van Hoek bij om de meest geëigende aspecten van Zeeuwsch-Vlaan deren te belichten. Tijdens de bijeenkomst in het Oostburgse raadhuis, NCB Woensdag 23 janua ri brengen de afdelingen Lamswaarde en Vogelwaarde van de NCB een bezoek aan de RAI. waarbij de streekfolder van de streek VWV werd gepresen teerd is teleurstelling geuit over het feit dat de NOS thans opnamen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen maakt, zonder dat medewerking van de gemeentebesturen of WV's is ingeroepen. „Dit betreur ik ten zeerste", aldus de heer A. van Beijster- veldt uit Sluis, die erop wees, dat particulieren de informan ten van de filmploeg zijn. „Ik dacht dat gemeenten en WV's de geijkte instanties waren deze reportage te begeleiden", aldus de heer Van Beijsterveldt. ,„Bij zo'n reportage moet het maximale van de streek eruit komen". Bij de aanwezigen wekte deze mededeling inderdaad enige verbazing. Dc heer W. Dirckx uit Aardenburg wees erop dat de NOS er was op uitnodiging van het Aarden burgse Evenementen Comité. „Men had de filmploeg ge vraagd voor het verslaan van een folkloristisch evenement in december. Dat kon helaas niet doorgaan en men beloofde later een andere reportage te komen maken. Die belofte wordt nu ingelost", zo zei hij. (Van onze correspondent) HULST Gezien het groot aantal deelnemende dames te ams in de bedrijfsvolleybal- competi ie te Hulst werd de tweede klasse in tweeën ge splitst. Dit bracht met zich mee dat er nu drie dames reeksen zijn. Voor de mindere goden is deze herindeling wel leuk omdat zij nu te doen krijgen met tegenstanders die ongeveer van gelijke kracht zijn. Sc. Morres 1 kwam dankzij een overwinning op EIV en een verrassende nederlaag van Clitex Sport tegen KPJ 1, al leen boven aan de ranglijs Onderaan de ranglijst bleef het arme Hago Daf nog steeds puntenloos. Gezien de geringe onderlinge verschillen mag in de dames eerste klasse op een spannend competitieverloop gerekend worden. EIV was niet opgewassen tegen een uit stekend spelend Morres dat zijn overwicht in een 30 ze ge uitdrukte. Olmulo deed zijn uiterste best om een zo goed mogelijk resultaat te behalen tegen Watneys, maar het kon een 04 nederlaag niet ver mijden. Mavo 1 had de beide eerste sets vrij veel moeite om er GVC onder te houden., de derde set werd dan een for maliteit wat in een 30 zege van Mavo resulteerde. Voor de verrassing zorgde KPJ 1 dat het sterker gewaande Clitex Sport een domper op de neus zette. Na twee sets luidde de stand 11, waarna de derde set de beslissing moest bren gen. Iedereen tipte hierbij op Clitex maar een geestdriftig spelend KPJ besliste er an ders over en bezorgde de nummer twee op de ranglijst een onverwachte 12 neder' laag. Voorwaarts 2 en Mavo 2 de den niet veel voor elkaar on der, maar het waren de Axel- se dames die verdiend met 3 1 aan de winnende hand ble ven. Gemakkelijke 40 zege van Watneys 2 op een ont goochelend CVC dat geen mo ment in deze wedstrijd ge vaarlijk was. Verdienstelijke prestatie van Edah VB tegen Voorwaarts 1 hetgeen de 04 nederlaag waarschijnlijk niet deed ver moeden. Bij Mavo 3 tegen KPJ 2 was er alleen in de tweede set sprake van enige spanning, voor de rest kwam de 21 zege van Mavo 3 niet in gevaar. Mavo 4 tenslotte werd twee winstpunten rijker na een royale 4—0 overwin ning op Neckermann. Teerdag De duivenvere- niging de Hulstersche Lucht bode houdt zaterdag de jaar lijkse teerdag voor leden in clublokaal W. Blommaert te Hulst. