pn tizoen Jan Jongbloed 4 punten voor nners ffen" 'rotterdamse 17-22 met eddy Planinc klopt Jan Timman Wiel Coerver niet blij met Rueh Chorzov Uitzending onder protest van Ajax Sporttoto ORANJE VOOR ZWARE OPGAAF LUS Voetbal M- w een miljoen gulden aan prijzen Wijzigingen deelnemersveld zesdaagse van Rotterdam e DICKSON Ponderdag 17 januari 1974 15 -uijnzeel Kitchen Eagle, i Schiedam, TOV l oordwijk en Wibats 2 (jy erdam). Daarnaast is Stee» oger TSB 1, gedegradeei t de hootdklas van de p Phoenix 3, dat evenals loysius 2 kans zag het oenschap te behalen. Bij raauwse reserves is één ging gekomen door de ov hrijving van Rudie van rschoot naar Wilno 1. irmatie met Paul van L„ i Theo Vernimmen wordfS mgevuld door Jo Bogaert jJ ïige speler uit het derde ïgradeerde team, die gr,, oor de dag wist te komen. Wilno 1, dat promovee aar de landelijke Promi vergangsklas, gaat van s et Dicky Jeras. Frits van ooy en nieuweling Rudie Waterschoot, die dus r< li ge overgangsklasse-ei ng heeft. De Vlissingers igedeeld bij Shot '65, evi ens een nieuweling op lam jk niveau, en de voormali vergangsklassers Deso oosendaal, Salamanderi Den Haag), Vriendenschaar Gouda) en Steeds Hoger Gezien de sterke bezetl an Wilno 1 mag tenmL ehoud in deze klas, waai Heen de kampioen proi eert en de twee laagste ter, egraderen, worden venvacktj Twee teams van Middi urg-Zuid gaan in de kan ensgroep landelijke jeugd e Nederlandse titel spek ij de jongens gaat de loen de Vries, Lou Kopmi n Peter Kersten bestai irmatie de strijd aan tej /ibats, vorig jaar vóór MZ erste geëindigd, Sanocal Sc; Jaski, NMB-VDO en Old] deze teams is praktisch ehele Nederlandse jeugdl anwezig. Het trio Christa Slinger, i Roels en Jeanne de Wi an Middelburg-Zuid veneens trachten de aar nét gemiste Nederlam tel te veroveren. Zij hebt ls tegenstandsters de sterl ams van Tanaka, Bui cylla. Megacles en Shot. 1 tenslotte, met Veldta an Noppen en Dert heeft ampioen van Zeeland van hl echt op inschrijving in él andelijke jeugdcompetitie gr ruik gemaakt en de jongr 'lissingers zijn hier in de las ingedeeld bij Intiem '8 rOAD, BKE 2, Vriendes chaar en Frisol-A iin welk roep zij ongetwijfeld een Ir oriete rol zullen gaan speta 4Z 1 speelt aanstaande zate' ag de eerste wedstrijd thill gen Wibats, de MZ-meisji ntvangen dan Buna Vilno 1 het Dordrechtse A ontvangt. HAALT 4 (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM FC Amster- dam-idoelman Jan Jongbloed blijft een ruime voorsprong houden in de strijd om de Eddy PG-trofee, georganiseerd door de sportredactie van Stu dio Spo :T Hij heeft vier punten meer lermanence tot aan de dies moet kloppen, wil ian kritiek verschoond ren". De Schipper, die het :anisatie-comité van cnke «dviezen diende samen iet bekende jury-lid Jï Joerdijk, is vedstrijd. De Schipper: n Rokado hebben reeds gezegd met hun volle® >loeg te zuilen komen t2* en groot aantal van de ste'j ite Nederlande renners. inder Cees Priem, en W® Vaal. Als ook Cees Bal 1* ïog van de partij zou z'Jn leelanid best vertegen»'»^ iigd" Belangrijk vindt Schipper ook voor het pui»_ »p de Bergweg in Goes, ie finish ligt, dat de sloJ litmaal attractiever word' naakt. De renners gaan ners niet vanaf