Idifr Twee crossen voor de jeugd „Bij jeugd moet liefhebberij voorop staan PROGRAMMA VAN DELTAWEEK Hockey en rugby vinden elkaar in Middelburg DALLINGA BEDREIGING VOOR THEO PLATJOUW Ffrcmraer valt profs aan Uw f5.891,80 wordt fio.oo% TEGENSTANDER In 6% jaar. Met 'n ABN Kasbil! UNIT OP!! stuks >,rk verlaagde tuk voor stuk t jonge mode met de jongste houden. I9) Algemene Bank Nederland 1- BERGEN OP ZOOM t.k., kj je. Ind. beneden, kamer, keuken, w.c., boven 3 ki°J slaapkamers plus douche. T i' zaterdag 2 tot 5 uur. Am,I gnestraat 32, B^gen Zoom. Vrijdag 11 januari 1974 T.K.G. WONING of boërij tje voor nu of later. Tel 101106-1776. huisdieren and, res- raat witte toy poedeltjj t k. met stamboom. Tel. oid 37034. ST.-BERNARD HOND teef, 2 jaar oud met boom. Tel. 01641-3214. landbouw op losse betonnen op geheel uitneem- i frees met 2 frees- Pick-up (Garrard) t. Tevens rabarber- mperley Early, de te. M. F. Dane, Sin- llemstad. Tel. 01687- personeel gevraagd |SJE :bben onze voor it zo g en ^lj Je ise in naar zaken Avio- 'oenS' 31, 10. Meisje voor KANTOORWERKZAAAll HEDEN kvjinende typen vereist. lJ tijd 17 a 18 jaar. Beltof, J meistraat 16a, St.-Janst&l Tel. 01140-2362. ENKELE MEISJES voor de verpakkingsaf< Leeftijd v.a. 17 jaar. Hemelstraat 16a, St.-Jans?J Tel. 01140-2362. geldleningen in Geen OU rmatlf andan 010- Sneigroeiend bedrijf vraagt GELD te leen. Brieven onder j 26005. Een nieuw pluspunt tev mü KLEINTJE -f Het plaatsen van een TJE vormt een wezenlijke te drage tot het realiseren n uw doel TIENDUIZENDEN zen uw boodschap. TIENL ZENDEN die niet ver vu vandaan wonen. vakantie diverse*! 1 is er in de zomer denk dan eens aan de js! Een vakantie per ig of trein is goedkoper, dagen MALLORCA f 310, incl. vliegreis, -rima's bij reisbureau en Co., Boul. de Ruyter 2322, Vlissingen. huwelijken J T ER tact op au 4, m Toe- eerlijke midde- nmhou- fdkan- le. tel. la, Del- 2721. stevig ter, ro ng van Liurhuis, ot 52 j, Br. o. 3RKEN- ze ken- of heer lamheid iffen t even- zou ik tie ont- verze- ïr GK SAMEN UIT SAMEN THUIS Hoe wij op discrete wijze I samen-zijn van twee me» tot stand brengen, veria wij u graag in onze nlecj brochure. Op een verantwoorde wijze kunt ij u een serieuze partner moeten via CENTRUM EUROPA! l.oderland grootste bureau f PERSOONLIJKE bemiddel Erkend door Raad van I zicht. BON Zend mij gratis en vrljl vend de nieuwe brochure wij zijn, wat wij doen" iel ru utrale envelop, zonder I zender, dus 100% discretie naam ADRES PLAATS CENTRUM EUROPA] Postbus 1073, Beverwijk foon 02510-25720 of Cenfl Europa, Vinkenbos 3, hout (bij Breda). onbem _js auto smakinp jaar om te ma- nr GK Maak aana EXTRA rrcTnmr met een KLEINTJE +1 i Het helpt I cfivera» de SIZINEDISTRIBUTIE ingzaken? Wij helpenl Administratie! Perk. West-Kapelle, Torenstraat 1 *^enedictijnenstraat 12. 01647-578^ I erom een STERPRIJSKAARTING ien. AL v. OOSTEROM s f 3.