HUIST Windmolens: leuke dingen voor de mensen Aanvragen voor extra benzine veroorzaken (nog) weinig problemen ATLANTIS WEER IN DE ETHER I9RHHHESB9 zeeuws Vtkmêce/c Eenzaamheid drijft ouderen in bejaardentehuis missie harde water Op visite stad streek 1 ONGEHUWDE VIOEDERS Duw-éenheid vlotgetrokken Lichte vorst Accountants verklaring erkeerd geadresseerd Verlichting door NETTY VAN ZALINGE n Donderdag 3 januari 1974 miners, wat het drinkwater letreft. aan Brabant vast en in ichijf staat een centrale ont- ïardingsinstallatie". De statencommissie voor dp volksgezondheid hield zieh >ok nog bezig met een subsi- iie-aanvrage van een stich-, ing, die de zorg voor niet- ;ehuwde moeders in Zeeland Aril gaan behartigen. De heer Jstermain berekende, dat het am ongeveer 80 gevallen van hulpverlening per jaar zal taan een aantal waarvoor; men wellicht wel een fulltime sociaal werker nodig zal heb. ben, maar zeker geen halftime administratieve kracht, zoals door de stichting was ge vraagd. De heer Schot vroeg, even- als nadien zijn SGP-fractiege- noot Van Ommeren, wat de stichting precies bedoelt met I de zinsnede in haar statuten, y dat er ook „preventieve zorg" I zal worden geboden. De SGP- heren doelden daarbij duide- lijk op de mogelijkheid, dat et in Zeeland zwangerschapson. derbreking zal worden aange boden of aangeraden De nieuwe stichting had reeds een functionaris voor bij- N stand aan ongehuwde moeden aangesteld, maar deze is intus- sen alweer vertrokken, zo werd van de zijde van het college nog meegedeeld. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Een duw eenheid met drie bakken, waarvan twee geladen met co kes en een leeg op weg van Sluiskil naar Dordrecht is in de nacht van dinsdag op woensdag ten gevolge van de mist omhooggevaren nabij de oude veerhaven - Nieuwe Bin- nenvaarthaven te Terneuzen. Woensdagmorgen werd met de Holland, Schotland en Ril- land van de sleepdienst Muller I uit Terneuzen tevergeefs go- tracht de duw-eenheid vlot te I krijgen, Woensdiagaivond om 71 uur slaagde een hernieuwde I poging met eveneens drie! sleepboten van Muller. Er wat I geen schade en de duweenheid I kon de reis naar Dordrecht voortzetten. j.00-12.00 u. eo van 13.00 tot 17.30 u.; donderdag de geheljj lag gesloten: vrijdag van 10.0® „ot 12.00 u. en van 13.00 toj 17.30 u.; 's avonds van 19.0® tot 21.00 u.; zaterdag 10.00 toj 12.00 u. en van 13.00 tot u.. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Dat is nou een vraag, die een half jaar geleden niet gesteld zou zijn". Dat zei gedeputeerde A. van Geesbe-rgen toen gisteren in de statencommissie voor on derwijs en cultuur werd ge vraagd om eens te bestuderen of de Zeeuwse windmolens niet voor elektriciteits-opwek- king kunnen worden gebruikt. Mevrouw Van Zanten kwam met deze vraag op de proppen toen de commissie verschillen de subsidie-aanvragen ten be hoeve van molen-restauratie» in Zeeland behandelde. Het elektrische vermogen dat een draaiende windmolen kan leveren is, zo werd voorlopig door meer-ingewijden wel ge wenst. Een draaiende windmo len verlevendigt het land schapsbeeld, vond commjssie lid Clareijs. Gedeputeerde Van Geesbergen za-g een aardige mogelijkheid tot emplooi van korenmolens in recreatie-ge bieden. „Wat zal het niet leuk zijn, als de recreanten met een zelf gekocht zakje graan naar een molenaar kunnen stappen, om het op de ouderwetse ma nier te laten malen en er daarna zelf brood van te bak ken", spraik hij blijkbaar denkend aan de sluwe boer, die kortgeleden door Paul van Vliet op de beeldbuis werd gezet. „Dat zijn leuke dingen voor de mensen...". Over de molens werd nog opgemerkt, dat zij behoorlijk verzekerd moeten zijn. Ingeval van brand is de uitkering veelal lager dan'de kosten van herstel. De heer Roodenburg prak in verband met de res tauraties nog over het verve lende verschijnsel, dat er in Middelburg