weekhoofdprijzen 4 DIT ZIJN DE WEEKPRIJZEN! SKOL AaBe eindhoofdprijzen Ops extra eindhoofdprijzen PUZZEL MEE No.17 dfellLillfcli Zó inzenden Het postbusnr. is in DEN HAAG UB WATERSTC RÖMERTOPF International Bier de super kilometerband (Bauknecht een miljoen gulden aan prijzen i z 13 pi I? [7 HH 7 p p fiö n ju Wh? Tl SHiï SS ès 66 71 Opslag PUZZELEN rr OPLOSSING PUZ VAN VORIGE WS DE STEM: Deze puzzelactie ten bate van het Natuurbehoud en natuurbeschermings educatie, bestaat uit 26 opgaven, die wekelijks in deze krant worden gepubliceerd. Om mee te dingen naar de fantastische eindhoofdprijzen en extra-eindhoofdprijzen, moet men aan het einde van deze puzzelactie het totaal aantal letters N ■inzenden uit alle 26 puzzeldiagrammen. Dus alle N's die in de oplossingen (niet de omschrijvingen) voorkomen. Men telt ze slechts éénmaal (dus niet én horizontaal én verticaal). Wekelijks telt u de N's schrijft ze op en aan het einde van de puzzelactie zendt u het totaal aantal N's in. De eindhoofdprijzen, die.u hiermede kunt winnen vindt u elders op deze pagina. Bij een winnaar van een auto kunnen bezwaren zijn tegen het accepteren van die auto op grond van milieu-overwegingen. De Stichting Nationafe Aktie voor Natuur behoud en Natuurbeschermingseducatie heeft uit de aard van de zaak begrip voor deze zienswijze. Zij is in dat geval bereid om uit de opbrengst van de puzzelaktie aan de winnaar, i.p.v. de auto, de dan geldende cataloguswaarde daarvan in contanten uit te betalen. De Stichting is voornemens de auto aan de Kruisverenigingen aan te bieden ten behoeve van de wijk verpleging. Daarmee wordt be vorderd dat de auto, die nog zal worden voorzien van een na-verbrander, een sociaal doel zal dienen. ■o *Em Vit-!*" 3Sa De eerste weekhoofdprijs: Hen Peugeot 104, ter waarde van 8.595,-. i ww*sss*sr jgföttgiM Iedere week kunt u voor ƒ1 dit prachtige geschenk van Philips winnen, Philips kleuien, échte kleurenDat ervaart u als u straks de gelukkige winnaar bent van deze fantastische Philips kleuren- ontvanger. U geniet van het royale 66 cm. grootbeeld, de natuurgetrouwe kleuren. het kristalheldere geluid en de uiterst comfortabele bediening. Dit is pas écht TVI Deze luxe Philips all-transistor heeft eera winkelwaarde van 2.595.-en is een geschenk van Philips Nederland B.V. De derde weekhoofdprijs: Een Telefunken Bajazzo Universal 301 draagbare radio Ier waarde van ƒ405,-, een cadeau van N.V. Elektriciteitsmij AEG, Amsterdam; een pakket Vinolia-toiletartikelen t.w.v. ƒ30,-,. aangeboden door Vinolia- Gibbs B.V., Schiedam; een Römertopf waarin u de heerlijkste gerechten kunt klaarmaken, plus receptenboekje en sponsje t.w.v. ƒ25,90, aangeboden door R. P. Boerma N.V., groothandel in glas, porselein en aardewerk te Hoofddorp; een koffiezetapparaat Aromaster van 1248,- aangeboden door Braun Electric Nederland N.V., Den Haag; een z.g.n. Globe-pul, welke als tabakspot of als sierpot De vijfde weekhoofdprijs: Een home-trainer fiets Carnielli met beweegbaar stuur waardoor u kilo's lichter wordt waarde ƒ560,-, een geschenk van Carnielli Nederland. l f De vergunning voor het houden