-. AF 17 JANUARI UW VOORDEEL (Van onze sportredactie). I.TZENDIJKE Tijdens de laatste vergadering van de jeugdcommissie van de wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaande- ren Ls er uitgebreid gesproken over de wintertraining en de eventueel te organiseren even- nementen door de jeugdcom missie. Er is besloten, indien dat mogelijk is, twee keer een cyclo-cross te houden voor de jeugdrennertjes. Deze crossen zullen door de rennertjes fietsend kunnen worden afgelegd, het parkoers zal niet te zwaar zijn, zodat de jongens niet behoeven te vre zen dat er materiaal zal sneu velen. De afstanden van de cross zijn: voor de categorie 8- en 9-jarigen, 2 kilometer, 10- een 11-jarigen 4 kilometer en- voor de 12- en 13-jarigen 6 kilometer. De wintertraining zal nor maal op twee plaatsen gebeu ren. In het Axelse Bos en in De Braakman. Soms zullen ook alle jeugdrenners samen trainen. Voor de trainingen zijn de renners als volgt inge deeld: Braakman: Alle renners ten westen van het kanaal, behal ve Sas van Gent (naar Axel). Axel: Alles ten oosten van het kanaal, behalve Terneuzen (naar Braakman). Het komende programma ziet er als volgt uit: Zondag 13 januari: 10.30 uur: training in Axel en de Braakman. Zondag 20 januari: Cross in het Axel- se bos (10.30 uur). Zondag 27 januari: 10.30 uur: samen trai nen in Axelse bos onder lei ding van Rinus Mgrkusse. Bij slecht weer gaan de trai ningen niet door. Men kan dan vooraf wellicht even contact opnemen met een van de be stuursleden van de jeugdcom missie van de wielervereni ging Zeeuw-m Vlaanderen. Willem Verplanke, voorzitter van de jeugdcommissie, is bij zonder verheugd dat Rinus Markusse bereid is gevonden pro deo enkele trainingen te willen verzorgen voor de jeugd afdeling van Zeeuwsch- Vlaanderen. Verplanke: „Mar kusse heeft er verstand van. Het is belangrijk dat de jeugd onder deskundige leiding ge traind wordt. Markusse traint ook de nieuwelingen en ama teurs. Volgende week zondag doet hij dat voor de laatste keer. Dan gaan de ouderen naar de Braakman waar men weer aan de wegtraining be gint onder leiding van Miel Verstraete. Dan maakt hij zich helemaal vrij voor de jeugd. Ik ben bijzonder content dat we Markusse bereid hebben gevonden zijn tijd voor de jeugd beschikbaar te stel len". (Van onze sportredactie) IJZENDIJKE „Een bosje snijbloemen is mooi genoeg. Die plastic erepalm komt wel als ze ouder worden. De jongens zelf denken er ook zo over, die interesseert dat niet zoveel. Het zijn eerder de ouders die zich daar druk om maken", zegt Willem Verplanke, de grote stimulator van de jeugdwielersport in Zeeuwsch-Vlaanderen. De voorzitter van de jeugdcommissie van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaan deren maakt de balans op van een jaar jeugdwerk en terugblikkend kan hij niet ontevreden zijn. Verplanke: „We draaien nu met een vaste kern van 25 jeugdleden En als we bedenken dat we een krap jaar geleden begonnen met zo'n elf jeugd wielrenners, mogen we niet mopperen". (Van onze sportredactie) BRESKENS In 1971 hebben de Koninklijke roei en zeilvereniging „De Maas" en de zeilverenigingen Al- blasserdam Noord-Beveland, De Schelde, Willemstad, Wolphaartsdijk, Yerseke en Zierikzee hun traditionele wedstrijden ondergebracht in één wedstrijd week: de Del- 'a-week, die op en nabii Oosterschelde werd gehou den. Hoe populair deze week geworden is, tonen de vol gende cijfers die een groei end aantal deelnemers aan geven: 68 deelnemers met 252 starts in 1971 85 deelnemers met 305 starts in 1972 en 88 deel nemers met 383 starts in 1973. Wedstrijdenzeilen op de Oosterschelde heeft het aan trekkelijke voordeel dat er behalve goed beschermd zeil- water binnenduins ook een nog open verbinding met de zee bestaat. Er kunnen dus onder alle omstandigheden interessante wedstrij dbanen