wel druk wordt gerestaureerd, maar dat de werkelijke kosten van die res tauraties altijd veel hoger lig gen dan de bedragen, die de architecten vooraf ramen, Vooral de Vereniging Hen- drick de Keyset- is bekend door het offreren van voorde lige restauraties, die nader hand soms op 100 procent meer uitvallen dan de subsi die-gevers hadden verwacht. Kortgeleden is dat weer ge beurd met een uit 1593 stam- nend gebouw in Middelburg, dat voor f 286.000, gerestau reerd zou worden, maar dat de gemeenschap tenslotte op 6 ton kwam te staan. Bovendien is een deel van het gebouw, genaamd „De Vier Heemskin deren" voor de meeste norma la doeleinden onbruikbaar.... - - £T'iWjli'i'i 0 Eigenaar A. van Lantschoot. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Na maanden (noodgedwongen) stilzwijgen is de Belgische zendpiraat Atlantis weer in de lucht. En kennelijk met succes. De dag na de eerste uitzendingen, afgelopen zondag, kwamen in de studio in Oostburg ruim zestig brieven binnen van enthousiaste fans. „De reacties vanuit België zijn zonder meer positief', al dus programmaleider Tony Houston, gisteren in de studio van Atlantis. „Zowel van de luisteraars, als de artiesten, en niet te vergeten de adverteer ders, hebben wij leuke reac ties gekregen. We hebben nu al meer aarbiedingen voor re clamespotjes gekregen dan we hadden, toen we tijdelijk met onze uitzendingen moesten stoppen". Zoals bekend werd enige maanden geleden de studio in Oostburg plotseling ontruimd. Nu is de zaak opnieuw en moderner ingericht. „Wij heb ben hier drie studio's voor op names en nog een in Den Haag" aldus Houston. Het aantal disc-jockeys is even eens fors uitgebreid. Acht man werken nu dagelijks om de 105 zenduren per week vol te krijgen (uitzendingen van 06.00 tot 21.00 u. op 270 m. middengolf). De grote man achter Atlan tis, de jonge Adegemse zaken man Adriaan van Lanschoot, heeft nu bereikt wat hij vorig jaar beoogde. Een eigen studi- o, een eigen platenmaatschap pij en niet te vergeten een eigen zendisohip dat is ge noemd naar zijn vrouw Jeani- ne. „Het schip ligt op 12 mijl afstand gestationeerd voor de Belgische kust, en wordt van uit Nederland bevoorraad. Bo vendien, zo vervolgt Houston, „is er een studio aan boord, zodat wij rechtstreeks kunnen uitzenden, wat dagelijks drie keer gebeurt". Radio Atlantis, onder meer opgezet om Vlaamse artiesten te kunnen pouseren, verzorgt nu ook een Engelstalig pro gramma. Binnenkort ook Frans talig. Dat is gewoon in ons eigen belang", zegt Houston, die er op wijst dat de uitzen dingen voornamelijk op België zijn gericht. Gewerkt wordt aan plannen om uitzendingen via de FM- band te kunnen plegen, het geen de zendkwaliteit uiter aard verbeterd. Houston ge looft in Atlantis. „Het is voor België, wat Veronica is voor Nederland". Overigens wordt wel met enige spanning uitgekeken naar de Veronica-wetjes die in Den Haag in de maak ,zijtj „Wij zullen moeten afwachten hoe dat gaat uitpakken", zegt Houston. Wordt door Neder land inderdaad het verdrag van Straatsburg over de golf lengteverdeling geratificeerd dan zullen de studio's van At lantis uit Oostburg moeten verdwijnen omdat dan het meewerken aan zendpiraten strafbaar wordt. Gezien de vele franken die in de uitrusting van het pand en de aankleding er komt zelfs een ontspanningsruimte Voor de disc-jockey's heeft men er goede moed op. „En anders zijn er nog meer moge lijkheden. Bevoorraden vanuit Liehtenstein of Zwitserland b.v. of de programma's in hun geheel live uitzenden. Maar dat is van latere zorg Uitda gen zullen wij niemand, maar van de mogelijkheden die de wetten ons bieden, zullen wij alle gebruik maken", zo be sloot Houston. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag opgesteld door het KNMT op woensdag om 18 uur: Veel bewolking maar geen Wneerslag van betekenis. Tem- peratu'ren om het vriespunt tot lichte vorst. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 0 tot 2. Min. temp.: Van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal. Max. temp.: 1 B tot 6 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pro cent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Voor zaterdag: Aantal uren zon: 0 tot 2. Min. temp.: om- streeks normaal. Max. temp.: 0 tot, 5 graden onder normaal. I Kans op een droge periode 1 van minstens 12 uur: 90 pro cent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Konstanz 297 min 2, Rhein- felden 203 min 2, Straatsburg 175 onveranderd, Plittersdorf 348 min 6, Maxau 404 min 8. Plochingen 254 min 1, Mann heim 235 min 7, Steinbach 140 min 3, Mainz 260 min 10, Bin- gen 142 min 8, Kaub 179 min 7, Trier 309 min 2, Koblenz 209 min 7. Keulen 200 miin 14. Ruhrort 372 min 17, Lobith 1007 min 13. Pannerdense Kop 971 min 10, Nijmegen 806 min l 11, IJsselkop 875 min 4, Eefde IJssel 416 min 12, Deventer 280 min 20, Monsin 5462 min 4, Borghargn 4022 plus 9 Bel- feld 1172 min 32, Grave bene- den de sluis 500 min 12. Morgen, vrijdag 4 jan. Bergen op Zoom 11.10 - 23.56 Hansweert 10.33 - 23.14 Terneuzen 10.02 - 22.42 Vlissingea 9-31 - 22.12 Wemeldinge 11.00 - 23.46. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG/VLISSINGEN/GOES/HULST/TERNEU- ZEN/OOSTBURG Wie het eerst komt, wie het eerst pompt. Dat is de situatie bfj de verwerking van de aan vragen voor „zakelijke" benzinebonnen op de egmeente- huizen in Zeeland. Gisteren kregen de gemeentehuizen van de verschillende gemeenten een flink deel terug van de uitgereikte aanvraagformulieren. De ambtenaren, die de aanvragen behandelen schijnen hun werk echter prak tisch overal zonder veel moeilijkheden aan te kunnen. Verwacht wordt dan ook, dat alle aanvragen om extra- benzine voor 19 januari, de datum, die hiervoor door het ministerie is gesteld, verwerkt zullen zijn. IN GOES zijn de eerste toe wijzingen voor extra benzine al de deur uitgegaan. „De eer ste reacties op onze toewijzin gen hebben we ook al binnen: gekanker dat men te weinig heeft gekregen", aldus giste ren de heer J. Marks vain de afdeling bevolking van de ge meente Goes, die hoofd is van de benzinedistributiezaken in de Bevelanden. Volgens de heer Marks heeft Goes het geliuik gehad dat men hiier op 20 december reeds be schikte over de aanvraagfor mulieren. Daardoor kon men tijdig aan de slag gaan. Tot nu toe heeft men in Goes zo'n 2200 aanvragen binnen gekre gen. De heer Marks zei dat men de aanvragen niet vlot kon verwerken maar wei hoop te hebben dat men het werk aan kon. Afgelopen maandag heeft men op het Goese stadskan toor de gehele dag met 20 man gewerkt aam de beoordeling van de aanvragen om extra- benzine. Momenteel werkt men er met 8 personen aan en ook 's avonds gaan de werk zaamheden nog door. In Goes wordt ernaar gestreefd om alle aanvragen, die op een dag bin nenkomen, dezelfde avond te hebben verwerkt, tot niog toe lukt dat aardig. IN VI.ISSINGEN waar tot gis terochtend zo'n 1800 aanvraag formulieren voor extra benzi netoewijzing waren uitgege ven, zei men ons: „Wij gaan meteen met de beoordeling van de aanvragen beginnen. De meest urgente gevallen, zo als begrafenisondernemingen, ambulancediensten, taxibe drijven e.d. krijgen stellig nog deze week hun machtigings- biilrjetten in huis en dat bete kent dat zdj royaal voor de 7e januari hun extra benzinebon nen op de postkantoren kun nen afhalen" IN MIDDELBURG, waar op de gemeentesecretarie 1500 aanvraagformulieren waren uitgegeven, is men eveneens gisteren al meteen met de se lectie en beoordeling begon nen. Evenals in Vlissingen het geval was, bleette hier dat veel kleine zelfstandigen verzuimd hadden hun aanvraagformu lier te laten voorzien van een accountantsverklaring. ..Wij doen zelf onze boekhouding", zeiden deze mensen, „en we hebben geen accountant". De