rcieel erker Aardenburg heeft bedenkingen tegen pen-bejaarden werk zeeuws UIT IN ZEELAND Gaaikema en zijn Elf verdwazingen VOORZICHTIG MEE OMGAAN JVMPO - HULST jkkerordes iitgereikt Rcimerswaal ekurt vanuit Goes Tunnelbouw verloopt naar wens Van dag tot dag stad streek i FILMS IN ZEELAND 58 - HULST ENSD RECHT IEENTE BORSELE nstructiebedrijjf ir VRTE SCHUURTJE" lardenburg Positieve reacties op peuter speelzaal plan in Yerseke ENQUETL VERVOER Weekenddienst Stem-redactie Medium Cool aangrijpend Zaterdag 5 januari 1974 HULST: Dc Koning van Engeland: Vrolijke ontucht in Tirol, en a.s zondag om 15.00 uur Een miljoen jaren geleden. TERNEUZEN Luxortheater: Julio Ale- man, Aurora Bautiasta e.a. in de technicolor „De non en haar kind". Abortus is geen oplosring. zelfs niet voor een non. Een ontroerende hulde aan alle moeders ter wereld. Toegang 14 jr. Zondagnamid dag om 14.00 uur en maan dag- en dinsdagavond „Safari maagdenjungle" met Joan Smis, Sidney James en Fran- kie Howerd. Een doldwaze technicolor, waarin Enge- lands beste komieken de meest hachelijke maar ook de kostelijkste avonturen in de maagdenjungle beleven. Toegang: alle leeftijden.. OOSTBURG Lcdcltheater: The Aristo- cats. De vrolijke avonturen in technicolor van de aristo- katten. Een explosie van hu mor en pret voor alle leeftij den. Zowel zaterdag als zon dag om 14.30 uur een m .ciing. MIDDELBURG Citytheater: Gojko Mitic, Armin Mueller-Stahl, Anne- .cathrin Burger en vele ande ren in de Duitse technicolor lumrnende pijlen. Een con- ict tussen blanken en india nen, dat ontstaat rond een oliewinning maar dat na bit tere gevechten tussen geluk zoekers en revolverhelden loch nog tot een bevredigen- ie op ossing komt. Da ver doemden, een film van Lu- ■M Visconti, met o.a. Dirk Bogarde, Ingrid Thulin, Hei- nut Griem cn Helmut Ber ger De geschiedenis van een Duits staalimperium in de tijd toen Hitier aan de macht kwam, de nacht van de lange messen (de ss die afrekent met de sa), de brand in het rijksdaggebouw enz. alles bij elkaar, het perverse leven van een nazi-staalfamilie. Toegang 18 jaar. MIDDELBURG: Citytheater: Last tango ln Paris. De veelomstreden film var, Bernardo Bertolucci, met Marlon Brando en Maria Schneider. VLISSINGEN Alhambra: Last tango ln Paris, zie voor nadere gege vens Citytheater Middel burg. GOES Grand Theater: Last Tango in Paris. Zie voor nadere ge gevens Citytheater Middel burg. uur dan deze bon naar 2728, WOENSDRECHT, gaand antwoord. icht (N.E3) Tel (01S46) 2-45D en Wethouders van Borsele ir.; dat de Commissaris der Koning» donderdag 17 januari a.s. een ik aan deze gemeente zal brengen er gemeente, die van de gelegen ibruik maken om door de Commis ingin in audiëntie te worden onl en verzocht zich vóór 12 januar, elden bij de gemeentesekretaris. ïers wordt verzocht op die dag ig uit te steken. 5 januari 1974. leester en wethouders voornoem! C. M. van Waes, burgemeester. DOgert, sekretaris. .CONSTRUCTIE, HANGARS, LEN F EN DEUREN ÏLEFOON 01140 - 2802 geopend van 20.00 tot 24.00 uur, rdag en zondag geopend. HEINKENSZANO AARDENBURG Het venementen Comité Aarden burg heeft de afgelopen vrije ,gen benut om de ver.