van deze puzzelactie is verleend aan de Stichting Nationale Actie voor Natuurbehoud en Natuurbe schermingseducatie te 's-Herto- genbosch, door de Min. v^Justitie bij besluit van 23-3-'73, nr. L.O. 73010101048. De tweede weekhoofdprijs: Een kleurentelevisie ter waarde van ƒ2.600,- een geschenk van Phi lips Nederland, Eindhoven. Vier prijzen: cadeaubonnen ter waarde van 100,voor aankoop van artikelen •naar eigen keuze in een van de zaken van V D, een geschenk van Vroom Dreesmann, Nederland. Een Kodak pocket Instamatic 100 came ra, winkelprijs 91,een cadeau van Kodak Nederland B.V., Odijk. Negen prijzen: 12 bussen Sprème hand en body lotion a 6,95 per stuk, een geschenk van Bergerac N.V., pen Haag. Een bon voor 6 literflessen Coca-Cola aangeboden door The Coca-Cola Export Corporation, Amcterdam. 22 prifxèn: een set met S paar pantalon-, kniekousen, winkelwaarde 14,75 ge schonken door Koninklijke Textielbedrij ven M. Jansen de Wit B.V. te Schijndei. Twee prijzen: een elektrische tandenbor stel, Apag fabrikaat, winkelwaarde 24,95, een cadeau van Erik Verkoop kantoor van J. C. Christoffersen B.V., Lisse. Een boek „Planten en hun naam" door H. Kleijn, winkelwaarde 34,50, een cadeau van Meulenhoff Nederland B.V., Amsterdam. Een pakket levensmiddelen ter waarde van 30,aangeboden door De Gruy- ter, 's-Hertogenbosch. Twee prijzen: Rollei E 19 BC batterij computer elektronenflitser, winkelwaarde' 147,55, geschenken van lllord Foto N.V"., Amsterdam, Een open boeken- en opbergkasf, ter waarde van 140,-- van Lundia B.V., Varseveld. „Reader's Digest Grote Geïllustreerde Dierenatlas", waarde 69,95, een ge schenk van Uitgeversmij. The Reader's Digest N.V.. Amsterdam. kan worden gebruikt, gedecoreerd in sepia-bruin, een techniek welke voor Delft een herleving betekent van tientallen jaren niet-toegepaste kleur en schildertechniek waarde 675,- aangeboden door N.V. Kon. Delftsch Aardewerkfabriek „De Porceleyne Fles" te Delft. De vierde weekhoofdprijs: Een afwasmachine of voor f850,- aan andere Bauknecht-apparaten (wasmachine, centrifi - koelkast, enz.) aangeboden door Bauknecht B.V., Breda.' Een boeK „Het Leven" samengesteld door Leonard de Vries, winkelwaarde 19,90. Een fascimile-uitgave van het in de eerste helft van deze eeuw heftig bekritiseerde tijdschrift (uitgave van Uit geverij Skarabee), een geschenk van Uitgeverij Luitingh N.V. Publishers, La ren. Een doo9 met 12 flessen Spa Reine „natuurzuiver bronwater", aangeboden door Spa Monopoie. Vijf prijzen: een origineel Italiaanse schapewollen autowashandschoen Giem- me NT, rubber gevoerd dus waterdicht, winkelwaarde 10,95, aangeboden door G. v. Amersfoort-Import-Export, Krulle- laan 40, Zeist. 