betrokkenen wordt niettemin aangeraden toch een accoun tants- of boekhoud'bureau in de arm te nemen, want zonder hun medewerking kan de toe wijzing niet doorgaan. Ook de accountants zelf moeten hun opgaven voor zakelijke kilo meters laten paraferen door een andere accountant Op de Middelburgse secreta rie werden veel formulieren ontvangen van mensen die niet op Walcheren wonen, maar die meenden dat „alles wel via Middelburg zou lo pen". De secretarie stuurt de bewuste formulieren door naar de juiste bestemmingen. De mensen die hun formulier ver keerd hebben geadresseerd, krijgen daarvan bij wijze van gratis service, apart bericht. De formulierenstroom kan zo verwachten de met de verwelking belaste ambtena ren grondig en snel worden afgehandeld. In de meeste ge vallen zullen de automobilis ten die gewogen en niet te licht bevonden zijn in de week waarin de benzine echt „op de bon" is hun extra toe wijzingen op de postkantoren kunnen afhalen. IN TERNEUZEN waren giste ren tussen de drie- en vier honderd aanvragen om een ex tra benzinetoewijzing ontvan gen. De formulieren zijn ver deeld over verschillende se cretarieafdelingen waar beke ken wordt of de aanvragen aan de gestelde voorwaarden voldoen. De administratieve gang van zaken bij de beoor deling van de aangevraagde extra benzinetoewijzingen be tekent voor het gemeenteper- soneel ten stadhuize een niet onaanzienlijke extra belas ting. Een verlichting" voor Ter neuzen, dat funigeert alls cen traal distributiekantoor voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen met de gemeenten Terneuzen. Sas van Gent, Hontemisse, Axel en Hulst is de maatregel dat bedrijven met meer dan 500 man personeel hun aan vragen voor extra brandstof rechtstreeks kunnen richten aan het rijksbureau voor aard- olieprodukten in Den Haag. Op het Terneuzense stadhuis voorziet men vooralsnog geen bijzondere problemen met be trekking tot de afhandeling van de aanvragen om extra brandstof. IN DE OOST-ZEEUWSCH- VLAAMSE gemeenten Hulst, Honteniisse en Axel hebben zich tot nu toe geen moeilijk heden voorgedaan bij de ver werking van aanvraagformu lieren voor extra benzine. Het loopt momenteel wel storm met de inlevering van formu lieren. De afdelingen bevol king en burgerlijke stand van Hulst kregen gistermorgen al leen al 100 aanvragen te ver werken. De ambtenaren kun nen het werk volgens .00r- lichtingsambtenaar d'Hol- 1 aardt wel aan en het maken van overuren blijkt nog niet noodzakelijk. Verwacht wordt, dat alle aanvragen tijdig afge wikkeld kunnen worden. IN OOSTBURG verwacht men tussen de 1500 en 2000 formulieren binnen te krijgen. Vandaag begint men in Oost- burg met het verwerken van de aanvragen. ,.Wij zullen be ginnen met selecteren, en de urgentste gevallen worden eerst geholpen. Wi.j verwach ten in de loop van volgende week de zaak helemaal rond te hebben", zo werd verklaard op het Oostburgse gemeente huis. Zijn uw bejaarde vader en moeder, de opa en oma van uw kinderen, ook een beetje het kind van de re kening geworden van de autoloze zondag? Hebt u er ook een beetje van afge zien om zondag met tram, bus of fiets bij de oudjes op bezoek te gaan in dat nogal uit de route liggende bejaardentehuis? Of zijn ze er bij u, dank zij die autoloze zondag, juist wel goed afgekomen? Dan hebben uw ouders ge boft. Een heel andere kijk op deze zaak krijg ik echter na een gesprek met de directri ce in een Zeeuws bejaarden tehuis. Het had overal kun nen staan, en de directrice die me haar hart bloot legde, kon waarschijnlijk model staan voor vele andere direc trices van bejaardentehuizen, waar dan ook. Ach, zegt mijn gesprekspartner. Wordt die autoloze zondag door veel ouderen niet aangegrepen als excuus om het wegblijven van hun kinderen te veront schuldigen? Kwamen die kinderen anders wel? En als ze dan kwamen, met hun kleine kinderen, die als los gelaten jonge