Wilhd'mj, iorp richting Kattendijke neldinge, maar komen zanaf Wilhelminadorp Goes en beginnen dan aa" aatste stuk van pak wev, cilometer via Kloetingf'^ dan HILVERSUM (ANP) Hoewel de voetbalwedstrijd zeker wel Ajax - A.C. Milan gisteravond nenang, dat de Zeeuwse roiwj net een juiste aanpak kan «j roeien tot een belangrv rechtstreeks door de NOS-te- lcvisie is uitgezonden, is dit wel gebeurd onder protest van Ajax, Ajax meent dat de NOS niet het recht had verkregen om de wedstrijd uit te zenden. De Amsterdamse club is te vens van oordeel, dat door te vroege bekendmaking (woens dagmiddag omstreeks 12.00 u.) van de uitzending haar aan zienlijke schade is berok kend. Ajax heeft dan ook kort voor de aanvang van de wed strijd bij de programmaleiding van de NOS geprotesteerd te gen Lde rechtstreekse uitzen ding! Een woordvoerder van Ajax liet tevens weten, dat van lde NOS een schadever 8?edlng van f 108.000,- tot I 150.000,- geëist zou worden Volgens de NOS is de be' slissing om de wedstrijd rechtstreeks uit te zenden ge nomen op grond van een over- vergaard dan zijn clubgenoot Jan Fransz. De stand aan de kop van de ranglijst om de voetballer van het jaar geeft overigens wel een enigszins vertekend beeld, omdat onder meer de spelers van Feyen- oord, PSV, Ajax en FC Twente een wedstrijd minder hebben gespeeld. De achterstallige ontmoetingen worden overigens komende zondag afgewerkt, zodat men dan een beter inzicht krijgt in de stand van zaken. Het klassement van de strijd om de Eddy PG-trofee ziet er als volgt uit: 1. Jongbloed (FC Amsterdam). 148 plinten; 2. Fransz (FC Amsterdam) 144 punten; 3. Vosmaer (Haarlem). 140 punten; 4 en 5. Flinkevleugel (FC Amsterdam) en V.d. Ley (Go Ahead Eagles), beiden 139 punten; 6 tm. 8. V.d. Merkt (FC Am sterdam), V.d. Lem (FC Am sterdam) en Doesburg (Soar- ta), allen 138 punten; 9. Neeskens (Ajax), 137 pun ten; 10 en 11. Brokamp (MVV) en Pahlplatz (FC Twente), 136 punten; 12. De Jong (NAC), 135 pun ten; 13. Jansen (FC Amsterdam), 134 punten; 14. t.m. 17. Overweg (Go A- head Eagles), V. d. Kuylen (PSV), V. Ierssel en Notten (FC Twente), 133 punten; 18 tm. 20. Wentink (FC Am sterdam). V. Kraav (PSV), V Kooten (Telstar), 132 punten; 21 tm. 25. Krol (Ajax). Wild- bret en Nygaard (AZ'67) Wal beek (Sparta) en Kristensen (Feyenoord). allen 131 punten. oeUe-Wemel.din.ge en aan - eenkomst tussen de EBU de mg naar Goes. De Pf?«J Europese Radio Unie en' de Goes juiisit voor de stot-K:lijm UEFA. de Europese Voetbalor- ;ers kan niet anders dan J ganisatie. Deze overeenkomst •essant zijn. Hoewel AOS'a houdt in, dat de UEFA voor Schipper het natuurlijk spjjj wat Nederland betreft namens vindt, dat diverse 9P° c>| Ajaxk toestemming geeft voor PPH hnolo 1 el ,ir\^,l,- ...i_i waaronder Trieo Noble C zero zich hebben terugge een. kan hij met de komst le economische terug, laar wel begrip voor oP° [en. Van hem krijgt ex-c°' in voorheen ploegleider Kavero Chris de Jonge ook een extra pluim oV wielerpet. Voor het feit iet voor elkaar heeft ge een nieuwe sponsor te v ij. café-restaurant SteujlJ Iruinisse. „De Lange" volgens De Schipper "J grote waardering vel imdat in zijn ploeg J>° jehoorlijk aantal 7e1 renners zijn