VERONTWAARDIGING LEIDDE TOT HANDTEKENINGENACTIE Leerlingen huishoudschool mochten niet meer overblijven Bibliotheek in Hulst overspoeld Open Bejaardenwerk moet voortbestaan Roet blakert woning zwart vat Nederlands Kamerorkest 9 februari in De Halle Raad Aardenburg zuster Jeanne druk bezocht „GESPREK MET STICHTING ZWINHOEVE NOG NIET NODIG" ie stad streek 1wmmBsammtBmmrn BRILJANT Burgemeester Sluis Succes voor Gaaikema in Den Dullaert Vergaderingen bietentelers BEJAARDENCONSULENT: OORZAAK ONBEKEND Lezing over EEG-beleicl ALARMPLAf inder zacht Zaterdag 12 januari 1974 MIDDELBURG De stichting „Uit in Zeeuwsch- Vlaanderen" presenteert als een „special" voor de ko mende weken een concert door het Nederlands Kamer orkest in „De Halle" te Axel. Tijdens dit concert treden twee bekende solisten op: Han de Vries en Thomas Magyar die het concert voor hobo en viool van J. S. Bach zullen vertolken. In het pro gramma, waarin naast wer ken van Bach ook composi ties van Handel en Haydn worden gespeeld, is als mo dern werk een compositie van. Arnold Schönberg opge nomen, namelijk verkliirte Nacht". Het Nederlands Ka merorkest, concerteert op za terdag 9 februari in de Halle te Axel. Andere evenemen ten in de komende weken zijn onder meer een filmcir cuit waarin rolprenten die zelden plegen te worden ver- toond (een initiatief van jeugd en muziek aan pu bliek worden voorgesteld, alsmede een concert door het gewestelijk orkest van Zuid- Holland (26 jan. in de kerk van Westdorpe) met als so listen Wilma Driessen (so praan) en Bernhard Kruijsse (bas). Op 29 januari gaat in de Middelburgse Schouwburg „De Wilde Eend" van Hen- rik Ibsen in een vertolking door het Zuidelijk Toneel Globe. In de zgn. actueel- serie wordt op uonderdag 7 februari in de Middelburgse Schouwburg een stuk solo toneel geboden door Jules Croiset. Het gaat hierbij om een toneelportret van Vin cent van Gogh. Op 19 janua ri, eveneens in Middelburg, speelt de toneelgroep Globe het levensechte stuk ,,'n vleug van honing". Er is, voor wat het evenementen programma in Zeeuwsch- Vlaanderen betreft een wij ziging aangebracht. De voor stelling van „Hamiet-Kies" in Oostburg (25 januari) kan wegens ziekte van Arturo Corso, om wie de hele pro- duktie draait, niet doorgaan. Een ander hoogtepunt uit het evenementenprogramma voor de komende weken is een optreden van Henk El- slnk op 23 januari in „De Vroone" te Kapelle. (Van een onzer verslaggevers) HULST Leerlingen van de huishoudschool in Hulst hebben de afgelopen week een handtekeningenactie ge houden om hun afkeuren te bewijzen over het feit, dat ze niet meer op school over mochten blijven. plicht om die kinderen binnen te houden". Volgens de schooldirectie berust de deining onder de ouders op een misverstand. Verschillende leerlingen zou den ten onrechte uit de mede delingen hebben afgeleid, dat de maatregelen meteen zouden ingaan. „Maar daar is geen rake van", aldus de adjunct directeur. Overigens blijkt uit het eerste briefje, dat naar de ouders is gestuurd, het tegen deel. Inmiddels zijn de ouders al weer op de hoogte gebracht van andere regelingen. Vol gens het commentaar van de adjunct-directeur zijn de pro blemen inmiddels opgelost. (Van een onzer verslaggevers) HULST. De nieuwe bibliotheek in het sociaal-culturele cen trum „Den Dullaert" in Hulst is vrijdagmiddag letterlijk over spoeld met honderden bezoekers. Onder hen was ook een groot aantal mensen, dat van de gelegenheid gebruik maak te om zich aan te melden als abonnee. Anderen kwamen de nieuwe accommodatie bezich tigen of boeken lenen. Zoals bekend is de bibliotheek afge lopen week