worden uitgezet. Verder zor gen de gezellige en pittores ke haventjes er eveneens voor dat deze Deltawateren tot een van de belangrijkste watersportcentra van Neder land behoren. Voor de Deltaweek 1974 kan door I.O.R. gemeten jachten en door ronde- en platbodemjachten worden in geschreven. Het programma voor 1974 waarbij diverse havens wor den aangedaan, ziet er in chronologische volgorde als volgt uit: Vrijdag 14 juni: Dintelsas- iZierikzc». Binnenduins Klasse I-VIII Ronde- en platbodemjachten. Zaterdag 15 juni: Zeeland race. Binnen- buitendiuins. Klasse I-VIII Ronde en p 1 atbodemj achten. Zondag 16 juni: Zeland-ra- ce. Binnen-buitenduins. Klas se I-VIII. Ronde- en platbo demjachten. Maandag 17 juni: Onrust race. Binnen-buitendiuins. Klasse I-VIII. Ronde- en platbodemjachten. Dinsdag 18 juni: Zeeland- brug-race. Binnen-buiten duins. Klasse I-VIII. Ronde- en platbodemjachten. Woensdag 19 en donderdag 20 juni: Rustdagen. Vrijdag 21 juni: Veronica- race. Buitenduins. Klasse I- V. Vrijdag 21 juni: Zierikzee- Yerseke. Binnenduins. Klasse I-VIII. Ronde- en platbodem jachten. Zaterdag 22 juni: Yerseke- Bergen op Zoom. Binnen duins. Klasse I-VIII. Ronde- en platbodemjachten. Zondag 23 juni: Bergen op Zoom-Zierikzee, Binnen duins. Klasse I-VIII. Ronde- en platbodemjachten. Er zal voor deze Delta- week een speciale prijs be schikbaar worden gesteld voor het bes:e nationale team bestaande uit drie jachten. De deelnemers aan de W est-Mersey-Breskens-race op 14 juni worden er speci aal op attent gemaakt dat er bij voldoende deelname een aanbrengwedstrijd Breskens- Zierikzee zal worden gehou den opwoensdag 19 juni. Dit zai hen in staat stellen om aan de Veronica-race, die op vrijdag 21 juni start, deel te nemen of aan de drie lnnnenduinse wedstrijden Zierikzee-Yerseke-Bergen op Zoom-Z'erikzee eveneens in het weekeinde van 21 tot en mei 23 juni. Zill 1 (ifhebbers die nadere inlichtingen wensen over de Deltaweek 1974 kunnen zich wenden tot de secretaris van de Delta-week. de heer J. P. J. Fuisaard, Watersport weg 4, Wolphaartsdijk. Verplanke is gelukkig me) het feit dat de ouders van de jeugdige wielerenthousiasten tussen de acht en dertien jaar, zo geweldig meeleven, maar I soms wordt hij er wel eens een tikkeltje benauwd van. Verplanke: „Dat meeleven moet steeds een positieve in vloed hebben op de renners zelf. Het is een onderdeel van de begeleiding. Soms weet je wel eens niet wie er enthousi- aster is voor het wielrennen, die jongen van tien jaar of zijn ouders. Het gaat natuur- I lijk om die jongen. De ouders moeten bovendien niet te fa natiek gaan doen. Geen te ho- ge eisen stellen. Dat bedoel ik ook met dat bosje snijbloe men, in plaats van die plastic erepalm. Dat een nieuweling na een overwinning met een I erepalm naar huis gaat, vind I ik normaal, maar voor zo'n jeugdrennertje is een bosje snijbloemen voldoende. Verschillende ouders zien het anders. Die zouden het liefst met prijzenschema's werken, maar daar ben ik een tegenstander van. Dan ga je de zaak weer ongezond ma ken, terwijl de KNWU juist bezig is de stal te reinigen. Je moet geen ontevredenheid kweken. Het gaat om de pure sport. Die liefhebberij moet voorop staan. Vooral bij de jeugd". Voorzitter Verplanke pakt met zijn secundanten Groosman en Lambert de zaken energiek aan bij de jeugdafdeling van de - wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. De jeugdafdeling zit boordevol plannen. Verplanke: „Vorig seizoen hebben we gemerkt dat er voldoende belangstel ling bestaat bij de jeugd. Ook de wielercomités raakten in sommige gevallen enthousiast en die lijn willen we door trekken. Wat de kant van de ouders betreft: een maand ge leden hebben we een contacta vond gehad met de ouders. Dat willen we in de toekomst meer doen. Er is gesproken over de plannen voor het nieuwe sei zoen bijvoorbeeld over de vraag hoeveel keer we met de jeugd aan wedstrijden buiten de provincie zouden gaan mee doen. We hebben besloten dat vijf of zes keer te doen. Naar Rotterdam, Schiedam, Brabant en Limburg. Je moet dat ui teraard goed overleggen met de ouders omdat de reiskosten m die gevallen een belangrij ke rol gaan spelen". Verplanke wil meer gaan doen om de ouders een juiste voorlichting te geven over de wielersport en om de jeugd renners op die manier nog beter te kunnen begeleiden. Verplanke: „Het bestuur van de jeugdafdeling wil binnen kort een avond houden waarop bijvoorbeeld een sportarts Willem Verplanke: „Een bosje snijbloemen is mooi genoeg''. komt spreken over de medische begeleiding in de wielersport. Dat is van enorm groot belang. Dat jeugd en ouders goed worden voorgelicht. Je ziet het nu al dat jongentjes van 10 en 11 jaar gemasseerd worden voor een wedstrijd. Ik zeg niet dat het kwaad kan, ik ben niet in staat dat te bepalen, •naar als je die beweging er omheen ziet, vraag je je wel af of dat nu zo hard nodig is. Als we een geschikte persoon kunnen vinden die over dal onderwerp een inleiding kan bouden, lijkt me dat zeer nut tig. Voorts denken we er bij voorbeeld aan een mecanicien te laten komen op een van die avonden. Die kan dan demon streren hoe zo snel en effec- ._>f mogelijk met het materiaal moet worden omgesprongen". Dit seizoen wil de jeugd commissie de zaken nog ambi- ieuzer aan gaan pakken. Ver- ilanke: „We hebben alle me dewerking van het bestuur van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen en con sul Ben IJsebaert. Zo zal er vrijdag 18 januari in cafe Du Commerce op de Markt in Terneuzen een vergadering worden gehouden, waarvoor alle wielercomités zijn uitge nodigd. Samen met de jeugdcommis sie, bestuur van de wielerver eniging Zeeuwsch-Vlaanderen en consul Ben IJsebaert zal er dan gediscussieerd over worden de problematiek van het jeugd- (Van onze sportredactie) SLUIS Theo Platjouw, de kersverse ereklasser libre uit I Axel en Louis Dallinga uit Sluiskil zijn de grote favorie ten voor de eindzege in de strijd in het beker kader-toer- I nooi 38-2 van het district I Zeeuwsch-Vlaanderen van de p ®B. Zowel Dallinga als 1 flatjouw zijn nog ongeslagen in dit kampioenschap dat in café-restaurant Centraal in Sluis wordt afgewerkt Beide spelers gaan met nog twee ronden ie spelen met 10 matchpunten aan de leiding. Theo Platjouw, de titelver dediger, die de zware handi- j cap heeft van 400 caramboles I te moeten maken zonder vrij I middenvak, staat aan de lei- I oin0® me* een moyenne van I 31.25, maar zijn algemeen ge- j middelde blijft toch wel bene- den de verwachtingen. Plat- I Jouw: „Ik weet niit wat dat. is met me. Ik voel me doodzenu- I wachtig. Waarom weet ik zeil I f?' voorwedstrijd°n I übre voelde ik me veel rusti- 18er Ik zal me goed moeten concentreren, want