opgenomen een rechtstreekse uitzending in Nederland. Deze overeenkomst heeft in de contacten met Ajax volgens de NOS steeds aus uitgangs punt voor de wedstrijdrepor tage gegolden. Tot in de late woensdagnamiddag heeft Ajax hiertegen ook geen bezwaar gemaakt. De NOS meent, dat Ajax met de eis tot schadever goeding bij de NOS niet aan het juiste adres is. Tevens veronderstelt de NOS, dat er wederom sprake is van een communicatiestoornis tussen Ajax, de KNVB en de UE FA DEN HAAG (ANP) De cijfers van sporttoto nummer 26 zijn: deelnemers: 465.421 bruto inleg: f 1.069.028,-; prij zenbedrag: f 452.198,84. Be schikbaar voor de le, de 2e, de 3e prijs en de premie elk f 1X3.049,71. le prijs: 1 winnaar, die bru to f 113.049,71 ontvangt. 2e prijs: 5 winnaars, die elk bru to f 22.609,90 ontvangen. 3e pnjs: 222 winnaars, die elk feu kolom f 509,20 ontvangen. Indien voor woensdag 6 febru ari geen reclames worden in gediend, ontvangt de eerste Prijswinnaar bovendien het premiebedrag groot 113.049.71 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Ajax heeft voor de tweede achtereen volgende, maal de Supercup in zijn bezit gekregen door tegenstander AC Milan een ongenadige afstraffing van 60 te geven. Maar meer dan met het bezit van de mon- sterachtig-grote bokaal, zal de Amsterdamse formatie ge lukkig zijn geweest met het gisteravond vertoonde spel. In een perfect uitgevoerde show, die de dertigduizend koukleumende toeschouwers in het Olympisch stadion aangenaam verraste, werd AC Milan volledig wegge speeld. Het onrecht van de onverdiende 10 nederlaag, dat Ajax in Milaan werd aangedaan, werd door de gewel dige zege van de formatie van George Knobel, die met Ajax zijn eerste beker won, volledig uit de herinnering gespeeld. Maar even groots als Ajax speelde, was het negatieve optreden van AC Milan. De eens zo trotse superverdedi ger van het Italiaanse voet bal werd met sterren als Rivera en Carl-Heinz Schnel- linger incluis, volledig ont luisterd. Te lang werd ver trouwd op het reeds in de vergetelheid geraakte „Ca- tenaccio" en te lang werd gewacht met de vervanging van oude verbleekte sterren door jong talent. AC Milan, dat vorig jaar op onwaardi ge wijze de Europacup II veroverde, is door de ne derlaag tegen Ajax interna tionaal volledig uitgeteld. Een verlies betekent het nauwelijks. De aanvalsmacht, die Ajax in de eerste helft etaleerde, was nog' duidelijker dan in Milaan. Onafgebroken rolden de Amsterdamse aanvallen in de richting van het door Vec- chi verdedigde AC Milan-doel. Naar hartelust combinerend, „Neeskens fungeerde hierbij als de grote animator, creëerde Ajax zich een aantal redelijke kansen. Jan Mulder schoot in het zijnet, Ruud Krol schoot net voor het Milanese doei langs, Neeskens kopte een voorzet van Gerrie Mühren over de Piet Keizer was er iets te laat bij toen Vecchi d» hal losliet. AC Milan stelde tegenover het Amsterdamse aanvalsge- weld zijn beproefde methode. Samenscholend rond doelman Vecchi en onder leiding van de blonde Karl Heinz Sehnel- linger bepaalden de Italianen zich uitsluitend tot verdedi gen. Slechts Chiarugi had een aanvallende taak, die hij, wan neer hij cloor de snelle Italiaan Rivera werd gelanceerd, niet