Indonesische ambassadeur gaat heen Fiscus soepel voor bedrijven in moeilijkheden VERRASSEND VEEL STEUN VOOR HEATH Nog veel vragen over overheids steun aan pers Suez-kwestie op kritiek punt SPECIALE MISSIE MISLUKT Opiniepeiling commentaar In de mangel Mies EENVOUDIGER TANKEN VOOR BUITENLANDERS Jaarlijkse keuring van motorrijtuigen Volgende week beslissing over toewijzing tweede Koninklijk huis scherper bewaakt binnenland buitenland ONTACTISCH Duitsers met 5 kilo hasj aangehouden Zaterdag 12 januari 1974 11 17 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Politieke kringen in Den Haag verwach ten dat de Indonesische ambassadeur Aiamsjah binnen twee maanden zal worden ontslagen. Reden daarvoor is in de eerste plaats niet diens uitvallen naar de Nederlandse regering, maar het mislukken van een hem speciaal door president Soeharto opgedragen missie: het „oplossen" van het vraagstuk van de Zuidmolukkers in Nederland. Ook het bezoek, dat minis ter Van der Stoel eind deze maand aan Djakarta brengt, beperkt zich niet alleen tot het probleem van de politieke gevangenen in Indonesië. In Zuidmolukse kringen in ons land houdt men er ern stig rekening mee,, dat minis ter Van der Stoel met Djakar ta zal praten over de toekom stige status van de aanhangers DIJ al het gehannes rond de benzine-distributie zal het velen waarschijnlijk ontgaan zijn, dat er dezer dagen op het binnenlandse politieke front een hoogst belangrijke gebeurtenis heeft plaatsgevonden: het feit namelijk dat de CHU in de Eerste I Kamer tegen de machtigingswet van het kabinet-Den Uyl heeft gestemd. Dat dwarsliggen van de CHU is daardoor zo belangrijk omdat daarmee de kans op politieke eenheid van de confessionele partijen wel tot nul gereduceerd is. Die kans was al klein omdat de CHU niet met de KVP en ARP regeringsverantwoordelijkheid wenste te aanvaarden en vanwege mogelijke stemmenwinst de oppositie verkoos. Maar na wat er nu in de Eerste Kamer is gebeurd is er helemaal niets meer overgebleven van de ge loofwaardigheid van het confessionele eenheidsstreven. Als de KVP dit jaar bij de Staten- en gemeenteraadsverkie zingen desondanks blijft vasthouden aan die fictie loopt zij het gevaar gemangeld te worden tussen de VVD en PvdA. Dat zou, met het oog op de politieke stabiliteit in Nederland, een ongewenste ontwikkeling zijn. De KVP heeft, zoals zij de laatste tijd opereert, bewezen dat zij dank zij figuren als Andriessen, Lubbers, Westerterp en Van Agt een belangrijke, eigen bijdrage kan leveren aan een voor uitstrevend regeringsbeleid, dat ook gekenmerkt wordt door realiteitszin. Het zou, in het algemeen belang, te betreuren zijn als door een verdere teruggang van de KVP factoren als sta biliteit en evenwicht in het Nederlandse politieke krachten- I veld aan betekenis zouden verliezen. Tl 1 EVROUW Mies Bouwman is ergens een nationale figuur. Of zij nu de meest verguisde vrouw van het jaar was (in de tijd van „Zo is het toevallig ook nog eens een keer") of de meest bewonderde („Open het Dorp") iedereen sprak en i spreekt over haar. Zij is een beetje ons aller Mies. Na tien jaar VARA stapt zij nu over naar de AVRO. Dat zal niet iedereen begrijpen. De VARA is een duidelijk gekleurde omroep, bij haar nieuwe werkgever komt zij in een heel andere sfeer terecht. Geld zou geen rol hebben gespeeld bij deze opmerkelijke overstap. Het zou mevrouw Bouwman vooral te doen zijn om andere gezichten en nieuwe ideeën. Op dat laatste gebied is de AVRO nooit zo erg sterk geweest. Deze omroep onder scheidde zich vooral door onderhoudende programma's. Daarin heeft zij nu echter een geduchte concurrent gekregen in de I TROS. Het lijkt er daarom op dat Mies het geheime wapen van de AVRO moet gaan worden in de strijd om de gunst van de hijkers. Dat die concurrentiestrijd voornamelijk wordt uitge- vochten op het terrein van onverplicht amusement is een teken van vervlakking in de omroepwereld, dat te denken geeft. van