wegens de verhui zing geslopten geweest, zodat nogal wat leden even geduld hebben moeten oefenen. Zo druk werd het vrijdag in de loop van de middag, dat directrice Monika van Vooren en haar medewerksters han den te kort kwamen om ieder een op zijn wenken te bedie nen. Monika: „Dat het druk zou worden hadden we wel verwacht, maar dat er zoveel belangstelling zou zijn, hebben we niet zien aankomen. We staan momenteel met vier mensen te helpen, maar het zijn er nog drie te weinig". Overigens had men gister middag nog geen duidelijk overzicht van het nettoresul taat van deze eerste dag in het nieuwe gebouw. Tot ongeveer 16.00 uur viel het met de be langstelling nogal mee, maar daarna liep het bezoek finaal uit de hand. Erg positieve re- (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG De raad van Aardenburg krijgt aan staande dinsdag een voorstel om de subsidie aan de Streek- jeugdcentrale te verhogen tot 8.747,84. Tot op heden be droeg de subsidie I,per in woner. Van dit laatste wil men afstappen als inderdaad het gevraagde krediet gevo teerd kan worden. Door een rijksregeling blijft slechts 20 procent van de te verlenen subsidie voor rekening van het rijk. De raad zal zich ook moeten uitspreken over de wenselijk heid om. schoolreizen van de o.l.s. te blijven subsidiëren. Tot op heden bedroeg dat f 1. per deelnemende leerling. Er zijn stemmen opgegaan dit be drag te verhogen, maar nok om die subsidie af te schaffen Het woord is aan de raad. Er komen ook enkele verho gingen van erfpachtcanons aan de orde, waarbij het college geen bezwaar maakt als de canon in twee termijnen wordt betaald. Het bedrag per leer ling wil het college vastge steld zien op 205.-. Van het waterschap het Vrije van Sluis zal een watergang worden overgenomen. Het politiebu reau tenslotte zal aangesloten moeten worden op het gasnet, evenals de bijbehorende dienstwoning van de groepsco- mandant. Men wil het bureau met gasgevelkachels gaan ver warmen. Voor aansluiting en aanpassing van de bestaande schoorsteen in de dienstwo ning is een bedrag geraamd van 550,-. Tevens zal volgen de week dinsdag de begroting 1974 worden behandeld. acties vielen er te beluisteren met betrekking tot de indeling van de nieuwe bibliotheek en het sociaal-culturele centrum, dat momenteel dagelijks al honderden belangstellenden krijgt te verwerken, hoewel het pas op 1 februari officieel wordt geopend. „Den Dullaert" stond gister middag om kwart voor vier ook even centraal in het pro gramma „Zoeklicht", waarin de NOS-radio aandacht be steedt aan regionale aangele genheden. Uitgezonden werden interviewtjes met directeur H. die Gucht, voorzitter J. Stolte en burgemeester P. Molthoff. De heer Stolte vestigde er on der meer de aandacht op, dat de bouw van het sociaal-cultu reel centrum het resultaat is van particulier initiatief. Bur gemeester Molthoff voegde er aan toe, dat de gemeente aau de verwezenlijking medewer king heeft verleend, omdat de afgelopen jaren duidelijk be hoefte is gebleken aan een dergelijke accommodatie. De Hulster burgemeester voegde er aan toe, dat met de bouw een bedrag van 3,2 miljoen gulden gemoeid is geweest, onder meer bijeengebracht met gemeente-, provincie- en rijkssubsidie. (Van onze correspondent) HULST Zeer velen heb ben van de gelegenheid ge bruik gemaakt om afscheid te nemen van zuster Jeanne-An- drée, die per 1 januari haar taak als directrice van inter naat „Baudeloo" heeft neerge legd. Onder hen die persoonlijk afscheid kwamen nemen be vonden zich onder meer bur gemeester P Molthoff. colle ga's van andere scholen in Hulst en talrijke personen van