zonder gevaar voor de Ajax- verdedigirag volbracht. AC Mi lan intussen hanteerde onder de grote Ajax-druk steeds grover methoden om het ge vaar te keren. De Italianen meester in dit circuswerk. voerden hun overtredingen zo geraffineerd uit, dat zelfs de scherpe ogen van top-arbiter Glöcknier ze niet altijd waar namen. Tot de 25eminuut van de eerste helft, toen Neeskens. zond-er aanwijsbare reden on deruit werd gehaaid. De vrije trap werd door de felknokken- de Keizer rustig naar Mulder getikt, die de ba-1 via de bin nenkant van de paal langs Vecchi schoot. Ajax,^ dat zelf tot voor kort een vrij behou dende speelwijze prefereerde, wist ditmaal niet van ophou den. De getergde Ajacieden hunkerden duidelijk naar re vanche. Jan Muilder was hier van een sprekend voorbeeld. Muilder, van wie dinsdag nog werd verondersteld dat hij niet kon spelen, bracht scha duw Maildera tot wanhoop met zijn agressieve acties. In de 35e minuut kwam de verdien de beloning voor Ajax toen Keizer een vrije trap van Rep bekwaam afrondde (20). AC Milan-eoach Rocco had zijn spelers tijdens de rust een meer aanvallende taktiek op gedragen. Een weinig verras sende manoeuvre, omdat een 2—0 achterstand het verlies van de Supercup zou beteke nen. Maar verder dan een naar voren dirigeren van Basioli durfde Rocco blijkbaar niet te gaan. Deze, als verdediger van origine binnen het basis-elftal opgenomen om de in Milaan verkregen 10 voorsprong te verdedigen, kon echter Rivera en Chiarugi weinig steun ver lenen. Ajax liet zich in ieder geval niet imponeren door de met weinig overtuigingskracht uit gevoerde Italiaanse mini-aan vallen. Heel even was er een moment van onoplettendheid in de Amsterdamse verdedi ging, maar de kou-kleumende Stuy corrigeerde dit door de bal bij Chiarugi van de schoen te halen. Jan Mulder beantwoordde de actie van Chiarugi onmid dellijk met een schitterende half-volley die door Vecchi net naast werd getikt. Rocco. ziende dat zijn betontechniek tegen dit Ajax niet van nut bleek, wisselde Basioli uit te gen aanvaller Tresoldi. Ajax bleek van deze stratigsche zet nauwelijks onder de indruk. Ge ïnspireerd door de niet kapot te krijgen Neeskens voerde het een perfecte versie van het harmonicavoetbal uit. Afwis selend fungeerden de Amster damse verdedigers als aanval lers en kon men b.v. Rep op een plaats in de achterste vier vinden. In de 70e minuut kreeg Jo han Neskens, waar hij recht op had, toen hij uit een door kopbal van Hulshof scoorde. Johnny Rep bracht de Italia nen aan de rand van de ont luistering door koelbloedig het vierde doelpunt te scoren. Carl-Heinz Schnellinger com pleteerde het Italiaanse drama, toen hij Krol in het straf schopgebied onderuit haalde. Specialist Gerrie Mühren faal de niet: 50. De fanatiek mee levende toeschouwers in het Olympisch Stadion scandeer den na het door Piet Keizer gescoorde zesde doelpunt „tien, tien" maar slechts door tijdgebrek kwam Ajax hier niet aan toe. HARRY VERMEULEN PARIJS (ANP) Het Ne derlands elftal is voor het toernooi om het Europees kampioenschap voor landen ploegen In een bijzonder zwa re groep ingedeeld. De burge meester van Parijs, Jacques Dominati, toverde gisteren tij dens de