30 prijzen: een set óogmake-up, merk Orlane, winkelwaarde 12,95 van Par- mex B.V., Apeldoorn. Pakket met 6 verschillende Stilbepan produkten ter waarde van 26,25, een geschenk van Dagra N.V., Diemen. Vijf prijzen: een poster-set, aangeboden door de Suid-Afrikaanse Touristekorpora- eie. Een exemplaar van „Verschuyls puzzel encyclopedie", Nederlands grootste puz zelwoordenboek, waarde 29,50, een geschenk van Uitgeverij Luitingh NV, Publishers te Laren. Een groeibriljantring ter waarde van 135,een geschenk van Jos Inden, Kalverstraat 51 te Amsterdam. Een half jaar voortreffelijk Skol Interna tional Bier. In Nederland gebrouwen en hoef Elke week een kratje met 20 halve liters. Lekker thuis met vrienden. SkolS Aangeboden door Skol Brouwerijen N.V., Breda. Zes prijzen: boek „Prins Claus" door Dra. M. G. Schenk, waarde 24,50, een geschenk van De Boekerij N.V., Baarn. Twee prijzen: Rollei P 35A volautomati sche kleinbeeld diaprojector, waarde 351,aangeboden door llford Foto N.V., Amsterdam, Twee prijzen: een slof Roxy Dual Filter nicotine arm waarde 17,50, een geschenk van Koninklijke Bedrijven Theodorus Niemeyer B.V., Groningen. Een NS wandel-, fiets- of dagtocht naar keuze, aangeboden door de Nederlandse Spoorwegen. Een Intimate-set, winkelwaarde 22,50, aangeboden door- Revlon B.V., Amster dam. Vijf prijzen: een spaarboekje met 500,inleg, geschonken door de Al gemene Bank Nederland. 25 prijzen: een spaarboekje met 100, inleg, geschonken door de Algemene Bank Nederland te Amsterdam. Twee prijzen: een doos a 12 flessen 'gedistilleerd (inhoud 3 liter dubbele graanjenever, 3 liter bessenjenever en 6 liter naar keuze) aangeboden door Distil leerderijen-wijnhandel Hooghoudt B.V., Groningen. 4 autobanden, waarde 475,60, aange boden door Continental Rubber B.V., Amersfoort. h'viruncicr monhrrt zi'xratii; voor u. Êen Pontiac herenhorloge, verchroomde kast, waterdicht, schokvrij uurwerk, winkelwaarde ƒ145,-, aangeboden door A. Kinsbergen N.V., Amsterdam; •deken en sprei voor 300,- ®e» cadeau van de Koninklijke AaBe-fa- ferieken, Tilburg. Zeven prijzen: een puzzel, geschonken door de Bornse Cartonnagefabriek- B.V. te Borne. Twee prijzen: een Lois jeans broek, 'in de kleur die u wenst, een geschenk van Saez Vogels B.V., Badhoevedorp. Zes prijzen: een luxe box kersenbon bons, inhoud 30 stuks per doos a 6,25 van Victoria biscuit- en chocoladefa briek, Dordrecht. S weetwatvrouwenwensen De vierde weekhoofdprijs: Een afwasmachine of voor 850,- aan andere Bauknecht-apparaten (wasmachine, centrifuge, koelkast, enz.) aangeboden door Bauknecht B.V., Breda. Bij juiste invulling ontstaat op de regels 21 en 61 horizontaal de zin, die wij u vragen op te sturen. Deze zin stuurt u in (zie: Zó inzenden) waardoor u kans heeft op één van de prachtige week- en weekhoofdprijzen: Tevens no teert u het aantal N's datna Horizontaal: 1. Een vlieger de lucht insturen; 7. sterke drank; 13. waar we mee horen; 14. vliegveld; 15. Joodse wetrol; 16. elektrisch geladen deeltje; 17. omroepvereniging; 18. plaats in Gelderland; 20. R'damse Droogdok Maatschappij (afk.); 21. Chinese munt; 22. als volgt (afk.); 24. hetzelfde (afk.); 25. lidwoord; 32. omroepvereniging; 33. fiets; 34. ijle; 35. bijwoord; 36. gelijk; 38. vreemde munt; 40. zeer groot hert; 42. hoogmoedig; 44. snelheid; 46. bloem; 49. duw; 50. overblijfsel; 53. vod; 55. voertuig; 56. onmeetbaar getal; 57. erwt (Engels); 58. zo noemt u zichzelf; 60. lager onderwijs (afk.) 65. grootvader; 67. reeds; 68. uitroep van verbazing; 69. familielid; 71. wending; 72. binnenvaartschip; 74. sport van ladder; 75. voordat; 76. zure haring; 77. ogenblik. 