Recreatieparken langs de Belgische kust „REDDING VAN 500 HA NATUUR GEBIED" Progressieven vinden verdeel sleutel voor raadsverkiezingen ORANGISTEN EN FRANSTALIGEN POLITIEKE UITERSTEN IN GENT Tc fri ZO WAS HET Jeugdtoneel in Groede Toneelclub Groede studeert nieuwe eenakter in Geen pretparken Grondproblemen DR. 1 FRUI1 BRIEVEN VAN LEZERS Ondanks st blijvend lel Inierlransp! ZLM-VC I Wat het E.E.gI Meid betreft steld. ■u dat in verbanJ trisls en de sti irondstoffenprijz fezinde opstellin _5en voorwaarde het op korte terr komen van één lel stad streék 1HBBBBBBn MINISTERIËLE GOEDKEURING BINNENKORT VERWACHT Auto door glad heid in sloot Subsidie voor vervoer naar b.l.o.-scliool in raad Vlissingen Aardenburg Boete Knipoogje uit Vlaanderen Sociale werkplaats Slechte ervaring Vrijdag II januari IV74 Vrijdag 11 jan (Van een onzer verslaggevers) GROEDE De jeugdtoneel club Ons Plekje in Groede zal op zaterdag 12 januari een (verlate) opvoering geven van het kerstspel „Er is een kinde- ke geboren" van Erich Colberg en Alex Andersen. De uitvoe ring begint om 20.00 uur in zaal De Drie Koningen in Groede. Entree vrij. De toneelclub moest tot deze verlate opvoering besluiten omdat enkele kinderen tijdens de kerstdagen afwezig waren, zodat de op 3e kerstdag ge plande uitvoering geen voort gang kon vinden. De toneel club hoopt de onkosten te kunnen dekken uit een verlo ting die tijdens de opvoerings- avond wordt gehouden. (Van een onzer verslaggevers) GROEDE De toneelvere niging Groede heeft thans een nieuwe eenakter in studie ge nomen. Het is het blijspel April Dawn van Philip John son, dat wordt uitgevoerd on der regie van de heer J.H. Schippers. De toneelvereniging Groede zal dit stiuk eind februari voor het eerst opvoeren in zaal De Drie Koningen, op de feesta vond van de muziekvereniging E.M.M. Met deze eenakter zal de toneelclub ook deelnemen aan de Speelspiegel van het Zeeuws Centrum voor Ama teurtoneel, waarvoor uitvoe ringen zijn gepland in Hulst, Middelburg en Sluiskil. OOSTBURG Ten gevolge van de gladheid van een weg gedeelte tussen Waterland kerkje en Turkije is de perso nenauto, bestuurd door H.P. van E. uit Aardenburg geslipt en in de sloot terechtgeko men. De bestuurder liep lichte verwondingen op. De auto werd zwaar beschadigd en moest met een kraanwagen worden weggesleept. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De kostej van het vervoer van leerlingen naar de school voor buitenge woon lager onderwijs De Tri angel in Vlissingen wordt voor dit jaar op 20.644 gulden ge raamd. Aangezien het Rijk een regeling heeft waardoor 70 van dit bedrag voor rekening van het Rijk komt zal f 429 van dit bedrag door Vlissingen zelf moeten worden betaald. B. en W. stellen ce raad voor in te stemmen met het vorstel. (Van een onzer verslaggevers) BRUGGE (B) Binnenkort wordt de ministeriële goedkeuring verwacht van twee grote toeristische pro jecten langs de Belgische kust. Het betreft de aanleg van toeristische parken, vjjf in totaal, waarvan de eerste twee geprojecteerd zijn in De Panne-Adinkerke en Blan- kenberghe. Het betreft recreatieve ruimten van tussen 70 en 100 ha, gelegen in landschappelijk waardevol ter rein en voornamelijk bestemd voor passieve recreatie. Niettemin is ook het actieve aspect niet vergeten en zal 5 tot 10 procent van de parken worden ingericht voor typische vakantiesporten, als volleybal, zwemmen, ten nissen met daarbij wat speelgelegenheid voor