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De le den van dc r.k. harmonie Sint jan hebben zich tijdens hun jaarvergadering uitgesproken tegen het aftreden van voorzit ter E. Verstraeten. Dc heer Verstraeten had eerder de wens te kennen gegeven om zijn werk over te dragen aan jongere krachten. Hij is onlangs 65 jaa-r ge worden en bij die gelegenheid ook gekozen tot bestuurslid van de bejaardenbond. Om de handen daarvoor vrij te heb ben, wilde de heer Verstraeten zijn functie binnen de harmo nie neerleggen, maar die vlie ger is niet opgegaan, omdat de bezoekers van de jaarvergade ring van mening bleken, dat hij als voorzitter nog niet te vervangen is. Op aandringen van de leden van het muziek korps heeft hij daarom beslo ten om nog maar een jaar te blijven. De jaarvergadering werd ge houden in café de Oude Arend in Sint-Jansteen en door naar schatting vijftig leden bezocht. De periodiek aftredende be stuursleden J. van Goethem en J. Cammaert werden herko zen. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek, dat 1973 voor de vereniging in fi nancieel opzicht goed is verlo pen, omdat tegen het bedrag van 7687 gulden aan uitgaven, een bedrag van 9229 gulden aan inkomsten bleek te staan. Een batig saldo d-us van ruim 1541 gulden, dat enigszins wordt overschaduwd door een schrikbarend hoge contributie achterstand van 700 gulden. Het batig saldo zal overigens spoedig verdwenen zijn, om dat hoognodig nieuwe muziek instrumenten aangeschaft moeten worden. Dit is de laat ste twee jaar niet meer ge beurd en dat is ook de reden, dat een deel van die instru menten dringend aan vervan ging toe is. De jaarlijkse teerdag werd op deze vergadering vastge steld op zaterdag 26 januari. Na verzameling om 13.30 uur in het clublokaal wordt een muzikale rondgang gemaakt, waarbij alle café's worden be zocht. Om 19.00 uur volgt een diner, waaraan ook de ouders van jonge muzikanten kunnen deelnemen tegen betaling van 12,50 gulden. Na het diner volgt een dansavond met me dewerking van het orkest The Stone Stars. Door harmonie St.-Jan wordt voorts zaterdag 23 februari deelgenomen aan de cavalcade in Zelzate. Op 3 februari is er nog een muziek dag in Den Dullaert in Hulst en daarnaast za;l het korps de komende maanden een trouwe gast zijn op verschillende evenementen in België en Noord-Frankrijk. Tijdens de jaarvergadering kwam ook de oud-papier-actie ter sprake. Besloten werd met het ophalen van papier te wachten tot na de actie van het Steens carnavalscomité en de voetbalvereniging. Vast staat wel. dat met het ophalen van papier na het carnaval serieus begonnen zal worden, vooral nu de priis is gestegen tot 11 cent per kilo. Tot slot werd ook nog een terugblik geworpen op de activiteiten in 1973. Er werden 47 muziekre- petities gehouden en 29 maal werd er deelgenomen apn mu ziekfestivals. De drumband zal binnenkort de huur van het verenigingsgebouw kunnen opzeggen omdat instructeur W. Roelands heeft besloten om zelf een lokaal te gaan bouwen. I (ADVERTENTIE) HEDEN BEGINT ONZE (Van een onzei MIDDELBURG De Ve land heeft in een gisteren i geleverd op een aantal ondei Wrw 71 1 vaor de kerncentrale Borsst (Van een onzer verslaggevers OOSTBURG Tijdens een korte bijeenkomst in de Bur gerzaal van het Oostburgse stadhuis is gisteravond de toe ristische streekfolder, samen gesteld door de streek-VW West-Zeeuwsch-Vlaanderen, officieel gepresenteerd. Burge meester A. Schipper van Oost burg kon als eerste uit handen van een trotse VVV-voorzitter J. Schippers het eerste exem plaar in ontvangst nemen. In zijn openingswoord bracht de voorzitter dank aan de gemeentebesturen voor de financiële medewerking die een vlotte start van de streek- VW had mogelijk gemaakt. „Die steun is geen geldsmelte- rij", zo zei hij, „deze folder bewijst dat onder andere". De streekfolder is een fraai uitgevoerd kleurendrukwerk, verlucht met foto's en met o.a. objectieve informatie uit de streek in vier talen. Daarin kunnen de plaatselijke folders, de z.g. hand-out worden inge legd. Iedere plaatselijke VVV kent een dergelijke folder. Dank werd ook gebracht aan de provinciale VVV voor de betoonde medewerking, een dank die vergezeld ging van een fraaie ruiker bloemen voor VW-medewerkster me juffrouw Hovestad. De heer J. de Regt