'Verticaal: 1. Vrouwelijk schaap; 2. voorrede; 3. buigzaam; 4. meisjes naam; 5. hulde toekomend; 6. voorvoegsel in uitdrukkingen, dat „nieuw" betekent; 7. groet; 8. ongevulde; 9. onafscheidelijk van Sien; 10. woeste bende; 11. regelen; 12. Jong schaap; 17. scheepstros; 19. adellijk persoon; 23. geluid van een schaap; 26. keurig man; 27. eerste vrouw; 28. Noord-Afrikaan; 29. lot, waarop geen prijs valt; 30. huid; 31. regelmaat; 37. bloedvat; 39. grootste havenstad; 41. stand der edelen; 42. dicht; 43. heilige (Spaans); 44. insekt; 45. In de eerste plaats; 47. tot het bisdom Utrecht behorend; 48. wat acteur in een toneelstuk te doen heeft; 49. Chinese tempel; 51. met voorvoegsel „in": toekomstig; 52.' paling;. 54. wanordelijke boel; 56. naschrift; 59. koninklijke hoogheid (afk.); 61. akelig; 62. lengtemaat; 63. uitsluitend aansprakelijk (afk.): 64. gezicht; 66 weide (Frans); 70 lof dicht; 72. reeds; 73. boksterm (afk.). 32 TT 44 49 75 EERSTE PRIJS (waarde 50.000,-) Een auto, een autoradio, een jaar all-risk autoverzekering, een jaar' wegenbelasting, een jaar lidmaatschap ANWB-Wegenwacht, 1000 liter super benzine, een kleurentelevisie, een afwasmachine, 10.000,- aan meubelen en stoffering, een vakantiereis naar keuze van ƒ4.000,-, een portable radio, een wasautomaat, een stereo-versterker, ƒ500,- aan grammofoonplaten, voor ƒ500- boeken naar keuze, een elek trische naaimachine, ƒ3.000.- kleding, een pannenset, een 48-delig servies, twee fietsen, 52 weken lang voor 150.- aan levensmiddelen, ƒ1000.-' aan huish. apparaten (mixer, stofzuiger, enz.) 2.000.- aan sieraden, horloges, enz. 'TWEEDE PRIJS (waarde 30.000,-) Een auto, een jaar ail-risk autoverzekering, een jaar wegenbelasting, 750 liter superbenzine, een kleurentelevisie, een afwasmachine, 3.000,- aan meubelen en stoffering, een vakantiereis naar keuze voor 2.000,-, een portable radio, een wasautomaat, een stereo-versterker, 250,- aan grammofoonplaten, 250,- boeken naar keuze, een elektrische naaimachine, voor ƒ1000,- kleding, 52 weken lang voor ƒ100,- aan levensmiddelen, voor ƒ1000,- aan sieraden, horloges, enz. DERDE PRIJS en VIERDE PRIJS (waarde 20.000,-) Een auto, een jaar all-risk autoverzekering, een jaar wegenbelasting, 750 liter.superbenzine, een kleurentelevisie, een afwasmachine, een vakantiereis naar keuze voor ƒ1.500,-, een stereo-versterker, voor 200,- aan grammofoon^ten, ƒ200,- boeken naar keuze, een elektrische naaimachine, Opreken lang voor 40,- aa.n 'levensmidde len, 500.- aan sieraden, l«yloges, enz. VIJFDE PRIJS Een Peugeot 104, ter waarde van ƒ8.595,en een Dick Wissink Dickson 324 LT Tourcaravan, waarde ƒ5.995,Deze tourcaravan van 3.20 m heeft een perfecte wegligging dankzij onafhankelijke vering met schokbrekers. Buitenzijde qfikiafjeld aluminium, dus minimaal onderhoud, gezellig interieur metp^lvrij stalen aanrecht, gas-, accu- of 220 volt verlichting, is standaard voorzien van koelkast, kachel en dubbele ramen. Aangeboden door Dick Wissink te Oud-Loosdrecht, waar u deze tourcaravan ook kunt zien, evenals bij