loting als tegenstan ders tevoorschijn Italië. Polen en Finland, waarmee Neder land groep vijf vormt. Dit is de enige groep met drie lan den, die deelnemen aan de eindronde om het wereldkam pioenschap 1974. Italië won het toernooi in 1968, nadat eerder de Sovjet Unie (1960) en Spanje (1964) hadden ge zegevierd. De huidige titelhou der is West-Duitsland. De eerste groepswedstrijden mogen gespeeld worden na 1 augustus 1974. Bij gelijk ein digen beslist het doelsaldo. In dien dit gelijk is geeft het aantal gescoorde treffers de doorslag. Is ook dit hetzelfde dan beslissen de wedstrijden tussen de teams onderling. In dien hier geen winnaar uit volgt, beslist het lot. De indeling is: groep 1: En geland, Tsjeehoslowakije, Por tugal en Cyprus. Groep 2; Hongarije, Oosten-rijk, Wales en Luxemburg,. Groep 3: Zuid-SIavië Zweden, Noord- Ierland en Noorwegen. Groep 4; Roemenië, Spanje, Schot land en Denemarken. Groep 5 Italië, Nederland, Polen en Finland. Groep 6: Sovjet Unie, Turkije, Zwitserland en Ier land. Groep 7: België, Oost- Duitsland, Frankrijk en IJs land. Groep 8: West-Duitsland, Bulgarije, Griekenland en Malta. (ADVERTENTIE) mwm VANDAAG START DE 4C* januari (iedere avond 19 uur, zondag 17 uur) I I I en SER CU, PIJNEN, DUYNDAM, GILMORE, KEMPER, KARSTENS, VERSCHUEREN, STAM, DE WIT, e.v.a. tel. kassa Éi SpOftpeleSS (010) 812144 'mm' :E: ggSpoirpauHS ahoy Op alle mogelijke manieren gemakkelijk ÉiinHS? te bereiken met eigen en openbaar vervoer. m. WIJK AAN ZEE (ANP) De winst van Sosonko ver zachtte in de tweede ronde van het Hoogoventoernooi nauwelijks het leed dat de Zuidslavische avonturier grootmeester Planinc veroor zaakte. Laatstgenoemde ver sloeg namelijk Jan Timman Nederlands grote hoop en ver wachting in deze dagen van energiecrisis. Het was een Franse partij met halsbreken de manoeuvres van beide zij den. Uiteindelijk sloeg Pla- ninc's aanval via de B-lijn iets sneller door dan die van Tim man op de F-lijn en dat bete kende een geduchte tcgenstan- valler voor het publiek, dat na de grootmeesterlijke prestaties van Timman in Londen en ROTTERDAM (ANP) „Weer naar Polen", zei trai ner Wiel Coerver toen hij gisteren na het middaguur hoorde dat Feyenoord voor de kwartfinales in het toer nooi om de UEFA-cup te gen Ruch Chorzov had ge loot. „Het is nu precies de ploeg, die ik niet had willen hebben. Het Poolse voetbal is de laatste jaren sterk op gekomen. W(j hebben in elk geval het geluk dat wij eerst uit spelen. Hoewel dat ook maar betrekkelijk is, want je moet toch meestal in de tweede wedstrijd het spel maken en een eventuele achterstand wegwerken". 113.049,71. Wie had Coerver dan liever willen hebben? „Ik had voor mijzelf een lijstje gemaakti Bovenaan stond Stuttgart, daarna kwamen Lokomotive FC Köln. Ipswich Town, Tot tenham Hotsnur en dan Setu- bal". Ruch Chorzov is voor de Limburger toch geen onbeken de. „Toen wij vorig jaar in Warschau waren voor de wed strijd tegen Gwardia hebben we Ruch op de televisie zien spelen tegen Carl Zeiss Jena. Ik vond het toen een sterke, atletische ploeg met uitsteken de vleugels en een formidabe le ausputzer". Die mening werd door Jörgen Kristensen gedeeld. De Deen vond dat Feyenoord het