van de provinciale WV zei dat West- Zeeuwsch-Vlaanderen de pri meur had met deze streekfol der. „Hij is vervent en infor matief. En ik zal hem ook gebruiken als voorbeeld voor (Van onze correspondent) HULST Voor jongens en meisjes van het Zeeuwscb- Vlaams Kinderkoor van broe der Leander wordt het van daag een feestelijk repetitie dag. Hun leidster Annelies Biommaert uit Hulst viert namelijk haar 18e ver jaardag en daarnaast is zij bij na tien jaar lid van het koor, waarvan de laatst» drie a vier jaar als leidster. De jeugdige zangertjes von den dat dit een gelegenheid was, die je niet zo maar onge merkt voorbij laat gaan. Zij konden hierbij rekenen op de volle medewerking van hun ouders, evenals van broeder Leander, die zich soms ge noodzaakt ziet om iets aan an deren over te laten. Wat An nelies betreft kan hij dit met een gerust hart doen. Broeder Leander spreekt met zeer veel waardering over zijn assistent-leidster. Hij ken schetst haar als een wonder lijk eenvoudig en spontaan na tuurtalent dat gemakkelijk en vlot met alles en iedereen om gaat. vooral als de omgeving bekend en vertrouwd is. Vol gens hem is zij een leidster bij de jeugd waar een beroeps jaloers op is. Hoewel zij geen muziekschrift kent, gaat het geven van zangles haar zeer goed af. Twee ma-al per week geeft zij zangles en daarnaast staat zij iedere zondag voor het koor tijdens de dienst in de basiliek Hoewel Annelies Blommaert met erg voor publieke belang stelling is. vindt zij het toch geweldig als het werk wat ze doet zo nu en dan een biiik van waardering krijgt. De le den van het Zeeuwsch-Vlaams Kinderkoor voelen er zich ge lukkig mee en zoeken van al les uit de hoek om dit af en toe te laten blijken. Vanmiddag om halfvijf krij gen de kinderen de gelegen heid hun leidster, in het klas lokaal van broeder Leander op de Willibrorrlusschool in Hulst, te feliciteren en haar een ca deautje aan te bieden. Maar naast alle feestelijkhe den zal er vanmiddag ook nog druk worden gerepeteerd voor het komend televisieoptreden van het koor zaterdag in het programma ..Van gewest tot gewest". Het Zeeuwsch- Vlaams Kinderkoor zal in dat programma het 7-eeuwsch Vlaamse volkslied zingen. andere streek WV's ij land". Burgemeester SchippJ de folder als een bewijs een geslaagde samen»- tussen de drie Zeeuwsch-Vlaamse genu besturen. „Uw taak is hi- niet beëindigd", zo hie!:| het bestuur voor. „Er ij nog meer taken op u tel ten". Een van die taks korte termijn is de same ling van het streek-accj datie-gids, waaraan thans wordt gewerkt. (Van onze corresponds De kritiek richt zich o.m. op het feit dat de regeling valt of staat met de hulporganisatie die haar in geval van nood moet uitvoeren. De VMZ vindt dat niet volstaan mag ^Ed'en met de op vrijwillige basis georganiseerde hulpver lening Er moet (zo schrijft ook Eurotom voor) een echte jjHporganisatie in het leven worden geroepen, wier leden een gedegen kennis van de gafcelc materie bezitten. Be- SBve de waardering voor het verantwoordelijkheidsgevoel van de overheid, die de ram penregeling heeft ontworpen, heelt VMZ ook kritiek, omdat naar haar mening niet is vol daan aan de wettelijke ver plichting van de overheid om de gezondheid van de bevol king te waarborgen. Zo houdt de regeling geen rekening met d| geografische ligging van de kernenergiecentrale aan de Westerschelde. AXEL Voor de achtereenvolgende keer dit jaar in Axel de Expo lichtingshandelsbeurs den. De beurs vindt plaat 17 tot en met 24 ai Gezien de goede versl ding tussen de stichting en de kooplieden van de se weekmarkt, heeft mti| sloten af te zien van een' dere sterke uitbreidini het tentenoppervlak, anders de marktruimte ii gedrang zou komen. Van de vier- a vijfd: vierkante meter wordt groter gedeelte dan vorij bestemd voor de auto e tenihal, omdat men ook dacht wil gaan schenkel de landbouwindustrie, vans en