-ier.se _,i van de Orde van de Aar- ienburgse Kikkers uit te rei en aan diegenen die op 12 lecember, de dag van de in stelling van de Orde, wegens ekte of uitstedigheid niet op et gemeentehuis aanwezig ;onden zijn. Zo waren toen enkele raads- ^den afwezig, alsmede mej. E. :an Bellegem uit Eede en haar plaatsgenoot oud-onderwijzer A. Standaert, de heer J. van Biate uit Sint-Kruis, de oud- I wethouders E. Lansu en J. P ^■lagor en de hoogbejaarde me- jflSrouw E. Bogaard-Maas. De comitéleden E. Cuelenae- re en W. van Helden werden pveral even hartelijk ontvan gen an geen der eerste uitver korenen voor deze Aarden- burgse onderscheiding heeft jfw zend gereageerd. Vooral dit laatste stemt het Jvoi.ementen Comité tot grote Voldoening. Men ziet daarin het bewijs dat het initiatief om verdienstelijke Aardenbur- (ers eens in het zonnetje te zetten, gewaardeerd wordt en dat leder het spel „met de ■odige ernst en een onver- ■wipstbare luim" meespeel de. Rf Het comité speelt thans met de gedachte om - samen met andere instanties - te komen tot een „Kibkerfonds", waar toe diverse suggesties zijn ont- inrgen en waarop burgemees- :r drs. W. Lockefeer reeds op 12 december zinspeelde. Het peven is daarbij te Romen ,t het gestalte geven van het hnbool van Aardenburg, na melijk de kikker, ergens in de mt van Aardenburg. Raadsvergadering: De jmeenteraad van Aardenburg lmt in vergadering bijeen op ^fcsdag 15 januari a*.s. om ©.30 uur op het gemeentehuis. Boltoernooi A.B.C. De ^IsLag van bet boitoemooi van de Aardenibuirgse Bol Club, garaan 180 deelnemers mee lden is als volgt: J 1. R. de Geeter-J. Laureijns- H Soens, 2. G. de Geeter-J. IJierer.s-E. Jocs, 3. R. Lampo- G. Baute-R. Lips, 4. T. van Deiijnse-C. de Croock-R. Ro giers, 5. P. Baert-R. Rammant- G. Dutschaver, 6. P. Laridaen- U. de Brouwer-L. Roels, 7. J. de Muijnk-P. Maertens-A. httselé, 8. C. Gijs-J. v.d. ^oecke-E. die Slover, 9. E. Ryckaert-J. Laiinmens-J. Ver- jfciij®, 10. G. Dhoore-J. van Hoi-J, de Cmimloedt. (Van onze correspondent.) YERSEKE De nieuwe stichting Peuterspeelzaal Yer seke heeft een bijeenkomst in het Verenigingsgebouw De Ha- Yerseke gehouden. Hiervoor werden alle ouders van peuters van 2 tot 4 jaar uitgenodigd. De stichting Peuterspeelzaal Yerseke, die onlangs is opge richt, heeft al een groot aantal positieve reacties gehad. Zo'n 50 ouderparen hebben al te kennen gegeven, dat een peu terspeelzaal in Yerseke in een behoefte zou voorzien. De stichting verzamelt de komen de week speelgoed onder de burgerij van Yerseke. Initiatiefneemster is me vrouw Van der Molen uit Yer seke. Voor de peuterspeelzaal zal een leidster en een hulp leidster worden aangesteld. Het verkrijgen van de ruimte voor de speelzaal is nog niet helemaal rond. De stichting, die noodlijdend is, heeft op de Rabobank te Yerseke een bank rekening geopend voor men sen, die de zaal zo snel moge lijk gerealiseerd willen zien. Het nummer is 373908164 ten name van Stichting Peuter speelzaal Yerseke (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Het Aardenburgse college van B. en W. staat niet te trappelen voor de totstandkoming van een gemeen schappelijke regeling voor het open-bejaardenwerk. „Ook de raad is huiverig voor het aangaan van gemeenschappelijke rege lingen, zoals verschillende keren tijdens de vergaderingen is gebleken", aldus gemeentesecretaris J. Paridaen. O „Met die regelingen wil men heel voorzichting omgaan. Je weet wel waar je aan be gint maar niet waar het ein digt. Kijk