niet zo bést had getroffen. „Het is naar mijn idee de sterkste van de ploe gen die de kwartfinales heb ben gehaald". Wiel Coerver is vast van plan, wanneer de winterstop in Polen voorbij is, Ruch te gaan bekijken. „Ik heb ze toen wel op de televisie gezien maar ik heb niet zitten kijken met het idee dat ik een nieu we tegenstander zat te obser veren". Wanneer Feyenoord op 6 maart tegen Ruch speelt, hoopt Coerver weer te be schikken over Henk Wery. De Rotterdamse vleugelspeler, die in Warschau tegen Gwardia een zeer ernstige liesblessure opliep, die operatief werd ver holpen, trainde gisteren weer voor het eerst met de bal. „Het ging goed", aldus Coer ver, die binnen korte tijd ook weer kan beschikken over de aan een meniscus geopereerde Dick Schneider, die over en kele dagen weer een wedstrijd in het C-team speelt. Wim van Hanegem komt in de wedstrijd tegen Ruch op bekend terrein. „Ik heb in 1969 met het Nederlandse elf tal in Chorzov tegen Polen ge speeld. Dat was een kwalifica tie wedstrijd voor het wereld kampioenschap van 1970. We verloren met 21. Henk Wery miste toen een strafschop. Ge makkelijk krijgen we het niet want het publiek kan daar be hoorlijk tekeer gaan". De loting voor de kwartfina les van de Europacup-toer nooien had het volgende resul taat: UEFA-cup: TB Stuttgart (WD1) - Vitoria Setubal (Port), Ipswich Town (GB) - Lokomotive Leipzich (ODl), 1 FC Köln (WD1) - Tottenham Hotspur (GB), Ruch Chorzov (Pol) - Feyenoord (Ned). Europacup bekerwinnaars (kwartfinales): AC Milan (It) - Paok Saloniki (Griek), AFC Magdeburg ODI) - Beroe Sta- ra Zagora (Bul), Sporting Lis sabon (Port) - FC Zürich (Zwi), Borussia Mönchenglad bach (WD1) - Glentoran Bel fast (N. Ierl). Europacup landskampioenen (kwartfinales): Bayern München (WD1) - CSKA Sofia (Bul). FC Basel (Zwi) - Cel tic Glasgow (Schot), Rode Ster Belgrado (Z SI.) - Atleti' co Madrid (pa), Spartak Trnava (Tsjech) - Ujpest Doz- sa (Hong). Hastings min of meer op een nerhaling rekent De tweede ronde in hotel Kanniamerduin verschilde he melsbreed van de sparring van dinsdag, waarin de hard handige man-tegen-man-duels ontbraken. Sosonko, won in de ochtenduren de hangpartij te gen Quinteros met afgemeten manoeuvres. In de namiddag kreeg hij van doen met de jonge Hongaar Adorjan - die ooit eens een Niemeijer-t.oer- nooi brillant won - en ook heden in perfecte vorm leek. Wederzijds werd op fantasti sche complicaties ingegaan, dusdanig, dat het voor com mentator Jongsma - en met hem de hele stampvolle zaal toeschouwers - naarstig snnor- zoeken bleef. De materiaalver houding (Adorjan een stuk meer en zwart drie vrij pion nen) noopte waarschijnlijk tot remise. Eertijds schreef men dan - beiden stonden gewon nen. Langeweg verdient waarde ring en medegevoel. Geduren de de gehele partij tegen Ghi- tescu had hij de leiding. Dip liet hii zich in tijdnood ontfut selen. Plotseling bleek daar dc doodstraf op te staan. Ietwat stoffig verloor de Bulgaar Ra- dulov tegen de Amerikaan Browne, wiens Australische paspoort nauwelijks geloof waardig is. De Bulgaar deed het, in een toch overbekende variant van de Siciliaan. wat te rustig, boette een pion in en werd vervolgens vrijwel me chanisch om