instanties waarmee de schei dende directrice tijdens haar werk te maken had. Zoals bekend heeft zuster Jeanne-Andrée een functie aanvaard als leidster van ge- zinsverzorgolers in Breda en wordt zij daar tegelijkertijd maatschappelijk werkster. Zij heeft 19 jaar in Huist ge werkt, aanvankelijk als stu dieleidster, terwijl zij tevens verbonden was als lerares aan de huishoudschool. Onder de scheidende zuster zijn op het internaat heel wat veranderin gen ingevoerd. Zuster Jeanne- Andrée wordt opgevolgd door mevrouw Wiigerangs-Joostens. waarmee men gisteren kennis kon maken. De heer Wijger- garags, haar man, is benoemd tot adviseur van directie, leid sters, ouders, kinderen en be stuur. (ADVERTENTIE) FLONKERENDE PRACHT IN VELE FACETTEN JUWELIER-HORLOGER LANGE NIEUWSTRAAT 26 HULST (Van een onzer verslaggevers) 4 SLUIS Een gesprek met de stichting Zwinhoeve, waar in verenigd zijn de camping bewoners van de gelijknamige camping, acht het Sluisse col lege van b. en w. nog prema tuur. „Wij kunnen namelijk nog weinig zeggen over de plannen in de Zwinpolder", al dus burgemeester mr. H.van den Beid. Hij ha'd in zijn nieuwjaars rede wel de hoop uitgesproken dat dit jaar in deze polder met de toeristische woningbouw begonnen kon worden. Naar dit gesprek was 'gevraagd door de heer O. de Milliano die erop had gewezen dat een des betreffende brief van de stich ting nog steeds niet bij de raad was gearriveerd. Hij sprak hierover zijn onvrede uit, waarin hij werd bijgeval len door de heer A. de Badts. „Het gaat alleen om het juiste tijdstip van aanbieden", aldus de heer Van den Beid, die beloofde de zaak nauwkeurig in de gaten te houden. (Van een onzer verslaggevers) HULST De cabaretier Seth Gaaikema heeft de to neelzaal van het nieuwe soci aal-cultureel centrum Den Dullaert in Hulst ingewijd met zijn programma „Elf Verdwa zingen". Hij deed dat overigens voor een nagenoeg uitverkochte zaal. De belangstelling voor dit eerste optreden bleek na melijk zo groot dat te elfder ure het aantal zitplaatsen uit gebreid moest worden. Het moet overigens gezegd worden dat de toneelzaal van Den Dullaert niet aan zo'n erg groot bezoekersaantal plaats kan bieden. Daar staat echter wel tegenover dat de indeling van diezelfde zaal zodanig is dat het publiek nauw wordt betrokken bij het gebeuren op het toneel en dat komt alleen maar ten goede aan de sfeer. Dat bleek ook gisteravond duidelijk. Succes heeft Seth Gaaikema donderdagavond in Hulst zeker gehad. Het pu bliek genoot merkbaar van zijn programma dat overigens nauwelijks echte hoogtepunten bleek te bevatten maar wel verschillende dieptepunten. Na de kerstvakantie heeft een groot deel van de ouders van directrice zr. Van de Avoort een laconiek briefje gekregen, waarin werd mede gedeeld, dat de subsidie op het toezicht bij het overblij ven per 1 januari was inge trokken en dat de „oudere" leerlingen daarom na 12.15 u. zelf een gelegenheid voor de "nch dienden te vinden. Voor de meeste meisjes be tekende dat, dat ze tussen het middaguur ergens in de stad onderdak moesten vinden of hun meegebrachte boterham men heimelijk onder de les moesten nuttigen. Een deel van de problemen is overigens inmiddels opge lost, doordat de directrice van de school op het besluit is teruggekomen. De leerlingen mogen nu wel overblijven als ze bereid zijn daarvoor de dubbele vergoeding te betalen dat tot voor kort gebruikelijk was. Niet alleen de leerlingen, maar ook sommige ouders zijn verontwaardigd over de gang van zaken rond het overblij ven en de wijze waarop zij van het één en ander op de hoogte zijn gebracht. Een van hen is M. de