maar naar de bibli otheken, een leuke regeling maar het kost ieder jaar meer geld". „Overigens is het open-be- jaardenwerk een pracht instel ling, zonder meer. Maar of er in Aardenourg direct zo'n gro te behoefte aan bestaat dat weet het college niet". In de kleine gemeenschap Aardeniburg wordt eigenlijk al van oudsher als een soort bu ren- en kennissemhulp met de eenzame bejaarden contact ge zocht, aldus de heer Paridaen. De behoefte aan organisatie op dit terrein is nog niet duide lijk door het college onder kend. „Ik geloof dat organisa tie in Aardenburg minder no dig is dan misschien in andere - grotere - gemeenten". Niet ontkend wordt dat in dividueel hier en daar behoef te aan het open-bej aarden- werk kan bestaan. „En als er werkelijk noden zijn dan moet onverwijld geholpen worden, dat is duidelijk". Een werkgroepje ln Aarden burg heeft inmiddels een en- (Van onze correspondent) KRUININGEN „De aan vraag voor benzinebonnen loopt over teveel instanties. De mensen weten niet waar ze aan toe zijn". Dat is de con clusie van een woordvoerder van het gemeentehuis van Reimerswaal in Kruiningen. Er komen dagelijks tientallen telefoontjes binnen van men sen die niet precies weten hoe de vork in de steel zit. Dit ondanks het feit dat de benzi nedistributie centraal vanuit Goes geregeld wordt. Op ver schillende gemeentehuizen worden alleen aanvraagformu lieren verstrekt. Voor de aanvraag van benzi nebonnen voor beroepsvervoer kan men terecht bij de Rijks verkeersinspectie en de Ka mer van Koophandel. Voor aanvragen voor extra benzine bonnen en voor privévervoer moet men bij het stadskantoor in Goes zijn. DIJK Vlissingen een (Van onze correspondent) VLAKE De Vlake-tunnel Is op het ogenblik een kant en klaar bouwpakket. De weste lijke afrit is in ruwbouw ge reed en ook de oostelijke afrit is bijna klaar. De twee zinke- lementen die de eigenlijke tunnel gaan vormen, zijn eveneens afgebouwd. Half juli zullen ze worden afgezonken in een nog te baggeren sleuf. Het werk verloopt nog steeds volgens het geplande tijdsche ma. In 1975 moet de tunnel opengesteld worden voor het wegverkeer. quete ingesteld onder de Aar, denburgse bejaarden. Men heeft hen een aantal vragen voorgelegd waarop zij konden reageren en waaruit bepaalde behoeften gedestilleerd kon den worden. „Er is vrij veel uit de bus gekomen, meer dan wij ver-1 wachtten", aldus mevrouw] Trimpe Burger, een der leden van de werkgroep. „Er bestaat veel behoefte aan huisbezoek bij bejaarden die veel alleen zitten. Wij hebben zelfs een wachtlijst hiervoor moeten aanleggen, omdat de thans be schikbare vrijwilligsters niet iedereen kunnen helpen". Er is dan ook via Het Kwa kertje (gemeenteblad) een op roep gedaan aan mensen die de werkgroep hierbij behulp zaam willen zijn. Aanvanke lijk leefde bij de werkgroep de gedachte dat in de kleine gemeenschap Aardenburg zelf veel zou worden opgevangen en dat aan vrijwilligsterswerk zoals de werkgroep beoogt minder behoefte zou bestaan. „Dat valt blijkens de enquete toch wel tegen", aldus me, vrouw Trimpe Burger. „En ik' geloof dat de vrijwilligsters veel goed werk zouden kun-f nen doen". Het blijkt dat alleenwonen de bejaarden regelmatig be zoeken brengen aan oude bu ren en kenninsen in het be jaardentehuis Coensdike. „Door de slechte weersomstan dagheden wordt van zo'n