de republiek der Zuid-Mo- lukken in Nederland. Men vreest in die kringen zelfs dat het kabinet-Den Uyl hen voor de keus wil stellen: Nederlander worden of anders als Indonesisch staatsburger terugkeren naar Ambon. Voor de Zuidmolukkers is een dei-gelijke „oplossing" on mogelijk. In die kringen ver wacht men dan ook een toena me van gewelddadigheden. De demonstratie eind vorig jaar voor de Indonesische ambassa de in Den Haag (waar de Indonesische vlag werd ver brand) moest het sein worden voor nieuwe acties. Men wil trachten op die manier van de Nederlandse regering nieuw „uitstel" te krijgen voor het maken van een definitieve keus. een uitstel dat hen ook enkele jaren geleden door het kabinet-De Jong werd ver leend na de overval en bezet ting van de ambtswoning van de Indonesische ambassadeur in Wassenaar. Militante jonge Zuidmolluk- kers worden in hun streven aangespoord door het gemak, waarmee in Europa veel ter roristische activiteiten onge straft kunnen geschieden, zoals de acties van Palestijnen en van het geheime Ierse Repu blikeinse Leger. De schietpar tij in Amsterdam enkele we ken geleden tussen een aantal anti-communistische Joegosla- ven heeft veel jonge militante Zuidmolukkers aan het den ken gezet. De indruk bestaat dat er de laatste weken her haaldelijk contact is geweest tussen de Zuidmolukkers en terroristische groepen. „Het „ontactische" optreden van die Indonesische ambassa deur in DenHaag Aiamsjah, heeft er toe geleid dat minis ter Van der Stoel een brief aan zijn Indonesische collega Malik heeft gezonden waarin de Nederlandse regering haar ergernis uitspreekt over de ongewoon felle reactie van Aiamsjah op de Molukse de monstratie. Tot tweemaal toe beschuldigde deze Den Haag ervan van te voren op de hoogte te zijn geweest van de ongeregeldheden. Aiamsjah vindt de Nederlandse regering niet alleen „neo-kolonialis- tisch" maar ook „racistisch". De reden van Alamsjah's uitval naar Den Haag is vooral gelegen in de aanzegging van Djakarta voordat de de monstratie werd gehouden dat de ambassadeur maar eens naast moest maken met zijn speciale missie: het definitief „oplossen" van het probleem der Zuidmolukkers. Aiamsjah heeft de afgelopen twee jaar van alles geprobeerd om de Zuidmolukkers over te halen naar hun „vaderland" terug te keren, maar verder dan een aantal party's, voetbalwedstrij den en gesprekken op de am bassade met enkele honderden Ambonezen heeft hij het niet gebracht. (Van onze parlementaire redactie) DEN IIAAG Onderne mers die door de olieschaar- ste in bijzonder ernstige moeilijkheden komen te ver keren, kunnen bij de direc teur van de rijksbelastingen (gedeeltelijke) kwijtschel ding van de belastingschuld aanvragen. Aldus staatssecre taris van Financiën Van Rooijen in antwoord op schriftelijke vragen van het VVD-Kamerlid Portheine. Deze had gevraagd om een „op z'n minst soepele" op stelling tegenover zwaar ge troffen bedrijfstakken. Onder een ernstig geval wordt verstaan: een siiuatie waarin een getroffen onder nemer ook niet op langere termijn in staat zal blijken zijn belastingschulden te vol doen. Soms zal een oplossing kunnen worden gevonden, meent de bewindsman, door een combinatie van uitstel van betaling en gedeeltelijke kwijtschelding. De belastingdienst heeft inmiddels instructie gehad om spoed te betrachten bij het tegemoet komen aan door de olieschaarste opgetreden moeilijkheden. Buitenlanders, die niet hun auto tijdens de distributiepe riode ons land binnenkomen, zullen zonder veel omhaal kunnen tanken. Voor hen is een vereenvoudigde procedu re ontworpen die in de plaats komt van een eerder aangekondigde regeling. De nieuwe regeling geldt ook voor buitenlanders die lange re tijd in Nederland verblij ven aldus het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Voor het tanken van alle catego rieën motorrijtuigen met een buitenlandse -tekenplaat kan men terecht bij veertig daarvoor aangewezen benzi