de kinde ren. „De parken zijn bedoeld voor familiale ontspanning", aldus de heer ,R. Annoot, di recteur van Westtourisme, een instantie die zich beijvert voor de uitbouw van het toerisme in West-Vlaanderen. „De be doeling is met deze parken, waarvoor drie jaar geleden de eerste plannen op tafel kwa men, de recreatieve zone langs de kust als het ware te ver diepen. De parken zijn voor zien in die woonkernen waar zomers duizenden toeristen hun vertier zoeken. Tevens hopen wij door deze voorzie ningen de druk op de stranden wat te verlichten, want juist door de betere ontsluitingswe gen naar de kust krijgen wij steeds meer bezoekers. Het is dan ook duidelijk, hoewel dit in de plannen niet is gesteld, dat ook de dagrecreant dank baar gebruik van deze voor zieningen gaat maken". De parken worden bepaald geen pretparken, zoals België kent in b.v. het Boudewijn- park in Brugge of het Meli- park in Adinkerke. „Wij gaan ervan uit dat door de aanleg van deze parken het natuur lijk aspect behouden blijft of hersteld, zoals in sommige ge bieden het geval is", aldus de heer Annoot. De uitrusting voor de actie ve recreatie zal niet in ieder park hetzelfde zijn. „In De Haan b.v. heeft men al een overdekt zwembad en een sporthal, duidelijk dat die in het nabij geprojecteerde park dan niet nodig zijn. Wel moet de inrichting flexibel zijn met alternatieve mogelijkheden voor nieuwe wensen in de toe komst. Het passieve element echter zal overheersen, daar van gaan wij uit". De 5 parken die men ko mende jaren met behulp van de Belgische rijksoverheid wil realiseren, betekenen volgens de heer Annoot in feite ook de redding van zo'n 500 ha na tuurgebied. Hij wijst erop hoe langs de Belgische kust een enorme verkaveling is ont staan en overal, her en der in duinen en landschap, apparte mentsgebouwen en wat dies meer zij verrijzen. „Hier zou op korte termijn halt toegeroe pen moeten worden. Want tenslotte vormen het strand de duinen en het landschap het kapitaal voor ons toerisme. Dat kapitaal echter is behoor lijk aangetast en wij moeten ons voor nog kwalijker dingen waken", aldus de heer Annoot. De parken betekenen in feite een positieve vernieuwing van de toeristische infrastruc tuur, zij werken ontlastend voor de enge kuststrook en betekenen goede slechtweer- voorzieningen, wanneer het weer net niet goed genoeg is voor het strand. Problemen rijzen er echter voor wat betreft de verwer ving van de benodigde gron den. De grondverwering en re alisering van de parken is in handen gelegd van een Inter communale, die in België rechtspersoonlijkheid bezit en eventueel kan onteigenen. Prioriteiten zijn gelegd bij de parken in De Panne-Adin kerke, waar de gemeente De Panne reeds een groot stuk in eigendom heeft verworven, en in Blankenberghe waar het park een prachtig bufferge- bied is tussen het toeristische Blankenberghe en de zeehaven Brugge. Ook Brugge zou een stuk grondgebied in het park moeten inbrengen, maar voor lopig houdt men hier de boot -af. Naar verluidt omdat de grond misschien gebruikt kan worden bij een verdere uit bouw van de haven. Park 3 komt bij De Haan, en vervolgens nog een in Knokke en Oostende-Middel- kerke. Aanvankelijk was dit laatste als eerste voorzien, ma-ar een niet nader toegelicht ministerieel veto legde de plannen hiervoor lam. „Wij houden echter wel in de gaten dat in het desbetreffend ge bied niet ineens een bunga lowpark of camping ver schijnt, want