be zoek weieens afgezien en dan zitten eigenlijk twee bejaar den zonder bezoek. Wij willen proberen hier een vervoersre- gelin.g voor te treffen, maar hoe dat moet nu die benzine beperking wordt ingevoerd is de vraag nog. Niettemin wil len wij alles proberen om de bejaarden te helpen, want er zijn er die heel veel alleen zitten". Voor redactionele aangelegen, heden kunt u vandaag en morgen contact opnemen met de heren drs. J. Bouwmans, tel. 01100-3405 of 01100-8138 (voor Midden-Zeeland) en G. van Berkel, tel. 01150-4866 (voor Zeeuwsch-Vlaanderen). Zaterdagavond in Goes Seth Gaaikema in de Prins van Oranje, 20 uur. Zaterdagavond in Tholen- de film Strawdogs in het Verenigingsgebouw, 20 uur Zaterdagavond in St. Jan steen. concert door het St. Cae- ciliakoor in de Parochie kerk, 20.15 uur. Maandagavond in Terneu- zen. Seth Gaaikema in 't Zuid- landtheater, 20 uur. Dinsdagavond in Terneu- zen. Seth Gaaikema in 't Zuid- landtheater. 20 uur. Woensdagavond in Middel burg film The Damned in het Citytheater, 20 uur. Woensdagavond in Oost burg. Seth Gaaikema in het Le- deltheater, 20 uur. Donderdagavond in Oost burg. film Medium Cool in het Ledeltheater, 20 uur. Donderdagavond in Hulst Seth Gaaikema in den Dul- laert, 20 uur. Op 22 december 1972 ging Set,. Gaaikema's theatershow „Elf Verdwazingen" in de Stadsschouwburg te Gronin gen in première. Na het enorme succes in het seizoen 72-73 begon" hij half decem ber aan zijn tweede seizoen met deze show. Ook ditmaal weer met medewerking van Ruud en Riem (the Blue Di amonds), Rexis (de clown) en het trio Henk van Dijk bestaande uit Henk van Dijk, piano, Jan IJpela, slagwerk en Frans Drabe, basgitaar. Over het motief van het clowneske in zijn programma zegt Seth: „Mensen zijn clowns tegen wil en dank. Ze lopen achter een idee aan zonder afscheid te nemen. Als je hen serieus neemt, worden ze clowns door de situatie. Lach erom, durf gek te doen. Daarom de clown Rexis in dit programma. Een man die op een simpeler ma nier met een viool doet wat ik mentaal probeer te berei ken. Er moet iets zijn van mens durf te leven". OOSTBURG Na In de cember geen voorstelling aerzorgd te hebben komt de filmliga Oostburg op 10 ja nuari met een „topper" op filmgebied, Medium Cool van regisseur Haskell Wexler. Nadat president Johnson ln een ervaren en energiek Ibare of gelijkwaardige bewezen heeft over com- tuele kwaliteiten èn over ;n om een verantwoorde- kervaring is wel vereist. 1967 zich niet meer herkies baar stelde en Chicago was uitgekozen als plaats voor de Democratische partijconven tie werd het al spoedig dui delijk dat tijdens deze con ventie spannende en drama tische gebeurtenissen zouden plaatsvinden. Dit werd voor zien door Hasikell Wexler die besloot de gehele conventie te filmen. Het authentieke materiaal dat hij tijdens deze conven tie vergaarde vormt voor een groot deel de achtergrond voor Medium Cool, het ver haal van een cameraman die al filmend tot het besef komt dat men als cineast niet on bewogen en glad zijn werk kan doen. Medium Cool geeft kritiek op die Amerikaanse maat schappelijke wantoestanden zoals discriminatie, het onge oorloofd gebruik van geweld, de heersende corruptie e.d. Het is een bewogen en boei ende schildering van de Amerikaanse samenleving.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 9