het wordt 'astig zaterdag. Dallinga steekt in prima vorm. Die speelt heel sterk de laatste tijd". Inderdaad vormt Dallinga een grote bedreiging voor de sterkste biljarter, die Zeeland ooit gekend heeft. Dallinga, dit jaar naar de tweede klasse kader gepromoveerd staat met een prachtige moyenne van 16.63 op de tweede plaats. Verrassend sterk komt even eens de routinier uit Terneu zen, Prudent Freyser, voor de dag. Freyser staat met een verliespartij, maar met het fraaie moyenne van 14.51 op een fraaie derde plaats en zou eventueel voor een verrassing kunnen zorgen. De rest van de deelnemers stelt qua moyenne teleur. Zaterdagmiddag worden de partijen om een uur voortgezet met de duels uit de zesde ronde. Platjouw moet nog aan treden tegen Dallinga en Frey ser, zodat er nog van alles kan gebeuren. Om drie uur zater dagmiddag speelt Platjouw te gen Freyser en om 20.00 uur staat de finalepartij tussen Dal linga en Platjouw op het pro gramma. De stand na de vijfde ronde ziet er als volgt uit: (achter- wielrennen. „Volgens consul IJsebaert bestaat er van de zijde van de comités veel be langstelling voor de organisa tie van jeugdwielerwedstrij- den voor het komende seizoen. Verplanke: „We willen de co mités graag het hoe en het waarom van het jeugdwielren- ner uitleggen, We willen tot meer spreiding over de streek komen. Zowel voor wat be treft de wedstrijden als het aanwerven en opvangen van nieuwe leden is het van enorm belang dat de jeugdcommissie van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen over vol doende contacten beschikt. Af gevaardigden van de plaatselij ke wielercomités kunnen hier in een belangrijke rol spelen. Het gaat immers om een ge zonde opbouw van de wieler sport, waarbij we aan de basis noeten beginnen en dat is de 'eugd. Ik hoop dat er goede -esultaten kunnen worden ge boekt tijdens die vergadering n Terneuzen. Dat zou voor ons een extra stimulans zijn er nog harder tegenaan te gaan dan het vorig seizoen. Het enthousiasme is er naar", besluit Willem Verplanke. TON KOOMEN. (Van onze sportredactie). MIDDELBURG Twee Middelburgse sportverenigin gen, de rugbyclub üemoeme- noe en de hockeyvereniging MMHC, die een gedeelte van het fraaie sportpark De Voor- borch aan de Bre-veg in Mid delburg bespelen, hebben de vriendschapsbanden nauwer aangehaald. Bedoeling was de beoefenaren van de hockey en rugbysport nader met el kaar in contact te brengen en dit gebeurde op originele wij ze. Zowel de jeugdleden als de senioren speelden eerst een halve wedstrijd hockey en daarna een halve wedstrijd rugby. Het werd een plezierige vertoning, waarmee het pu bliek zich kostelijk vermaakte. De Oemoenemoe-spelers moes ten trachten om met een hoc keystick een in hun ogen klei ne bal te raken. Dat lukte vrij aardig, mede dank zij de me dewerking van de scheidsrech ters die welwillend een en soms beide ogen dichtknepen. De hockey-ontmoeting eindig de in een 41 overwinning voor MMHC. De nederlaag kon vooral worden beperkt door het voortreffelijke werk van Oemoemenoe-keeper Ar jen Rolaff (hij speelde eerder als keeper in ijshockeywed- strijden). Na een vrij lange rustperio de waarin de hockeyers de beginselen van de rugbysport werd bijgebracht, werd over geschakeld op de sport waar Oemoemenoe het best bedre ven in is. De routine van de rugbyspelers gaf de doorslag. Het