Bouvré uit Axel. Hij staat achter de handteke ningenactie van de leerlingen, omdat hij het onverantwoord vindt, dat de schoolleiding aanvankelijk op het punt stond, dat de leerlingen tij dens de middagpauze de stad maar in moesten. „Middel eeuwse toestanden", aldus de heer De Bouvré. „Het is geen werk om die kinderen voor het blok te zetten en er is volgens mij ook geen enkel overleg gepleegd. Het onder wijzend personeel heeft de (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTF.RZANDE Voor 4e leden en contractanten van de Suiker Unie in Zeeuwsch- Vlaanderen werden er volgen de week drie vergaderingen gehouden, waarop zal worden nagekaart over de bietencam pagne van 1973 en zal worden gesproken over de inzaai van suikerbieten in 1974. De zogenaamde sub-kring vergaderingen worden gehou den in Oostburg, op dinsdag 15 januari in hotel Du Com merce, in Kloosterzande op 17 januari in hotel Van Leuven en op vrijdag 18 januari in De Halle in Axel. (Van een onzer verslaggevers) C ADZ AND De bejaardenconsulent G. Verduyn heeft gis teren op de raadsleden van Zeeuwsch-Vlaanderen een harts tochtelijk beroep gedaan het werk, dat is begonnen met het experiment Open Bejaardenwerk, voort te laten bestaan. „Niet voor mij zelf, maar voor de duizenden bejaarden die de streek kent en die behoefte hebben aan het werk waarmee thans bc- gonne is". Hij zei dit tijdens zijn inlei ding op een voorlichtingsbij eenkomst die op het Vor mingscentrum Hedenesse was belegd door de drie West- Zeeuwsch-Vlaamse gemeente besturen. De bedoeling hier van was dat de raadsleden geïnformeerd zouden worden over het werk van het project Open Bejaardenwerk, de stichting Maatschappelijke Dienstverlening en de Streek" Jeugdcentrale. Bijzonder fel keerde Ver duyn zich tegen 'n tendens in het Aardenburgse gemeentebe stuur geen gemeenschappelij ke regeling aan te gaan voor het Open Bejaardenwerk. „Onbegrijpelijk", zo zei hij. „Enquêtes hebben duidelijk uitgewezen dat onder de be- aarden behoefte aan ons werk bestaat. Ondanks buren hulp etc. zijn er ettelijke een zame bejaarden, die reuzeblij zijn met het huisbezoek dat vrijwilligsters plegen te doen. Die vrijwilligsters, werkzaam in de afzonderlijke kernen in contactgroepen, kunnen een coördinerende instantie niet missen, want dan is binnen twee jaar het hele bouwsel weer in elkaar gezakt. Het project, als experiment ge start, moet doorgang vinden. Het mag niet worden afgewo gen tegen baten en lasten, want na Nederlandse verhou dingen wordt in West- Zeeuwsch-Vlaanderen slechts een luttel bedrag besteed aan bejaardenwerk. Het is bepaald geen weggegooid geld". De heer Verduyn was een der drie inleiders. De heer F. van Waes lichtte de maat schappelijke dienstverlening door, en somde op, op welke wijze groeperingen en indivi duen gebruik maken van de stichting, die met zijn 120 me dewerkers een grote vlucht heeft genomen. Voorzitter R. Wasterval van de Streek-Jeugdcentrale ten slotte ceil, dat zijn stichting voor de keuze stond uit te groeien tot een stichting voor opbouwwerk met jeugd- en jongerenwerk als verlengstuk, of een stichting voor jongeren- en jeugdwerk. In dit laatste geval wil men vier buurt- of clubhuizen met een vaste lei ding installeren in de grotere kernen van de streek, met de pendances in de kleinere. „De streek is thans rijp voor een dergelijke aanpak en hoe vreemd het ook klinkt, de fi nanciën vormen niet het pro bleem". Hij vroeg de aanwezi ge raadsleden, slechts 14 van de uitgenodigde 39 kwamen opdagen, hierover eens mee te denken. Na de inleidingen en een korte lunchpauze, bespraken de aanwezigen in kleine