er mocht in dit gebied, aldus de minister, he lemaal niets komen'De kos ten van deze parken zijn niet gering. Een raming van 3 jaar gelden voor Oostende-Middel- kerke (grootte 70 ha) kwam uit op 240 miljoen B. frank (17 miljoen gulden). Voor een goede ontwikkeling van de Belgische kust echter geen weggegooid geld, al-dus de heer Annoot. Gevonden voorwerpen Bij de rijkspolitie te Aarden- burg werden als gevonden voorwerpen aangemeld: ge kleurde dameshalsdoe-k Volks wagencontactsleutel SV. 127, kinderportemonna-ie met in houd, bril in etui, plastic tasje met kinderverrekijker, bruine portemonnee met knipsluiting met inhoud, witblauwe kin- derwant, rood-zwarte kinder- want, gele regenbroek, porte monnee met inhoud en sleutel 124130, gele regenkleding (jas, broek), een paar zwarte da meshandschoenen. Inlichtingen OD het groepsbureau, tel. 01177- 1375. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBUBG De komende raadsverkiezingen werpen ook in de gemeente Oostburg hun schaduwen reeds vooruit. Voornaamste onderwerpen op de meeste partijvergaderingen zullen de samenstellingen van de respectieve lijsten zijn. De drie besturen van de P.v.d.A„ D'66 en PPR hebben, nu tot samengaan besloten is, een verdeelsleutel gevonden voor de spreiding van de kandida ten over de gezamenlijke lijst. Tijdens vergaderingen op 1 februari in Goedertijt in Bres- kens zullen de leden afzonder lijk hun eigen groslijst samen stellen, waarna men nog de zelfde avond een plenaire zit ting van de drie partijen houdt om de definitieve lijst waarmee men de verkiezingen zal ingaan samen te stellen. De verdeelsleutel, waarin de besturen zich hebben kunnen 'inden, is als volgt (nomen tussen haakjes vermoedelijke kandidaten): 1. P.v.d.A. (J. Vergouwe), 2. P.P.R. (F. Baarends), 3. D'66 (L. Maas), 4. P.v.d.A. (P. Toes- seint), 5. P.v.d.A. (J. de Vries), 6. P.v.d.A (mevrouw C. van de Ree), 7. P.P.R. (W. Spinmewijn), 8. P.v.d.A., 9. P.v.d.A.,10. D'66 Bij de CHU en de ARP is het principebesluit al gevallen om weer als thans het geval is met één lijst uit te komen De partijen stellen afzonder lijk een kandidatenlijst op, die tijdens een gezamenlijke ver gadering wordt ingevoegd. De VVD zal begin februari in het Dorpshuis te Water- landikerkje een algemene ver gadering houden, waar de lijst voor de verkiezingen wordt samengesteld. De leden heb ben al kandidaten kunnen aandragen „en we hebben meer dan 20 kandidatenal dus voorzitter J. Hoekstra. De KVP is nog bezig met de voorbereidingen voor zijn lijst. Dorpsbelangen en Toerisme tenslotte zal op 15 januari tij dens een bestuursvergadering in hotel Noordzee te Cadzand beslissen of met de groepering zal worden doorgegaan of dat men tot opheffing overgaat. Eindredactie Bas Augustijn Gent zal wel altijd een stad blijven waar de uitersten-"" elkaar raken en waar de politieke meningen niet alleen diametraal tegenover elkaar staan maar ook met wat meer bravoure worden gepresenteerd, 't eeuwfeest van de Vlaamse conferentie van de Gentse balie is de aanlei ding voor het maken van een dergelijke opmerking. Op de viering, die met een academische- zitting werd be kroond en waarbij ook koning Boudewijn aanwezig was, kon het voorkomen dat hjj werd begroet met enthousias te Franse kreten als „Vive le Hoi". Weliswaar werd dit slechts door een minderheid gedaan en scheen het enthousiasme net wat te gewild te zijn om echt te lijken, maar hieruit blijkt toch dat Gent, die