wilden huis hielden op de gangen van de tehuizen, was dat dan zo'n ideale situatie? Die autoloze zondag heeft heel veel kanten voor de be jaarden. Ze kregen aan de ene kant de waarheid voor geschoteld die ze al lang wisten. Voor de een betekent die autoloze zondag de er kenning, de liefde en de zorg, die hun kinderen voor hun ouders voelden, doordat ze kwamen, belden of brie ven schreven, meer dan an ders. Omdat ze niet wilden dat oma of opa zich alleen zouden voelen. De andere bejaarde heeft bevestigd ge kregen wat ie ook al heel lang wist. Maar wat ze ei genlijk nooit hebben willen geloven. De wetenschap: ze geven geen barst om me. Ze zijn blij van die verplichte bezoeken af te zijn. Ja, en dat is verdrietig zegt de di rectrice. In de bejaardente huizen kom je vaak heel trieste dingen tegen. Ieder een probeert zich groot te houden. Ze vertellen verha len over hun kinderen, over hun zoon of dochter, die het zo geweldjg goed hebben. Over de tweede auto van de schoondochter, het prachtige huis dat ze hebben gebouwd. Maar veel van die verhalen zijn als ballons die dansen in de lucht. Ze maken je blij door hun kleur en hun glans en hun beweging. M^ar met een speldeprik barsten ze uit el kaar. En dan blijft er alleen het kapotte doffe vel. Zo is het ook met veel bejaarden, want waarom worden de be jaardentehuizen als super markten uit de grond ge stampt? Gewoon omdat de meeste bejaarde mensen niet meer terug kunnen vallen op hun kinderen. Als je daaro ver denkt dan is het zo in en in triest, zegt onze directrice. Ei zitten in de bejaardente huizen zoveel mensen die er in feite helemaal niet thuis horen. Die nog goed ter been zijn, die thuis nog in hun eigen bedoeninkje zaten en zich heel best kunnen red den. Maar die als het ware gevlucht zijn naar een be iaardentehuis. op de vlucht voor de eenzaamheid, de angst dat ze zich niet goed zouden gaan voelen, dat ze dan alleen zouden blijven liggen. Daarom zitten er mensen' in tehuizen die er niet horen Die met een beetje meer liefde en oooffering van dc zijde van hun kinderen of var. de buurtbewoners nog best in hun eigen huisje zou den kunnen wonen. Er zijn mensen die zich op hun 62ste of 63ste jaar laten inschrij ven in een bejaardentehuis, zodat ze op hpn 65ste verze kerd zijn van een plaatsje. Daar krijgen ze op tijd hun eten en drinken, en het ka mertje wordt voor hen opge ruimd. Tijdens de laatste vergade ring van de Zeeuwse Provin ciale Staten, waar gepraat werd over het gesloten be- laardenwerkcircuit op Wal cheren, vergeleek een der statenleden een bejaardente huis met een hotel-restau rant. Zijn opmerking werd door de statenleden met een daverend gelach ontvangen. Toch zat dat statenlid er niet eens zo ver naast, merkte de directrice op, die niet graag haar naam vermeld wil zien. Want heel veel bejaarden be schouwen het bejaardente huis als een hotel-restaurant. De bejaardenhelpsters wor den soms behandeld als werksters. Het komt maar al te vaak voor dat de mensen die altijd hun eigen huishou den tot in de puntjes ver zorgd hebben, het vertikken in het tehuis hun eigen ka mer op te ruimen en schoon te maken, omdat ze zien dat deze werkzaamheden bij een buurvrouw. die misschien over een minder goede ge zondheid beschikt, wel door iemand van het tehuis wordt gedaan. Als wij dan zeggen, maar mevrouw u voelt zich zo goed. en het is toch fijn als je je eigen spullen nog kunt regelen dan hoor je vaak op hoge toon: Ja, maar ik heb er toch voor betaald? Kijk, er. dan knapt er iets binnen in mij, zegt de directrice. Soms ga ik er echt voor zit ten. Jé moet niet vergeten dat het grootste deel van de bejaarden zelf niet het ver blijf in een bejaardentehuis kar bekostigen. Dat kan ook niet anders want het kost zo'n duizend gulden in de maand. En dan blijf ik aan de goedkope kant Goed dp bijstand past dan een flink bedrag bij. en de