nepompen langs de rijkswe gen. verspreid over het hele land. In Zuidwest-Nederland zijn aangewezen benzine pompen langs de rijkswegen Belgische grens - Breda (twee Shell-stations bij Ha- zeldonk), Rotterdam - Breda (Chevron-station bij Moer dijk) en Breda - Utrecht (Esso-station onder Ooster hout). Buitenlanders kunnen bij deze benzinepompen maxi maal 30 liter benzine of 36 liter LPG per keer tanken. Daarbij zullen zij een formu lier moeten invullen, waarop naast andere gegevens zoals naam, woonplaats, adres, land van herkomst, het aan tal getankte liters, ook het kenteken en het nummer van hun rijbewijs vermeld dienen te worden. Deze maatregel is nodig om ach teraf controle te kunnen uit oefenen op het aantal door buitenlanders getankte liters benzine en om ongewenste handel in deze benzine tegen te gaan. De benzinepompen waarop de buitenlanders zijn aangewezen, hebben tijdens de distributieperiode de langste openingstijden. Het ministerie van justitie in Washington stelt een on derzoek in naar aanleiding van berichten dat de olie maatschappijen een kunstma tig olietekort zouden hebben geschapen om omvangrijke prijsverhogingen te kunnen doordrukken. Volgens een woordvoerder van het minis terie heeft een soortgelijk onderzoek enige tijd geleden niet het bewijs opgeleverd van dergelijke activiteiten van oliemaatschappijen. Tegen benzinehamsteraars die vrijwillig gehoor geven aan een oproep van hun ge meente om hun voorraden op daartoe door de gemeente aangewezen plaats en tijd te deponeren zal geen strafver volging worden ingesteld. Minister Van Agt (Justitie) heeft dit in overleg met de procureurs-generaal bij de gerechtshoven besloten om bij te dragen tot het beëindi gen van gevaarlijke situaties, die het opslaan van benzine bij particulieren tot gevolg heeft. 0 Het was zo lang geleden dat deze poolbeer in de dierentuin van het Amerikaanse Stoneham sneeuw had gezien, dat het logge beest zich ging rondwentelen in de 20 tot 25 centimeter sneeuw die daar gevallen is. (Van onze redactie buitenland) LONDEN Blijkens een opiniepeiling vindt 59 procent van de Britten dat de mijn werkers akkoord moeten gaan met een loonsverhoging bin nen het raam van het rege ringsprogramma voor de infla- De Tijd, eigendom van de rijkste uitgeversmaatschappij in Nederland, de VNU krijgt van de regering voorlopig twee miljoen gulden en daar mee de kans op voortbestaan. Dat voortbestaan hing al ge ruime tijd aan een zijden draadje omdat De Tijd door verlies aan abonnees en ad vertentieinkomsten geruime tijd achtereen dusdanige verliezen heeft geleden, dat zelfs de grote VNU deze niet langer voor eigen rekening kon of wilde nemen. Met deze handreiking aan De Tijd geeft de regering als het ware een voorschot op een media-beleid-in-voorbe- reiding, waarmee zij in Ne derland een veelzijdig in formatie- en voorlichtingspa troon wil handhaven. Tegen deze overheidshulp is meteen heftig verzet gere zen van de zijde van enkele machtige (en goed flore rende) uitgeversmaatschap- Pijen als Algemeen Dagblad NDU) en De Telegraaf. De ze welvarende persbroeders zijn hoogst verontwaardigd over wat zij ..concurrentie vervalsing" noemen en een overheidspremie voor slecht beleid. „Er wordt schreeu wend onrecht gedaan aan dagbladen, die door goed en zuinig beleid de eindjes wel aan elkaar konden blijven knopen", schrijft het A.D. De Telegraaf is van mening, '•dat een krant dient te ver dwijnen als zij niet meer aanslaat bij een voldoende aantal lezers". Het gaat hier om een be langrijke zaak, niet alleen voor krantenuitgevers en re- dacties maar eigenlijk op de eerste plaats voor het publiek. In het geding is na melijk de vraag: groeien wij in Nederland op het gebied van de voorlichting toe naar een soort eenheidsworst of blijft de situatie bestaan, dat de burger zich door een veelvoud van informatie een eigen oordeel kan vormen? Dit laatste behoort in een democratie een vanzelfspre kendheid te