een van de dealers in Nederland. ZESDE PRIJS (waarde plm. 10.000,— Een Dick Wissink Dickson 808 LS sta-caravan, ontworpen naar de meest moderne recreatie-eisen. De wanden zijn geïsoleerd, evenals het dak en zelfs de vloer. Wanden en meubels in .teak uitgevoerd, met dakluiken en vele andere details. Deze sta-caravan is een cadeau van Dick Wissink te Oud-Loosdrecht, waar u de caravan ook kunt zien, evenals bij een van de dealers in Nederland. Oplossing ALLEEN PER BRIEFKAART inzenden (zoals voorbeeld aangeeft). Naast de normale porto plakt u tenminste 1 gulden (en ten hoogste 5 gulden) aan geldige Nederlandse postzegels extra, ten bate van de Stichting Natuurbe houd en Stichting Natuur beschermingseducatie. Vermeld duidelijk naam •n adres en de slagzin welke u in de puzzel heeft gevonden. Men mag zoveel oplossingen inzenden als men wil mits extra gefrankeerd met tenminste één gul den. Uw oplossing dient uiterlijk vol gende week donderdagmorgen in ons bezit te zijn. Oplossingen die daarna nog binnenkomen doen niet mee aan de trekking, welke ge schiedt door notaris J. H. Birkhoff te Den Haag. 9 Oplossing van de puzzels en het daarin voorkomende aantal letters N zijn gedeponeerd en zijn bindend. Puzzelaars in het buitenland kun nen meedoen. Zij moeten hun op BRIEFKAART Wtf 1 Nationale Puzzelactie De Stem afz: uw naam en adres Postbus 10103 DEN HAAG-2040 lossing op een briefkaart schrijven en in een gesloten envelop met bijvoeging van tenminste twee inter nationale antwoordcoupons (aan ie der postkantoor verkrijgbaar) zenden aan: Postbus 1010t Den Haag. BELANGRIJK: Tel vooral het aantal malen dat de letter N in deze puzzel voorkomt. Noteer het aantal, MAAR ZEND HET NOG NIET IN. Na 26 puzzels vragen wij u het totaal aantal N's uit ALLE 26 puzzels op te geven. U dingt daardoor mee naar de unieke Eindhoofdprijzen en extra- eind hoofdprijzen. Vier. prijzen: "De Piasticvreter", het 1500ste Zwarte Beertje door Kit Pedler en Garry Davis, k 3,50, geschenken van A. W. Bruna Zoons, Uitgeverij B.V. Utrecht. Twee-persoons elektrische deken 192,een geschenk van Erik Ver koopkantoor B.V. te Lisse. Een pakket Knorr produkten ter waarde van 25,een cadeau van Cosmonda. Voedingsmiddelen N.V., Utrecht. Tapijtknooppakket ter waarde van 244,80, een geschenk van N.V. Kon. Veenendaalsche Sajet- en Vijfschachtfa- briek v.h. Wed. D. S. van Schuppen Zoon Warme donsdeken met lakenovertrek, merk Irisette, ter waarde van 250,- aangeboden door Claushuis Beuth Co., Naarden. Vier prijzén: een Jago shawl ter waarde van 25,geschonken door Jan van Gooi, Amsterdam. '4ISÉ; -- EERSTE PRIJS: Een volledige verzorgde 14-daagse vakantie voor twee personen naar Kenia/Tanzania, plus 999,zakgeld. U vliegt met een Bo 707 van de Belgische Luchtvaart Mij. Sabena. TWEEDE PRIJS: Een prachtige komplete keuken ter waarde van 5.000,- aangeboden door Bauknecht Nederland B.V., Karolusstr. 