werd een ruime 71 overwinning voor Oemoeme noe. De junioren van beide verenigingen speelden op de zelfde manier een voorwed strijd. De hockeyers wonnen in hun specialiteit (80) en Oemoemenoe 't rugbyduel met 10—2. Na afloop kwamen bestuur en spelers van beide vereni gingen nog enige tijd gezellig bijeen in het Oemoemenoe- clubhuis waar werd afgespro ken dat van dit soort ontmoe tingen een traditie zal worden gemaakt. Iedere eerste zater dag van het nieuwe jaar zal er hockrugkeyby" worden ge speeld. ASSEN „Het professionalis me in de schaatssport heeft alleen nadelen gehad, geen en kel voordeel", aldus amateur- coach Leen Pfrommer, die daar gisteren nog aan toevoeg de: „Ik heb in het begin van dit seizoen gezegd, dat ilc hoopte dat de WISO niet van de grond zou komen. Ik vind het voor de schaatssport een goede zaak dat mijn hoop in derdaad in vervulling is ge gaan". Pfrommer vereer nog: „Ard heeft indertijd gezegd dat hij als prof het schaatsen een gro tere dimensie zou geven door nog veel snellere tijden te ma- Ken. Nou Jaar is niets van terechtgekomen. Ik vind ook dat de Nederlandse profs zich org weinig professioneel op dit seizoen hadden voorbereid, /ergelijk een Schenk maar eens met een Merckx. De laat ste is voor mij het prototype van een goede prof". Een en ander wil overigens niet zeggen dat Pfrommer zijn oud-pupillen het recht ontzegt geld te verdienen aan hun sport. „Maar ik zie dat prof- schaatsen niet zitten, wel een soort premieschaatsen, waarbij oepaalde premies worden ge" :et op bet behalen van presta ties*. En: „In de jaren dat er :o'n 50.000 mensen naar een toernooi kwamen, heb ik me ■vel eens afgevraagd of het wel verantwoord was die jon gens als Kees en Ard met vijftien gulden per dag af te schepen" (ADVERTENTIE) 0 Theo Platjouw: „Ik voel me doodzenuwachtig". eenvolgens aantal matehpun- ten, algemeen gemiddelde en hoogste serie): 1. Theo Platjouw (Axel) 10 31.25 195, 2. Louis Dallinga Wat u daarvoor moet doen is heel eenvoudig. U koopt op 11 januari een ABN Kasbiljet voor f5.891,80. Dat biljet heelt als vaste einddatum 1 maart 1980. Op die dag krijgt u voor datzelfde biljet f 10.000,- van de ABN. Nu betaalt u dus ruim f 4.100,- minder. Dit forse verschil is de 9 rente over de looptijd van hetKasbiljet. Natuurlijk hoeft u het ABN Kasbiljet niet op 11 januari te kopen. U kunt het ook later aanschaffen. Het aankoopbedrag wordt dan geleidelij k iets hoger in verband met het verstrijken van de looptijd. ABN Kasbiljetten zijn bijzonder aantrekkelijke waardepapieren. Keuzemogelijkheden. Niet alle Kasbiljetten hebben een looptijd van ó'/l jaar. Ze zijn er ook van 2'/4 en 43/4 jaar. De rente bedraagt dan respectievelijk 7'/2% en 8 '/2%. Naast ABN Kasbiljetten met een eindwaarde van f 10.000,- bestaan er coupures van f 1.000 Nog een extra pluspunt voor wie binnenkort met pensioen gaat: dank zij het opschuiven van de rente-inkomsten bieden de biljetten aantrekkelijke fiscale voordelen. Elk ABN-kantoor geeft u graag nadere informatie. (Sluiskil) 10 16-63 97, 3. Pru dent Freyser (Terneuzen) 8 14.51 83, 4. Tonnie van Eeiie- naam (Terneuzen) 4 8.85 58, (Tern 5. Frits Bakker (Terneuzen) 4 8.52 51, 6. Robert Claeyssens (Sas van Gent) 2 8.36 50, 7. Theo Verlinde (Zaamslag) 2 6.34 52, 8. Theo Tas (Sluis) 0 5.52 41. 1

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 17