zijn. Daarom zijn wij in principe vó r het behoud van een gedifferen tieerde pers en kunnen wij ons voorstellen, dat de over heid op dit gebied voor zich zelf een taak ziet. Een veelzijdige informatie behoeft echter niet te bete kenen dat ieder stad of dorp zijn eigen krantje behoort te hebben. De kwaliteit van de informatie is belangrijker dan de kwantiteit. Bovendien zijn er ook bijvoorbeeld bij fusies allerlei model len denkbaar ter garandering van de veelvormigheid en veelzijdigheid van informa tie. Het verdrijven van iede re (noodlijdende) krant be hoeft op zich dus geen ver lies te betekenen. Men kan zelfs zeggen dat het (kunst matig) in stand houden van kranten, die benedenmaats van kwaliteit zijn of geen functie meer blijken te heb ben van zakelijke invloed is op het gemiddelde kwali teitsniveau van de pers. Dit soort kunstmatigheden vormt immers een sta-in-de-weg voor de groei (en dus conti nuïteit) van kranten, die wel »en taak blijken te hebben. Uit het voorafgaande vloeit voort, dat wij toch wel een aantal vraagtekens zetten bij overheidshulp aan de pers. Op de eerste plaats moet van de dagbladpers in het alge meen en van iedere krant afzonderlijk verlangd worden dat zij door een goed beleid zelf orde op zaken stellen In eigen huis. Fusies, die de Identiteit der betrokken bla den niet aantasten, blijven ons inziens een goede zaak. Het zakelijke beleid, ook van de redacties moet verant woord zijn. Dit kan echter niet alleen een zaak zijn van uitgevers. De redacties, maar ook de lezers zouden meer invloed moeten hebben op de kwali teit van de krant. Dat is overigens weer gemakkelij ker gezegd dan gedaan. Bij ,De Stem is via redactie adviesraden een eerste begin gemaakt met die lezersin spraak en krijgt de eigen verantwoordelijkheid van de dactie gestalte in een re dactie-statuut, waarvan over igens nog onderhandeld wordt tussen de ver. van Ned .journalisten en de Ned Dagbladpers. Lezersinspraak en redac tiestatuten worden in hun uitwerking echter ook weer begrensd door het econo misch kader waarin een krant zich kan bewegen. Al les bij elkaar dus een erg ingewikkelde zaak met veel haken en ogen. Daarom zeg gen wij in dit stadium niet zonder meer ja of neen tegen overheidssteun aan de Dag bladpers. Naar onze mening zal er eerst nog meer ge dacht en gedaan moeten wor den ook binnen de dag blad pers zelf voordat een duidelijk, eerlijk antwoord mogelijk is. Maar waar de Tijd blijkbaar niet op dat nader beraad kan wachten hebben wij vrede met deze overheidshulp ad hoe. Het mag niet zo zijn dat De Tijd ondergaat omdat wij zo lang aan het delibereren zijn. L. LEIJENDEKKER tiebestrijding. Van de onder vraagden stelt 41 procent de mijnwerkers verantwoordelijk voor de energiecrisis, die En geland een driedaagse werk week heeft bezorgd. Slechts 33 procent geeft de regering de schuld. Op het politieke vlak toont de opiniepeiling een verras sende voorsprong voor de con servatieve partij. Gewoonlijk staat de oppositiepartij bij opiniepeilingen meer in de gunsit dan de regerende partij, maar nu hebben de Torries van premier Heath een voor sprong van 3,9 procent op la bour. Er wordt in Engeland druk gespeculeerd dat premier Heath profijt zal willen trek ken van deze voorsprong en niieuwe verkiezingen uit zal schrijven. In Engeland mag de regering 't tijdstip van de ver kiezingen vaststellen. De opi niepeiling is de gunstigste voor de conservatieven sinds de regering-Heath in 1970 aan het bewind kwam. Premier Heath overlegde vrijdag met vertegenwoordi gers van de „confederation of British industrie de bond van wergevers. Maandag zul len de besprekingen van de regering met de mijnwerkers- bonden worden voortgezet. Er is een straaltje hoop doorge broken op oplossing van dit langdurig arbeidsconflict om dat de vakcentrale TUC heeft toegezegd dat een loonsverho ging voor de mijnwerkers, door andere bonden niet zal worden uitgebuit als argument voor soortgelijke