weekend bed--' Verder heeft het best«ir| sloten meer te letten kwaliteit dan op de k< teit. Er zal door de orgn vooral gestreefd worden een sfeervolle beurs, (k te kunnen bereiken heeft besloten nauwlettend t> zien op de inschrijving standwerkers, om zo te komen dat standwerkers agressieve verkoopmei! andere stands zouden overschreeuwen. Het 1 stuur wil verder de c: ligging van Axel in Zees Vlaanderen ten opzichte België positief gaan en wat meer rekeninj houden met de s-maak et resse van de Belgische kers. Men hoopt op een „S'£ ze" samenwerking tusse derlan-dse en Belgische nemingen. Enkele W zijn hierover reeds posifi naderd. Ook dit jaar bijzondere standruimten den vrijgehouden voor verenigings- en jeW voor onder andere stuw lichting, beroepskeu» jeugdreizen. Vanzelfsp'j zijn nog niet alle f klaar en kan er ook nol worden gezegd over er- attracties. Zo is het ook nog niet of Regiovisie het geslote! visiecircuit dat de a® twee jaren nogal wal stelling trok, dit jaar w® de partij zal zijn. „We- nog geen contact geh" mensen van Regiovisie de heer W. S A. Die. voorzitter van de Sï Streekcentrum in Axel. dit geval ligt ook een moeilijk, omdat °e.- twee iaren geleden »- nieuwtje werd geïntroo1 Het nieuwtje is er schien wel een beetje ven-dien waren er bet jaar wat moeilijkheden standhouders die gelui* ondervonden Maar we er nog niets van zegt' kan ook best zijn dat sie wel mee gaat dner Afscheid De kantjj der van de P-T.T te kerke, de heer C. de gaat op 1 februari oen. Op 31 januari Is 15.00 uur een samenSJ een delegatie van de hotel De Kroon terf avonds in hotel De h; Wissenkerke een afsc' ceptie wordt gehot»"1 19 30-21 00 uur. internationale zee- BSbeepvaart passeert op korte «£tand (1000 meter) de kern- eoeirgilecentrale Borssele", -zo zegt de VMZ. Radio-actieve 'Bïemetting bij een ongeval is niet; ondenkbaar. In de rege- ontbreken de bepalingen tot beveiliging van de zee- Kpvaart en die binruen- pvaart B.V. door het in- i van een vaarverbod. „Bet hoeft hier geen betoog", de VMZ, „dat radio-actief ..lette schepen hun gevaar te last zullen verspreiden in I diverse aanloophavens". ^—Igens de VMZ moet naast ^■thans afgekondigde rege- minstens een daarmee sa- langen-d calamiteitenplan de Westerschelde worden iteld. Kritiek heeft de ook op de basisnormen die het rampenplan heeft voor het treffen van maatregelen bij 'het optreden van radio actieve straling in de omge- hiierbij gebruikte nor- ^Vooruitzichten voor vrijdag eu zaterdag, opgesteld door KNMI op woensdag om 18JI0 uur: r plaatselijk regen of motre gen en temperaturen aanhou dend boven normaal. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. »Voor vrijdag: aantal uren 0 tot 3. min temp: 0 tot 4 graden boven normaal, max. temp: 0 tot 5 graden boven normaal, kans op een droge ■fjtiode van minstens 12 uur: 90 procent, kans op een geheel droog etmaal 60 procent. Woor zaterdag: aantal uren zon 0 tot 3. min. temp: 2 tot 6 graden boven normaal, max temp: 1 tot 6 graden boven normaal, kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent, kans op een geheel «oog etmaal: 60 Drocent waterstanden pe waterhoogten van woens- ^iiorgen, meegedeeld dooi 5waterstaat. Konstanz 286 Rheinfelden 210 - 3 Straatsburg 195 pis 10. Plit- jpdorf 364 pis 7. Maxau 421 P'S 5. Plochingen 169 pis. 2 ^Bnnhcim 240 onv. Steinbacl •9 - 3. Mainz 267 - 2. Binger '18 - 4. Kau-b 184 - 3. Triei «1 pis 12. Koblenz 216 - 6 Keulen 197 - 1. Ruhrort 365 onv. Lobith 992 - 4. Panner- «glse kop 959 - 1. Nijmegei 'gft. - 1. IJsselkop 863 onv Berde IJssel 416 pis 10, Deven ter 296 - 11. Monsin 5500 - 20 Borgharen 4045 - 5. Belfek 1223 pis 25. Grave beneden d( sluis 523 pis 8. Morgen, vrijdag 18 janua| Bergen op Zoom 11.43 -Haoswgert 10.57 en 23.44 Terneuzen 10.30 en 23.16. Xnssingen 10.02 en 22.46. Wemeldinge 11.33.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2