zichzeli zo graag de hoofd stad van Vlaanderen noemt, inwoners telt die dan vrij wel uitsluitend tot de hogere klassen behoren die heim wee hebben naar de tijd dat de dienst in het Frans werd uitgemaakt. Het is bovenalen geen toe val dat dit feest werd aange grepen om zachtjes te protes teren tegen de vervlaamsing. De Vlaamse conferentie heeft namelijk de eerste taalwet ten opgeleverd evenals een vernederlandsing van de rechtspraak in Vlaanderen. Dat de koning dus aanwezig was op het feest kon uitge legd worden als een erken ning van het werk voor de vervlaamsing. De oorsprong van de Vlaamse conferentie moet gezocht worden in de toe standen in de rechtspraak voor 1873. De reactie tegen de Nederlandse overheersing had ongetwijfeld ook uit politiek opportunisme na 1830 'n verregaande verfran sing van het openbare leven en ook van de rechstpraak tot gevolg. Voor rechtspraak werd in Gent alleen maar de Franse taal gebruikt. Het gebeurde zelfs in 1871 dat een man werd veroordeeld tot vijftig francs boete o-mdat hij ge weigerd had een geboorte aangifte in het Frans te doen. De man ging in beroep en de zaak kwam voor bij het hof van verbreking, die de in het Nederlands gestel de besluiten niet aanvaardde. Terwijl dit proces bezig was stelden enkele stagiaires van de' Gentse balie een petitie op, waarin stond dat het recht van de Vlamingen om zich voor het gerecht van hun eigen taal te bedienen als een natuurrecht werd be schouwd. Toen in 1873 de eerste taalwetten werden goedge keurd mocht Nederlands voor de rechtbank worden gebruikt. Toen ontstond evenwel het probleem dat de advocaten niet in het Neder lands konden pleiten omdat ze altijd een Franstalige op leiding hadden gekregen. Daarom kwam de Vlaamse conferentie tot stand met het doel de advocaten te bekwa men in het gebruik van het Nederlands in de rechtszaal. Later ontstond er langzaam maar zeker een vervlaamsing van de rechterlijke kringen in de Vlaamssprekende ge bieden. Maar iets van vroe ger is er in die kringen toch nog wel blijven hangen. Ou dere advocaten en rechters bedienen zich nog van de HULST DE KONING VAN ENGE LAND. Van zaterdag tot en met dinsdag (zondag ook om 5 uur), telkens om 8.00 uur, Vrolijke ontucht in Tyrol. Toegang 18 iaar. Zondag om 3.00 uur, King Kong het achtste wereldwonder. Toe gang alle leeftijden. TERNEUZEN Tijdens 't weekeinde is het in Luxor griezelen geblazen met Hitchok's thriller Frenzy met o.a. Jon Finch, Barry Foster, Barbara Leigh-Hunt en Anna Massey. De film beelden roepen een bijna on dragelijke spanning op over de dassenmoordenaar van Londen, de aanrander die zijn vele vrouwelijke slacht offers met een stropdas wurgt. Maar Richard Blaney Franse taal in niet-ambtelij- ke gesprekken. En in de vijftiger jaren was de voor zitter van de conferentie een Franstalige, die overigens ook wel Nederlands sprak. Dat de strijd om de Neder landse taal in de rechtszaal zich te Gent afspeelde is niet zo verwonderlijk. In Gent bestond namelijk de partij van de orangisten, een partij, die zich beijverde voor het weer aansluiten bij Neder land. Voorzitter was Hippo- lyte Metdepenningen, tevens lid van de Gentse balie. Een standbeeld van hem staat nu voor het Gentse gerechtshof. Hippolyte had het overigens als voorzitter niet gemakke lijk. Zijn overtuiging bezorg de hem zelfs enkele dagen gevangenisstraf. Hij was er samen met an deren van overtuigd dat de afscheiding van België slechts