loonstijgin gen. Maar de toezegging van de TUC biedt geen waterdich te garantie, want de aangeslo ten bonden kunnen autonoom over hun eisenpakket besli - sen. Het treinpersoneel schort te gisteren de donderdag be gonnen actie vier dagen op. De treinen reden weer nor maal. Alleen voor het spitsuur waren er nog wat problemen op de forensenlijnen, zo zei een woordvoerder van de spoorwegen. (zie ook elders in dit blad). (Van onze.parlementaire redactie) DEN HAAG In de loop van het volgend jaar zal een verplichte jaarlijkse keuring worden ingevoerd van motor rijtuigen met inbegrip van aanhangers en opleggers. Bromfietsen worden uitge zonderd. De verplichte keurin gen betreffen die onderdelen die uit een oogpunt van ver keersveiligheid in orde moeten zijn. Bij de keuringen zal te vens gelet worden op de eisen, die gesteld worden ter be strijding van luchtverontreini ging en radiostoring. Voor de keuringen zal een vergoeding moeten worden betaald. Be gonnen wordt met de wagens van tien jaar en ouder. Elk jaar komt dan een jongere jaarklasse aan de beurt. (Van onze parlementaire redactie). DEN HAAG Volgende week zal het kabinet bekend maken hoe de toewijzingen zullen zijn in de tweede dis- tributiepcriode, die 4 februari begint, dat deelde premier Den Uyl gisteren mee. Zowel de zogenaamde basistoewijzing voor privégebruik als de toe wijzing voor zakenverkeer wordt dan bekend gemaakt. Overigens geldt voor het za kenverkeer in principe een zelfde toewijzing als in de eerste periode. Den Uyl heeft een einde ge maakt aan alle geruchten over de verkoop van vrije benzine tegen een hogere prijs maar niet op de bon. Dit mag niet. zei hij gisteravond. Een Dordt- se oliehandelaar .die.beweert volop benzine te kunnen krij gen had 'toestemming gevraagd voor een dergelijke „vrije handel". Over de. aanvoer van ruwe olie in ons land zei de minis ter-president da-t die inder daad iets gunstiger is. Daaren tegen is in december èen be perking in de aanvoer opge treden die „iets groter" was dan dertig procent. De pre mier wilde niet zeggen hoe groot die vermindering exact is geweest EINDHOVEN (ANP) De politie van Eindhoven heeft in de macht van donderdag op vrijdag in die plaats drie jon gemannen uit Keulen en om geving aangehouden die vijf kilo hasj in bezit hadden. Zij verklaarden naar Nederland te zijn gekomen omdat zij ergens gelezen hadden dat de handel in soft drugs hier niet langer strafbaar zou zijn. In 'I kort IN BARCELONA zijn gisteren drie bommen tot ontploffing gebracht. In Zürich en Turijn werden aanslagen gepleegd op gebouwen waar Spaanse con sulaten zijn gevestigd. DE KWJ heeft de regering om een gesprek gevraagd over het verlenen van ontheffing op het wettelijk Ingevoerde mini mumloon. Om deze ontheffing hebben onder meer de groot winkelbedrijven gevraagd. HET IN financiële moeilijkhe den verkerende confectiebe drijf Grol in Ter Apel heeft uitstel van betaling gekregen tot 3 mei. DIT WEEKEND wordt In de meeste r.-k. kerken gecollec teerd voor de Sint Radboud- stichting, welke financiële steun verleent aan het studen- tenwerk. DE AMSTERDAMSE recher che zoekt twee Duitsers, die mogelijk betrokken zijn ge weest bij de wurgmoord op de 44-jarige hotelbediende Frans Idema. DE AMERIKAANSE raketten, die hun neus gericht hebben op de Sovjet-Unie zijn niet langer afgesteld op steden, maar op militaire doelen. EEN MAN en een vrouw, die in een kazerne in Londonderry werkzaam waren, zijn gisteren bij een bomaanslag om het leven gekoen. HET AMERIKAANSE minis terie van defensie zou, volgens enkele Amerikaanse kranten, twee jaar geleden Henry Kis singer hebben afgeluisterd, in de tijd dat deze in onderhan- delin was met Hanoi. VAN DE „nieuwe" N.S.