groepjes de problemen van de onderscheiden stichtingen, waarna tijdens een plenaire zitting de zaak werd sahtenge- vat. HULST Vanavond wor den voor de Oost-Zeeuwsch- Vlaamse topbiljartcompetitie vrijwel de laatste competitie restjes afgewerkt van de eer- cmtsepetoceiitelft. h ste competitiehelft. De Hulster vereniging 't An ker gaat in het café van Cor Nagtzaam te Hulst op bezoek bij 't Centrum. Marionette uit Hulst ontvangt in het café van Willy van Swaal aan de grote Bagijnestraat te Hulst het Westdorpe BC 't Raedhuys, Tovak uit Koewacht speelt thuis tegen hekkesluiter STC. Na deze wedstrijden moet er voor de eerste competitiehelft alleen nog gespeeld worden de wedstrijd Excelsior - BC 't Raedhuys. Een wedstrijd die geprogrammeerd staat vooi za terdagavond 19 januari. 0 Vettige roet in de woonkamer. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Een roetvor- niing van onbekende oorzaak heeft de woning van mej. J. Heibrink aan de Grote Beer in Oostburg zwartgeblakerd. Een vette zwarte laag heeft zich langs wanden in kamer, gang, en slaapkamer genesteld. Boe ken, vloerbedekking, t.v. en meubilair krijgen langzaam 'n zwarte laag. „Ik snap er niets van", aldus mejuffrouw Heitbrink. „Het gaat nog steeds door en ik heb geen idee waar het vandaan komt, het is om moedeloos van te worden". Zij heeft de wo ningbouwvereniging hiervan op de hoogte gesteld. „Die kwamen met vier man sterk- kijken en maakten allerlei in sinuaties. Eerst dachten ze dat het van een olielamp kwam, die ik heb. Maar die gebruik ik nooit. Toen dachten ze dat ik een barbecue in de kamer had gehouden, maar waarom begint het dan in de gang en slaapkamer ook? Toen dachten ze aan een bepaalde stofwisse ling, tot ik vorige week een aangetekende brief kreeg, waarin stond dat de roet ge vormd was door de wijze van bewoning. En of ik maar a00,- wilde betalen, dan werd het opgeknapt", zo zegt ze. Zij schakelde obk de c.v.- installateur in. „Volgens mij komt het van de radiatoren van de verwarming, want daar is de roetvorming begonnen. Die nam een stukje behang mee en zei dat het roet was. Ook bouw- en woningtoezicht van Oostburg kon de oorzaak niet vinden en het college van b. en w. dat ik had ingescha keld zei mij per brief dat er niets nan +e doen was en dat alle betrokken partijen een grondig onderzoek hadden in gesteld". Zij laat het er niet bij zitten en heeft zich nu gewend t,ot het provinciaal bureau voor bouw- en woningtoezicht. „Als het mijn schuld is wil - ik het zelf best schoonmaken, maar ik wil weten wat de oorzaak is, anders kan ik vol gende week weer beginnen, want de roetvorming gaat nog steeds door. Al mijn spullen gaan eraan en ik heb pas nieuwe vloerbedekking. De in sinuatie dat het mijn eigen schuld is vind ik belachelijk. Ik ga toch geen kaarsen etc. branden in de badkamer en daar zet de roetvorming zich ook al door. Het moet maar eens goed uitgezocht worden". „Het is geen geval afkomstig van de verwarming", aldus de heer W. C. van der Hooft, voor zitter van de betrokken wo ningbouwvereniging. „Wij zijn met bestuur enn deskundige van de verwarming plus de ar chitect gaan' kijken. Wat het is weten we niet. Maar het is wel opmerkelijk dat deze klacht in de andere 100 woningen van deze nieuwbouwwijk niet voor komt". De woningbouwvereniging heeft daarom mej. Heitbrink gesommeerd 500, over te maken voor herstel van de wo ning. „Voorzover wij het kun nen bekijken komt het door de wijze van bewoning, maar be wijzen kunnen we het niet". DE politie in Arnhem heeft de 33-jarige Enschedese bankwer ker A. K. gearresteerd. Hij wordt ervan verdacht gestolen cheques te hebben verzilverd voor een bedrag Van f 8.000. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Het markt- en prijsbeleid in de EEG" zal op dinsdag 29 januari in Hulst worden besproken door secre taris W. Kwakernaak van de hoofdafdeling akkerbouw van het landbouwschap in Den Haag. Hij doet dat s peciaal voor de leden van de NCB kring Hulst om 19.30 uur in de Ko ning van En: land. Te ver wachten is, dat op 21 januari de voorstellen omtrent markt en prijsbeleid en de marktre gelingen in Brussel bekend zullen zijn. De heer Kwaker- naak zal deze gegevens ge bruiken om de verschillende produkten te behandelen Ook leden van KVO en KPJ kun nen de bijeenkomst bezoe ken. Zaterdag 12 januari 1974 medische diensten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg, ter N. Rijk, Oude Rj straat 2 te Aardenburg 01177-1466. Axel, dokter Boor, b.g.g. 0115T-1451. Borssele en Nleuwdorp, praktijk van dokter R wordt waargenomen dokter Geiderblom Nieuwdorp, tel. 01196-327, Cadzand, Retranchement, S| en Zuidzande, dokte: Meijer te Souis, tel. 01 1366. C'inge, Koewacht en St.-J steen, dokter H, tel. 01140-2361. Driewegen, Hoedekenske 's-Heerenhoek en Overal de praktijk van de huij sen J. Geldof, J. Kole e: Wöstmann wordt tot na dagochtend 8-00 uur waa| nomen door dokter Zwartelé, Werrilaan 4: 's-Heerenhoek, tel. 1280. Goes, dokter S. Buijs, kestraat 3, tel. 5462. Hoek, Philippine en Sluii dokter H Hofstee, Juli straat 10 te Hoek, tel. 0! 1345. Hulst, dokter W. Gielen, 2969. Kloosterzande, dokter Burg, Groenendijk 52 Hontenisse, tel. 01148-1 Tot maandagmorgen 'uur. Middelburg, dokter P. Si Oosterscheldestraat 2 4664 (zaterdag) en dokti de la Hayze, Seisdam tel. 4305 (zondag). merswaal, dokter J. Je te Hansweert, tel. 0 1344 voor de dorpen 1 weert en Yerseke. d A. Constandse te Kral dijke, tel. 01134-1444 voi dorpen Krabbendijke, S ningen en Rilland-Bath. Sas van Gent e.o., dokt du Puy, Stationsstraat Sas van Gent, tel. 1777. Terneuzen, dokter K. Jii Oesterputten 2, tel. 1 2303. Viissingen, dokter D. Bont 2233 (tot zaterdag uur) en dokter A. van tel. 3459 (van zaterdag uur tot zondag 24.00 uur) Wolphaartsdijk, 's-H. Au kerke, Heinkenszancl en Zaamslag, dokter W. Fra; Plein 42, tel. .1244. TANDARTSEN O.Z. Vlaanderen, tandarts van der Lee, Walstraat Axel, tel. 01155-1686 ie dag van 10.00-10.30 18.00-18.30 uur, zondag 12.00-12.30 uur)- W.Z. Vlaanderen, tandart Streefkerk te Breskens, 01172-1498 (zaterdag zondag van 12.00- uur). Walcheren, tandarts P. penbeirg, Chopinlaan I Viissingen, tel. 01' (zaterdag van 9.00- uur, zondag van 11.00- uur Z. en N. Beveland, tandart Hage, Grote Kade Goes, tel- 01100-6727 d dag en zondag van 10.00 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag, doktert Cvsouw, te Axel, tel. 1- 1488. N. en Z. Beveland, dl. Karelse te Heinkenü tel. 01106-1290. W.Z. Vlaanderen, dokter H v.d. Vijver te IJzendijks .01176-1388. WIJKVERPLEGING Goes, zr- T. Coomans, 7970. Ellewoutsdijk e.o., zr. Fr.' Werrilaan 15 te 's-HeS hoek, tel. 01105-1769. Groot Axel en Zaamslag.: v. Exel, Polderstraat (Van een on: I HEINKENSZAND is de meest verregaan* Waarin het „alarmplan siel. Het alarmplan beschrijft cuatie zal gebeuren. De meringsregeling werd gist persconferentie in het gen Het alarmplan kerncentra Borssele kent vijf verschillei «le fasen van alarm. Evacuat daarvan de laatste. Fase edt in werking wanneer «Irijfsleiding vaji de keri centrale meedeelt dat er on standigheden zijn die kunne leiden tot een verhoogde ui stoot van radioactiviteit e aanleiding kunnen geven ti maatregelen ter beschermin fan de bevolking. De bedrijf: leiding