14, Oosterhout (NB). oplossing in het diagram staat. Aan het einde van deze 26 weken durende puzzelactie moet het totaal aantal letters N worden opgegeven, waardoor u meedingt naar de eind- en extra- eindhoofdprijzen DERDE PRIJS: Een reis voor twee personen naar keuze uit het uitgebreide reizenpakket van Airtouropa, ter waarde van 5.000,Een geschenk van Airtouropa, Zwarteweg 5, Den Haag. VIERDE PRIJS: Een volautomatische zig-zag naaimachine, type 706, winkelprijs ƒ1079- aangeboden door Singer B.V., Amsterdam. VIJFDE PRIJS: Een Kodak Super-8 filmcamera en projector tot een waarde van 1 000 - een geschenk van Kodak Nederland B.V., Odijk. ZESDE PRIJS: Een jaar lang iedere week een kratje Skol bier en een jaar gratis Knorr-pro- dukten, geschenken van Skol Brouwerijen N.V., Breda en Cosmonda Voe dingsmiddelen N.V., Utrecht. Iedere week te winnen voor 1.- Een Pontiac herenhorloge, verchroomde kast, waterdicht, schokvrij uurwerk, winkelwaarde f 145,-. aangeboden door A. Kinsbergen N.V., Amsterdam. De puzzelaars(sters) die aan alle puzzels meedoen maken kans op een bijzondere hoofdprijs. De notaris heeft n.l. één van de 26 weken aange wezen waarin hij zes inzendingen trekt, die aan het eind van de aktie be loond worden met bijzondere prijzen: De 1e prijs is een geheel verzorgde wereldvliegreis naar Ceylon voor 2 personen, t.w.v. 3.600,- Een geschenk van HOTELPLAN b.v. Intern. Reisorganisatie, Den Haag. „Op het gebied van de passing van waterstoi in automotoren is r< veelbelovend ontwikke lingswerk gedaan. Z( aan de universiteit Oklahoma een verbi dingsmotor met waters inspuiting ontwikkeld, waarvoor in wezen slei kleine modificaties aai reeds bestaand motorl nodig waren. Deze mot caties zijn zó klein dal motor direct omscha baar is van het gebi van benzine op waterst Zo schrijft ir. H. van I lector aan de TH te Delf zijn artikel over auto's kernenergie, welke bijd verscheen in het jubilert tijdschrift Auto-Revue waarvan we vorige weel belangrijkste details ten zien van de problemen en gelijkheden van kernene als energie-producent vo wegvervoer overnamen. In het vervolg van zijn ar schrijft ir. van Dam ove: toepassing van waterstofg; automotoren waarbij hij steit dat de draaizuigerm (de z.g. Wankelmotor) zich goed schijnt te lenen voor bruik van waterstof. Een dere mogelijkheid is de Philips in studie zijnde lingmotor, die werkt met terne verbranding en die zeer hoog rendement 1 (thans ca. 40%, mogelijk c voeren tot 60% tegen een dement van 1520% vat huidige benzinemotor). Bi externe verbranding kan bruik worden gemaakt katalystische branders zo vlam, waardoor de prodi van stikstofoxyde tot wordt teruggebracht. Kor een motor die geen geluids der en geen luchtverontr ging veroorzaakt. Hoe hoopvol dit ook kl ir. Van Dam wijst ook o problemen met name die ke zich voordoen bij de 01 van waterstof in de autc zijn drie mogelijkheden: a): opslag onder hoge dru gasflessen, hetgeen een ventionele techniek is; zo den b.v. in Italië meer 40.000 auto's op methaan mengepersT, in cilinders, volume-eenheid bevat e< gasvorming waterstof een tor 3 minder energie dan thaan van dezelfde druk dat de actieradius van w 'RlJSWINNAARS 1 e prijs (f 25,-) W. A. Verduyn Rijksweg 22 EDE (Zld.) 2e prijc ff 15.-) M. de Greef Julianastraat 2'. STEENBERGEN

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 20