ziin schakersle ven gebracht. Hij keek daarbij urenlang als een treurende bulldog de arena in, zo kijkt hij overigens ook als hij beter staat. De renvses waren het ver melden niet waard, evenmin de mat-in-een-zet, die de Westberlijner Hecht aan de Hongaar Fortintos toebracht. Deze stortte zich in het eigen zwaard toen zijn troepenmacht totaal ontredderd was. In de meesterafdelinig spreken dc Nederlanders vooralsnog een pittig woordje mee. Zowel Van Scheltinga als oud-lands- kampioen Kuijpers staan in het voorste gelid. De uitslagen zijn: Grootmeestergroep 2e ronde: Matulovic (Zd SI) - Pomar (Sp) afgebr. Quinteros (Arg.) - Donner (Ned) Vi'/2, Ador jan (Hong) - Sosonko (Ned) 1/2, Ree (Ned) - Enklaar Ned) !4Vi>. Radulov (Buig) Browne (VS) 01, Lange- ADVERTENTIES) weg (Ned) - Ghitescu (Roem) 01, Hecht (Brd) - Forintos (Hong) 1—0, Planic (Zd SI) - Timman (Ned) 10, afgebro ken partij le ronde: Sosonko (Ned) - Quinteros (Arg) 10, Stand na 2 ronden: 1-4: Pla nic, Browne, Sosenko, Hecht l'/ï put., 5-10: Ghitescu En klaar, Donner, Adorjan, Ree, Radulov 1 pnt., 11-12: Pomar, Matulovic Vz pi 1 afgebr, 13- 14: Timman, Quinteros Vz pnt., 15-16: Forintos, Langeweg 0 pi 1 uitgesteld. Meestergrpep 2e ronde: Gar cia (Cuba) - Popov (Buig) Y2, Van Scheltinga (Ned) - Baljon (Ned) 10, An unac (Zd Si) - Kurajica (Zd Si) sifgebr., Hachtiar (Indj - Har- toch (Ned) afgebr., Kuijpers (Ned) - Dicks (Ned) VzVz, Eising (Brd Tarjan (VS) - afgebr. Mof (Brd) - Keene (Eng) V2— Jï /'ei (Pol) - Ciocaltea jem) J/2'A', (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Tijdens de zesdaagse van Bremen is het tot een handgemeen gekomen tussen de Westduitsers Wolf gang Schulze en Dieter Kern- per. Schulze gaf Kemper en kele slagen op het hoofd. Kemper moest toen naar een ziekenhuis worden vervoerd. Ook Tïlaus Bugdahi kwam in het hospitaal terecht. Hij moest behandeld worden we gens een abces aan het zit. vlak. Als gevolg van deze ontwik kelingen heeft Peter Post de wedstrijdleider van de zes daagse van Rotterdam, die vanavond begint, zijn deelne mersveld gewijzigd. Bugdahl en Kemper vielen af en Loe- vestijn en Deloof zijn er bij gekomen. Verder koppelde Post Kees Bal aan Gerard Koel (Bal zou oorspronkelijk met Karstens rijden), die nu met de Duitser Hempel een ploeg zal vormen). Het deelnemersveld aan de zesdaagse van Rotterdam ziet er nu als volgt uit: Loevestiin- Deloof, Koel-Bal, Duyndam- Pijnen, Verschueren-Debos- scher. De Wit-Van Leeuwen. Delatorre-Morbiato, Gilmore- Stam, Van Tol-Priem, Kar- stems-Hempel, Merckx-Sercu, Van Lanoker-Moerioux, Brar- ke-Peelman. en Dean-Per- kins. CARAVANS Een Dickson 806 LS sta-caravan is één van de hoofdprijzen in de Nationale Puzzelaktie voor de Stichting Natuurbehoud en Natuurbeschermingseducatie in deze krant. De caravan is ontworpen naar de meest moderne recreatie-eisen. De wanden, evenals het dak en zelfs de vloer zijn geïsoleerd. Wanden en meubels in teakkleur uitgevoerd. Waarde ca. 10.000.-. Aangeboden door Dick Wissink, die u uitnodigt de caravan bij eon van de vele dealers te komen bezichtigen. U kunt 'm winnen wanneer uyoor ƒ1.- meedoet aan de puzzelaktie.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 15