-klan- ten vindt 23 procent het open baar vervoer erg duur; 38 pro cent vindt het aan de dure kant en maar drie procen vindt het goedkoop. Daar valt me iets te binnen. Vanochtend is het benzinedis- tributietijdperk ingetreden om niet te zeggen ingereden en dat levert zo z'n proble men op. Waarom echter niet getreurd. Een gladjes werkend be drijf, die KLM, de baarden vliegen eraf. Waar mensen geen baard mogen dragen zit het ook niet snor. Je zult toch een tien-ritten- kaart hebben bij de Engelse spoorwegen. Die maak je in een heel jaar nog niet op met al die stakingen. Regering: De Tijd is geld. Mevr. Bouwman naar OM Avro: een Miesterieuze stap. Doordraver van de week wordt niemand minder dan Jan Lanser met zijn CNV. Niet dat Jan niet wou, maar z'n achterban wou niet, en dan is Jan ook nergens. ■£r Tussen haakjes, ts het u nooit opgevallen dat de naam Jan onder de jongere landge noten goeddeels aan het ver dwijnen is? Evenals andere de gelijke vaderlandse namen trouwens zoals Piet, Kees, Arie, Frans, Henk enz. Jammer toch, want vooral die Jannen hebben Nederland gemaakt tot wat het eigenlijk toch nog steeds is. Wij, jongens van Jan de Wit, geboren uit niets dan verzet tegen onze eigen Jansa- lie-geest. Niet voor één gat te vangen, hoor. Het mag nog zo'n grote Janboel zijn in het land, Jan-met-de-Pet mag re volutie kraaien zo hard hij kan, wij doen gewoon even een ferm beroep op Jan Pu bliek, en Jan Rap-en-ztjn-maot staat pal voor de ware volks geest die Jan-en-A..eman ter harte gaat. Jandorie, we zullen ze. Het Janhagel van de straat, dat zich noto bene met een Jantje van-Leiden van de hele Jan- Klaassen probeert af te ma ken. Wij laten ons niet voor Jan L. zetten, dat moet Jan Boezeroen goed weten. De Jan Doedel. De Jan Hen. ■ft Jankend zal Jan Vlegel zijn Jan-in-de-zak eten, en terecht, want wat Jantje niet leert zal Jan niet weten. ■fr Tussen haakjes: je zult Jan heten. Een prettig toch maar zo autoloos mogelijk zondagje, en de groeten aan Jansen, Janssen, Jansens en Janssens. Ik ben weg, op en Jan boeren-fluitjes. MERIJN. DEN HAAG (ANP) »e bewaking van de leden van het koninklijk huis is ver scherpt. De verhoogde waak zaamheid is het gevolg van de toegenomen onveiligheid in de wereld, zo heeft de rijksvoor lichtingsdienst verklaard. Volgens de dienst is de ver hoogde waakzaamheid al ge ruime tijd van kracht. Er is op dit moment geen enkele aan wijzing dat van welke zijde dan ook bedreigingen geuit zijn en daarom is er geen enkelp reden voor bijzondere veiligheidsmaatregelen, aldus de rijksvoorlichtingsdienst. (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON-TEL AVIV- CAIRO De nieuwe bemid delingspoging van de Ameri kaanse minister van Buiten landse Zaken, Henry Kissin ger, kan dit weekend uitmon den in een akkoord tussen Egypte en Jeruzalem over de scheiding van de troepen aan het Suez-kanaal. Maar als er geen overeenstemming komt en dat is niet uitgesloten wordt de kans op oorlog in het Midden-Oosten weer groter. 'Klssingdr zei voor zijn ver trek er op te hopen dat de algemene ideeën nu vertaald kunnen worden in concrete voorstellen, waarna in Genève serieuze onderhandelingen over tie scheiding van de Suez troepen kunnen volgen. Na een tussenlaading in Ma drid arriveerde Kissinger gis teren in Assoean in Egypte voor besprekingen met presi dent Sadat. Vandaag reist hij door naar Jeruzalem. Op de terugreis zal hij mogelijk Egypte opnieuw aandoen. Dayan heeft voorgesteld dat Israël zijn troepen terug trekt op 30 km ten oosten van het Suez-kanaal en Egypte zijn troepenmacht in de Sinaï uit dunt.. De hoofdredacteur van het Egyptische dagblad „Al Aehram" heeft al protest aan getekend tegen dit voorstel. In Jeruzalem vreest men dat Egypte blijft eisen dat de Is raëlische troepen zich hele maal uit de Sinaï-woestijn te rug trekken. Donderdag hebben geduren de vier uren schermutselingen van grote en kleine aard plaatsgevonden ten oosten van de stad Suez. Bij twee inci denten aan het Syrisch-Israëll- sche front in de heuvels van Golan zijn in de nacht van donderdag op vrijdag 10 Israë lische soldaten gedood of go- wond.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 11