bejaarde krijgt dan zo ongeveer f 110, zakgeld in de maand voor zijn trammetje, zijn ca deau'of zijn rokertje. Na tuurlijk hebben ze daar recht on Het is heerlijk dat het allemaal kan. Maar dan moe ter ze niet op hoge toon gaan vertellen dat ze menen van alles vriigesteld te ziio Dan vraag ik ze: en wie betaalt dit alles dan? Dat zijn wij de middengroepen. Daarnaast verzorgen wij de bejaarden ook nog zo goed mogelijk Er wordt te genwoordig ontzettend veel gedaan voor de jeugd en de bejaarden. En uitgerekend deze twee groeperingen heb ben de meeste kritiek. Kijk, en daar kan ik me nou wel eens kwaad om maken. Dan moet je niet denken dat ie dere bejaarde zo op zijn punten staat hoor, zegt de directrice. Er zijn zo ontzet tend veel lieve, hartelijke en fijne oude mensen. Maar toch wil ik die eerste groep waar ik het over gehad heb niet vergeten. Want weet je, die groep maakt het de an dere vaak zo moeilijk en dat hoeft helemaal niet. Ook als \e ouder bent, en misschien moet je zeggen, juist als je ouder bent, kom je in een positie dat positief en mild denken je gemakkelijker af gaat, dan wanneer je jong bent, en alles nog veel meer zwart-wit is. Toch komen we nog even terug op het zelf standig wonen. De directrice zegt, want er zijn naar mijn mening de laatste jaren toch te veel mensen in een bejaardente huis terechtgekomen die es- niet thuishoren. Als ik met sommige mensen praat en ze vertellen dan over hun eigen huisje en hun eigen omge ving, dan denk ik god wat jammer, wat ontzettend jam mer is het toch eigenlijk dat jullie niet op jezelf bent ge bleven. Dan zouden jullie een veel prettiger levensa vond hebben gehad. Deze tendens, het zelfstandig laten wonen van bejaarden, wordt steeds meer verkondigd. Men spreekt over een alarme ringssysteem, waarbij een bejaardenwoning op een soort waarschuwingssysteem wordt aangesloten. Volgens mejuffrouw P. Lieshout consulente van het bejaardenwerk in Zeeland, is in onze provincie al 63 pro cent van het landelijk wen selijk geachte aantal bejaar denwoningen gerealiseerd. Je hebt dergelijke woningen met en zonder dienstverle ning. Momenteel studeert een werkgroep op provinciaal ni veau over dit vraagstuk. Zo dra de resultaten bekend zijn, zal hierover advies wor den uitgebracht aan het col lege van G.S. Volgens mej. Lieshout is er in Zeeland momenteel een ontwikkeling gaande om het bejaardenpen sion om te zetten in verzor gingstehuizen voor degenen die het hardst hulp nodig hebben. In zo'n tehuis kun je dan alleen nog terecht na advies van de arts. Voor de overige, geeonde bejaarden, wil men een zo groot mogelijke zelfstandig heid bewerkstelligen. En dat kan niet b.v. als inwonende bejaarde bij zijn kinderen thuis. Want dan kan allemaal wel leuk en aardig lijken, maar in de praktijk blijkt zoiets vaak voor zowel de kinderen als de bejaarden op eer. hel uit te draaien. Toch is het ouder worden en het bejaard zijn wel iets om over na te denken. We hopen vroeg of laat itoch allemaal een goeie ouwe dag te bele ven? Momenteel is tien procent van de Nederlandse bevol king bejaard, dat zijn 1.3 miljoen mensen. Tijdens het congres voor gerontologie dat enkele maanden geleden werd gehouden, werd voor het jaar 2000 het aantal Ne derlandse- bejaarden op 21 procent van het totale bevol king geschat. Op dit moment verblijft tien procent van de bejaarden in een bejaarden- wd of een verpleegtehuis. We kunnen ons leven niet indenken zonder jeugd, mid- dengroepers of bejaarden. We gaan een jaar tegemoet waarin we misschien een stapje terug moeten doen met onze welvaart. Maar misschien geeft dat ene stap je terug ons de kans twee stappen nader tot elkaar te komen. Want een wereld met min der benzine is te overkomen. Maar zonder liefde en begrip voor elkaar kunnen we niet leven. Eindredactie Bas Augustijn

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 3