een nachtmerrie zou blij.ten te zijn. Een historicus schrijft hierover: „Zij waren overtuigd dat de scheiding niet eeuwig zou zijn en dat in vereniging der beide na tiën de beste waarborg lag voor ons voortbestaan als volk". Hoezeer Gent een orangis- tisoh bolwerk was bleek wel uit het feit dat zelfs een staatsgreep werd voorbereid, die echter in de kiem werd gesmoord. Het volk voelde er weinig voor om mee te doen en was blijkbaar na een kwarteeuw van omwentelin gen, bezettingen, vreemde regimes alle beroering beu geworden. Toch slaagden de Gentse orangisten er in om in vele gemeenteraadsverkie zingen na 1830 een vol strekte meerderheid te ver werven. Ze werden zelfs eens zo vermetel dat zij naar de voorlopive regering, die een koning wilde als Belgisch staatshoofd, een pe titie stuurden met het ver zoek om de Prins van Oranje tot koning der Belgen uit te roepen. Een en ander had tot gevolg dat de Gentse ge meenteraad werd ontbonden. De „opstandelingen" weken toen uit naar Rijsel, waar zij een gemeentraad in balling schap vormden. De orangisten, die zich of ficieel De Ware Patriotten noemden, waren voorname lijk liberalen en anti-clerika- len. Zij leden de nederlaag omdat zij minder talrijk wa ren dan de plattelandsbewo ners, wier opinie meestal door de geestelijken werd gevormd. Bij de vrijzinnigen bleef Metdepenningen echter de incloedrijkste figuur. Hij werd zelfs de achtbare mees ter van de Gentse vrijmetse laarsloge en bleef dit tot zijn dood op 81-jarige leeftijd in 1881. Tot aan zijn dood bleef deze loge aangesloten bij de Grand Orient der Nederlan den. Twee jaar na zijn over lijden werd de naam veran derd in de Gentse Loge Le Septentrion de Grand Orient van België. Het orangisme bleef nog lang naleven, voor namelijk in de hogere krin gen. In dezelfde klassen zit ten ook de voorstanders van de Franse taal. De gewone man maakt er zich niet druk om en bestelt een pint in het Vlaams. C. VAN DER DONK Hierdoor deel ik U mede dat ik het stuk in de krant heb gelezen van 9-1-74 over het beleid in de sociale werkplaatsen. Toch wil ik hier even op inhaken. Burge meester P.J.G. Molthoff uit Hulst is mijns inziens nogal op zijn tenen getrapt over dit schrijven. Ondergeteken de is invalide en werkzaam op de beschuttende werkplaats in Temeuzen. Hoewel ons vorig jaar voor het eerst in de geschiedenis werd toege staan om met het bestuur te vergaderen, waarvan de heer Molthoff de voorzitter is, was hij toch steeds niet aan wezig, wat ik ten zeerste be treurde. En nu blijkt dus dat hij over de gang van zaken in de sociale werkplaats niet veel af weet! Bedoelde per soon had toch zeker zich kunnen laten inlichten over hetgeen op die vergaderingen is besproken. Dan had hij kunnen weten dat op die werkplaatsen nogal wat te kort wordt geschoten. Nu wil ik daar ook de vakbonden niet van verschonen, want die laten zich ook nooit zien. bij ons, hoewel ik toch lid ben van één van die bonden. Toch moet ik hen gelijk ge ven wat betreft dat stukje in de krant. Want het is een vuilnisbak. Nee, u kunt het nog beter een duiventil noe men. Alles maar ook letter lijk alles wordt daar naar toe gesturrd. Ook de beloningen lagen veel lager bij ons dan op alle overige werkplaatsen. Dit hebben wij zelf laten onderzoeken en Terneuzen bracht het er het slechtste af. F.J. Tollenaar Margrietstraat 9 Hoek (Zld) De heer II. Jonkvorst, Schaepmanlaan 1 te Axel heeft over zijn ervaringen met het