moet dit meedele aan de burgemeester va: Borsele en tegelijker-tijd aa het alarmcentrum voor Mie den- en Noord-Zeeland D laatste alarmeert op zijn beui 14 diensten en instanties, di op de een of andere' wijz betrokken worden bij de hulp verlening. Fase 2 het hoofd van B.B vormt een centraal com mando. Het politiepersonee ■«ordt bijeengebracht. De ver ifcersposten worden bemanc Het benodigde vervoer voo fase 3 wordt geregeld. Voorbe re:d wordt de registratie vai eventueel te evacueren perso nen en de eventuele distribu tie van jodiumtabletten. J Fase 3 de toevoerwegel naar een bedreigd gebied me radioactieve besmetting wor 3én afgesloten. De bevolkin) in dit gebied wordt gewaar skuwd met luidsprekerwa gfins. De politie ontruimt he gebied in de nabijheid van d( kerncentrale. Daarbij word' als uitgangspunt genomen eer zène met een straal van an derhalve tot twee kilometer Ii^ deze fase ook registratie er zAïodig afvoer van personen die uit het bedreigde gebiecl kernen en uitreiking aan hen var. jodiumtabletten. ^■"ase 4 de aangewezen sector ep de evacuatieroutes worder afcesloten. I)e bevolking v.Brdt gealarmeerd door luid- sWekerswagens en/of sirenes. hulpverleningsdiensten winden ingezet. Geregeld wBrdt naar welke gemeenten dt [evacués worden gebracht. jHfase 5 het centraal comman do maakt de evacuatieroutes bekend. De rijkshoofdinspec teur voor het verkeer zorgt voor vervoermiddelen voor e\|acuatie. Gemeenten worden gewaarschuwd dat er evacués ^Bikomen. Geneeskundige pusten worden ingericht. Deze vyf fasen hoeven niet in volg- rooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door he: KNMI op vrijdag om 18.00 uu aanhoudend wisselvalig en minder zacht. Weersvooruit zichten in cijfers gemiddeld oter Nederland. T Voor zondag: ^■kantal uren zon: nul tot 3. Min temp.: 2 tot 6 graden boven normaal. Max. temp.: 2 tot 6 graden boven normaal. ■Bns op een droge periode van minstens 12 uur: 60 pro cent. Kans -op een geheel djoog etmaal: 30 procent. ^■voor maandag: JAantal uren zon: nul tot 3. --- Zaamslag, tel. 01153-13131 Mi i. temp.: 1 tot 5 graden ,1 bb—- Hoek, Sluiskil en Pliilif zr. Villerius, Rozenlaan Hoek, tel. 01154-1495. Sas van Gent, zr. J. v. 9:' laer, Beneluxstraat 123 01158-1916. Terneuzen, zr- Leenhoul Steenbergenlaan 68, 3360. Goes, 5255. APOTHEKEN Zeeuwse apotheek. Middelburg, apotheek - Boogert, Vrijlandstraal tel. 2789. Terneuzen, apotheek Ha® tel. 2060. Viissingen, apotheek J. 'f Sande, Badhuisstraat 1 tel. 2066. (ADVERTENTIE) OFF K.T.V. HI-FI - STEREO APPARATUUR Bven normaal. Max. temp.: nul tot 5 graden boven nor maal. Kans op een droge peri- ocle van minstens 12 uur: 70 ■ocent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. a-DEN HAAG (ANP) De ^pterhoogte van vrijdagmor gen, meegedeeld door Rijks waterstaat: Konstanz 287 -1 Rh unfelden 206 onv., Straats- bUi g 182 onv., Plittersdorf 362 Plus 9, Maxau 422 plus 7, Plo- j®mgen 160 -4, Mannheim 242 bteinbach 151 plus 1 Munz 274 plus 10, Bingen 154 tE Vi„Kaub 189 Plus 14- 334 -10, Koblenz 2 -6 2{)< Keulen 195 plus 12, Ruwt 337 plus 12, Lobith aan l4' Pannerdense kop Plus 11, Nijmegen 759 W 14, IJsseikop 850 plus 1, 2Ir a Hïel 400 onv- Deventer -3. Monsin 5492 -2, Borg- Hr50 o.3978 "4°. Relfel'd 1178 Grave beneden de f? 509 plus 4 B^orgen zondag 13 januari. Sen op Zoom 7.10 en 19 32 sweert 6.08 en 18.34. beuzen 5.37 en 18.03. singen 5 07 en 17.31. ^■meldmge 7.00 en 19.22. ■fudag 14 januari. »rgen op Zoom 7.53 en 20.1. ■msweert 6.48 en 19.20 PBrneuzen 6.21 en 18.50 leugen 5.51 en 18.19 ~neld.in.ge 7 43 en 20.06.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 2