openbaar vervoer in Zeeland een brief gestuurd naar de directie van de Auto Maatschappij Zeeland in Goes. Het leek de heer Jonk- vorst nuttig aan zijn ervarin gen meer bekendheid te ge ven en daarom stuurde hij ons ter publikatie een af schrift van zijn brief, die we hieronder afdrukken. Red. Maandag 31 december 1973 (oudejaarsdag), moesten wij een neefje (14 jaar), die bij ons in Axel voor de eerste maal gelogeerd had, in Krui- ninigen op de trein zetten. We besloten dit te doen door met de auto naar Perk- polder te rijden, de auto daar te laten staan en verder met openbaar vervoer als volgt verder te reizen: met de pont van Perk- polder (vertrek 14.30 uur) naar Kruiningen-Veerhaven (aankomst 14.50 uur) met een bus van uw maatschappij van Kruinin gen-Veerhaven (vertrek 15.00 uur) naar Kruiningen- station (aankomst 15.10 uur). Hierbij opgemerkt dat de vermelde tijdstippen ont- leend zijn aan het N.S.- spoorboekje. Gezien de goede verbis, ding gingen mijn vrouw en peuter van 15 maanden eveneens mee. In Kruiningen-Veerhaven kwam omstreeks 15.00 uur een AMZ-bus aan die stopte vóbr de vertrekhal van de pont. Toen deze bus echter om 15.10 uur nog niet bij de halte verscheen, ging ik met nog een reiziger op verken ning uit. De chauffeur van de bus bleek in een ge bouwtje bij de pont aan de koffie te zitten en op onze vraag „Waar blijft de bus" was zijn antwoord: „Die ver trekt pas om 16.00 uur, want we rijden op oudejaarsdag zondagsdienst". De kennisge ving dat dit niet in de dienst, regeling staat vermeld (het N.S.-spoorboekje, maar volgens de andere reiziger ook niet in het boekje „Sa menwerkend streekvervoer in de provincie Zeeland") werd door de chauffeur afge daan met de mededeling „Jammer, maar niets aan te doen". Daar sta je dan met je 15-maanden oude peu ter! Ik kan dan ook niet nala ten u te berichten dit m zeer kwalijke zaak te vin- den. Dat openbaar vervoer ii Zeeland veel te wensesl overlaat weet bijna iederee". die er woont, doch dat zulkt situaties bestaan was een nieuwe, overigens slechte er varing. GOES, 10 jand en industrieveij nette KL.I 95 46, 85-95 42—501 65-75 30—37, K| IIX 75-85 26. Ro. te KL.I 85-95 öf 75 33. Golden 80-85 34—54, li 70-75 33—54, 65-1 65 22,60—28. KL 42, 75-80 33—43| 65-70 22,60—37, 80 X 22,70. Cox's I I 75-80 71—73. 70 70 41—53, 60-65 75-80 56, 70-75 5' 65 26—29, 70 Winston KL.I 7f 75—77, 65-70 28—33, 55-60 25.1 24. Jonathan KL 80 30, 70-75 35, 60-65 20. Confer 70 93—100, 60-65 76—80, KL.II 70 92—94, 60-65 67—76, 50-55 6^ 50-60X 56—58. Totale aanvoer 12600 kisiten. Zo was het. Dit is de titel van een apart hoekje in het Zeeuwse Dagboek, waarin u voortaan elke week een foto zult vin den, die enkele tientallen jaren geleden in Zeeland werd gemaakt. Gezien de grote belangstelling, die er bestaat voor oude foto's menen we onze lezers hiermee een plezier te doen. We zouden het overigens bijzonder op prijs stellen als u ons ou de foto's zendt, die we dan ook in 't Zeeuwse Dagboek kunnen afdruk ken. Graag ook wat tekst erbij zodat we weten waar de foto over gaat.. Foto's en tekst kunt u sturen naar Redactie De Stem. Nieuw- straat 9 in Temeuzen. Na gebruik krijgt u de foto's natuurlijk van ons onge schonden terug. Hier volgt de eerste aflevering van: Zo was het. (Van onze binnen! LEIDEN De otransplant in wacht, dat in 1 dan 140 van de benodigde 300 n: lies kunnen ivoerd. Dit is het ge blijvend tekort Het aantal trans het afgelopen j senkomst van d stand is gekor 120. In 1972 was d Volgens de E directeur, drs. zullen de voorlic nes daarom met den voortgezet. Eurotransplant ■an de kazernes. DEN HAAG ninisterie van Hng en Riiimtcli heeft meegedeeld Januari lief maxi rijkssubsidies vc| .van te sionen kro ingrijpend te ve ningen is verhoog! (Jon Finch) kan nooit de ware bedrijver van al deze gruwelen te pakken krijgen. Want de schuldige is...??? Toegang 14 jaar. Zondagmid dag om 2.00 uur kan men lachten om de dwaze bele venissen van Jerry Lewis in Wie past er op de winkel. Een aaneenschakeling van dwaze en dolle situaties, zo als alleen Jerry Lewis weet te scheppen. Maar natuurlijk eind goed, al goed. Toegang alle leeftijden. OOSTBURG LEDELTHEATER. Van za terdag tot en met dinsdag om 8.00 uur en zondag ook om half vijf Chato's land met o.m. Charles Bronson, Jack Palance en Richard Basehard in deze grootse Western t *chmcak»r. Chato rekenit af met zijn belagers, één voor één en hoe....! Toegang 14 jaar. Zondagmiddag om twee uur Jerry als babysitter. Jer ry moet op een drieling pas sen en het blijft vanzelfspre kend lachen en gieren. Toe gang alle leeftijden. MIDDELBURG CITYTHEATER. Sex zon der normen met in de hoofd rollen Gerd Böttcher, Moni que de Mont en vele ande ren. Een „report-film" die al les toont over sex in al haar vormen. Door wetenschappe lijke onderzoekingen schijnt te zijn vastgesteld dat voor 70 procent der wereldbevol king het seksuele leven niet ten volle bevredigend is en in deze film geeft de psycho therapeut Gerd Böttcher een overzicht met commentaar. Toegang 18 jaar. Verder As- terix en de helden, een ge schiedenis diie zich afspeelt vijftig jaar voor onze jaartel ling en waarin Asterix weer eens Iaat zien wat hij alle maal kan. Toegang alle leef tijden. Tenslotte de Belg sch- Frans-Duitse oo-produktie Vrouwelijke Vampiers. Een griezelgeschiedenis die zich afspeelt in en rond Oostende. Toegang 18 jaar. VLISSINGEN ALHAMBRA. The big boss. Toegang 18 iaar. GOES GRAND THE VTER Last tango in Paris. De veel be sproken film met. Marlon Brando en Maria Schneider. Toegang 18 jaar. Dat Sint-Jansteen to kt na de eerste wereldooM van 1914 - 1918 een prof'»' ge korenmolen rijk te# kunnen de ouderen var ven de 60 jaar zich nog 1 herinneren. Deze molen helaas in het jaar 1920 afd1' broken en was laatst in F bruik bij de familie Dut»1 te Sint Jansteen. De fu' menten van deze molen nog aanwezig op het erf Al. Rottier in de Brow straat te St. Jansteen. Mij Bovenstaande foto, u»c' van slechts een gedeelte tfl de molen zichtbaar is, t- genomen tijdens de ifCrf] doorlag. Het is een reen structie van een smok"1'. zaak, waarbij men met hoed op twee douanean naren ziet met een toasi' stok waarbij de ene een volver hanteert. Als fi9"r!' bij deze zaak fungeerde molenaarsknecht F". Aerts, eertijds een beke" toneelspeler te Sint JansH' GOES Tilde. Iheeft voorzittei J ij periode de oogst de vrije produkte j prodnkten was n 1 De heer Becu i op dat de ontwi slaohtveemarkt 1 ls geweest. „Vel ,,'Weze sector hebb ke verleizen gele de hij mee. j ft Volgens de hec Nederlandse land Ttiet forse koste kampen krijgei wachtte dat die zijn dan tie alleen via hogen een opgevangen 1 Wat de oliec loonde de heer snatigd optimis nogelijk gewoi leek hem de h Het Z.L.M. hooi _.an mening dat «edistributip no, aandacht mot stigd op de ge «e van het pl: llensen van h l

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 6